8/10
Érsekvári 2015 jún. 25. - 18:20:00 8/10
(3493/4273)
Kedves Mariskánk !
Semmi probléma nem származik abból , hogy frissen és üdén korán leírod a gondolataidat az adott részrõl . Örülök is neki kimondottan .
Mindenki másképp látja az eseményeket , szóval ne aggódj terem még nekünk is babér , nem versengünk egymással csak csacsogunk itt.
Nem vagyok híve az erõszaknak , de ez a verés Barisnak már nagyon megérett . Mivel Kuzeynek nem sok lehetõsége van , kénytelen ezt alkalmazni . Tartok tõle a gülüszemû sajnos Cemrével fog kitolni ezért , bár tévednék és ne így lenne , hiszen Kuzey mindenben a
lány mellett van .
Ezek után Baris Simayjal folytatja a kis románcukat ? Sok a nyitott kérdés a következõ részekben csak kapunk rá választ .
BMariska52 2015 jún. 25. - 17:40:51
(3492/4273)
Kedves Gabuska! Ha még túró is lenne benne, nagyon hasonlatos a mi vargabélesünkhöz. Ha tudnám, hogy nem nagyon túlzóan édes, szívesen kipróbálnám.
Köszönöm szépen a receptet és minden mást, amit Tõled kapunk! Szép Estét Neked!
BMariska52 2015 jún. 25. - 17:38:55
(3491/4273)
Kedves Malvinkám és Érsekem! Ne haragudjatok, nem akartam elvenni a "mindennapi kenyereteket" és lelõni a poént, csak reggel gyorsan leírtam az érzéseimet, aztán siettem is el. És ebbõl kifolyólag olyan bunkó voltam, hogy nem köszöntem meg Gabuskánk munkáját! Köszönöm szépen Szandra és Gabuska fáradságát, kívánok még sok erõt ennek a nagy munkának a folytatásához!
Meg kell mondanom Nektek, hogy Érsek és Malvinka tartalma sokkal jobb, mint amit én körmölök, mert az én gondolataim elkalandoznak közben és inkább az érzéseimre hagyatkozom, a jó és alapos tartalmat mindig Tõletek kapjuk! Szeretem is mindig elolvasni, bármit írtok!
Szép Estét kívánok szeretettel: Mariska
8/10
offtopic
Érsekvári 2015 jún. 25. - 12:11:38 8/10
(3490/4273)
Gülten és a lánya végül nem fogadják el az apa végrendeletét . 20 évet nem lehet ezzel jóvátenni . Cemre elmondja az érzéseit ezzel kapcsolatban .
Simay elámul a háztól , de Baris rögtön lerohanja a csajt......amikor felébred boritékot talál az ágy mellett mint egy örömlány , de végül nem fogadja el a pénzt .
Baris elégedetten fütyürészik jó kedve van , de az ügyvédje elveszi rögtön , mert közli a hírt Kuzey szabadlábon van .
Aki rögtön meg is jelenik személyesen és megkezdõdik a leszámolás Barissal a sok szemétsége miatt .
Baromi jó volt tetszett minden pillanata végre az öntelt sunyi kis gyáva pénzeszsák ficsúr megtudta milyen egy igazi férfi ökle .
A hadnagy közbe rájött Deniz titkára és meglepte a temetõbe .
Baris sebeit nyaldosva már a bosszún töri a fejét miként árthat Cemrének anyagilag.
Kuzey aztán elmegy Cemréhez és a láncot visszateszi a nyakába amire már rég vágyott a lány.
Végre szép percek voltak és az ölelés sem váratott sokáig . Még Kuzey is átadta magát az érzéseinek . VÉGRE :)
malvinkicska 2015 jún. 25. - 11:48:06
(3489/4273)
Az energiád fogyhatatlan maradjon is így köszönjük.
9/10
gabus53 2015 jún. 25. - 11:23:21 9/10
(3488/4273)
Kedves Fórumtársaim!

Heti RECEPT rovatunkban a Töltött kadayif receptjét tettem fel a fészre, amelyet veletek is megosztok:

Hozzávalók:

20 dkg cérnametélt,
5 dkg vaj,
20-25 dkg dióbél,
2 maréknyi mazsola,
20 dkg méz vagy 25 dkgcukor,
1/2 citrom leve,
csipetnyi só

Elkészítés:

A mazsolát langyos vízben beáztatjuk. A tésztát lobogó-forró, sós vízben megfõzzük (kb. 2-3 perc), majd leszûrjük és lecsepegtetjük. Elkeverjük a vajjal (a vajat elõre felolvaszthatjuk, de ha a forró tésztára kisebb darabokban tesszük, és idõvel néhányat keverünk rajta, hasonló eredményt érünk el).

