8/10
Érsekvári 2015 jún. 18. - 13:19:58 8/10
(3373/4273)
Jó képek , egész nyáron lesik õket a paparazzók . Berk Ercer is jó pasi csak kár , hogy alacsony . Néztem egy sorozatát Bedel címmel ott vettem észre , Sedef Avci meg magasabb ezért lapos cipõbe van mindig a csaj .
Kivanchoz illik a sárga szín , pláne ha már lebarnult meg a kék szeméhez :))
zandra 2015 jún. 18. - 13:19:48
(3372/4273)
A fordításom ne befolyásoljon senkit, nem várok el érte "megkülönböztetett bánásmódot", sõt zavarba hoz:))

Simayt nem hiszem, hogy Kuzey péksége érdekelte, nem tudom, mi utal erre, az hogy megkérdezte, hogy neked pékségetek van, lehet puszta érdeklõdés is. De ha eleinte így is volt, késõbb látszott rajta, hogy kezd beleszeretni Kuzeybe. Ennek bizonyítéka pl. hogy telefont vett neki. Ez gagyin hangzik, de mégis kifejezte, hogy törõdött Kuzejyel.
Simay házasság alatt mutatott viselkedései kétségbeesett, szánalmas kísérletek voltak arra, hogy megsajnáltassa, megszerettesse magát Kuzeyjel. A szerelem/szeretethiány motiválta, nem haszonérdek.
Nem sikerült neki, megunta, figyelemre vágyott, ezért menekült Sumerhez, nem hiszem hogy eltartót keresett benne. Viszont ezt is megbánta, még mielõtt tudott volna róla, hogy Ali tudja, megszakította a kapcsolatot Sumerrel. Simay Sumeres ügyét egyébként (nálam) semlegesíti, hogy Kuzey közben Zeyneppel foglalkozott, és Simay is tudott róla...
Hogy Simayt nem az érdek, hanem a szeretethiány motiválta bizonyítja a Barissal való kapcsolata is. Visszatette a pénzt amit az elsõ éjszaka után adott neki, és amikor Baris felajánlotta, hogy lépjen ki a munkából, majd õ kifizeti a havi bérét, visszautasította. Ez normális egy normális nõnél, de egy Simaytól szinte elvárnánk, hogy elfogadja, mégsem.
Nem használta ki anyagilag még a gazdag Barist sem, hanem törõdést kért tõle, a fejbeverõs jelenet elõtt a kertben szinte könyörgött neki, hogy szeresse.

Sosem értettem, hogy miért mondjátok, hogy Cemre egy percig is komolyan gondolta Barissal. Lehetõséget se adott neki (és itt nem a szexre gondolok). De ezt a témát már rengetegszer kiveséztük.

A házasság utáni viselkedés más kérdés. Azon felesleges vitatkozni, hogy Kuzey jobb, lelkiismeretesebb ember-e, mint Baris, mert egyértelmû. Viszont a házasság közben tanúsított viselkedésében én Barist korrektebbnek, rendesebbnek tartom mint Kuzeyt Simayjal.
napraforgó 2015 jún. 18. - 13:03:58
(3371/4273)
Most láttam elõször ezeket a tekercseket, de engem a külsejük a kürtõs kalácsot juttatta eszembe. Pont olzan fahengerre tekerték fel és körbe forgatva sütögették. Bár itt elhangzott, hogy nem csak édes, hanem sós változata is van. A kürtõs kalács viszont erdélyi étel, nem olasz, ahogy itt Güney mondta.
A török neve - makara - viszont sokkal jobb, mint ez a "tekercs".
napraforgó 2015 jún. 18. - 12:56:29
(3370/4273)
Azt sem értem, hogy Handan miért utálja annyira Simayt? Nem háríthatja rá az összes felelõsséget a teherbeesés miatt, elvégre a fia csinálta fel. Nem a lány forszírozta a házasságot, Kuzey kérte meg a kezét. Igaz, hogy nem utasította el, meg nem világosította fel az abortuszáról, de nem szegezett pisztolyt a fejének, hogy vegye el.

Bírom, hogy a török filmek olyan szemérmesek, nincsenek szexjelenetek bennük. De egy nem kívánt terhesség esetén föl sem merül, hogyan védekeztek, védekeztek-e egyáltalán? Ha nem, akkor ez inkább a fiú felelõssége, mert lusta volt gumit húzni.

Handan állandó zsörtölõdése, ahogy dúl-fúl, kötekedik, én ezt sehogy sem értem. Igaz, hogy egy nõ sokat dolgozik a háztartásban, de sokan ezt munka mellett teszik, csak úgy "mellékesen". Szóval nincs agyonterhelve és ha kedves és szivélyes lenne Simayjal, õt is bevonhatná a házimunkába.

