Téma: Jumong

76 babika 2012 nov. 03. - 03:10:26 Előzmény Noriel
(4547/7147)
Kedves Noriel, az egyik szemem örül, a másik kicsit szomi, ahogyan Szilvi mondaná!
Biztosan örülsz neki, hogy végig nézted az 51-részt, de én csak még a 22-résznél járok! Holnap leírom hogyan tetszet!
Sajnálom hogy elõbb, nem találtam erre a topicra, mert akkor megtudtuk volna beszélni, részenként a sori részeit! :)
Gondolom most másik sorit fogol nézni, a másik topicra nem tudom, érdemes-e írnom, ha Te már végig nézted a Tenger Császárát!:)
Kérlek ezzel kapcsolatban, majd írd ide a véleményedet. Köszönöm! :))
76 babika 2012 nov. 03. - 03:04:52 Előzmény Noriel
(4546/7147)
Sziasztok!
Szia, Noriel örülök, hogy tetszenek a képek, vannak még, csak az a baj hogy angol szöveggel! Nem tudom, hogy érdekelnek-e téged, angol szöveggel is, ha igen, akkor van még egy pár kép ide teszem. Majd írd meg a véleményedet, hogy mit gondolsz! :) Köszönöm:)
10/10
Noriel 2012 nov. 01. - 16:04:46 10/10
(4545/7147)
Végére értem az Emperor of the Sea-nak. Ohhhhhhhhhhhhh...

http://www.youtube.com/watch?v=ERq3ezLXJcE

Csak ajánlani tudom. Nagyon jó volt.
10/10
Noriel 2012 okt. 30. - 19:58:50 10/10 Előzmény 76 babika
(4544/7147)
Köszönet a képekért. A koronás még egészen biztosan nem volt. Jó ez az emlékeztetõ a "küldetésekrõl". Azt nézem, hogy az Emperor-ban Mopalmo-féle páncélokat hordanak a katonák.
10/10
Noriel 2012 okt. 30. - 19:54:10 10/10 Előzmény 76 babika
(4543/7147)
Szia!
Akkor jó. :) Izgulok most ez miatt a tekintet miatt, remélem az történik, amire gondolok, de minden elõfordulhat. :)
Láttam A szél királyságát is. Nekem nagyon tetszett, fordulatos és izgalmas volt. Az ifjú Muhyul-tól sem állt távol a bajkeverés. :) Daeso pedig erõs, nagy hatalmú király lett, aminek nem örültem. :)
76 babika 2012 okt. 29. - 23:06:15
(4542/7147)
A három királyságokat koreai (Hangul: 삼국시대; Hanja: 三國時代) hivatkoznak az õsi koreai királyságok Goguryeo-, Baekje-és Silla, amely uralta a koreai-félszigeten és Mandzsúria nagy részének 1. évezred.
76 babika 2012 okt. 29. - 23:01:01
(4541/7147)
Szereplõk, jó éjt!:-))
76 babika 2012 okt. 29. - 22:59:08
(4540/7147)
Aranyozott bronz korona Sinchon-ri, Naju.Átmérõ: 25.5 cm (a 295th nemzeti kincsek)Koronák és crown dísztárgy használtak, királyok és királyi család és az egyik képviselõ objektumok tulajdonosok társadalmi helyzetét mutatja. Fedezte fel, a Baekje területen.
76 babika 2012 okt. 29. - 22:55:29
(4539/7147)
Kodzsoszon fõvárosa lett (õsi Joseon) megjelenítése.
76 babika 2012 okt. 29. - 22:53:39
(4538/7147)
Õsi Joseon páncél.
76 babika 2012 okt. 29. - 22:52:22
(4537/7147)
A bronz tükör korong, egy szent tárgya a régi Joseon:)))
76 babika 2012 okt. 29. - 22:45:52 Előzmény Noriel
(4536/7147)
Találtam egy oldalt, ami a Jumong történetével foglalkozik, nem tudom hogy ezek a képek voltak-e már, mert több mint 300 oldalt nem bírok végig nézni! Most teszek pár képet, és megírod hogy voltak-e már jó?:-))

