Téma: Hilal Saral

Timea Hakmen 2018 febr. 09. - 16:19:18
(1017/1897)
Ja, HiLeon-os kérdésedre elfelejtettem válaszolni, Mary.
Ha a "megtették?" alatt szüzességvesztésre gondolsz, akkor nem tudom, még nem tartok ott. De az biztos, hogy kanapén voltak õk is, ami nem túl sok jót, vagy éppen túl sok jót (nézõpont kérdése) sejtet. :) Anyja lánya. :) Bár amúgy õk nem hivatalosan házasok, vagy olyasmik. Yildiz bezzeg, akibõl alapból jobban kinéznénk ilyeneket, még a saját férjével sem...:)
Timea Hakmen 2018 febr. 09. - 16:10:01
(1016/1897)
Selamlar!

Mary, a Sen Anlat Karadeniz ajánlóddal meg engem is teljesen megvettél, a Fi után elkezdem.
A Dirilis rajongók egyébként teljesen fel vannak háborodva a sikerén, hát mi az hogy többen merik nézni ezt, mint a dicsõ történelmi múltat??? :D Annyira vicces.
Olvastam, hogy már török ortt is rászállt a sorira az erõszakos jelenetek miatt, mi van, fáj nekik az igazság? A Dirilisben bezzeg fejezéseket, korbácsolásokat mutatnak büntetlenül, csak úgy mondom.

Fi:
Már biztos láttátok a 8.-at, de azért csak visszafogottan spoilerezgetek.
A 7.-hez hasonlóan ez is sahaneee bölüm volt, szerelmi picsogás-mentes (Deniz)... dráma, sokk, vér, lángok! Ez kell nekünk! Legalábbis nekem:)
Köszönöm a megerõsítéseket Denizzel kapcsolatban, ugye hogy nem az én elvárásaim a túl nagyok a mûvész úr felé? A 7. részben is annyira felidegesített (egy kis pityergés, smacizás, tapizás és máris visszafogadná Durukát... na, szép), hogy kifejezetten örültem, hogy nem kellet látnom a 8.-ban.
SMK - Na kit, mennyire sokkoltak a hallottak? Múlt héten nem volt idõm írni, de akkor azt írtam volna a "pokolban fog égni" dologra Michonne, hogy na hayiiir, meghalhat ugyan, de a nézõk ítélõ széke elõtt üdvözölni fog. (Numant - és a hozzá hasonlóakat - viszont remélem maga Lucifer marcangolja Brutus és Cassius mellett a pokol legmélyebb kútjában...) De már nem tudom... Azért ez nagyon durva...
A helikopteres menekvést pedig nem tudtam mire vélni a nagy lelkiismeret pucolás fényében... kicsit ellentmondásos volt nekem, még ha oda is adta Özgének a bizonyítékokat. Na, de eltekintve a kritizálható részletektõl, azért karakterfejlõdést tekintve a legnagyobb utat mégis csak SMK szultán tette meg (még ha tömeggyilkos is lett a végére:)), gyáva pondróból a sorozat legbátrabb, legromantikusabb hõse lett. Aztán nem tudom, végül ez mire lesz neki elég...
Duruka - Mindenki erre várt végig, most mégsem tudtam kárörömöt érezni. Mióta kiderült hogy mennyire naiv és butuska, már csak sajnálni tudom. Remélem azért valaki kihívja a tûzoltókat, nem akarom Deniz picsogását nézni az utolsó 2 részben.
Hát, Duru meg Can bácsi ha annyira nem is, de Serenay és Ozan bey nagyon hiányozni fognak, ismét remekelt mindkét színész Osman Sonanttal együtt. Cuki a gyerkõc, Mary, de azt nem gondoltam volna, hogy SMK Canról nevezi el a gyerekét. :D
Errõl jut egyembe, Can gyerek és tinikoráról úgy megnéznék egy külön sorit, ... Jobb lenne, mint a Bates Motel:)))

Mary. A Yuvamdaki düsman címû mûbe csakis miattad néztem bele, és még véletlenül sem azért, hogy a volt férjem után kémkedjek:)))
Ajánlom mindenkinek, aki mazochista, vagy csak szeret gagyi sorozatokat nézni poénból. Én konkrétan nem akartam elhinni, hogy ennyire gagyi forgatókönyv kipattanhat egy felnõtt ember fejébõl... 10 éves korunkban mi is rendeztünk a barátimmal horrorfilmet (amibõl persze végül horrorparódia lett) , hát kb. hasonló színvonal, és akkor még szerény vagyok. Thriller-paródiának amúgy tényleg zseniális lenne, de ha komolyan gondolták a készítõk, akkor nagy a baj...
Ennek ellenére az elsõ részt majdnem végignéztem, és nem - a válásunk miatti bánatában megõszült és meghízott exuracskám miatt,- aki jött, látott, meghalt (fél perces statisztaszerep jutott neki, így múlik el a világ dicsõsége...), hanem mert Ece színésznõ alakítása annyira jó volt hogy nem bírtam nem nézni. Na ez az igazi profizmus, a szarból építeni várat, már bocs. Nagy kár, hogy aprópénzre váltja a tehetségét, pedig szerintem a korosztályának egyik legjobb színésznõje lehetne. A többi színészt meg inkább nem minõsítem...
" Az exurad az exmostohalányával kavar? Az ilyenekkel engem nagyon zavarba lehet hozni."
De csak 10 év van köztük, na. Amúgy olyannyira kavartak, hogy konkrétan felcsinálta, miközben a szomszédszobában haldoklott a felesége. Na ez az igazán zavarbaejtõ...

