9/10
gabus53 2015 júl. 08. - 01:15:19 9/10
(3613/4273)
Kedves Fórumtársaim!

Akik már ismerik a Karadayi-Hungary oldalt a Facebook-on, már tudjátok - illetve jeleztük számotokra -, hogy minden létezõ lelõhelyet felkerestünk már ahhoz, hogy a Karadayi c. sorozathoz megtaláljuk az összes feliratot. Sikerült is összeszednünk de
sajnos az elsõ évad felirataiból 9 db. orosz nyelven áll rendelkezésünkre, viszont ebbõl a nyelvbõl "hiányosak az ismereteink".

Ezért várjuk azok jelentkezését, akik ebbõl a 9 feliratból elvállalnák 1-1 fordítását. A fordításra másfél hét idõtartamot
gondoltunk, bízva abban, hogy ez elegendõ egyéb elfoglaltság mellett is. Természetesen minden technikai segítséget megadunk hozzá.

Amint már túl leszünk az orosz nyelvû feliratokon is, innentõl kezdve az angol nyelvû feliratok fordítása könnyebben és
gyorsabban megy önkéntes fordítóinknak, és így már elképzeléseink szerint lehetõség lesz napi 2x20 perces videó feltöltésére is ahhoz, hogy ne 1-2 évig tartson a sorozat feltöltése.

Így, akik segíteni szeretnének, kérem, hogy vegyék fel a kapcsolatot Judittal a Karadayi-Hungary oldalon:
https://www.facebook.com/KaradayiHungary?__mref=message_bubble

  Természetesen mindez önkéntes alapon mûködik, 
  a köszöneten és szereteten kívül mást nem adhatunk...

Gabus53
9/10
gabus53 2015 júl. 07. - 19:38:26 9/10
(3612/4273)
Szia Bmariska!

Aranyos vagy, de totál ki vagyok ettõl a melegtõl, de gondolom mindannyian. Reméljük tényleg csak 1 napot kell még kibírni, mert még a gépemet is hûteni kell mert borzalmasan forró, fõleg, hogy egész nap megy.

Izgalmas lesz a ma esti rész is, már dolgozom rajta, hogy legkésõbb 11-ig fent legyen.

