_goldie_ 2012 nov. 14. - 16:31:25
(1900/2320)
provokáció? najólvan Miki megállj letáncollak a parkettrõl
..de elõbb még a lábadra taposok
na milyen az értelme ha nem teszek ki jeleket?
1/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 14. - 14:56:10 1/10
(1899/2320)
a tényeknél abból a négybõl 3szabad, meg még a híreknél is 2.

Az olyanok miatt van gond akik bizonyos eseményeket a pártállásuk miatt másképp ítélnek meg meg nem pártatlanok bizonyos helyzetekben.

De szerintem példás büntetés hogy lezárják az érintett topikokat.

Mert ez egy Filmekrõl Sorozatokról Színészekrõl Énekesekrõl szóló programajánló programoldal!

Aki nem jött rá az nem errõl a fõdrõ származik.
1/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 14. - 14:45:38 1/10
(1898/2320)
nemcsak az maradt meg ,
van olyan hogy hírek idõjárás jelentés, az szinte szûz topik.

Meg el kell mind egy kitiltáson mind egy topik lezáráson gondolkodni, nem igaz hogy 100éves emberek egy kisgyermek szintjén sincsenek.
olahmiki1959 2012 nov. 14. - 14:39:29
(1897/2320)
Sziasztok!
Miután nagyon sok port bezárásra került az utóbbi napokban, a "Tények este" egyelõre még megmaradt, úgyhogy én átmentem oda is, szerintem - miután az a hírmûsor tulajdonképpen hírekkel, eseményekkel foglalkozik, - ott is cseveghetnénk mindenfélérõl. De ez csak egy aprócska ötlet volt.:))

Szeretettel várlak benneteket, mindenki annyit ehet és ihat, amennyire a pénzébõl futja,(hihi!), lesz mûsor is, goldie - hosszas rábeszélés után - végre hajlandó nekünk bemutatni azt a táncot, amit már olyan régóta ígér nekünk, aki pedig nem viselkedik rendesen, azt csengõzoli feliratú biztonsági emberek feltûnés nélkül kimoderálják.:)))

"Tények este" port.
Na sziasztok...
_goldie_ 2012 nov. 14. - 14:05:48
(1896/2320)
mindig elképedek miután utánaolvasok az írásaidnak..
most sem történt másként..nos..vannak még fehér foltok..mikrõl eleddig nem hallottam
köszi
Fritz Péter, aki Nitsch-kiállítás magyar változatát szerkesztette így fogalmazott: a brutalitás esztétikája
..ezek után meg tudom érteni mikor ezt meséli: "Két napig csak vegetáriánus ételt és fehérbort tudtam magamhoz venni" http://www.btmfk.iif.hu/990618_h.html
-csengõzoli-- 2012 nov. 14. - 13:50:31
(1895/2320)
Mondjuk ezt a "mi lenne ha" kérdést akár az USA-ban, a hetvenes évek óta mûködõ, legális náci pártról is feltehetnénk.
Na azt képzeld el,ha egy ilyen mûködne nálunk.
Szerintem a minimum,hogy kiderülne vegyi fegyvereket tartunk és atombombát akarunk elõállítani.
vénasszonyok -nyara 2012 nov. 14. - 13:48:47
(1894/2320)
Amit írsz konkrétan megtörtént. Hermann Nitsch kiállítása a Kiscelli Múzeumban a legvisszataszítóbb módon használt fel keresztény jelképeket. Természetesen bizonyos körök odáig voltak a mûélvezettõl és egyáltalán nem értették, bárkinek, milyen kifogása lehet a tárlat ellen.
Mindenki egyenlõ, de azért vannak egyenlõbbek.
olahmiki1959 2012 nov. 14. - 13:15:55
(1893/2320)
Nem rossz, de ennél jobbat mutatok.
1971-ben megjelent Cher-nek az elsõ önálló kislemeze, "Gypsys. Tramps & Thieves" címmel.

A cím magyarra lefordítva,: "Cigányok, csavargók és tolvajok".

Felteszem neked a beugrató kérdést.
Ma, Magyarországon, meg lehetne-e jelentetni egy ilyen címû albumot?
Nem kavarna-e óriási viharokat bizonyos kulturális körökben? Nem mondanák azt, hogy ez a cím alkalmas az elõítéletek fokozására, növelésére, és különben is, ez a rasszizmus megnyilvánulásának a legtisztább formája?
És magyarázkodhatnál, hivatkozhatnál mûvészi szabadságra, meg minden egyébre, akkor is azt mondanák, hogy egy elõítéletes, rasszista állat vagy, és nincs helyed a magyar kulturális életben, és egyébként is kizártad magad az európai kultúrkörbõl.

(Azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy ugyanennek az értelmiségi körnek a tagjai, - akiket azért nem nevezek meg, mert úgyis mindenki tudja, kikrõl van szó, - a kereszténységet sértõ és gyalázó, a közvéleményt teljesen jogosan felháborító képzõmûvészeti kiállítások, vagy színházi elõadások esetében abban a pillanatban mûvészi szabadságra, szólásszabadságra, toleranciára, a másik véleményének az elfogadására hivatkoznak. A dolog tehát mindig egyirányú.)

Remélem, sikerül belinkelnem ide a lemezborítót.
_goldie_ 2012 nov. 13. - 22:40:50 Előzmény _goldie_
(1892/2320)
elírtam a nevet..Nádas Gábor szerzeményei után járó jogdíjakra gondoltam
offtopic
-csengõzoli-- 2012 nov. 13. - 22:38:18 Előzmény olahmiki1959
(1891/2320)
Hogy a múltkori 50cent-es Negro témára visszautaljak, ezt nézd mit találtam!
Orbit WHITE!
Rasszista állatok! ;)
offtopic
-csengõzoli-- 2012 nov. 13. - 18:10:46
(1890/2320)
"ebben" = ebbe
-csengõzoli-- 2012 nov. 13. - 18:07:47
(1889/2320)
Szerintem az elsõ hölgyel a támogatók szerzése volt a cél.
A story felkavaró és 1 hónap múlva reméljük újból elõhozza majd,bemutatva ,hogy xy cég mennyit segített a családnak.
Ez még valami értelmet is adhat a mûsornak.

Nádast én is nagyon szeretem és én sem nagyon értem.
Bár ha belegondolunk,hogy Antal Imre is képes volt elszórni mindent pénzt...
Persze ott más is áll a háttérben,valószínûleg nagyon meleg barátai többször is kirabolták.
Nádasról egyébként árnyalja a képet pl az autós storyja.
Jaj,hát tartozott egy kis összeggel, 2-300ezer ft... -mondja õ.
Nos, ez ilyenkor inkább utóbbi szokott lenni.
Kérdem én,hogy mennyi ideig kell bérelni egy autót,hogy 300ezer legyen a tartozása.
Tartós bérletnél ne a szokásos árakból induljunk ki,ráadásul az illetõ szinte barátja lett és aki szrul áll nyilván nem limuzint bérel.
Én azt gondolom,hogy havi 50-nél ez nem lehetett több, ha ebben még 30ért tankolt akkor sem keveset költött kocsira.
Ez alapján fél éve nem fizethetett az autóért,nem csodálom,hogy a gazdája elvitte.
Aztán ott vannak a parkolási birságok,amiken lazán túlsiklott,hogy ja,hát igen..
Na,ha azokat nem fizette be rögtön,akkor darabjuk 15-20 körül állhat.
Fél év alatt ez nagyon szép kis összeg lehet és ez az egész azért jól jelzi ennek az embernek az erkölcsi morálját.
Szrik õ mindenkire.
Van egy olyan érzésem,hogy Nádas György maximum külsõre szimpatikus ember, belül valami nem stimmel vele.
A jogdíjas rész én sem értem.
Illetve talán az lehet a magyarázat,hogy az Artisjus egyszer utal egy évben,és ahogy fõhõsünket nézem , nincs az a pénz,amit ne tudna elkölteni pár hónap alatt.
Egyébként elmondta,hogy miért mellõzik.
Tele a piac stand-uposokkal és a Markos-Nádas duót nem tudja és nem is akarja már újraéleszteni.
Hogy mekkora az érdeklõdés iránta azt mutatja az 500 példányban eladott könyve.

