Bemes 2015 máj. 28. - 16:41:30
(2973/4273)
Szia Gabus!
Õszintén szólva engem nem is érdekel már a közvéleménykutatási eredmény. Önzõ módon elégedett vagyok a szöveges második évaddal, nem is reméltem, hogy a csatorna megveszi.
Úgy tûnik, a sok csatornán a napi adásidõben nincs számunkra egy-két óra, hogy nekünk is kedvünkben járjanak.
Azon nem csodálkozom, hogy a fiatalokat nem köti le, de azért nem lehet mondani hogy köztük nincs rajongó. A Fb-on sok fiatal rajongója van a filmnek, persze ez egy ilyen csoport.
Én akinek ajánlottam ( egy kivételével) mindenkinek tetszik.
Szerintem célzatosan adnak olyan mûsorokat, amik inkább leépítenek lelkileg. A fiatalok ezen szocializálódnak, celeb példaképeket állítanak maguk elé, a könnyûnélet vonzza õket.
Azok a fiatalok, akiket nem csak a TV nevel, azoknak lesz esélyük a normális életre.
Bocsánat a véleményemért, az aggodalom beszél belõlem, annyira rombolónak tartom ezeket a celebgyártó mûsorokat, amik nagyon közönségesek. Ráadásul ismételgetik õket, szinte szájbarágóan sulykolják . Es nézhetik egész kiicsi gyerekek is.
Na jó, biztosan vaskalapos vagyok.
8/10
Érsekvári 2015 máj. 28. - 16:39:32 8/10
(2972/4273)
Szió ! Nem mostani felzúdulásra gondoltam , hanem amikor a celebek a dzsungelbõl kimentése :D mûsor ment a rtl-n a Szulejmánt arra az idõre / elég sokáig / levették a mûsorból tavaly .Akkor ment a felháborodás , petíció aláírás ilyesmi , aztán amikor lefutott visszatették .
Erre értetem , hogy ahhoz képest most elég langyos az érdeklõdés , sokan nem nézik én sem , igaz törökül már megnéztem , elég is volt . A fórum oldalát néha elolvasom és a vélemények megoszlanak , de biztos van nézettsége azért.
10/10
syuzi 2015 máj. 28. - 16:36:57 10/10
(2971/4273)
Kiváncsian várom a mai részt:)
Biztos hogy nem fogok unatkozni:)

Hány részes az 1 évad?
Bemes 2015 máj. 28. - 16:23:17
(2970/4273)
Olvasgattam a hozzászólásokat, gondoltam egybe reagálnék.
Kivanc szerepelt a Tiltott szerelemben. Jól is nézett ki- azért nem drukkoltam neki. Szóval ( lehet, hogy egyedi vélemény?), de nem azért szeretem Kuzeyt, mert õ a legtetszetõsebb. Güneyt, Barist nem a külseje miatt nem kedvelem. Güneynek, a két testvérnek sokáig drukkoltam is, szerintem Nagyon is pozitív figura volt jellemgyengesége ellenére is. Pozitívabb Kuzeynél. Csak azután amik történtek, ahogy hozták a döntéseiket...Én Kuzeyt sajnáltam már az elején, de láttam az összes hibáját, csak reménykedtem hogy elsimúlnak a hullámok körülötte és a jólelkû srác idegei rendbe jönnek.
Handan és Sami egymást tették tönkre. Mind a kettõ megérthetõ, nem volt szerencsés elõéletük. Lehetne mondani, hogy Gülten egyedül nevelte a gyerekét, de neki volt szakmája. Talán ha Handan besegített volna a pékségben... De errõl nem tudunk.lehet, Szami nem tudta elõteremteni az asszony tanulására a pénzt. Én nem feltételezem, hogy azért szöktette meg otthonról, hogy verhesse. Szerelmes volt õ is. Ha meghallgatunk egy váló házaspár tagjait, mindegyik a maga igazát fogja hangsúlyozni.
Güney Handan kedvence, Kuzey Samie. Hiszen így hasonlítanak természetre, ahogy látják a világot! Ez szerintem természetes. Azért Samitól láttunk kedves gesztust más felé is, pl. amikor pénzt ad a kukázó fiúnak. Kuzeyben szintén megtalálható ez az érzékenység. Kiabál a péksegédekkel ( csúnya dolog) , de nem azért mert lenézi õket, hanem mert elégedetlen a munkájukkal. Handannak semmi köze a szolgálók munkájához, õ felül akar kerekedni, meg akarja mutatni, hogy õ valaki.
Kuzey és az apja becsületességben is hasonlítanak, és tényleg aggódnak szeretteikért.
Güney mondhatni kifordul magából, ha a kezdetekhez viszonyítjuk. Handan is egyre rosszabb lesz természetre, ahogy megvetik (k) lábát a gazdag világban, ahol úgy tûnik az erkölcsöt felülírja az üzleti érdek.
Láttam képeket Cemrérõl, amikor kacéran néz Barisra. Mert hogy néz egy nõ egy férfira, ha az bókól neki? Ti hogy csináljátok? Naná, hogy jómérzés. Egyébként ekkor még nem volt szerelmes Kuzeybe! Güney pedig már enyelgett Banuval, természetes hogy a lánynak tetszett, hogy neki is sikere van. Fõleg, mert nem is rendelkezett ilyen tapasztalattal, hisz négy évig járt Güneyjel.
Kuzey szépen nézett Zeynepre. Na és? Ezért el is kell vennie, mert az elején még tetszett neki?
9/10
gabus53 2015 máj. 28. - 15:57:47 9/10
(2969/4273)
Keves Fórumtársaim!

