10/10
lizbell 2015 máj. 28. - 22:01:15 10/10
(2993/4273)
Köszi!!!!! Meg is nézem újra! :)))))
10/10
lizbell 2015 máj. 28. - 21:56:13 10/10
(2992/4273)
Valahogy azt nem kezdtem el nézni, már nem is fogom elkezdeni, de ha néha ott ragadok, akkor azért felfedezek ott is jó dolgokat!
a Musztafa anyját játszó színésznõt nagyon szeretem, Kisfalvy Kriszta hangjával meg különösen! :)
8/10
Érsekvári 2015 máj. 28. - 21:49:05 8/10
(2991/4273)
Hogy tetszett a mai rész .
Szuper volt .
Simay sirdogál a drága , de hallgat a kis mocsok és van képe férjhez menni .
Megjött a répafejû Zeynep , na innen kezdve zajlik az élet rendesen . Olyan kis cuki bájos lánykának néz ki , aztán átvált kígyóvá a kis alamuszi .
Kiváncsi vagyok a véleményedre neked vadi új részek ezek , hogy látod a helyzetet ?
8/10
Érsekvári 2015 máj. 28. - 21:36:21 8/10
(2990/4273)
Igen képzeld végig néztem több mint 2 éve . Itt nálunk még nem is nagyon indult el a sorozat .
Persze nem teljesen végig , mert még folyamatosan forgatták a következõ befejezõ részeket amikor is nagyon öreg lesz a Szulejmán .
Azokat már nem és közben a Hürremet alakító Meryem Uzerli ki lépett a sorozatból betegség miatt és egy másik színésznõ vette át az idõsödõ Hürrem szerepét. Na akkor végképp befejeztem ez a nõ nem tetszett .
Egy eredeti rész 90 perces és volt , hogy 2-3 részt egymás után megnéztem . Ki voltak tõlem akadva itthon a család :)
Azóta " beletörõdtek " :D , hogy egyre rosszabb a helyzet :D
Azért is unom a Szulit , nekem elég volt .
A Kuzey az egész más :)
maryriddle 2015 máj. 28. - 21:23:30
(2989/4273)
Vicces egyébként hogy:

- Güney ösztöndíjas volt, keményen tanult, kitûnõre diplomázott, mellette dolgozott, tanított, segített a pékségben õ adta a Sinanereknek az ötletet hogy társuljanak a Katmanoglukkal (ezt még az elsõ részben tanácsolta ekkor még volt együtt Banuval) és ezért vették be a cégbe, ráadásul az Õ ÖTLETE VOLT A MAKARA. És még számos jó ötlettel segítette a Sinanereket. És azt mondjátok hogy elsõsorban nyelvével érte el a sikereket.

Ezzel szemben:

- Kuzeyt Güney vette be a makarába. Igaz Kuzey találta ki a makara nevet és talált olcsó ácsot aki megcsinálja a gépeket és szaladgált beszedni a pénzt, stb.
Aztán hogy került be a cégbe? Úgy hogy CAN ÉS BARIS(! AZ ÉLET IRÓNIÁJA) megkérték azt az öregembert hogy segítsen Kuzeynek. Tehát nem az esze vagy a szorgalma miatt.
ÉS NEM TUDTA MIT JELENT AZ HOGY BRUTTÓ!!!!!

És Kuzey a szorgalmas jóravaló OKOS, Güney meg a seggnyaló szajha.


És a végén: Kuzey a nagymenõ üzletember. Mint a népmesében.

Mi a mû üzenete? Legyél bunkó, tanulatlan (mert Kuzey a börtön elõtt se akart tanulni), céltalan, közömbös, lökdössenek elõre mert megsajnálnak, és te leszel a nagymenõ?

És még egy: szerintetek az vicces hogy valaki beül egy üzleti megbeszélésre rajzolgatni, köhögni nevetni amikor mások megélhetésérõl van szó? Ez a humor???? A bunkóság mióta vicces? Õ mit szólt volna ha Baris vagy Güney beül az õ makarás megbeszlésére tahóskodni?
8/10
Érsekvári 2015 máj. 28. - 21:15:35 8/10
(2988/4273)
Nagyon ari vagy egyéb segédeszköz ? :D :D :D
maryriddle 2015 máj. 28. - 21:07:30
(2987/4273)
"Én meg okolom Handant, hogy azt 30 évig hagyta. Még a vaskalapos Törökországban is hallottunk válásról."
Handannak nem volt végzettsége mert Sami nem hagyta hogy iskolába járjon. A családja kitagadta. Ott volt a két gyerek. Ha ezeket is hozzávesszük, mindjárt nem olyan egyszerû a helyzet, igaz?

