malvinkicska 2015 júl. 02. - 07:22:39 Előzmény Érsekvári
(3553/4273)
Baris nem bír az érzelmeivel beindult Simayjra, és közben Cemrét látja ez is érdekes. Cemre ugrált az ágyon nem foglalkozik mennyi az adóssága, oldja meg az anyja hiszen õ akarta ezt a házasságot Barissal. Zeynep egy undorító féreg ezzel a nyomulással, kora reggel oda megy és még szemtelenül beleordít a telefonba, ezzel is a másikat idegesíti, ez aztán már mindenek a teteje. Kuzey és a kisfiú jól meg voltak nem hiányzott õ oda, az szépen tette a dolgát agyerek körül. Banu most megint elõ állt egy nagy butasággal, gyereket fogadna örökbe, mikor beteg, agyerek az felelõsség, Güney nem is volt boldog tõle, mikor mindig valami rosszban sántikál.
malvinkicska 2015 júl. 01. - 14:30:23
(3552/4273)
Handan mai meglátása kimondottan jó volt reális miért csak, a férfiak kezdhetnek új életet, értem ezt Demetre az meg aztán igazán nagyon fiatal, azt egy kicsit eltúlozza Kuzey, mert az a magán élete, mostanában késõbb érek rá a gyerekek dolgoznak én vagyok a gazda, így most jutok gép elé mivel meleg van.
8/10
Érsekvári 2015 júl. 01. - 13:51:59 8/10
(3551/4273)
Kuzey ahogy hátratekinget anyja felé érzi valami baj lehet ebbõl . A tapsolását félbeszakítva kivezeti a terembõl . Megérti mi játszódhat le a nõben .
Kettesben beszélgetnek , dicséri a frizuráját bókol neki , mert Handan nehezen teszi túl magát , hogy 30 évet Sami könnyen átlépett és párt talált magának . Ráadásul egy fiatalabbat nála .
A nõk helyzete akárhogy is , de még mindig elnyomott a férfiakhoz képest .
Sami elég maradi felfogású Handant mindentõl eltiltotta a férfitõl függött teljesen .
Zeynep szemei állandóan Cemrét fürkészik ahogy Kuzeyjel beszél , folyton õket figyeli . Ez már betegessé vált nála .
Neveletlen bunkó Gültent majdnem nyakon öntötte a vízzel .
Szerencsére Kuzey nem ugrál úgy , ahogy a fekete démon akarná . Nem csipi a lányt ez már világossá vált . Cemre elõnyt élvez .
napraforgó 2015 júl. 01. - 12:42:19
(3550/4273)
Hogy Handan szülei tehetõsek voltak-e, azt valóban nem tudom, csak gondoltam, hogy ez az oka annak, hogy annyira ellenezték a lányuk házasságát Samival. Valahogy úgy érzem, ha Sami lett volna a gazdagabb, nem tiltakoznak... És az, hogy 25 év után még mindig tartják a haragot, mutat valamit. Handan csak a nõvérével beszél néha, és csak titokban. Sem a férje, sem a sógora nem tud ezekrõl az esetekrõl. a szülõkrõl meg a világon semmit sem tudunk. egyáltalán élnek még?
A fiúk nyilván nem ismerik egyik nagyszülõjüket sem.
Handan meg pont olyan helyzetben volt, mint most Simay. A szülõkkel szakított, és hiába csalódott Samiban, nem volt hová mennie. Fõleg a két gyerek születése után. Épp ezért nem is értem, miért nem tudja megérteni Simay helyzetét, gonoszkodik vele.
napraforgó 2015 júl. 01. - 12:31:58
(3549/4273)
A balesetért természetesen Güney a felelõs, hiszen õ vezetett. Nem balhéznia kellett volna, hanem megõrizni a nyugalmát. Legalábbis addig, amíg hazaérnek. Sõt, ha Kuzey hõzöng, le kellett volna csillapítsa, vagy félreállni és tisztázni a helyzetet.