Mit szóltok egy baklava recepthez? :-)
9/10
gabus53 2015 máj. 28. - 15:47:11 9/10
(2968/4273)
Szióka!
Olvastam igen, nem is merek most már számokat feltenni, mert a 20-as listában sem volt benne a Kuzey.
Sajnos a fiataloknak jobban tetszik az ÉNB. És szerintem rövid ez a játszási idõ, mert még 3 reklámblokk is benne van, és nagyon gyorsan elszalad az idõ.
Az tény, hogy nem lettek jobbak a nézettségi indexek.
Szép napot mindenkinek :-)
10/10
lizbell 2015 máj. 28. - 15:34:14 10/10
(2967/4273)
milyen felzúdulás van a Szulejmán körül? le vagyok maradva...igaz nem is nagyon nézem csak ha ott marad a tv, akkor belepislantok vagy rádiójátékként megy :)
8/10
Érsekvári 2015 máj. 28. - 15:26:45 8/10
(2966/4273)
Szia Gabus ! Olvastad a sorozatWikin azt írja a 21.héten a Kuzey-Güney a fiataloknál katasztrofális számokat hozott, de az összlakosság esetében sem tudott közepesnél jobb eredményt felmutatni.

Higgyük el ? Ki tudja megcáfolni ?
Már megbeszéltük és még mindig nem értem most sem , kiknek milyen alapon adják a kütyüket oda és a többieket hogyan mérik , nekem ez magas .A jóban rosszban magasan jobb eredményt hoz . Az rtl mûsorai meg pláne :P :P
Nem foglalkozom különösebbben az adatokkal , de nem vagyok meggyõzve felõle .

Viszont nem vagyok benne biztos , de a rtl Szulejmánról nem olvastam ott , vagy figyelmetlenül .
Szerintem pedig a nagy felzúdulást követõen mostanra eshetett a nézõi kedv , sokan ott hagyták már nem nézhetik annyian .
malvinkicska 2015 máj. 28. - 13:30:09
(2965/4273)
A részt láttam én is csak nem értem rá, hogy írjak, te már megtetted helyette. Baris zsarolja Cemrét ami a válást illeti, azoknak, elvette a pénz az eszüket, csak azon gondolkodnak, kit , hogy lehet lenyúlni, szemetek Ebruval együtt. Kuzey és Demet nagyon megható volt, mikor meglátogatták Ali anyját és a rokonokat, ez olyan valósnak tünt, mert ilyen van, hogy emlékezett kiesése van valakinek, sajnos.
8/10
Érsekvári 2015 máj. 28. - 12:32:27 8/10
(2964/4273)
Ne törõdj semmivel .
Mi itt neked értelmetlen , ambivalens dolgokról írunk . Kicsit összezavarodsz , mert keveredik az 1.és 2 .évad leírása.
Egyenlõre a TV2-s részekre alapozzál az a mérvadó .
Garancia , hogy nem fogsz unatkozni :)
8/10
Érsekvári 2015 máj. 28. - 12:22:55 8/10
(2963/4273)
Bizony ám nagy fordulatok vannak , lesznek a 2. évadban .
Nézem a 1 évadot is , mert tavaly láttam és most sokkal tudatosabban látom a helyzetet .
A tegnapi részben Simay nagyon rossz döntést hozott a baba ügyben . Köszönhetõ a barátnõjének és Banu hercegnõnek . Teledumálták a fejét vetesse el , pedig , ha tudta volna Kuzey vállalta volna a gyereket és jó apa lett volna . A gyerekruha kirakat elõtt már beleéli magát a gondolatba .
Készült rá . A bunyózás minden idejét energiáját felemésztette , nem ért rá Simayt még felhívni sem .
A lány azt hitte lelépett nem akarja tovább a kapcsolatukat . Majd kiderül nincs gyerek és viszont belemegy Kuzey egy látszatházasságba Simayjal .
Ebru asszony nagy fej és üzletasszony a lányát Banut szereti , de mindenben ami az üzletrõl szól Baris fiával közösen döntenek ,
hol jól hol rosszul , de a nagy vagyont mindketten imádják .
Handan már itt érzi a " pénz szagát " és Güneyt Banura és a család felé próbálja terelni , mert õ érdeket lát bennük .
Samit és Kuzeyjt nem hatják meg a Sinanerek meg ami velük jár .
10/10
syuzi 2015 máj. 28. - 12:00:56 10/10
(2962/4273)
Furcsa így olvasni, hogy Güney negatív karakter lesz így megváltozik a személyisége rossz irányba hisz most az 1 évadban nagyon kedves szimpatikus srác tanul, dolgozik, törödik a családjával, és Banuval.....
Kuzey szerintem most az 1 évadban is alapjában jó fiú csak könnyü belevinni a rosszba........

