BMariska52 2015 jún. 19. - 18:07:46
(3413/4273)
Én is úgy látom, mindenhol ott csücsülnek a folyosón, de nemcsak a nõk, hanem az egész család: kórház, börtön, rendõrség, bíróság. Érdekes felfogás.
BMariska52 2015 jún. 19. - 18:04:20
(3412/4273)
Szia Syuzi! Jövõ hét szombaton, (június 27) délután 14.05 és 16.05 óra között vetíti a TV2 a Kuzey Güney sorozat 44. és 45. részét. Hétfõ estétõl nem lesz. Én a múltban elég sok levelet írtam már a filmsorozat nézõi szempontból tisztességes kezelése érdekében, de tudod, van az a jó kifejezés: szél ellen nem lehet! Remélem, azért nem teszik meg velünk, hogy teljesen abbahagyják, csak a 2. évadra biztos így már nincs remény.
Vag ennyire nincs igény erre, vagy ezt akarják kommunikálni felénk. Ami helyette van, azt én biztos nem nézem, nem érdekel.
napraforgó 2015 jún. 19. - 17:19:13
(3411/4273)
Persze, hogy Ebru nyomására tette Baris. Az anyja megfenyegette, hogy adja át a részét Banunak, úgy, ahogy Attila úr eredetileg akarta. Baris nagyon elegánsan oldotta meg, újévi ajándék gyanánt iratta a testvére nevére a 17 %-ot. És így banu még hálás is volt, és meg is hatódott a bátyja nagylelkûségétõl...
Úgy látom, Törökországban újévkor van ajándékozás, mert a karácsonyt nyilván nem ünneplik, lévén nem keresztények. Bár alinál láttam egy karácsonyfát.
10/10
syuzi 2015 jún. 19. - 17:00:15 10/10
(3410/4273)
Most olvastam itta fórumon hogy jövõ héttõl szombatonként lesz csak a sorozat és hány órától lesz szombatonként?

Én mondjuk sejtettem hogy lesz valami változás mert tagnap promozták az Irigy hónalj mirigy showt és pont a Kuzey Güney sávjában lesz én mondjuk azt hittem hogy késõbbre teszik a Hal a tortán helyére.
De örüljünk , hogy legalább megmaradt a sorozat a tv2-ön:)

Kár hogy ezt a sorozatot is levették a hétköznapi mûsor sávból helyette a 100 szor ismételt mûsorok lesznek
Remélem hogy szombatonként legalább lefogják normálisan adni ha nem akkor marad az internet sorozatos oldik én tuti úgy fogom nézni ha nem adják le rendesen

Nagyon jó volt a tegnapi rész is végre Handan asszony ott hagyta Samit ez volt az egyetlen jó döntése a mamának
Legalább nem fogja piszkálni Simayt , az se volt semmi hogy rögtön szólt Güneynek mert össze veszett az apjával és már telefonált is a fiának Güneynek. Baristól szép volt hogy Banunak oda adta a részvényeket de szerintem csak az anyjuk nyomására tette, mert félt hogy Ebru leleplezi a hamis aláírással

Már várom a mai részt:)
Majd írjátok meg hogy hány órától lesz szombatonként:) Köszönöm szépen elõre is :) Szép estét és jó sorozat nézést kívánok minden rajongó fórum társamnak:)
10/10
csikosi 2015 jún. 19. - 16:39:16 10/10
(3409/4273)
Most látom-hallom, hogy csak szombaton adják jövõhéttõl ezt a sorozatot.
Az elsõ idõszakban azt reklámozták, hogy reklám nélkül lesz, hát szégyentelen módon ez nem sokáig tartott!
Ha a TV2-nek lett volna esze, akkor betartja az ígéretét!
Ha ezután csak szombaton lesz (pláne) dupla rész, gondolom reklámmal tele!
Valamivel ki kell tölteni az idõt??
Az én véleményem az, hogy nekünk elõfizetõknek miért kell állandóan a reklámot látni, végül is nem ezért szerzõdtünk a szolgáltatóinknál!
Aki egyetért igaza van, de ezeket a véleményeket soha nem látják EZEK!
