BMariska52 2015 jún. 02. - 19:50:59
(3113/4273)
Szia Kedves Bemeske! Ugye, múltkor is azt írtam, amit most is megismétlek, hogy én mindig késõn érkezem, mert Te már addigra leírtad azt, ami számomra az etalon! Hát, ez van most is! Köszönöm szépen, hogy nekem címezted, és ez így is van persze, már megint! Én is azt vallom, hogy nekem úgy tetszik ez a film, ahogy megcsinálták, és nem akarok belõle doktori értekezést folytatni, egyszerûen élvezni akarom, hogy mikor odajutok, hogy leülök a tévé elé, szinte "jutalomfalatot" kapjak. Nekem az, én így élem meg, mert csak akkor ülök le már a tévé, vagy a gép elé, mikor mindent elvégeztem, nem puszta idõtöltésbõl, hanem pihenésképpen! és ez merõben más, akkor már a bánatnak sincs kedve vitatkozgatni, hanem ahhoz van kedvem, amiért idejöttem erre a fórumra Közétek, hogy szépen elbeszélgessünk egymással, és már nem ismétlem, amit az elõbb Kabócának írtam. Még az elsõ évadot is nézem, mindjárt kezdõdik, aztán meg a mai 20 percet is, amit még nem láttam. Szeretettel üdvözöllek!
BMariska52 2015 jún. 02. - 19:42:42
(3112/4273)
Én pedig szép estét kívánok Mindenkinek, Neked is Kedves Kabóca, most értem ide! Látod, én is kerestelek Titeket tegnap, aztán pici gunyoros hangot kaptam, de szép finoman válaszoltam rá. Én is azért jöttem ide annak idején, amiért a mai napig is kitartok, de tudod, múltkor már mondtam "langebor"-nál, hogy nem veszem fel a kesztyût, mert mi régiek itt nem szoktuk bántani egymást, sõt, úgy érzem, ha nem tartod erõs kifejezésnek, mi szeretjük (úgy érzem, tiszteljük is) egymást! És szerintem nem azért, mert egy véleményen vagyunk, hanem azért, mert szépen beszélgetünk, mint ahogy mindjárt Bemeskének is válaszolok.
További Szép estét Neked!
BMariska52 2015 jún. 02. - 19:23:21 Előzmény malvinkicska
(3111/4273)
Szia Malvinka! Köszönöm szépen, most elolvastam a Te leírásodat, ez volt az elsõ! még jó, hogy ilyen jól megfogalmaztad, nem volt még hozzáférésem a géphez a mai napon! Most ültem le, ma még csak szaladgáltam mint pók a falon, erre már mindjárt Kuzey 1. évad kezdõdik. Azon csodálkozom a legjobban, hogy (el ne kiabáljam!) még maradt az eredeti idõpontban, mert különben tegnaptól mindent átrendeztek más idõpontra, nyár van.
Több idõm holnap sem lesz, de majd igyekszem bepótolni mindent. Szép estén és szép holnapi napot Neked is!
Bemes 2015 jún. 02. - 16:23:27 Előzmény BMariska52
(3110/4273)
Szia Mariska!
Mostanában kissé kevésbé reagáltam itt a hozzászólásokra, mert már untam magamat ismételgetni. Nem akartam vitatkozgatni, fikciókról beszélgetni. Mert ugye nekem úgy tetszik ez a film, ahogy megcsinálták. Azt szerettem, amikor arról beszélgettünk, kinek kilyen gondolatokat ébresztett egy-egy rész, milyen érzelmeket váltott ki.
Helyette teljesen átment a beszélgetés egyes szereplõk támadására, védésére, amiben még én is részt vettem, pedig pont az a klasz a filmben, hogy....nincs fekete-fehér stb.
Szóval hátha vissza tudunk térni az eredeti stílusunkhoz, és nem magyarázkodás fogja átvenni a helyét .
Bemes 2015 jún. 02. - 16:10:45
(3109/4273)
Talán nem is a lelkiismerete gyötri, hanem tart attól hogy kiderül az igazság. Fantasztikus hogyan manipulàl mindenkit maga körül. Pontosan tudja, kire hogyan kell hatni érzelmileg, hogy kihasználhassa õket.
Azért megsajnáltam Banut, õ tényleg nagyon érzékeny, beteg lélek.
malvinkicska 2015 jún. 02. - 14:36:07
(3108/4273)
Güney nagyon megváltozott, nem tudom hova tenni, ahogy viselkedik, annyira oda volt Banuért, most meg megbetegítette.
8/10
Érsekvári 2015 jún. 02. - 14:17:27 8/10
(3107/4273)
A soros részben Güneyt a lelkiismerete ( ha van olyan neki ) gyötri , ne is hagyja nyugton .
Fura , hogy Kuzey is és az apja is mennyire mellette állnak és sajnálják a Banuval történtek miatt .
Kuzey Vénusznak és a hadnagynak sem mondja el , mit mondott neki a telefonba Banu Güneyrõl .
Zeynep menekült Kuzey elõl , de az utolérte és megmondta a véleményét mit gondol róla .
A kisasszony sz.... érezheti magát , de az az igazság megérdemelte amit kapott .
8/10
Érsekvári 2015 jún. 02. - 14:08:51 8/10
(3106/4273)
Köszönöm !
Ezekhez a dolgokhoz én laikus vagyok és nagy csodálattal vagyok azok iránt , akik így kenik vágják a témát .
További szép napot :)
9/10
gabus53 2015 jún. 02. - 12:16:11 9/10
(3105/4273)
Kedves Rajongók/Fórumtársak!

