Téma: Ji Sung

10/10
Ditta 5 2014 febr. 16. - 17:29:34 10/10 Előzmény Myst-Era
(346/966)
Sziasztok!

Végre tudtam idõt szakítani, hogy nyugodtan válaszolhassak az írásaitokra, melyeket nagy örömmel és élvezettel olvastam!

Era, úgy örülök, hogy írtál!
Imádom a novellákat és a regényeket! :))))
Sajnos én sem tudok annyit jönni, mint ahogy szeretném, és nem tudok idõt szakítani sem a soroztatok, filmek nézésére, sem a fórumozásra.:((( Ezért, kérlek, ne haragudj, hogy még csak most válaszolok.
Sajnos nekem filmeket sem volt idõm nézni az utóbbi idõben, de örömmel olvastam, hogy te ismét milyen jó és számomra is kedves filmeket láttál.
Annyi mindenre szeretnék reagálni, hogy nem is tudom, hol kezdjem. Azt hiszem talán jobb lesz ha külön- külön hozzászólásban fogok, mert így is nagyon hosszú leszek és a színészek és a filmek is megérdemlik , hogy külön szót ejtsek róluk. Remélem elnézitek nekem. Ugye nem kell mentegetõznöm??

A Beethoven Virussal kezdeném, bár már Eonni szinte szóról-szóra leírt sok mindent, amit én is írni szerettem volna.:)))
Engem sem akasztott ki ennyire a sorozat és a karmester.... Én hol haragot, hol szánalmat, majd sajnálatot, keserûséget éreztem. Rendkívül szívszorító,de felemelõ, közben elkeserítõ, bosszantó és elgondolkodtató jelenetek voltak, de már megszokhattuk a koreai sorozatoknál, filmeknél. Összességeben nagyon szerettem és hát a zene is csodálatos volt. Ahogy Eonni is írta, kellett ez az erõs kontraszt, hogy még inkább kiemelkedjen a többi szereplõ jelleme. Én végig úgy éreztem,és folyamatosan reménykedtem benne, hogy nem lehet ennyire a végletekig könyörtelen a karmester, már-már gonosz, mert aki ennyire szereti a muzsikát arról nehezen tudom elképzelni... Csak tudja, hogy az eredmény és a siker érdekében keserû áldozatokat kell hozni. Az élet õt is meggyötörte korábban, attól vált ennyire kegyetlenné. Persze ez nem menti fel a tettei alól, csak próbáltam megérteni a viselkedését, de elfogadni NEM. Valahol mélyen a szíve legbelsõ bugyraiban Õ is egy rendkívül érzékeny ember és ezzel a viselkedésével próbálta palástolni az érzéséit. Sajnos a valós életben is ismerek nem egy ilyen embert és próbálom õket is nap mint nap megérteni, tolerálni a viselkedésüket. Nagy-nagy próbatétel elé állít bennünket az élet, ha ilyen emberek környezetében kell élnünk.
Én hiszek a zene erejében és talán többek között ezért is szeretem ennyire ezt a sorozatot és a benne szereplõ karaktereket.
Abban úgy látom, tökéletesen egyetértünk, hogy Sukkie ebben nyújtott a legérettebb és legfelemelõbb alakítást. Viszont én DuRuMi-t is szerettem. Valószínû nagyon elfogult vagyok Lee Ji Ah-val, a Legendben nyújtott alakítása óta....
Akit még kedveltem és elgondolkodtatott a karaktere, a csellista háziasszony. Pedig az elsõ találkozásom a színésznõvel nagyon negatív volt annak idején a Sillában , So-Ri fõpapnõként, de sok más sorozatban is viszont láttam, és szerintem rendkívül jó, karakteres színésznõ....
Az örökké torokköszörülõs férfi idegesítõ volt, de voltak megható és megmosolyogtató jelenetei egyaránt.
A nagypapa és unokája kettõse , valóban szívszorító volt.
Ó, tényleg regényt lehetne írni errõl a sorozatról is..., de szeretnék még szót ejteni a többi filmrõl is, újabb hozzászólásokban.

