3/10
olahmiki1959 2019 aug. 20. - 07:16:13 3/10
(58/78)
Most láttam először - és utoljára -, nincs az a pénz, amiért megnézném még egyszer!
Rögtön az első percben egy akkora baromsággal kezdődik a film, amit csodálok, hogy a hozzászólók közül senki nem vett észre - rajtam kívül, de hát ez már csak így szokott lenni...:) (Nyugi, nem megsértődni, csak viccelek....)
Ha valaki két kézzel, jó erősen rámarkol egy szamurájkard meztelen pengéjére, az olyan szépen lemetszi az összes ujjacskáját az illetőnek, hogy öröm nézni!!!
De, ha véletlenül megmaradnak az ujjai, akkor is olyan mély bevágások keletkeznek a tenyerén, hogy többet az életben nem tud megfogni még egy zsebkendőt sem, pláne, egy lakatlan szigeten, azonnali orvosi ellátás nélkül!
Ez csak azért jutott eszembe, mert az öregnek 30 év múlva a legkisebb sérülés sem látszott a kezén.
Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy a rendező néhány szakértőt maga mellé hívhatna, ha már belefog egy ilyen kaliberű film elkészítésébe.

És ez csak egy, a rengeteg kisebb-nagyobb hiba és melléfogás közül.

SPOILER, ÖMLESZTVE.
Nekem ne mondja senki, hogy egy bundás, szőrrel borított állatot - akármilyen hatalmas termetű - nem fog semmilyen géppuska töltény, golyószóró lövedék, gránátvető rakéta, ugyanis ezt még páncélos hüllőkről akár még el is tudnám képzelni, akiknek a vastag páncéljáról lepattan a golyó, de nem egy majomról.
Még valami.
Egy dolog van, amitől a világ összes vadállata, nagytestű ragadozója, akár szörnyetege is retteg.
A tűz!
Azzal nem lehet szórakozni, attól kivétel nélkül, mindenki meghátrál.
Mindenki!

Az egyik utolsó nagyjelenetnél, amikor Kong a napalmtűzben vergődik hosszú percekig, és utána összeesik ugyan, de csak azért, hogy a legfontosabb pillanatban újból feltámadjon és ismét erőre kapjon, volt az a pillanat, amikor csak azért nem álltam le a film nézésével, mert akkor már túl késő lett volna hozzá.
Eszméletlen baromság!
SPOILER VÉGE.

A film nagyon jól, látványosan indul, aztán fokozatosan ellaposodik, összezagyválódik, a jelenetek egyre ostobábbak lesznek, a szörnyek - Kongon kívül - egyáltalán nem félelmetesek, inkább nevetségesek, a film közepétől kezdve pedig egyértelműen John C. Reilly veszi át a főszerepet, az ő karaktere nagyon jó, a szinkronja is tökéletesen illik hozzá,
SPOILER
Samuel L. Jackson bukása és halála pedig törvényszerűen következik be.
SPOILER VÉGE.

Amennyire vártam ezt a filmet, annyira nagyot csalódtam benne.
Megint elszalasztottunk egy nagy lehetőséget.
3/10
olahmiki1959 2019 aug. 19. - 07:38:06 3/10
(57/78)
Azt hiszem, ha minden szempontot figyelembe veszünk - és nem csak a látvány érdekes egyedül, amiben a 2005-ös film a csúcs -, az 1976-ban készült változat a legjobb, legfélelmetesebb, legdrámaibb.
8/10
Warthog82 2019 máj. 19. - 18:32:38 8/10
(56/78)
Biztosan sokba került,de ilyen filmekben jó helyen van minden cent.
7/10
sexykex 2019 márc. 20. - 07:24:57 7/10
(55/78)
Az eddigi legjobb Kong film. Helyenként már-már félelmetes, helyenként rendkívül ötletes. Maga a történet a szokásos módon abszurd, de a helyszín és az őslakos törzs fantasztikus.
6/10
Atis88 2018 febr. 04. - 08:30:25 6/10
(54/78)
Egyszer meg lehet nézni. Úgy is csak amolyan reboot szerûség, mivel össze akarják boronálni godzillával :D 6/10.
7/10
jozsi86 2017 nov. 13. - 20:01:45 7/10
(53/78)
Nem is olyan rossz, mint hittem. Szórakoztató, látványos popcorn mozi. Nem több. De annak nem rossz.
3/10
sawyerx 2017 szept. 09. - 16:15:14 3/10
(52/78)
3 részletben sikerült megnéznem, olyan, aminek az elõzetes alapján tartottam: kalap kaka.

- Tele filmes klisékkel, más filmekbõl nyúlt dolgokkal, ostoba párbeszédekkel, egysíkú karakterekkel, csakis látványra van futtatva a film.

- A helyszín egy szép kis sziget, mégis olyan ócskán van az egész levezényelve, hogy egy percre nem élveztem a táj szépségét. Még díszletként nem funkcionál.

- Két pozitív dolog van a filmben: Samuel L. Jackson, akinek már a puszta látványa dob egyet, illetve a zenék. A zenékbõl is túllõttek a célon, a 3.-4. híresebb számnál már úgy éreztem, ezzel szeretnék kompenzálni az ötlethiányokat, szóval úgy a CCR - Bad Moon Risingnél jó lett volna abbahagyni.

- Az öreg pilóta faszi, mint kötelezõ poénfaktor, akin a robotnézõk tudnak kacagni, már nagyon idegesített. Azt hittem, a végén kiderül, hogy õ a fõhõs csávó apja, mert az is magyarázott, hogy az õ katona apja is lezuhant valahol Anglia felett talán.