További iyi günlert:)
Michonne 2018 febr. 06. - 20:10:34
(1015/1897)
Szia:)

Nem néztem és infóm sincs róla milyen.
Jason Momoat a GoT-on kívül csak a red road-ban (2014) láttam, abban is jól küldte:)
Michonne 2018 febr. 05. - 23:45:28
(1014/1897)
Asiye tényleg csúcs, és ahogy a férje asszisztál neki az meg pláne, jó páros. Örülök, hogy a gonoszkodó faktort nem írták bele a karakterébe, persze nagyszájú és az anyóssal veszekszik ahogy azt kell (kötelezõ elem), viszont abszolút nem rosszindulatú. Remélem ilyen is marad:) A színésznõ meg egész testében érzi a karaktert, azok a dívás hajdobálások... :))

Vatanim: igen, kifejezetten angol sub kellett volna, bennetek volt minden reményem, de tartottam tõle, hogy csak a fizetõs lehetõség marad, mindegy, köszi azért:)
maryriddle 2018 febr. 05. - 19:47:35
(1013/1897)
Jaj én is nagyon bírom õket. Élén Asiyével és konfliktus kezelési módszereivel: pl. férj száját betömni uborkával, férjet lehívni egy családi perpatvar közepén azzal az ürüggyel hogy milyen szép a kék szemeivel (- egy férfi nem lehet szép! - akkor jóképû:-)), na meg azok a csábítások :-) Szerencséje hogy "Misztáfám" ilyen kis szexõrült :-))

A 2. részben még a Tahirnak szánt lányon pörögtem nagyon, húhh, hát nem kicsit IQlight-os szegényke :-))

Az Anne linket mindjárt küldöm priviben.
A VS-hez csak angol jó? Sajna nyilvános oldalt nem ismerek. (Vagyis az http://onfinix.com/ - on valaha elkezdték feliratozni, de a 4. résznél jó ideje el akadt a dolog)
Úgy tudom hogy két csapat is fordítja, de mindkettõ fizetõs. Az egyik a turk-flix, a másiknak nem tudom a nevét. A magyar fordító is tõlük veszi. Ha magyarul is jó, akkor a Szeretett hazám - magyar felirattal nevû fb csoportban van.

Mankos szerintem sokaknak hasonló képek ugrottak be :-)) A rajongók közt úgy láttam általános az értetlenkedés hogy mit keres ez a hideg-rideg állat nõ az aranyos mosolygós Engin mellett :-) Lehet hogy kényszeríti valamivel mint Kivót Basak :-)
Michonne 2018 febr. 05. - 14:07:53
(1012/1897)
A korábban említett druida szertartás után engem is az agyhalál kerülgetett, szóval a Kinghtfallt úgy gondolom ki is hagyom ezek után:)) Viszont megnéztem a jó ideje halogatott Mindhunter 1. részét, a junkie-t idézve a sorozat az „FBI profilalkotóinak születésérõl” szól, nem annyira berántós az elsõ rész, de mivel érdekel a téma tuti tovább nézõs, ill. kifejezetten jól is esik a sok tesztoszteronban túltengõ alkotás után, mellett:)

A.S.: csípi a 18+-os jeleneteket, lazán meztelenkedik, igazi svéd.
Stellan papát néhány filmben láttam csak, legutóbb az burálmetál Nimfománisában, nagyot alakított.
Az igazán tehetségesnek kikiáltott Bill öcsikét (fogalmam sincs, hogy hányadik tesó, mert annyian vannak..hehe) viszont még semmiben.
A felsoroltak közül egyébként a Maisies-t filmjét ajánlom A-nak, sztem tetszene neked ez a nagy ember a kiscsajjal, aranyos kis film.

Haha Ezel feje priceless, amikor megtudja, hogy csak egy egérrõl van szó:D Cansu Michael Jackson orrán a mai napig röhögök, kicsit túlszaladt a kés.
Michonne 2018 febr. 05. - 13:52:13
(1011/1897)
Köszönöm, igen, én is ezen az oldalon néztem az 1-est, de jó hogy írtad a csúsztatást, csatlakoztam is az FB csopihoz.

SAK-enyhe spoiler

„Ay, Asiye ayyy.
- Ney Misztafam neyy?
:-))”
:D

Annyi jó duma volt az elsõ részben, hogy alig tudtam választani:) Már a BBO-ban is nagyon szerettem a visszatérõ elemeket, csörtéket, erre nem lehet ráunni:)
Az egész család nagyon vagány, az összetartásuk pedig elég vicces köntösbe van csomagolva, de mégis átjön az egymás iránti szeretetük is, rengeteget nevettem rajtuk, velük:D Mustafa és Asyiye a BBO-s házaspár light verziója is lehetne akár, a Boss Mama csipõs beszólásai no és az ügyködése, hogy Tahirnak feleséget szerezzen megalol, és ez a momentum is annyira, de annyira török:) de a „hülyegyerek” öcsikék is nagyon szerethetõk, a bazáros jelenetük volt a csúcs, ahogy kellették magukat, csábos nézéssel almába harapás stb... vinnyogtam. És a börleszk a nappaliban, amikor Vedat és bandája betört hozzájuk éjszaka?! XD Nagyon bírom az egész bagázst, és a szadista Vedat jelenetei után maradó nyomasztó légkört, tökéletesen jól oldják. Ja és mindezek mellet a zene megint nagyon el lett találva, jól illeszkedik az éppen adott légkörhöz.

Az Anne magyar feliratos elérhetõséget én szívesen fogadnám, anno nagy elánnal voltam, hogy megnézem, de aztán valahogy elmaradt, ill. nagyon hangulatom sem volt hozzá, pedig egy próbát biztos megérne. Köszi.
És ha már feliratok, lenne még egy pofátlan kérésem – bár ezt most kivételesen nem magamnak -, a Vatanim Sensinhez angol feliratos elérhetõségre lenne szükségem.

