Vilora 2013 febr. 21. - 00:02:30
(2040/2320)
Pedig örültem volna neki, ha leleplezik, de várható volt hogy nem. Csupán bemutatja két csatornán is két bûvész/metalista/varázsló/szemfényvesztõ/nemtommi hogy bizony ez egy jó kis trükk, amit gyakorlatilag bárki el tud sajátítani némi gyakorlással, nem kell ehhez látónak lenni. Keresem tegnap óta, már gúglin angolul is kutatom a megoldást, de még nincs szerencsém, nem jöttem rá. :)
No de, kitartó vagyok, nem adom fel, egyszer valahol meglesz az. :D
4/10
-greghouse- 2013 febr. 20. - 23:45:19 4/10
(2039/2320)
Nem állíthatom hogy véletlenül, most szándékosan néztem bele, mert érdekelt a "látó" leleplezése. Magam, mint aki valamicskét tud az illuzionista elõadásokról, van bûvész barátom, nem tudtam elhinni, hogy egy bûvész képes lenne leleplezni egy másik bûvész trükkjét. Szerencsére betartotta a szakma szabályait, nem leplezte le. Nagyon ismert trükk de csak szakmai körökben. Anyám. "ezt meg hogy csinálja,,,?????" Én: "Évekig gyakorolta, ne várd, hogy öt perc alatt kitalálod. Ebbõl él."
..Féltem, hogy Hajdú elköveti azt a hibát, hogy egy pályát elhagyott, volt illuzionistát hív be, akinek már minden mindegy, és leleplezi, de szerencsére nem ez történt, elég tisztességesen mutatták be, hogy más is meg tudja csinálni. Ha évekig tanulta a mesterséget.
...Ahogy ...."zongorázni nagyon könnyû dolog. Csak a megfelelõ idõben a megfelelõ billentyût kell leütni." (Kocsis Zoltán).
southwind 2013 febr. 20. - 23:31:08
(2038/2320)
a csaj meg buta modell?
southwind 2013 febr. 20. - 23:29:43
(2037/2320)
ez a delhusa de egy unalmas foszer, kibujt a szog a zsakbol, az elkovetkezendo feleseget keres musorat harangozta be
olahmiki1959 2013 febr. 20. - 17:03:31
(2036/2320)
Ha jól láttam az elõzetest, a mai adásban többek között Delhusa Gjonnal fog beszélgetni Hajdú Péter.

Jó párosítás. Két antipatikus, irritáló ember lesz látható a képernyõn.
offtopic
-csengõzoli-- 2013 febr. 17. - 12:32:24 Előzmény vénasszonyok:nyara
(2035/2320)
Akkor emiatt vagy te oly szellemes... :)
offtopic
vénasszonyok:nyara 2013 febr. 17. - 12:14:04 Előzmény olahmiki1959
(2034/2320)
Minden munkát lehet mûvészi szinten végezni. Az ügyfeleim soha nem szóltak még egy rossz szót a munkámról.
olahmiki1959 2013 febr. 16. - 16:48:23 Előzmény vénasszonyok:nyara
(2033/2320)
"Hullamosó vagyok."

Nem mondom, hogy a legszívderítõbb foglalkozás, de azt is meg kell valakinek csinálni.
De jó lenne egyszer a Frizbi címû mûsort a kezed alatt látni!...:))DD
olahmiki1959 2013 febr. 14. - 18:29:29
(2032/2320)
:))DD
offtopic
vénasszonyok:nyara 2013 febr. 14. - 17:16:30
(2031/2320)
Hullamosó vagyok. Rajtam múlik, hogy szép lesz e a nagypapa a ravatalon vagy sem.
olahmiki1959 2013 febr. 14. - 17:04:32
(2030/2320)
"a szakmám miatt az esztétikai szempontok talán túl nagy szerepet kapnak a szimpátiáimban."

Ilyen magas labdát ne adj fel.

Mi a szakmád?
Nem konkrétan, csak nagyjából. Adj valami támpontot, amin el lehet indulni, ha nem bánod.
Szépségipar, divatfotózás, plasztikai sebészet, média, képzõmûvészet, ilyenek jutnak eszembe, aztán persze lehet, hogy egészen mással foglalkozol.
Kíváncsivá tettél.
Szia.
offtopic
vénasszonyok:nyara 2013 febr. 14. - 16:03:35
(2029/2320)
Én is csak a közös mûsorukat hallottam párszor. Természetesen nem önszántamból, hanem autószervizben, fodrásznál
stb. Olyan hatást váltottak ki belõlem, hogy legszívesebben odaküldtem volna egy Stinger rakétát.
Ettõl függetlenül értem, mit akartál mondani. Mivel nem láttam a Frizbit, nem tudom eldönteni, hogy reális e bocskort rokonszenvesnek látni, akárki oldalán?

