8/10
Érsekvári 2015 máj. 25. - 19:41:59 8/10
(2913/4273)
Oda se kellett volna mennie , mégis , hogy képzelte el mit keres õ abban a villában .
Güneyke is számolhatott volna vele , hisz ismeri a kedves mamát . Utálatos kotnyeles erõszakos mindent jobban tudó . Beledumált az ég világon mindenbe . Sajnos buta is mondhatom primitív , ha ezt nem vette észre mennyire lenézik .
Most / elég késõn / betelt a pohár nála , és Güneyt okolja nem védte meg . A fia is látszólag marasztalta már elõzõleg is , de nem csoda ha megkönnyebbült amikor elosont a házból. Senki nem ejtett utána krokodil könnyeket . Güneynek a hiúságán esett csorba , hogy most Kuzey hamarabb lépett ,segített . Güneyt nem akarja az anyja látni.
Úgy hogy anya és fia egyformán hibás abban ami történt .
9/10
gabus53 2015 máj. 25. - 19:19:24 9/10
(2912/4273)
Szia BMariska!
Tényleg jó a sorozat, de nem az én mûvem, ez egy másik FB oldalról való.
Szép estét mindenkinek! :-)
8/10
Érsekvári 2015 máj. 25. - 19:01:50 8/10
(2911/4273)
Most néztem a tegnapi -mai részt .
Handan önérzetébe gázoltak nem bírta tovább . elege lett Güneybõl , aki valóban unta már az anyját na meg a többiek is.
Kuzey segíti , de nem meri elmondani apja közben más felé kacsingatott .
Amikor viszont megemlíti a témát anyjával kapcsolatban Sami kisebb dührohamot kap . A teregetés vicces volt én is mulattam rajtuk.
Zeynepen már meg sem lepõdöm , az apjának is kezd tõle elege lenni .
Demet -Seref ha jól sejtem lesz valami..... két összeillõ ember .
Remélem Kuzey válása meg lesz végre valahára.
BMariska52 2015 máj. 25. - 18:42:20
(2910/4273)
Bocsánat, még mindenképpen meg akartam köszönni Gabuskám, nagyon tetszik az "Istanbuli utazások" rovat, hogy Te milyen ügyes vagy, ilyen csemegékkel kedveskedsz nekünk! Nagyon szépen köszönöm!
BMariska52 2015 máj. 25. - 18:22:53
(2909/4273)
Kedves Szandra! Most néztem meg a mai részt. Nagyon szépen köszönöm Neked a szép fordítást, a párbeszéd Demet és Seref között nagyon megható volt, teljesen át tudtam élni, mit éreznek mindketten az elvesztett kedves hiánya miatt. Sajnos, személyes tapasztalatom van ebben.
Kuzey szépen viselkedik anyjával szemben, most is helytáll úgy, ahogy kell, Güneyt eszi a fene, annyira mérges, mintha nem lenne sáros õ is abban, hogy anyja arra kényszerült, hogy elhagyja a villát. Nem volt bátorsága õt megvédeni a villa nagyképû boszorkányaitól, nem volt képes a sarkára állni és kiállni az anyjáért! SZÉP!
Jó volt a Sami-Kuzey teregetõs jelenet, jót nevettem, szerintem senki nem képes úgy mondani Allah, Allah, mint Sami, bocs, ha valakinek nem, de nekem mulatságos volt ez a jelenet, elterelte a szomorúságot.
Köszönöm Nektek, hogy fáradságot nem kímélve, minden nap megajándékoztok bennünket! Szép Estét!
malvinkicska 2015 máj. 25. - 17:02:34
(2908/4273)
A Handant alakító színésznõ nyilatkozik a FB-on a szerepérõl a való életben tök más, mint itt, aztán nagyon dicséri Kivanc és Bugra, mint gyermek jól játszanak család centrikusak szerette õket, jó volt velük dolgozni.
maryriddle 2015 máj. 25. - 15:40:54
(2907/4273)
Igen erre a vibrálásra akartam rámutatni, mert a Kuzeyben nem láttam ilyen jó kis összenézéseket ami megdobbantja a szívem. Vagy igen amit te is mondasz, hogy ilyen nagy szóló jelenetei se voltak Kuzeynek pl. amikor Darcy áll és az ablakból nézi Lizzyt aki játszik a kutyákkal, hát ott is úgy néz Colin hogy nekem sokkal vonzóbb mint Kivanc pedig nem szebb ember az biztos :-) Szóval engem egy ilyen nézés jobban meghat mint egy ilyen szöveg hogy "jobban szeretlek mint bárkit a világon" ha egyszer nem látom a színészben azt amit Colin Firth szemében. De lehet hogy velünk van a probléma. Nem tudom. De nekem az már fura hogy egy romantikus soriban az ilyen Güney-Banu, Simay-Baris, Zeynep-Kuzey, sõt Ali-Demet párosoknak több csókjelenete volt mint a fõszereplõ párnak.