Szerintem nem Handan küldte börtönbe a kisebbik fiát, ezt Kuzey önként vállalta. Legfeljebb a szülõk nem avatkoztak közbe, nem akadályozták meg. Bár akkor nyilván mindannyian az eset hatása alatt álltak. Igaz, a tárgyalásig biztos átgondolhatták volna és Güneynek legkésõbb akkor jelentkeznie kellett volna.
Güney gyáva volt, hogy sz@rban hagyta az öccsét, és látszik is, hogy idõnként lelkifurdalása van miatta. Pl. ezért is adta neki a megtakarított pénzét. Meg akarta váltani a nyugalmát. Gondolom a tekercs-üzletbe is ezért akarta bevenni. Na és persze jó, ha nem neki kell futkosnia a dolgok után, és van kit ugrasztani, szalajtani. Hogy a jelleme késõbb hová fejlõdik, még nem tudom, de valószínûleg nem jó irányba.
Bemes 2015 júl. 01. - 11:38:18
(3548/4273)
Én nem látok ilyen direkt párhuzamot Sami-Handan és Güney- Banu házasság között. Csak annyit tudunk az idõsebb párról, hogy nagy volt a szerelem. Saminak már jóformán gyerekként dolgoznia kellett családfentartóként. Handan tovább akart tanulni, vélhetõen ebben támogatta volna a családja, de tetszett neki a határozott, szorgalmas férfi, aki állítólag megígérte neki, hogy mellette is tanulhat. Csak jöttek a gyerekek, a küzdelem az anyagi fennmaradásért. Handan megbánta a házasságot, kölcsönösen csalódtak egymásban. Egyik sem tudott kedves lenni a másikhoz.
Az szerintem is megbocsájthatatlan, hogy verte ( ráadásul a gyerekek elõtt) az asszonyt. Nem csoda, hogy Handan ilyen lett. Nincs önbizalma, nem becsülik, megalázzák- hogyan is maradhatott volna ép lelkû? Ezért értem meg hogy az alkalmazkodóbb, jó fiút , akitõl kapott vissza valamiféle ragaszkodást jobban szerette, és tényleg egyetlen kiutat talált általa.
Az viszont, hogy ezért beáldozta a másik fiát ( börtön), az megbocsájthatatlan számomra is.
Güney viszont csak kedvelte Banut, szeretni a lány által nyújtott lehetõséget, vagyont szerette. És ezért kedvelte Banut rögtön Handan is. Az õ tanult fiához hogy is illett volna a csóró Cemre?

Azért én nem látom annyira bûnösnek Kuzeyt, mint sokan. Természetesen nem mondom, hogy nekem van igazam, különben is itt nincs senkinek sem igaza. Úgy értem, valószínûleg egyes dolgokat másként élünk meg saját tapasztalataink alapján, ezért vannak különbségek annak fokában, mit mennyire ítélünk el.
Szóval szerintem Güney ment Kuzeyért, õ vezetett, az öccse nagyon ittas volt, de nem autóval volt. Tehát Güneynek nem kellett volna veszekednie a fiúval, õ volt a sofõr. Persze ez egy szörnyû baleset, véletlen. Érthetõ Güney is, de nehogy már azért Kuzey legyen a hibás a balesetben! Ilyen alapon minden rosszért lehetne hibáztatni ami történt a családban.
malvinkicska 2015 júl. 01. - 11:10:18
(3547/4273)
A soros részt még csak mosz tudtam megnézni, érdekes volt Handan ahogy beszélgetett Kuzeyjel, hogy milyen hamar párra talált az apja õ utána, és ha ezt egy nõ tenné, akkor mekkora botrány lenne belõle, és gondolkodjon el a Demet és a rendõr kezdetleges viszonya között, különben , most teljes mértékben igaza volt H-nak miért csaka a férfi kezdhet új életet, a nõ is ember érzelmekkel. Cemre és Zeynep egymás ellen nevetséges amit csinálnak, majd vége lesz egyszer Kuzeyjnek melyik lány kell.