És az is furcsa, hogy ebben a családban senki nem szólítja anyának, anyukának, mamának, édesanyának, stb. Meg az is, hogy még a fiai is parancsolgatnak neki - talán csak azért, mert õk is férfiak, ezért leugathatják a nõket.

Nem tudom, hogy mindezek az általános török életstílus tökrözik-e, vagy itt épp azt akarják megmutatni, hogy ebben a családban semmi sencs rendben.
10/10
syuzi 2015 jún. 18. - 12:42:24 10/10
(3369/4273)
Nagyon jó volt a tegnapi rész is:) Ali és Kuzey leszerelték Güney kocsijáról a kerekeket vicces volt bár nem volt fair
Zeynep és Kuzey csókját mindenki figyelte Cemre, Simay , Güney. Cemrének tényleg nem állt jól az a a ruha a partyn
Zeynep most örülhet mert Kuzey megcsókolta , de hogy játszotta az álszentet Cemre elõtt hogy õ nõs férfival soha nem kezdene ki. Szegény Simayjal amit Handan mûvel nem szép, és az hogy Handan eltépte a házasságlevelet na az már végképp nem volt szép .
Sajnáltam Simayt mikor látta Zeynepet és Kuzeyt csókolózni. Na az jó volt mikor a partyn mindenki hogy pánikba esett mert a gép füstölt és a tekercsek elégtek mindenki hogy pánikolt, mondjuk én is pánikoltam volna a helyükben
Baris milyen lekezelõ volt Kuzeyékel .

Már várom a mai részt is :)
napraforgó 2015 jún. 18. - 12:40:25
(3368/4273)
Cemre külsején én is csodálkoztam. Amúgy sem egy tünemény, olyan 12 egy tucat, de ha szépen kifestik, meg normális, fiatalos frizurát visel, egész jól tud kinézni.
Mikor elõször ment a Holdingba dolgozni, nagyon ki volt rittyentve és egészen vamposra kifestve. Hatalmasra festett szemek, vérvörös száj... Késõbb már szinte festetlen arccal és valami borzalmas lapos kontyba tekert hajjal megy dolgozni. És a fogadáson - hát elrettentõ volt a fekete ruhája, olyan volt benne, mint egy gyászoló rokon vénlány egy gazdag nagybácsi temetésén. Érthetetlen, hogy egy fodrásznõ lánya hogy viselhet ilyen elõnytelen frizurát? Neki az anyja minden reggel meg tudná csinálni a haját. Én azt sem értem, Gülten hogyan tudja elnézni a lánya elõnytelen hajviseletét, egyáltalán a külsejét? Az a lány talán 21-22 éves, de úgy néz ki, mintha legalább 40 lenne.

Kuzey és Ali rendesen megbüntették Güneyt, amiért nem vitte be Cemrét a holdingba.
9/10
gabus53 2015 jún. 18. - 12:29:58 9/10
(3367/4273)
Hogy még fokozzam e szép napot.

Kivanc nyaralásáról készült képek. Alaçatıban vacsorázott Basakkal, és barátaival, köztük Berk Ençer-rel.
8/10
Érsekvári 2015 jún. 18. - 11:37:17 8/10
(3366/4273)
Heloka Mindenkinek !

Gabusnak ! Megint nagy köszönet az Epizódos cikkért , nagyon jó részletesebben tudni a témát . A filmet láttam és szívembe zártam nagy hatással volt -van rám . Valóban Kivanc kinõtte magát a modell világból az már a múlté . Igazi mûvész vált belõle .