Szép estét mindenkinek, pihenjetek, hûsöljetek...
BMariska52 2015 júl. 07. - 18:50:10
(3611/4273)
Kedves Gabuska! Fáradhatatlan vagy ebben a hõségben! Igazán nagy-nagy köszönet Neked, külön még a képekért is, nagyon figyelmes vagy. Ma eldicsekedtem egy ismerõsnek, akinek az anyukája szereti a sorozatot, hogy milyen jó kis csapat vagyunk mi itt, külön kiemeltem a Te és Szandra munkáját!, mondtam, javasolja anyukájának is (aki 65 éves), hogy csatlakozzon.
Már csak egy nap tart ez a forróság, de az enyhülés is csak 30 fokig megy le, az is éppen elég!
Nagyon jó volt a mai rész, fokozódik a feszültség, jól jön néhány vicces mondat mindig Yunus-tól, hogy oldja a hangulatot. Most megint nem tudni mi lesz, ha Kuzey megy békülni Demethez, aztán ott találja a hadnagyot, pedig már jó volna, ha belátná, hogy túl keményen ítéli meg õket. Szerintem olyan helyesek együtt, látszik a féltés és a szeretet a férfi részérõl, illenek egymáshoz, talán még jobban, mint Alival. Ali emlékét attól még lehet gyönyörûen ápolni, nem kell Demetnek eltemetkeznie, fiatal még, megérdemli a boldogságot. A Pillangó álma c. filmben van egy szép mondat az elhunyt szerettünkre vonatkozóan Rüstü Onur költõtõl: "Ha nem sikerül a felejtés, akkor még mindig ott van az emlékezés."
Vigyázzatok magatokra ebben a hõségben, hûvös éjszakát kívánok!
8/10
Érsekvári 2015 júl. 07. - 16:11:04 8/10
(3610/4273)
Az egy humánus munkahely , ma volt a hírekbe pékek közel 50 fokba dolgoznak .
Ez már sok extrém hõség és minden évben megy 1-2-3 fokot , nem is tudom mi lesz közel 40 fokos hõguták jönnek .
Az a baj biztos megint vihar jégesõ égzengés fogja a lehûlést hozni . Ez a klímaváltozás sajnos nem használ , de az emberiség tehet róla nagy mértékben .
malvinkicska 2015 júl. 07. - 14:58:55
(3609/4273)
Gondolod az állatokat locsoljuk illetve a karámokat, van ami szereti, a baromfi udvar szerencsére fás. A szobában is embert próbáló a hõség, sokan vannak rosszul.
8/10
Érsekvári 2015 júl. 07. - 13:10:03 8/10
(3608/4273)
Nagyon elég a hõségbõl , alig várom az enyhülést , gondolom Ti is :)
Még egy nap kitartás :))
malvinkicska 2015 júl. 07. - 12:55:05
(3607/4273)
Nem vagyunk már annyian a fórumon ne gyõzzük el olvasni amit írtok jól tettétek, van róla mit írni mindig új dolgok kerülnek felszínre, a hõség az valami borzalmas, már éjjel sem hûl le a levegõ annyira, hogy egy kis hûs lenne.
8/10
Érsekvári 2015 júl. 07. - 09:50:28 8/10
(3606/4273)
Szép napot kívánok mindenkinek !
Már este 22:45 nézhettem , mert Gabus még ebben a melegben is minõségi gyors tempót diktált . Köszi Köszi Köszönet :)
Most is megnéztem annyi minden történik az ember csak gyõzze feldolgozni az eseményeket .
Kiváncsi vagyok Simay mibe mászik bele az a lány nem tudom , de elég hirtelen bukkant fel és tele van pénzzel , na majd kiderül .
A Sinaner csapat a sikere után Baris a fotósok elõtt kihasználva az alkalmat ölelgeti Cemrét , akinek nem tetszik ez a viselkedés .
Kuzeyjék a taxiban várakoznak , hogy vége legyen a felhajtásnak . Már mindenki kijött és utóljára Baris a lánnyal ott is fotósok hada várja õket . Baris kiszúrja a taxit és sejti ott van Kuzey. Baris , hogy fokozza a feszültséget beszédet mond a riportereknek , aztán autóval távozik Cemrével . Kuzeyjék követik aki nagyon ideges már . Ebru asszonynak igen jó szeme van minden apró részletet észre vesz ami Banu és Güney között zajlik . Mindig az elsõ perctõl kezdve Banu volt oda a férfiért és nem fordítva . Ebru tisztába van ezzel . Cemre és az anyja miért nem fordul Ebruhoz a fia aljas viselkedése miatt , hiszen a nõ szavát adta Cemrének utána sima az útja . Baris egy vigyorgó aljas mocsok az sem igaz amit kérdez .
Baris közli a lánnyal nem akar elválni tõle és vitatkoznak , Cemre nagy nehezen tud elmenekülni tõle . Aztán a taxival hazáig viszik , ahol a lány megköszöni Kuzeyjnek , hogy nem hagyta magára és kéri menjen el Demethez gyengélkedik .
Yunus minden lébe kanál , de a beszólásaival oldja a feszültséget legalább .
Kuzey valóban készül elmenni Demethez , akit a hadnagy ápolgat a lány lakásán , nagyon helyesek .

