8/10
Érsekvári 2015 máj. 27. - 18:13:14 8/10
(2953/4273)
Pár napig délutánra csúszott a kedvencem . Sami milyen odaadóan figyelmes , miközben Handan azon mesterkedik felkeresse Aynurt , de aztán még sincs mersze hozzá . Ahogy ide-oda totyog nem tudja mit csináljon , szenzációs a nõ és közben azok az arcok ! :D
A két tesó nagy vitája elég komoly téma . Cemre-Kuzeyjel összetalálkozik és a szazról kiderül az igazság . Kuzey már így nem is örül neki .
Cemre bizakodó a kettõjük jövõjével kapcsolatban , de Kuzey nem biztatja semmivel .
Seref hadnagy zavarban van , de bevallja Demetnek mit érez iránta . Szimpik õk ketten .
A tárgyalás végén Vénusz lefagyasztja a vigyort a Sinanerek és csapatáról Burak üzenetével .
Zeynepke a másik fekete szépséget nyomozza merre lehet :P

Most már a héten remélem délelõtt sikerül megnézni .
Az idõjárás még mindig elég vacak , biztos dolgozgatnál a kertben . Remélem az égiek adnak sok napocskát hamarosan .
Mariska jókívánságát átvéve kívánok : NAPOT NEKED és Mindannyiunknak :)
10/10
kaboca12 2015 máj. 27. - 15:55:02 10/10
(2952/4273)
http://izeselet.hu/esemenyek/torok-gasztronomiai-utcafesztival/

Akik nem tudnak errõl, azok miatt lájkoltam be. :) Ha valakinek van rá lehetõsége és persze érdekli, akkor menjen el. Én mennék. :)
maryriddle 2015 máj. 27. - 15:28:42
(2951/4273)
A Kuzey-Zeynep, Cemre-Baris feltételezésekre egy kép. Mert én szeretem alátámasztani, amit mondok.
Szóval így nézett Kuzey Zeynepre amikor megismerte és ilyen nézései voltak Cemrének Baris felé egy IDEIG utána már csak szégyellõsen félrenézett (pedig akkor már Baris és õ is szabad volt) Az elsõ Cemrés képnél a foglalt Baris azt mondja neki: Nagyon tetszel nekem. Erre így néz vissza rá a foglalt Cemre. A második képen meg Baris már-már ízléstelenül stíröli kaján vigyorral Cemre lábait, õ pedig így visszapillantgat rá.
Nem azt akarom kihozni ebbõl hogy Cemre egy léha nõ és nem is azt hogy Kuzey beleszeretett Zeynepbe! De ha egy rendezõ ilyen jeleneteket csinál és a színészek így néznek akkor én speciel nem arra számítok hogy Cemre elbõgi magát a nászéjszakán azzal a férfival akire ÍGY néz.
És arra sem hogy több résznyi "nem lehetek veled jaj"-szenvedés után meg ilyen nézések egy kufircot kapunk Kuzeytõl és Zeyneptõl aztán dobja a csajt. Rendezõi szemmel logikátlan hogy miért fektettek ilyen hangsúlyt ezekre a szálakra, fõleg a Kuzey-Zeynep "szerelemre" és miért voltak ilyen nézések, ha aztán ennyi lett ebbõl.

Hozzáteszem: én ezt így látom. Lehet hogy már a forgatókönyv megírása elõtt tudták hogy mi lesz a vége, de van olyan is hogy behódolnak a rajongók akaratának.
10/10
syuzi 2015 máj. 27. - 14:37:31 10/10
(2950/4273)
Szegény Attila úr sajnáltam hogy meghalt:( Szegény Banu egyedül maradt remélem hogy Güney boldoggá teszi

Baris sajnálta amikor meghalt Attila , de azért az nem volt szép tõle amikor még Attila élt és a cselédek megkérdezték ,hogy hogy van Attila õ már eltemette.
Szegény fényképész hiába megy Gülten után õ neki úgyse kell.
Szerintem a fényképész lánya sok bajt fog okozni Cemrenek, és a Tekinolu családnak

Már várom a mai részt is:)
maryriddle 2015 máj. 27. - 14:03:57
(2949/4273)
És hogy Sami szerette Güneyt ez miben nyilvánult meg? Abban hogy amikor a FELESÉGÉT ELEKTROSOKKOLTÁK megölelte a zokogó fiát? Tyûha! És ebbõl már az jön le, hogy szerette? Nézd meg hogy Kuzeyel hogy bánik, meg milyen aranyos jeleneteik vannak ezzel szemben én még nem láttam olyat hogy Güneyhez közeledett volna. Mert Kuzeyhez õ közeledett a maga kis szégyenlõs módján, de Güneyhez sehogy! Ha Sami elmegy a Sinaner házba néha nem hiszem hogy kitessékelték volna onnan mert ha annyira közeledni akar a fiához akkor megteheti... Csak Samin ugyebár gyûlöli a gazdagokat. Banuval mi volt a baja? Sokszor még köszönésre se méltatta. Azért mert elszerette Güneyt Cemrétõl? De azt jó szemmel nézte a vaskalapos Sami hogy Cemre Güneyrõl Barisra, Baristól Kuzeyre ugrál? Mutass egy ilyen jelenetet ahol Güney és Sami apa-fia, mert én végig néztem a sorozatot kétszer és harmadjára is nézem de nem emlékszem ilyenre.

