BMariska52 2015 jún. 15. - 18:38:39
(3313/4273)
Szia Kedves Érsekvári!
Nagyon-nagyon köszönöm, jólesik ezt olvasni Tõled, mindig megállapítom, hogy ezért szeretek itt lenni köztetek! Olyan kedves figyelem árad belõlünk egymás iránt, mindjárt hiányoljuk, ha valaki egy darabig nem ír, mi lehet vele? Igazán jó kis "színtársulat" vagyunk! Azt is nagyon bírom, hogy Te és Malvinka nagyon jó tartalmat írtok és nem mindig tök egyforma, ki mit lát meg, mit tart fontosnak! Én meg ezt tartom fontosnak, hogy együtt vagyunk!
BMariska52 2015 jún. 15. - 18:35:37
(3312/4273)
Szia Kedves Hangerika!
Örülök, hogy tudtam csatolni ezt a képet, már legalább két hete láttam, de birka vagyok az ilyenhez, ill. nem tudom, a méret nem lenne-e nagy, így aztán egy Okoskától kértem segítséget! Szeretek örömet szerezni azzal, ami nekem tetszik, és gondoltam, akik - mint Te is - "látják", "érzékelik" a vonzalmat két kedvencünknél, örülnek majd. Én szándékosan nem írok kémiát, nem szeretem ezt a kifejezést, lehet, túlkoros vagyok hozzá, vagy inkább romantikus.
Érdekes az a hasonlatosság, amirõl írsz, megfigyelem majd, még nem tûnt föl nekem.
Örülök, mikor Téged olvaslak, szeretem az észrevételeidet!
malvinkicska 2015 jún. 15. - 15:10:21
(3311/4273)
Helóka most késõbb tudtam megnézni, majd írok neked privit, nagyon sok minden történik abban a 20 percben is, az biztos az arc mimikájával nagyon jól bánik Kuzey sokat mondóak, mikor néz amikor olyan történik.
8/10
Érsekvári 2015 jún. 15. - 14:57:08 8/10
(3310/4273)
Kedves Mariska !
Örülök a visszatérésednek , hiányoltunk már .
Sorozatban felgyorsultak az események , de olvasom nem maradtál le , nézted folyamatosan .
További kellemes napot :)
8/10
Érsekvári 2015 jún. 15. - 14:45:17 8/10
(3309/4273)
Kuzey nem repes apja nõsülési tervétõl, de elfogadja a döntését . Végül is az õ élete .
Viszont felmerül pár kérdés közöttük a jövõt illetõen . Sami hirtelen és indulatos felemeli a hangját , fia figyelmezteti ezen változtasson .
Vajon leszokik errõl Sami , Aynur nem fogja díjazni ezt a viselkedését , õ finom csendes kis nõ .
A találkozásnál Kuzey nehezen oldódik és kissé féltékenyen nézi Cihant amikor apja ölelgeti és fiamnak szólítja. Valóban furcsa érzés lehet neki amilyen érzékeny lelkû ember .
Olyan szomorú arcot vágott ahogy ott állt . Vajon mi játszódhatott le benne . Mintha vendég lenne már ebben a házban az apja is észrevette , kicsit elvesztette a fiát .
Banu otthon a villában , de rosszul néz ki , aztán kiderül mindenre emlékszik és mindenki örül ennek . Kivétel Güney aki ledöbben ezen és elképedt arccal néz maga elé .
Baris a tárgyalásra magabiztosan megy , ahol mindenki várja már . Burak - BÜYÜK SÜRPRIZ - az ingével fogadja .
Baris csak pislog és tagad , de az ing monogramja a bizonyíték.......az övé valóban . Lehet Burak vitte el a szállodából mivel tudjuk oda ment Barist meglesni .
Demet a hadnaggyal az autóban tisztázzák a " barátnõ" - Simay kérdést és nem tudnak az érzéseiknek parancsolni .
Amikor egy alig nevezhetõ csók sikeredett közöttük .
Kuzey éppen arra ment az újdonsült öcsikével és meglátja õket .