- Kong semmiféle hatást nem váltott ki. Félni se a lehet tõle, megkedvelni sem. De azt viszont tudjuk, hogy még a napalm sem öli meg, és a bundája sérthetetlen égéssel szemben... De a végsõ csatája a gyíkkal is már olyan, hogy legyen máá vége, és a gyíknak a foga nem igaz, hogy olyan ütésektõl nem törik ki. Kong is nem tudom, mit zabál egy ilyen kicsi szigeten. Egyszer eszik egy polipot, oké, de egyébként a hozzá képest bokányi fákról szedeget gyümölcsöt?

- A húzónevek a filmben semmi nem érnek. Sablonszarok mind.

- Nem is érdemes több pontot kielemezni, ez a film egy nagy trágya. A 2005-os King Kong milliószor jobb.

3/10
10/10
idõjós1010 2017 szept. 08. - 23:08:31 10/10
(51/78)
Hála az égnek csak a gyökerek egyeztek meg a 33-as eredeti, és a 2005-ös változattal. Ez a rész teljesen újra lett gondolva, és rendkívül látványosra sikeredett. Abban a pillanatban kikapcsoltam volna, amint elszállítják valamelyik nagyvárosba. nem voltam rá kíváncsi amint újra szerelembe esik, és felhõkarcolót mászik. Humoros volt, látváynos volt, izgalmas volt. le a kalappal.
3/10
zpeller 2017 aug. 20. - 14:15:55 3/10
(50/78)
Hát ez valami förmedvény. Csak a látvány, ami valamelyest felhúzza, de a történtet, a gyerekes anomáliák, a fájóan elcsépelt sablonok - borzasztó.
A gyönyörök kertje 2017 aug. 13. - 18:03:11
(49/78)
Fantasztikus latvanyvilag, profi szineszekkel, engem lenyugozott!
Akinek egy ilyen szinvonalas film nem tetszik, annak azt ajanlom, hogy nezzen inkabb meseket, vagy meg jobb, semmit!
Laikus buta emberek!
2/10
Dormas 2017 aug. 11. - 23:02:36 2/10
(48/78)
Borzasztó! Ilyeneket kár leforgatni...
k11zoltan 2017 aug. 06. - 19:10:33
(47/78)
Így van. Mindkettõ dzsungelben játszódik.
Gbá 2017 aug. 05. - 20:13:56
(46/78)
Tartalmilag semmi, na de képi világban annál több ötletet "vettek kölcsön" a forgatókönyvírók... de még a moziplakátja is... uram bocsá, tényleg nem Wagner szól az orsós magnóról, hanem Black Sabbath és ez csak a jéghegy csúcsa.
k11zoltan 2017 aug. 05. - 19:13:39
(45/78)
Láttam párszor.
A kettõnek semmi köze egymáshoz.
Gbá 2017 aug. 05. - 09:44:57 Előzmény k11zoltan
(44/78)
Majd egyszer ha lesz idõd nézd meg az Apokalipszis most c. filmet ... ha már nem másol filmeket.
2/10
pimpi15 2017 aug. 05. - 00:05:04 2/10
(43/78)
Egyedül a látvány,ami említést érdemel,a többi értékelhetetlen,és felháborítóan ostoba,fõleg a cselekménysor.A CGI jó,de túl sok.A történet nem sablonos,inkább közhelyes,kis túlzással 15 perc után tudni ki hal meg,ki éli túl,és mi lesz a "csattanó"!Igazából egy nevetséges és logikátlan katyvasz.Színészi játék 0,dialógusok 0 dramaturgia 0.Na,ha ez nem lenne elég,akkor még ezekre jön az a sok-sok arcpirító logikai baki.Nem egy kis csúsztatás,ami mondjuk elmegy,hanem égbekiálltó baromságok. max 2
Legalábbis számomra ilyen ez a film.Másnak ettõl még lehet 10/10.
filmsomnia.hu 2017 júl. 13. - 17:20:19
(42/78)
Kritikánk a filmrõl: ***moderálva***
k11zoltan 2017 júl. 02. - 23:04:53
(41/78)
Talán jó is, hogy nem másolja a régi filmeket. Egynek elmegy.
offtopic
Shikk 2017 jún. 27. - 18:50:20
(40/78)
Sziasztok!Hát ez kritikán aluli.................
6/10
stupek2 2017 jún. 27. - 14:54:49 6/10
(39/78)
Sokadik Jurassic park és sokadik King Kong összemosása ez a film, látványos animációval. Az animációt annyira jóra csinálták, hogy King Kong és a Sárkánygyík vizben történõ harcánál még a kamera is vizes lett. Persze annyira nem kell komolyan venni a filmet, hiszen egy két filmkocka erejéig gegeket is raktak bele.
Már maga az is geg, hogy a hajón 4 helikoptert szállítanak –nem repülõgéphordozón mennek!- mégis mikor kitör a harc 10 helikopter és egy csapatszállító kõröz a sziget felett, persze mindegyik „leesik”. Megszámoltam, mert úgy látszik mintha 30 helikopter is megsérülne, de kikockázva csak 10, tehát nem tévedett a rendezõ, csak abban, hogy nem hoztak ennyit!
Aki nem restelli végignézni a végén a szereposztást sem, az láthatja, hogy a második világháborúban ott maradt katona óhaja teljesül! A látvány ellenére nekem ez egy vígjáték. Senki ne egyen pattogatott kukoricát a film nézése közben. Samuel L Jackson itt is parancsnok, egy erõszakos, parancsot teljesítõ, önfejû ember