A mézet vagy cukrot 4,5 dl vízzel felmelegítjük és 10 percen át közepes hõfokon forraljuk, majd hozzáadjuk a citromlevet és további 5 percig forraljuk a szirupot.

A diót ledaráljuk vagy durvára vágjuk, a mazsolát lecsepegtetjük, és ízlés szerint ledaráljuk vagy egészben hagyjuk. A tésztával kibélelünk egy csészét, közepét megtöltjük a dió és mazsola keverékével, tésztával befedjük, majd a töltött tésztát a csészébõl óvatosan sütõpapírral bélelt, mélyebb tepsibe fordítjuk és az eljárást addig ismételjük, amíg az alapanyagok el nem fogynak.

Elõmelegített sütõben, közepes hõfokon süssük aranyszínûre, és ha elkészült, locsoljuk meg a sziruppal. Jól lehûtve tálaljuk.

Forrás: www.vilagrecept.hu

Jó étvágyat hozzá!
malvinkicska 2015 jún. 25. - 08:19:44
(3487/4273)
A mi Kedves Marikánk, már leírta a mai rész tartalmát, Barisnak hiányzik a szeretet, csak õ olyan felsõbb rendünek érzi magát, hogy pénzzel mindent meglehet venni de téved, mert Kuzey ráébresztette, hogy így nem viselkedhet, mert Cemréért jól elverte ami jogos volt, emberére akadt. Amit Simayjal tett nagyon megalázó volt. Cemre nem fogadta el az apja hagyatékát csak egy papír darabnak tekintette, ami igaz, mert soha nem volt vele, igaz ebben Gülten is ludas kissé , mert kisajátította magának, na de ez így volt írva.
BMariska52 2015 jún. 25. - 07:56:19
(3486/4273)
A mai rész utolsó néhány perce, hát ez az én egyik legnagyobb kedvencem, és ezt vártam már, mikor történik meg, ahogy már elõzõleg ezerszer láttam a klipekben, hogy Kuzey VÉGRE! kihúzza a kezét a zsebébõl, és úgy öleli át a szeretett nõt, ahogy az én érzésvilágomban megtörténik. Ezt a szeretõ óvást hangsúlyoztam már nagyon sokszor Nektek.
A másik oldalról: Ezt tudja adni Baris: pénzt az éjszakáért Simaynak, pénzt venni el Cemrétõl, bosszúból, ez õ, mert megteheti, mert pénz az õ világukban van elég, de arra gyenge, hogy szemtõl-szembe visszavágjon, mint egy FÉRFI! Most tetszett nekem Simay válasza, hogy visszatette a borítékot Baris zsebébe, nagyon megalázó, hogy azt a "férfi" már oda is készítette a kisasztalra.
A jókedvû fütyörészésnek aztán hamar véget vetett a harcos Férfi belépése, aki jogosan kiosztotta õt, és elégtételt vett mindazon megalázásért, amit elszenvedett, plusz még a Cemre-Kuzey szerelem jelképét, a láncot is visszaszerezte, hogy aztán egy gyönyörû gesztussal odahelyezze, ahová eredetileg is tartozik!
Szép Napot kívánok Mindenkinek!
8/10
Érsekvári 2015 jún. 24. - 21:30:16 8/10
(3485/4273)
Köszi Gabuska !

Ez a poszter reméljük felrázza a melankolikus oldalunkat egy kicsit :))
9/10
gabus53 2015 jún. 24. - 21:02:36 9/10
(3484/4273)
És a poszteren végre a kedvencünk van.
9/10
gabus53 2015 jún. 24. - 21:00:52 9/10
(3483/4273)
Kedves Fórumtársaim!

Az Epizód Magazin mai számában megjelent cikket itt olvashatjátok teljes terjedelmében:
----------------
Kuzey Güney: A csatorna hírtelen cserélte le a török sorozatot az Irigy Hónaljmirigyre

Mi történik a Kuzey Güneyjel?

Hétfõn este nyilván sokan meglepõdtek, amikor arra vártak, hogy este nyolc után folytatódik a TV2-n a Kuzey Güney – Tûz és víz. Ám a csatorna hirtelen átváltott a nyári struktúrára, s a török sorozat helyett Irigy Hónaljmirigy show-k ismétlését tûzte mûsorra. Kérdés, hogy ez biztosan így marad-e, illetve a sorozatot innentõl kezdve mikor és hol követhetik nyomon a rajongók?