Na itt majd jön a dráma.......az arca ilyesmirõl árulkodik......
malvinkicska 2015 jún. 15. - 12:09:12
(3308/4273)
Üdvözöllek hiányoztál a másik fórumon írtam is neked, a mai részt most tudtam megnézni, érdekes Banu hazajött a kórházból Güney azt hiszi nem emlékszik semmire, mikor ezt megtudja rögtön, nyugton kell hagyni Banut fél, hogy kimondja õ ölte meg Ferhatot. Handan megint hozta a fontoskodó formáját, elég rondán viselkedik. SAmi Aynur aranyosak voltak viccesre volt véve a figura de jól állt neki. Kuzey az arc kifejezés, mikor mondt az apja, majd a bátyja elrendezi, a kis srácot, különben megtalálta vele a hangnemet. Aztán Demet és a rendõr,a kocsiban meglátta, hogy megcsókolta ennek biztos nem jó vége lesz, mivel teljesen uralja Demetet, ez sok egy kicsit, Ali sem akarná ezt én gondolom.
BMariska52 2015 jún. 15. - 10:48:32
(3307/4273)
Kedves Katica! Szép Napot Neked! Azért van ebben munka bõven! Nem photoshop!
Ezt imádom ebben a pasiban, annyira sokoldalú, hogy sokan tanulhatnának tõle! Mennyi mindennel tud azonosulni, minden általam eddig látott szerepében - nekem - tökéletes a játéka! Egyáltalán nem kell már azt mondani, hogy õ a török Brad Pitt, azon õ már túl van, kiérdemli, hogy ne hasonlítgassuk és ne csak török B.P. legyen, õ Kivanc! Ezt már sokszor akartam mondani, és senki ne haragudjon meg érte, de amikor a nagyon zûrös jelenetei vannak Ferhat-tal, és az õrjöngések, nagyon sokszor Darvas Iván jut eszembe, az "Egy õrült naplója" c. darabban, volt szerencsém két alkalommal 1. és 4. sorból látni a színházban. Ott láttam közelrõl ezt a hatalmas átélést, amit Kivanc-tól láthatunk. Hogy igaz-e vagy sem, azután hallani lehetett, egy ideig kezelték õt pszichiátrián, mert nem bírta ezt az óriási terhet, amit a szerep rakott rá. Nagyon kevés hasonló formátumú színész van véleményem szerint!
BMariska52 2015 jún. 15. - 10:38:55
(3306/4273)
Szia Kedves Bemes! Látod, milyen az, mikor Te szólsz hozzá elõször, én is sokszor érzem úgy, már mindent elmondtál elõttem! Most szusszanok egyet a takarítás közben, na meg aztán, drága Toygart hallgatom és idepillantottam, így aztán köszöntelek!
Ja, igen, a papucsot kifelejtettem! Azért furcsa érzés, szerintem Aynur is gondolt erre! Jobb az én módszerem, minden vendégségbe viszek papucsot! Hi-hi! Mondjuk, ha a kezemet akarják megkérni, akkor talán nem!
Az ing még egy nagy dilemma, meg aztán mire minden bizonyíték Baris ellen összejön, vajon lebukik-e valaha, és honnan, ki szedi össze azokat? Ha éltet a Jó Isten, ezt a filmet beterveztem: évente egyszer biztos megnézem, akkor még sok dolog világosabb lesz. Most sok a bepótolni-valóm, mert 7 Kuzey 1.évad részt nem láttam. A háztartás mellett is van dolog bõven!
Ezért jó ez a kedves társaság, akik így együtt vagyunk itt, én is úgy látom, Hangerika hozzászólásaiból is!, hogy sajnos, ritkán jön, de akkor beletalál a közepébe, és hozzánk hasonlóan jók a meglátásai.
Kabóca is hiányzik, remélem, jól van, õ is biztos jelentkezik majd!
Majd jövök még délután, most "munka" van!
Szép napot továbbra is!
