Téma: Ji Sung

10/10
eonni 2014 márc. 26. - 20:19:22 10/10 Előzmény Ditta 5
(606/966)
Letöltöttem a Royal Family-t... bár tegnap este még nem tudtam elkezdeni nézni, csak belelestem, de nagyon tetszett, hogy Jisung már az elején egy rosszfiú karakterrel kezdett! :-)))
Maryu nagy köszönet a fordításért!!!! :-))))))
10/10
eonni 2014 márc. 26. - 20:11:26 10/10 Előzmény Ditta 5
(605/966)
Számomra is az egész Secretben a gyerek ügy volt a legmegdöbbentõbb. Ezzel a történéssel hatalmasat csavartak a szálakon, ráadásul jól meg is osztották a nézõk véleményeit....mint ahogy a miénket is. :-)
A drágalátos nagymama (anyós) nekem a kezdetektõl fogva nem volt szimpatikus, volt kitõl örökölnie a fiának a mindenkin átgázolást. Azért csak elõjött ebbõl a sorozatból is a korai klisé, hogy anya a fõgonosz! :-) Szegény apósjelöltet sajnáltam csak a bicebóca lábával, aki próbálta megteremteni az egyensúlyt a családjában, több kevesebb sikerrel. Õ õszintén kedvelte a leányzót.
Nekem Jisung játéka nagyon tetszett, szeretem ha rosszfiút alakít! Azért, mert számomra az egész lényébõl kedvesség és báj sugárzik, nem nélkülözve a férfiasságot sem! :-)
Számomra hitelesen alakított és nagyon szerettem, ahogy a durva, önzõ, arrogáns csebolfiókából indulva megszelidült a lány kitartó szelidsége hatására...
10/10
Ditta 5 2014 márc. 26. - 00:22:21 10/10
(604/966)
Csak beköszönök ide is... Sziasztok!
10/10
Ditta 5 2014 márc. 25. - 00:23:02 10/10
(603/966)
Ideje is lelépnem!
Egyébként is kikészít, hogy ilyen lassan tudok egy-egy hozzászólást közzétenni, csak pörög-pörög körbe az a kis zöld kerek szörnyeteg.:(

Megyek szétnézek a többi fórumon is, bár lehet, hogy jobb lenne ha azokon meg se mukkannék. :(
10/10
Ditta 5 2014 márc. 25. - 00:16:24 10/10
(602/966)
Hibát, hibára halmozok:(((

Maryu, a te hozzászólásodat idézõjelbe szerettem volna tenni, hogy lásd mire válaszoltam. Elnézést kérek!
10/10
Ditta 5 2014 márc. 25. - 00:09:40 10/10 Előzmény Maryu
(601/966)
Én is az Iljimae-ben láttam elõször és számomra is felejthetetlen. Van pár sorozat és film, amit képtelen vagyok letörõlni, Sõt, idõnként bele-bele nézek. Ilyen a Silla és az Iljimae is. Beszereztem egy külsõ HDD-t, hogy elférjenek.
Jun Ki-t valószínûleg az ügynöke szemétsége is megviselte. Van egy videó, amiben mesélte, hogy meglopta a pasi. Lenyúlta a pénzét.

Ó, igen sok újranézõs sorozat van, nekem sincs szívem a legtöbbtõl megválni, én is külsõ HDD-n õrzöm ezeket a féltve õrzött kincseket, csak sajnos már régen megtelt! :(

Régi história,még jóval a katonaság elõtti idõbõl való,ahogy te is írod, Jun Git anno a régi ügynöke rútul becsapta, de aztán a következõ ügynökséggel is meggyûlt a baja,beperelték, mert megelégelve a szemétségeiket, saját ügynökséget alapított, saját céget hozott létre. Viszont most 2014. márciusban a Namoo ügynökséggel írt alá szerzõdést, mely Ji Sung ügynöksége is.
Ahogy olvastam, ez egy jó ügynökségnek tûnik, összetartó társaság, több közös programról láthattunk már videókat.
10/10
Ditta 5 2014 márc. 24. - 23:43:16 10/10
(600/966)
Bocsánat, több hibát és szóismétlést is vétettem , hirtelen felindulásomban :(
10/10
Ditta 5 2014 márc. 24. - 23:37:36 10/10
(599/966)
Jaj, Eonni, ne viccelj, hát már hogy haragudnék, hogy nem a Save the Last Dance for Me lesz a következõ amit nézel, hisz mindenki azt néz amihez éppen kedve van. :)
10/10
Ditta 5 2014 márc. 24. - 23:30:40 10/10
(598/966)
Sziasztok !