Engin & Cansu: na ez az! a szégyentelenek …..össze sincsenek házasodva!!! XD már látom a jövõ heti címlapokat: „Újabb bomba hír: Cansu Dere terhes” (ugyanis csak ez lehet a magyarázat a sütizésre…haha)
Ha a pletyka egyébként igaz lenne, a magányvéleményem az, hogy kicsit túl van már fújva ez a rejtõzködés, meg olyan nevetséges is. Mert mit kell ebbõl ekkora ügyet csinálni? „Együtt vagyunk” oszt jó napot, a sajtó elõl úgysem menekülnek …….hacsak nem a Bagdad utcában akarják leélni az életüket persze….. de mit tudhatom én?!:)))
maryriddle 2018 febr. 04. - 23:30:10
(1010/1897)
- Ay, Asiye ayyy.
- Ney Misztafam neyy?
:-))

Szia,
Örülök hogy sikerült becsábítani :-)
Van már második bölüm. Szerintem egyébként ezt a dizit robotok fordítják, mert szerdán ment le a rész, és már csütörtökön fent volt.
A https://kinemania.tv/ fordítja, de itt úgy tudom hogy csak bizonyos idõ után érhetõek el a részek, elõször csak a fizetõsök láthatják. Viszont a fb-s csoportban nézhetõ azonnal, ezt Sen Anlat Karadeniz (English) néven találhatod meg.

A Ci8-at még nekem se sikerült megnéznem.
Köszi az Etis analízist. Hasonlóra gondoltam, csak fura volt ez a rosszindulat mert én tényleg elhittem neki, hogy õszintén félti Durut Cantól és fordítva.

Ó, ha már Cansu Dere. Ma olvastam, hogy állítólag már össze is költöztek Engo beyjel, és már nyilvánosan sütiznek is!
Ja, tuti a bajusz volt a ludas....hmm...

És, ó ha már Cansu Dere. Elkezdték fordítani magyarra az Anne-t, ha valakit érdekel gyerekverõs - gyerekmegmentõs dizi, elküldöm a linket. (Magyar linkeket nem merek nyilvánosan megosztani mert nagy az érzékenység)
Michonne 2018 febr. 04. - 19:29:49
(1009/1897)
Mary neked is szia és persze mindenkinek:)

Nagyon köszönöm a tartalmas írást a Sen Anlat Karadenizrõl (továbbiakban SAK) kellõen becsábított, hiábo no.. az én terepem is inkább ez vonal, ezért tegnap le is tudtam az elsõ részt, a második viszont már nem volt fent azon az oldalon ahol az elsõ (egyáltalán van hozzá már sub?). Apropó feliratok, ha nem nagy kérés csajok, szánjatok meg annyi angol subos linkkel amennyirõl csak tudomásotok van (ha az egyik nem mûködik ott a másik alapon), köszönöm elõre is, én már feladtam a keresgélést ugyanis. No de vissza pár mondta erejéig a SAK-ra, mivel tövig rágtam a körmöm az elsõ rész izgi vége miatt, természetesen bele kellett néznem a második bölümbe hajnalok hajnalán, de csak felirat nélkül tudtam. Mary mindent leírtál a sorozatról, ezért én már nem is ragoznám, kiemelted az erõsségeit, az igen kemény feszültséget oldó humorát, a nem nagyvárosi helyszíneket (imádtam), a szerethetõ nagyon török karaktereket, a családot (ami felér egy olasszal...hehe) szóval jó lesz ez jó lesz ez! Fõszereplõ bácsi hirtelenségét még szoknom kell ugyan, de úgy érzem rendben leszünk;) Azt továbbra sem értem, hogy a törökök miért ragaszkodnak annyira a közel 2,5 órás részekhez, de persze ez nem a sori hibája.
- „Selamün aleyküm”
- „Pardon…?”
LOL....ezeknél poénoknál azért sírtam XD persze sorolhatnám...

FICI: az elõzetes alapján pörgõs és izgalmas résznek nézünk elébe ismét (fent is van már a 8-as felirattal, de nem volt még idõm rá). Ada és Göksel: köztudottan nem a kedvenceim, de egy ilyen vég durva lenne nagyon, szóval bízok az elõzetesek becsapósságában. Bilgének is „Günaydin” ahogy látom, leosztja rendesen a diliseket:)
Eti Can szexuális feszültsége: már nem is tudom mit higgyek, de komolyan:) Eti, mint Can megalkotója, uralni és irányítani akarta a férfit élete végéig, az egyetlen nõ akart lenni az életében, anya, barát, társ (szeretõ?) akihez Can mindig visszatalál. Erre legyõzi egy táncos lány….., fájdalmat akart okozni még utoljára (utánam a vízözön) és ott szúrt bele, ahol szerinte a legjobban fájt a férfinak, bár akkor már annyira mindegy volt ez az önigazolás részérõl. Tulajdonképpen bármi lehetett a háttérben.
Michonne 2018 febr. 04. - 19:17:52
(1008/1897)
Szia:)

No ez aztán cukormázas a javából, mármint a film:) Sam pedig fiatal és jólfésült:) Köszi a helyzetjelentést az Out-ról, mentettem, hogy csak a második évadig érdemes.
Kevéske idõmet a Britanniára szántam a héten. Jó tanács: senki nem akarjon druida temetési szertartást látni….. (azt sem tudom én miért nézek ilyeneket? :D) És bár a képi világ és az alakítások nagyon rendben vannak, összességében mégis csalódás nekem a sorozat.

