9/10
gabus53 2015 júl. 17. - 10:47:28 9/10
(3693/4273)
Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!
malvinkicska 2015 júl. 17. - 10:40:46
(3692/4273)
Az este már megnéztem csak nem volt idõm mivel sok dolgom van, Cemre sok jó emberrel van körbe véve a börtönbe szerencséje van. Güney aljasságára nincs jelzõ teljesen kifordult magából, de én azt tartom bûn nem marad büntetés nélkül, õt is eléri a vég egyszer, különben ragyogó karakter, az orra alatt mosolyog dolgokon. Baris Cemre ellen vallt alig tudja türtõztetni magát Kuzey, hogy ne menjen el hozzá, szétverni azt luzer képét, szemét volt mindig de mostanában aztán igazán mocsok lett.
BMariska52 2015 júl. 17. - 07:53:59
(3691/4273)
Kedves Katalin! Lehet, hogy Banura a gyógyszerek is hatnak, de úgy gondolom, igazi a fájdalma, õ most nagyot csalódott, nem ezt várta az élettõl.
Nagyon jól mondod, hogy majd Cemre lemossa a zaccot, és Güney eltávozik a lefolyóba, ott a helye, õ lesz majd a patkányok vezére.
Szebb: a fasorokat én is rendkívül imádom! Most csak kettõ jut eszembe, de nem véletlen, hogy kivételes tehetségû, igazi nagy emberek is fasorokat ültettek kis hazánkban: Rákóczi Ferenc és Széchenyi István.
Szép Napot Neked!
BMariska52 2015 júl. 17. - 07:43:59
(3690/4273)
Drága Bemeském! Nagyon küzdöttem, hogy ne gondoljak rosszra, reméltem, csak a dolgaid tartanak távol, de nagyon hiányoztál és meg is van a magyarázata, sok mindenben egyformán gondolkodunk, ezt valószínûleg a családi háttér is adja, amiben nevelkedtünk. Én is úgy gondolom, a színészek közül mindenki hozza a formát, ami elvárható ezekben a szerepekben. Ha a forgatókönyv írói úgy gondolták volna, biztos másként írják meg a történetet, akkor az már egy másik film lenne, de mi ezt nézzük. Részemrõl Cemrétõl és Kuzeytõl soha nem a "lerohanós" jeleneteket vártam, egyikükhöz sem illik, azt meghagyjuk annak, akinek így teljesedik ki az öröme. Biztos azért ezt tudom jobban elfogadni, mert én is hasonlóan gondolkodom, nem attól várjuk el az életreszóló kapcsolatot, akit lerohanunk és akit le lehet rohanni, az másra jó. Mint Baris és Simay.
Mostanában inkább Banut sajnálom, nagyon nem azt kapta az élettõl, amit szeretett volna, úgy érzem, õ igazán szerette Güneyt, sok mindent beáldozott érte és hatalmasat csalódott benne. Güney túlságosan kinõtte magát a hokedli mögül, õ az igazi felkapaszkodott, aki hamar elfelejti, honnan jött, és el is akarja! Hú, de sok ilyet ismertem! A végén van a koppanás, mert meg kell kapnia!
Mint színész, õ is remekül alakítja a gonosz szerepét, mindig látom kinõni a fejébõl az ördögi szarvakat!
Én is nézem Karadayit, de egészen más szemmel, az örök szerelem Kuzey marad jó darabig számomra! Sõt, a könyvjelzõ tanúsága szerint (egy 1989-es kísérõlevél, akkor kaptam!), most újra elõvettem a Gazdag ember, szegény ember c. könyvet és a maradék szabadidõmben olvasom. Ennyire nem tudok ettõl a témától elszakadni!
Szép Hétvégét kívánok Neked és Kedves Mindenkinek!
8/10
Érsekvári 2015 júl. 16. - 23:15:22 8/10
(3689/4273)
Teljeséggel kinyíltam , úgy hogy még eszembe jutott 2 dolog .
Majd ha nézed biztos észreveszed te is , amikor már vége a jóslásnak az nõ aki csinálta elég komoly arcot vág , lehet van ami mégsem olyan szép . Nem mondja , csak az arca ezt árulja el .
Güneyt alakító színész nekem olyan ördögi fazon , a szemei ahogy néz meg a fekete hajával teljesen hozza .