8/10
Érsekvári 2015 jún. 19. - 16:35:16 8/10
(3408/4273)
A TV2-rõl már említést sem teszek , újra meg újra bizonyítja mekkora egy szemét csatorna.
Kuzey vállalja a fogdát és a segíteni akaró hadnagyot megint keresetlen szavakkal illeti .
Cemre rossz bõrben va , elakar egyedül menni az iránytûs láncáért , de Gülten nem engedi . Jobb is , mert Baris csendes õrült a feldúlt szoba után a lánccal játszogat meg a karika gyûrûjét dobálja éppen .
Güney Meldánál lelkizik milyen sokat tett már és semmire nem jutott kis öröme sincs az életben . Még a nõ be is veszi a maszlagot és bókol is neki , hogy minden nõ ilyen pasira vár......erre Güney ledönti a nõt .
Burak Zeynepet gyõzködi , de az megmondja semmit nem érez iránta . Vénusz úgy néz ki már kiesett a pixisbõl Buraknál .
Az autós baleset érdekes fordulat , talán Kuzeynek jól jön .
Nekem furcsa bármi történik folyton az összes nõ ott csücsül a folyosón , mindig asszisztálni kell ? Nélkülük nem mennek a dolgok. .
Aynur is rögtön a mély vízben találja magát , napi programja lesz . Persze Handan is betotyog kedves Güneyjével .
Kuzey ahogy jön a folyosón a kisérõivel senki nem számít a hatalmas csattanásra . Baris orra bánta . Ezt többször meg kellett nézni :D Cemréért tette és Zeynep arca az irigységrõl árulkodik nem érte tették .
rolka75 2015 jún. 19. - 16:18:39
(3407/4273)
Hány részes ez a sz.r?
napraforgó 2015 jún. 19. - 13:28:33
(3406/4273)
Hasonló tapasztalataim vannak. Gyerekkoromban rengeteget olvastam, a nyaralásokra is vittem könyvet magammal. Kiolvastam a tábori könyvtár jó pár könyvét, és a balatoni nyaralásokon is az üdülõ kiskönyvtárát. A két fiam viszont egyáltalán nem olvas. De TV-t sem igen néznek. A kisebbik egyáltalán nem, a nagyobbik csak elvétve, pl. Kék fényt (el nem tudom képzelni mi a jó a bûnügyekben, amikor a hírmûsorok is csak arról szólnak, hogy leütötte, kirabolta, megerõszakolta, baltával agyoncsapta, földarabolta, stb. Ha csak "szimpla" balesetrõl adnak tudósítást már jó, de ott is patakokban folyik a vér.
Bemes 2015 jún. 19. - 11:14:20
(3405/4273)
Katica most nem egészen értek veled egyet. Mert magadból indulsz ki, mint mindannyian. Nagyon sok fiatal igényes, és mind igaz amit írtál. Mégis látni kell azt is, hogy milyen hatással vannak a médiumok a fiatal generációra. Errõl a negatïv hatásról már tanárok, pszichológusok is sokszor kifejtették szakvélemènyüket. Sajnos a technika vívmányait nem csak a kiváncsi , tanulni vágyó fiatalok használják, nem minden családban mûködik a szûrõ. Ömlik a szenny gyerekeinkre, unokáinkra akik természetesnek, elfogadhatónak találják majd mire felnõnek azt a világot amit a realytik közvetítenek pl.
A múltkor egy sokat olvasó srác mondta a Jakupcsek mûsorban, hogy a középiskolásokat nem érintik meg a klasszikusok, a tanár szerint nem értik, érzik a Légy jó mindhalálig üzenetét.
Ma simán nézi egy osztály, hogy egy gyengébb gyereket akár többen is vernek, esetleg felveszik videóra és megosztják. Vagy megaláznak általuk nem kedvelteket hamis felvételekkel.
Betyárbecsület, lovagiasság, jóérzés hova tûnt?
Mert Katica mintha inkább ez a réteg szaporodna, ezt varrom többek között a médiumok nyakába. Mert olyan példát, példaképeket állítanak a fiatalok számára, hogy ezt a tendenciát erõsítik.