Ezen a színészes dolgon én is elgondolkodtam már. Lehet hogy akár tudat alatt is de a színész külseje a karakter megítélését is megváltoztatja fõleg nálunk nõknél. Lehet ha a pöttöm Bugra lenne Kuzey, és a délceg Kivanc Güney, akkor jobban megértenék az emberek Güney lelkét? Vagy ha a girhes, táskásszemû Barist a Cant játszó szép, kékszemû, magas cuki pasi játszaná akkor jobban kijönne ez a "mostohafiút nem szerették ezért aláhamisítja az aláírást"-karakter? Ki tudja :-D
Nem hibáztatok ezért senkit de lehet hogy ez ösztönösen bennünk van.
maryriddle 2015 máj. 25. - 15:17:12
(2906/4273)
Katica63: " Azt az elvet messze nem tisztelem annyira, amivel nem értek egyet, mint a másikat, amivel viszont igen."
Igen itt az az alapvetõ "probléma" hogy teljesen másként ítéljük meg a dolgot. Mert nekem speciel le sülne a bõr a képemrõl ha összejönnék az exem testvérével aztán ott az anyósomék elõtt mutatkoznék a másik fiúkkal. Ezért is tudom megérteni hogy Kuzeynek mi a problémája ezzel...
De mi van ha a nõ meg a vallást nem tudja úgy tisztelni mint Cemre Kuzey elveit? És az miért nem megérthetõ - amikor többen is céloztak rá a sorozatban hogy ez a testvérem exe valóban dolog nehéz ügy, pl. Seref - hogy Kuzeynek a saját testvétével szemben vannak elvei?
Igen ebben igazad van hogy Kuzey se viselkedett úgy. Nekem ez számomra felettébb undorító volt hogy õ szexelte Zeynepet de beverte Baris képét amikor Cemre odavitte közéjük. Nem is kellett neki, Cemre de nem is engedte el.

Bemes:
"Miért volt bunkó Kuzey? Ha Simay annak érezte volna, akkor nem keresi állandóan a társaságát. Kölcsönösen élvezték egymásnak nyújtottakat és kész.amikor együtt voltak, kedves volt vele. "
Megint leírom akkor azt a pérbeszédet ami a múltkor megütötte a fülem.
Simay: Gyere át vacsorára, be akarlak mutatni a barátaimnak.
Kuzey: Nem, majd késõbb átmegyek, ne pazaroljuk evéssel az idõt. Lefordítva: teszek a barátaidra, ás a fõztödre, de majd átmegyek meg d*gni. Ez tényleg nem bunkóság? Ha Cemrének mondana ilyet... Simaynak is rosszul esett tehát bunkóságnak gondolta. Igaz Simayban nem volt semmi önbecsülés, de egy hülye naiv lányról van szó. És a lényeg: Simay többet akart! És ez Kuzey tudta! ( Ali is mondta neki az egyik részben hogy Simay be akar házasodni a családba úgy tûnik.) Ennek ellenére Kuzey tovább használta szexre. Mert tiszteletet a fentebb leírt párbeszédbõl is látszik, nem adott neki. Kinek mi a kedvesség.
malvinkicska 2015 máj. 25. - 14:58:03
(2905/4273)
Kivanc nem egy egyszerû jóképû pasi, de nagy tehetség is, és igazad van milliók kedvelik rengeteg díjat zsebelt már be az alakításaiért ,aki csak a hibát keresi, vagy netán irigy rá ne nézze a sorozatot, el lehet innen kapcsolni. Több helyen olvastam mekkora felkészülés elõzte meg mielõtt ezt a sorozatot kezdte játszani. Mindnyájan tudjuk, egy fiatal ember aki elkápráztat a kitûnõ játékával, és nem szerelmesek vagyunk bele, csak szeretjük mint ragyogó tehetséggel megáldott színészt.
Bemes 2015 máj. 25. - 13:47:33
(2904/4273)
Itt a filmrõl szoktunk beszélni.