DAMUL íj!
76 babika 2012 okt. 29. - 15:06:39
(4535/7147)
Szia! Nincsen semmi probléma! Hogy a tekintette mit jelent, azt sajnos nem tudom. Még nem tartok ott a soriban, de azt gondolom hogy itt már rabszolga volt, mert a fején van a pánt, ami takarja a homlokát. Ma megnézem a 22-részt, és írok a másik topicra, hogy milyen is volt. :)
Azt viszont nagyon sajnálom, hogy van még ezen kívül is másik topic. Arról sem tudtam.:( A szél királyságának vagyis Jumong unokája. Azt a sorit is láttam tõle, jó lett volna megbeszélni. Te láttad?
A kép gondolom forgatáson készülhetett!:-)) További szép napot!
10/10
Noriel 2012 okt. 29. - 08:39:17 10/10
(4534/7147)
Szia!
Remélem nem volt félreérthetõ, amit írtam. :) Természetesen itt is nyugodtan elmondhatod a véleményed a sorozatról. De a másik topic eléggé el van bújva. Sõt, bujkál itt egy The Kingdom of The Winds-es topik is:

http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=49483

Arra gondoltam, hogy az emperoros topikot fel lehetne kicsit élénkíteni. Sok ismerõs színész játszik ebben a sorozatban, és Jami úrnõ frizuráira is szívesen szánnék még néhány képet. :)

Most Yeom Moon-ért izgulok, kíváncsi vagyok, a rendes formáját hozza-e. Vajon ez a tekintet mit jelent?
76 babika 2012 okt. 29. - 00:48:34 Előzmény Noriel
(4533/7147)
Szia!
Kedves Noriel, rendben van, köszi hogy szóltál, hogy van másik topic is!
Nem tudtam csak a Jumongról!
Azért írtam ide, mert láttam, hogy írtatok a soriról ide, és azt gondoltam, akkor biztosan ezen a topicon van megbeszélve minden SIG sorozat, vagy filmje, de úgy látom, más filmekrõl is szó eset! :)
Rendben van, ha valamit írni szeretnék a soriról, akkor majd oda írom! :) Jó éjt! :-))
10/10
Noriel 2012 okt. 28. - 08:29:06 10/10
(4532/7147)
Jami úrnõ frizuráiért oda vagyok. Ez a kedvencem:



Egyébként van emperoros topic is a fórumon, itt:

