9/10
gabus53 2015 jún. 10. - 22:23:57 9/10
(3253/4273)
Készítettem egy montázst a sorozatot szinkronszinészeirõl. :-)
8/10
Érsekvári 2015 jún. 10. - 22:08:33 8/10
(3252/4273)
Ez a linkje , remélem minden oké lesz .


https://www.facebook.com/Gabus53
malvinkicska 2015 jún. 10. - 18:54:20
(3251/4273)
Gabukám most már nem tudom, mi van velem de nem találom a FB-on azt a részt amit a reggel néztem és nekem az az ébresztõm, tudod, Kuzey és Güney nélkül a nap nem nap.
8/10
Érsekvári 2015 jún. 10. - 18:46:04 8/10 Előzmény gabus53
(3250/4273)
Ma mondhatom lógok a neten , de olyan érdekes olvasnivalók jönnek sorban nem tudom abbahagyni egyszerûen .
Ebbõl kifolyólag rájöttem szeretem a szerdai napot......Epizód magazin is van , meg " zárójelbe " jegyzem meg a nõk lapja is szerdán jelenik meg . A sok bulvár limonádé újság helyet erre álltam át pár éve . Érdekes ,színes , színvonalas tartalma van , sok érdekes olvasmányt találok benne . Számomra az igényesebb lapok közé sorolom .
Az Epizódra visszatérve érdekes lehetett ez a helyzet a színésznõ esetében , hiszen ikerlánytesó szakasztott a mása és folyton elmagyarázni a szitut igencsak fárasztó lehetett . Gondolom egy idõ után beleuntak ebbe .
Valóban nem mindenki tudhatta ketten vannak . Nekem tetszik Oykü szép lány és a szerepében is megállja a helyét , illik a habitusához a Cemre karakter .

Köszönöm szépen GABUS az élményt :)
9/10
gabus53 2015 jún. 10. - 18:21:51 9/10
(3249/4273)
Kedves Fórumtársaim!

Az Epizód Magazin mai számában megjelent cikket adnám közre.

---------------------

ÖYKÜ KARAYEL megbotránkoztatta a rajongóit.
Kettõ van belõle!

Kedves Rajongóink!

Ahogy ígértem, itt olvashatjátok az Epizód Magazin mai (2015.06.10.) 24. számában megjelent cikket, „Öykü Karayel megbotránkoztatta a rajongóit” címmel.

A TV2-n esténként futó - Tûz és víz szép fõszereplõjének, Öykü Karayelnek létezik egy ikertestvére, aki pontosan úgy néz ki, mint õ. Nincs is mit csodálkozni azon, hogy gyakran összekeverik õket, és ebbõl elég sokszor származtak komoly kellemetlenségek.
Mindkettõjüket zavarta, hogy rendszeresen összekeverték õket. Ezgi ráadásul nem is igazán tudott elbújni az emberek elõl. Neki mindig magyarázkodnia kellett.
Öykü és testvére, Ezgi 1990-ben látták meg a napvilágot Isztambulban. Már iskolás éveik alatt kitûntek a többiek közül a szorgalmukkal és a tehetségükkel, ám kettejük közül csak Öykunak voltak színészi ambíciói, Így õ késõbb jelentkezett a török Állami konzervatórium színház szakára, ahová fel is vették.
Igazából mindig is a színház világa vonzotta, a mozi és a sorozatok kevésbé, ám egy színpadi szerepének köszönhetõen szinte az ölébe hullott a Kuzey Güney nõi fõszerepe, és így kipróbálta magát sorozatszínésznõként is. Ezzel kapcsolatban azonban nem csak pozitív emlékeket õriz. Ugyanis ekkor jelentkeztek elõször komoly problémák amiatt, hogy van egy, rá a megszólalásig hasonlító ikertestvére.
,,Igazából bele sem gondoltam, hogy ha a Kuzey Güney sikeres lesz, az mekkora népszerûséggel jár majd együtt. Korábban sohasem szólítottak meg az emberek az utcán, hiába léptem fel több darabban is, hiszen a színházak közönsége legfeljebb csak néhány száz fõt tesz ki. A sorozatot azonban milliók követték figyelemmel nap, mint nap. És a sikerének köszönhetõen meg is szerették. Chemre is nagyon népszerû lett. Bárhol megjelentem, egybõl körbevettek az emberek. Autogramot kértek, közös fotóra invitáltak, vagy csak beszélgetni akartak velem. Bevallom, ez nekem nagyon szokatlan volt, sõt, a mai napig nem tudtam megszokni ezt a felhajtást – árulta el a szép színésznõ. - Nem arról van szó, hogy zavarnának az emberek, a rajongók, Hiszen nagyon örülök neki, hogy szeretik, amit csinálok. A szituációtóI viszont idegenkedem. Egyszerûen nem vagyok egy sztáralkat, aki élvezi, ha körülötte forog a világ."
Öyku azt is elmesélte, hogy a Kuzey Güney forgatásainak évei alatt megpróbált bujkálni a nyilvánosság elõl. ,,Persze olyan nagyon sok idõm nem is lett volna emberek közé járni, mert tényleg rengeteget dolgoztunk. A testvéremnek, Ezginek viszont igencsak kijutott a népszerûségbõl. Aminek igazából egyikünk sem örült.”
Azt hitték, nagyképû bunkó
Mivel Öyku nem igazán ment emberek közé, a civil foglalkozást ûzõ Ezgi viszont nem bujkálhatott, rendszeresen összekeverték õt a színésznõvel. Amikor pedig magyarázkodni kezdett, hogy õ nem Öyku, szinte sohasem hittek neki. Általában azt gondolták, hogy így akarja lerázni a rajongóit, s igazából nem akar aláírásokat adni és fotózkodni. Emiatt sokan nagyképûnek és barátságtalannak tartották ,,Öykut". ,,Ez tényleg nagyon kellemetlen volt mind a kettõnk számára. Hiszen Ezgi nem akart hazudni, de nem is akarta megbántani az embereket. Mivel tényleg nagyon hasonlítunk egymásra, sõt, lényegében ugyanúgy nézünk ki, a rajongókat sem tudom hibáztatni, hogy nem akarták elhinni, õ nem én vagyok." Öyku azt is elmondta, azt követõen sem javult sokat a helyzet, miután írások jelentek meg arról a sajtóban, hogy valóban van egy ikertestvére, aki pontosan úgy néz ki, mint õ. Amikor ugyanis az emberek összefutottak Ezgivel, megfeledkeztek errõl, s csak azt látták, hogy ott áll elõttük a Kuzey Güney fõszereplõje. Így egy idõ után az is elõfordult, hogy Ezgi nem magyarázkodott, hanem inkább ráhagyta a rajongókra, higgyék azt, Öykuval találkoztak.