Kuzey a szõkeség , ártatlan kék szemeivel tök ellenkezõje az angyali tisztaság jelképe . Nem csak külsõleg , hanem a lelkükben , természetükben is különböznek az elsõ perctõl mint tudjuk .
Nem véletlen õket választotta a rendezõnõ , bizonyára ez volt a célja . Minél jobban eltérjen a karakterük .
8/10
Érsekvári 2015 júl. 16. - 22:50:32 8/10
(3688/4273)
Kuzey aggódva jön ki Cemrétõl és egybõl Güney üzenete várja , akivel beszél aztán . Güney még jobban hergeli Kuzeyjt aki rögtön Barishoz rohanna , mert Cemrét bûnösnek vallotta .
Gültennek nagy nehezen sikerül lebeszélnie a fiút aki szót fogad , nem akar Cemrének több bajt okozni .
Güney a cégnél hazudik össze vissza kinek mit kell . Zeynep rákérdez hol járt ma reggel , de letagad mindent Güney rezzenéstelen arccal .
Ebru asszony mellõzi Güneyt minden tekintetben levegõnek kezdi nézni . Legalább valaki tegyen már neki keresztbe.
Ebben a cellában csupa jóindulatú kedves nõi rab van , Cemrével szépen bánnak .
Ferhát lánya úgy néz ki készül valami magán akcióra .
Bemes 2015 júl. 16. - 22:09:52
(3687/4273)
Szia aranyos Mariskám!
Köszönöm, hogy ilyen kedves vagy! Mostanában tényleg ritkábban néztem fel, akkor is csak egy pillantásra. Minden rendben, csak kicsit több volt a dolgom.
Egyébként tudod, ahogy szoktam is, veled egyformán értem, érzem a filmet. Én is erre gondoltam, Cemre zavarban volt Kuzey elõtt. Kuzey teljes szívével mellette van, percig sem kételkedik benne, félti a lányt. Látszik, mennyire szeretik egymást, szerintem mind a ketten jól játszanak.
Van akinek nem tetszik Cemre alakítása sem, én elégedett vagyok vele, sõt mindegyik színésszel. Nem tudom mennyi idejük volt elmélyedni a szerepükben, milyen rendezõi, forgatókönyvírói útmutatásokat kaptak, de nagyon jól hozzák szerintem az adott figurákat. Nekem teljesen átjön az alkotók üzenete, biztosan azért mert hasonlóan gondolkodom az életrõl.
Ez a film jó sok erkölcsi problémát felvet, nekem tetszik a forgatókönyv, elfogadom a sorsok alakulását, a büntetéseket amik a bûnök után jönnek.
Nézem a Karadayit is, gondolom majd ez is felpörög. De nagyon más film. Nekem valószínüleg Kuzey marad a kedvenc sorozatom.
BMariska52 2015 júl. 16. - 20:05:58
(3686/4273)
Mindenkit elolvastam, nem csalódtam, nem szép ezt mondani, de ezt vártam, hiszen ezért vagyok itt olyan szívesen köztetek, kivétel nélkül! Köszönöm szépen!
BMariska52 2015 júl. 16. - 19:42:49
(3685/4273)
Szép Estét! Több dolog tartott távol, most a tegnapi és a mai részlethez összefoglalnám: Baris tegnapi részben elhangzott "vallomása" kapcsán csak azt mondom: Andersen már régen meghalt, szokták volt mondani helyesen!
Ugye? Aztán a másik csúcsot döntögetõ Güney szívbéli, könnyfakasztó szövege Simayhoz a buszmegállóban, majdnem elsírtam magam, de csak majdnem, mert én igazán Gülten börtönbéli látogatását könnyeztem meg, és még csak az utolsó percekben lépett be Kuzey, akit még mindig változatlanul imádok, fõleg, mikor így közelít, ezekkel a puma-léptekkel...
Olyan szörnyû lehet, hogy nem ölelhetik meg egymást rokon és a fogoly, de azért Gülten anyu jól megszorongatta kislányát és óh, de jó, hogy Kuzey is magához szorította, ez nekem is jólesett!
A taxis fiút nagyon bírom, mindig oldja a hangulatot, jó fej! Láttam, FB-n valaki nem látta Cemre szerelmes tekintetét, de végre Kuzey-ét igen. Én úgy gondolom, Cemre rettentõ zavarban volt, hogy most itt kell találkozniuk, az végülis a Baris-ügybõl következik, függetlenül attól, ki követte el a merényletet. ...a lelkem határozottan itt van veled, mondja Kuzey és tõle ez felér egy vallomással. Jellemzõ, hogy mikor többet mondana, naná, hogy az õr beszól, aztán már csak Cemre hátának mondja Kuzey, hogy Szeretlek.
