9/10
gabus53 2015 jún. 20. - 21:22:45 9/10
(3433/4273)
Szép estét mindenkinek!

Aki még nem találkozott vele, a Szerelemben,háborúban oldalon fordítják A pillangó álma c. filmet. https://www.facebook.com/KurtSeyitveSura.hu/timeline

(Zandra nemrég írt vissza nekem, hogy õ már nem tudja vállalni.)
8/10
Érsekvári 2015 jún. 20. - 20:56:02 8/10
(3432/4273)
Gabusom az a helyzet nem volt új kép , csak régit tettek a cikkhez .
Figyelni kell majd biztos lesz késõbb , reméljük .
Mindennap megnézem évek óta ezt a magazint .
Köszi és kellemes estét :)
BMariska52 2015 jún. 20. - 19:53:15
(3431/4273)
Kedves Hangerika! Köszönöm szépen, részemrõl biztos olvasgatom majd.
Azért valljuk be, jó volna nekünk rajongóknak együtt elutazni Törökországba. Én is nagyon vágyom már, 2x volt szerencsém, akkor még nem is álmodtam volna ezt a mai rajongásomat, bár biztos a török filmgyártás is csak mostanában tört fel ennyire. Ennek már 20 éve, de mindenképpen visszavágyom. Képzeld, milyen lenne, ha a török sorozat-rajongók, - akik itt vagyunk a Fórumon - töltenének meg egy csuda klassz, kényelmes buszt, v. repülõt...!
Ne felejts el szólni, ha menni akarsz, komolyan!
BMariska52 2015 jún. 20. - 18:55:18
(3430/4273)
Arany Gabuskám! Tudom, hogy nem vagy jós, de azért remélem, nem arra gondolsz, hogy végleg le akarják venni a mûssorról és már az elsõ évadot sem adják le, mert akkor a kardomba dõlök! Most már beruháztam, hogy meglegyen végig rögzítve, ne szúrjanak már ki velem, és az összes többi mostanában bekapcsolódott rajongóval! Allah, Allah!
9/10
gabus53 2015 jún. 20. - 18:16:42 9/10
(3429/4273)
Szia Érsekvári!

Igen, mi már könnyebb helyzetben vagyunk, hogy láttuk az 1. évadot, bár akkor már egyértelmû volt, hogy nem lesz 2. évad, és ezzel az újabb húzásukkal már teljesen egyértelmû.
Az, hogy szombatra tettek át heti 5 helyett 2 epizódot, ez egyenlõ a süllyesztõvel.
Én mindennap megnéztem az origo-n a nézettségi indexet (tudom, sokan azt mondják, a fele sem igaz), a cikk írója a kezdetektõl fogva ledegradálta a sorozatot, mintha fizettek volna neki ezért. Bezzeg a szennymûsorokat az egekig magasztalta.
Úgyhogy sajnos nem látok nagy jövõt a TV2-n való mûsoron tartásra.

A Kivancot én is olvastam, de sehol sem találok egyenlõre képet az afrikai nyaralásáról.

Szép estét :-)
8/10
Érsekvári 2015 jún. 20. - 16:49:30 8/10
(3428/4273)
Elõször GABUSNAK írnám tetszik az új oldalkép . Fõleg , hogy csak róluk szól :)