Folyt. köv.... :)) Ez nem fenyegetés akar lenni:))))
Myst-Era 2014 febr. 15. - 19:48:37
(345/966)
OFFért cserébe egy szépséges :)
Tegnap úgyis Valentine Day volt... (nem mintha rajonganám e napot)
Myst-Era 2014 febr. 15. - 19:43:01
(344/966)
Szia :)
Ez a dal kegyetlenség. Mert mindig bõghetnékem támad tõle. :-( Abszolút igaz, amit írtál róla. Minden benne van, amit a BV kifejez. Gondolom megnézted az angolját a dalszövegnek ;-)

Nem tudom az esti irományomból mennyire jött át, hogy minden negatív és fájdalmas élmény ellenére örülök, hogy láttam a sorozatot, és semmiképpen nem akarom lehúzni. Én nehezen bírom a szenvedõs sorozatokat. Pedig akad bõven. :)

OFF vége :)
10/10
eonni 2014 febr. 15. - 18:53:40 10/10 Előzmény Myst-Era
(343/966)
Már az este akartam reagálni, de annyit vacakolt vagy a port vagy a net, hogy egy örökkévalóság volt elküldeni egy hozzászólást. Egyébként ma sem sokkal jobb a helyzet! :-((

Örülök neki, hogy írtál a Beethoven Virusról. Nálam azért ilyen drasztikus érzéseket nem váltott ki a karmester, bár többnyire meg tudtam volna fojtogatni.:-) De szerintem szükséges volt egy ennyire egoista, önzõ karaktert berakni a soriba, mert ezáltal sokkal látványosabb volt és többet adott számunkra a többiek küzdése és harca. Egyébként a ráadás részt is érdemes megnézni, mert nálam az rakta helyre az érzéseimet, ahogy a színeszek beszéltek a belsõ küzdelmeikrõl amit a karaktereik megformálása alatt éltek át.
Sukkie-ról nem írnék egy mondattal sem többet mint Te, pontosan összefoglaltad az én érzéseimet vele és a BV-al kapcsolatban. De ezt már többször és több helyen le is írtam! :-))
DuRuMit nem szerettem én sem. Nem bírtam ezt a megalázkodó szerelmet elviselni...
Jó az ilyen életszagú történeteken át megismerkedni egy másik kultúrával. De számomra mégis inkább a fõ mondanivalója adott sokat, hogy ne adjuk fel, érdemes küzdeni az álmainkért!
Ezt a jelenetet vagy ezerszer láttam...:-)) Az egész sori mondanivalója benne van! Kishercegem igazán gyönyörû! :-))
http://vimeo.com/10355185

Az idõrõl csak annyit, hogy nekem sincs sok...vagy fórumozok, hírekre vadászom...vagy filmet nézek! A kettõ egyszerre ritkán szokott menni...:-))))

Lassan irány Kim Soo Ro! Nagyon jó volt az indítás, pedig Jisung még nincs is benne, annyira az elején vagyok! :-))
Myst-Era 2014 febr. 14. - 00:14:33
(341/966)
Sziasztok! Szia Ditta!

Hétfõn, mikor bepótoltam a majd egy heti elmaradásom...már csak Ji Sung topikjába nem jutottam el, így most kukkantottam be :) Sorry, hogy ilyen rendszertelen látogató vagyok, de most sajnos így alakult. Azért...teszem hozzá, olvasni beugrottam csak írásra nem volt idõ-erõ :(
(így jár az, akinek sok kedvence de kevés ideje van :-D)

