9/10
gabus53 2015 máj. 26. - 19:13:46 9/10
(2933/4273)
Õrület, micsoda fotó! :-)
9/10
gabus53 2015 máj. 26. - 19:09:36 9/10
(2932/4273)
Most még csak bemelegítettem... :-)
8/10
Érsekvári 2015 máj. 26. - 18:49:02 8/10
(2931/4273)
GABUS ÚGY ÉRTETTEM MINDENHOGY SZUPER VAGY :D :D
8/10
Érsekvári 2015 máj. 26. - 18:45:17 8/10
(2930/4273)
Kicsit lemaradtam , de nem késtem le semmirõl :) Szuper jó rész volt .
Handan megint alakított letámadta Zeynepet aki nem is hozzá jött , azt sem tudta mi van .Jó duma amikor mondja neki meguntam a villát változatosságra vágytam . Aztán jön Kuzey helyreteszi a dolgokat és jól " leforrázta " Zeynepet .
Kuzey talpig úriember nem vágta orrba a csajt .
Kuzey végre szabad ember " préda "lett .
Handan tervezget mi lesz Samival, ha visszamegy hozzá ,de Güney látogatása ennek keresztbe tesz elmondja apjával mi a helyzet .
Kiváncsi leszek majd tényleg vissza megy a villába ? Na akkor nem lesz egyszerû a helyzete megtûrtként .
A saját szemével gyõzõdött meg a valóságról Samit meglesve.
Jó kis szilveszteri program anyuci savanyú fejét elviselni , Kuzey egy mintagyerek :))

GABUS SZUPER VAGY :D :D
9/10
gabus53 2015 máj. 26. - 17:25:07 9/10
(2929/4273)
Szerintem az lenne a legjobb, ha elõvennél valamit, és játszadoznál.
Vagy például megkeresnéd az elgurult gyógyszeredet, amit már a tízóraival be kellett volna venned a finom meleg kakaóval.

Gondolj arra, hogy hamarosan gyereknap lesz. Biztosan sok ajándékot is fogsz kapni, mondjuk rácsos ágyacskát, tudod van egy játékház, úgy hívják, hogy Sárgaház ott fent a Hárshegyen, rengeteg ilyen játék van, vagy gumi-dominót. Biztosan örülnél ezeknek.

Tudod mi itt felnõttek az élet dolgairól beszélgetünk, nem biztos, hogy a te picike agyacskád ezt fel tudja fogni, ezér talán
mégiscsak jobb lenne, ha tovább játszadoznál. A felnõttéváláshoz sok idõ kell, és nem mindenkibõl lesz férfi...

Élvezd a gyerekkort, amig lehet...!
maryriddle 2015 máj. 26. - 15:57:12
(2928/4273)
Nem bírtam már ki, és hoztam megint két képet.

Mert jó lenne ha a tényeket néznénk tehát a filmet, és nem elképzelt dolgokat mondanánk.

Az elsõ Güney-Cemre eljegyzésérõl. Handan kedélyesen beszélget Gültennel, Sami meg folyamatosan rászól hogy ne pofázzon annyit. Handan hozza azt a remegõs stílust, ami a bántalmazott nõk stílusa. Nem értem ha olyan karakán zsörtölõdõs asszony Handan akkor miért így reagál? Miért nem zsörtölõdik a férjével hogy milyen jogon kussoltatja õt el?
A második kép az a jelenet, amikor Handan elmegy leosztani Cemrét hogy ne merjen hozzámenni Barishoz. Itt Sami is kijön a pékségbõl pattogni, erre fordul a kocka: most Handan kussoltatja el Samit valami olyasmit mond hogy õ már nem parancsol neki. És nézzétek Gülten reakcióját! Õk ismerik egymást. Ha Handan olyan zsörtölõdõs asszony volt mindig akkor Gülten miért lepõdik meg hogy így visszamert szólni Saminak? Ez nem azt mutatja hogy eddig Handan volt az abszolút elnyomott fél volt?