Vikings: Lagerthát én is bírom, de ezzel a „mindenkire rámászok” szerepkörrel jócskán leépítették, gondolhatod, hogy a püspök sem menekül elõle..:D (btw az életemet is feltettem volna erre a meglepire XD)

Alex S.: bevallom több esélyt is adtam neki korábban, de eddig nem tudott igazán kitörni a cuki fiú vonalból nálam, persze naivan azzal nyugtattam magam, hogy késõn érõ típus…hehe De örülök neki, ha fejlõdés van a láthatáron, ideje ismét ránéznem a fiúkára:)
Amikben láttam: Exit (gyengus film, amiben õ is nagyon amatõr) True Blood (amcsi sori, önimádó viking vámpír…telitalálat, szerettem), What Maisie Knew (film, pótapukát játszik benne, garantált a nyáladzás:D, ajánlom megnézésre), The East (film, ökoterrorista vezér… nem is tudom… hmm ebben is inkább cuki, mint bármi más :D). Egyébként Bill Skarsgardot tartják favoritnak a családban, persze csak a papa után, de hozzá még nem volt szerencsém.

És akkor egy kis török nyami: belefutottam az instán ebbe: https://www.instagram.com/p/BesazaEFoSU/?taken-by=cansu_dere_arab_fans már csak nosztalgiából is rákattintottam:) mert úgy nem cuccol le nõt az ágyról senki, mint Kenan..hihi eléggé kopnak már az emlékek, de a padlón fekvõ testõrködést az elõzte meg, hogy Eysan rikoltozva egeret hallucinált a szobában, jól emlékszem? a tuti és mindig beváló trükkök egyike…hehe
maryriddle 2018 febr. 02. - 23:33:36
(1007/1897)
Ja igen azt a sorit említetted és bele is néztem anno, a mûszakáll megmaradt :-)
Biztos kifogtad akkor a legrosszabbakat, vagy mostanra ért be a bácsi, mindenesetre ennek a dizinek a rendezése csillagos 5-ös.

Kenanról jut eszembe, olvastam hogy Fi-s Bilgénk (Busra Develi) lesz a partnernõje a szultános diziben ha elkezdõdik valaha.
(Az exed(?) meg az exem (Burak Deniz) között nehogy kitörjön a balhé :-))
maryriddle 2018 febr. 02. - 22:20:17
(1006/1897)
Merhaba!

És itt vagyok! Hosszú volt az út idáig, sok minden keresztezte az utamat, betegségek, munka, technikai gondok, de csak megérkeztem az ígért esszével mindenki legnagyobb örömére.

Ígérem a jövõben megpróbálom visszafogni az Orhan legényes képek poszolgatásával :-))

Elõre is bocsi a gépelési fogalmazási hibákért, csapongásért, hullafáradt vagyok, de inkább most írok, jövõhéttõl megint nem lesz idõm semmire.

Egy kis Sen Anlat Karadeniz kedvcsináló, ha már Michonne kérte.
Elöljáróban a nagy hír, ha valaki nem értesült még róla hogy a sorozat lenyomta a Dirilist! (Kb. 16 millióan nézték szerda esete!)
Egy gyöngyszem ez a sorozat most nékem a török sorik fekete tengerében, csak hogy stílusos legyek. :-) Én egy bölüm után rajongója lettem.
Bár bevallom csak Orhan legény bájai miatt vágtam bele, azt hittem hogy a szokásos kényszerházasságos, pszichopata férj - angyali asszony sztori sokadik változata lesz. És az alaptörténet valóban lerágott csont, de így is tudott valami újat mutatni, adni. Egyrészt izzig-vérig török produkció (jó értelemben) márészt török sorozatokra nem jellemzõen pörgõs, egy percig nem unatkoztam, ami meglepõbb semmibe sem tudtam belekötni. :-) Érzelmileg pedig egy hullámvasútra ültetett fel. Még röhögni is tudtam, ugyanis humorból sincs hiány.
A szereplõk nagyjából a klasszikus törökök. Orhan fiú tovább viszi Mahir Kara örökségét Trabzonban, persze egy kis "crazy Orhanos" de szimpatikus beütéssel. Ha még egy kicsit növeszti a haját, jó lesz fejre is. Ulas Tuna Astepe (sosem fogom megjegyezni ezt a nevet) pedig hozza a kötelezõt, az ilyen karakterek azért jól mennek neki.
Az asszony a szokásos török álomnõ, egy miss universe külsejû szent asszony. Azonban nem az alázatos mindenbe beletörõdõ Narin, ellenkezõleg, ezért is lehet igazán együttérezni vele. A színésznõ egész jó, kicsit furi, de ez érthetõ egy ilyen karakternél.
Pszichoférj mondanom sem kell ha láttátok a fragit hogy egy extraundorító, beteg kis féreg, - de természetesen a kiváló színészi alakítás egy pöppet ellensúlyozza a hányingerérzetet.
A többi mellékszereplõ pedig eddig gyakorlatilag a humort képviselte eddig. Nagyon "törökök" de szerethetõek.
A forgatókönyvet dícsérni még korai, de érzem hogy nagyon jól felépített sztorival lesz dolgunk. Ilyen erõs, nézõtbeszippantó kezdést utoljára a BBO-nál láttam.
A rendezõ, Osman Sinav nevét már sokat hallottam, de eddig még nem láttam tõle semmit. Na mostmár értem miért hallottam ennyit a nevét.
A filmes eszközök zene, képi világ stb. is nagyon rendben vannak. Végre nem Isztambul! (bár úgyis vissza mennek)
Persze itt is vannak tucatellemek, és a törökös szentimentalizmus meg van, de nagyon ízlésesen tálalva,és egy ilyen történetnek ez abszolút jól áll.
Többet spoilermentesen nem tudok írni. De tényleg ajánlom mindenkinek. Én kicsit visszanyertem most a török sorikba vetett bizalmamat. Ámen.


Régi témáinkhoz visszatérve.