"Nem az volt a baj, hogy szegényebbnek titulálta a pékséget,"
Akkor miért pont a milliárdos Barist akarta Cemrének? Barist akinek a családjában ott van Banu aki elszerette a võlegényét, és Güney aki Cemre exe? És ilyen családba akarta beházasítani a lányát? Persze elvárták Baristól hogy szakítsa meg a kapcsolatot velük, de komolyan azt hitte hogy soha többé nem találkozik a családjával mert nem hiszem.
10/10
kaboca12 2015 máj. 27. - 13:53:09 10/10
(2948/4273)
Az a helyzet, hogy mivel itt mindenki csak egy nick, elég nehéz eldönteni, hogy most viccel valaki, vagy sem. De még ha úgy is lenne, ahogy leírtad, az én szememben akkor sem lenne vicces, ha Güney bármelyiket is megütötte volna.
Egyébként válaszolok arra, amire régóta várod, hogy mit kellett volna Güneynek tennie. Handant senkinek nem kellett volna megmentenie. Megmenteni senkit nem lehet, azt csak mi tudjuk megtenni saját magunkkal. A baj az, hogy õ menthetetlen. Mivel ez egy film, ezért kár is írnom, hogy simán el kellett volna válnia és kész, mint a normális emberek többsége, ha így alakul az élete, egy rossz házasságban, így elégtételt tudott volna venni Banun, mert ugye õ aztán szó szerint õrülten szerelmes volt belé. Ott maradt volna összetörve, Ebru meg végignézhette volna a boldogtalan lányát. Mondjuk Ebru szerintem is megbûnhõdött a végén. De mivel a forgatókönyvírók nem így döntöttek, ezért nem válaszolt erre senki, mer mi elfogadtuk azt, amit tõlük kaptunk. Nem akartunk többet képzelni mögé, mint amennyit nyújtottak.
10/10
kaboca12 2015 máj. 27. - 13:42:44 10/10
(2947/4273)
Írtam privit!
maryriddle 2015 máj. 27. - 13:39:03
(2946/4273)
Azt hogy Barisnak akarták Cemrét és Zeynepnek Kuzeyt csak FELTÉTELEZTÜK. Mert valami oka volt hogy Cemre rebegtette rá a szempilláját x részen keresztül, már az elsõ részben, aztán egyszer csak gyakorlatilag már az ölelésétõl undorodott? Illetve a Kuzey - Zeynep szálat nem tudom hány részen mutatták hogy mennyire szenvednek mert nem lehetnek együtt Simay miatt, Kuzey is mondta Cemréenk hogy Zeynep végre egy jó dolog lehetne az életében, aztán hirtelen magyarázat nélkül már nem kellett neki Zeynep? Ezeket nem képzeljük a történetbe hanem a jelenetek, színész játék alapján következtetünk, de nem mondjuk hogy tuti. És ne felejtsük már el hogy ezek nem igazi emberek önálló gondolatokkal, sorssal, hanem karakterek a forgatókönyvírók azt csinálnak velük amit akarnak!
De az mi ahogy egyesek ilyeneket állítanak hogy Güney azért zárta Kuzeyt a ládába mert meg akarta ölni meg direkt csábította el Cemrét mert tudta hogy Kuzey szereti. Meg hogy hát Zeynep biztos agyondugadtatta magát mindenkivel Olaszországban és most böki a csõrét hogy Kuzey nem hódolt be neki. Ezek nem kitalált beképzelt dolgok? Hozzátenném Zeynepnek egy pasija volt a sorozat során akit szeretett. Cemrének három, abból egyet szeretett :-)


"ne ide tedd, oda tedd, ne menj ide, ne találkozz vele, hagy rá, ne csináld fiam" Ennyi???? Ez az olyan kemény zsörtölõdés? Ennyit szerintem minden második nõ zsörtölõdik. De az mi hogy Sami gyakorlatilag a szabadságában korlátozta Handant? Nem engedte hogy iskolába járjon? Nem engedte a családjához mert hogy õt nem szeretik? És akkor a tedd-ide tedd oda. De Sami bezzeg eljárt szerdánként berúgni. Kérlek mutass egy konkrét jelenetet ahol Sami hazamegy és Handan a semmiért leordítja a fejét? Mert én tudok olyat mutatni hogy igazságtalanul ráförmed Sami Handan meg összehúzza magát mint egy ázott macska holott elvileg õ a zsörtölõdõs!
Illetve még egy: Handan amikor szétvágta Saminak egy nadrágját hogy beijedt már?
Sami ezzel szemben szétvágta az egész ruhatárát Handannak az mi volt?

"Azért nem zavar senkit, mert Kuzeyjel is ugyanúgy beszélt."
Aham csak Kuzeyt azért piszkálta ha valami rosszat tett Güneyt viszont azért mert TANULT ÉS DOLGOZOTT!
"egyrészt Sami szerintem nem tud, másrészt Güney szégyellte, hogy honnan indult, miután beházasodott a Sinaner családba. "
Na látod ez a belemagyarázás. Mikor szégyellte? Mi utal erre? Azt persze hogy ciki volt neki mikor nem tudta Handan hogy mi a libamáj de összességében hazugság azt állítani hogy megvetette a családját. És mondod hogy nem láttad a második évadot szóval akkor nem is értelek. Mert Güney igenis járt az apjához és érdeklõdött iránta. De ne várd már el Güneytõl hogy nyalogassa az apját aki egész életében bántotta õket.