A kevéske szabadidõm most is filmnézéssel telt és megvallom, hogy majd egy hétig nem folytattam a Beethoven Virust, és a Fashion Kinget sem!
Megnéztem a:
Haru - An unforgettable day in Korea (2010) a szépséges Kim Bumal, ez egy laza fél órás kikapcsolódás, sztárokkal (U-Know Yunho, Big Bang, Park SiHoo, Han ChaeYoung, Choi SeungHyeon, Lee DaHae) igazság szerint nagy mondanivalója nincs :-/

Antique (2008) Ebben két kedvencem is szerepel, YoO Ah In és Kim Jae Wok. Ez egy vígjáték szerûség némi drámával fûszerezve és némi homoszexualitással :-D Jó kis kikapcsolódás volt.

Untold Scandal (2003) Bae Yong Jun. Érdekes módon akadtam a filmre. A YT keresgéltem mikor belebotlottam, mondom koreai, történelmi nézzünk bele. Aztán pár perc után felkaptam a fejem, hogy JÉéééé ez a hang olyan ismerõs nekem. Nézem a film címét, keresem a szereplõket... BYJ. Fel nem ismertem. Sorry. De a hangját, azt igen :-D Na akkor ezt megnézem, és megnéztem :P Ez a veszedelmes viszonyok koreai változata ;-)

Virgin snow (2007) Lee YunKi. Érzelmes, aranyos történet. Kikapcsolódás volt ezt is megnézni.

Aztán végül rávettem magam és 2 nap alatt lenyomtam a fennmaradó 4 részt a BV-ból és így jelentem! Befejeztem :-)
Számomra egy nehezen emészthetõ, kemény sorozat volt, és nem hiszem, hogy újra meg fogom nézni! Mindamellett, el kell ismernem, hogy egy remek sorozat. Nemcsak társadalomrajz, hanem szól kitartásról, összetartásról és összetartozásól, emberi gyarlóságról, különbözõ emberi sorsokról, ki mit, mennyit és hogyan áldoz be az életébõl egy cél érdekében...és még... :) Volt amikor egy kanál vízben akartam gyilkosságot elkövetni - lásd karmester, és volt amikor zsepit kellett kutatnom. Végletek. És voltak vicces, vidám pillanatok is. Ami ennyiféle érzelmet kivált az rossz nem lehet.