Palánki Rita

--------------------

Szép estét mindenkinek :-)
8/10
Érsekvári 2015 jún. 10. - 17:57:42 8/10
(3248/4273)
Gabuska ! Most voltam a Fb-oldaladon és láttam a többi szinkron színész nevét .
Simay is kiderült . Ez a Dögei Éva nagyon ismerõs mintha õ is valami szinkron rendezõ vagy asszisztens lenne.......úgy emlékszem , de lehet tévedek .
Mindenesetre rendes tõle .
Neked ezerszeres köszi köszi köszönet :)
8/10
Érsekvári 2015 jún. 10. - 17:43:52 8/10
(3247/4273)
Gabus ! Csúcs vagy mindig tudsz meglepetést produkálni . Ez a tabló annyira szuper ötlet .
Napokban gondoltam éppen kilehet a Zeynep és Simay hangja , de így képpel is illusztrálva nagyon tökéletes .
Látjuk sokuknál mennyire hasonló személyiség , legalábbis külsõre .
Csuja Imre is , a hangja zseniálisan illik a Samit alakító színészhez , de mindenki elvan találva szerintem.....legalábbis.
Köszi és további szép napot :)
9/10
gabus53 2015 jún. 10. - 14:19:26 9/10
(3246/4273)
Tényleg, kiment a fejembõl... :-)
10/10
lizbell 2015 jún. 10. - 13:40:36 10/10
(3245/4273)
azt én is tudtam volna! :) a lencsét meg én is imádom, de melegben annyira utálok fõzni!
9/10
gabus53 2015 jún. 10. - 13:29:50 9/10
(3244/4273)
Én mindenféleképpen ki fogom próbálni, imádom a lencsét. :-)
9/10
gabus53 2015 jún. 10. - 13:28:51 9/10
(3243/4273)
Köszönöm. A fészen segítettek, összeszedték a neveket. :-)
9/10
gabus53 2015 jún. 10. - 13:28:02 9/10
(3242/4273)
Igen, bár a mostani epizódon nem az ikerrel van, saját fotóját duplázták meg.
10/10
lizbell 2015 jún. 10. - 12:12:57 10/10
(3241/4273)
Szuper lett Gabus!!!! :)
malvinkicska 2015 jún. 10. - 11:46:58
(3240/4273)
Azt olvastam valóban van Cemrének egy iker tesója, már ezelõtt láttam a FB--on. Ami a receptet illeti nem szeretem a lencsét,a megboldogult férjem szerette, ha õ lenne akkor, biztos elkészíteném. A postás még nem jött eztán hozz az Epizód magazint.
9/10
gabus53 2015 jún. 10. - 11:33:36 9/10
(3239/4273)
Szép napot mindenkinek :-)
8/10
Érsekvári 2015 jún. 10. - 11:28:54 8/10
(3238/4273)
Azon gondolkodom GABUSUNK ajánlott receptjét kikellene próbálni . Köszönjük szépen GABUS :)