"És õ nem azért gúnyolta és szólta le Güneyt mert tervei voltak és tanult, hanem azért mert látta, hogy a fia nyal a Sinanereknek." Erre inkább bemásolok egy párbeszédet, kommentár nélkül.
Güney: A pékség a te birodalmad, nekem is lesz sajátom.
Sami:(gúnyos hangon) Neked lesz saját birodalmad?
Güney: Ha lediplomáztam elmegyek, nem a pékségben fogok megöregedni.
Sami:(ezt olyan hangon hogy majdnem elsírja magát) Menj, de gyorsan ám, tûnj el a házamból!


"Senki ne akarja már belénk magyarázni, hogy azért kedveljük Cemrét vagy esetleg Samit, mert õk jók Kuzeyhez. "
Bocsáss meg, de ezt konkrétan Katica63 fórumtárs írta le hogy így van. Illetve a Kivanc külseje dolgot is. Õ mondta hogy ha Kuzey egy szõrõshátú barnabõrû törpe lenne akkor nem lenne benne semmi pláne.
De az pl. érdekes hogy a Tiltott szerelemben is mindenki oda volt a Kivanc által alakított Behlülért aki elcsábította annak a férfinak a feleségét, aki õt egész életében nevelte, segítette, pénzelte... Nem vagyok benne biztos hogy ha pl. a Seref hadnagyot játszó bajszos kisember játsza Behlült akkor is ennyire drukkolnak a cuki kis házasságtörõ párnak. Vagy ha fordítva van és Behlül feleségét csábítjk el, De erre csak azzal a sablonos szöveggel tudok válaszolni, hogy akinek nem inge...

" Güneynek szabad lenne pofozkodni?"
Jézusom!!!!! Az csak vicc volt. Most komolyan ha elképzelem hogy Güney hajánál fogva végig húzza Ebrut az ebédlõasztalon és Banuba beletömi a csülöklevest hát vihognom kell de pont azért mert képtelenség. Egyébként nyilván nem lenne vicces csak elméletben mert Güney egy béna törpe és vicces lenne hogy a nagyasszony Ebrut tép haha. Nem kell mindent halálosan komolyan venni.

Azt már kifejtettük párszor hogy miért buta Cemre. Nem azért mert nincs diplomája, hanem mert alapvetõ dolgokkal nincs tisztában. Õ úgymond az élethez hülye. Most nem sorolom mekkora baromságokat csinált mert már herótom van már tõle hogy õszinte legyek :-)

A pofonról. Te most teljesen kiforgattad amit írtam.
Hol írtam hogy Cemre megérdemelte a pofont? NEM ÉRDEMELTE MEG!!!! Azt mondtam hogy a forgatókönyvírók mennyire óvták a karaktert a verésektõl. Baris egy utolsó szemét aki nem cicózott amikor börtönbe kellett ártatlanul záratnia Cemrét nem cicózott amikor aláírást kellett hamisítani vagy amikor Burak kocsiját megbirizgálta de ahhoz már szelíd volt hogy üssön egy nõt aki becsapta???? Én nem azt mondom hogy megérdemelte volna hogy ütlegelje Baris hanem hogy Baris karaktere miatt érdekes hogy egy ilyen mocsok pasi miért volt szinte türelmes vele pl. amikor a házában webcamozott Kuzeyel. Nekem az lett volna a Barisos ha ráront Cemrére és kicsit megtépkodja a haját. Ez nem azt jelenti hogy én ezt kívántam, hanem hogy BARIS KARAKTERÉHEZ EZ PASSZOLNA! MERT EGY SZEMÉT DISZNÓ!
És nem azt mondtam hogy nem számít hogy Baris pofonja. Hanem, nézd: abban a jelenetben Cemrének el kellett ájulnia hogy ne láthassa meg Simayt. Tehát a forgatókönyvíróknak meg kellet oldania hogy Cemre ájuljon el! És mivel ájultatták el? Egy pofonnal!!!! Nem mondom hogy olyan iciripiciri pofon volt de komolyan egy ekkora pofontól percekre elájulni? MErt még ha egy jobb horgot kap, de egy POFON? És igen a nyüzüge kis Barist kacsójától? Ugyanmár. Hát Kuzey nem pofoz ekkorát, sõt Piadone akkor se ájul el percekre.