Bemes 2015 jún. 19. - 10:56:29
(3404/4273)
Én is azt szeretném, hogy magunk válogathassuk össze, amire befizetünk.
Idáig szolidaritásból, az új nézõk kedvéért néztem a TV 2 -n a napi ismétlést. Na, persze egy kicsit reménykedtem, talán megveszik a második évadot. Szóval nálam ezentúl teljesen megszünhek ezek a kereskedelmi tévék. Enyhe kifejezés, hogy bepipultam rájuk. Egyébként tiszt marhaság, hogy a mi rétegünket nem akarják kiszolgálni, mert így még más mûsoraikra sem kapcsolunk oda. Szóval nem látjuk a reklàmaikat sem.
Bemes 2015 jún. 19. - 08:31:49
(3403/4273)
Én pont ezt mondtam a férjemnek! Úgy kellene adni a közszolgálati Tv-ben, mint a törökök. Heti egy alkalommal, reklám nélküli teljes bölümöt , azaz kilencven percet.
Mert az embereket nem csak híradóval lehet befolyásolni. A szórakoztatásra szánt filmekkel is lehet az értékrendre hatni. Ezek a filmek pedig nagyon is tudnak hatni az érzelmekre, amik megérintenek bennünket.
Ezért mondtam, hogy a köztévé i szégyellje magát, mert nem vesz szórakoztató minõségi filmet. Szerintem a törökök ebben nagyon is kiemelkedõek, de lehet hogy politikai okok miatt nem akarják a konzervatívabb életfelfogást népszerûsíteni a kereskedelmi televíziók.
Mert aki ugye kocsmába jár szórakozni (pl) az az ottani mércén szocializálódik, ezt meg lehet csinálni nagyban, a tv mûsorok segítségével. Elég, ha a napközben unatkozó gyerekek ezt látva nõnek fel. Ehhez szoknak, aztán beszélhetünk nekik becsületrõl, szorgalomról, kitartásról, hûségrõl, idõsek tiszteletérõl, tolarenciáról. Hiszen ezek kényelmetlenek. Maradnak a kiüresedett kapcsolatok, álteljesítmények (celebek), álszerelmek, ál-látszat barátságok, szülõk lenézése, hogy güriztek a "semmiért"...
Szóval nagyon is tudatos trend, látszik is az eredmény. Nem véletlen, hogy akik itt jókat beszélgetünk, ugyanazokon a könyveken nõttünk fel, értjük egymást, hasonló az értékrendünk.
Még Zandrával is, csak õ sokkal fiatalabb, így nála még másként súlyozódnak a dolgok. Ma viszont sajnos kevés, a mi korosztályunknál jóval kevesebb fiatal olvas szépirodalmat.
Marad nekik a manipulatív ízlésformálás.
napraforgó 2015 jún. 19. - 08:28:12
(3402/4273)
Nincs igazad, hogy a Dunát már senki sem nézi. Az M1 "megszûnése" után én már gyakorlatilag csak ezt nézem, meg a Dunaworldöt, mert ezen vannak normális filmek, sorozatok, ráadásul az ostoba reklámok nélkül. Nálam a TV2, meg az RTL Klub már rég nem játszik, a sok ostoba reality, meg a még ostobább sorozatok... Gyakorlatilag kicsit is nézhetõbb, értékesebb mûsort már egyáltalán nem adnak.

Ha rajtam múlna, én lehetõvé tenném a nézõknek, hogy õk maguk válogassák össze a kedvenc csatornáikat és csak azután fizessenek. Akkor meglátnánk, valójában mit is szeretnek az emberek... De most 6-8 ócska csatornára elõ kell fizessek, ha azt a kettõt nézni akarom...
De hát nem én vagyok a csatornafelelõs...
BMariska52 2015 jún. 19. - 08:19:47
(3401/4273)
1000 %-ik egyetértek azzal, amit leírtál!
BMariska52 2015 jún. 19. - 08:17:42
(3400/4273)
Nekem pedig az tûnt fel, hogy Handan Asszonynak még Kuzey fia letartóztatásakor is csak az a látvány fontos, hogy Sami kezét másik nõ fogja, valamint Güney-nek az a fontos, mi fog majd megjelenni az újságokban!