Bemes 2015 máj. 25. - 13:36:34
(2903/4273)
Persze, nincs is ezzel semmi baj, ha találnak olyat akinek ez elfogadható. Akinek meg nem elég az ilyen szerelem (pl. én), az kilép egy ilyen kapcsolatból és nem mártirkodik. Ady, Szabó L., stb. azért tudta csalni a " szerelmeit",mert azok alárendelték magukat ezekben a kapcsolatukban. Sõt, megkockáztatom, hogy ezek a férfiak éppen ezért szerették ezeket a nõket, mert a rajongásuk, állandó, stabil imádatuk, az hogy még szenvednek is értük. Hogy ez szerelem volt az õ részükrõl? Hát nem tudom, nekem lett volna kétségem a nõk helyében. Még az is megfordult volna az én emancipált fejemben, hogy a kényelem tartja mellettem, vagy a fõztöm, áldozatkészségem
zandra 2015 máj. 25. - 12:01:22 Előzmény Bemes
(2902/4273)
Nem Kuzeyt hoztam párhuzamba Adyval, hanem Güneyt, Barist, Simayt, Zeynepet, stb-t. Mármint oda akartam kilyukadni, hogy nem minden szerelmes olyan önzetlen, mint Kuzey vagy Cemre, sõt, van aki szándékosan bántja a másikat. Mint Szabó Lõrinc, aki ilyet ír szeretett nõnek, "mint lámpa, ha lecsavarom, ne élj, ha nem akarom", vagy "ha szeretsz, életed legyen öngyilkosság", csalta is, de ettõl még szerette, hiszen 25 évig a szeretõje volt. Csak szerintem egyszerûen vannak ilyen emberek, mint Ady, vagy Güney, Baris, Zeynep, Simay, stb. akik jellemükbõl fakadóan képtelenek az önzetlen szerelemre. Ettõl még szerethetnek, csak az õ szerelmük nem olyan tiszta, mint Kuzeyé vagy Cemréé, akik meghalnának a másikért.
9/10
gabus53 2015 máj. 25. - 11:44:32 9/10
(2901/4273)
Besegítek :-)
Bemes 2015 máj. 25. - 11:20:26
(2900/4273)
Jól néznénk ki, ha minden egyes kapcsolatnak muszáj lenne házassággal végzõdnie!
Kuzey amikor megismerkedett Simayjal, már az elsõ éjszakát együtt töltötték. Közös akarat, de ez nem hozza törvényszerûen azt, hogy mind a ketten hosszú távban gondolkozzanak. Miért volt bunkó Kuzey? Ha Simay annak érezte volna, akkor nem keresi állandóan a társaságát. Kölcsönösen élvezték egymásnak nyújtottakat és kész.amikor együtt voltak, kedves volt vele.
Nem hiszem, hogy sok olyan pasi van, akit behúz a csõbe egy lány és még sorolni lehet a sok szemétséget amit csinált vele, és még mindig törõdik vele. Ez nem bûntudat, hanem együttérzés kérdése.
Kuzey bárki bármit is követ el ellene ( kivétel Ferhat) , mindig korrekt.
Cemre nem akarja elengedni Kuzeyt, mert tudja hogy a srác õt szereti. Ráadásul köztük egy régi, meghitt, bizalmi kapcsolat van, semmi ciki nincs benne hogy "fut" Kuzey után.
Zeynep viszont erõszakosan nyomul, pedig tudja, hogy Kuzey Cemrét szereti.
Amikor még nem volt ilyen tiszta a kép, amikor még azt hittük hogy Zeynep és Kuzey egy pár lesz, akkor Cemre csak magában szomorkodott, de félreállt. Még vígasztalgatta is Zeynepet, befogadták a lakásukba, hallgatta a sirámait. Azóta nem adja fel Cemre, mióta Kuzey kimondta a varázsszót.
Elnézést, de akkor tartanám hülyének Cemrét, ha ilyen szituban nem így viselkedne.
BMariska52 2015 máj. 25. - 10:48:53 Előzmény Érsekvári
(2899/4273)
Én is megpróbáltam burkoltan jelezni, de szerintem Lizbell helyretette!
Üdv Neked!
maryriddle 2015 máj. 25. - 10:33:20
(2898/4273)
Jó a kép:-)) Na ugye ugye hogy mégsem volt olyan tisztességes Simayal mint ahogy tûnik, mert elhangoztak itt olyan vélemények hogy az abortusz elõtt kedves volt vele, hát jó...mert én kifejezetten bunkónak láttam.
Igen a becsületkódex! Errõl beszélek hogy Kuzey amikor Simaynak segített az csak a felszín volt hiszen tulajdonképpen a saját lelkiismeretén segített, az elvei vezérelték, a bûntudat (ezt Simay is mondta neki), de soha sem tisztelte Simayt mint embert. Az abortusz elõtt sem, és nekem ez nem fér össze a második évados Kuzeyel aki annyira óvja Demetet hogy az már sok...