Kuzey megint a rideg börtönben rácsok mögött és visszaemlékszik a múlt rossz emlékeire amikor " csirke volt még " .
Viszont most látszik már rutinos öreg rókának számít .
Melda és Güney egymásra cuppantak , ez a nõ is kavar rendesen .
Allah ! Handan még Banu elõtt sem képes befogni a száját még jobban megõrjíti szegényt a sok karattyolásával .
Cemre összepakolja két bõröndbe a cuccát , addig a két anya beszélget eléggé epésen . Közben befut Baris aki a láncot direkt nem adja vissza Cemrének aki dühöng e miatt .
Güneyt éppen intim helyzetben hívja a hadnagy és közli vele megvan Ferhát gyilkosa.......
BMariska52 2015 jún. 20. - 16:34:03
(3427/4273)
Még egy pár gondolat: Nemrégiben Katica írta, hogy
"ennek a sorozatnak valamelyik állami csatornán, hetente egyszer, egy bölümöt vetítve lenne a helye.
Tönkrevágja eleve, hogy ker.csat. on megy, hogy szétszedik, hogy telenyomják reklámmal.
A gond, hogy a Dunát senki nem nézi, pedig, ahogy már mondtam, én ha néztem tv-t, az M1-et, mert színvonalas filmek, reklám nélkül mentek.(M1 már nincs, éljen a kormányreklám, remélem, megérte kinyírni az õs és fõcsatornát)"

Én is néztem M1-en, Dunán is jó filmeket anno, reklám nélkül Hurrá!, ennek a rövid ideig tartó jó világnak vége! Néha felfedezek az ATV vasárnap esti kívnálatában valóban jó filmeket. Fogalmam sincs milyen mûsorpolitika ez, ráadásul ennyi pénzért! Nem tudom, mert nem ismerem ezen a téren az árakat, de senki ne mondja nekem, hogy annyira drágák lennének az általunk kedvelt török filmek, hogy nem tudnák megvásárolni a színvonalasabbjait! Ezt nem tudom elhinni!
Valóban, a hozzám hasonló korosztály azokon a mûsorokon nõtt fel, amit most az unalomig ismételgetnek, ne mondják nekem, hogy pont ezeket akarja nézni a mai ifjúság, ki hiszi ezt el? Ha meg nagy költségvetésbõl próbálnak csinálni valami filmet, lehet, hogy bennem van a hiba, sajnálom, nekem nem tetszenek! Mi értelme, hogy ezeket akarják lenyomni a torkunkon?
Arról már nem is beszélek, hogy most külön sportcsatornát indítanak! Kiváncsi vagyok, oda fogják-e áttenni a drága Forma 1-et? Amirõl, ma azt hallottam, akkora zajt csinál Ausztriában, hogy egy hétre elapad az ottani teheneknek a teje! Az nem mai hír, hogy esténként ugyanezen tehenek Mozart muzsikát hallgatnak, és jobban tejelnek tõle. A két hanghatás nem ugyanaz! Ez komoly! A közszolgálati rádióban mondták!
Hát, én sem akarom, hogy felmenjen a vérnyomásom, inkább "valahol" keresek egy jó kis török sorozatot magamnak a jól megérdemelt délutáni pihenésemhez! Érdekes módon Kivanc szerepel majd benne, mert a Kurtseyit-et nézem, amibõl képes volt leadni egyetlen bölümöt az RTL Klub! Én már a 6.-nál tartok, nagyon tetszik!
Nektek is nagyon szép hétvégét kívánok, Napsütést! Szeretettel: Mariska
8/10
Érsekvári 2015 jún. 20. - 16:06:08 8/10
(3426/4273)
Szia Gabus !