Mert amikor visszamutatják a régi jeleneteket mindig olyan jeleneteket mutatnak ahol Sami üti Handant. Én még olyan jelenetet nem láttam ami azt mutatta volna hogy Handan annyira zsörtölõdött volna. Azt hogy Handan zsörtölõdik csak Sami elmondásából vesszük. De van erre konkrét bizonyíték? Nem lehet hogy csak Sami túlozza el? A filmben nem emlékszem hogy annyira piszkálta õt Handan, csak akkor amikor Simayt odavitte. Ti mire alapozzátok?

Nálam Handan fõbûne egyébként hogy különbséget tett a fiai között. Ez nagyon csúnya dolog. De Sami nem ugyanezt tette? Sami miért gyûlölte Güneyt? Iránta miért nem mutatott soha az apai szeretetnek csak a szikráját?

Most lépek, majd késõbb még válaszolok azokra mikre kell, meg még lenne pár gondolatom.

De tényleg érdekelne hogy szerintetek miben nyilvánult meg Handan zsörtölõdése Samival szemben.
zandra 2015 máj. 26. - 13:07:04
(2927/4273)
Nagy kár, hogy nem tudod nézni, ugyanis az Aynurral való házasság a forgatókönyv szempontjából nem csak Handan büntetése, hanem arra is rámutat, hogy lehet akármilyen mézes-mázos egy nõ Samival, õ akkor is ugyanolyan mogorva.
Lehet, hogy Handan alapból zsörtölõdõ, lásd. a szolgákkal való kiabálása. De Sami is az, lásd. a pékekkel való állandó ordibálása.
10/10
kaboca12 2015 máj. 26. - 12:57:26 10/10
(2926/4273)
Arra értettem, hogy Handan természete alapból olyan. Hiszen a villában is ugyanezt hozta. Egyszerûen összeférhetetlen. És kapott õ elég sok rosszat a verésen kívül Samitól. Hányszor nézte levegõnek, sokszor nem is köszönt neki vissza, vagy ugye az állandó kiabálás, szintén zsörtölõdés. A villában sem kedvelték. Ott is nézték levegõnek, kinevették, lenézték. Az nem baj? Vagy csak az a baj, ha megverik? Ha Sami nem veri meg, de folyamatosan alázza akkor már jobb? Samival azt kapták egymástól, amit adtak a másiknak.

Sami Aynurral kapcsolatos házasságáról és a vele való viszonyáról nem tudok és nem is akarok vitába folyni, mert én a második évadot nem tudom nézni.
10/10
kaboca12 2015 máj. 26. - 12:48:31 10/10
(2925/4273)
Tudod erre azt tudom mondani, hogy volt a házasságomban olyan idõszak, mikor a férjemtõl nem hallottam és láttam mást, csak a pesszimizmust elég súlyos okból kifolyólag. Ez kb. 2 hónapig tartott. De ezalatt a két hónap alatt nem egyszer emeltem volna rá kezet. Egyszer jól meg is ráztam, hogy most már térjen észhez. Õ észhez tért, Handan a verés ellenére sem. Ennek ellenére teljesen elítélem az erõszakot. Én is tudtam magam türtõztetni, Saminak is kellett volna tudni. De az ilyen ember egyszerûen megmérgezi a környezetét, a vele együtt élõk légkörét. Sokszor írtuk már és többen, hogy egy adott szituáció meglátását az is befolyásolja, hogy ki mit élt át/meg az életben.
A másik, hogy Handan is benne volt a csábításban. Azt kell tudni belátni, hogy mindenhez két ember kell. A jóhoz és a rosszhoz is.
zandra 2015 máj. 26. - 12:31:26
(2924/4273)
ont tegnap fordítottam azt a jelenetet, ahol elpanaszolja Handan Samiank és Aynurnak a sérelmeit. Még leírni is rossz volt, amiket Handan mondott, és valahogy nem tudtam sajnálni Samit, mert Handan nem babusgatta.
Tények: Handant 16 évesen elcsábította az idõsebb Sami. (Ez azért lényeges, mert Cemrénél mentség volt a fiatal kora a csókra.) Azzal áltatta, hogy ha összeházasodhatnak, tovább folytathatja az iskolát, sõt, egyetemre is mehet. Handan elhagyta a családját, akik kitagadták Sami miatt. Miután összeházasodtak, Sami nem engedte hogy tanuljon!!! Bárhová ment, engedélyt kellett kérnie. Kérdezem, ezek után nem érthetõ egy kicsit, hogy Handan csalódott és zsörtölõdõ lett?
Ok-okozatok:
Ok: Handan zsörtölõdött. Nem adott kedvességet a férjének. Okozat: Sami verte. Handan zsörtölõdése árnyalja Sami verekedõs természetét? Tegyük fel, hogy valakinek igen. Nekem nem.
Ok: Handant becsapta Sami, 16 évesen, az iskolából kilépett, nem volt se végzettsége hogy egyedül elboldoguljon, se családja akihez visszamehetne. Gyakorlatilag rabszolga volt. Se tiszteletet se szeretett nem kapott. Okozat: Handan zsörtölõdõvé vált. Ez zsörtölõdõ természetét viszont nem árnyalja, hogy Sami becsapta?