A TV2 hivatalos közleménye szerint a nevetésé a fõszerep hétfõtõl a csatornán. Mint írják: „Hétköznap esténként a Tények és a Jóban Rosszban után a humor veszi át a hatalmat a képernyõn, az Irigy Hónaljmirigy show már nagy sikert aratott epizódjait láthatják a nézõk. A nevettetés nyolc nagyágyúja garancia a felhõtlen szórakoztatásra. „A Kuzey Güney – Tûz és Víz rajongóinak sem kell aggódniuk, a sorozat folytatódik. A török testvérpár kalandjait szombat délutánonként dupla epizódokkal továbbra is nyomon követhetik a nézõk”.

Nem mindenki nevetett

Persze, akik a török sorozatot várták, nem mind nevettek egybõl, amikor a mirigyek tûntek fel helyettük a képernyõn, s az is tény, hogy sokan, akik hétköznap esténként ott tudtak ülni a tv-k elõtt, szombat délután nem biztos, hogy megtehetik. Így érthetõ a nézõk egy részének felháborodása. A TV2-nél érdeklõdésünkre azt mondták, a sajtóközleményen túl kívánnak mást hozzátenni a mûsorcseréhez, ettõl a héttõl kezdve áttérnek a nyári mûsorrendre, s ez hozott magával változásokat.

Egyesek persze azt gondolják, a csatornánál nem voltak elégedettek a Kuzey Güney nézettségével, s ezért „számûzték” a sorozatot szombatra. Ehhez a vélekedéshez azonban hozzá kell tegyük, hogy a török szériát átlagosan közel 500 ezren nézték, ami nem kis szám. Bár az is tény, a csatornának fontos, úgynevezett kereskedelmi célcsoportban, azaz a 18 és 59 év közötti nézõk körében azért némileg gyengébben teljesítettek Kuzeyék.

Bizonyos szempontból mindegy is, mi okozta a váltást, az viszont egyértelmû, a nézõk egy része most csalódott. Ennek a csalódottságuknak pedig általában hangot is adnak. Ilyenkor telefonok és e-mailek szokták elárasztani a csatornát, s olyan is volt már, hogy szimpátia megmozdulást kezdtek el szervezni egy sorozat mellett.

Meglátjuk, most mi lesz. Mindenesetre, mi továbbra is folyamatosan írunk majd a sorozatról és szereplõirõl, s ami azért a leglényegesebb, ha más idõpontban is, de a Kuzey Güney hûséges nézõi továbbra is nyomon tudják követni a történéseket. Ahogyan a TV2 írta, egyelõre szombat délutánonként dupla epizódokkal.
8/10
Érsekvári 2015 jún. 24. - 20:20:14 8/10
(3482/4273)
Kiváncsi vagyok mi lesz ebbõl a légyottból kettõjük között , mert Baris nem alacsonyodik le hozzá , csak alkalmi dolog lehet belõle . Egy volt rúdtáncos szabad préda ugyebár.
Azt el is felejtettem az elõbb Cemre végül megtudta apja halál hírét az ügyvédtõl .
Lehet a férfi hagyott a lányára valamit meg Gültenre is , lehetséges azért kereste meg õt a férfi .
malvinkicska 2015 jún. 24. - 20:07:21
(3481/4273)
Különben a nõi szereplõk között neki volt a legnehezebb és sok oldalát megmutatta fiatal létére,mert volt csalódott , majdnem szerelmes rúd táncos, most megint, Baris különben nagyon testre szabottak a karakterek.
8/10
Érsekvári 2015 jún. 24. - 19:22:45 8/10 Előzmény malvinkicska
(3480/4273)
Gülten szomorú hangulatba van , de nem mondja el az okát Cemrének , csak annyit rövid az élet használja ki azzal akit szeret . Azt sem bánja ha Kuzey az csak boldog legyen a lánya. A börtönbe Demet levelét Kuzey olvasatlanul összetépi , de Zeynepétõl sincs oda egyébként olyan a levél mint a lány felejtõs . Cemre levele igazi érzésekbõl fakad .
Burakot lehet irányítani most Zeynep vele foglalkozik , rá is kattanhatna a pasi bírná is .
Banu hímezget....Güney kivételesen nem az újdonsült szeretõjét választja , hanem otthon marad .
Barisnak abszolút nõhiánya van , már Simayjal is beérné , szobára mennek.....
A lány most ezzel a hajjal egész normálisan néz ki , de nála sosem lehet tudni mi jöhet .
BMariska52 2015 jún. 24. - 08:56:30
(3479/4273)
Kedves Szandrának tiszta szívbõl gratulálok! Bizonyára szép pályát fut majd be, aki ilyen szorgalmas!
Jó egészséget és kitartást kívánok hozzá; szeretettel: Mariska
malvinkicska 2015 jún. 24. - 08:03:36
(3478/4273)
Gülten belátja a lánya boldogtalan és beszélgetnek, harcoljon Kuzeyjért, mert azt szereti szüljön neki gyereket, az a boldogság. Aztán a börtönbe, mikor olvasta a leveleket a Demetet eltépte annyira haragszik Zeynep nyomul de a Cemre levele volt a nyerõ. Güney lemondta a randevút egy szemét alak. Burak tudja ki az ellensége Baris aki el akarja tenni láb alól, De Zeynep azt mondja, csak üldöztetése van. Baris most Simayval enyeleg már az sem tudja hol tart, mindenkit megbántott, maga körül, vajon az elveszett mandzsetta gombnak mi lesz a szerepe, mivel Simay oda adta B-nek. A dolgok érdekesen alakulnak.
offtopic
napraforgó 2015 jún. 24. - 07:50:06
(3477/4273)
Ezek nagyon jó kérdések. Már én is gondolkodtam arról, hogy miért vesznek meg olyan mûsorokat, miért szinkronizálják le, ha aztán mégsem adják le? Elõször csak tologatják ide-oda a mûsorsávban, aztán meg elviszik valami sosem nézett csatornára, végül egyszerûen leveszik a mûsorról, eltûntetik. Lamentálhatsz, sosem látod késõbb.
Miért vesznek török sorozatokat? ingyen kapják, vagy olyan olcsón, hogy akkor is megéri, ha nem adják le végig?

