Téma: Gladiátor

10/10
Acheron 2008 okt. 31. - 16:01:12 10/10
(68/528)
10/10

a zenék meg egyenesen tökéletesek benne.
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 okt. 05. - 13:36:37 10/10
(67/528)
A filmrészlet miatt választottam.
10/10
idõjós1010 2008 okt. 05. - 13:34:11 10/10
(66/528)
Ez a link amit beküldtél a You tube-ról.....................................
A filmben nem egészen ez szólt. A dal ugyan az, de talán az elõadó személye teljesen más. Nem tom,de ez a dal a filmben ütött, itt viszont inkább taszít,pedig még a képkockák is benne voltak.
10/10
Heathcliff 2008 okt. 05. - 11:58:59 10/10
(65/528)
Nekem azért tetszett a film, mert azt, ahogyan egy embert képes teljesen összemorzsolni, ledarálni a hatalom; elfújni, mint egy nyárlevelet. Ez szerintem torokszorítóan lett benne érzékeltetve.
A 20. sz-ban hány millió embernek volt ugyanez az élménye. Persze, talán, akit már ennek a szele sem csapott meg, az nem rezdül össze ettõl a történettõl.
Pedig ez a rettenet sajnos napi valósága lett sokaknak.

Én nem is tudom. Talán ez a feldolgozhatatlan rettenet az oka, hogy ma az emberek lépten-nyomon, ha kell, ha nem, a politikai hadakozásoknál kötnek ki. nem tudom, bár utálom a jelenséget.
De talán már annyira beleégett mindenkibe az, hogy a politika ilyen iszonyatosan brutális módon avatkozik be a magánszférába, mint ebben a filmben. Nem tudom.

De éppen azért, mivel Maximus a családját vesztette el, tulajdonképpen akár mindenféle "Roma victor" nélkül is számomra rettentõ megrendítõ volna.
Az én csúcsjelenetem az, amikor hazaérve szembesül a családja halálával, és lefekszik a maga ásta sírok mellé.
A film kérdése: túlélheti-e egy ember a saját halálát?
Lehet élni még úgy, hogy minden elveszett, ami éltetett?
Nem sokáig. Egy FELADAT még életben tarthat - egy darabig, szív nélkül is.
Mondjuk, hogy bosszút állj, vagy megváltsd a világot - ilyesmi...

Egyébként a film, noha persze nem a valóságos történelmi tényeken alapul, hiszen Commodus tíz évig volt császár - azért sok mindenben jó közelítést ad. Pl. Commodust megölték. Már nem pontosan emlékszem, de úgy rémlik, egy kegyenc rabszolga. Mindenképpen nagyon érdekesen világít rá egy méltán elfeledett császár rémuralmára. :S
Ami egyébként az egész rendszer, a császárság végét is jelentette egyben - eztán a katonacsászárok zûrzavara jött, majd Diocletianussal a dominatus hozott átmeneti rendet.

És az irigység, hatalomvágy, ami ölni is kész - nekem ez is borzasztóan plasztikus és döbbenetes volt Phoenixtõl.
És ehhez sem kell különösebben nagy politikai, történelmi feneket keríteni, hogy ne tudja rengeteg ember, mit is jelent az a keserû düh, ami megõrjítette Commodust.

Csak ez a mondat volt iszonyú baromság belõle: "Volt egy álom, Róma".

A film betétdala még egy külön tragédia lenyomata: the world lost this beautiful singer when she died WAYYY before her time at the age of 33 from cancer in 1996.

És itt van maga a dal: http://www.youtube.com/watch?v=0JnAizAZpMQ
moffancs 2008 szept. 21. - 16:37:10 Előzmény slimshady3
(64/528)
slimshady3 2008 szept. 07. - 13:32:41
(63/528)
cso skacok valaki feltudna tolni a Gladiátort de a 1992-es kiadas amelyikben a boxolos sracok vannak: itt a leiras::lol:

A leiras: színes magyarul beszélõ amerikai akciófilm, 102 perc, 1992
16 éven aluliak számára nem ajánlott

rendezõ: Rowdy Herrington
író: Djordje Milicevic, Robert Mark Kamen
forgatókönyvíró: Robert Mark Kamen, Lyle Kessler
zeneszerzõ: Brad Fiedel
operatõr: Tak Fujimoto
vágó: Peter Zinner, Harry B. Miller III

szereplõ(k):
James Marshall (Tommy Riley)
Cuba Gooding Jr. (Abraham Lincoln Haines)
Robert Loggia (Pappy Jack)
Jon Seda (Romano)
Brian Dennehy (Jimmy Horn)
Ossie Davis (Noah)

Tommy Riley apja játékszenvedélye és adóssága miatt kénytelen Chicagónak abba a negyedébe költözni, ahol mindennapos az élethalálharc. Egy Jimmy Horn nevû férfi fogadásos bokszmérkõzéseket szervez a környékbeli srácoknak, akikkel elhiteti, hogy a segítségével profikká válhatnak. Valójában azonban az életükkel játszanak, a ringben ugyanis csak egy szabály van: minél nagyobbak az ütések, annál több a bevétel. Amikor Tommy a környékre kerül, Horn a jövõ új reménységét látja benne, és apja adósságával zsarolja meg a fiút, aki hamarosan az arénában találja magát.