Bocsi most rövidebben nem tudtam remélem nem haragszotok miatta.
malvinkicska 2015 júl. 07. - 08:37:31
(3605/4273)
Sziasztok drágáim megnéztem a mai részt nagy szám volt Cemre Baris mellet csak érdekbõl de B nem akar engedni azt mondja nem válik el tõle. Güney Ebru elõtt elõtt leszerepelt, Burak mondta Meldanak ezt még olcsón megúszta, de biztos nem marad ennyiben a dolog ahogy én ismerem õket. Cemre szereti Demetet, mint barátnõt, és kérleli Kuzeyt bocsásson meg neki, mert most is beteg. Aranyosak voltak a rendõr enni vitt neki mennyire félti, és elmondta , hogy már a szülei is tudnak róla mit érez iránta, megint szerelmes, Demet mondta õ is szereti õket ismeretlenûl. A hõségben Gabukám ez nekünk felüdülés , neked és kedves társadnak további szép napot, és mindenkinek aki a fórumon van.
BMariska52 2015 júl. 06. - 20:10:53
(3604/4273)
Szép Estét kívánok Kedves Mindenkinek!
egy picit lemaradtam tõletek, de jó volt olvasni titeket, mint mindig, köszönök minden információt, és semmikor nem sok megköszönni Gabuskának és Szandrának a sok, áldozatos munkáját, ami még ebben a melegben is mindig ott vár bennünket a reggeli kávénk mellett! Köszönöm szépen!!! Remélem, azért pihentetek is valami hûvös helyen egy picit! Kedves Malvinkám állatkáira is gondoltam, most biztosan õk is pihegnek, sok dolgod lehet hûteni õket, vigyázz Magadra Te is a hõségben!
Nekem nagy élményt szerzett az a Kedves Csapat, aki lefordította a Kurt Seyit ve Sura c. filmet, most a hétvégén befejeztem. Nagyon remélem, nem vagyok egyedül ezzel a véleményemmel, de nekem nagyon-nagyon tetszett, ismét nem kellett csalódnom Kivanc tehetségében, õ minden szerepet úgy alakít, hogy az számomra lenyûgözõ, hibátlan teljesítmény, óriási élmény! Maga a történet is nagyon tetszett, nekem mindkét lány szimpatikus volt, szerettem õket és nem haragudtam a szép, kedves Murkára sem egyáltalán. Ezen kívül sok dolgot megtudtam a történelmi háttérrõl is, ami eddig nekem ismeretlen volt, így aztán továbblépve elolvastam Törökország történetét, a köztársaság kikiáltását, nagyon tanulságos volt megismerni ezt az oldalát is, fogalmam sem volt róla, bevallom, nem is tudtam, hogy az angolok õket is megszállták, ráadásul milyen undorító módon viselkedtek a török néppel, aki végül hõsiesen kivívta szabadságát!
Kedves Érsekem ajánlotta film lesz a következõ, amit megnézek, már amúgy is felkeltette a kiváncsiságomat, csak elõbb be akartam fejezni Kurt Seyit-et, amit szinte abba sem tudtam hagyni, "felfaltam" a filmet, késõbb még egyszer megnézem majd, ez biztos, akkor már nem rohanok így vele.
Ez nem jelenti azt, hogy Kuzeyt elhanyagoltam, ki sem hagynám, szeretném, ha egy végtelenített film lenne, nem is akarom elképzelni, milyen lesz nélküle ébredni! Majd akkor újrakezdem!
Bocsánat, hogy kitérõt tettem! Jó pihenést kívánok Nektek szeretettel!
8/10
Érsekvári 2015 júl. 06. - 14:23:13 8/10
(3603/4273)
Az újságban megjelent kép nagy port kavart . Ebru ajánlatot tesz Cemrének és ígéri utoljára álljon még Baris mellett a Holding eseményen , ezzel eltekint a történtektõl . Kuzeyjnek nem tetszik az ötlet félti a lányt . Handan nagyon jól látja a dolgokat és Güneyt letolja mit mûvelt és egy pofont is lekevert neki .
Zeynepnek nagyon nagy arca van játsza az eszét .
Az esemény után a fogadáson Güney a szeretõjét figyeli, keresi még mindig .
Simay a butikban összetalálkozik egy volt táncos lánnyal , lehet valamibe belerángatja majd Simayt , aki amúgy sincs jó passzban . Vele mindig balhék történnek .
10/10
syuzi 2015 júl. 06. - 12:33:17 10/10 Előzmény gabus53
(3602/4273)
Köszönöm szépen majd megnézem õket:)
10/10
syuzi 2015 júl. 06. - 12:31:43 10/10 Előzmény Érsekvári
(3601/4273)
Köszönöm szépen:)
malvinkicska 2015 júl. 06. - 11:33:01 Előzmény Érsekvári
(3600/4273)
A hét jól kezdõdött, Ebru asszony ajánlatot tett Cemrének , de az is a büszkeségtõl selát, se hall, mégis oda állt Barissal, Gülten most kivételesen jól viselkedett, tudja nincs igazuk. Kuzey nagyon ki állt Cemre mellet. Handan asszony jól pofon verte a kedves fiát, amiért ki kacsingat a házasságból, Güney már tudja, hogy Ebru asszony rá jött a Meldas dologra. Aztán Sami is veszekedett Kuzeyjel amiért a gyereket a sofõrre hagyta, az is minden lében kanál, mindenütt ott van, jelent, mint valami kém.
Bemes 2015 júl. 05. - 18:57:06
(3599/4273)
Köszi, ez hasznos.
9/10
gabus53 2015 júl. 05. - 17:33:47 9/10
(3598/4273)
8/10
Érsekvári 2015 júl. 05. - 16:22:23 8/10
(3597/4273)
Szia ! Két török szokást hagyományt írnék meg amiket a sorozatokban , filmekben megszokhattunk .
1. A fiatalabbak kézcsókkal és utána a homlokukhoz érintik a kezét az idõsebbnek , ez a tisztelet jele náluk .
2. Ha fõleg autóval útnak indulnak egy kancsó vizet öntenek utánuk , ez szerencsét hoz és , hogy sima útjuk legyen .
Ha valami érdekel velük kapcsolatban a keresõbe szoktam beütni a témát , mindig kapok érdemi választ rá .
10/10
syuzi 2015 júl. 05. - 15:22:21 10/10
(3596/4273)
Nagyon érdekes volt a cikk sokféle hasonlóságot vettem észre a magyar és a török esküvõi hagyomány , szokás között