Hogy Cemre helyében hagytam volna Kuzeyt? Eleve nem kezdek ki a volt sógorommal. De ha mégis, és ennyiszer visszautasít nálam bizony elõjönne a büszkeség mert az a sok könyörgés nekem már sok volt. Akkor meg fõleg nem hajszolom tovább ha még férjhez is megyek...

Kuzey szinte az utolsókig kitartott a becsületkódexe mellett, de ezt Cemre nem tudta felfogni, ami elég önzõ és nagyképûség szerintem.
Egy példa. Tegyük fel, egy mélyen vallásos katolikus pap beleszeret egy nõbe és viszont. Azonban képtelen feladni a fogadalmát. Helyes-e ha a nõ ezt nem érti meg, és ennek ellenére folyamatosan csábítja, könyörög? Ha elõrébb helyezi magát mint a férfi elveit? Nem érdekli hogy esetleg összetörné a bûntudat a férfi lelkét ha feladni az elveit? Nem önzõség ez?
Mert azt mondjátok, hogy csak Cemre érti meg Kuzeyt. Ez abban nyilvánul meg hogy elviseli a kis rigolyáit. De ha nem érti meg a legnagyobbat, ami Kuzey személyiségének alapja, vagyis Kuzey elveit akkor milyen megértésrõl beszélünk?

És az nem volt bosszú Kuzey ellen amikor csak azért találkozgatott Barissal hogy Kuzey tudjon róla?
malvinkicska 2015 máj. 25. - 08:11:37
(2897/4273)
Handan most, visszatért az õ kis valóságában a nagy pompa után, jól látja a hõn szeretett Güney sorsát mennyibe nézik Banuék, jól fogalmazott, mint bábut, két oldalról rángatják és õ azt csinálja amit azok akarnak, szavazati joga nem sok, vagy nincs is. Kuzey most jó felkarolta elvégre az anyja, nem hagyhatta az utcán, beszélt az apjával is, de Sami úgy besokallt hallani sem akar róla, amiért elköltözött tõle, valahol van igaza, mert egy házasság megromlik, nem csak az egyik fél a hibás szerintem. A cég dolgával tovább ügyködnek, vajon mi lesz a vége, a csaj nem csapja be õket, Baris felvette a hódító nézését õ sok mindenre képes a cél érdekében.
maryriddle 2015 máj. 24. - 21:30:00
(2896/4273)
"Megsértõdött, és azonnal másik pasihoz futott." Itt a brazil modellsrácra gondolsz? Az csak a barátja volt, bár lehet hogy kicsit féltékennyé is akarta tenni vele Kuzeyt, de Cemrérõl nem mondható el ugyanez? Ráadásul õ nem is csak futott, hanem egyenesen férjhez futott.
10/10
lizbell 2015 máj. 24. - 21:23:23 10/10
(2895/4273)
:))))
maryriddle 2015 máj. 24. - 21:10:06
(2894/4273)
Ja és még Simayról írnék pár szót. Kuzey valóban rendes volt vele ahhoz képest, hogy Simay becsapta. Igen de a felszínen volt rendes vele. Ha belegondolunk tényleg jót tett azzal, hogy feleségül vette úgy hogy nem szereti, és ott kellett lennie a házban az örökösen piszkálódó Handan mellett és mellette aki undorral nézett rá? És milyen megalázó volt az esküvõ is(amikor elõször vette el)? Én Simay helyett sírva elszaladok ha ilyen kényszeredetten vesznek feleségül.

Viszont amit a legjobban sérelmezek a Kuzey-Simay kapcsolatban hogy Kuzey látta, hogy Simay kezd belészeretni még is tovább szórakozott vele. Szegény Simayba nem szorult sok büszkeség ezért nem is nagyon érzékelte, de Kuzey valójában sosem tisztelte egy kicsit sem mint nõt vagy mint embert. De miért nem? Ha olyan rendes pasi ez a Kuzey miért tette ezt meg Simayal? Pedig, leszámítva hogy Simay rögtön lefeküdt vele igazából semmi ribancos nem volt a viselkedésében. Például amikor telefont vett neki. A ribancok telefont vetetnek maguknak, nem pedig vesznek... Itt már látnia kellett volna Kuzeynek hogy szereti a lány mégsem mondta meg neki korrekten hogy õ nem akar komoly kapcsolatot, csak tovább használta szexre, míg aztán teherbe nem esett... Szóval én nem tudom abszolút Kuzeyt látni az áldozatnak ebben a kapcsolatban.