VS:
A második évadot még nem kezdtem el, de majd nemsokára. Láttam végre Azize is megkerült. A Yidliz - Yakup dolog nagyon érdekel engem is. És a HilLeonnal kapcsolatban is érdekes dolgokat láttam. Most komolyan MEGTETTÉK?! vagy valamit félreolvastam?
Nem akartam titkolni a véleményemet Réci :-) Csak ez a sorozat olyan egyértelmû nekem, hogy alig tudok róla mit írni, meg amúgy is leírtatok már mindent helyettem. Átlagos unalmas nézõ vagyok ezúttal, drukkolok a "jóknak" és nemszeretem a gonoszokat.
Élveztem végig az elsõ évadot. A forgatókönyv végig érdekes tudott maradni, viszonylag kevés volt az üresjárat, egyedül az Eftalya szálat untam már a végén. De leginkább érzelmileg adott valamit, pedig én nem vagyok oda annyira ilyen nemzeti érzelmû sorozatokért, de itt annyira szépen van megjelenítve hogy sokszor képes voltam meghatódni még én is. Pedig tényleg nagyon csöpög, de valahogy a törököknek ez jól áll. Náluk nem számít ez "szélsõségnek", mindenki az, és már az a csalódás ha valaki nem. Ugye Yildiz :-) Tehát ennél a sorinál el tudtam értékként fogadni ez és helyenként még azonosulni is vele kívülállóként is. A családot feláldozni a nemzetért, illetve a meghalni a török zászlóért dolgokkal ellenben én sem tudok mit kezdeni...
Ugyanúgy el tudom fogadni az Atatürk mániát. Kedvenc diktátorom :-) Jó ez kicsit erõs volt, de ha van olyan egypártrendszer ami jogokat adott az embereknek, és jobbá tette kicsit a világot, akkor az övére így tudok tekinteni. Egyébként melyik történelmi hõs egy szent? Viszont az örmény népírtáshoz nem votl köze a külföldi szakértõk szerint sem. És õ biztos nem tiltotta volna be a csókjeleneteket ha lettek volna dizik akkoriban :-) Az Erdo papizmus annyira felerõsödött hogy el tudom képzelni ez a sorozat kicsit így üzenget a hatalomnak.
Na vissza a sorira:
Persze leginkább magánéleti szálak melengették a szívemet. A szerelmi szálak közül mindhármat szerettem. De fõleg a család Cevdettel való kapcsolatát szerettem nézni. Hát nem valami befogadó a család a hazaárulókkal szemben :-) Kivéve Azizét, õ azért befogadta a...khhm... bocsi. :-)
Szóval, annyira szépen ábrázolták mind a szerelmes férj, mind az apukájukat annyira szeretõ és hõsként tisztelõ gyerekek érzelmeit. Az egyik kedvenc jelenetem Ali Kemal "merénylete" Cevdet ellen, egy percig nem hittem el hogy megteszi.
Azizét ti is kritizáltátok egy kicsit. Én is egy kicsit hadd :-) Úgy tûnik Bergüzar karakterivel mindig így járok. Egyébként Azize karakterét is szeretem, de anyaként párszor kiborított. Elsõsorban a kerítõnõi szerepe miatt a Yildiz - doktor frigyben .... Undorító volt. PEdig ú egy modern nõ, hát Tevfik asszonyaként is majdnem leteperte Cevdetet a hajón, de a lányai bezzeg ne legyenek szerelmesek. Tímea nagyon szépen írtad anno, kicsit vicces amikor a szabadságharcot a lányátházasságra kényszerítené egy "legális nemierõszakolóhoz" csak mert megfogta egy görög arcát a parton... Én sem haragudtam Yildizre a doktor beköpése miatt. Jól tette. A másik "kedvencem" Azizétõl amikor Hilal bevallja a Leon iránti szerelmét. Azize meg "te még kicsi vagy nem tudhatod mi az a szerelem" Afferin, anyu!
Kedvenc szereplõm Hilal leány. Az önérzetes török lányokat mindig támogatom, amennyiben az önérzet nem teszi õket egy hárpiává lásd. Hazan. De nem csak emiatt. Nagyon ritkán látni török sorozatban olyan nõt, lányt akit a magánéletén kívül bármi is foglalkoztatna, nem hogy még "nemes ügyek". Ilyen szempontból is egy kuriózum számomra. Hisz valamiben, és kiáll mellette, és az hogy néha következetlen(?) volt önmagához (a Leon románc) csak emberibbé tette szememben.
A HiLeont pedig imádom, ha már szép csöpögõs ask, akkor ilyen legyen. Láttam a második évadból is jeleneteket. És igen, kedves török sorozat készítõk, a fiatal szerelmesek igenis szoktak csókolózni!!!
A Yildiz - Kemal vonal is érdekes volt, végig éreztem a feszültséget és vártam hogy valami történjen, de bevallom a nagy vallomásnál kicsit zavarba jöttem :-)
Én Yildiz karakterét is kedvelem. Néha önzõ és kicsit egyszerû(nek tûnik) de amikor Ali Kemal megkérdezte hogy hogy lehet ennyire közömbös és Yildiz elmagyarázta az "életfilozófiáját" teljesen meg tudtam érteni, még ha nem is tudok vele azonosulni.
Ali Kemalt sajnálom hogy lelépett. Sokkal több lett volna az õ történetében, a Veronika, Leon jelenetei nagyon szépek voltak. De annyira látszódott hogy nem így tervezték, ilyen gyorsan. Örülök hogy jól érzi magát a Cukurban, de sajnos nem tudom most nézni, egyszerûen nem csúszik. De ha írtok róla lehet hogy majd kedvet kapot.