Mindenki kissé feszült a hírtõl , de mi egy kicsit könnyebb helyzetben vagyunk , már legalábbis aki már tavaly végig tudta nézni a sorozatot . Azzal együtt a 20:15 kezdés valószínû megfelelt sokunknak , mert sokan újra is néztük . Erre beütött a krach mire megszoktuk . Valószínû arra alapozták a változtatást nyáron szabik alatt még kisebb nézettsége lehet és oly mindegy alapon szombatra tette, hogy azért adunk is meg nem is alapon menjen . A többi már a nézõ dolga mit tesz......a strandra megy vagy nézze . Szerencsére van más megoldás is . Viszont a irigy.....mirigy gondolják több nézõt hoz ? Nem is értem a logikát , de nem is érdemes vele foglalkozni .
Nem okoskodom tovább , mert felhúzom én is magam , inkább megyek nézem a mai adagomat :)
Kivancról azt olvastam már Dél-Afrikában nyaralnak .
Kellemes hétvégét kívánok :)
BMariska52 2015 jún. 20. - 15:58:08
(3425/4273)
Elõször is: Szép Napot Nektek! Vége ideértem! Gabuskának nagyon szépen köszönjük a csodás, új borítóképet, ez talán egy szép "jövõkép" is egyben? Szuper! Szeretettel kívánok Neked jó pihenést a hétvégére, igazán rád fér és megérdemled!
Láttátok Kuzey/Kivanc, ahogy végigment a cellán és megállt a végén? mint a kifutón, állati szexi volt!
Szegény Banu, nagyon rossz állapotban van, Handan Hamlet-monológja nem dobta fel kicsit se! nagyon nem hiányzott a kedélyállapotához! Ebru sem tudta, mit tesz, mikor visszahívta, de az is butaság volt, hogy kihozta a kórházból, ezzel a saját lelkiismeretét akarta helyretenni a régi dolog miatt, de akkor miért nem õ van a lánya mellett? Nem igazi anyára vall! De hát, neki a vállalatot kell építeni!
Güney rémesen gusztustalan ezzel a Melda-féle kapcsolattal, Melda sem éppen a rideg üzletasszonyt mutatja már felé! Baris ezzel a nyaklánc-témával elég nevetséges, már a butaságig viszi a gonoszkodást. Güney álla hogy leesik, hogy megtalálták az "igazi" gyilkost, így most felmentve érzi magát? Szerintem, aki elkövet egy bármilyen bûncselekményt, soha nem alhat késõbb nyugodtan, én legalábbis nem tudnék!
10/10
syuzi 2015 jún. 20. - 15:26:30 10/10
(3424/4273)
Minden oké:)
Továbbra is veletek maradok, és hozzászólok a sorozathoz:) Kíváncsian fogom várni a részeket, és izgalommal követni az eseményeket:)
Szép hétvégét, és jó pihenést kívánok minden fórum társamnak:)
10/10
syuzi 2015 jún. 20. - 13:12:12 10/10
(3423/4273)
szia gabus53!
Nem bántottál meg a hozzá szolásódal meg értettem , hogy téged is fel idegesített velem együtt amit mûveltek a sorozattal, és sajna már nem ez az elsõ sorozat amivel ezt mûvelik. Hát igen szombaton nem biztos , hogy otthon ül az ember és fõleg szombat délután amikor adják a sorozatot így lehet hogy lesz olyan mikor lemarad az ember a sorozat részeirõl , és így is csak 2 részt adnak le az 5 helyett
Örülök, hogy sikerült tisztázni a félre értést:) Szép hétvégét, és szép napot kívánok neked is:)
10/10
syuzi 2015 jún. 20. - 13:04:46 10/10
(3422/4273)
Engem is nagyon érdekel a török kultúra, és nagyon szép országnak tartom Törökországot. Én is egyszer el szeretnék jutni oda, de az nem mostanában lesz.......
Én is biztos el fogom olvasni a blogot, legalább a blog által a lány szemével is bepillanthatunk a török kultúrába, szokásokba így legalább úgy érezhetem magam mintha én is ott lennék