Tájékoztatni szeretnélek benneteket, hogy Szentkutiné Csányi Judit, aki eddig a Török sorozatok és sztárjai oldalon töltötte fel a Karadayi c. sorozat fordítását, a mai nappal megvált az oldaltól, és elindította saját Karadayi-Hungary Facebook oldalát. https://www.facebook.com/pages/Karadayi-Hungary/493760660776147?__mref=message_bubble

Erre az oldalra naponta folyamatosan kerülnek fel magyar felirattel ellátott epizód részek.

Szép napot mindenkinek! :-)
10/10
kaboca12 2015 jún. 02. - 09:29:14 10/10
(3104/4273)
Szép napot kívánok mindenkinek! :) Látom-olvasom, hogy örömtelibb, nyugodtabb a hangulat. Remélem így már mindenki újra többet lesz errefelé!?
malvinkicska 2015 jún. 02. - 07:21:07
(3103/4273)
Elég sok minden történt a mai részben, aranyos volt Sami elment Güneyhez, hogy egy kis lelket öntsön bele, most gondolkodik, mi lesz Banuval, és õ a vétkes a dolgokért. Ebru az elment haza annak ez már szinte megszokott, mikor gyújtogatott Banu, akkor is sokáig kezelték utána, még úgy csinál, mintha természetes lenne. Kuzey jól tette beolvasott annak a csúszó, mászó féreg Zeynepnek szemét láda egy nõ, az már biztos. Az nagy szám, hogy Burak még nem régen szinte a halál küszöbén volt, most meg fodrász ment hozzá, az a legfontosabb, és erre fel Kuzey látogatta meg. A Ferhát eset végig kíséri ezt az egész sztorit, attól szabadulni sajnos nem tudnak. Az biztos egyre érdekesebb, minden részt van miért várni, elég érdekes dolgok történek.
BMariska52 2015 jún. 01. - 23:02:07
(3102/4273)
Köszönöm szépen Malvinka, felkeresem az ottani "csapatot", köszi a hívást! Igen, a Karadayira gondoltam, most néztem meg a fent lévõ elsõ három részt, egész jól alakul, biztosan tetszik majd. További jó pihenést!
BMariska52 2015 jún. 01. - 22:57:52
(3101/4273)
Lehet, hogy úgy tûnt, de én nem a regényírók miatt aggódtam, csak a számomra kedves hozzászólókat kerestem. Sosem sértettelek meg titeket, még csak hozzátok sem szóltam, kérlek, Te se bánts meg engem, nem érdemlem.
maryriddle 2015 jún. 01. - 20:50:43
(3100/4273)
Kaptál egy privit:)
malvinkicska 2015 jún. 01. - 20:46:18
(3099/4273)
Drágám annak is van fóruma, ott beszélgettünk már, csatlakozz te is, gondolom a Karadayira gondoltál, köszönöm jól vagyok ma kapáltam az egy kicsit fárasztó volt, de már kipihentem. Güney nagy szerelme hova lett Banu iránt, nagyon változnak a dolgok, azon sem lepõdnék meg ha egyszer túl néz majd rajta, és szeretõje lesz, igaz ott van Ebru az felügyeli a dolgokat.
maryriddle 2015 jún. 01. - 20:40:43
(3098/4273)
Ne aggódj, Mariska!
A regényírók átköltöztek a Bugra Gülsoy fórumra, akinek kellünk - :-)))) - megtalál minket ott. Reméljük, most már sokkal békésebb lesz itt a hangulat. Bocsánat a rengeteg kellemetlenségért, gyötrelemért amiket okoztunk.
További jó szórakozást, receptezést, sorozatnézést, rajongást :-)
10/10
lizbell 2015 jún. 01. - 20:08:22 10/10
(3097/4273)
de jó Marcsi, ha te nem vagy....! :))) csak kapkodtam, közben fõztem, privátot írtam, teregettem, fészen cseteltem a lányommal... de be akartam nézni, és nagyon felületesen olvastam, a "vagy" szócska fel sem tûnt! :)
BMariska52 2015 jún. 01. - 20:02:31
(3096/4273)
Remélem, mindenki rendben van! Olyan kevesen vagyunk most! Vagy már azért, mert nem jönnek a regényírók?
Vajon ha nézzük a másik török sorozatot, amit Gabuska ajánlott, arról is itt fogunk beszélgetni? Mit gondoltok?
Kedves Lizbell! A rétes-félét, én úgy értelmezem, kétféleképpen lehet, sütõben és olajban, vagy-vagy.
Gabuskának nagyon szépen köszönjük, szerintem lassan külön tévécsatornát indíthatna, a tehetsége és a szorgalma megvan hozzá! Annyira gondosan kezeli az oldalt, hogy bámulatos! Isten tartson meg Téged nekünk nagyon-nagyon sokáig! Köszönjük szépen a munkádat és a kitartásodat, az irodalmi fordítást pedig Szandrának köszönjük!