Itt a fórum. Egyes mûsoroknál pezseg a sok hozzászólástól, másoknál meg csak a néma csend. Ez valahol a nézettséget és a tetszést mutatja.
De mégsem ez számít, hanem a lakossághoz kiadott ezer kütyü birtokosának a véleménye, hogy azok vajon mit néznek. És ezt az ezer véleményt olyan meghatározónak tartják, hogy más, akár többezer ember véleménye (a mienk) emellett mellékes.

Meg jobbára csak a 18-49 éves korosztály TV-nézési szokásai a fontosak, mert õk a potenciális vásárlók. Néha kitolják az életkort 59-ig, de a nyugdíjas korosztály nem játszik.
(elárulom, hogy nekem 3x annyi a nyugdíjam, mint a fiam fizetése, aki nagy nehezen egy év munkanélküliség után helyezkedett el. Vajon melyikünk engedheti meg magának a vásárlást kettõnk közül? Tuti nem a 18-49 közé esõ fiam.)

Ez a sok PR, meg reklám nem veszi figyelembe a realitásokat. Mellesleg a fiam a saját vásárlásait is rám bízza, szóval csak az számít, hogy nekem mi tetszik... De hát én nem számítok "jó" nézõnek..., és persz így jó vásárlónak sem.... Amúgy meg õ nem is néz TV-t. Mûsorokat sem, reklámokat meg még úgyse... De hát az "okos szakembereknek" ez sem számít....
Bemes 2015 jún. 23. - 21:56:38
(3476/4273)
Azt nem értem, miért vesz a csatorna török filmeket, ha csak hajnalban, kora délutàn, mellék csatornán adja le- félig?

Komolyan, most hogy már "nyeregben" vagyunk Gabusék jóvoltából, szinte röhejesek. Mit fognak csinálni a megvett filmekkel? A nézõket elvadították, aki teheti máshol nézi.
Nem egy filmmel tették meg ezt. Most már engem nem izgat, csak kíváncsi lennék a logikájukra.
9/10
gabus53 2015 jún. 23. - 20:13:39 9/10
(3475/4273)
Persze, igazad van, de milyen mûsorokat néznek. A jövõ nemzedének szánt agymosott mûsorokat, ez lenne a mai magyar szinvonal? Mert ha az ifjúság úgy gondolja, hogy ez neki jó, hát nagyot fognak csalódni, amikor is kilépnek abba a bizonyos nagybetûs életbe, hogy talán mégsem úgy van, ahogy a sorozatban látták.
Nem tudom, miért nem kellenek az értékes mûsorok, olyanok, amelyet esetleg 5-10 év múlva mégegszer megnézel. Mert én inkább már legalább 3x megnéztem az Észak és Dél c. sorozatot, mert élményt nyújt nekem.

És az a legviccesebb, hogy még Amerikában is rájöttek, hogy jók a török sorozatok, csak valahogy nálunk nem, pedig minden szempontból messze vagyunk tõlük.
De tudod mit, nem érdekel a TV2, mert a fészen legalább vágatlanul meg tudom nézni, és még jobban tetszik eredeti nyelven.

:-)
holdember 2015 jún. 23. - 19:25:20
(3474/4273)
Teljesben kétszer, célcsoportban háromszor-négyszer annyian nézték az ellene menõ mûsort a rtl-en. Csoda hogy eddig nem vették le.