vénasszonyoknyara 2011 szept. 21. - 09:38:49
(1320/2320)
Arra nevelte: "Lányom a szegény lányoknak az egyetlen kincse a szüzessége, hát nagyon vigyázz rá, mert majd meg akarják kaparintani producerek, vállalkozók, válogatott cigánylegények"
1/10
BicskaMaxi 2011 szept. 21. - 09:34:15 1/10
(1319/2320)
Okés, egy kicsit elkalandoztam az alaptémától.
Valóban végtelenül buta és gonosz ez a hozzáállás, amit még reklámoznak is. Évekkel ezelõtt újságokban láttam, valamelyik áruházlánc reklámja lehetett, ami úgy nézett ki, hogy középpontban egy magabiztos, dekoratív nõ, az áruházból távozván a nyakkendõjénél fogva vonszol maga után egy csomagokkal felmálházott, rogyadozó férfit. Felháborodtam, hogy kinek szánták ezt? Nekem? Minek néznek engem?
Egyébként a hétköznapi életben is találkoztam ezzel a hozzáállással. A barátnõmmel ültünk a strandon, és mellettünk néhány barátnõ arról beszélgetett, hogy mitõl szexi egy férfi, majd arra jutottak, hogy a pénzétõl... A barátnõmmel megdöbbentünk ezen a szánalmas hozzáálláson, de tény, hogy létezik ilyen. Az õ szemükben biztosan én lennék a hülye, aki úgy mentem férjhez, hogy egy dunakeszi albérletbe (mert budapestire nem futotta), és semmink nem volt, csak a férjem számítógépe, némi ruhanemûnk és két biciklink. (Jut eszembe, hogy én is megérem a pénzem, mert a biciklit férjemtõl kaptam!:) A viccet félretéve, tényleg a nulláról indultunk. Mehettünk volna a szülõkhöz is lakni, de nem akartuk. Az elsõ szárnycsapásokat, majd a késõbbieket is egyedül akartuk megtenni, és hogy így tettünk, ennek utólag még jobban örülök. Jó döntés volt.

Magunk között szólva PT édesanyjával is elbeszélgetnék, hogy annak idején mire nevelte a lányát.
1/10
offtopic
ernesztin 2011 szept. 20. - 23:43:28 1/10
(1318/2320)
Itt egy konkrét példa: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=112804541&t=9209975
Különös, hogy arra nem gondoltatok, hogy megsajnáltassátok magatokat, és önként jelentkezõket keressetek :) Szerintem akadna pár mártír, aki (csakis a többiek védelmében!) feláldozza magát...
Mindig akadtak önfeláldozó lelkek, pl. az Abba barna hajú énekesnõje is egy német katona csemetéje. http://hu.wikipedia.org/wiki/Anni-Frid_Lyngstad
1/10
offtopic
ernesztin 2011 szept. 20. - 23:30:35 1/10
(1317/2320)
Oké, egy férfi legyen ilyen meg olyan. De nem ezt írtam. Hanem, a nõies pozíció az, amikor a nõ elhiszi, hogy mindent megkap a férfitól, amire szüksége van. Ennek egyáltalán nem feltétele az, hogy a férfi milyen és mit csinál.
Ez a reklám ennek a hozzáállásnak egy kisarkított, buta, pimasz és gonosz változata, de elég látványosan bemutatja, mire gondolok: http://www.youtube.com/watch?v=YUZ3_eKyxpE
Szóval - nem kell aggódnom, mindent megkapok, amire szükségem van, csak, mert, és kész. Nem kell küzdenem a férfival, hogy megadja, nem kell belõle kierõltetnem stb.
Nyilván ezt mondani könnyû, megtenni szinte lehetetlen. De a konkrét esetre lefordítva mégis ez a nyitja a dolognak - Palácsik dühödten küzdött a 300 ezer forintért, és verés lett a vége. El kellett volna hinnie, hogy Damu önként is visszaadja neki, csak, mert, és kész. (Ha mégsem, akkor meg nincs rá szükség).
-csengõzoli-- 2011 szept. 20. - 22:40:46 Előzmény Büdösborz
(1316/2320)
Vannak törvényekben leírt határok, melyeket civilizált társadalmakban nem szokás átlépni.
Illetve börtön jár érte.
1/10
BicskaMaxi 2011 szept. 20. - 22:30:04 1/10
(1315/2320)
"De szerintem nem egészséges az, ha egy férfitõl elveszik az irányítás lehetõségét, és csicskaként kell ugrálnia."

Ez valóban nem lenne helyes. Viszont a férfinak legyenek távlatai, legyen hivatása, tudja, hogy mit akar, felelõsséggel irányítsa, vezesse (és szeresse) a rábízottakat, és nem utolsó sorban döntsön, ha döntenie kell!
1/10
Kattrin 2011 szept. 20. - 22:17:36 1/10
(1314/2320)
A Való világ topicot meg megint bezárták? Már megint miért? Ki hibája volt?
-csengõzoli-- 2011 szept. 20. - 22:05:58 Előzmény vénasszonyoknyara
(1313/2320)
Igen,azt hiszem jól összefoglaltad, zárnám is a témát :)
1/10
offtopic
ernesztin 2011 szept. 20. - 21:27:08 1/10
(1312/2320)
Az jutott eszembe, hogy - speciálisan a katonák esetében - az erõszaknak az is lehet az egyik oka (más egyebek mellett), hogy valakin le szeretné verni a maga alárendelt helyzetét. Persze ez csak egy rejtett motívum, nyilván nem is elsõdleges. De szerintem nem egészséges az, ha egy férfitõl elveszik az irányítás lehetõségét, és csicskaként kell ugrálnia.
A nõktõl is épp ezért várják el szerintem a férfiak alapvetõen és elsõdlegesen azt, hogy ismerjék el az irányító pozíciójukat.