BMariska52 2015 júl. 01. - 07:41:07
(3546/4273)
Még jó, hogy nincs itt egy lehallgató készülék (bár ki tudja?), miket mondtam Zeynepre! Lassan megõrülök tõle!
Kuzey nagyon aranyos volt az anyjával/hoz, de mindjárt visszahúzódott a vackába, mikor Handan kritizálni merte õt Demet-Seref ügyben. Aztán látszott, hogy késõbb mégis ezen gondolkodik, remélem, oldódik lassan a haragja!
Jelenleg Aynurt sajnálom, mibe mászott bele.
Kedves Napraforgó! Nem hiszem, hogy Handan és Sami házassága a gyerekek miatt köttetett, mármint szinte biztos vagyok benne, hogy nem történt köztük semmi a házasság elõtt. Azt sem látjuk, hogy mikor Handan elmegy a nõvéréhez, ott milyen viszonyok vannak, gazdagok-e vagy sem, volt már olyan alkalom is, mikor visszautasították õt, ne menjen, valamiféle festésre hivatkoztak a házban. Gondolom, a film nem akart már odáig kiterjedni, hogy még az összes rokonságot is megmutassa. Túl sok mindent nem akarok írni, mikor Te még csak az elsõ évadot nézed. Én többek között azt is, mert számomra lehetetlen betelni ezzel a filmmel, még mindig nem unom.
Szép Napot Neked és Minden Kedves Fórumtársamnak!
napraforgó 2015 júl. 01. - 05:40:08
(3545/4273)
Banu és Güney kapcsolata - és ahogy kikövetkeztetem, házassága nagyon hasonlít az apja és anyja házasságára. Egy gazdag lány és egy szegénysorból jött fiú... Nyilván nem lesz jó vége.
De nem tudom, mit akar ezzel a sorozat? hogy ne vágyjunk többre, mint ahová születtünk? Vagy, hogy ne szálljunk szembe a szüleink akaratával, mert úgyse lesz jó vége? Nekem ez valahogy nem tiszta.

Én valahogy azt várnám az ilyen sorozatoktól, hogy egy kicsit a tabukat döntögetik, és nem azt, hogy az õsi - és meglehetõsen elavult - szokásokat propagálják és igyekeznek konzerválni. Persze, vannak a régi szokások közül megõrzendõk, de azért nem minden és nem kritika nélkül. Talán a józan észnek is lehetne szerepe...
napraforgó 2015 júl. 01. - 05:19:27
(3544/4273)
Mint tudjátok, én most nézem az elsõ évadot. Hogy Sami és Handan házassága miért olyan, amilyen, azt nem tudom, de kíváncsi lennék rá. Annyit megtudtunk már az elején, hogy Handan a családja tiltakozása ellenére ment férjhez Samihoz, vagyis a nõ nagyon szerethette. Emiatt a családja ki is tagadta. Talán Handan családja gazdagabb is volt Saminál, és ez is oka lehetett, hogy ellenezték a házasságukat. Most azon gondolkozom, hogy Sami szerette-e igazán Handant, amikor elvette, vagy csak akart volna valamit általa? Esetleg náluk is a gyerek miatt kellett összeházasodni? Mindenesetre hiába a 25 együtt töltött év, a házasságuk nagyon rosszul sikerült. Kezdetektõl? Vagy csak késõbb romlott meg? errõl nem tudunk semmit így az elsõ évad fele felé menvén. Mindenesetre egy jó érzésû férfi akkor sem veri a feleségét, ha nincsenek egy véleményen. Én nem láttam még a második évadot, de nem nagyon hiszem, hogy egy 50-es pasi olyannyira megváltozna, hogy 25 évig verte a feleségét, az akaratát ezzel érvényesítette, most meg ezt abszolút elfelejtené. Valahgy nem hiszem, hogy maga lesz a bûbáj. Ha meg mégis, akkor nem hiteles a film.