Rogán magánéletével pedig én sem foglalkoztam volna, ha nem tolta volna erõszakkal a képünkbe. Az már lehet, hogy az én hibám, hogy a külseje irritál. Tudod, a szakmám miatt az esztétikai szempontok talán túl nagy szerepet kapnak a szimpátiáimban.
olahmiki1959 2013 febr. 14. - 15:30:27
(2028/2320)
Biztosan van abban valami, amit mondasz.
Én Bochkor reggeli rádióadásait nem ismerem, egyéb megnyilvánulásait igen, fõleg az együttvaló szerepléseit Borossal, és azt kritikán alulinak tartom.
Csak erre a mûsorra korlátoztam a véleményemet, egy pillanatképet, egy benyomást akartam kifejezni.
Mint házaspár, Várkonyi Andreával együtt helyesnek tûntek, összeillõnek, semmi több.
A Boros-Bochkor médiapáros tevékenységét az egyik mélypontnak tartom a magyar médiában, de ez más kérdés.

Rogán Antallal szintén nem szoktam foglalkozni, annyira azért nem érdekes, hogy külön figyelmet fordítsak rá. A parlamentben néha meghallgatom, - másoké mellett - az õ hozzászólásait is, van amikor tetszik, van, amikor nem annyira.
A magánéletét nem ismerem, az elõzõ házasságáról semmit sem tudok, itt most szórakoztatónak tûnt a bájos, határozott feleség mellett a kissé csetlõ-botló, "a politikus is ember" megnyilvánulásaival.

Ennyi.
vénasszonyok:nyara 2013 febr. 14. - 12:17:21
(2027/2320)
Jó elemzést adtál errõl a szánalmas mûsorról, de nem értek néhány dolgot. Józan ítélõképességû, jó ízlésû embernek tûnsz a kommentjeid alapján, ezért ért meglepetésként két kijelentésed.
-bocskorgábort helyesnek, aranyosnak nevezni? Ez az "ember" még hajdúhoz képest is a béka feneke szintjén van minden tekintetben. Irritálóan nagyképû, tudálékos, fiatalok tömegének lelkét mérgezi az idióta és ízléstelen reggeli szövegeivel. Nem tudok rá jobb meghatározást, mint egy ultrarövid hullámon terjedõ májmétely, hatalmas ego-val.

-Rogántónit rokonszenvesnek nevezni is elég mellbevágó. Egyáltalán nem pártszimpátia felõl közelítem meg a dolgot. Õ pártsemlegesen egy csipás szemû, antipatikus, kis mitugrász, akibe annyi jó ízlés sem szorult, hogy a válását és új hódítását ne változtassa médiaszenzációvá. Képes volt egyházi diszpenzációval másodszor is egyházi esküvõ keretében megházasodni a Bazilikában. Félre ne értsd nem a válása miatt ítélem meg, az bárkivel elõfordulhat, de büszkélkedni az új hódítással (ráadásul gondolom, ismered a mondást: a férfiak a karrierjüket az elsõ feleségüknek, a második feleségüket pedig a karrierjüknek köszönhetik) és elmesélni a médiában, hogy új frizurát csináltatott Izéke kedvéért, egyszerûen szánalmas.