"A rossz házasság, az egymás bántása nem csak az ordibálásból és a verésbõl áll."
Akkor még egyszer megkérlek, mutass egy olyan jelenetet, ahol Handan zsörtölõdött Samival vagy hol kiütközött hogy mennyire rossz feleség. Mert csak azzal tudunk mit kezdeni amit megjelenítenek a filmben nem az elméleteiddel. Eddig annyit tudtunk meg hogy elmondta a fiúknak hogy az apjuk nem egy szuperhõs hanem leesett a szilvafáról...

"Ja, mert Handan miután szétvágta és megbánta vagy beijedt, akkor már sajnálni kell?"
Hol írtam hogy sajnálni kell??? Azt kérdeztem hogy ha Handan egy karakán zsörtölõdõs asszony akkor miért ijedt meg mert elvágott egy nadrágot (mert a férje elfelejtette a születésnapját)?

"mert nem az eszét használta, hanem a nyelvét."
Güney ösztöndíjas volt az egyetemen, kitûnõre diplomázott és Attilának üzleti tanácsokat adott azért haverkodott vele az öreg nem azért mert nyalta. Güney azért dolgozott részben a golfklubba hogy tapasztalt üzletemberekkel dumáljon munka közben, Többek között õ tanácsolta hogy társuljanak a Can cégével ezért az ötletért cserébe került be a céghez nem pedig azért mert megdícsérte Attilának a két szép szemét. Mert hamarább is megtehette volna hogy lefekteti Banut a 4 év alatt.
Amikor ez a párbeszéd elhangzott még nem votl együtt Banuval:

Egy mondat ugyanabból a párbeszédbõl:
"Ez meg labdákat szed a fõnöke után. Pedig a maga ura lehetne, de õ inkább egész életében hajlongani akar mások elõtt."
Ez nem lenézés hogy egy seggnyalónak minõsíti a fiát? Saminak a problémája konkrétan itt az hogy Güney nem a pékségben dolgozik hanem a golfklubban. (Hozzáteszem: a pékségben is segített) És az hogy nem akarja tovább folytatni a pékséget hanem nagyobb céljai vannak. Güney valóban valamilyen szinten lenézi a pék szakmát nem akar pék lenni, de jogos Sami kifakadása? Milyen alapon mondja meg Sami a fiának hogy mi legyen???? Milyen alapon várja el Sami az egyetemista közgazdász fiától hogy pék legyen???????

Mégegyszer kérlek mutass egy olyan jelenetet ahol Güney lenézi a családját. Ne olyat hogy cikinek tartja hogy Kuzey bakancsot vett fel öltönyhöz vagy hogy Sami részletezi a vacsoránál hogy hogy tömik a libák máját. Olyat ahol lenézi a családját és megtagadja õket. Mert én pont arra emlékszem hogy Banu állandóan azon pattog hogy Güney folyamatosan az apja és Kuzey problémáival foglalkozik és nem vele.

"Cemre átvágta Barist a házassággal? Güney meg Banut. Ugyanúgy szerelmet hazudott."
Güney megpróbált házastársa lenni Banunak. Cemre nem próbált meg Barissal semmit mert konkrétan azt se engedte hogy megcsókolja. Güneynek kellett Banu mint nõ és a pénze. Cemrének arra kellett Baris hogy......?????? Errõl megoszlanak a vélemények.

"Nem várom el, hogy nyalogassa (most te is kiforgatod a szavaimat), de akkor is az apja. Nem éheztek, nem fáztak mellette, rájuk fog hagyni egy jól mûködõ üzletet. És amíg Güney nem tudta magának állni a tanulmányait valószínûleg (ez csak feltételezés) a szülei segítették."