Még a tegnapi esti Tv2-s részhez van pár gondolatom . Tegnap megvillantotta a vicces oldalát Kuzey és Ali . A kerék buli nem volt ugyan korrekt , de nagy humor volt . Van többször amikor vicces poénos , jó bemondásai vannak a fiúnak .
Cemre külsejétõl most elborzadtam a partin egy angol filmbeli vénkisasszonynak inkább kinézett mint egy fiatal modern lánynak .
Az a nyakig zárt fekete ruha meg a lenyalt konytyszerû valami a fején......szörnyû . Zeynep mellette egy top modell kinézet volt . Na meg amikor az oszlop mögül ketten sasolták a csókot az nem volt semmi . A répafejû most boldog meg önmarcangoló is :(
Baris ahogy spiccesen vigyorogva élvezi a fiúk kudarcát ez jellemzõ rá . Így akarja palástolni a feszültségét ami az aláírással összefügg , másokon vezeti le a bosszúját . Nem durván , de szemétkedõ beszólásokkal :P
zandra 2015 jún. 18. - 09:29:32
(3365/4273)
A fõ különbségek, szerintem:
Simay azért akart Kuzeyhez menni, mert szerette, vagy legalábbis voltak érzései iránta, a lényeg, hogy akarta, mint férjet. Cemrének csali, eszköz volt Baris.
A legfontosabb (számomra): Simay bocsánatot kért Kuzeytõl, tudta, hogy megbántotta, próbálta helyre tenni a hibáját, próbált jó feleség lenni, Kuzey nem hagyta neki.
Cemre soha nem kért bocsánatot Baristól, nem hogy nem próbálta helyretenni a hibáját, hanem még fokozta is, nem vette észre/nem érdekelte, hogy megbántotta, végig õ érezte magát a sértett félnek.
Ha egy nõ azt mondja egy férfinek, hogy õ az a férfi, aki kell neki a Föld 3,5 milliárd férfija közül (nem tudom a pontos számot), az szerintem majdnem egy szerelmi vallomás. A lényeg, hogy hazugság.
Simay hátbaszúrásai már az elköltözése után történtek, tehát a két házasság összehasonlításában nem relevánsak.
Cemre bevallottan azért akarta hátba szúrni Barist, hogy megszabaduljon tõle. Az SNCG-s papírt azért adta vissza, mert Baris megfenyegette Kuzeyjel, nem a férje iránti jóindulatból.
"Ha Simay nem azt tette, amit mondott neki - maradj távol tõlem pl. - akkor leordította a fejét." Ugyanez: Baris csak olyankor fenyegette Cemrét Kuzeyjel, ha meg kellett zaboláznia Cemrét, mert olyat tett.
Az, hogy Baris folyamatosan húzta Cemrét, Cemre viselkedésének fényében szinte elvárható volt tõle.
Cemre nem csak próbálta megcsalni Barist, hanem folyamatosan "csalta", azzal, hogy Kuzey után szaladgált. Mert nem bírta ki, hogy ne.
Baris jól bánt Cemrével a kis kötözködéseit leszámítva, tisztelte. Cemre flegma viselkedése nem volt indokolt.
Kuzey nem bánt jól Simayal, nem tisztelte mint embert. Simay a viselkedésére van indok, ha nem is helyes.
Kuzey már akkor tett sokat Simayért, amikor nem éltek együtt, a két házasság összehasonlításában ez sem releváns.
malvinkicska 2015 jún. 18. - 08:02:17
(3364/4273)
Néha még Handant értem is, mivel õ szerinte az élete nem úgy sikerült ahogy szerette volna, és megkeseredett, az is csak a rosszat látja mindenkiben, szeretettet nem sokat kapott, szóval nem volt könnyû az élete neki sem. Nekem van egy fiú gyermekem, de mindenre képes vagyok értük a családjáért, hogy nekik szép és jó legyen. Öten voltunk tesók de kivételezés nem volt, nem éreztük, mai napig imádva szeretjük egymást, pedig az élet szét szórt bennünket, de napi heti kapcsolatban vagyunk.
BMariska52 2015 jún. 18. - 07:38:52
(3363/4273)
Úgy gondolom Kuzey legnagyobb baja, hogy senkiben nem tud megbízni Ali halála óta. Éppen már kezdett volna felengedni kicsit Seref irányába, de mint láttuk, mi történt, az õ fejével gondolva ismét csalódott. Most nagyon rossz a helyzet, õrület, hogy már megint börtönbe megy! Köztetek sok Édesanya van, hogy látjátok, amit Handan tesz nap mint nap a sorozatban?
A másik szegény Aynur, milyen jövõt lát Sami mellett a kisfiával? Lehet, hogy én elmenekülnék ilyen zûrös családból.
Baris nagyon bosszúálló természet, pedig neki is bõven van vaj a fején, majd egyszer az is leolvad! Baris házában nem szívesen lennék takarítónõ!
Güneynek van még lejjebb is?, már Meldánál kopogtat! Aljas!
malvinkicska 2015 jún. 18. - 07:23:53
(3362/4273)
Nagyon sajnálom, hogy így alakult a helyzet Kuzey és a Seref között,mert õ igazi barátnak, még mindig Alit tartja, kiment a sírjához, és elpanaszolta az õ nagy bánatát. Cemre utána ment kérte hagyja el a várost, mert az a szemét Baris feljelentette, de õ nem futamodik meg, inkább börtönbe megy. A beszélgetésük során belátta, Kuzey mennyire szereti õt Cemre. Baris mikor Güneyjel beszélgetett, nagyon sok aljas dologról beszélt, Cemrével kapcsolatban, belátta sosem mûködött ez a házasság.
BMariska52 2015 jún. 18. - 07:23:28
(3361/4273)
Szia Kedves Mankos!
Köszönöm szépen, nekem is angol nyelvû feliratozással van meg, de - nekem - hiányzik, hogy amik elhangoznak a filmben versek, azoknak legyen magyar nyelvû fordítása is, biztos olvastad már a levelezésekbõl, hogy versrajongó vagyok.
A másik filmet is köszönöm, hogy ajánlottad, hiszen nem vagyok kizárólagosan Kivanc-fan, Kenant is szeretem, sõt, elõbb ismertem Ezel kapcsán, mint Kivancot. Ezel volt az elsõ török sorozat amit megnéztem, akkor még kényszerûen választanom kellett az állandóan vetélkedõ két ker. tévé miatt Seherezádé és Ezel között és az ajánlókban Kenan tetszett meg, ezért választottam õt, aztán természetesen bepótoltam a másik filmet is, és szép lassan török sorozat-függõvé váltam, mai nap már minden filmet ehhez mérek és kevés másikat fogadok el, vagy nagyon erõs kritikával!
BMariska52 2015 jún. 18. - 07:17:03
(3360/4273)
Szia Gabuskám! Köszönöm szépen; és az összes többit, tudod, amilyen sokat dolgozol!
Azért akinek ez a munkája, szebben, jobban, alaposabban kellene, hogy fogalmazzon, és ezt a mi gyönyörû nyelvünket, a fordulatait, már nagyon sokan elfelejtik! Nekem pl. csodálatos, örök emlékû magyar irodalom-nyelvtan tanárnõm volt, bizonyára Neked is olyanok adták meg az alapot, akik miatt érzékeny vagy a jó fogalmazásra és szóhasználatra. Szép Napot kívánok!
767757 2015 jún. 17. - 23:51:37
(3359/4273)
Köszönöm, már most jól érzem magam.
767757 2015 jún. 17. - 23:48:15
(3358/4273)
Nagyon köszönöm megtaláltam, igy legalább nem kell várni másnap estig, hogy megnézzem. Szépen lassan megnézem a részeket.
9/10
gabus53 2015 jún. 17. - 23:41:08 9/10
(3357/4273)
Szia BMariska!