Azt hiszem megpróbálok egyszerre reagálni az írásaitokra, mert a PORT és a gépem is szörnyû lassú. Belépni is sokáig tartott, visszaolvasni meg még nehezebb

Eonni , örülök, hogy ilyen hamar be is fejezted a Secret-et! Remélem most már nyugodtan beszélhetünk róla,bár tudom mások is olvasnak minket, /szerencsére :)/, de remélem aki még nem látta és ezután tervezi, majd átugorja a spoileres részeket.
Amikor én befejeztem és leginkább kiakasztott és burkoltan céloztam is rá, amit a drágalátos "nagymama" tett. Számomra elfogadhatatlan és megbocsáthatatlan! Az nem lepett meg, hogy a lánnyal akit ki nem állhatott, képes volt azt tenni, bár a legeslegnagyobb bûn és ehhez nem volt joga!!! Szörnyû, mit meg nem tehetnek ott az anyák, illetve az anyós jelöltek!!!! Na, de hogy még a saját fiával is képes volt elhitetni, hogy meghalt a gyermeke, csakis azért, hogy ezzel a javát szolgálja, segítse az elõrébb jutását, hát komolyan mondom, még most is forr a vérem és sokkal súlyosabb büntetést mérnék rá , mint amit a filmben kapott!!!
Az tényleg egy borzasztó nehéz kérdés, hogy a kisgyereknek, hogy lett volna jobb. De az biztos, hogy én sem lettem volna képes a nevelõ szülõknél hagyni, még akkor sem, ha tudom, hogy nagy lelki megrázkódtatás lenne eleinte neki, illetve, hogy ott sokkal jobb élete lenne. Ahogy Bori is írta, felnõtt fejjel mit érezhet egy ilyen gyerek, hogyha megtudja, hogy a vér szerinti szülei tudják, hogy él, mégis hagyják, hogy mások neveljék fel. Na , meg az a vér szerinti szülõ, hogy bírja elviselni a gondolatot, hogy mások nevelik fel a gyermeküket. Szóval amint látjátok, nálam ez verte ki a legjobban a biztosítékot. :(((
Tényleg csak az vigasztalt , hogy a bûnösök elnyerték méltó büntetésüket, bár ismétlem, a nagymamának keményebben meg kellett volna bûnhõdnie. Pedig higgyétek el nem vagyok bosszúszomjas, de azt az öregasszonyt ízekre tudtam volna szedni!

Az elvileg utolsó együtt napjuknál, nekem is majd' megszakadt a szívem, viszont örömmel töltött el, hogy pont akkor hangzott fel Ji Sung csodálatos dala. Nekem is ez a verzió van elmentve amit Eonni feltettél. Még szerencse, mert sajnos amit anno Te elõször tettél fel letiltották, pedig az is el volt mentve.

Az utolsó jelenetek viszont aranyosak és megnyugtatóak voltak.

Summa-summárum, én is nagyon szerettem ezt a sorozatot, az összes kegyetlen túlkapásokkal együtt.
bori3 2014 márc. 24. - 23:06:56
(597/966)
Fûszer mindenre kell :))))
10/10
eonni 2014 márc. 24. - 21:23:31 10/10
(596/966)
:-D Nem is akarlak, mert valószínûleg én is foggal-körömmel ragaszkodnék a gyerekemhez!
De mindezek ellenére el tudom fogadni az anya döntését...


Bár nem illik a témához...vagy mégis? :-)
...egy kis erotika...:-)
10/10
eonni 2014 márc. 24. - 21:15:19 10/10
(595/966)
Remélem Ditta nem haragszol meg, hogy nem a Save The Last Dance For Me-nek állok most neki, hanem a Royal Family-t töltöttem le...valamiért most az érett Jisung után nem vágyom rá, hogy a kölyökképét nézzem...persze ez nem jelenti azt, hogy nem kerül sorra. (Jó!Jó! Tudom, hogy a Royal Family is 2011-es) :-))
Ji Sub-bal is így voltam! :-)) Amikor minden elérhetõt (magyar feliratos) láttam vele, akkor jött sorra guglis fordítással az Üvegcippelõs története. Kölyök volt benne nagyon, mégis megrázott...
bori3 2014 márc. 24. - 21:13:08
(594/966)
Gyerekelhelyezés ügyben Te sem tudsz meggyõzni, szerintem az anyja mellett lehet a legboldogabb, pláne késõbb hogy magyarázzák meg, hogy megtaláltalak, de ott hagytalak.... :) Én nem tudtam volna otthagyni.