"Aztán meg annyira hihetetlen, hogy tényleg szereti annyira Cemrét, hogy hû hozzá?"
Itt egy pasi aki után döglenek a csajok. Cemre férjhez megy. Kuzey nem tudja hogy mi a szitu közte és Baris között. Kuzey mégis hûséges. Ez komolyan életszerû?????? Hogy hûséges egy FÉRJEZETT NÕHÖZ? Akivel ráadásul õ is 75 részen keresztül szajkózza, nincs az az isten hogy összejöjjenek? Szerintem azért nem szexelt de a forgatókönyvírók õrizgették õt Cemrének nehogy a rajongók megharagudjanak, én ezt GONDOLOM, lehet hogy nem így van.
10/10
kaboca12 2015 máj. 27. - 12:48:18 10/10
(2945/4273)
Arra lenne szükséged? Ne haragudj, nem tudok vele szolgálni. :)
10/10
kaboca12 2015 máj. 27. - 12:35:29 10/10
(2944/4273)
"Mert jó lenne ha a tényeket néznénk tehát a filmet, és nem elképzelt dolgokat mondanánk."
Elképzelt dolgokat pont ki kezdtetek el a filmbe szõni. Például, hogy a forgatókönyvírók Barisnak akarták Cemrét, de aztán meggondolták magukat. Hát sajnos a filmben nem ezt történt, hanem sajnos Kuzeyé lett Cemre. Tehát ez csak egy elképzelt dolog. :)

"De tényleg érdekelne hogy szerintetek miben nyilvánult meg Handan zsörtölõdése Samival szemben."
Aki Handan viselkedését nem tartja zsörtölõdõsnek, az vak már bocsánat! Állandóan beleszól mindenbe, ne ide tedd, oda tedd, ne menj ide, ne találkozz vele, hagy rá, ne csináld fiam.... hát ezt nevezem én annak. Csak úgy süt róla a pesszimizmus.

"Köszönöm az õszinteségedet. Kimondtad amire mi sötétek hetek óta ki akarunk lyukadni :-) Te voltál az aki bevállalta, hogy Kivanc küseje igenis hozzájárul Kuzey szerethetõségéhez és ezt is hogy van egy ún "Kuzey köre". Ebbe azok a szereplõk tartoznak akik Kuzeyhez rendesek és õket talán tudat alatt de felmenti a nézõ minden bûnük alól.
Mert lefogadom ha Sami Güneyt takarná be miközben alszik és simogatja a fejét akkor az nem olyan megható. És ha Kuzeyt gyûlöli és lenézi mert TANUL ÉS DOLGOZIK akkor Sami megítélése is negatívabb. Sõt gyûlölnék a nézõk. És ha Cemre Kuzeyt akarná otthagyni az oltárnál Baris miatt akkor nem összezavarodott szegény hanem egy rossz szûzk.rva lenne aki hogy merészeli kihasználni Kuzeyt.

És talán nincs is baj ezzel. Ha valaki vállalja az elfogultáságot, bár mindenki így tenné."
Én mindig is hangoztattam, hogy nekem a szemét Baris tetszik, mint férfi. És még Burak. Kivanc, mint pasi csak ebben a filmben, de még mindig nem múlja felül az elsõ kettõt. Fõleg nem Barist, akiben találok valami ördögien szexit. Kivanc nem Kuzeyként majdhogynem csúnya. Vagyis nem az én ízlésem. Úgyhogy itt jön az, hogy nekem igenis megható lenne, ha Sami Güneyt is betakarná és megsimogatná a fejét. Nem gyûlölném, ha Güney is olyan közel állna hozzá, mint Kuzey. Tehát az elfogultság nem mindenkinél áll fenn. Maximum nem képzelünk semmit a dolgok mögé, hanem csak szimplán nézzük a filmet és elfogadjuk azt, amit a színészek eljátszanak az adott karakterhez kapcsolva. Ettõl még mi is értelmezzük. Senki ne akarja már belénk magyarázni, hogy azért kedveljük Cemrét vagy esetleg Samit, mert õk jók Kuzeyhez.

"Gülten-Ebru párhuzamról: Nekem mulatságos hogy a nagyasszony Ebru nem nézte le úgy Güneyt mint a primitív Gülten. Sõt van amiben elismerte. Mert nem csak a szerelmi háromszög volt a gondja hanem az, hogy gazdag pasit akart a lányának ("Güney mellett számolhatod az aprókat").
Na meg még azon röhögtem hogy Gülten lenézi Ebrut, mert meg akarta akadályozni hogy a híres, gazdag fia elvegyen egy titkárnõt. Tehát neki rosszul esett hogy lenézik a lányát. De õ nem ugyanilyen alapon nézte le Güneyt aki azért kicsit többre vitte szakmailag mint a lánya? Gülten és a kettõsmérce :-)"
Nekem sem tetszett az aprópénzes beszólás Güneyjel szemben. Viszont szerintem itt nem errõl van szó. Inkább arról, hogy mindenki tudja, hogy Handana a bántalmazott asszony, Sami az asszony- és gyerekverõ férj és apa, Kuzey a börtönviselt gyerek. Nem az volt a baj, hogy szegényebbnek titulálta a pékséget, hiszen az is volt annyira jövedelmezõ, mint a fodrász szalon. Hanem szégyellte volna, ha egy ilyen családba házasodik a lánya.

"Az én is megnéztem volna ha Güney lekever egyet Ebruéknak :-D"
Güneynek szabad lenne pofozkodni? Az nem baj? Õ akkor nem negatív? Csak Sami, aki veri Handant. És Kuzey, mert megüti a férfit, akivel Simay enyeleg.