Drága kedvencem Sukkie egyik legjobb alakítása. Le merem írni nyíltan, amit gondolok. Több ilyen sorozatot kellett volna vállalnia ahol érett férfit alakít, és nem csak zenés/szépfiús szerepeket megformálnia. (mindben imádtam, mert a szívem csücske a kölyök...de akkor is) Számomra annyira más, és annyival több ebben - rövid hajjal, a komolyzene világában, küzdve az álmaiért egy célért - fejet hajtva valaki elõtt, aki megalázza, akár emberileg is megtiporja, féltékenységbõl keresztbe tesz neki. Érett karakter és lássuk be 21 évesen képes volt megformálni igen élethûen, hihetõen. Szóval nekem mint karakter ebben favorit.
Az utált karmester is egy remek színész lehet, amúgy, mert ha ennyire meg tudtam gyûlölni (márpedig emberként biztos nem ilyen) akkor valamit nagyon jól csinálhat, ergo remek színészi képességekkel bír :) Ez a karakter váltotta ki belõlem a legvadabb érzelmeket, miatta ment nehezen a sorozat nézése. Olyan szinten magasra helyezte önmagát, és annyira durván lenézte, megalázta az alatta állókat - akik pedig csodálták, felnéztek rá, istenként tisztelték...a kis bolond DuRuMi szerette is :) A pillantása mindig olyan becsmérlõ volt, a fintorgó szájtartása. Jajj de sokszor éreztem, hogy jól pofán kéne csapni. Sorry!
DuRuMi - talán a karakterrel volt baj, nem tudom. De amennyire szerettem SuJiNi-ként Lee JiA-t annyira nem kedveltem DuRuMi-t. Talán az esetlensége, talán hogy néha azt éreztem kicsit nehéz felfogású, bolond, nem százas...értitek. Hogy valami nem kerek vele. Ilyen volt a karakter. Ez van.
Bae YongKi azaz "ne mondd el Papa" kicsit idegesített az állandó torokköszörülésével és hangoskodó viselkedésével. Az ingeirõl ne is beszéljünk. :-D Viszont vidám pillanatokat is szerzett és kellett ez a színfolt, hogy ellensúlyozzon sok komoly esetleg fájdalmas jelenetet. Amolyan feloldásként.
A csellista Jeong HeeYeong azaz "egy kupac sz@r" egy érdekes karakter. Egy csendes, az életet szinte beletörõdéssel élõ házicseléd akarom mondani feleség hogyan váltja valóra az álmait? Nem gondolom, hogy sok HTB meg merné lépni azt, amit Õ. Becsültem a kitartását, a szinte "szent célért" való kemény munkáját, elviselte, hogy Õ "egy kupac sz@r" csak azért, hogy egyszer Õ ragyoghasson a színpadon...Megvallom soha nem lennék képes ilyen alázatra. És ez igaz GoonU szerepére is. Csúnyán fogalmazva a karmester kidobja az ajtón visszakúszik az ablakon, kidobják az ablakon visszakúszik egy repedésen, és mély alázattal, pardonozva... (még Õ kér elnézést!!!), a Mestertõl, holott Õ volt a taplótapírbunkó. BOCSI.
Ilyenkor jövök rá mennyire más kultúra is az övék, mennyire különbözik Európától a társadalmi rétegzõdés és a mentalitás.
Számomra a legszebb és legemberibb történet Ha YiDeun és "Harapodzsi" kettõse. Õket többször is megkönnyeztem. A két véglet. Fiatalság - az élet kezdete, álmok vágyak. Az öregkor - az élet vége, emlékek. Ahogy a két ember egymásra talál, ahogy a vad csikó hozzászelídül az emberi kéz simogatásához, ahogy ragaszkodni kezdenek egymáshoz, a gondoskodás az idõs részérõl a fiatalabb felé, és amikor eljön az ideje fordul a helyzet. Olyan szintû szeretet áradat volt ebben a két emberben.

Úristen errõl regényeket lehetne írni! Nem most fogok :)

Összességében, szép íve volt a sorozatnak, a történetnek. A karakterek fejlõdésének. Egy dologban érzek hiányosságot az pedig az érzelmi szál. Kihagytam volna...vagy egy kicsit máshogy "fejezem be". Nekem ott nem volt egész egyértelmû, hogy a gyûrûvel végül is magához köti a lányt és ha eljön az idejük akkor majd együtt lesznek vagy a gyûrûvel elbúcsúzik Tõle. Talán túl romantikus alkat vagyok ahhoz, hogy megértsem mit lehet szeretni egy nálam 15 évvel idõsebb, rideg, szívtelen és sokszor bunkó pasiban. Mert csodálni lehet a tehetségét de az nem szerelem.


Reagálva kicsit arra, amit írtál Ditta...
Látom Te is klassz filmeket láttál és adtál is pár jó ötletet ;-)
Van egy pár amit én is láttam már közülük, ilyen a The King and the Clown, Only You (nagy kedvenc!), A Frozen Flower (másik nagy kedvenc!), és a My PS Partner (dettó). Ami listán van közülük az a My Way, Virgin Snow - ez utóbbit már le is tudtam :)

Néha olvasom, hogy egy két ember milyen extra gyorsasággal felfal egy sorozatot. Áruljátok már el, mikor van rá idõtök :)))) Én egyet végzek ki, míg Ti 2-3-al is végeztek. Oké, én nem szeretem online nézni. Letöltés párti vagyok. Sõt hülye gyûjtõként tárolom, kiírom, dédelgetem. Úgy irigylem a SOK idõtöket :-))))