Bemes 2015 jún. 15. - 09:48:19
(3305/4273)
Szia Mariska!
Nagyon jó volt a mai rész megint. Fordult a kocka, most valahogy Sami téblábol, mentegetõzik a fia elõtt. Nincs miért persze, de érti, érzi Kuzey gondolatait, ez teszi õt ilyenné. Most Kuzey a higgadt. Nagyon vicces az apa-fiú párbeszéd. Hogy aztán jöhessen a dráma. Igazi feszélyezett háztûznézõ, ismerõs szitu, átérezzük. Mint ahogy Kuzeyt is értjük, vele érzünk amikor szóba kerül a lakás átrendezése, vagy Handan papucsa kerül az új asszony lábára ( és ugye itt is láthatjuk Kuzey és Sami egymásra nézésébõl, hogy milyen érzékenyek mindketten), vagy hogy már Kuzey is bátty lett, hogy öleli Sami az új kisfiát.
Persze könnyû nekünk sírni és nevetni amikor ilyen színészek elhitetik velünk, hayat gibi.
Mert Kivanc hozza a szokott formát, minden gondolat látszik az arcán. Lenyûgözõ a játéka. Sokszor megfordult már a fejemben, milyen érzés volt ezt a filmet a szüleinek, testvéreinek látni?!
Mariska én sem tudom, honnan szerezték meg Baris ingét! Hogy miért nem dobta ki, azt értem a belehímzett neve miatt, de hogy ki volt ilyen ügyes hogy megtalálja? Lehet, én sem figyeltem eléggé.
Muszáj volt nevetni, amikor Demeték kinéztek a szélvédõn. Mondhatni pont "jókedvében" sikerült Kuzey elõtt lebukniuk. Jobb lett volna simán elmondani , bár igaz egymás között is most tisztázták érzéseiket. Kedvencünk pedig sajnos nagyon õrült tud lenni. Sajnos nála az érzelem, indulat sokszor legyõzi a gondolkodást. Mentségére legyen mondva, amilyen tetû emberekkel volt dolga, az élettapasztalata ezt hozta ki belõle. Lassan lehet nála kiérdemelni a bizalmat, de aztán hûséges a végtelenségig, még akkor is ha valaki már rég nem érdemli meg.
Bemes 2015 jún. 15. - 08:45:31
(3304/4273)
Hahó, én is itt vagyok! Mert csak ennyit tudok írni, mert mindent elmondtatok helyettem Lizbell, Katica. Katica pontosan fogalmazott, Simay a legszemetebb uatat választotta. Azt is tudnia kellett, hogy fog reagálni a családja. Mondhatni ez már hab a tortán. Számító dög, lesz majd egy beszélgetés amikor Güney párhuzamot von kettejük között.

Örülök hogy Hangerika is megszólalt, én is úgy vagyok a filmmel mint Õ.
Szerintem Ferhat értékeli Kuzey tökösségét, azt is hogy nem hódól be neki. Ugyanakkor röhög forrófejûségén, ugrasztja , játszik vele. Nem tudom mit tudott volna tenni Kuzey ott a börtönben, szerintem nem volt más út. Késõbb azért leesik Ferhatnak is, hogy Kuzey veszélyes ellenség.
BMariska52 2015 jún. 15. - 07:56:28
(3303/4273)
Szép Jó Reggelt Kedves Mindenkinek! Újra csatlakozom Hozzátok! Nem volt "semmi" a múlt héten, "nap"-ból volt elég, még sok is! Csak Ti hiányoztatok és persze, Kuzey 1. évad, mert "csak" Gabuskámat tudtam nézni és Titeket olvasni. Olyan feszültséggel néztem a ma reggeli részt, hogy áll a kés a levegõben! Mindenki izgatott és feszült a találkozásnál, minden benne van, Kuzey gondolatai talán akörül forognak, hogy most beférkõzik egy (kettõ) új a házba, amit végül is anyja rendezett be nagy szeretettel, odafigyeléssel, azon a kanapén ül az új asszony, a gyerek rohangál a lépcsõn... Sami is borzasztó ideges, hogy minden jó színben tûnjön fel. A másik kép: Banu mindenre emlékszik és az a tekintet hozzá, plusz ennek mindenki örül a családban, kivéve Güneyt persze! Handant mindjárt megfojtom, annyira idegesít az a gyûlölet, amit Cemrével szemben tanúsít, meg tudnám rázni, és nála meg azok a szemek, ha ölni lehetne vele, Cemre már hol lenne?