Mint mondtam Güney ösztöndíjas volt és dolgozott is mellette és a pékségben is besegített.
Nem szeretek személyeskedni de elmondok valamit. Mindig is rossz volt a viszonyom apámmal. Nem vert, de állandóan gúnyolódott, lenézett, lenézte a céljaimat. Hiába az apám hiába kaptam meg tõle anyagiakban mindent amit egy átlag középosztálybéli gyerek nem tud meghatni, mert egy szülõnek az a dolga hogy ha gyereket nem akkor ellása azt a gyereket. De mindez mit ér, ha sosem kaptam tõle SZERETET? Ezért nem is közeledtem felé. Güney sem kapott szeretet, sõt verést. És nem fogom hibáztatni mert nem közeledett az apjához. Hálátlan gyerekek vagyunk? Lehet. De inkább kaptam volna kevesebb zsebpénzt de cserébe kevesebb gúnyos szót.

Azt mond meg, ha Sami szerette Güneyt és nem csak a kötelességeit teljesítette akkor miért nem volt egy olyan jelenete sem hogy nevetnek vagy együtt isznak és valami személyes témáról beszélgetnek mint Kuzeyel? MErt szerintem az a minimum hogy egy apa megöleli a zokogó fiát ha elektrosokkolják a feleségét. Sõt egy ismerõsömet is megölelem ha ilyen dolog történik vele.

"Akkor miért pont a milliárdos Barist akarta Cemrének?"
Ezt is írtam már egyszer, hogy minden anya a legjobbat akarja a gyerekének."
Tehát az a legjobb hogy beházasította az exvõlegénye és annak felesége családjába aki ráadásul lenézik Cemrét? Anyagilag tényleg a legjobb.

A Cemre-Barisos mondanivalómat is félreértelmezted a Bemesnek írt hozzászólásomban kifejtettem nem írom le mégegyszer.

" Az viszont tényleg érdekelne, hogy milyen alapvetõ dolgokkal nincs tisztában?"
Pl. Azzal hogy ha elmúltunk 20 évesek és túl vagyunk egy több éves kapcsolaton lé nem szeretünk egy férfit, sõt konkrétan az érintését nem bírjuk elviselni akkor nem kérjük férjül hogy lépésre bírjuk a szívszerelmünket akinek a testvére az exünk és aki egyébként éppen a barátja gyilkosának üldözésével van elfoglalva, és ha mégsem ér oda a templomba akkor nem mondunk igen.
És fõleg nem kérünk férjül egy okos befolyásos híres férfit aki tönkreteheti a szívszerelmem életét és az enyémet is ha lelépek az oltártól vele és õ meg bekerül az újságba mint országos balek.
Mert ha én vagyok Demet és felrakom Cemre fátylát és közben nekem ilyeneket mond hogy azt várja hogy Kuzey betoppanjon hát nem nézek szomrokásan, hanem ráhívom a mentõket hogy ez a csaj megkattant és egy mexikói szappanoperában él és azonnak kezeljék ki magukat. Mert az életben HÁNY FÉRFI SZALAD A TEMPLOMBA HOGY MEGÁLLÍTSON EGY ESKÜVÕT?
10/10
lizbell 2015 máj. 28. - 20:22:17 10/10
(2986/4273)
ja, értem!
Jézusom még a Szulejmánt is képes voltál törökül nézni :))) én csak akkor ha valamire borzalmasan rákattanok!
jó kis termés volt megint, mindjárt visszaolvasok, ha sikerül kibogarászni a kompetens hozzászólókat!
maryriddle 2015 máj. 28. - 20:02:12
(2985/4273)
Nem kell ezen megsértõdni, Kivanc külseje (és a tehetsége is) igenis hozzájárul a karakterei szerethetõségéhez tudat alatt is akár, nem véletlen hogy ennyit foglalkoztatják. Nagyon tehetséges színész de ha nem így nézne ki akkor nem hiszem hogy ekkora rajongótábora lenne. Ez a legtöbb színészre igaz! Hiszen a külsõ a színész munkaeszköze, mint az énekesnek a hangszíne. Nem azt mondom hogy CSAK ezért, de hozzájárul.
Katica63 nagyon jól és viccesen megfogalmazta: ha egy szõrõs, kreol, börtönviselt törpe lenne, aki nem tudja kimondani az SNCG-t és (ezeket már én teszem hozzá) tikkel, dadog akkor is ENNYIRE szerethetõ lenne? Mert szerintem a külseje ad egy bizonyos méltóságot a karakternek.
És tudom hogy nem a külseje miatt nem szeretitek Güneyt és Barist. De szerintem, ha Kivanc játszaná valamelyiket és õ nézne a szép kék szemeivel szomorúan a kamerába, akkor nem mondom hogy közönség kedvencek lennének de talán jobban kirajzolódna a személyiségüknek a mélysége mert hogy van. Mert bocsánat de néhányan nagyon leegyszerûsítik a két karaktert pedig mindkettõ viselkedésében közrejátszanak komoly pszichológiai dolgok. Pl. a közvélemény szerint Baris azért hamisította alá Attila aláírását mert egy pénzéhes dögkeselyû. Ez igaz. Ugyanakkor abban az aláírásban ott van egy egész élettörténet, ugyanis nem viccbõl döntött úgy a fogatókönyvíró hogy Baris nem Sinaner lesz hanem Hakmen ennek igenis van jelentõsége ami meghatározza az egész karakter személyiségét.
Vagy amikor szakított Güney Cemrével. Te írtad szerintem hogy mert a hiúsága nem tudta elviselni hogy Cemre már nem néz fel rá. Szóval az egyszerû hiúsági kérdés ha a barátnõd mélyen csalódik benned, mert megtudta hogy hagytad börtönbe menni a testvéred és ezért már nem ugyanúgy néz rád? Ezt mondja ebben a jelenetben Cemre: "Az öcséd feláldozta magát érted, te megtennéd érte?" És ti komolyan képesek vagytok azt mondani, hogy hiúságból és Banu pénze miatt történt a szakítás?