Azért ne hogy már azt mondjuk, hogy Saminak volt nehezebb. Handannak vannak jellemhibái, ezt mutatja a villabeli viselkedése. De Saminak nincsennek? Hogy bánik a pékekkel? Nem folyamatosan ordibál velük? Ez nem azt mutatja, hogy Sami alapjáraton egy mogorva ember? Késõbb Aynurral - aki nem zsörtõlõdik - miért bánik úgy, ahogy?
És nem érthetõ ha egy buta nõ, akit örökké csak bántottak nagyképûvé válik ha bekerül az úri életbe?
10/10
kaboca12 2015 máj. 26. - 12:17:24 10/10
(2923/4273)
Nem értettünk félre semmit, csak ahogy ti is, én is leírtam más szemszögbõl nézve Handant. Különben pedig milliószor leírtuk már, hogy ITT MINDENKI EGYETÉRT ABBAN, HOGY ELÍTÉLJÜK A VERÉST! Ebbõl kifolyólag senki nem írta, hogy dukálna Handannak Samitól a csihi-puhi.
10/10
kaboca12 2015 máj. 26. - 10:25:30 10/10
(2922/4273)
Ez így van! És egybõl itt a magyarázat arra, hogy valószínûleg Sami nem véletlenül volt vele olyan, amilyen. Mert igen, a sötét oldal elvárja tõlünk, hogy sajnáljuk szegény Handant azért, hogy Sami mellett milyen élete volt. Igen, sajnáljuk. Aztán adott egy újabb lehetõség, amit kiharcolt magának azzal, hogy a villába költözött. És ott sem tudta magát elfogadtatni!! Összeférhetetlen volt, nagyképû, sértõ, rosszindulatú. Ott is kitelt a becsület. Pedig kezdhetett volna új lappal, de nem, hozta azt a formáját, amit Sami mellett is. Igen, az õ karaktere a háztartás vezetésében tökéletes, Banu gondosodását sem hanyagolja el sõt, túlzásokba esik. De azért lássuk be, hogy 30 évet leélni egy állandó zsörtölõdõ asszony mellett.... a kettõs mérce! :)
BMariska52 2015 máj. 26. - 08:29:38
(2921/4273)
Én is úgy látom, Handan számot vetett az életével... Valahol sajnálom, mert csak egy életünk van, és neki most kb. 30 "elveszett" úgy látja. Zeynep még mindig kavar, egyszerûen képtelen megemészteni, hogy Kuzey nem az övé, õ egy okos, mûvelt lánynak tartja magát, több tartás kellene, hogy legyen benne, már régen hagyni kellett volna, és kezdeni egy hozzáillõ új kapcsolatot. Azzal, hogy a szazt megvette és odacsempészte - mert szerintem direkt akkor vitte, mikor Kuzey nincs otthon, van annyira rafinált -, a kétélû felirattal már megint szándékai vannak. A zene nagyon jó volt a végén: /Mehmet Erdem/ https://www.youtube.com/watch?v=9U2CSiklIpo
Malvinkám, én mindenkit sajnálok szívbõl, aki a földjébõl próbál megélni, bár született fõvárosi vagyok, minden gyerekkori nyaramat vidéki rokonoknál töltöttem, ismerem azt a küzdelmes életet, de a szépségét is láttam.
malvinkicska 2015 máj. 26. - 07:31:33
(2920/4273)
Megnéztem egyre jobb érdek feszítõbb a sztori, valahol most még sajnálom is Handant, azért a gyerekei mellette vannak, Güney is vitt ajándékot. Zeynep egy szemtelen fruska ment bocsánatot kérni, nem gondolta, hogy Kuzey és az anyja lesz ott, annak nincs nõi méltósága nyomul,érdekes ott is a szilveszter. A jég itt a környéket jól elverte, én az uborkásokat sajnálom, mert nekik az megélhetés is, reméljük a legjobbakat. Szép és jó hetet mindenkinek.
BMariska52 2015 máj. 26. - 07:03:07
(2919/4273)
Gabuskám! Ez semmit nem von le az érdembõl, hogy Te ilyen figyelmes vagy, megtaláltad és feltetted, hogy mi is élvezzük!
BMariska52 2015 máj. 26. - 06:57:21
(2918/4273)
Gabuskám! Ez semmit nem von le az érdembõl, hogy Te ilyen figyelmes vagy, megtaláltad és feltetted, hogy mi is élvezzük!
BMariska52 2015 máj. 26. - 06:56:07
(2917/4273)
Nagyon sajnálom, hogy tönkretette a munkádat! Tudod, írtam, mindig gondolok rátok, nekünk is volt 20 évig telkünk, átérzem, mit jelent! Remélem, úgy lesz, ahogy szeretnéd, hogy a jóvátétel megérkezik! Szép Napot!
maryriddle 2015 máj. 25. - 21:59:19
(2916/4273)
Ja és még egy: Ebru a szemét mert lekezelõ Handannal és Güneyel bábúként bánnak. De Gülten nem volt mindig lekezelõ Handannal és nem nézte le Güneyt? Mert még hogy a milliárdos, mûvelt üzletasszony lenézi a vejét, nem mondom hogy normális dolog, de azért érthetõbb mert õk ilyen emberek, de ez a primitív Gülten miért nézett le egy tanult okos, ambiciózus fiút, hogy õ nem való Cemréhez? Meg ilyet mondott Cemre majd számolgathatja az aprókat ha Kuzeyel vagy Güneyel szóba áll.
maryriddle 2015 máj. 25. - 21:41:28
(2915/4273)
Ennek kapcsán egy gondolattársítás.