A többi kérdésben meg, értelek :)))
10/10
eonni 2014 márc. 24. - 20:52:09 10/10
(593/966)
Jó kérdés! Engem is megtalált a kétség, amikor az ügyvéd úr tárgyalásán felelevenítették a baleset pillanatait. Erõsen figyeltem, hogy talán mégsem...? A hordónak milyen szerepe van még ezen kívül...de a szélvédõre felcsapódó piros esernyõ meggyõzött, hogy... de igen, mégis elütötte a sodródás lendületével a lányt.
Szerintem egy csavaros, jól felépített történet volt, tele meglepetésekkel és természetesen a végén, pont ahogy írtad az erkölcsi gyõzelemmel. És a gyõzedelmeskedõ szerelemmel!!!!!!!!
Számomra a legnagyobb döbbenet a kicsi San életbenmaradása volt, mert komolyan elhittem, hogy meghalt...az okot is megtaláltam, hogy az anyának legyen ereje harcolni. Bár a nagymama viselkedés gyanús volt, de nem hittem volna, hogy ezért! :-))
Én megértem az anyát, aki nem mozdítja el a gyermekét a meleg, boldog családi fészekbõl. Többet ártott volna vele a kisfú lelkének, ha megteszi. De, hogy én mit tettem volna? Nem tudom...képes vagyok a mai napig beáldozni magamat a fiaimért...
Lehet, egy kicsit tényleg túlzás volt a Yoo Jung-ra mért tragédiák sora, de nem ismer(het)jük a világukat, én lehetségesnek tartom, hogy a pénz és a hatalom, vagy az elõnyszerzés miatt mindennaposak az ilyen intrikák, gonoszságok. A felsõbbrendûség tudata sok mindenre képes...
Ráadásul a gazdag csemetéknek sem lehet fenékig tejföl az életük, amikor mindig csak az elvárásokkal és a kötelességükkel találják szemben magukat, sokszor igazi szeretet nélküli családban...erre egy másik jó példa a What happened in Bali gazdag fiújának a története. Van aki meg tud küzdeni, van aki nem...:-((
10/10
eonni 2014 márc. 24. - 20:18:24 10/10
(592/966)
Szerettem a Secretet, de én már csak ilyen melodrámai beállítottságú vagyok. :-))Kamaszkorom kedvenc olvasmánya az Üvöltõ szelek volt, úgyhogy nagy örömmel láttam, fontos szerepet kapott a sorozatban is. Talán szerepe volt Min Hyuk jellemének változásában is...
Már elég sok hasonló felállású sorozatot láttam, ahol szegény lány gazdag fiú küzd egymásért, egymással, önmagukért. Amiért ez most nem viselt meg lelkileg, az a szépen befejezett vége volt. Boldogság...és büntetés kinek-kinek mi járt.
Hoztam egy videót az utolsó jelenetek felvételérõl...figyeljétek ahogy Jisung 45 mp-nél hozzákészül a jelenethez. :-)
https://www.youtube.com/watch?v=Z4rIypA0ScA#t=20
bori3 2014 márc. 24. - 10:30:29
(591/966)
Vártam, hogy a végére érjél, mert megkérdeznélek, Te hogy láttad, illetve mi lett az "igazi" változat : az autóbaleset során végül is elütötték a lányt az autóval, vagy azt a hordót csapták fel és az zuhant a lányra ??? ...

Korábban kérdezted, hogy lehetséges-e ennyi áldozatot vállalni egy szerelemért.... Nekem az a véleményem, hogy sok minden el lehet viselni egy szerelemért, de ennyit, amit itt összehoztak azért ép lélekkel talán nem .... az én szememben túlzásba estek, de látva az ilyen filmjeiket, már megértem, õk ezt természetesnek tartják, nem áldozatként fogják fel ....
Beszéltük róla a KHT-ban is, többen láttuk és abban egyetértés volt közöttünk, hogy nincs az a férfi, aki helyett börtönbe mennénk.... :) Izgalmas volt, ahogy lépésrõl-lépésre, föléjük kerekedett - milyen szívósan, a tiszta érzelmeivel és nem a bosszút lihegve változtatta meg a körülötte lévõk életét a lány. Tökéletes erkölcsi gyõzelem volt...

A gyerekük sorsát illetõen nem értettünk egyet többen - én biztos magamhoz vettem volna, nem hagytam volna a nevelõszülõknél. Ezt a "megoldást" tényleg nem tudom elfogadni.
10/10
eonni 2014 márc. 23. - 22:15:35 10/10
(590/966)
A legédesebb süti a világon! :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

http://i1087.photobucket.com/albums/j466/jisung4ever/Untitled-27_zps3ecc3b5a.gif~original

http://i1087.photobucket.com/albums/j466/jisung4ever/3_zpscc32d6db.gif~original




Befejeztem...az utolsó két rész döbbenet volt...
Voltak percek, amikor azt hittem, hogy rossz vége lesz!
Jó volt nagyon....
10/10
eonni 2014 márc. 23. - 20:54:55 10/10
(589/966)
Mosolyogtak közben, de a szívem majd megszakadt értük...

http://i1087.photobucket.com/albums/j466/jisung4ever/Untitled-5_zpsb3712e55.gif~original

...és végre felhangzott a dal is...

http://www.youtube.com/watch?v=ELWr93cOeAE
10/10
eonni 2014 márc. 23. - 19:16:45 10/10
(588/966)
Az Elnök úr és a Titkára! :-)
10/10
eonni 2014 márc. 23. - 19:15:57 10/10
(587/966)
Mivel én sem a Jumongot, sem a KHT nem láttam, nekem csak rossz emlékeim vannak vele, és ahogy haladok a Secrettel a végkifejlet felé, ez csak erõsödik! :-))
Fel tudná nyársalni a szemeivel az egykor szerett nõt ha megjelenik elõtte, ráadásul a hála érzése is egyre távolabb kerül tõle, pedig Jung Yoo nélkül nem jutott volna oda, ahol most van. Elárulta, folyamatosan hátbatámadja Jung Yoo-t!

Ez a kép annyira jó Bae Soo Bin-rõl! :-))