Bár nem egy kimondott nyári étel , de megéri kipróbálni a hozzávalókat be kell hozzá szerezni még . Biztos jó lehet .
Hát az idõjárás sajnos sosem olyan amilyet szeretnénk .
Ma Epizód magazin a TV2 tegnap esti Kuzey részénél ajánlotta : Cemre és az ikertestvére van benne .
Valami ilyen fõcímmel - Kettõ van belõlük - vagy ilyesmi :)
malvinkicska 2015 jún. 10. - 10:54:26
(3237/4273)
Igen az inget még a szállodában a szemetesbe rakta, mert õ is látta az olaj foltot, rettenetes a meleg szinte alig bírja, már az ember de ez van.
8/10
Érsekvári 2015 jún. 10. - 10:23:18 8/10
(3236/4273)
Tényleg nagyon izgalmas részek ezek és nincs vége , folytatódik majd .
Güney inkább vacsorázgat Meldával mint a feleségéhez menne.
Melda átlátja Baris Güney konfliktusát el is mondja a férfinek, amit gondol errõl .
Baris otthon rágódik a történteken ha tehetné visszafordítana mindent Cemre " okos " tanácsot ad neki .
Burak zajra ébred / valami ilyen izgalomra számítottam / , de " csak " Vénusz volt . Legalább õk ketten egy oldalon állnak .
Güney megtudta az inget Meldától és felhívta Cemrét keresse meg . / Úgy emlékszem Baris a szállodába már ott kidobta , miért is tartogatná az ellene szóló bizonyítékot / .
Természetesen Cemre nem találja és lebukik , mert Baris rányit amikor keresgél .
Kuzey orvosnak álcázva magát bejut Banuhoz próbálja kifaggatni , de a nõ nem segít és ráadásul dührohamot kap , ekkor érkezik oda Güney aki rátámad Kuzeyjre mit tett a feleségével .
Simaynak sikerül elmenekülnie a fogvatartójától , de a dulakodásban leszúrja a férfit és utána ezt elmondja a telefonba Seref hadnagynak........
Várom a folytatást miként bonyolódnak az események .
malvinkicska 2015 jún. 10. - 07:38:07
(3235/4273)
Ez a rész nem semmi, Güney már teljesen kifordult magából minden rosszra képes, hazudik lépten nyomon, a feleségével is mit tett, most meg hibáztatja Kuzeyt. Baris és Güney örök ellenségek, G nem kíméli, még Cemrét sem a sötét tervébe, beleavatja, keresse meg az olaj foltos inget, amit az keres is de nem talál, mert eldobta B . Baris szeretné az idõ kerekét vissza fordítani, hogy másképp csinálna dolgokat, amit sajnos, már nem lehet. Kuzey mikor meglátogatta Banut akkor már csak dûhöngöt, nem mondta, hogy G ölte meg azt a szemét Ferhatot az egész életüket végig kíséri, az a mocsok ember, több család életét tönkre téve. Aztán Simaynak elég mostoha sors jutott, most megakarta hapsi erõszakolni, az megvédte magát megszúrta, és azt hitte meg is halt, azért hívta a nyomozót, egyre izgalmasabb, hol lesz menedéke Simaynak, és mi lesz vele, mert Kuzey már úgy néz ki nem foglalkozik ezek után vele.
9/10
gabus53 2015 jún. 09. - 21:38:10 9/10
(3234/4273)
Kedves Fórumtársaim!

Akikhez nem jutott el, most megosztanám, amit a Facebook oldalunkra ma feltettem:

-----------------

Kedves Rajongóink!

Heti RECEPT rovatunkban egy könnyen elkészíthetõ egytálételt, mégpedig a Fûszeres török lencsét szeretném a figyelmetekbe ajánlani.

Hozzávalók:
30 dkg zöld lencse
4 evõkanál olívaolaj
1 hagyma vékony cikkekre vágva
3 gerezd fokhagyma felaprítva
1 kávéskanál koriandermag
1 marék friss zsálya vagy 1 evõkanál szárított
2 kávéskanál cukor
4 sárgarépa felkockázva
2 evõkanál paradicsompüré

bors

Elkészítés:
A lencsét megmossuk, feltesszük fõni, kis lángon forraljuk 10 percig. Leszûrjük, leöblítjük hideg vízzel.
Egy lábasban az olajat felhevítjük, megdinszteljük rajta a hagymát a fokhagymával, a korianderrel, a zsályával és a cukorral, majd hozzáadjuk a sárgarépát, és 5 percig pároljuk kevergetve.
Ezután hozzáadjuk a lencsét, sózzuk, borozzuk, majd felöntjük annyi vízzel, amennyi épp ellepi, belekeverjük a paradicsompürét, és fedõ alatt 20 percig fõzzük.
Friss kenyérrel tálaljuk. Ha valaki szereti, adhat mellé tejfölt.

Jó étvágyat hozzá!


Forrás: Mindmegette.hu

--------------------

:-)