Szikorát viszont megvédeném.
Egyrészt mert közismert,hogy mélyen vallásos ember,aki szerintem valóban úgy dolgozza fel a történteket,hogy Komár a mennyországba került és nincs ok sajnálni.
A temetésén mondta is,hogy Komár kérte tõle,hogy ha egyszer eljön ez a pillanat ne legyen olyan szomorú a hangulat,úgyhogy a "Lacikám, most is sikerült telt házat csinálnod" mondat szerintem belefért.
_goldie_ 2012 nov. 13. - 16:31:26
(1888/2320)
úgy véltem már lejárt Nádas György szerzeményei után járó jogdíj ideje..
abból indultam ki..h retro címen szedik elõ és dolgozzák fel a popdalok nagy részét
..de utána néztem és ez koránt sincs így
"A szerzõi mûvek védelmi ideje a szerzõ életében és a halálát követõ év elsõ napjától számított hetven évig tart. Szerzõtársak esetén a védelmi idõt az utoljára elhunyt szerzõtárs halálát követõ év elsõ napjától kell számítani" http://www.mie.org.hu/fuzetek/jogdij.html
a wikin is ugyanezt találni: "a legtöbb ország a Berni Uniós Egyezmény alapján állapítja meg ezen idõtartamot.
Mo.on ez egységesen a szerzõ halálától (vagy több szerzõ esetén az utoljára elhunyt szerzõ halálától) számított 70 év"
..vagyis a dalok lejátszása után perkált pénzecskének
bizony be kell csordogálnia Nádas György zsebébe..
hogy azután mi a sorsa..azt már csak a zseb tulajdonosa tudja
..hogy mégis hol a bibi? lovi..kártya vagy egyéb talán rosszul menõ vállalkozás
nem tudom..de valaminek lennie kell

vagy legalább tût és cérnát adjanak a kezébe..bevarrni azt a lyukas zsebet..
atomotnektek 2012 nov. 13. - 16:07:04 Előzmény fo.ma
(1887/2320)
Sokáig tartott, mire megtaláltam, hogy kirõl van szó. Azt hittem, hajdú péterrõl van szó. Õ sem értelmesebb... :D
fo.ma 2012 nov. 13. - 15:54:21 Előzmény -csengõzoli--
(1886/2320)
Így van! Asszem most már teljes joggal felvehetik a versenyt 'dúsagyú' Kiszel Tüncivel! :)
fo.ma 2012 nov. 13. - 15:44:53
(1885/2320)
A csúcspont az volt, amikor Hajdú megkérdezte Nádast, hogy: Gyuri és van mit enned?
Kész....
Én nem akarom szegény Nádast a külsejével bántani, de finoman szólva is úgy néz ki mint egy jóllakott napközis! Nem is értettem, h ezt cikizésbõl kérdezte, vagy tényleg ekkora hétmérföldes egy tapló ez a Hajdú?
_goldie_ 2012 nov. 13. - 15:33:13
(1884/2320)
Szépnek szép, csak én ezt a nyáltenger twilight-ot nehezen viselem el.. a másik valóban jobban tetszik.

ez jó..bár fogalmam sincs a twilight-ról azonkívül h olvastam a porton a háeszeket
..de tudod én sem "nyálzom" egész nap :D

nagyon bízom benne h Bill Kapitány egészsége rendbe jön
és ha kijön végre a kórházból az tuti biztos
h az õ útja nem Frizbi Petikéhez fog vezetni

mielõbbi gyógyulást kívánok neki http://www.youtube.com/watch?v=r6w-U2CaSJg
http://www.youtube.com/watch?v=2psjMAHQ-7w
_goldie_ 2012 nov. 13. - 11:16:54
(1883/2320)
sajnálom h nem tudtam segíteni..sztem zongora alappal jobb http://www.youtube.com/watch?v=zQME-ChSwNM
dehát más a stílusunk és ez így van jól..nos..akkor ne add fel! :)
olahmiki1959 2012 nov. 12. - 22:32:29
(1882/2320)
Ahogy látom, a több mint egy héttel ezelõtti adás, amiben többek között Zalatnay Cini is szerepelt, mindenféle nyom nélkül múlt el az éterben.
Érdekes...

A tegnapi adás megint felvetett néhány kérdést, és kételyt.
A gyógyíthatatlan gyermekeket szülõ esetének bemutatásával Hajdúnak mi volt a célja?
Segíteni nem lehet rajtuk, - sajnos,- akkor a borzongatáson, és a szenzációkeltésen kívül, miért kellett egyáltalán bemutatni ezt az esetet? Hogy érezzük kényelmetlenül magunkat, vagy miért? Nem sikerült rájönnöm...

Más értelemben ugyan, de Nádas György szerepeltetésével kapcsolatban is kételyek merültek fel bennem.
Amikor egy olyan esetrõl hallok, amikor egy évtizedekig a legjobban keresõk közé tartozó sztár hirtelen elszegényedik, akkor - nem tudom miért, - de rögtön gyanakodni kezdek. Életszerû-e az, hogy valaki ünnepelt, horribilis összegeket keresõ, országosan ismert sztárból, egyik napról a másikra gyakorlatilag koldusbotra jusson?
Én nagyon kedvelem Nádas Györgyöt, szerintem az egyik legjobb humorista, és még a mai napig is helye lenne a képernyõn, és a színpadokon, a hirtelen eltûnésére és az ezzel összefüggõ elszegényedésére Hajdú nem kért igazi magyarázatot, illetve, a mûsorból nem derültek ki az okok.