Vajon leírhatom-e Güney micsoda egy féreg? Borzasztó látni, mit tesz azért, hogy szerencsétlen Banut elvigyék a kórházba, még sürgeti is a dolgot, már kényelmetlen lett neki a helyzet gazdagéknál? Csak a jólétben fürdeni volt jó, a mellékzöngékhez már nincs kedve? Nehéz a bûnnek a súlyát cipelni! Ezért õ képes átgázolni mindenkin? Biztos ismeritek azt a kifejezést, arra az asztalra nem piszkolunk, ahonnan addig ettünk! Egy nagyon híres tudós mondta egyszer: még a legkisebb kismadár is kitartja a fészkébõl a fenekét, nem piszkít bele! Na de, én úgy gondolom, nem kell ehhez híres és okos embernek lenni, csak "Embernek".
Mindenkinek szép estét kívánok!
10/10
lizbell 2015 jún. 01. - 19:09:38 10/10
(3095/4273)
ez isteni, vajon ez az eredeti? kipróbálnám, ha nem kéne olajban is sütni csak sütõben! vajon mért így kell?
9/10
gabus53 2015 jún. 01. - 17:00:25 9/10
(3094/4273)
Kedves Fórumtársaim!

Mindazoknak teszem fel ide (szokásos szöveg), akiknek nincs Facebook hozzáférése:

------------------

Kedves Rajongóink!

RECEPT rovatunkban (melyet most találtam ki, hogy már ilyen is van...) egy könnyen, gyorsan (30 perc alatt), és nem utolsó sorban a hazai boltokban is kapható alapanyagokból elkészíthetõ török ételt ajánlanék figyelmetekbe, ez pedig a Sigara börek.

Hozzávalók:
1 csomag rétestészta
25 dkg feta sajt
petrezselyem
kapor
menta felaprítva
olaj
1 nagy tojás

Elkészítés:
1. Egy edényben összetörjük a fetát villával, hozzáadjuk a tojást, a felaprított petrezselymet, kaprot és mentát.
2. A rétestésztát nedves konyharuhával letakarjuk, hogy ne száradjon ki. Egy réteget használunk egyszerre: felvágjuk 13 cm széles csíkokra, és olajjal megkenve egymásra helyezzük õket, négyzetekre vágjuk. 1-1 kanál fetakrémet teszünk csíkban a szélére, az oldalait felhajtjuk, majd a tésztát feltekerjük.
3. 5-6 percig sütjük forró olajban - vagy 8-10 percig forró sütõben.

Forrás: Mindmegette.hu

---------------------

Szép napot mindenkinek! :-)