Fi-rõl most röviden csak.
Semmi gond Réci, nem esett le hogy irónia akar lenni a Duru mint szerelmes nõ, meglepett volna de érdeklõdéssel olvastam volna.
A kefeléséekrõl meg annyit hogy félreismertelek anno és tényleg ne haragudj, de emlékszem hogy török sorozat válságban voltál amikor tavaly elkezdték adni a Fi-t és nyugati sorozatokat néztél és én ezért hívtam fel a figyelmed anno a Fi-re mert azt hittem hogy a Barlangban menõõõ lesz ez a pornó :-). De amikor kiakasztott Can asztalos sikálása már tudtam hogy neked lehet hogy még lesz bajod ezzel a sorival :-)

Denizzel kapcsoalatban teljesen egyetértek veletek. Nekem az elején még szimpatikus volt a sértett szerelmessége, de már kezd átesni a ló tulsó oldalára. Mûvészként sem a régi, de amit a nõkkel mûvel...Ha nem is õ tehet róla hogy Nilay annyira viszket, akkor sem érzem teljesen korrektnek a viselkedését vele szemben. Felõlem baszmakolhat, de akkor legalább viselje a következményeit. Nem azzal van a gondom, ha valaki hibázik, hanem ez a sunnyogás annyira karakteridegen az "eredeti Deniztõl".
Durut 'szimpatikusították"? Hát nem tudom. Azért nem fogom jobban szeretni, mert elhagyta az anyja, de legalább megmagyaráz bizonyos dolgokat. Örültem hogy nem szájbarágósan oldották meg ezt a szálat sem. De valóban leleplezõdött hogy a femme fatale csak egy illúzió vele kapcsolatban. Na, legalább maradt egy kis lelkiismerete még, de hogy Deniz ennyire felizguljon erre...., az bevallom kicsit sokkolt, tudván hogy közben Ece az intenzíven fekszik....
A Can - Eti szálra én is csettintetem egyet. Végre értelmezõdött miért thriller sori egyik mûfaja, mert eddig nem volt világos. Umut, umut... Ozan Güven hatalmasat játszott. Egyébként Etinek mi lehetett a célja amikor elárulta végül Cannak hogy Duru megcsalta? Nem tudtam nem felfigyelni rá mintha mindig lett volna köztük egy kis szexuális feszültség, vagy én képzeltem be???
SMK - Özge ask továbbra is a kedvencem. Imádom ezt a fura romantikát köztük :-) Annyira bírtam a 6. bölümben amikor Özge el akart menni, erre SMK rögtön megvakult :-)))És valóban csak velük kapcsolatban beszélhetünk karakterfejlõdésrõl. Bár szultánunk szerintem a szíve mélyén mindig is jó volt, csak kellett valaki aki elõkotorja ezt belõle. Nem véletlenül mondhatta Numan hogy õ mindenkinél különb.
Bilge karaktérben pedig valóban több lett volna. Sajnálom én is. A második évadhoz sajnos szinte semmit nem adott hozzá, sorra csak a csalódásokat okozza Denizzel együtt. Réci egyébként egyetértek a Bilgés analízissel. Mondta is Cannak hogy akkor izgult rá elõször (nem pont így mondta), amikor meglátta az összetört pohárral a kezében az irodában és egyáltalán nem volt karizmatikus,sokkal inkább szerencsétlen...
A fragit láttátok? Ada és Göksel öngyik lesznek????

Fazilet:
Vállalom hogy kivívom a nemtetszéseteket, de lehet, hogy fel fogom adni ezt a sorozatot. Ugyanis kezdem nem érteni, hogy mi ez, mit nézek, és miért. Az elsõ évadban is voltak hülyeségek, de legalább volt egy koncepciója a történetnek, tartott valamerre, volt történetvezetése. De a 2. évad azt sem tudom hogy mirõl szól. Bocsi a Hazan fanoktól, de elegem van belõle. Kiiírtottak mindent amit szerettem az elsõ évadban. Az egy dolog. De lassan nincs is önálló személyisége, Yagiz és Sinan ügyein kívül semmivel sem foglalkozik. A cégnél miért is érzi magát minimum igazgató-helyettesnek? Mintha kezdene anyja lánya lenni ami a pofátlanságot illeti. A "szerelmével" kb. úgy bánik, mint egy rossz gazda a kutyájával. Sajnálom, de végleg eldõlt hogy én nem akarok soha YagHazt, mert gonosz vagyok és azt akarom hogy két szék közül a padlóra essen. Hahhaha. Bocsi. És szerintem nem méltó Yagizhoz. De még Sinan is jobbat érdemel jelen. A pincsikutyája lett. Akármilyen is volt a múltja, most körbenyalogatja Hazant, nem értem mivel érdemli ki ezt a hideg bánásmódot. Ece ellen bizonyítékok voltak hogy megmérgezte az apját, hogyan kellett volna reagálnia? Hát nem úgy néznek ki mint egy friss szerelmespár...
Yagizt szeretjük De bevallom, rá is kezdek ráunni. Nem a karakterre, hanem arra hogy a sorozat készítõi egyáltalán nem használják ki a lehetõségeit. Hol Sinant, hol Hazant istápolja. Egy váll amin lehet sírni. Tényleg ennyi lenne Yagiz Egemen?
Meglátom ha lesz valami elõrelépés YagHaz ügyben és nem csak nézõetetés az egész, akkor adok még egy esélyt a sorozatnak. De jelenleg nincs türelmem ehhez a nézettségvadász szenvedéshez.

Egyebek:
Zsuzsanna az Siyah beyaztól akartalak kérdezni. Láttam azokat a szenvedélyes mûcsókokat instagrammon :-) A fickónak nem engedi az asszonya a normális csókot, vagy a színésznõnek a férje?
Szóval akkor a fõhõsnõ most tényleg szerelmes egy bérgyilkosba? És a fickónak van valami "mentsége" (mondjuk mit Dexternek hogy csak sorozatgyilkosokat dobál a tengerbe) vagy szimpla bérgyilkos?