Én még azon gondolkoztam, hogy ugyebára a szemét Güney féltékeny Kuzeyre Handan miatt, és ez is csak Kuzey ellen szól, nem az anyját szereti csak féltékenység. Biztos ez? És valamilyen szinten nem érthetõ? Sami sosem szerette õt, csak Kuzeyt persze hogy rosszul esik neki hogy úgy érzi most már az anyja is Kuzey-párti lett. Hány megható Sami-Kuzey jelenet volt. De volt-e olyan hogy Güneyhez bármikor is közeledett volna az apja? El tudtok képzelni egy olyan jelentet hogy Güney alszik és Sami betakarja? Mert nekem képtelenség. Azért Kuzey-Handan szép jelenetek is voltak. Meg Handan valamilyen szinten szerette Kuzeyt is, de Samit sosem láttam minimális szeretettel is közeledni Güney felé, egyedül Banu elektrosokkjánál de az is csak sajnálat volt.

Megmaradt egy ilyen mondat Samitól, amikor Güney visszateszi a kasszába a pénzt: A kisebbet bántjuk, közben ez lopja ki a szemünket! Vagy valami ilyesmi. Tehát Güney életében egyszer "lopott" (valójában tudjuk hogy nem), és Sami rögtön rákente, hogy tulajdonképpen Güney a rosszfiú, a balhés Kuzey pedig a jó. Ebbõl nekem az jön le, hogy Sami már a börtön elõtt is kifejezetten utálta a saját fiát. De miért? Mert céljai voltak?
malvinkicska 2015 máj. 25. - 20:03:19
(2914/4273)
Gondoltam egyszerre fogod nézni,mivel nem írtál, a rossz idõ hozzánk most ér rettenetes jég volt, a kertben elvert mindent, na de ezt érdemeljük, mert sokan még pünkösdben sem bírnak magukkal dolgoznak. Aki rosszá tette, majd jóvá teszi, bízom benne.