Linkek:
IMDb
AllMovie
10/10
lemezek01 2008 aug. 18. - 13:43:43 10/10
(62/528)
Csatlakozom
Nagyon nagy film.
Remekül sikerült,egyszerûen tökéletes.
10/10
yippikaya 2008 aug. 18. - 12:16:48 10/10
(61/528)
A kedvenc filmem.
10/10
mike48 2008 aug. 10. - 19:18:40 10/10 Előzmény Vikke
(60/528)
csatlakozom nagyon jó film a zene kiváló az alakítások is 10/10
Vikke 2008 aug. 02. - 15:22:45 Előzmény madamtünó
(59/528)
Egyetértek tényleg lenyûgözõ film. Nekem külön kedvencem Joaquin Phoenix egyszerûen zseniális, meg persze Russell Crowe is nagyot alakít. A zene nagyon ott van.
10/10
movie.watcher. 2008 júl. 13. - 13:10:19 10/10
(58/528)
az utóbbi évek egyik legjobb történelmi filmje 10/10
10/10
madamtünó 2008 jún. 08. - 10:05:08 10/10 Előzmény Humpy
(57/528)
számomra minden részletében lenyûgözõ és jól megkomponáltan csodálatos film
Humpy 2008 máj. 03. - 21:20:07
(56/528)
Nekem a film eleje tetszett legjobban. Az agg császár és Maximus tartalmas párbeszéde - angolul - itt: http://www.sofaschool.com/gapfill.php?gappa_id=266
eugénia22 2008 máj. 03. - 18:59:02
(55/528)
Nagyon jó film. R.C. is jó benne.
8/10
resti 2008 márc. 15. - 19:01:12 8/10
(54/528)
Amint látják kedves filmezõ barátaim, a legeslegfontosabbat elérte a film, hogy megnéztük, s, hogy véleményt cseréltünk, cserélünk róla.

Szórakozás, igem - irja valaki-, ennyiben kifejezetten üzlet. A film mint eszköz azonban mégiscsak többel rendelkezik, nevezetesen azzal, hogy mûvészetet is lehet vele, általa mûvelni. A teljesen kommersz és a mûvészi között pedig végtelen a skála.
Jó kalauzzal el lehet érni, hogy a csak kommerszet szeretõ embert is el lehet juttatni oda, hogy megértse majd a bonyolultabb összefüggéseket anélkül, hogy unatkozna rajta.

Egyébként pedig igenis, minden filmnek van üzenete, amit nem mondanak ki, hanem a nézõben születik meg a film hatására.

-resti-
* * *
DAHLIA 2008 jan. 10. - 21:12:01
(53/528)
Hát nem tudom de én csak IMÁDOM ezt a filmet!! Ez a Joachim....:) (remélem jól írtam a nevét) Amúgy az eredeti hangokkal sztem jobb a film mint szinkronnal. Nem tudom hányszor néztem már meg... (Én meg pl a Gyûrûk urát kezdtem el 3x nézni mert mindig elaludtam rajta)
damien 2007 dec. 15. - 22:44:48
(52/528)
persze, egy filmet én is kikapcsolódás/lazítás céljából nézek meg, de az, hogy annyira unalmas(számomra), hogy bedobom a szunyát közben, az nc. még az eragonon sem aludtam el, pedig az sem tudott túlságosan lekötni.
10/10
Zitike 2007 dec. 15. - 20:44:08 10/10
(51/528)
Akkor jól csináltad -- lazítottál. :-D

Nem kell rá jobban koncentrálni szerintem, mint amennyire a gyerekek az esti mesére koncentrálnak (vannak közöttük is, akik közben elalszanak). -- A különbség csupán annyi, hogy ez a mese nagyoknak szól.

Én nem tudnék elaludni közben -- annál is inkább, mert egyre kevesebb lehetõség van rá, hogy Vass Gábort ilyen szerepekben hallhassuk. Így aztán számomra ez egy emocionális film, amit nem hagynék ki egyszer se.
efes 2007 dec. 14. - 17:18:36
(50/528)
ez mind szép és jó, annyit azonba hozzátennék, hogy márai 89 éves korában saját kezével vetett véget életének. na, nyilván nem az általad idézett mondatok miatt, de azért ez a tény jó nagy zárójelbe teszi egész életmûvét.

a gladiátor nem rossz egyszernézõs tucatkalandfilmnek, de semmi több. nevetséges bármi mást, többet, pluszt számonkérni rajta, és nevetséges komoly (vagy komolynak hitt) filoszok gondolataival felvértezve kardoskodni mellette vagy ellene. sajáttal, mondjuk, csak úgy, sportból, talán...
damien 2007 dec. 14. - 17:03:22 Előzmény Zitike
(49/528)
kétszer próbáltam megnézni ezt a filmet, mindkétszer elaludtam rajta, szóval részemrõl ennyi elég volt belõle. általában szívesen megnézem a történelemmel is kapcsolatos filmeket, de ez nem jött be.