Tímea te akkor nézed ezt a pszichodadás sorit? Bele akartam nézni de még nem vitt rá a lélek. Milyen? És miiii? Az exurad az exmostohalányával kavar? Az ilyenekkel engem nagyon zavarba lehet hozni. Bár ez egy jó sztori lenne, ne csak mindig a testvérem exe legyen már egyszer az anyám exe is. :-) Csak nem molesztáló nõgyógyászt alakít? az eredeti filmben az volt a dadus férje. Mert akkor mindenképp belenézek. :-)

Bugra dizi fragi: https://www.youtube.com/watch?v=oyGHPl35iLM Sokat nem mond, de legalább nem tûnik szappanak.

Na mára ennyit belõlem.
Iyi geceler
maryriddle 2018 jan. 31. - 00:56:51
(1005/1897)
Igeeennn!!! :-) Hát nem egy könnyed kikapcsolódás az biztos, de én bírom a keményebb, érzelmileg megviselõbb sorikat. Persze ha nagyon nem bírod az erõszakot látni, akkor lehet hogy nem neked való, de azért szerintem érdemes adni neki egy esélyt, mert közben meg egy nagyon szép és megható történet (lesz szerintem), az a fajta ritka török sorozat ez ami érzelmi feltöltõdést is képes nyújtani, a szokásos WTF érzés helyett :-)).
HZsuzsanna70 2018 jan. 30. - 15:46:09
(1004/1897)
Szia :)

Tényleg ennyire jó? Mert bevallom én pont az ujjtöréses rszt láttam elõször, és hát az elvette a kedvemet az egész sorozattól :)
Most lesz egy pár nagyon aktív napom kevés szabadidõvel, de akkor jövõ héten lehet erõt veszek magamnon és megnézem :) Addígra talán a 2. rész is fent lesz feliratozva :)
maryriddle 2018 jan. 29. - 23:27:42
(1003/1897)
Húúú de jóóó ez a sorozat!
Nézzétek!
Michonne 2018 jan. 28. - 22:30:48
(1002/1897)
Hajthattak arra is mondjuk, hogy minél nagyobb legyen az áll leesés, és ezáltal a kövi évadvárás, ha emlékeim nem csalnak a szokásosnál több idõ telt el a két évad között, szóval nagyon kellett a hú meg a há és az igen húsba vágó zárás:) de ha jól olvaslak nem csak zárásnak szánták ezt a hendikeppet....:)) ajajj szegény Jamie, mit ki nem kell bírnia:))

ha már öregedés, a múlt heti Vikings utolsó perceiben visszatér Rollo, kb. mint saját öregapjának maszkírozva, mindezt úgy hogy a kb. ugyanannyi idõs Lagertha, aki már lazán nagymama, még mindig max. 30-ak van láttatva...haha

Ó a jó öreg Hogyvolt ....anno én is sokat jártam arrafelé:))
Michonne 2018 jan. 28. - 22:16:06
(1001/1897)
Szép estét, illetve maradék vasárnapot:)

Jobbnál jobb pasikat hoztok Ablák, csak cuppogni tudok;) Zsuzsa és Mary írjatok csak szépen errõl az új soriról (a bántalmazósról), mert - egyelõre olvasásilag - engem is érdekelne.

Timi, ez kép……dádá ... :D
Fazi detto, premenstruáló Hazan (by Réci) elérte, hogy csak xanaxal csússzon. A FI leszbi alapozás után igazán választhatna egy Özgefazit inkább magának, és így talán a két táborra is béke szállna. Az irreális és fénysebességû átalakulások után simán beleférne a sztoriba végülis…haha