Kordáékat tökéletesen értékelted.
olahmiki1959 2013 febr. 14. - 02:08:28
(2026/2320)
Amikor a mûsor legelején a narrátor mesterséges fejhangon - az amerikai szupersztár ringszpíkert, Mike Buffert utánozva - lentrõl induló, felívelõ, majd újból leereszkedõ hangon beüvölti, hogy " Aki pedig a frizbit dobja, Hajdúúúúúú Péteeeeer!, akkor mindig elfog a röhögés.
Ugyanis ez annyira szánalmas, annyira pitiáner, hogy nem mondjam, annyira magyar, hogy nem lehet megállni röhögés nélkül.
Mert amíg Mike Buffer legendás mondata - "Let's get ready to rumble!" - a tv nézõk százmillióit mozgatja meg egy-egy nagy boxmérkõzés alkalmával, addig nálunk Hajdú Péter nevének beüvöltésekor kb. 15 nézõ tapsol a stúdióban, mire üdvözült arccal belibben a képbe Hajdú, és elmondja a ma esti tartalmat, meg azt, hogy "Azonnal kezdünk!"
Ami megint csak nem igaz, mert utána jön 10 percnyi intimbetét, meg kutyakaja reklám.
Meg azok a mondatok is tetszenek, hogy "A hét sztárja!", és bejön mondjuk Fluor Tomi, aztán jön "A hét kérdése!", és Hajdú megkérdezi a vendégtõl, hogy "Igaz a hír, miszerint szakítani akartok VV Prüntyivel?".
Vidéki kultúrház-színvonal, amikor a nõnapi bulin a kultúros botcsinálta riporterként felhívja a színpadra a vállalati személyzetist, meg a büfésnõt, hogy jópofizzon velük.

A mai adás a "Valentin nap" jegyében telt el. (Hogy miért nem Bálint nap, az rejtély elõttem. Talán akkor nem lehetne annyira majmolni az amerikai divathóbortot?...)

Bochkor Gábor és Várkonyi Andrea helyes, aranyos sztárpár, apró allûrökkel, kissé megjátszott természetességgel, egy ilyen mûsorban való szerepléshez megfelelõ rutinnal. Hozták a kötelezõt, elment velük a mûsor harmada.
Rogán Antal és felesége szintén belefért a mûsorba, itt az volt a nagy attrakció, hogy az egyébként rokonszenves politikus gyakorlatilag még egy tojásrántottát sem tudott megfelelõen elkészíteni, megállapították, hogy otthon a bájos feleség hordja a nadrágot, és annyi.

Aztán jött Korda "Könyökömönjönki" György, és felesége, Balázs "Régenvoltunkmáratévében" Klári.

A proccság, az álszerénység, a kivagyiság, a megjátszott jópofaság, a mesterséges jókedély, és a végtelen beképzeltség iskolapéldája volt a mûsornak ez a része.
Ennek a két embernek volt már életében egy õszinte pillanata, egy természetes megnyilvánulása???
Amikor nem "játszottak", nem "alakítottak", hanem spontán módon, mesterséges gesztusok nélkül reagáltak valamire, vagy beszélgettek a riporterrel?
A két ember állandó "Klárikám!" és "Na de Gyuri!" kiszólásai egy idõ múlva a nézõk idegeire mennek, Balázs Klári idegesítõen vihogó reagálása, amivel állandóan jelzi nekünk, nézõknek, hogy szegény férje milyen óriási humorral megáldott jó fej, és Korda György nem megjátszott, hanem valóban papucsférj szerepe pedig az idõnkénti szánalmasságból sokszor átcsap nevetségességbe.
Gazdagok, - (amit minden alkalommal el is mondanak), - keresztül-kasul bejárták már a világot, - (mindenhol csak a magyarlakta területeken arattak persze sikereket, egyébként a kutya nem ismeri õket), - és folyamatosan, szinte kényszeresen fenn akarják tartani Korda György csajozós, nõfaló hírnevét, holott a szakma több évtizede tudja, hogy ennek a nagy része valójában csak legenda, a valóság ...khm ...ennél sokkal szerényebb.
De hát tudjuk, a látszatot fenn kell tartani...))

Azt is mindenki tudja, hogy Balázs Klári énekesnõként sehol nem lenne, ha annak idején jó helyzetfelismerõ érzékkel nem ment volna hozzá Korda Györgyhöz, de ezzel sincsen semmi baj.
A nyomulás, a mesterkéltség és a beképzeltség az, ami miatt ez a házaspár nekem soha nem volt igazán szimpatikus.
Hihetetlen volt a kontraszt az elsõ két pár, - akik nagyjából természetes hanghordozással, és szimpatikusan nyilvánultak meg, - és a Korda házaspár között, amelynek gyakorlatilag nem volt egy õszinte mondata egész idõ alatt.

Hajdúnak arról az elképesztõen közönséges viccérõl, amit elmondott, megint csak az jutott eszembe, hogy vannak emberek, akik bármit csinálhatnak, az derül ki róluk, hogy mekkora bunkók.