Baris most lebukik az ing-témával? Lehet, hogy nem vagyok elég alapos, de honnan szedte Burak az inget? Azt Baris a szállodában kidobta, ha jól emlékszem; biztos elkerülte valami a figyelmemet!
Nagyon félek, mi lesz most, mikor Kuzey meglátja Demet és Seref jelenetét a kocsiban. Erre egy napot kell várnom, de sok jót nem jósolok.
Sok mindennel egyetértek Hangerika felvetéseiben, azzal pedig nagyon is, hogy Banu átélte azt, amit Simay magának okozott, a gyermek elvesztését, amiben Banu is jócskán benne volt. Lehet, hogy nagyon sötét dolog tõlem, de sok év tapasztalatából mindig azt szûrtem le, elõbb-utóbb "mindenki megkapja". Mondjuk, sokat gondolkodom azon is, én vajon miért kapom, de nyilván volt valami múltbéli vétkem nekem is, amit akkor nem véltem annak.
Nemrégiben találtam egy kép-montázst, ami természetesen nem az én érdemem, és az meg pláne nem, hogy most mellékelhetem Nektek, (remélem, sikerül!) ebben segített Valaki, hogy megtehessem, de majd én is megtanulom hogy kell ezt!
Szóval ez a kép a kétkedõknek és a Cemre-Kuzey párost szeretõknek szól! Én azt látom ezen, hogy Cemre csukott szemeivel is azt bizonyítja, nagyon szereti Kuzeyt, azt látom, hogy Úristen! végre itt van, átölel engem, a karjában tart, védelmezõn, óvón átölel engem, ENGEM!!! Ez szerintem a tetõn van, mikor úgy nézett ki, Cemre leugorna, és az a "drága kis" áspiskígyó Zeynep a háttérben kileste õket. Másképp, de Zeynep nekem éppoly undorító mint Handan, mindegyiket meg tudnám tépni!
Remélem, nem haragudtok, hogy most ennyit beszéltem, igyekszem most már folyamatosan itt lenni, és nagyon örülök, hogy itt lehetek!

Szeretettel: Mariska
napraforgó 2015 jún. 15. - 07:45:31
(3302/4273)
Én pedig nem haragszom senkire sem, csak próbálom megérteni, hogy ki miért tette azt, amit.
A sanyarú gyerekkor meg mindig méltányolható, de legalábbis érthetõbbé teszi a történteket.
Általában az fogja verni a feleségét, meg a gyerekeit, akit gyerekkorában vertek és tanúja volt annak is, hogy az apja csépelte az anyját.
És lehet mondani, hogy már felnõtt, lépjen túl ezen, de ez bizony csak az esetek kis százalékáben szokott sikerülni.
Simayjal kapcsolatban pedig én is azt mondtam korábban, hogz legkésõbb a házasságkötés elõtt õszintén be kellett volna vallja Kuzeynek, hogy elvetette a babát. Épp elég indok lett volna az, hogy ayért tettem, mert nem jelentkeztél, nem értelek el, azt hittem, hogy elhagytál, egyedül meg nem vállalhattam a gyereket (a szülõk miatt, az anyagiak miatt, stb.). Ha így tesz, Kuzey semmit sem szólhatott volna, hiszen valóban nem nyilatkozott rögtön, azután meg elérhetetlen lett. A lány meg félt, hogy kifut az idõbõl.
