diagnes 2009 jún. 04. - 01:13:34
(33/53)
Nem értetted a kérdést. Megismétlem részletesebben: Szerinted mit jelent?
2/10
tiborz007 2009 jún. 04. - 01:10:01 2/10
(32/53)
Szerintem!
diagnes 2009 jún. 04. - 01:05:49
(31/53)
Szerinted?
2/10
tiborz007 2009 jún. 04. - 00:54:30 2/10
(30/53)
Szerintem fingod nincs mit jelent "nyelvében él a nemzet"
2/10
tiborz007 2009 jún. 04. - 00:49:47 2/10
(29/53)
Te szerintem egy vér balos vagy ugyanis, ha nincsenek érveik, a helyesírással jönnek. Te biztos egy Magyar tanár vagy, egyébként szerinted magyar csak az lehet aki szín ötös volt helyesírásból. Szerintem vannak kettesek is helyesírásból, akik Magyarnak érzik magukat. Megvetem azokat, akik felsõbbnek érzik magukat, mert kitûnõre tudják a helyesírást, ez a véleményem rólad.
diagnes 2009 jún. 04. - 00:41:05
(28/53)
Fiúk és Lányok! Élvezettel olvasom az okos eszmecseréteket. Mielõtt eldöntenétek azonban, hogy ki az igazi magyar, érdemes lenne elõbb kicsit elmélyülnötök a magyar helyesírás és nyelvhelyesség szabályrendszerében is. Mert - mint ahogyan errõl már korábban is hallottatok - "Nyelvében él a nemzet"!
2/10
tiborz007 2009 jún. 04. - 00:36:43 2/10
(27/53)
Azért nem lenne semmi Demjént, vagy Ákost egy balos rendezvényen látni, amikor éneklik:
"Ki áll ellen a gyûlöletnek mikor sötét fejekbõl árad
Ki áll ellen a farkasoknak, ha a horda majd embert támad,
Ki áll ellen, hogy megtaláld, a jók melyik oldalon állnak
Ki áll ellen, hogy mentsük azt ami megmaradt még a mának?..."
2/10
tiborz007 2009 jún. 04. - 00:25:10 2/10
(26/53)
Azért szerintem is ez egy kicsit bonyolultabb, mert pl. Erdély magyarországhoz tartozott, de most romániához, azért még az ott élõk érezhetik magukat Magyarnak. Szerintem Magyar az aki igazából annak érzi magát.
Borda4444 Azért, ha Magyarnak érzed magad, akkor az vagy, hanem akkor nem. Szerintem nem nekünk kell eldönteni. Ha érvelnünk kell, hogy hova tartozzál az már baj. Ha nem érzed, hová tartozol, akkor nem segíthetünk.
dixie 2009 jún. 03. - 23:52:56
(25/53)
Egy ilyen elfogult adásnak mint a mai, komolyan mondom az ATV-n lenne a helye. Igazán botrányos, hogy Bárdos itt játsza a pártatlan véleményformálót évek óta, miközben úgy dörgölõdzik balra, ahogy nem szégyelli.

Csak egy kis kiegyensúlyozottságot lenne jó látni, de úgy látszik a balos kertévéktõl ez túl nagy kívánság lenne, pláne kampányidõszakban.

Mai mûsorban Dés László nagyon mélyre ment, külön említést érdemel az, amikor azon szörnyûlködnek, hogy nem hívnak jobb oldali rendezvényre baloldali mûvészt (õt). A mélytoleráns ballib oldal ugye össze-vissza hívogatja a jobboldali kötõdésûnek tartott mûvészeket. A mûsor sugallata szerint igen, pedig...