" Mind a kettõ megérthetõ, nem volt szerencsés elõéletük."
Tévedés. Handan jó családból volt való tehát nem volt sorszerû hogy tönkremegy majd az élete.
"lehet, Szami nem tudta elõteremteni az asszony tanulására a pénzt" Ez már belemagyarázás mert ilyenrõl nem volt szó hanem konkrétan arról hogy NEM ENGEDTE HOGY ISKOLÁBA JÁRJON.
Sami a szíve mélyén szerintem is jó ember csak az a fajta aki annyira régimódi és buta hogy nem jut el a tudatáig hogy nem helyes verni az asszonyt! De nem fogom megszeretni mert pénzt adott egy kukásnak.
"Azért Samitól láttunk kedves gesztust más felé"
Igen csak éppen a tulajdon fia felé nem! Ha azt elfogadjuk hogy Handan nem szereti õszintén a fiait miért nem tudjuk kerek-perec kijelenteni hogy SAMI NEM SZERETTE GÜNEYT? Mert ez egyértelmû. Ezen nincs mit magyarázni. Semmi sem utal rá hogy szerette volna azon kívül hogy egyszer megölelték egymást (konkrétan kigúvadtam a szemeim a meglepetettségtõl) nagyon hideg volt a viszonyuk. Még hidegebb mint a Handan-Kuzey viszony.

" Handannak semmi köze a szolgálók munkájához, õ felül akar kerekedni, meg akarja mutatni, hogy õ valaki." Ti magyarázzátok Sami lélektanát hogy miért lett olyan agresszív amilyen.
Akkor nézzük kicsit Handan pszichológiáját is.
Itt van egy 50 év körüli nõ, akit 16 éves kora óta elnyom, ver a férje. Olyan szinten hogy ha megszólal valahol akkor konkrétan elkussoltatja (pl az eljegyzéses rész.)
A Handant alakító színésznõ zseniálisan jeleníti ezt a dolgot, minden mozdulatával, arcifejezésével, testtartával hozza ezt az önbizalomhiányos nõt. Most ez a nõ hirtelen bekerül egy olyan világba évtizedek után ahol õt szolgálják ki ahol õ parancsolhat a gyengébbeknek. Nem lehet hogy a szolgálók piszkálásával akarta levezetni a sok év alatt felgyülemlett megalázásból, verésbõl elnyomásból fakadó agresszióót? Amit a férje mellett nem tudott kiadni? Jó példa mikor szétvágta a nadrágját, utána beijedt. Egy igazi zsörtölõdõs asszony nem vágja a férje szemébe hogy "születésnapom van, te"? Miért hallgatott Handan a születésnapról miért a nadrágon vezette le a dühét? Mert õ volt elnyomott fél! Mert nem mert szólni!
Mert nekem teljesen ez jön le ebbõl hogy ezért bánt így a cselédekkel. Nem csak azért írták bele ezeket a forgatóköynvírók hogy jót szórakozzunk Handanon ezek mély pszichológiai dolgok. Azt mutatja be zseniálisan hogy válik elnyomottból elnyomott.