BMariska52 2015 jún. 30. - 20:04:13
(3543/4273)
Szia Kedves Bemes! Ismét bebizonyosodott, hogy sok dolgot hasonlóan látunk Te meg én. Szerintem is nagy hiba volt, hogy Handan simán hagyta Kuzeyt börtönbe vonulni kis kedvence helyett. Azt mondjuk, nem értem, hogy Sami miért nem tiltakozott akkor és ott! Nincs tapasztalatom gyerekek közti különbség-tételben, csak áttételesen a szûk családban, a saját bõrömön ilyesmiben szerencsére nem volt részem. Abban, hogy akkor Kuzey ment a börtönbe, neki magának is jócskán része volt, mert tisztában volt a saját hibájával is, hogy nagyon is benne volt a baleset kialakulásában. Nem tudom, hogy az azóta híres lelkiismerete mûködött-e már akkor is, vagy csak a nagy része virtuskodás volt. Arról nincs szó, valaha megbánta volna-e azt a lépését. Viszont látjuk azt is, hogy az egész forgatókönyv erre a lépésre épül! Én így gondolom, akkor nem lett volna film sem.
Szomorú, hogy Handan életébõl 25 év elvesztegetett volt, valóban jó lett volna látni a házasságuk elsõ éveit, azért az borzasztó, hogy csak negativ élmények jönnek a szeme elé.
Azt sem értem, Aynurnak miért olyan fontos a férjhez menés, vajon elítélendõ török honban, ha egy nõ egyedül él és neveli a gyermekét? Azt sem tudjuk, mi irányítja erre a lépésre még azok után is, hogy nem lehet biztos Sami felõl, vajon levetkõzi-e a régi mogorva, durva természetét. Én úgy érzem, a stressz megszûnéséhez Aynur kedves természete, valamint a kisfiú aranyos viselkedése hozzásegíthet, kérdés, át lehet-e törni Sami kérges lelkét ezzel.
Más: azon teljesen kiakadtam, hogy képes Güney arra a mérhetetlen pofátlanságra, hogy pihenõ felesége feje felett a szeretõjével sms-üzenetet vált. Nem szégyellem, hogy ilyenkor viszket a tenyerem.
Zeynep gonoszkodása sem ismer határokat. Az is hogy lehet, nincs benne annyi büszkeség, hagyná már végre Kuzey és Cemre kapcsolatát és keressen magának új utakat. Én valószínûleg bevállaltam volna, hogy visszamegyek Olaszországba, bár ki tudja, onnan is miért kellett eljönnie?
Nem pont a mai részhez tartozik, de azt sem látjuk, Venus dolgozik-e valamit, vagy csak én nem látom? Némelyek elég jól elvannak itt a semmibõl is. Bár ez nem csak a filmekben van így ugye?
Szép Estét Neked.
Bemes 2015 jún. 30. - 16:32:11
(3542/4273)
Szia Mariska!
Handant én is újra-és újra megsajnálom. Tudom, hogy pl. Katica nagyon elítéli õt a két gyerek közötti különbség tétele miatt. És ebben én is igazat adok, csak kicsit árnyaltabban látom. Handannak fáj, hogy amíg õ a családját hagyta el Samiért, a férfi hozzá nem volt figyelmes, nem kapott virágot tõle, a házassági évfordulók, szülinapja mintha nem is lettek volna. Szóval én úgy gondolom, ledarálta õket az élet, nem tudták megtartani a szerelmet, csalódtak egymásban, durvábbá váltak, megkeseredettekké. Egymást tették tönkre, mindegyikük kereste, hogy legalább valamelyik gyerekük szeretetét megszerezze. Szerintem ez nem tudatos, szemét különbségtétel volt a gyerekek között, hanem csak gyarlóság, hogy mindenkinek hiányzik a szeretet.