Éppen ezért, ha egy nõ megpróbálja átvenni az irányítást - mert nem hiszi el, hogy megkap mindent a férfitól, amire szüksége van - akkor kilép a maga nõies pozíciójából, és emiatt a férfi férfiként kezd versenyezni vele, az pedig könnyen erõszakba fulladhat.

(Zárójelben: nyilván Palácsik is ezt csinálta, verbálisan persze).
1/10
offtopic
meszag 2011 szept. 20. - 21:08:59 1/10
(1311/2320)
Összeegyeztethetõ. Az oka a tesztoszteron, amit okos nõ alapesetben mindkét fél megelégedésére, irányítva "használni" tud. :)
Az erõszak más eset, elvárhatóan azért vagyunk emberek, hogy az ösztönökön uralkodni tudjunk. De a bennünk levõ "állati" ösztön, az igazi gyarlóság, aljasság az a szexuális téren törhet elõ. Amit, ha megtörténik tudatos voltunk bár lehet elítél, vagy szégyell, de mélyen ott van valahol. Ennek haszonélvezõi, kihasználót, és áldozatai is vannak.
1/10
BicskaMaxi 2011 szept. 20. - 21:02:32 1/10
(1310/2320)
Köszönöm, valóban nem a nemi erõszakra gondoltam, hanem az erõszakra általában.
1/10
offtopic
ernesztin 2011 szept. 20. - 20:56:22 1/10
(1309/2320)
nem a nemi erõszakra gondolt. hanem egyszerûen arra, amikor egy férfi elveszíti a férfias pozícióját egy nõvel szemben, azt erõszakkal igyekszik visszapótolni, igen botor módon, mert ezzel teszi nyilvánvalóvá, hogy õ maga már nem hisz benne.
szerintem addig lazán megvan a természetes férfi-nõ felállás, valamiféle ösztönösen elismert pozíció (bármilyen helyzetben, bármilyen alkalommal, szerintem ez olyan automatikusan létezik, mint ahogy Karinthy leírta), amíg a felek nem kérdõjelezik meg a saját helyüket. ha a férfi bepánikol és kapkod, épp azzal teszi lehetetlenné a maga iránti tiszteletet.
1/10
BicskaMaxi 2011 szept. 20. - 20:55:37 1/10
(1308/2320)
Nem tudom, honnan fakad. Szerinted honnan?
1/10
BicskaMaxi 2011 szept. 20. - 20:46:57 1/10
(1307/2320)
Azt írtam, hogy sok esetben, és nem azt, hogy minden esetben.
1/10
BicskaMaxi 2011 szept. 20. - 20:42:09 1/10 Előzmény ernesztin
(1306/2320)
Eszembe jutott valami arról, amit írtál:

"a férfinak rettentõen fontos egy nõ õszinte elismerése. Ha nem kapja meg, megpróbálja agresszíven elérni (persze ezen az úton aztán végképp nem sikerülhet) - de ezzel tényleg csak azt közli: nekem mindenképpen fontos, hogy figyelj rám és elismerj."

Az, hogy miért inog a székem a munkahelyemen. Miért fenyeget és tart bizonytalanságban a fõnököm azzal, hogy elküld, aztán még mindig ott vagyok? Mert érzi, hogy nem tudom elismerni.
1/10
BicskaMaxi 2011 szept. 20. - 20:31:23 1/10
(1305/2320)
Szerintem sok esetben, amikor egy férfi egy nõvel szemben agresszívvé válik, akkor a férfi mivoltjának fogyatékosságait veri le a nõn.
Pink Pearl 2011 szept. 20. - 17:18:48
(1303/2320)
Na Ide figyelj szõrös vörhenyes bong!

Nem tudom, hogy te most csak szórakozol vagy tényleg ennyire primitív vagy?

Minden ÉPESZÛ ember tudja, hogy egy nõ NEM tud egy férfit megerõszakolni! ILYEN NINCS! Ez fizikai képtelenség!

A férfiak elleni nemi erõszak NEM ezt jelenti hanem amikor egy FÉRFI nyomja beléd "ama bizonyos testrészét" ERÕSZAKKAL.....

Egyszer egy ilyen rendõrrõl is volt egy film aki lenézte az ilyen nõket és mindig azt hangoztatta "a nõk hibája".....Egészen addig amíg VELE IS MEGTÖRTÉNT.....
Egy homoszexuális pasi egyik este kést szegezett a torkának és megerõszakolta....

Szóval kedves IQ bajnok a "férfiak elleni nemi erõszak" EZT JELENTI!

De nem kívánom senkinek, hogy ilyet átéljen! Még egy magadfajta primitív, érzéketlen bunkónak sem...!
arcansas 2011 szept. 20. - 16:56:41 Előzmény Büdösborz
(1302/2320)
Igen,ezt én megértem,de írtam korábbam, hogy szerintem azért a saját lakás(mégha a szülei vették is!),saját kocsi,állás jólszituáltságra vall manapság.Lehet plusz 7kilója már nem volt orrmûtétre,na puff kifizeti a hapsija aztán kész.Meg a szülei adhatnak kölcsön hirtelenjébe 3ilót pluszba. Dehát ezek szerint még több pénz kellett neki...
arcansas 2011 szept. 20. - 16:49:03 Előzmény ernesztin
(1301/2320)
Hát én tök egyetértettem eddig a hsz-eiddel... :) Biztos szenvtelenek vagyunk.