"Güney mondhatni kifordul magából, ha a kezdetekhez viszonyítjuk."
Igen. De miért? Ez itt a kérdés. Mennyiben tehet errõl Kuzey? Ha a dolgok legmélyére ásunk szerintem kiderülne hogy nagyon, nagyon sokban. Itt most nem fejtegetem de majd egyszer ha több idõm lesz leírom a Güney-analízisemet :-)


Cemre-Baris, Kuzey-Zeynep dolog.
Az ÉLETBEN ha egy nõ így néz egy pasira nem azt jelenti hogy feltétlenül szexelni fog vele. Az ÉLETBEN ha egy pasi így néz egy nõre nem azt jelenti hogy feleségül fogja venni. De ez egy FILM, ha egy filmben ilyen ráközelítések kiemelések vannak, annak oka kell hogy legyen. Egy jó filmben semmi sincs véletlen. Tehát ha egy szûzlány így néz egy pasira akkor nem arra fogok számítani hogy még a csókjától is viszolyog majd késõbb. És ha egy pasi így néz egy nõre mint Kuzey akkor nem arra fogok számítani hogy egy kufirc után dobja. Mert - de ezek csak FELTÉTELEZÉSEK - ha a forgatókönyvíró azt készítette volna elõ ezekkel a Cemre-Baris jelenetekkel hogy Cemre majd undorodva hozzámegy akkor Cemre nem így néz vissza rá hanem úgy lesüti a szemét mint a késõbbi részekben. És ha a hosszas Kuzey-Zeynep szenvelgõs jelenetek azt készítették volna elõ hogy Kuzey egy délutáni kufirc után dobja akkor Kuzey nem ílyen szerelmesen nézett volna Zeynepre hanem olyan kajánul mint Simayra a kórházi ágyon.

De bõbeszédû voltam megint. Egyelõre ennyi. Majd még kabocának is válaszolok késõbb vagy holnap.
hanguktaekwondooo 2015 máj. 28. - 19:37:10
(2984/4273)
azt, hogy a baklava görög
és Perzsiából jött.
evvan.
10/10
kaboca12 2015 máj. 28. - 19:23:16 10/10
(2983/4273)
Ezt már én is írtam régebben, hogy 16 évesen olyanokat csináltam egy fiúért, hogy azt ma már szégyellem. :) Na jó, persze nem, mert az a múltam, a lánykorom. De nem nagyon szeretném, ha a lányom olyanokat csinálna. Egyértelmûen nem láttam mást, csak szemellenzõvel ÕT. És csakis õt. Engem 16 évesen tépett meg az anyám úgy MIATTA, hogy a mai napig fáj. :)
Én értettem az elfogultságot, csak erre írta sötét oldal, hogy erre akarnak kilyukadni, hogy a többi általuk jónak tartott szereplõt azért tartjuk jónak vagy a jót rossznak, mert Kuzey/Kivanc mellett vagy ellen állnak. Nem mindenkinél, mert én nem mondom azt, hogy csúnya, (nem is küldeném el :P) de nekem nem az ízlésem. Van egy sajátos kisugárzása, amit szépnek találok, de nem lehet azt mondani, hogy a kinézete alapján nézem a filmet. Esetlegesen nem értelmezem, mert elvakít a szépsége és az, hogy azt a gyönyörû férfit bántják a csúnya nénik meg bácsik. Csak azért, mert nem magyarázok mögé pszichológus-elemzést, attól még látom a rosszakban is a jellemváltozást.
10/10
kaboca12 2015 máj. 28. - 18:11:06 10/10 Előzmény maryriddle
(2982/4273)
"De az mi ahogy egyesek ilyeneket állítanak hogy Güney azért zárta Kuzeyt a ládába mert meg akarta ölni meg direkt csábította el Cemrét mert tudta hogy Kuzey szereti. Meg hogy hát Zeynep biztos agyondugadtatta magát mindenkivel Olaszországban és most böki a csõrét hogy Kuzey nem hódolt be neki. Ezek nem kitalált beképzelt dolgok? Hozzátenném Zeynepnek egy pasija volt a sorozat során akit szeretett. Cemrének három, abból egyet szeretett :-)"
Én nem emlékszem, hogy ennyire durva dolgokat írtunk volna. De lehet én voltam figyelmetlen.

"Ennyit szerintem minden második nõ zsörtölõdik."
Hát, nem! Én például nem, és szerintem még sokan nem. De a mindennapi pesszimizmus méreg, mindenkinek!