Nem gondoltam volna, hogy Simay végül tényleg elveteti a kicsit, de Kuzey nem jön rá hogy Simay már nem terhes mert elõbb utobb kiderül majd ha nem nõ a hasa vagy hogy bukik le Simay?

Ebru elég pénzéhes már tudom hogy kitõl örökölte Baris
Szegény Banu remélem hogy nem semizik ki...... Cemre hogy bedobta kövel az apja kocsiját? Az elég meglepõ volt tõle azt hittem hogy az apját nem ismeri meg, fel
Már várom a mai részt:)
8/10
Érsekvári 2015 máj. 28. - 11:02:27 8/10 Előzmény malvinkicska
(2961/4273)
Az utolsó rész szomorú és vidám is volt .
A vidéki látogatás Ali családjánál szívet facsaró , de Kuzey senkirõl nem felejtkezik el .
Sami alapból goromba ember , ezen már meg sem lepõdöm , a pékségbe is mit mûvel .
Handan elmegy a régi házába és lecsekkol mindent . Azt tapasztalja , hogy minden megy a rendes kerékvágásba nélküle is . Ez sem tetszik neki . Nem szép amit tett , ahogy lopakodott attól kinyúlok .
Ez a színésznõ csúcs , ahogy ezt a szerepet alakítja , szenzációs . Elképzeltem mi lett volna.....ha összetalálkoznak :D :D
Ebbõl a Güney fiúból mi lett..... egy velejéig romlott pénzhajhász , érzés nélküli ember . Az érdekei motiválják , csak a mindent elérés a célja . Semmi más nem számít .
Teljesen fordult a kocka Kuzey becsüni való, érzékeny szerethetõ ember . Van szíve ,lelke .
Banu teljesen kikészült .
Baris pedig a válással kapcsolatban játszadozik Cemrével , az adott szava sem számít . Güney meg õ a két gerinctelen , érdek és mindenkin átgázoló embertípus .
9/10
gabus53 2015 máj. 28. - 00:29:56 9/10
(2960/4273)
Kedves Fórumtársaim!

Az Isztambuli "Nemzetközi Családok Lapja" c. hetilap legújabb cikkének fordítását szeretném figyelmetekbe ajánlani: Botrány a Sinaner villában címmel, melyet háziszerzõnk, Katherina Poll készített, mint kiküldött tudósító... :-)
A cikket errõl a linkrõl tudjátok letölteni: http://osztott.com/Hswx/ :-)
hanguktaekwondooo 2015 máj. 27. - 20:07:11
(2959/4273)
Kedvelem Kuzeyt.
Szép és tehetséges színész.
És, ahogy megfigyeltem, az intelligens nõk rajonganak érte.
Az a helyzet, hogy csodálatos.
minden részt megnézek belõle.
Fontos.
Van, hogy kétszer is.
Aztán megbeszéljük a dolgokat.
Hosszan és részletesen.
Ez azért is, jó, mert kitölti a napot és a végén meg már úgyis este van és nézhetjük a következõt.
http://wwnn.co.uk/sheep-born-with-human-face-in-turkey-is-true/882/


Törökország szép ország.
Sok birka legel.
ott is.
Kuzey azt nyilatkozta, ismeri õket jól.
Egyébként áttér a férfiakra.
megértem
hanguktaekwondooo 2015 máj. 27. - 19:59:12
(2958/4273)
:-D
10/10
lizbell 2015 máj. 27. - 19:55:41 10/10
(2957/4273)
hûha, szivesen beleszagolnék a hangulatába :)))
9/10
gabus53 2015 máj. 27. - 19:31:38 9/10
(2956/4273)
És az Epizód Magazin poszterén....
9/10
gabus53 2015 máj. 27. - 19:29:51 9/10
(2955/4273)
Kedves Fórumtársaim!