Kefír száma nem volt rossz, csak éppen a dallam az elsõ hangtól az utolsóig, - az akkordmenetet is beleértve, - lopás volt, más, hasonló stílusú számokból.
De hát tudjuk, eredeti számot írni manapság már nagyon nehéz.
Csak néhányunknak szokott sikerülni...))DD
olahmiki1959 2013 febr. 13. - 19:58:41
(2025/2320)
Ha Hajdúban lenne egy kis vagányság, behívna a mai adásba egy bûvészt, aki megcsinálná ugyanazt a trükköt, amit a múltkor a "látó" hölgy, a leragasztott szemeivel, a síszemüveggel, meg a fejére tekert frottírtörölközõkkel, és utána elmondná, hogy ez egy többszáz éves bûvésztrükk, tehát semmi köze "világon egyedülálló képességek"-hez, meg hasonló, hangzatos baromságokhoz.
Persze, Hajdúban nem lesz ennyi vagányság, azt látatlanban megmondom.
Egyébként Petikére mostanában rájár a rúd.
A mûsorai nem hozzák az elvárt nézettségi szintet, - már miért is hoznák, egyik rosszabb, mint a másik - meg szûnnek is meg sorban.
A mai magyar médiahelyzetrõl ad tökéletes látleletet a tény, hogy ez az ember még mindig tényezõ lehet a tv-ben.
olahmiki1959 2013 febr. 07. - 14:40:14
(2024/2320)
Teljesen egyetértek veled.
A bûvésztrükkökkel az égvilágon semmi baj sincsen. Hiszen én is mindig nagy élvezettel nézem az ilyen mûsorokat, amelyekben lehetetlennek tûnõ, varázslatos mutatványokkal szórakoztatják a közönséget.
A bajom ezekkel akkor van, és akkor meg is haragszom az elõadóra, amikor földöntúli képességekkel megáldott embernek, igazi varázslónak akarja "eladni" magát.
Talán emlékszel a "Mentalista" címû sorozatra, nem a tv filmekre, hanem amikor Uri Geller volt a mûsor védnöke, és magyar fiatalok mutatkoztak be neki egymás után, mintha különleges mentális érzékkel megáldott emberek lennének.
Holott mindegyikük bûvész volt, ki ügyesebb, meggyõzõbb, ki láthatóan közepes képességû, de mindegyikük "csak" bûvész.
Annyira, hogy néhányuk mutatványára én magam is rájöttem, - holott nem vagyok szakember, de azt hiszem, eléggé jó megfigyelõ viszont igen.
(Még David Copperfield néhány trükkjére is rájöttem, aki kétségtelenül egy hatalmas alakja az illuzionista szakmának, bár egy kicsit haragszom rá, ugyanis volt, hogy elmondta, hogy semmiféle kamera, vagy videotrükköt nem alkalmaznak a következõ mutatvány során, és közben pontosan az történt! Nekem meg az a véleményem, hogy a bûvész a kézügyességével, a trükkjeinek az ötletességével, az évek óta begyakorolt mozdulataival "becsaphat", de a bizalmammal ne éljen vissza!)
Uri Geller úgy hirdette ezt a mûsort, mint amelyben az õ utódját keresik, aztán kiderült, hogy minden szereplõ, - többek között az is, aki végül megnyerte a szériát, - évek óta fellépõ, kétségtelenül nagyon ügyes bûvész, semmi több.

Hajdú mûsorában a hölgy szerintem azzal követte el a hibát, hogy túljátszotta a mutatványt.
Ha leragasztják valakinek a szemét, minek rá még egy síszemüveg is, és pláne, minek egy csomó frottírtörölközõ?
Úgy nézett ki, mintha éppen fejmosás után jött volna ki a zuhany alól.
És ezzel a motívummal vált az egész dolog a számomra egy vásári mutatvánnyá.
Azon meg már - elnézést, - de csak röhögni tudok, amikor elképzelem, hogy a CIA komoly szakemberei elõtt ezt a dolgot így mutatta volna be... Elhiszi ezt valaki? Mert õszintén szólva, én nem.