A lefejelés szuper volt! Spontán dühkitörése Kuzey-nek.
napraforgó 2015 jún. 19. - 08:13:47
(3399/4273)
Ez sajnos így van. És sokszor látni, hallani, hogy a kertévékben dolgozó mûsorvezetõk, stb., egyéb mûvészek SEM nézik a saját csatornájuk mûsorait, mert õk nem akarják zsugorítani az agyukat, mert az csak az agyatlan tömegnek szól...
Bemes 2015 jún. 19. - 08:11:14
(3398/4273)
Igazad van, Handannak nem tetszett Simay . Talán ráérzett, hogy Kuzeynek nincs vele terve, hisz kihallgatott egy beszélgetést a fiai között, amibõl ezt szûrhette le. Tehát máris gondolhatta hogy a lány elvetette magát, ami ki is derül.
Te tudnád így kedvelni a menyed? A baj az, hogy ebben a családban már régóta nem divat beszélgetni, nem hogy megbeszélni a problémákat. Már minden indulatot vált ki, Simay pedig gyorsan ki is használja ezt. Igazi sunnyogó.
Abban is igazad van, Siimay és Banu hasonlóak. Felhasználták egymást a maguk érdekében. Banu szemét volt, mégis valahogy megérdemelte Simay, nem tudjuk sajnálni.
Milyen érdekes, Banut az elkényeztetés, Simayt az ellenkezõje tette ilyenné! Ismét egy olyan dolog, ami miatt az ember elgondolkodik, mennyi a genetika, mennyi a neveltetés köze a jellemhez. Mert aztán az események kihozzák a bennünk lévõ alapot, felerösítik azt.
Milyen érdekes az is, hogy a nekem ellenszenves szereplõk mindig másra mutogatnak vissza, mást hibáztatnak, másokkal igazolják saját szemétségüket. Nekem ez azt jelenti, nem tudnak igazán a saját hibájukkal szembesülni, viszont elviselni sem tudják hogy ne gyõzzenek. Az elõbbit még megértem, nem kellemes, de a bosszú szintjére süllyedést már nem.
A szereplõk másik csoportja mindig csak reagál a piszokságokra, saját bosszút nem kezdemènyeznek, csak élni akarják a saját életüket. Ha elkövetnek hibát, azt nem kenik másra.
napraforgó 2015 jún. 19. - 08:04:03
(3397/4273)
Bizony jó lenne, ha két fórum lenne, egy a most kezdõknek, és egy a "haladóknak". Én általában nem szoktam elolvasni azok hozzászólásait, akik a 2. évadot vesézik, hogy ne befolyásoljon, bár néha elkapok egy-egy mondatot...

Simay, ha jól emlékszem Banu partiján - ahová Banu boldog-boldogtalant meghívott - ismerte meg Kuzezyt, akit nyilván gazdag fiúnak gondolt. Rögtön le is feküdt vele. Talán valóban gazdag pasira hajtott. De Kuzey tényleg tetszett neki, sõt bele is szerethetett. Kuzey csinos fiú és tud kedves lenni... A kapcsolatuk hónapokig tartott, mikoris a lány teherbe esett. Én akkor azt láttam, hogy a lány eleibe nem is tudta, mit tegyen. Elmondja, nem mondja? elvetesse, vagy ne? A döntést végül meghozta, elmondta és Kuzey eltûnt, napokra. Ebbõl arra következtethetett, hogy el van hagyva, a fiút nem érdekli többé. Megcsináltatta a küretet és kellemes meglepetésként érte Kuzey házassági ajánlata. Naná, hogy elfogadta! Hiszen már vagy fél éve együttjártak és õneki voltak érzései a fiú iránt. Naívul azt hitte, hogy a fiú is szereti, vagy legalábbis nem közömbös iránta. Nyilván a saját boldogtalan, szerencsétlen családjából is így tudott volna kiszabadulni.