"Kérlek mutass egy konkrét jelenetet ahol Sami hazamegy és Handan a semmiért leordítja a fejét?"
A rossz házasság, az egymás bántása nem csak az ordibálásból és a verésbõl áll. Okolod Samit, mert olyan életet nyújtott Handannak, ami förtelmes. Én meg okolom Handant, hogy azt 30 évig hagyta. Még a vaskalapos Törökországban is hallottunk válásról.

"Illetve még egy: Handan amikor szétvágta Saminak egy nadrágját hogy beijedt már?
Sami ezzel szemben szétvágta az egész ruhatárát Handannak az mi volt?"
Ja, mert Handan miután szétvágta és megbánta vagy beijedt, akkor már sajnálni kell?

"Aham csak Kuzeyt azért piszkálta ha valami rosszat tett Güneyt viszont azért mert TANULT ÉS DOLGOZOTT!"
Ezt is kifejtettem már, hogy szerintem pedig (szigorúan szerintem) nem azért, hanem amint már írtam is azért, mert nem az eszét használta, hanem a nyelvét. Na jó, az eszét is egy kicsit. De azért jobban a nyelvét, Banunál meg a ... Mert õ éppúgy nem szerette Banut, mint ahogy szerintetek Cemre Güneyt. Csak kihasználta. Cemre átvágta Barist a házassággal? Güney meg Banut. Ugyanúgy szerelmet hazudott.

"Mikor szégyellte? Mi utal erre?"
Lehet, hogy konkrétan nem utal rá semmi, de érezni lehet. Kínos neki az anyja is és az apja is. Azért azt elég sokan észrevettük.

" De ne várd már el Güneytõl hogy nyalogassa az apját aki egész életében bántotta õket."
Nem várom el, hogy nyalogassa (most te is kiforgatod a szavaimat), de akkor is az apja. Nem éheztek, nem fáztak mellette, rájuk fog hagyni egy jól mûködõ üzletet. És amíg Güney nem tudta magának állni a tanulmányait valószínûleg (ez csak feltételezés) a szülei segítették.

"Güney: A pékség a te birodalmad, nekem is lesz sajátom.
Sami:(gúnyos hangon) Neked lesz saját birodalmad?
Güney: Ha lediplomáztam elmegyek, nem a pékségben fogok megöregedni.
Sami:(ezt olyan hangon hogy majdnem elsírja magát) Menj, de gyorsan ám, tûnj el a házamból!"
Egyébként ha már bemásoltad, én már itt is érzek egy enyhe lenézést Güney részérõl. Mert hát hol van az a kis pékség a Sinaner holdinghoz képest. Ne állítsuk már be úgy azt a pékséget, mintha szégyellni kéne, hogy nekünk csak pékségünk van. Nem kötelezõ pék üzletvezetõnek lenni, mert az apja az, de azért lenézni sem kell. Valószínûleg (szintén feltételezés) a gyerekeinek is megakarta alapozni a jövõjét ezzel. Mert csinálhatta volna ám azt is, hogy nem csak szerdánként megy el berúgni, hanem mindig. Minden szülõ nehezen viseli, ha a gyerek nem akar a családi vállalkozásban dolgozni.

"Bocsáss meg, de ezt konkrétan Katica63 fórumtárs írta le hogy így van"
Én egy szóval sem mondtam, hogy te írtad. Csak bemásoltam, amire válaszolni szerettem volna. Adritól is másoltam be például. Akinek nem inge....

"Azt már kifejtettük párszor hogy miért buta Cemre. Nem azért mert nincs diplomája, hanem mert alapvetõ dolgokkal nincs tisztában. Õ úgymond az élethez hülye. "
Nem emlékszem rá (lehet, hogy megint velem van a baj), hogy annyira kifejtettétek volna. Egyet hoztatok fel, hogy minden gondolata Kuzey körül forog. Én csak erre emlékszem. Az viszont tényleg érdekelne, hogy milyen alapvetõ dolgokkal nincs tisztában?

"Baris egy utolsó szemét aki nem cicózott amikor börtönbe kellett ártatlanul záratnia Cemrét nem cicózott amikor aláírást kellett hamisítani vagy amikor Burak kocsiját megbirizgálta de ahhoz már szelíd volt hogy üssön egy nõt aki becsapta????"
Azért mert valaki csal, lop, hamisít az együtt jár azzal, hogy nõt/nõket ver?