Nálam Handan ott vétkezett, hogy hagyta börtönbe menni vétlen fiát, na itt már döntött, nem csoda ha Kuzey ezt nem tudja elfelejteni. De ezt Sami is megtette, minden szerette.nem csoda, ha összedõlt körülöttük minden, ami addig családnak volt nevezhetõ.
Handan féltékeny, Aynur is az. Mert a gondok, a múlt összeköti õket. Az ész tudja mi a helyes, de az érzelmek elkapják az embert.
Érdekes, errõl nem volt szó, hogy Aynur mivel foglalkozott, dolgozott-e, mennyire más lesz Sami mellett az életformája? Nem panaszkodhat, csak magát hibáztathatja hogy ilyrn gyorsan beleugrott egy házasságba, noha támadtak kétségei.
Én azt szeretném hinni, hogy képesek vagyunk változni még ilyen idõs korban is jó irányba. Bár azt hiszem ehhez szükséges, hogy a stressz megszûnjön, mert amíg az idegek tótágast állnak nagyon nehéz az indulatokat, berögzült reakciókat megváltoztatni.
Kész tanulmány a film,nem?
Handan megjelenése az esküvõn mindkettõjük szembesülése a kudarcukkal.
Zeynep pofátlanságát nem lehet szavakba foglalni. Örülhet, hogy elég udvariasak vele.
Bemes 2015 jún. 30. - 16:04:49
(3541/4273)
Sziasztok! Milyen jó, hogy vannak olyan aranyos emberek, akik bevállalták ezeknek a filmeknek a fordítását!
Megnéztem én is A pillangó álmát, nagyon tetszett. Megrázó, szép film. Kivanc nagy drámai színész, megint bebizonyította ebben is. Nem csak azzal, hogy a szerep kedvéért az egészségét kockára téve vészesen lefogyott, hanem ahogy belebújt a öltõ bõrébe. Teljesen el tudtam felejteni a harcos, kemény Kuzeyt, pedig nézem naponta, nem tudom megunni. Általában egy színészt azonosítanak egy hosszú sorozat után a szerepével, de õ akkora tehetség, hogy pillanatok alatt elfogadjuk a másik emberbe bújva. A testtartása ( Kuzey, Kurt Seyt,-nél is) a gesztusai, mosolya, annyira beleéli magát, egy csepp modorosság sincs ebben a srácban! Összevártam a részeket, így egyben néztem meg, elvarázsolt.
Nézem a Karadayit is, valahogy emlekeztet az Ezelre, nem a fõszereplõ Kenan miatt. Biztosan felpörög ez is, bár úgy tûnik nálam a Kuzey marad az elsõ helyen. Egyelõre így vagyok vele, tetszik, de még igazán nem kapott el.
És ezt is képesek ( ilyen hosszú sorozatot) fordítani nekünk! Elképesztõ, örök hála mindenkinek! Láttam, hogy Mankos is részt vállalt belõle, le a kalappal!
8/10
Érsekvári 2015 jún. 30. - 13:04:47 8/10
(3540/4273)
Banu külseje a régi üde csinos , de mi játszódhat le a fejébe senki se tudhatja. A gyerekek körében felszabadult .
Gülten a taxiban magyarázkodik lányának , már mindenki életének a részévé vált Yunus , tud mindent néha neki is sok már ez az egész ami történik velük .
Banu bejelenti családikörben az alapítványnál fog dolgozni , támogatják ebben a többiek .
Handan is csatlakozik hozzájuk és elámul a társaság , mert rá sem ismerni egy új fiatalos modern külsejû Handant látnak .
Eljött a nagy nap az esküvõ a család és a barátok jelen vannak .
Csak annyit tudunk a megismerkedésükrõl amit Sami bay mondott a pékségben ismerkedtek meg .