Az Epizód Magazin mai (2015.05.27) 22. számában cikk jelent meg: Kivanc Tatlitug az esküvõ elõtt szakított címmel, melyet teljes terjedelemben itt olvashattok. A magazin poszterén kedvencünk, Kivanc Tatlitug szerepel.
--------------------------

Az esküvõ elõtt szakított menyasszonyával Kivanc Tatlitug

Nemrégiben írtunk róla, hogy aTV2-n esténként látható Kuzey Güney - Tûz és víz egyik fõszereplõje, a Güneyt alakító Bugra GüIsoy egy ideig együtt járt Törökország szépével. Nos, e tekintetben sem marad el mögötte a széria igazi sztárja, a Kuzeyt életre keltõ Kivanc Tatlitug. Élete nagy szerelme, Azra Akin ugyanis szintén elnyerte a Törökország szépe címet, mi több, õ a Miss World versenyen is elsõ helyezést ért el. Vagyis a sármos színész a világ legszebb lányát tudhatta magáénak. Ám a kissé viharos kapcsolat vége nem házasság, hanem egy meglehetõsen furcsa szakítás lett.
Kivanc még 2002-ben szeretett bele a szépséges Azrába, akit éppen abban az évben választottak meg Miss Törökországnak. Ráadásul ugyanabban az évben Londonban elnyerte a Miss World címet is. Ennek köszönhetõen a gyönyörû lány a mai napig rendkívüli népszerûségnek örvend Törökorszá9ban. Érdekes, hogy 2002-ben Kivanc is megnyert egy ,,szépségversenyt' A Best Model of the Worldön (a Világ legjobb férfimodellje) ért el elsõ helyezést.
A kapcsolatuk igazi tündérmeseként indult. Az emberek szemében õk voltak a mesebeli herceg és hercegnõ, akiket a sors is egymásnak teremtett. A valóságban azonban a szerelmük tele volt hullámvölgyekkel és sorozatos szakításokkal. Azonban 2011-ben, amikor 2 éves szünet után kezdték újra a kapcsolatukat, úgy tûnt, végre sikerül egymás mellett megállapodniuk. Ez volt egyébként az az idõszak, amikor Törökországban elkezdõdött a Kuzey Güney forgatása. Mégis jutott idejük arra, hogy amikor állt a munka, nagy utazásokat tegyenek, és már az esküvõjüket tervezgették. Sõt, az egybekelésük napját is kitûzték 2013 májusára. Mi több, elutaztak Hollandiába Azra szüleihez, hogy Kivanc hivatalosan is bemutatkozhasson, s megkérje a kezét. Ami meg is történt.

Esküvõ helyett szakítás

Aztán nem sokkal késõbb történt valami, ami mindenkit meglepett. Kevéssel a nagy nap elõtt a sztárpáros bejelentette, különválnak az útjaik. Egy idõ után pedig az is kiderült, Kivanc szakított Azrával. Õ maga késõbb ezt nyilatkozta a történtekrõl: „Azra nagyon vágyott rá, hogy összeházasodjunk, én pedig, mivel szerettem õt, kezdetben úgy éreztem, ez lesz a helyes, ideje õt feleségül vennem. De rá kellett jönnöm, legbelül végig tudtam, ennek nincs itt az ideje az életemben. Ha pedig ne érzem százszázalékosan, hogy össze kell házasodnunk, akkor rossz úton járok. ezt megmondtam neki is, s õ elfogadta a döntésemet”.
Kivanc amúgy maga nem sokáig bánkódott a szakításuk miatt. Rövidesen más nõk oldalán látták felbukkanni Isztambulban, köztük volt például egy igen szép francia modell is. Bár a magánéletérõl nem szeret beszélni, s Azráról, s a vele töltött évekrõl pláne nagyon keveset nyilatkozik, az ismerõsei azt állítják, ideje volt már véget vetni a „szerelmüknek”. Mert õk ketten tipikusan abban a bizonyos se veled, se nélküled kapcsolatban éltek, ami hosszú távon egyik félnek sem tesz jót.
Palánki Rita

Azra, aki „hazavándorolt”
Azra Akin Hollandiában született török szülõk gyermekeként. 17 éves korától modellkedett Franciaországban, Németországban, de igazi hírnevet szépségkirálynõként szerzett magának – melynek köszönhetõen késõbb filmszerepeket is kapott Törökországban.

----------------------

A cikket, és a Kivanc posztert errõl a linkrõl le tudjátok tölteni, mivel nagy felbontásban készítettem, magazin méretben, gondolván azokra, akik ki szeretnék nyomtatni (mint én is...): http://osztott.com/Hswx/
A fórumra is felteszem, de csak kisebb méretben.

További szép estét mindenkinek :-)
malvinkicska 2015 máj. 27. - 19:18:12
(2954/4273)
Köszönöm elég volta jég után rendet tenni, most már nagyon fúj a szél ronda az idõ, a virágaim nem tudom mikor heverik ki , az a legkevesebb, a remény hal meg utoljára.