"És hogy Sami szerette Güneyt ez miben nyilvánult meg? Abban hogy amikor a FELESÉGÉT ELEKTROSOKKOLTÁK megölelte a zokogó fiát? Tyûha! És ebbõl már az jön le, hogy szerette?"
Szerintem meg mondhatunk Samiról nektek bármilyen jó tulajdonságot, azt úgysem fogjátok elismerni. Mondták már többen is, hogy adott pénzt a hajléktalannak, hogy a fiai mellett állt, mikor kellett, és persze ti nem fogjátok beismerni, de neki is köszönhetõ, hogy Güney az egyetemre került. Nem fénnyel etette, nem a nap melegítette. De aki a kákán is csomót akar keresni, az talál is. És igen, az jön le, hogy szerette, mert nem volt kötelezõ a fia mellett lenni.

"Mutass egy ilyen jelenetet ahol Güney és Sami apa-fia, mert én végig néztem a sorozatot kétszer és harmadjára is nézem de nem emlékszem ilyenre."
Nekem pont az a két jelenet beszél a szeretetrõl, amit ti semmiségnek tartotok. Az elektrosokk és az ablakbetörés. Sajnos általában a tragédiák hoznak össze egy széthullott családot és olyankor jönnek elõ a valódi érzelmek is.

"Akkor miért pont a milliárdos Barist akarta Cemrének?"
Ezt is írtam már egyszer, hogy minden anya a legjobbat akarja a gyerekének. Az már más kérdés, hogy nem jól döntött. Meg is bánta késõbb. Csak Gülten amilyen naiv azt hitte, hogy majd szépen egymásba szeretnek.