Bizony Handan nem mondhatja el, hogy - csak a szépre emlékezem - neki olyan nem nagyon volt . Igaz két oldala van a házasságuknak , mert Sami is tett azért , hogy ilyen lett .
Handan tapsolása elég hisztérikusra sikerült .
Nem örömében tette .
malvinkicska 2015 jún. 30. - 11:47:51
(3539/4273)
A Magyar ember telhetetlen egyik ujjam adom kell az egész karom, de azon el kell gondolkodni ez csak hobi mint nálam is ezen felül ezer dolgom van és azt gondolom másoknak is kinek, mi csinál milyen az élet vitele. az enyém az állatok körül forog ma mire rendbe tettem meg kellet fürödnöm. Személy szerint én nagyon hálás vagyok és ezt nem puncsnak szánom úgy érzem , mert ezeknek van mondanivalója, a sorozatoknak, mind más, és más, nem a szemet domb feldolgozva. Lehet valakit megsértettem de nem akartam csak a véleményem írtam le.
9/10
gabus53 2015 jún. 30. - 11:33:10 9/10
(3538/4273)
Hát mit is mondhatnék malvinkicska, jólesett ez a dícséret, fõleg, hogy azon az oldalon tömegek fordítják a sorozatot :-(
malvinkicska 2015 jún. 30. - 11:10:24
(3537/4273)
Addig van lefordítva, nagy munka áll a mögötte akik csinálják ezer hála és köszönet, megörvendeztettek bennünket, a szép munkájukkal.
bodzás 2015 jún. 30. - 10:34:04
(3536/4273)
Sziasztok, üdvözlök mindenkit. Tudnátok segíteni nekem? 76-ig láttam a Kuzey-Güneyt, a 77-es feliratozására várok. Négy rész van hátra a filmbõl. Tudtok adni egy linket, ahonnan le tudnám tölteni? Egyébként köszönet a feliratozásért, nem kis munka. De ha ennyi jó török sorozat lesz, szavamra megtanulok törökül:) Elõre is köszönöm a választ.
malvinkicska 2015 jún. 30. - 10:09:40
(3535/4273)
Jól látod a dolgokat, igen Handan egy erõs nõ még erre is volt ereje végig csinálni, de biztos figyelted mikor az emlék képek vissza jöttek csak rossz volt, vele Sami, a közmondás azt tartja kutyából nem lesz szalonna , ha lesz is kutya szalonna, nem hiszem aki így élte az életét egy másik nõért megváltozik de mivel ez film semmi nincs kizárva.
BMariska52 2015 jún. 30. - 08:31:17
(3534/4273)
Mindenkinek Szép Napot kívánok, ma lesz hozzá elég meleg!
Nagyon jó, hogy szerepel a taxis Yunus, mert feldobja a hangulatot!
Nekem biztos nem lett volna lelkierõm végig csinálni, amit Handan, bár amit tett, én sosem tenném! Szegény Aynur asszonyt sajnálom, vajon milyen jövõ vár rá. Kicsit mutathattak volna abból, hogyan jött mégis össze õ meg Sami, ez nekem elég fura! Nem tudom, hogy a morgós Samiból válik-e valaha kedves férfi, tudja-e majd úgy szeretni Aynurt és az aranyos kisfiút, levetkõzi-e az új asszony társaságában régi önmagát, mert ez az asszony nem úgy áll hozzá egyelõre, hogy morogni lenne oka, bár azt sem tudjuk, az elején Handan milyen volt.
Nem tudom, most vajon Banu igazán jobban van-e, vagy ez csak az õ betegsége velejárója? Én még közel sem látom gyógyultnak, a tekintete mást mond.
Azt nem is mondom, mert talán más nem úgy látja, Baris egy féreg, Güney a másik fele. Zeynep ki sem bírná csipkelõdés nélkül. Azok a tekintetek a házasságkötõ teremben, mind egy külön tanulmány, ami az arcokon van.