Téma: Hal a tortán

Lencsi1983 2008 máj. 15. - 13:41:40
(467/4267)
Pedig van ilyen is! Dél-Alföldön a határ közelében nemzeti eledel!Én nem messze lakaom attól a környéktõl, de Istennek hála az az ínyencség minket nagy ívben elkerült!
Lencsi1983 2008 máj. 15. - 13:39:19
(466/4267)
De abban legalább nem úszik marhabendõ!:-)
elisabet 2008 máj. 15. - 13:36:08
(465/4267)
Jézuskám ! Még ilyenrõl nem is hallottam soha. Pffúújj... borzalmas lehet! :((
kevinspéci 2008 máj. 15. - 13:29:11
(464/4267)
Van ennél borzasztóbb dolog is. Pl. tea tejjel... :)
Lencsi1983 2008 máj. 15. - 13:26:08
(463/4267)
A pacalpörit, vessenek még, én is nagyon szeretem! De ha már látattok valami undorító dolgot, hát az a TEJES PACALLEVES! Én aztán majdnem mindent megeszek (legelább is egyszer), de azt még megkóstolni sem volnék hajlandó!
elisabet 2008 máj. 15. - 13:25:24
(462/4267)
Hát ez az !!! Egyetértek !
elisabet 2008 máj. 15. - 13:22:35
(461/4267)
Nekem még sosem volt ételmérgezésem hál'Istennek... viszont túlevésben már szenvedtem - nem kívánom senkinek.
Azért nem szeretnék kikapni - én bizony galád módon szeretem a pacalt... ugye azért még nem vonod le a konzekvenciát rólam túl korán ? Bocsi... :(((
kevinspéci 2008 máj. 15. - 13:21:36
(460/4267)
Huh, pacalLEVES? Te jó Isten! :)

A jó csípõs pacalpörköltet nagyon szeretem, de ha a levesemben uszikálnának zsülienre metszett gyomordarabok, akkor kitobnám a taccsot szerintem. :)
1/10
Bigpapa 2008 máj. 15. - 13:15:43 1/10
(459/4267)
Már azt sem értem, hogy ha a Liptainak ételmérgezése van,miért nem cserélték le az utolsó pillanatban.
Nekem vasárnap volt ételmérgezésem, és ma ettem elõször igazán normálisan. Addig csak 2-3 piritóst egy nap :)))) Fogyinak jó volt ;)