"Mert megkockáztatom hogy a Kuzey-Zeynep párossal nagyobb terveik lehettek az íróknak mert tényleg olyan sokáig az õ kapcsolatukra lett kihegyezve az elsõ évad mintha Kuzey kezdett volna beleszerelmesedni. Aztán hirtelen meg nem kellett neki."
Maradjunk a film valós történeténél, ne mondjunk elképzelt dolgokat! :-) Ezt ti kértétek. Mûködjön a dolog oda-vissza!

"Pont ezért durva az állítani és nekünk sötét oldalnak elfogadni, hogy Sami papa belekerült ebbe a "pozitív karakter csomagba" mert Sami papa egy mindenki által agresszív asszonyverõ, negatív figura, akit nem lehet felszorozni egy egy buksisimogatással mert neki akkora negatív szorzója van, hogy pozitív sosem lesz."
Szerintem soha nem mondtuk, hogy Sami pozitív figura lenne. Esetleg mi látjuk, hogy igyekszik helyrehozni a múltat a fiával. Az igyekezetet látjuk, amit ti nem. Az más kérdés, hogy nem tudja teljesíteni, mert mint tudjuk Aynurral is éppen úgy bánik, mint Handannal. De legalább megpróbálta. Kapott egy plusz pontot a Kuzeyjel való kapcsolat-javításért. De ettõl még a mi szemünkbe sem lesz pozitív figura.

"A gyönyörû Zeynep mûvelt okos, odavolt érte, "
Miben nyilvánul meg, hogy Zeynep mûvelt és okos? Azért mert külföldön tanult? Igen, mert ott élt az anyja. Azért, mert van szakmája vagy diplomája? Lényegtelen. Valaki más már írta elõttem, hogy nem érti, hogy mitõl buta Cemre? Ugyanúgy él, mint más fiatal társai, szórakozik, dolgozik. Mindegy, hogy milyen áron, de dolgozik és fizetést kap érte. Az, hogy Can mellett lusta, az egy dolog. Cannak megfelel, különben kirúgná, de nem teszi. Szóval ezt az okos-buta összehasonlítást nem értem. Zeynep minden gondolata is Kuzey. Hogy hogy tudná megszerezni és keresztbe tenni Cemrének.

"Az miért nem zavar senkit hogy Güneyel hogy beszélt?"
Azért nem zavar senkit, mert Kuzeyjel is ugyanúgy beszélt. Güneyjel is beszélhetett volna szebben a végére, de egyrészt Sami szerintem nem tud, másrészt Güney szégyellte, hogy honnan indult, miután beházasodott a Sinaner családba. Nem kereste az apja társaságát. És õ nem azért gúnyolta és szólta le Güneyt mert tervei voltak és tanult, hanem azért mert látta, hogy a fia nyal a Sinanereknek. Csettintettek és ugrott. Elhanyagolta miatta Cemért, a házassági évfordulójukat. Lehet, hogy az eszének is köszönhette, hogy oda került ahova, de nagyrészt inkáb a Banuval való kapcsolatának. Az sem igaz, hogy nem áll Güney mellett. Mikor Banu beverte Cemrénél az ablakot akkor is mellette volt, mikor Banu kapta az elektrosokkot akkor is ott volt. És Kuzey mellett is ott volt Ali halálakor. Szóval szereti a fiait, az már más kérdés, hogy nem tudja kimutatni.

"És akkor ott volt az a pofon. Hát ezen akkorát röhögtem mikor belegondoltam: Cemre elájult egy pofontól. Mert el kellett ájulnia hogy ne vegye észre Simayt. Most komolyan ki ájul el egy ilyen pofontól? Még ha a nagy állat kétméteres Can pofozza le akkor se ájul el, nem hogy Barisnak a kis kacsójától. Tényleg nem azért hogy élvezkedjek ezen de ha Cemrét el kellett ájultatni akkor jobban el kellet volna vernie Barisnak, nem? csak hogy Cemréhez nem szabadott nyúlni :-))"
Sami ne verje Handant és a gyerekeit, mert akkor milyen ember õ?. Kuzey ne üsse meg Tezkant, mert akkor õ rossz fiú. De Baris icipici pofonkája a kis kacsójától már nem számít. Itt már csak az a lényeg, hogy az a szemét Cemre elájul tõle. Itt már nem a pofon a lényeg, mert Cemre kapta. Mert megérdemelte. Hát érdekes!!