Én nem tartom olyan nagy bûnnek Simay tettét, ezt bizony még ma is sok nõ eljátsza itt is.
napraforgó 2015 jún. 15. - 06:59:41
(3301/4273)
Simay részérõl az, hogy nem szól a terhességérõl csak egy kósza ötlet volt, hisz végül is szólt és mikor nem kapott egybõl pozitív választ, hagyta magát rábeszélni az abortuszra.

A viselkedését meg találhatod undorítónak, meg visszataszítónak, stb., de én értem, hogy egy olyan világban, ahol a nõknek nincs szavuk, ahol döntenek arról, hogy tanulhat-e, ahol csak úgy férjhez adják õket és az apát nem érdekli, hogy tetszik-e neki, ahol mindig titkolózni kell és trükközni, ha valamit el akar érni... ott én megértem, hogy nem szól, hallgat, amíg csak rá nem kényszerül arra, hogy színt valljon. Aztán meg már annyira belejön a képmutatásba minden nõ (lásd Handan), hogy talán nem is tud már õszinte lenni. De ez talán nem az õ hibájuk, így nevelték õket!
napraforgó 2015 jún. 15. - 04:18:22 Előzmény Bemes
(3300/4273)
Nem vagyok meggyõzve. Az átverés nagyon is tudatos és szándékos cselekedet, de Simay szerintem csak szimplán ostobácska. Bután viselkedett. Egy szerelmes nõ valahol mindig elvakult, azt hiszi, amit hinni akar. Nyilván meghatódott Kuzey lánykérési akciójától, ez volt a titkos vágya, és nem akarta tudomásul venni, hogy a fiú részérõl ez csak egy olyan "muszáj akció", nem szívbõl jön.

Ha Kuzey valóban még csak gimnazista volt az ominózus baleset idején, vagyis legfeljebb 18 éves, akkor a szabadulásakor is csak 22. Azóta nem sok idõ telt el. Ez a Simay sem lehet több, õ eredetileg valami titkárnõ egy jogi irodában (már, ha jól emlékszem). Egy 20-22 éves lány talán még nem annyira dörzsölt, fifikás, meg aztán a frissen szabadult, egzisztencia nélküli Kuzey nem volt valami jó fogás. Ha a lány taktikázni akart volna, gazdagabb pasit keres magának. Egy nincstelen csórót nem szokás átverni...
Meg ahogy ez a lány szocializálódott a családjában... nyilván megszokta, hogy ne merjen dumálni. Ott egy nõnek hallgass volt a neve. Ezért nem merte idõben elmondani Kuzeynek, hogy mit tett. Megszokta, hogy a férfiak elõtt titkolózni kell. Hiszen csak akkor árulta el az igazságot, amikor orvosi vizsgálatra kellett volna mennie, ott úgyis kiderült volna, hogy nem terhes.

Ha igazán át akarta volna verni Kuzeyt, akkor csak hazudja a terhességet, aztán esetleg megjátszik egy vetélést, de ez a lány valóban terhes volt. Szóval szerintem ez nem volt átverés, csak egy elhallgatott szamárság.
10/10
lizbell 2015 jún. 14. - 21:24:42 10/10
(3299/4273)
nem akarja és az utolsó pillanatig reménykedik... minden részben van valami, amitõl megszakad a szívem!
10/10
lizbell 2015 jún. 14. - 21:00:48 10/10
(3298/4273)
Szia, jó hogy jöttél! :)
a balesetrõl szó szerint ez a véleményem mint neked, és azóta csak erõsödtek bennek azok az érzések.... pont ma is láttam egy ilyen jelenetet....mikor számonkéri Kuzey Güneyt, nekimegy üvölt vele, de az a féreg mindent a maga javára tud fordítani, mindig kidumálja, mindig az a vége, hogy "érted tettem, hogy megkíméljelek" és ez a kis hülye, mert már mást nem tudok mondani rá, elhiszi! nem azért mert ostoba, nem azért mert naív, hanem mert muszáj!!!! mert annyira hinni akarja a lelke mélyén, hogy G. mégsem az az elvetemült, mégsem az a legalja (pedig de) egyszerûen belepusztulna az újabb csalódásba!