Nem tudom, hogy lesz-e ennek a mûsornak visszhangja, utóélete, én nem tartanám elképzelhetetlennek, ha a bûvészek szövetsége, vagy társasága - nem tudom, van-e ilyen, gondolom igen - tiltakozna, hogy Hajdú mûsorában lejáratták ezt a szép, és nehéz szakmát.
Zenészként évtizedekig dolgoztam az éjszakában a legszínvonalasabb helyeken, nagyon sok bûvészt személyesen ismertem, és mondhatom, - beszélgetve velük és látni, hogy mindig gyakoroltak, hogy szinte állandóan volt a kezükben valami, amivel a kézügyességüket fejlesztették, vagy tartották formában, - hogy ahhoz, hogy valaki szórakoztatóan, hitelesen és valóban meggyõzõen csinálja ezt a szakmát, nagyon sok gyakorlás, kreativitás, és elhivatottság kell.
Minden tiszteletem az igazi bûvészeké!
yoz007 2013 febr. 07. - 12:48:35
(2023/2320)
olahmiki1959-nek írtam az elõbbi választ.
yoz007 2013 febr. 07. - 12:47:19
(2022/2320)
Jó a meglátásod!
Ez egy nagyon-nagyon régi trükk. Több bûvészkönyvben is benne van a leírása.
Nekem pl. két ilyen könyvem is van!
(Lévén, hogy ez volt a becsületes szakmám, évtizedekig.)
Sohasem lepleznék le egy bûvész kollégát, hiszen színpadon minden nézõnek nyilvánvaló, hogy egy trükköt lát.

Itt viszont "látónak" adja elõ magát egy nõ, aki az emberek becsapásával, még pénzt is keres már évek óta.
(Õ mondta a mûsorban, hogy "ebbõl tartja el a családját")
Gondolom, hogy ez után a tv mûsor után, jelentõsen megnõ majd a gázsija, és ami rosszabb, erre fog majd ezután mindig is hivatkozni, "mint egy megdönthetetlen bizonyítékra".
Sajnos a Hajdú Péter "elfelejtette" körbejárni a témát, avagy csak a nézettség a fontos neki.
Errõl ennyit!
2/10
pneklara 2013 febr. 07. - 08:56:10 2/10
(2021/2320)
Igen? Ezek ismétlések?
Megnézem - bár attól függ, ilyen kései óráig mivel tudom múlatni az idõt.
A látó asszony. Hajdú épp a házukba való betörés kapcsán mondta, hogy képes trükkökre, csak hogy beszéljenek róla. Tehát az igazságot és a hitelességet is odadobja egy poénért. Mint egy éretlen, vásott kölyök, õ röhög a legnagyobbat, hogy sikerült benneteket, buta, hiszékeny embereket átverni. És erre ÉN voltam képes. Ilyen trükköket, mint a látó asszony, már évtizedekkel ezelõtt is csináltak - voltak is erre vonatkozó kísérletek. Egyik szobában írtak, a másikban meg próbálta megfejteni az alany. Nem mindig sikerült, de néha hasonlított a szó, vagy tartalmilag, vagy alakilag. De ma, ilyen technikai eszközök, s ilyen sekélyes morál birtokában nehéz elhinni, hogy valaki nem technikai rásegítéssel képes ilyet produkálni.
Détár Enikõhöz már nem is tudom, hogy viszonyuljak. Szerintem õ álomvilágban, és elszigetelten él. Különben tudná, hogy sokaknak meghalt már az édesanyja, s nem érezték szükségesnek, hogy házaljanak a szomorúsággal ország-világ elõtt. Még ha invitálnák is a "fellépésre", de ha õ kérte a kinyilatkozást, akkor pláne, hm-elítélendõ.
Más is hazavinné haldokló hozzátartozóját, de nem teheti. Mert nem mer hiányozni a munkahelyérõl egy napot sem, mert az esetleges ápolási díj a havi ásványvízre sem elegendõ.Mert egy ápolónõ felfogadását nem fedezné a havi jövedelme, amit közszolgaként kap. S az ilyen mûsorral még frusztrálják is azokat, akiknek a hozzátartozója intézményben halt meg, íme mások megteszik azt, amire te nem voltál képes.De az nyilvánvaló, hogy Enikõ egy nagyon érzékeny nõ. Kérdés, hogy ez jó-e a körülötte élõknek.
A máltai hölgyrõl meg? Nem tudjuk, mi vezetett oda, hogy feltették az i-re a pontot. Aki feleségnek jelentkezik a lantoshoz, az nem egy egyszerû, visszafogott nõ. Ha Máltán fogják eltemetni, szép helyen találta meg a végsõ nyughelyét. De ahogy Hajdut ismerem - a bulvárból- azóta hazahozatta. Mert nem olyan kõszívû õ, mint sokan gondolják.