Nagyon szép rész volt, köszönöm szépen Drága Gabuska, Aranyos Szandra!
Még csak most fogom elolvasni két napi bejegyzéseiteket, de láttam felvillanni a Drága Bemeském nevét! Nagyon örülök, hogy ismét köztünk vagy, nagyon hiányoztál, hiányoztak a kitûnõ mondatait, a jó meglátásaid, tudod!
További Szép Estét kívánok Nektek!
malvinkicska 2015 júl. 16. - 11:16:13
(3684/4273)
Pár mondatba már én is vázolta a mai részt nagyon jól át élte Kuzey ezt a jelentet, mivel õ már volt szenvedõ alany a rácsokon túl nem könnyû az élet azt gondoljuk, mikor nyitják zárják, valaki elõtt az ajtót. A rész nagyon tetszett szép munka áll mögötte igényes.
Bemes 2015 júl. 16. - 10:55:48
(3683/4273)
Szia!
Én is élvezettel olvasom a fb-on a lányok véleményét. Egyáltalán nem tavar, ha eltér az enyémtõl. Sokszor igen szellemesen fogalmaznak. Inkább csak rácsodálkozom a meglátásukra.
Lehet, ha valakinek tetszik mint férfi egy szereplõ, talán szimpatikusabb is lesz ezáltal? Miért ne, hisz mindegyikünk véleménye szubjektív, befolyásolják érzelmeink, általunk már megélt dolgok.
Ha valaki volt már hasonló szituban, átesett annak fájdalmán, vagy egy rossz döntést hozott, de tudja hogy nem gonoszságból- gondolom másként érzi át a film egyes szereplõjének viselkedését.
Érdekes, hogy Baris több vita tárgya, mint Banu. Simay megítélésében viszont nagyon eltérõek a vélemények.
Nagyon szeretem ezt a filmet, azt hiszem érzelmileg mindegyikünket megdolgoztat, foglalkoztat.
Egyébként azért is szeretem olvasni az enyémétõl eltérõ véleményeket, mert segít megértenem másokat.
8/10
Érsekvári 2015 júl. 16. - 10:08:03 8/10
(3682/4273)
Újra megnéztem és meg kell mondjam ez a zenei feldolgozás szöveg nélkül nekem nagyon tetszik , ami itt elhangzik .
Szép rész , Kuzey erõt ad Cemrének és ellátja jó tanácsokkal a börtönélet rejtelmeirõl oktatja mit és hogyan csináljon .
A lány az iránytûje miatt aggódik amit elvettek tõle .
Kuzey félti a lányt és ígéretet tesz neki nincs már számukra akadály többé. A szerelmük ad erõt most már mindkettõjüknek .
Gülten a taxiban Yunusnak sírja el bánatát milyen nagy hibát vétett a lány ellen , hogy Barishoz kényszerítette , holott tudta Kuzeyt szereti. Yunus biztosítja mindennek oka volt , hogy így történt és lesz itt még esküvõ hamarosan .
Yunus már kész családi pszichológussal felér .
Vajon mit hoz a folytatás ?
malvinkicska 2015 júl. 16. - 09:28:42
(3681/4273)
Nagyon igazad van elvette, aki ilyen közkedvelt ember, miért nem vállalja fel, nincs abból semmi sõt örül neki az ember boldog lett akit szeret ez az élet rendje. A mai rész nagyon szívhez szóló volt a tekintetek sok mindenrõl árulkodtak az a szerelem ami kettõjük között el van fojtva. Gülten nem tud napirendre térni a lánya sorsa felett magát okolja, a történtekért. Kuzey jó tanácsokat adott Cemrenek, mivel õ már át élt ilyen dolgot.
8/10
Érsekvári 2015 júl. 15. - 23:00:50 8/10 Előzmény gabus53
(3680/4273)
Gabuska ! Köszönet az Epizód cikkért és az új részért is . Megnéztem szívhez szóló nagyon .
Nekem nem fontos , hogy kiderüljön mi van velük / mármint a valóságban / jobb ez így .
Majd holnap írok bõvebben még feldolgozom , álmodom róla .
Szép álmokat :)
9/10
gabus53 2015 júl. 15. - 22:31:21 9/10
(3679/4273)
Epizód Magazin 2015.07.15. 29. száma