Olvastam az újságban, hogy a Koós azért bunkózta le a többieket, és mondta nekik, hogy menjenek haza az anyjukhoz és kérjenek tõle zsíros kenyeret,mert nem voltak hajlandóak megkóstolni az õ "világhírû" tárkonyos pacal levesét.
Hááát, ha valaki velem pacalt akar etetni,azt el is verem :))))
Rólam pl. mindenki tudja, hogy abba a házba be sem lépek, ahol megérzem a kaliforniai paprika szagát. Mint a drakula a hagymától, én ettõl halok meg :)))))))
elisabet 2008 máj. 15. - 12:22:46
(458/4267)
Mindenkinek nagyon jó étvágyat kívánok - én elfogyasztom az "elisabet-módon" készített szalámis szendvicsemet a munkahelyemen. Igaz, nem fogyókúrás. Azért egy fini krémlevest sem vetnék meg, de ez van.
elisabet 2008 máj. 15. - 12:16:11
(457/4267)
Szia! Egyáltalán nem vitatom, hogy Mága Z. nem gáláns úriember - szó sincs errõl! Csak nekem egy kicsit sok volt a milliõ, mint írtam, de lehet hogy ezzel a véleményemmel egyedül vagyok.
Valahogy ez a csapat nekem nem nagyon jön be. Koós mûvész úr kicsit langsam-ba tehetné magát, legalább egyszer, ilyen alkalomkor. Kicsit ciki volt. Lehet azt hitte, hogy jópofa, de szerintem ez egyáltalán nem úgy jött le. "Mértékletesség" szó talán nem szerepel a szótárában. Igaz, a médiákban sosem tagadta, hogy nem veti meg ami az üvegben van. A "lányokról" nem nyilatkozom, õk is hozták a formájukat. Több nevetést, jó hangulatot vártam, de nem jött össze. Talán majd máskor tényleg kikapcsolódást fog jelenteni ez a "sorozat". :)))
cseszter1 2008 máj. 15. - 11:06:44
(456/4267)
Teljesen felháborodtam, hogy a vendégek milyen közönséges módon viselkedtek.
Nem tisztelték a házigazda igyekezetét és azt sem, hogy egy kiváló mûvész házában vannak. Azt hiszem, hogy ezek után nem tudom õket elõítélet nélkül látni a Tv mûsoraiban.
Van, akit a marokkói király hív meg zenélni, de van, aki mûvelõdési házakban, üdülõkben szerepel. Ez sem baj, de nem lenne szabad ennyire kimutatni az irigységet, hogy valaki 34 évesen milyen szintre jutott a saját felbecsülhetetlen teljesítményt nyújtó tehetségével. Na és miért is baj az, ha ezzel "dicsekszik" valaki, nyilván büszke rá - jogosan - hogy honnan jött és mit ért el, és ezt nem rejti véka alá és nem is felejti el, mert nagyon sokszor jótékonykodik. Bunkó Társaság! Az irigység bõg belõlük! Megtiszteltetésnek vehették volna, hogy Mága Zoltán otthonában, egy asztal mellett ülhettek vele!
A minimális intelligenciával sem rendelkeznek!! M Zoltánt árnyékába sem léphetnek. "Õ" lett Valaki, nem kell szégyenkezni a Magyar Hazának, büszkék lehetünk, hogy ilyen intelligens, fantasztikusan tehetséges mûvészünk van! A KOÓS JÁNOS egy züllött alkoholista, a vörös orrával, a bunkó viselkedésével jól lejáratta magát. Irigy, és pofátlan! Betegsége nem lehet felmentés. Tán az fáj neki, hogy õ csak egy Szót-üdülõs nyugdíjas esztrádmûsorban érzi azt, hogy tehetségesnek tartják?? Borzasztóan meglepõdött azon a luxuson, amit látott, és lerítt róla az irigység. Ha emlékeztek a mûsor elején volt valami olyan beszólása: "lehet, hogy egy barátja házába hív minket, mert nem akar elõttünk szégyenkezni." Hát bámulhatott.
Bigpapa véleményével teljesen egyetértek.
ZARA 2008 máj. 15. - 10:45:37
(455/4267)
Sziasztok!
Azt gondolom a tegnap esti mûsorról..., hogy mindenki Önmagát minõsítette.
Liptai K. közönséges volt mint mindig. Kós a részegségtõl beszélni sem tudott. Kapócs olyan volt mint mindig ..semmilyen...
Mind hármójukat igenis megette a sárga irigység attól ami fogadta õket.
A Mága Zoltán , nagyvonalú intelligens, gáláns úriembermódjára viselkedett...
Hogy a hangulat 0 volt Liptai, Kós, és Kapócs szerint...
Nos erre csak annyi a válaszom "Õk csinálták a hangulatot"...vagyis nem csinálták...mert meghaladta a képességüket...
És hogy a Mága Z. 34 évesen ennyire vitte…nos kérem tudomásul kell venni, hogy van aki tehetséges…és nem „ közönséges” lsd.Liptai –Kós…
elisabet 2008 máj. 15. - 09:06:18
(454/4267)
Szerintem is nagyon ügyes mûvész M.Zoltán, de én nem hiszem, hogy jól éreztem volna magam nála a tegnap esti vacsorán. Túl sok volt az "extra". Lehet, hogy nagyon jó házigazda szeretett volna lenni, de nem mindenkinek jön be ez a luxus környezet, fõleg azoknak nem, akik szerényebben tudnak csak élni. "Tényleg vehette volna lazábbra.."
Tilda36 2008 máj. 15. - 08:10:08
(453/4267)
Én is tisztelem becsülöm M. Zoltánt, de ezeknek már a vérükben benne van a rongyrázás. Az újgazdagok között kivétel nélkül mindenki ilyen.
Magenta99 2008 máj. 15. - 06:45:02 Előzmény Ibcsi54
(452/4267)
"Nekem az a meglátásom, hogy az ilyen emberek iszonyatos kisebbségi kommleszusban szenvednek!"