http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=49405
10/10
Noriel 2012 okt. 28. - 08:20:09 10/10
(4531/7147)
Szia!
Én a 43. résznél tartok és sajnos nem ez az utolsó elvetemült lépése. De éppenséggel itt is meg van az a kettõsség, ami sok döntésében benne van. Mintha tudná, mit kell tennie és nagyon vágyik is arra, hogy helyesen cselekedjen, de egyszer csak a rövidebb és egyszerûbb utat választja, és nem vacakol tovább tisztességgel, becsülettel. Olyan helyzetbe is kerül, amikor végig kitart a tisztességes út mellett, mégis csorba esik a becsületén. Valahogy mintha a tisztességes úttól el lenne vágva, pedig minden tehetsége megvan az érvényesüléshez. Azért mondom, hogy számomra ellentmondásos, mert amikor a legelvetemültebb, sokszor akkor sajnálom a legjobban. Pedig egyszer Jang Bogo a fejéhez vágja, hogy lett volna lehetõsége másik utat járni, és elhagyni Lee mestert, és ebben igaza is van.
Jang Bogo „kísérlete” azt szeretné bebizonyítani, hogy tisztességes módon is lehet boldogulni. Ezt szeretné bizonyítani Jung Hwa is Jami úrnõvel szemben: megtanulta a módszereit, de õ nem azokkal a módszerekkel akar nyerni. Jang Bogo és Jung Hwa is a saját bõrén tapasztalta ezeket a módszereket, nem véletlenül akarják elkerülni. Jami úrnõ és Yeom Moon nem szerzett ilyen tapasztalatokat, empátiával és együttérzéssel pedig nem gyengítik saját erejüket.
Jo mester érdekes még ilyen szempontból, aki jobbára a két út között ingadozik. Õt is láttuk a Jumongban, de szerintem itt hálásabb a szerepe, én megszerettem.
76 babika 2012 okt. 27. - 20:31:44 Előzmény Noriel
(4530/7147)
Igen, ezt én sem értem még, hogy miért szolgálja ennyire hûségesen Yeom Moon, Lee mestert. Lehet hogy a gyermekkora volt nagyon sanyarú, és ezért marad meg mellette?!
76 babika 2012 okt. 27. - 20:24:07 Előzmény Noriel
(4529/7147)
Szia!
Megnéztem a 21-részt, egy párbeszédet emelnék ki ebbõl a részbõl. Ami Yeom Moon, és Jung-hwa kisasszony között zajlik. Jang kapitányt elfogja Yeom Moon, vagyis inkább tõrbe csalja.
Jung-hwa kisasszony ezt megtudja és visszafordul, és letérdel Yeom Moon nagyfõnök elé, és kéri, engedje szabadon Jang kapitányt.
Ez igen felkavaró ez a beszélgetés, ami most következik, fõleg amit Yeom Moon mond a kisasszonynak!
A kisasszony megígéri, hogy a Nagyfõnök asszonya lesz, ha kiszabadítja Jang kapitányt!
Ezt elõször elutasítja a Nagyfõnök, és azt mondja a kisasszony szívében nincsen hely számomra, azt gondolja, ezzel boldoggá tehet! Milyen mélyre kell, még süllyednem mondja a Nagyfõnök!
Igen, de aztán gondolkodik, és dühösen ezt mondja Jung-hwa kisasszonynak, na, ez a két mondat, amit a nagyfõnök mond rendesen haza vágott.
Ha a kisasszony szíve nem lehet az enyém, legalább a testét birtokolni fogom. Az utolsó leheletemig, magamhoz láncolom! Ezeket szerintem csak dühbõl és elkeseredésében mondhatta a kisasszonynak.
És a másik dermesztõ mondata a nagyfõnöknek, miután kiszabadította, Jang kapitányt, ezt mondja: Mostantól az életed a halálnál is fájdalmasabb lesz! Hát erre mit írjak még? Egyet viszont nem értek! Yeom Moon elküldi a kisasszonyt, de Õ mégis ott marad nála, de miért?
Lee mestert, én a When Spring Comes soriból ismerem, és igen mókás volt benne. Itt viszont egy teljesen más karaktert alakít!
Igen, Jami úrnõ hajviselete káprázatos!:-) Nem kis idõbe telhetett, mire elkészültek vele.
10/10
Noriel 2012 okt. 26. - 21:34:42 10/10 Előzmény 76 babika
(4528/7147)
Igen, SIG ezúttal sajnos a rossz oldalon áll, de én talán inkább nagyon ellentmondásosnak nevezném a szerepét. Most is okos, hûséges és mélyen érzõ, de hogy Lee mesterhez miért fûzte olyan mély kapcsolat, ezt még most sem értem. Apjaként szerette, de számomra érthetetlen alázattal.
A Lee mestert alakító színészt láttam már A kutya és farkas órájában és a Sungkyunkwan Scandal-ban is, de ebben a negatív szerepben érdekes módon megszerettem, szerintem nagyon jól játszott.
A kereskedõk közötti küzdelmek nagyon izgalmasak szerintem is. :)
Jami úrnõ frizuráin pedig nem gyõzök ámulni! :)