Kivan Tatlitug: Titokban megnõsült?

A Kuzey Güney - Tûz és víz fõszereplõjének barátnõje nem is olyan régen azt a rövid üzenetet írta ki a Twitter-oldalára, hogy: ,,Összeházasodtunk!" Aztán kicsivel késõbb Kivanc cáfolta a híresztelést. Pedig nagyon úgy tûnik, mintha õk ketten most a nászútjukon lennének.

Elõször pár szó arról, hogyan is ismerkedett meg a sármos sztár a jelenlegi párjával. Õ és Basak Dizer divattervezõ és stylist a Tiltott szerelem címû sorozat forgatása alatt találkoztak, ahol a lány a stáb tagjaként dolgozott. Ám akkoriban Kivanc szíve még a szépségkirálynõ Azra Akinért dobogott, így õ és Basak nem kerültek közelebb egymáshoz. Aztán Kivanc nem sokkal a tervezett esküvõjük elõtt szakított Azrával, s bár egy ideg egy francia modellel vigasztalódott, nem sokkal késõbb újra összefutottak Basakkal egy rendezvényen, s onnantól kezdve fellángoltak köztük az érzelmek. Rossz nyelvek szerint ebben az is közrejátszhatott, hogy Basak feltûnõen hasonlít Azráral. Mindenesetre tény, hogy Kivanc és a szépséges divattervezõ 20l3 decembere óta alkotnak egy párt, így a török sajtó egy ideje már találgatja, mikor fordul komolyabbra a kapcsolatuk. Ráadásul most nem is minden alap nélkül teszik ezt. Basak ugyanis a napokban posztolt egy képet a Twitter-oldalára, s ennyi megjegyzést fûzött hozzá: ,,Összeházasodtunk”! Ez pedig már csak azért is hihetõnek tûnt, mert a szerelmesek most éppen a török Riviérán nyaralnak. Így egybõl mindenki arra gondolt, eleve elterveztek mindent, s titokban kimondták egymásnak a boldogító igent. Az interneten keresztül több gratulációt is begyûjtöttek, miközben az újságírók azonnal a helyszínre siettek. Ám nekik Kivanc mindösszesen annyit mondott: ,,A barátnõm internet fiókját feltörték, nem õ posztolta ki a képet és a feliratot." És ezzel le is zárta a témát.

Pedig nagyon úgy néz ki, mintha õ és Basak nászúton lettek volna, ugyanis közvetlenül a török tengerparton eltöltött pár napot megelõzõen hosszabb ideig nyaraltak Dél-Afrikában. Akár ott is összeházasodhattak, azt ugyanis valóban nem tudta volna meg senki idejekorán. De persze az is lehet, hogy Kivanc igazat mondott, s egy internetes hacker csak meg akarta viccelni õket és a nagyközönséget.

Palánki Rita
9/10
gabus53 2015 júl. 15. - 16:57:59 9/10
(3678/4273)
Malvinka!

Küldtem neked magánba üzenetet, azt kezdesz vele, amit akarsz :-)
malvinkicska 2015 júl. 15. - 15:15:37
(3677/4273)
Szia Gabu én csak azt írtam amit olvastam az újságban, azt is feltételeztem nem tutira mert tudom ezek az újságokban megjelent cikkeknek mennyi a valóság alapja.
9/10
gabus53 2015 júl. 15. - 14:46:42 9/10
(3676/4273)
Szia Malvinka!

Ugye te sem gondolod komolyan, hogy amit a törökök még nem tudtak meg, azt itt Magyarországon egy Palánki Rita nevezetû cikkíró (Epizód Magazin), majd megmondja a tutit?
Egyébként hamarosan felteszem a cikket, és ide a port-ra is.

Szép napot :-)
8/10
Érsekvári 2015 júl. 15. - 13:57:05 8/10
(3675/4273)
Nem vagyok regisztrálva a Fb-n , de olvasni szoktalak ott is , sõt kimondottan tetszenek az írásaid.
Nagyon jó , ha idõnként ide is betérsz és jókat írsz :)
8/10
Érsekvári 2015 júl. 15. - 13:46:48 8/10
(3674/4273)
Ezeket a részeket várom és a mait is nagyon .
Hiába láttam sokszor ezt a "belépõs jelenetet a zenei aláfestéssel " megunhatatlan számomra .
Nézhetném elõre , de nem teszem jobb a váratlan meglepõ helyzet .
Remélem Baris valamilyen szinten meglakol ezért a sok aljasságért amit sok emberrel elkövetett .
Zeynep ezek után valamit lép majd , mert a taxiban még mutatták nagyon gondolkodott a látottakon .