De sok új információt is találtam hasznosnak érdekesnek találtam a cikket:)

Ha esetleg valaki tud olyan oldalt még ahol a török kultúráról írnak pl: gyermek születésnél, gyermekvárási babonák,szokások, ünnepekkel kapcsolatban

Köszönöm elõre is:)
10/10
syuzi 2015 júl. 05. - 14:22:05 10/10
(3595/4273)
Ha online nézed vissza a részeket akkor a 49-50 részek voltak tegnap
8/10
Érsekvári 2015 júl. 05. - 13:47:21 8/10
(3594/4273)
Ez nagyon jó rész volt !
Mekkora szemét ez a Güney , a leszorosabb csávából is kitudott mászni Banu elõtt .
Melda a szálloda folyosón éppen Güneyjéhez indult /volna/ amikor Ebru asszonnyal farkasszemet néz. Lehet a nõ sejthet valamit.....?
Késõbb Melda végérvényesen lelép a színrõl .
Simay hiába várja Barist az inkább a Can féle szülinapi bulira megy , ahol aztán egyfolytában vedeli a piát .
Samiék hazaérnek és Kuzey helyett Yunus a gyerekcsõsz , mert elment a lányok után a bárba . Cemre már elég spicces hangulatban van és Kuzeyen lóg aki alig bír vele .
Simay iszogat egyedül és magát korholja hogy is hihette el , hogy õ meg Baris egy pár lehet .
A bulin Baris Vénuszt kezdi rohamozni és megcsókolja amit Zeynep meglát és lefotózza .
Másnap reggeli újságba megjelenik Cemre-Kuzey ölelgetõs képe amit Gülten sopánkodva ad elõ lányának .
A képet látja Zeynep is és bosszújában kitörli Barisról készült képet a telefonjából . Ez a csaj is a pofátlanság netovábbja a bosszúvágytól robbanna már szét a kis dög .
Kuzeyjnek a romantikus panda beszólásának semmi értelme , de nagyon aranyos volt :))

Megnézem még egyszer ezt a részt !