10/10
lizbell 2015 jún. 14. - 18:20:50 10/10 Előzmény Bemes
(3297/4273)
Ráadásul két szemérmes emberrõl van szó! :)annyira szeretem ahogy egymáshoz érnek, egymásra néznek!

és hát Simay... igen, nálam is elvágta magát az esküvõvel! a legnagyobb szemétségek egyike, amit tett! reménykednie is fölösleges volt, õ maga is tudta azt jól! de még utána is kiszállhatott volna méltósággal, ehelyett egyre másra követte el az aljasságokat! egy idõ után meg már nem volt választása!
Bemes 2015 jún. 14. - 18:06:55
(3296/4273)
Fel szokták hozni példának a Tiltott szerelmet. Mert ott volt kémia. De hisz az a film pont arról szólt, az ellenállhatatlan testi vonzalomról ami erkölcsi aggályokat vet fel. Én abban a filmben a szerelmet nem láttam hangsúlyozva, nem véletlen hogy Behlül nem utazik ek Bihterrel.
Egyébként azt gondolom, hogy kapcsolatonként is változhat a kémia hatásának ereje. Olyan is van, hogy csak ez tartja össze ideig-óráig a párt. Szóval fontos a kémia, de nem elég.
Egyébként a film azt már nem taglalja, mikor lebontják a korlátokat, micsoda vad szex jön.
Bemes 2015 jún. 14. - 17:54:09
(3295/4273)
Pont az az átverés, hogy nagyon is tudta, hogy Kuzey csak a gyerek miatt veszi el. Elõször sarokba szorította a " ez már gyilkosság lenne" szöveggel. Azt maximálisan megértem, hogy ketten okozták a ( jelen esetben) problémát, közös a felelõsség. Viszont húzta az idõt, majd hirtelen kellett döntenie. Ezért sajnáltam is mint nõtársamat. De bepalizni a fiút, akinek különben esze ágában sincs nõsülni, az nem csak becstelen dolog, hanem butaság is. Nem értem hogy gondolhatja bárki is, hogy ettõl fog majd valaki ragaszkodni hozzá.
Szerintem a házasság, gyerekvállalás két ember döntésének kellene lennie. Nézd meg, Gültent is átverte a pasija, de vállalta a babát, volt tartása és kitörölte az életébõl a pasit.
Simay felhasználta a terhességét arra, hogy elvetesse magát és ne kelljen a családjához hazamennie.
8/10
Érsekvári 2015 jún. 14. - 16:17:36 8/10
(3294/4273)
Most már minden részben tobzódnak az események .
Kuzey milyen kis rafkós a hadnagynál is eljátsza a trükkjét rossz számot hívott .
Simay kényszer pihenõn van a hadnagynál aki rájön a " fõnök " nem a lányon hanem Kuzeyen akart bosszút állni . Simay volt az áldozat , szegényt most valóban sajnáltam .
Kuzey is értesül errõl és a bártulajdonos Mori Sevkinél megjelenik mint egy akciófilmben.....a többit sejteni lehet .
Az estélyre belibben a fekete démon és Cemre pár keresetlen mondattal fogadja .
Zeynep mindenkivel bájolog tesz veszi magát és egyre jobban zrikálja Cemrét . Baris figyeli a két lány reakcióit . Az estély elég nyomott hangulatú .
Güney Cemrével itt is az ingrõl beszél amit Can kihallgat , majd Güney magánakciója ing ügyben zéró .
Banu víziói egyre horrorisztikusabbak . Hová jutott ez a karakter , épp elég lehetett eljátszani a színésznõnek .
Baris aztán az estély fénypontjaként dokumentumot tálal fel Burak eddigi bûnös életérõl amit a kórházból jövõ telefon hívás szakít félbe .
Demet és Kuzey a hadnagyról állít fel téves elméletet a barátnõt illetõen .
Kuzey már túlzásba esik ezzel a húgom témával , ezt már valószínû Ali is megsokallná !