FiCI:
A Deniz kritikád teljesen jogos, és egyet is értek, de a rövid lávunkra tekintettel azért elrebegek érte egy imát, reménykedve benne, hogy csak a „majdnem véget” láttuk vele kapcs., és a legeslegvégén azért nem fogják ilyen méltatlanul kivéreztetni.
Pár hete valamelyik hajnalban feltettem itt magányomban a költõi kérdést, hogy mennyire fogja megérinteni õket a mocsok, vagy annak szele most, hogy visszatértek a játszmába. Hát látjuk mennyire, bár ekkora formálódást inkább a kiforratlanabb és befolyásolhatóbb Bilge esetében tudtam volna elképzelni, és kevésbé a morálisan mindig sziklaszilárdnak tûnõ Deniznél. Szívás. Teperniük kell az íróknak, hogy fel tudják innen építeni õt (sajnos a hetesben is csak menekülni akar és nem szembenézni önmagával). Pedig igazán sajnálnám, ha szimpla lufi pukkanást szánnának egy ilyen szimpi karakternek.
Visszatérve a 6. részre engem a lányok izzadságszagú, és helyenként eltúlzott közös nyûglõdése és féltékenykedése is rettenetesen untatott, annyira, hogy visszasírtam Göksel genya csipkelõdéseit az elsõ évados próbákról….:D Ece párás tekintete részek óta nevetséges, az olasz-török csaj leépítése pedig több mint kínosra sikeredett (kanapé jelenet különösen ahhhh), én kérek elnézést, ill. az Adás marhaság is túlzás lett már. Nekem sok volt, hogy az epizód nagyrészt a 4 nõ 1 Deniz sokszögre korlátozódott, pontosabban igazán az bosszantott, hogy az írók ennyire olcsón oldották ezt meg. Deniz, részek óta érlelõdõ és totálisan kiábrándító viselkedésére a 6.-ban tették rá koronát. Mialatt a nõk rajta drámáznak premier plán hetek óta õ csak bambul és lapít, mint vmi gagyi szappanban. Lehangoló volt látni, hogy semmi felelõsséget nem érzett a kialakult szitu miatt. Játsszák a musicalben a saját musicalüket, és ahogy ezt a lágy szappant megneszeltem, gondolhatjátok, hogy lóhalálában és esedezve kértem bebocsájtást SMK szultánunk várkapuja elõtt, reménykedve, hogy Urunk megszán és visszafogad a háremébe a laza kitérõm ellenére….haha
Persze azt értem, hogy Deniznek és Durunak valahogy el kellett jutnia a kanapéig, ez várható is volt, hiszen túl lezáratlan volt az õ szakításuk, és az érzelmeik megrekedtek a két kapcsolat között, elmúlni nem múltak el, tehát ez oké, de az íróktól kreatívabb megvalósítást vártam volna az idétlen féltékenykedõs klisén túl.
Szívembõl beszélt a 7.-ben a munkatársnõ (a nevét nem tudom, õ a darab rendezõje), amikor Denizünk arcába merte vágni röviden és tömören az igazságot, persze mindeközben ismét ledöbbentem a pasin, hogy õ meg mennyire máshogy látja a szerepét az egész trutyiban. Tuti elvitték az ufók…XD én is követelem vissza az igazi Denizt!:) Az ego ismételt felemlegetésében Durunak még igaza is lett volna, de neki meg nem osztottunk lapot, különben is bagoly mondja verébnek XD
Jót nevettem Duru megvilágosodásán és sértett amazon dumáján is az „egyik pasira sincs szükségem” témakörben, és mindezt mondja ezt a társfüggõ... muhaha .... valszeg erre még Scarlett O’hara is csettintett volna. A jelenlegi Duru, ill. akit eddig is megismertünk egy napot nem bír ki egyedül, de ne nekem legyen igazam.
Egyébként a 7. rész megnyugtatott, hogy talán sikerül úgy lezongorázni a maradék részt, hogy filmes szempontból értéket is képviseljen a sorozat, ne csak ócska megoldásokat, és alibizést, mint a szörnyû 6-ban. Can és Eti sztorija jócskán felülmúlta az eddigi megérzéseimet, no és a tippelgetéseimet kapcsolatukat illetõen. Ahogy Eti újra és újra szembesíti Cant és a nézõket a férfi és a saját maga alaptragédiájával az több mint szomorú, persze ez semmi alól nem menti fel õket tudom, de szinte lehetetlen volt nem együtt érezni velük bizonyos jelentekben, amihez persze a két színész tökéletes alakítása is nagyban hozzájárult. Ozan Güven különösen pazar volt.
Sadik bej meg rendesen visszatért a valóságba szerencsére és hozza az elsõ évados szintet, azok a nézések meg közel hajolások, meg dumák …anyám…..uhh…. irulok pirulok, mint Özge …se….:)))) Élmény nézni a finom hangolódásukat, egymáshoz szelídülésüket. De hogy kegyetlenül beletapossak az idillbe – és ezért nyugodtan lelõhettek drága ablák- a megérzésem elveti a naplementés véget esetükben és inkább az SMK által is elõrevetített hármas randit a pokolban Cannal és az ex apóssal valószínûsíti. Karma.
A végére hagytam Bilgét, aki egy helyben toporog és postás szerepre van kárhoztatva a második évadban szvsz. Vagy csak én érzem így? Nem tudtak igazán mit kezdeni vele az írók, pedig lett volna benne potenciál bõven, mégis lóg a levegõben. No hátha alakul majd vmi nála is az utolsó részekben.
Egyébként, ha így haladunk a karakter leépítésekben, a sorozat erkölcsi gyõztese messze az Özge-Sadik páros és persze nem a leépítésben, bármi legyen is a közös útjuk végkimenetele, hiszen tulajdonképpen csak õk voltak képesek fejlõdni a kiinduló állapotukhoz képest. Hátra tolva az egót, jobb emberré váltak a másik által, ill. hatására.

A Testrõl és lélekrõl jelölésének én is nagyon örülök és drukkolok persze. Számomra jobban emészthetõ volt, mint a Saul, bár témáját tekintve ez nem különösebben meglepõ megállapítás nyilván. A nõi kéz erõsen érezhetõ volt az alkotáson szvsz, de rám igazán a mindent átívelõ humora hatott a filmnek, eddig bárkinek is ajánlottam, mindig ezt hoztam fel elsõként. A nagy esélyes svéd jelölthöz (The Square) van angol felirat, terveim között szerepel az is valamikor.

Altatónak, és mert, mert mindig azok írek;) https://www.youtube.com/watch?v=2Tpmn1ONydA
maryriddle 2018 jan. 28. - 17:53:08
(1000/1897)
Szia! Nem még nem nem volt idõm, mára terveztem. Elküldenéd hogy hol találtál angol feliratot hozzá?
Elõre is köszi.
HZsuzsanna70 2018 jan. 28. - 15:55:45
(999/1897)
Sziasztok :)

Mary, nézted végül a nõbántalmazós storyt? Egy kicsit belenéztem most hogy van már angol felirat :) Elég durva a férj, de úgy látszik a törököknek ez nagyon bejön, elég jó volt a nézettsége :)

Közben elkezdtek reklámozni egy másik atv-s sorozatot, még nagyon sok infót nem találtam a tartalmáról, de az elõzetesnek egy kicsit Fatmagülre emlékeztet ... aztán persze lehet tök más lesz a történet :)

https://www.youtube.com/watch?v=cgJ7QU6EQxo

A tiniszoba falra rég került fel újabb kép, ezért hoztam egy Caglar fotót is :D
maryriddle 2018 jan. 25. - 21:39:47
(998/1897)
Ja neeeem, ez a Divergent-es pasi. Ott nem tetszett csak röhögtem rajta, de papruhában nem rossz :-))