Kívánom neked, hogy egyszer teljesüljön az álmod ,és eljuss ebbe a szép országba, és sajnálom ha megbántottalak a tegnapi rosszul megfogalmazott hozzászólásommal, de azt csak hirtelen írtam mikor megtudtam, hogy csak szombatonként lesz a sorozat, és nagyon fáradtan írtam a hozásszólást.

Még egyszer bocsánatot szeretnék kérni mindenkitõl akit megbántottam nem szeretném ha haragudnátok rám.
9/10
gabus53 2015 jún. 20. - 13:00:16 9/10
(3421/4273)
Szia syuzi!

Nem bántottál meg senkit, én kérek elnézést, csak tényleg felment a vérnyomásom, hogy már megint ezt csinálják ezzel a sorozattal.

Ettõl függetlenül továbbra is azt mondom, hogy én nem örülök annak, hogy egyáltalán szombaton leadják. Nem mindegy, hogy eddig heti 5 epizódot láttál, most meg csak kettõt fogsz látni vagy nemlátni, mert szombaton az ember nem biztos, hogy tv-t néz, hanem inkább más kellemes idõtöltést talál magának.

Kellemes napot :-)
10/10
syuzi 2015 jún. 20. - 12:32:51 10/10
(3420/4273)
Köszönöm szépen az infót:)
10/10
syuzi 2015 jún. 20. - 12:30:04 10/10
(3419/4273)
Sajnálom ha megbántottam valakit én csak a magam nevében írtam az örüljünket
Én úgy értettem a magam nevében, hogy nem szûnik meg a sorozat hanem legalább szombatonként tudom nézni újra, még ha csak heti 2 részt is adnak le

Én is nagyon szomorú vagyok amiért levették a hétköznapról a sorozatot, mert így nem lesz egy normális mûsor a tv-ben amit nézhetek.

Sajnálom ha rosszul fejeztem ki magam és ez álltal megbántottam valakit nem szándékos volt elnézést kérek mindenkitõl
Bemes 2015 jún. 20. - 09:52:14
(3418/4273)
Azt mondják, nem jó a nézettség. Annyira nem, hogy szerintük a párhuzamosan másik csatornán is ezredszer ismételt mûsoré is jobb lesz várhatóan. Nehezen tudom elképzelni. Azonban ha így van, ha egy Irwin Shaw adaptáció ennyire nem kell a magyaroknak, akkor az elmúlt 30 év kultúráért felelõs emberei okolhatók ezért. Mert ne mondja senki, hogy a magyarok ilyen igénytelenek csak, hisz más országokban nagy sikert ért el a sorozat, díjakat söpört be.
Mert csak azt mondani, hogy a magyarok ilyenek, az tiszta fajelmélet lenne. Tehát ha tényleg ilyenek lettünk, akkor ezt tették népünkkel. Ugyanakkor statisztikák szerint jól állunk olvasás terén, színházak, kulturális programok terén. Színházai k teltházasak, (zöme), operába egy-két hét alatt elkelnek a bérletek, sok a látogató a kiállításokon, múzeumokban. ???
Ha a fiatalok nem nézik este a tv-t, akkor hogy mérik pont az õ korosztályukat?
Nem tudom, de valahogy nem értem az egészet, azon kívûl hogy természetesen elfogadom, hogy a tv-knek fenn kell tudniuk tartani magukat. Kíváncsi lennék, más országokban ezt hogyan csinálják.
767757 2015 jún. 19. - 23:29:51
(3417/4273)
Nagyon örülök, hogy pont az utolsó pillanatban rátok találtam! Nem értem én sem minek vesznek elõ õsrégi felvételeket, cserélik le az izgalmas heti filmeket ilyen fikarcnyi részre szombatonként! Idegölõ lenne kivárni......de itt legalább akkor nézem amikor akarom és ahányat akarok. Köszönöm, köszönöm!!!!
8/10
Érsekvári 2015 jún. 19. - 21:01:50 8/10
(3416/4273)
Szia Mariska !
Náluk elég furcsa szokások vannak . Megértem a családért mindent elkövetnek szolidárisak , izgulnak szeretteikért a gyerekeikért akár hány éves is . Természetes dolog ez , de elég sûrûn kell járniuk ez a Tekinoglu família eléggé híres ilyen szempontból . Meg is tehetik végül is , mert mindenkinek az alkalmazottai dolgoznak helyettük , õk meg ott vannak ücsörögnek . Nem csak a férfiak a nõk is ha kell ha nem .