Nádas György édesapja, - Nádas Gábor - az egyik legsikeresebb táncdalszerzõ volt a hatvanas, hetvenes években.
Miért érdekes ez, és miért említettem meg?
Mert miután Nádas Gábor elhunyt, a szerzeményeinek a jogdíjai az örökösöket illetik, többek között Nádas Györgyöt.
Nádas Gábor szerzeményeinek hatalmas száma olyan horribilis összegeket "termel" jogdíjként, hogy ha Nádas György egész életében semmit nem csinál, ez az összeg - kis túlzással - akkor is elég neki ahhoz, hogy nagyon szépen megéljen belõle.

Nádas Gábor:
"Több mint négyszáz táncdala jelent meg hanglemezen Mo.-on, Dániában, Franciao.-ban, Nagy-Britanniában, Svédo.-ban és Finno.-ban. – F. m. musicalek, zenés vígjátékok; Potyautas, Imádok férjhez menni; A kaktusz virága, Kemény kalaposok, Charley nénje, Filmet forgatunk; Kisorsolt menyasszony, Nem vagyunk angyalok. II. Fülöp (tv-musical); Oké mister Kovács (rádió-musical)."

És ez csak egy részlet volt a neten találhat információkból.
Az õ szerzeménye például a "Kicsit szomorkás a hangulatom máma" címû, hatalmas sikerû örökzöld, ami még a Csinibaba címû filmben is szerepel, mint betétdal, és a legkülönbözõbb lemezekre is állandóan felkerül, még a "Csillag születik "-ben is elõadták, az annak megfelelõ szintû jogdíjjal együtt.
Szeretném, de nem tudom igazából elhinni ennek az elszegényedésnek a történetét.

Szegény Komár Lászlónak a halálából most néhány hétig "meg lehet élni", barátok, kollégák, régi szerelmek mondják el, hogy Komár milyen jó fej volt - ami igaz.
Tegnap Hajdú bejelentette, hogy egy Komár László halálos ágyán készült, sosem hallott hangfelvételbõl fognak bejátszani egy kis részletet, amit "csak itt, csak önöknek, csak ma" felvezetéssel tálaltak.
Ennek jegyében azt vártam, hogy valami olyat fogunk hallani a felvételen a haldokló Komár Lászlótól, ami tanulságos lesz, megható, szívszorító, mélyen elgondolkodtató. Talán mondanom sem kell, hogy ez "nem jött be".
Nem tudom, a kórházi ágyon készült, teljes felvétel mit tartalmaz.
De ha a "Magyarország legnézettebb talkshow-ja" alcímmel meghirdetett mûsorban ezt, a nézõk számára teljesen érdektelen részletet találták a legalkalmasabbnak arra, hogy Komár Lászlótól bejátsszák, akkor ott tényleg nagy baj lehet...
Szikora Robinak a beszélgetés egész ideje alatt kissé idiotikusan átszellemült arca sem tetszett igazán. Õ ezt valamiféle vagány, belevaló dolognak gondolhatta, hogy nem kell szomorkodnunk akkor, ha valaki meghal, tegyünk úgy, mintha az illetõ még köztünk lenne, de azért ezt túlzásnak éreztem.

Kíváncsi vagyok, a jövõ héten ki fog még beesni a stúdióba azzal, hogy milyen jól ismerte Komár Lászlót...
-csengõzoli-- 2012 nov. 12. - 21:05:07
(1881/2320)
Egyetértek :)
Egyébként a lapok valóban arról írtak,hogy 40 percre leállították a szívét.
nem tudom,hogy mûszívvel tartották-e fent a keringést,vagy mi volt,de ahogy te is írtad õk egy megfázásból is képesek hetekig tartó, brazil szappanoperákat megszégyenítõ fordulatokkal teli melodrámát csinálni.
Mindig csodálom,hogy hogy képesek ennyi energiát beleölni a saját maguk marketingjébe.
Valószínûleg ez tényleg belülrõl fakad, amihez meglehetõsen ostobának kell lenni.
Pár story még lehet ötletes marketing fogás, de hogy valaki az egész életérõl facebook bejegyzéseket írjon, folyamatosan híreket gyártson és a gyerekétõl az anyjáig mindenkit bevonjon ebbe... na ahhoz tényleg jó nagy bromnak kell lenni.
Nemhogy élvezné,hogy már megteheti,hogy ne ennek szentelje az egész életét.