Ez tetszett! Ugye "komplexus"-ra gondoltál? :DD

Amúgy meg nem biztos, hogy annyira irigykedtek Mága Zoltán vendégei a látványon!
Sztem csak elhûltek (ahogy a hozzászólásaikból lehetett is hallani), hiszen a tipikus újgazdag sznob megnyilvánulást tapasztalhatták.
Félreértés ne essen, a mûvészete miatt tisztelem és becsülöm Mága Zoltánt, de számomra ez a tegnapi este több mint túlzás volt.
Vehette volna picit lazábbra!
Györgyi 2008 máj. 15. - 00:36:33 Előzmény yoyo444
(451/4267)
Fura, hogy jól élõ "sztárok" mennyire látványosan irigykednek, ha felülmúlják õket anyagiakban..
eugénia22 2008 máj. 14. - 23:43:29
(450/4267)
Egyet kell értenem veled. Szerencére nemrégen vettünk egy lakást,(persze eladtuk a régit...). És akiktõl vettük a szomszédaik, már kérdegetik,hogy ki/kik vették meg... Bár lehet,hogy ez, nem a legjobb példa...
yoyo444 2008 máj. 14. - 23:28:44
(449/4267)
Sajnos egyet kell, hogy értsek. A szüleim évekkel ezelõtt voltak kinn az USÁ-ban és a vendéglátóik szomszédja új tv-t vett. Áthívta õket, hogy "nézzétek milyen klassz tv-t vettem, örüljetek velem, stb." Itthon meg dugdosni kell az embernek azt, amije van, mert az emberek rögtön rosszindulatúan elkezdik találgatni, hogy mibõl telt rá.
Mága Zoltánról annyit, hogy valóban tehetséges és minden bizonnyal sok gyakorlás és munka van a háta mögött, megérdemelte azt, ahová jutott (nem úgy, mint pl. Gyõzike, aki bohóckodással gazdagodott meg)
Koós meg egy lecsuszott alkesz, már csupán a fizikai látványa is borzasztó, hát még ha kinyitja a száját... nem is értem: a mai médiában csupa tökéletes embert mutogatnak, hogy kerülhet õ a képernyõre? és egyáltalán ki kíváncsi rá?
1/10
Bigpapa 2008 máj. 14. - 23:04:49 1/10
(448/4267)
Amíg külföldön felnéznek rád, hogy okos vagy, több nyelven beszélsz, addig itt utálnak,mert valaki még a magyart is töri :))))))))))))
Egy barátomnak a nyelvtanulás a hobbija.45 éves most. 8 nyelven anyanyelvi szinten beszél, további 3-4 nyelv van, amin középfokon, és jópár olyan, amin alapofokon el tud beszélgetni. És 45 évesen nem vették fel dolgozni a múlt héten egy céghez, mondván, túlkoros! :)))))))))
Mesélte, hogy angolul és németül kellett megírnia az önéletrajzát, majd a felvételét vezetõ manussal angolul társalogni. Hozzátenném, hogy a barátom édesapja amerikai,így az egyik nyelve az angol. Azt mondja, hogy hasogatta a fülét, ahogy a manus angolul kérdezte. helytelenül és hibásan beszélt. Persze Õ csak a természetesen beszélt egyik nyelvén válaszolt. Nem ment át a rostán :))) Egy kicsinyes ember hiúsága miatt nincs munkája. Igaz, fordít és tolmácsol,de ebbõl nincs bejelentett állása :((