Az meg érdekes a Tv2 mit akar ezzel a pókhálós irigyhónaljmirigyes cserével , de nem is feszegetem a témát .
Egyszer már végig mentünk ezen . Az viszont biztos ezek után a 2. évadra ne is számítson a nézõ .
Gabuséknak köszönhetõen velünk tutira nem szúrtak ki .
Nagy kincsek Õk és örülhetünk szerencsések vagyunk , hogy tudjuk nézni általuk .
9/10
gabus53 2015 jún. 19. - 20:18:02 9/10
(3415/4273)
Sajnálom, elfelejtkeztem rólatok!

Egy kis meglepi hétvégére! :-)

--------------------

Kedves Rajongóink!

Miután nem mondhatni, hogy strandidõ van, ezért ezzel az üdítõ képpel szeretnék kellemes hétvégét és jó pihenést kívánni mindenkinek.
9/10
gabus53 2015 jún. 19. - 18:48:30 9/10
(3414/4273)
Kedves syuzi!

Szerintem valamit nagyon nem értesz, és már most elõre elnézést kérek, nem rossz szándékkal válaszolok, de azt írod, hogy "örüljünk?", mégis minek?
Már elnézést, ahhoz hogy bármit is nézhessünk a különbözõ méretû tv-készülékekben, ahhoz fizetünk kell, és annak mértékében, hogy hány csatornát szeretnénk nézni.
Bár ebben a TV2, mint anyacsatorna is benne van.

Ezt a sorozatot a SuperTV2 tavaly októberében elkezdte sugározni, majd ezév februárjában egyszerre csak kiderült, hogy nem lesz folytatás, mert csak az elsõ évadot vásárolták meg. (Most nem részletezném, hogy mennyi mindent tettünk különbözõ fórumokon annak érdekében, hogy a tv-társaságok figyelmébe ajánljuk a második évad megvételét, felhívva a figyelüket arra, hogy mi ezért a szolgáltatásért fizetünk)

Ma 2015-ben a világ sok országában (köztük Amerikában is!) rájöttek, vagy felismerték, hogy a török filmgyártás egyre jobban fejlõdik, egyre inkább szinvonalasabb filmeket, sorozatokat állítanak elõ. Vajon a mi kis országunkban ezt miért nem veszik észre?
Miért kell a Bud Spencer filmeket orrvérzésig lejátszani, vagy pl. az Irigy Hónaljmirigy. c. förmedvényt. Sajnálom, de számomra már förmedvény, mert ezt is kb. 20 éve nézem és nézem és nézem és nézem, és most már nagyon elegem van, bármennyire is imádtam régebben. Hozzá kell tennem, anno ezeken a filmeken nõttem fel, de bocsi, most már elegem van, undorodom, mert más korszakot élünk és inkább a szórakoztató blödségeken túl már igényesebb filmekre-sorozatokra vágyom...

De, ha ezeket a filmeket csak azért nyomják, mert most már ingyen van, és utánunk dobják, hááát. Ez is egy fajta népnevelés...?

Úgyhogy visszatérve a 2. bekezdésedre, hát én nem örülök, hogy már megint egyszerûen csak úgy, a saját érdekük miatt befejeztek egy sorozatot, ami egyébként a tömegeket érdekli.

De az is lehet, hogy talán úgy gondolják, minek költsenek még több pénzt rá, amikor vannak egyéb más helyek (Facebook-on is több oldal), ahol ingyen megcsinálják azt, amiért esetleg több milliót is felvehetnek (persze ezt csak gondolom, nem kijelentés... tehát senki sem akarjon feljelenteni...).

Úgyhogy kedves syuzi!

Én nem örülök, hogy megmaradt a sorozat szombatonként, mert ha picikét utánaszámolsz, hetente esténként 1-1 epizód ment le, az testvérek között is 5 epizód. Szerinted szombaton hány epizódot is fogsz látni? Csak kettõt, tehát hol van a heti elmaradt 3 epizód?
Csak kérdezem...

És elõre is elnézést kérek mindenkitõl, aki úgy érzi, hogy esetleg megbántottam volna, nem rossz szándékkal írogattam, de ettõl az új hírtõl nagyon felment a vérnyomásom...

Szép estét mindenkinek.