Abbahagyom. Lassan novellává duzzad az irományom.
Megyek, mert picit hosszú nap áll mögöttem, de ma mindenképpen le akartam róni az "adósságom" :))

Jó éjt! Szép álmokat!
Én kidõltem :(
10/10
Ditta 5 2014 febr. 13. - 23:54:05 10/10
(340/966)
Jó éjt!
10/10
Ditta 5 2014 febr. 13. - 23:52:34 10/10
(339/966)
...
10/10
Ditta 5 2014 febr. 13. - 23:34:03 10/10
(338/966)
:)))
10/10
Ditta 5 2014 febr. 13. - 23:33:14 10/10
(337/966)
...
10/10
Ditta 5 2014 febr. 13. - 23:30:38 10/10 Előzmény elia
(336/966)
Köszönöm.
10/10
Ditta 5 2014 febr. 13. - 23:29:31 10/10 Előzmény eonni
(335/966)
Minden rosszban van valami jó! :))) Remélem közben meg is gyógyultál!? Örülök, hogy neked is tetszett. Ahogy olvastam soraidat, kedvet kaptam, hogy újra nézzem.
10/10
eonni 2014 febr. 13. - 09:21:49 10/10
(334/966)
Befejeztem a Protect the Boss-t! :-))
Annak is van elõnye, hogyha az ember lebetegszik. Viszont szerencsémre, pont egy ilyen könnyed sorozatot néztem, jót tett a lelkemnek. Tetszett ez a könnyed, vidám, szórakoztató sori. Igazi vígjáték volt, Jisung is rengeteget bohóckodhatott közben, mégis, egyik pillanatról a másikra képes volt átváltani komolyra, ha a helyzet úgy kívánta.
Tetszett a két srác játéka (Jisung és Jaejoong), mindketten más karaktert játszottak az elõzõ filmjeikhez képest, ezért volt összahasonlítási alapom, szerintem megvolt köztük az összhang is. A nagymamát kimondottan szerettem, fõleg az elején, amikor azt hitte a leányzó, hogy egy háztartási alkalmazott...
A vége pont olyan lett mint amire számítottam! :-))

Most pedig jöhet a Kim Soo Ro...
elia 2014 febr. 13. - 07:06:22
(333/966)
Küldtem PÜ-t.
10/10
Ditta 5 2014 febr. 12. - 23:07:44 10/10
(332/966)
Jó éjt!
10/10
Ditta 5 2014 febr. 12. - 23:03:00 10/10
(331/966)
Ji Sung nagyon szépen énekli ezt a dalt is. Nagyon aranyos a korábbi filmekben is,olyan kis kölyökképû még azokban.:)
10/10
Ditta 5 2014 febr. 12. - 22:52:48 10/10
(330/966)
Beating Heart
10/10
Ditta 5 2014 febr. 12. - 22:48:58 10/10
(329/966)
Kiírni azért célszerû DVD-re, mert akkor így is fel tudunk szabadítani helyet a gépen és a külsõ merevlemezen, no meg DVD-rõl is több módon meg tudjuk nézni.
10/10
Ditta 5 2014 febr. 12. - 22:43:25 10/10
(328/966)
Nagyon jó ez a dal is!
10/10
Ditta 5 2014 febr. 12. - 22:38:18 10/10
(327/966)
Sziasztok!

Sajnos Magyarországon elég drága a külsõ winchester, így nem lenne helyes ilyen kívánsággal elõállnom és megterhelnem a családtagokat ennyire költséges ajándék vásárlásával.:((( Így be kell érnem egyenlõre a korábban kedvezõbb áron magamnak vásárolt külsõ merevlemezzel.
Sajnos a TV-k sem 2 forintba kerülnek amikhez lehet csatlakoztatni ezeket a HDD-ket.:(((
Nálatok kedvezõ áron lehet kapni ilyen mûszaki dolgokat?