"De a második évadban egy nõvel se volt, még amikor elment a discoba és rámásztak a csajok köztük az autószalonos csaj, azokkal se feküdt le nehogy illúzióromboló legyen hogy "csalja Cemrét."
Mivel nem látom a második évadot ezért kérdezem, hogy Kuzey mondta bármikor is, hogy azért nem fekszik le mással, mert nem akarja megcsalni Cemrét? Mert ha nem akkor mibõl gondoljátok, hogy azért? Én csak az összegzett ismertetõket olvasom. De olyan hihetetlen, hogy elõször annyira ki van Ali miatt, annyira Ferhat teszi ki a mindennapjait, hogy nem érdekli a szex? Aztán meg annyira hihetetlen, hogy tényleg szereti annyira Cemrét, hogy hû hozzá? Lehet, hogy azt nem tudja, hogy Cemre nem szexel Barissal, de azt tudja, hogy Cemre szereti, hiszen úton-útfélen szajkózza neki. Azért, mert próbálja magától távol tartani még belül lehetnek érzései.
maryriddle 2015 máj. 27. - 11:35:05
(2943/4273)
Attila nevét hamisította alá. Ugyanis Attila szívrohama elõtt rá akarta venni hogy írja csak az õ nevére a cégnek - szerinte - õt illetõ részét, de nem jutottak dûlõre a, így inkább aláhamisította a papírt félõ hogy Attila meghal és Banura hagyja mindet.
maryriddle 2015 máj. 27. - 10:54:30
(2942/4273)
Még eszembe jutott, hogy ugye Sami milyen édes aranyos volt Cihannal amég udvarolt Aynurnak. Aztán ahogy összeházasodtak, már a gyereket is macerálta. Pl. volt egy olyan jelenet, amikor Cihan jóéjszakát kíván neki és MEGPUSZILLJA vacsora után erre Sami ráförmed (másnak a gyerekére) hogy õt ne puszilgassa mosdatlan szájjal! Ez mekkora parasztság bunkóság? És akkor Handan uszította ellene a fiúkat mert elmondta hogy a papa csak leesett a szilvafáról és nem egy szuperhõs? Nem hinném hogy annyira uszitgatni kellett mikor 60 évesen se nõtt be a feje lágya annyira hogy egy gyerekkel nem beszélünk így. Majd Cihanból is olyan kattant lesz mint Kuzeybõl és Güneybõl.
malvinkicska 2015 máj. 27. - 08:34:45
(2941/4273)
Nagyon érdekesen alakulnak a dolgok, Güney nagyon cinikus, ahogy beszélgettek Kuzeyjel egy féreg patkány, mindenkit lenéz. Az jó volt mikor Venus beszólt nekik, hogy ebbe Buraknak is lesz bele szólása, ezek szeretnek hátba támadni mindenkit gerinctelen férgek, azt gondolják Burak talán nem gyógyul meg. Kuzey és Demet elmentek meglátogatni Ali rokonságát és édesanyját aki nagyon rossz állapotban van nem is tudja, hogy a fia meghalt, szóval elég érdekes. Zeynep aljaskodik tovább , még õ tartja magát mûvelt nõnek, azok nem így viselkednek, nem bírja megemészteni, Kuzey dobta. Azt is érdekesnek tartom, hogy elvált és még, sem akar különösebbet Cemrétõl, túl el vannak fojtva benne az érzések. Gültent régen nem nagyon bírom, sokat árt a lányának nagyon kis gyerekként kezeli, szerintem ez nem természetes, ilyen nincs vagy még is. Ahány szerepben látom mindbe ezt követi kezdem unni.
napraforgó 2015 máj. 27. - 08:07:17
(2940/4273)
Mi volt az irat, amit Baris aláírt Attila úr a szívrohama után - de még a halála elõtt? Az látszott, hogy Attila Sinaner már aláírta korábban. A másik fél Baris volt? Vagy odahamisította valaki nevét? Ezt sajnos nem láttam jól.

Amúgy Attila úr a rosszulléte után azonnal kórházba került, akkor meg igen nagy százalékban megmentik az inmfarktusos betegeket... Itt meg Baris már közölte a személyzettel, hogy nincs remény, holott ezt neki orvos nem mondta.
maryriddle 2015 máj. 26. - 23:25:50
(2939/4273)
Nagyon igaz. Ez elég meseszerû ez a dolog. Még az elsõ évadban próbálkozott. De a második évadban egy nõvel se volt, még amikor elment a discoba és rámásztak a csajok köztük az autószalonos csaj, azokkal se feküdt le nehogy illúzióromboló legyen hogy "csalja Cemrét." Minimum egy évet ölel fel a második évad és az komoly hogy egy ilyen pasi mint Kuzey ennyi idõ alatt nem szexel senkivel? Ráadásul úgy hogy közben Cemre férjhez ment? És õ sokáig nem is tudta mi a szitu Cemre és Baris között?

Meg ez a férjhezmenõs dolog is. Kuzey egy tökös pasi, nem egy papucs. A szívszerelme férjhez megy õ meg szinte meg se sértõdik? Cemre úgy megsértõdött amikor meglátta Denizzel hogy rögtön férjhez ment, de a FÉRFI, az ALFAHÍM Kuzeyt nem sérti hogy - mivel õ nem tudja az igazat - Cemre úgy bájolog vele hogy közben valószínûleg rendszeresen szexel a férjével? Ez még egy kevéssé erkölcsös, lassúbb vérmérsékletû pasinak is gáz lenne nemhogy Kuzeynek. Mert az lenne a normális hogy szexelnek, nincs Cemre homlokára írva hogy vesztaszûzvagyok.
Az is jó jelenet volt amikor Cemre mondja hogy csak úgy házasodhatnak össze ha elmegy orvoshoz igazolni hogy nem terhes az elõzõ házasságából. Egy kép Kuzey reakciójáról, zseniális :-)) Tehát már a gondolat is sérti, pedig itt már tudja valszeg hogy nem volt semmi Cemre és Baris között, de amikor azt hiszi hogy élesben szexel a szívszerelme a féreg Barissal akkor az nem zavarja hanem még van gusztusa csókolgatni a tetõn? Miközben Zeynep csak rá vár, aki eddig annyira bejött neki de most kiábrándult belõle mert lefeküdt vele? De õ akkor se csalja meg a bátyja exmenyasszonyát aki máshoz ment hozzá? Érdekes erkölcsök ezek...
maryriddle 2015 máj. 26. - 22:40:36
(2938/4273)
"Sami papa egy mindenki által agresszív asszonyverõ, negatív figura, akit nem lehet felszorozni egy egy buksisimogatással mert neki akkora negatív szorzója van, hogy pozitív sosem lesz."