Eddig még alapvetõ jellemhibákat nem lehet neki felróni. Megpróbálta elvinni az újdonsült férjét a családjához, ez rosszul sült el. Akkor megpróbált beilleszkedni Kuzey családjába, nekem csak te maradtál, mondja Kuzeynek, de a fiú lerázza, neki nem kell. (na ez kinek a hibája? arra jó vagy, hogy lefeküdj velem, amikor én akarom, de többet nem akarok - ez nem a nõk kihasználása?)
De Handan pokollá teszi az életét, nem bir megmaradni vele egy légtérben. Télen vagy az utcán kószál Kuzeyt várva, vagy beül Gülten asszonyhoz, akirõl azért lerí, hogy nem annyira örül neki. És akkor elkezd a jelleme alakulni Handan ellenszenve hatására - ha te így, hát én is úgy. És lehet, hogy késõbb majd megmutatja... Én még nem jutottam oda a történetben.
Bemes 2015 jún. 19. - 07:35:50
(3396/4273)
Nem lep meg amit a TV 2 csinál. Màr lassan semmi nem lep meg. Mint kiderült, a Karadayt 85 orszàg vetíti, A pillangó álmát Oscarra jelölték, magasztaltàk, a mi kedvencünk számtalan díjat nyert- de nekünk nem kell.
Én nem hiszem el, hogy az ezredszer ismételt mûsorok kelendõbbek mint az új. Ismétlik Baláza és Mónika kritikán aluli mûsorait, az ezer éves filmeket, gyártják a gagyibbnál gagyibb hazai produkciókat, majd ismétlik minden csatornán õket.
Nem hiszek nekik. Azt gondolom, népbutítás folyik, a mérce fokozatos lejjebb tétele. Mivel sokaknak nincs lehetõségük más szórakozásra, így kihasználjàk ezt. Nem akarjàk hogy egy màs értékrendet képviselõ kultúra megjelenjen.
Nagyon is céltudatos ez a részükrõl.
Ezer köszönet mindenkinek, aki lehetõvé teszi számunkra ezeknek a filmeknek a megnézését. A Tv- k illetékesei pedig szégyelljék magukat etikátlan viselkedésükért, még ha meg sem értik mi az.
De a közszolgálati TV is. Állati, hogy nincs egy csatorna sem, ahol naponta kaphatnànk 90 percet. Nem hiszem, hogy ilyen arányban lennénk, akik ezeket a filmeket szeretik.
BMariska52 2015 jún. 19. - 07:23:03
(3395/4273)
Gabuskám, hogy Te tényleg mindenre figyelsz! Akkor majd én is átalakítom az életemet és ezentúl szombaton figyelek oda a rögzítésre. Már most is harcra készen kellett állnom esténként, mert 10 perccel korábban kezdték vetíteni, a kiadott mûsoridõtõl eltérõen. Köszi a figyelmeztetést!
Bemes 2015 jún. 19. - 07:21:53
(3394/4273)
Általàban útáljuk Handant. Azért fantasztikus, mennyire nincs szava otthon! Most a tv. Ismétlésrõl beszélek. Kuzey ismerhetné Simayt, hogy milyen hazudós. A baj az, higy ismeri az anyja állandó, mindenen morgását is. Talán jobb lett volna félretennie a szégyenkezését, és apját felvilágosítania a házasságá al kapcsolatosan.
Megértem Handantt, itt még együtt tudtam érezni vele.

Most egy ugrás, Gabusék mai adagjára. Jó jelenet volt ez a lefejelés, tényleg hasonlít Baris a Tom és Jerrybõl a macskára, igaza van Zandrának. Valahogy mindig ki lehet röhögni.
Zeynep pedig levakarhatatlan.
Nagyon finom kis szitu ez a Sami-Aynur kézfogás, az összetartozás jele, és Handan megjelenése. Igen, itt is érthetõ hogy az exnek fàj a látvány. Mert ilyenek vagyunk,nagyon tetszett.
Aztán az is, hogy Aynur félszegen nyújtotta bemutatkozásra a kezét Güney felé, hiába. A mûvelt Güney így állt anyja pártjàra....
Güney már a lejtõn szélsebesen halad lefelé.