Így igaz, nem lett volna rossz, ha még másokat is megemlít a filmbõl. Bár azért annak is már nagyon örülök, hogy folyamatosan írnak a török sorozatokról, igaz, hogy még mindig tele sajtóhibákkal.

Pl: nem "Egy pillangó...", hanem "A pillangó...".
vagy az alábbi mondatot én másképp fogalmaztam volna:
"...hogy tökéletes alakítást nyújtson egy tragikusan meghalt, tüdõvészben szenvedõ költõ bõrébe bújva… helyett így kellett volna fogalmaznia: "...egy tüdõvészben szenvedõ, és tragikusan meghalt költõ bõrébe bújva…

De az a lényeg, hogy most már hetente egy-egy cikk jelenik meg a sorozatról és a szereplõkrõl is.

Szép estét mindenkinek. Hamarosan fent lesz a következõ rész.
9/10
gabus53 2015 jún. 17. - 23:31:57 9/10
(3356/4273)
Érezd magad jól nálunk :-)
767757 2015 jún. 17. - 22:08:09
(3355/4273)
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Nagyon tetszik a sorozat és örülök, hogy befogadtok.
BMariska52 2015 jún. 17. - 20:01:12
(3354/4273)
Drága Gabuskám! Egy tündéri kedves barátnõm jóvoltából láttam a filmet és mélységesen megragadott és megindított a két költõ sorsa, rövid élete!
Tudom, látom, hogy ez a cikk Kivanc-ról szól, de egy mondatban megérdemelte volna, ha megemlíti a szerzõ, hogy a szintén nagyon kiváló költõtárs és barát Rüstü Onur; játszotta: Mert Firat,(Seherezádé: Burak!) valamint a lányt, akibe szerelmesek voltak: Farah Zeynep Abdullah játszotta, aki Sura a Kurt Seyit ve Sura c. sorozatból.
Örök fájdalmam, már párszor leírtam, hogy nem láthatjuk magyarul ezt a filmet és nem ismerhetjük a versek szövegét!
Bocsánat, ma úgy látszik, nagyon termékeny vagyok, egyáltalán nem belebeszélni akartam, csak ezek jutottak eszembe!