Köszi, hogy bemásoltad a képet, de én nem látom benne, amit ti. Olyan nõ a földön nincs, aki miután párt talált, nem bókolt neki egy másik férfi. Kíváncsi lennék, hogy ez hány nõnek esett rosszul, ki az, aki ezen felháborodott. Még akkor is, ha kapcsolatban volt. Attól (is) vagyunk nõk, hogy tetszik nekünk, hogy nõnek tekintenek. Aki mást mond arra bocsánatkérés nélkül mondom, hogy hazudik!!! Az pedig, hogy Kuzeynek tetszett Cemre Bemes szépen megválaszolta: nehogy már el kelljen venni valakit azért, mert az ismerkedés elején tetszett, de késõbb kiábrándultam belõle. Valószínûleg (feltételezés) rájött, hogy kívül szép, belül csúnya.
malvinkicska 2015 máj. 28. - 17:57:44
(2981/4273)
Kedvesem erre szokták mondani mi itt jó páran egy húron pendülünk, és ettõl vagyok boldog nap, mint nap, mivel nem sikerült az emberi érzéseket ki irtani maradtak szerethetõ lények a földön.
BMariska52 2015 máj. 28. - 17:40:36
(2980/4273)
Szép Estét Mindenkinek! Igyekszem jól összefoglalni, ha nem sikerül, elõre elnézést kérek! Szulejmánt én is nézem kezdettõl fogva, csak mert érdekel az a kor, amelyben játszódik, és úgy általában az abban és akörüli századokban történt események bárhol a világban. Nagyon agyoncsapja, hogy így elhúzzák, sokszor elalszom rajta, de még kitartok, a színészeket, ill. a kosztümöket is kedvelem a sorozatban, pl. nemrég megjelent az Ezelben Eysant alakító színésznõ is. Éppen ezért fordulhat elõ velem is, hogy néha látom az ajánlóban az ÉNB-t, azt a förmedvényt, ami ott van, nem is tudom minõsíteni, pl. tegnap (is!) konkrétan iszonyú volt, le sem írom! Ez több szót nem is érdemel.
Mindig az a végkövetkeztetésem, hogy amit megír elõttem Bemes, az számomra az etalon! Nekem sajnos nincs testvérem, ezt nem érzékelhettem otthon, ki-kinek a kedvence, de a tágabb családban mindenhol több gyermek volt, és szó szerint az volt, mint Kuzey-Güney-ben, sõt saját tapasztalatomból azt mondhatom, hogy a gyereknek is éppúgy van kedvenc szülõje - szerintetek nem? Ez talán a szülõi szerepek megoszlása miatt is lehet így, mert nálunk anyukám szinte csak este jött haza, áruházi munka miatt, de apu két mûszakban dolgozott, így többet, máskor lehetett velem, így sok dologban hozzá kötõdtem, viszont a vasárnapokat szigorúan együtt töltöttük, most is van mire emlékeznem. Már bocsánat, de miért ne mosolyoghatott volna Cemre akár Barisra is, és miért ne tetszhetett volna Kuzeynek Zeynep, sosem mondta neki, hogy komoly kapcsolatot akar tõle, sõt Simaynak sem ígért házasságot, de mikor közölte vele, hogy terhes, mindjárt elindultak a kis agytekervényei és nem sujkolta belé, hogy ugyan vetesse már el, csak pont akkor borzasztóan tanácstalan volt, mit is kezdjen a helyzettel, már Ferhat fenyegette õt, DE késõbb hogy állt a kérdéshez? Már a babaruhákat nézegette meghatódással, gyûrût vett, sõt még többet is tett, mint késõbb látjuk majd, és írtam már, hogy sokan elmenekültek volna, de õ nem tette! Ez is egy olyan vonása, amiért én nem bántom az õ karakterét. Néha eszembe jut szegény forgatókönyvíró, mennyit csuklik. Mit tegyen szerencsétlen, így írta meg? Minden másként alakult volna, ha...., de õ így képzelte el és mi ezt a filmet nézzük.
Nem ismétlek másokat és magamat sem, amit Érsekvári és Bemes, Malvinka mond én is úgy vélekedem.
Sajnos, látszik, min szocializálódnak a mai fiatalok és ez nem közhely, és senkit nem akarok megbántani, bocsánat a KIVÉTELEKTÕL!
Amit Gabuska tesz a közösségért, az mindent felülmúlóan tökéletes munka és hozzáállás, minden nap megköszönöm a "felsõ kapcsolatomnak", hogy ilyen emberkék is vannak! Köszönöm, hogy meghallgattatok.
malvinkicska 2015 máj. 28. - 17:37:50
(2979/4273)
Mostanában nem vagyok jó passzban így jobban leírom amit akarok, mert különben szeretem visszafogni az érzelmeimet, nagyon elegem van ebbõl a sok tanulatlan celebbõl munka nélkül királyi módon élnek az adózók pénzébõl, felelõsség semmi.
8/10
Érsekvári 2015 máj. 28. - 17:15:35 8/10
(2978/4273)
Ma mindenki olyan jókat ír , teljesen igaz minden egyes sorotok :)
Gabusék videói a legszuperebbek és az eredeti nyelv az igazi annyira tetszik , a felirat meg hab a tortán :D
malvinkicska 2015 máj. 28. - 17:03:48
(2977/4273)
Nem vagy vaskalapos azért olyan mûvelt a mai gyerek, mert ilyen mûsorokon szocializálódik köszöni is elfelejtenek, hiába ismerjük egymást, rendes kvíz mûsor nem kell , mert a bibliát nagyon sokan nem tudják, nincsenek fogalmakkal tisztába nincs mirõl beszélni. A sorozatokat nem szeretem lejáratni de a Mexikói szemét dombra sokan voltak kíváncsiak, egy értelmesebb felépített szép sorozat nem kell mert netán ebben percenként nem másznak egymásra, ez a véleményem, most tudatos nép butítás folyik akinek pénze van csinál mûsort, mindegy honnan szerezte, a szinvonal a béka feneke alatt netán van lejjebb is.
9/10
gabus53 2015 máj. 28. - 17:01:46 9/10
(2976/4273)
Szia Bemes!
Teljesen igazad van, csak sajna a tv-társaságoknak már a felmérésekért is sokat fizetnek, és ha alacsony a nézettség, akkor annyi a sorozatnak.
Egyébként én is jobban imádom feliratosan, mint szinkronosan. Legalább a török szókincsemet is fejlesztem.
:-)
8/10
Érsekvári 2015 máj. 28. - 16:53:33 8/10
(2975/4273)
Isteni lehet ez a süti , már látványra is ......és ami utána jöhet amikor megkóstolod :D
Csak azért hoztam fel a nézettséget reménykedem felível majd , de a lényeg mindennap nézhetjük ! :D
Bemes 2015 máj. 28. - 16:44:42
(2974/4273)
Az elsõ évad a törököknél 40 rész volt, egyenként kb. másfél órás.
Ebbõl nálunk 107 részt csináltak, és még a reklámblokkok is benne vannak.
Mondhatni legyilkolták a filmet.