Én is épp errõl beszélek hogy ez ellensúlyozza a sok rosszat hogy öregségére megpróbált Kuzeyhez (ÉS CSAK KUZEYHEZ!) jó lenni??? De leginkább a saját bûntudatából fakadóan. Mert nem az volt, hogy nem veri tovább Handant mert ez nem helyes, hanem nem verte tovább mert Kuzey ezért került börtönbe. Tehát egy ekkora tragédiának kellett történnie hogy abbahagyja a felesége terrorizálását (Aki esetleg zsörtölõdöt...) Kuzeynél bûntudata volt a börtön miatt, de azért nem mert Handanból egy remegõs, önbizalom hiányos nõt csinált a másik fiát meg kb. le se szarta kivéve ha utálkozni, gúnyolni kellett, azért nem volt bûntudata? Az miért nem zavar senkit hogy Güneyel hogy beszélt?

A forgatókönyvírók hülyéségérõl még egy, mert ezt sosem bírom felfogni.
A szerelmesek körüli másik harmadik fél, Baris karaktere szintén rejtély számomra. Neki tényleg semmi nem szent, az anyját megfojtaná pénzért. És akkor itt van Cemre aki bohócot csinál belõle. És Baris, aki a sorozat fõgonosza? Tûri! Miért? Mert nem bánthatta, mert Cemréhez nem szabad nyúlni! Ezért, hogy a gonoszságát kihangsúlyozzák olyan módszert kellett találni hogy ne nagyon bántsák Cemrét de azért lássuk hogy Baris kegyetlen vele. Ezért a börtön. És akkor ott volt az a pofon. Hát ezen akkorát röhögtem mikor belegondoltam: Cemre elájult egy pofontól. Mert el kellett ájulnia hogy ne vegye észre Simayt. Most komolyan ki ájul el egy ilyen pofontól? Még ha a nagy állat kétméteres Can pofozza le akkor se ájul el, nem hogy Barisnak a kis kacsójától. Tényleg nem azért hogy élvezkedjek ezen de ha Cemrét el kellett ájultatni akkor jobban el kellet volna vernie Barisnak, nem? csak hogy Cemréhez nem szabadott nyúlni :-))
maryriddle 2015 máj. 26. - 21:17:03
(2937/4273)
Igen errõl beszéltünk hogy egyes szereplõk hogy kifordultak magukból. És hogy mi volt ezzel a forgatókönyvírók célja mert van tippem.
Barist már kibeszéltük de õ legalább ördögfiókából lett ördög. De hogy a töményszirup Zeynepbõl hogy lett angyalból ördögfióka?
Nekem teljesen úgy jött le hogy minél inkább feketíteni kell a karaktert hogy felmentsük Kuzeyt mert kihasználta a csajt. Mert megkockáztatom hogy a Kuzey-Zeynep párossal nagyobb terveik lehettek az íróknak mert tényleg olyan sokáig az õ kapcsolatukra lett kihegyezve az elsõ évad mintha Kuzey kezdett volna beleszerelmesedni. Aztán hirtelen meg nem kellett neki. Nekem ez továbbra is különös.

Még egy dolog, Cemrérõl. (Róla már rég beszéltünk :-))
Cemre ráront a szexelõ Kuzeyékre, akik EGY PÁR. De amikor Zeynep kilesi a "házasságtörõ csókot" akkor Zeynep a gonosz ünneprontó aki tönkre tette élete legjobb pillanatát. Ja és Cemre akkor is leskelõdött amikor a makara megnyitóján csókolóztak.

Még egy gondolat ezzel kapcsolatban: Kuzey mit szól - mert õ joggal verte agyon Tezkant aki nem tudta hogy Simay férjezett - ha Simay agyonveri Zeynepet mert csókolózik az õ férjével?
maryriddle 2015 máj. 26. - 20:53:15
(2936/4273)
Katica63!
Elég félelmetesek azok a pasik Kivanc körül :-D
Köszönöm az õszinteségedet. Kimondtad amire mi sötétek hetek óta ki akarunk lyukadni :-) Te voltál az aki bevállalta, hogy Kivanc küseje igenis hozzájárul Kuzey szerethetõségéhez és ezt is hogy van egy ún "Kuzey köre". Ebbe azok a szereplõk tartoznak akik Kuzeyhez rendesek és õket talán tudat alatt de felmenti a nézõ minden bûnük alól.
Mert lefogadom ha Sami Güneyt takarná be miközben alszik és simogatja a fejét akkor az nem olyan megható. És ha Kuzeyt gyûlöli és lenézi mert TANUL ÉS DOLGOZIK akkor Sami megítélése is negatívabb. Sõt gyûlölnék a nézõk. És ha Cemre Kuzeyt akarná otthagyni az oltárnál Baris miatt akkor nem összezavarodott szegény hanem egy rossz szûzk.rva lenne aki hogy merészeli kihasználni Kuzeyt.