Ezek után belegondolni, hogy ez a pártos bárdos vezeti majd a választási mûsort, pff. Csak nehogy túl lelkesen drukkoljon, mert még meglátszik.
10/10
salapapa 2009 jún. 03. - 23:51:35 10/10
(24/53)
Tudna segíteni nekem valaki? Lemaradtam a mai adás elejérõl és így elég hiányos. Összesen 17 perc van meg a mûsorból.
Nem részleteket keresek (ami fent van http://tenyek.tv2.hu/20ev ), hanem vagy a komplett mai adást, vagy az elsõ 10 percet.
10/10
salapapa 2009 jún. 03. - 23:39:08 10/10 Előzmény Tévémoly
(23/53)
Nem, valóban nem beszélt összevissza. Ugyanazt a monológot nyomta. Így hiába mondott jót, számomra szépe, jót, értékelhetõt, hitelét vesztette a szajkózás miatt.
laszloda 2009 jún. 03. - 23:17:04
(22/53)
a kismillió félregépelésért is elnézést kérek...
Kicsi Csí 2009 jún. 03. - 23:16:49 Előzmény Borda4444
(21/53)
Ez persze turistákra nem vonatkozik :)
laszloda 2009 jún. 03. - 23:16:39
(20/53)
Bocsánat... Tényleg mosts is... ez ma már a második indokolatlan belekötögetésem, de küzdök magammal.. De nekem ez a felfogásod azért nagyon egyszerûnek tûnik... mármint úgy godolom azért ennél jóval bonyolultabbak és meglehetõsen összetettebbek a dolgok... és végképp nem ennyire pozitívak... no mindegy... bocs...
Kicsi Csí 2009 jún. 03. - 23:11:42 Előzmény Borda4444
(19/53)
Területileg Magyarországhoz tartozol, tehát magyar vagy. :) Van még kérdés?
Innen már rajtad múlik, hogy a környezeteddel együttmûködve jól érzed-e magad, fejlesztve, építve, szépítve azt, nevelve az utókort, hogy õk is így tegyenek, stb.... És ha kedved van, akkor mondjuk tanulhatsz magyar néptáncot, merthogy azt a szintén magyar (területileg itt lakó :) emberek találták ki ezért és azért és amazért. Meg ehetsz tradicionális magyar kaját és megtanulhatod megfõzni és megtaníthatod külföldieknek is, hátha azok is rákapnak és akkor örülhetsz, hogy gyõõõõz a magyar kaja, jeeee, hátha külföldön is továbbtradiconálják :))) Szóval szerintem csak pozitívan! Éljünk vidáman, testvériségben, szeretetben, az élet jó és rossz dolgaiban megosztozva közösen ebben az "olvasztótégelyben" és akkor ennyi elég is. Nem? (Ez az olvasztótégely tetszik, jó megfogalmazás országunkra itt Európa közepén. Megjegyzem, köszi! :)
batkamonó 2009 jún. 03. - 22:05:46 Előzmény Borda4444
(18/53)
Attól tartok, ez a fogalom tényleg nem több - nem lehet több - mint a Nemeskürty féle meghatározás: a közös nyelv kohéziós ereje. Kiegészíteném ezt még némi területi elkötelezettséggel, de már ebben is ütköznek elvek és vélemények: 93.000 kontra 300.000.
Az én eszményi nép-fogalmam a vérségi-biológiai kötödésen alapul. Minthogy a mai Magyarország lakóinak nemigen lehet több, mint 1-2% -a leszármazásilag is Árpád népének, ezen a szálon elég nehéz lenne elindulni. Ilyenformán persze magamat nem is tekintem magyarnak, inkább valamiféle hagyományõrzõ, pártoló tagnak ebben az olvasztótégelyben.
Borda4444 2009 jún. 03. - 11:31:40 Előzmény Tévémoly
(17/53)
Becsületemre, nem kötözködni akarok. (Sõt, kampányolni sem valamely eszme nevében.) De fejtse ki nekem egy nálam bölcsebb, hogy mit takar a szó PONTOSAN, hogy 'magyar'. Annak tartom magam, de a teljesség igényével nem tudom védeni a valahova tartozásom. Érzõ, de egyben racionális lényként szeretném TUDNI is, hogy mit érzek.
Elõre is köszönöm a higgadt, IGEN-ekre épített válaszaitokat.
pkomives 2009 máj. 28. - 09:44:27
(16/53)
Tévémoly, ebben viszont tökéletesen egyetértünk...
Tévémoly 2009 máj. 27. - 23:52:56 Előzmény pkomives
(15/53)
Szerintem egyáltalán nem beszélt össze-vissza Eperjes. Valóban sokkal bõvebb szókinccsel és összetettebb mondatszerkezetekkel fejezte ki mondanivalóját mint ezen az adón "valamiért" sûrûbben szereplõ celebek vagy sztárocskák. Tényleg nem minden mondata az "hát igazából õõõ igazából én azt gondolom, hogy alpvetõen meg egyébként tök jó :)" Lehet ezért nem volt érthetõ :) Viszont senkit nem kötelezne Isten hitre vagy templomba járásra. Ezt én sem szeretném, hiszen én sem vagyok egy hívõ ember. Ugyanakkor ha a ma Magyar Bálint (szdsz) vezette oktatásügyként mûködõ intézményekben nem lesz változás és nem veszi kezdetét egy nemzeti elkötelezettségre, nemzeti öntudatra való pedagógiai nevelés, akkor a felnövekvõ generációk komoly problémáknak néznek majd elébe.
9/10
offtopic
Z 2009 máj. 27. - 23:36:01 9/10
(14/53)
Ez a mai erdekes volt, habar egyoldalu. Kiabrandultam a kiabrandultsagbol, belefaradtam a fideszbe, a szocikba es a ket csatlosba az szdszbe es az mdfbe.
Az LMP-re, a Humanista Pártra és az Élõláncra vagyok kiváncsi!