És talán nincs is baj ezzel. Ha valaki vállalja az elfogultáságot, bár mindenki így tenné.
De van olyan aki elfogultságát leplezendõ inkább mindenféle sötétséggel ruházza fel a gonosz karaktereket. Pl. amikor ilyet olvasok hogy a sunyi Güney direkt szerette el Cemrét mert tudta hogy Kuzey szereti, vagy Güney már gyerekként egy sunyi kis dög volt volt és megakarta fojtani Kuzeyt a ládában, illetve hogy a sunyi kis Güney azt hazudta hogy õ vágta el az arcukat hogy megmentse Handant, akkor kicsit már úgy érzem mintha mások egy mexikói szappanoperára fokoznák le a filmet.

Én egységesen nem szeretem se Kuzeyt se Güneyt így egységesen el tudom ítélni Handant és Samit is. De nálam Handan anyaként szerepelt le elsõsorban még Sami férjként és apaként is.
Mindkettõ önzõ valamilyen szinten.
Csak az piszkálja a csõröm mégis hogy:
Handan feláldozta Kuzeyt Güneyért így gyakorlatilag magáért. - Utáljuk Handant.
Sami ok nélkül, kisebbségi komplexusból gyûlölte Güneyt. - Errõl senki se beszél.

Adriendresz csak bólogatni tudok :-)

"Honnan gondolta a baleset elõtti Kuzey, hogy Cemre szeretni fogja ha vesz neki egy virágot és vesz neki egy drága ruhát. Mi volt a garancia rá, hogy viszonozza az érzéseit. SEMMI!!! És ezért kit útált meg a saját tesóját. "
Pontosan. Ezért mondom hogy számomra Kuzey valamilyen szinten hátborzongató hogy ezért, egy tiniszerelemért amirõl nem is tudta hogy kölcsönös-e, képes volt meggyûlölni a saját testvérét. De ebben is eltérnek a vélemények hogy mi volt a célja a börtönnel. Nekem az elég bizonyíték hogy a reptéren kimondta: visszafizethetetlen adósság.

Elgondolkodtató hogy mi lehet a fiúknak a baja a nõkkel. De hogy melegséget nem kaptak otthon az tuti.
Még az jutott eszembe amikor Sami Cihant ölelgeti. Ti nem láttátok Kuzeyen a féltékenységet? Rá volt írva az arcára hogy minket bezzeg nem szeretgettél így soha. Aztán meg Sami panaszkodik hogy Handan ellene uszította a fiúkat...

Gülten-Ebru párhuzamról: Nekem mulatságos hogy a nagyasszony Ebru nem nézte le úgy Güneyt mint a primitív Gülten. Sõt van amiben elismerte. Mert nem csak a szerelmi háromszög volt a gondja hanem az, hogy gazdag pasit akart a lányának ("Güney mellett számolhatod az aprókat").
Na meg még azon röhögtem hogy Gülten lenézi Ebrut, mert meg akarta akadályozni hogy a híres, gazdag fia elvegyen egy titkárnõt. Tehát neki rosszul esett hogy lenézik a lányát. De õ nem ugyanilyen alapon nézte le Güneyt aki azért kicsit többre vitte szakmailag mint a lánya? Gülten és a kettõsmérce :-)

Az én is megnéztem volna ha Güney lekever egyet Ebruéknak :-D
9/10
gabus53 2015 máj. 26. - 20:19:01 9/10
(2935/4273)
Jobban is teszed, ha elkezdesz imádkozni, mentsen is meg téged...
8/10
Érsekvári 2015 máj. 26. - 20:06:16 8/10 Előzmény kaboca12
(2934/4273)
Te is jól látod a Handan asszony sorsát .
Szerintem is eleve nem jó párt talált és ez oda vissza mûködött . Az igaz Sami sem lehetett egy amorozó , de mi már azt az életüket láttuk amikor is felnõttek a fiaik . Handan a múltról beszélve is csak a férjét szidalmazta , de õ milyen lehetett csak fantázia kérdése meg egy egy visszatekintõ jelenet . Mindig zsémbes semmivel nem igazán volt megelégedve , nem is csoda Sami unta már . sokszor a cimborákkal kimaradozott . Kuzey még akkor problémás kamasz volt és reménytelen eset .
Handan a tanult szorgalmas Güneyben látta a kiutat ebbõl az élethelyzetbõl .
Ami végül megvalósult , mert a fiú vitte magával . Viszont Güney a céggel foglalkozott és a Sinanerekkel szimpatizált és ciki lett az anyja meg a kicsinyes személyzet piszkálási ügyeit is unta , minden butaságért õt zaklatta , hogy nem áll mellé .
Ebru asszonyt majmolta a külselyében olyanná akart válni , de az eszébe sem jutott akkor több ész is kéne , mert annak ugyebár jócskán akad.
Most itt tart a jelenbe a történet és kíváncsian várom hogyan alakul az életük / mindenkinél /.