monarchiabulldog 2011 szept. 27. - 17:33:06
(1400/2320)
:)
Én nem bántalak meg téged, megbántódsz te magad is :

"Igen, bántó tud lenni, ha egy fórumon valakihez nem szólnak. Új jövevényként is, de régi motorosként még inkább. Ez különösen akkor bántó, ha az érintett úgy érzi, hogy már személyes, baráti kapcsolatok voltak kialakulóban, és hogy õ maga is nemcsak élvezte a társaság elõnyeit, hanem tett is érte valamit.
Az utóbbi idõben nem sokat nyilvánultam meg itt, mert az én hozzászólásaimra is sorozatosan nem válaszolt senki. Megértettem az üzenetet. És valóban, azóta sem hiányzom itt a fórumon senkinek."
1/10
BicskaMaxi 2011 szept. 27. - 16:53:03 1/10
(1398/2320)
Ne erõlködj, nem tudsz megbántani!:)

Engem sokan szeretnek. A magánéletben is, a közéletben is, és itt a fórumon is, úgyhogy nincs okom panaszra.

Kívánom, hogy téged is ennyien szeressenek, de leginkább azt, hogy egyszer te is képes legyél szeretni!
szepno 2011 szept. 27. - 15:14:13 Előzmény BicskaMaxi
(1397/2320)
Ha ennyire szeretsz kötekedni, ne csodálkozz ha aztán figyelembe sem vesznek a fórumon mikor beírsz. És majd megint sírhatsz, hogy már senki nem szeret téged.
1/10
offtopic
meszag 2011 szept. 27. - 14:55:55 1/10
(1396/2320)
hát én a NANE tüntetésre emlékszem, és erre:
http://www.das.hu/tavolsagtarto-talaros-testulet-20090514
offtopic
-csengõzoli-- 2011 szept. 27. - 14:17:26
(1395/2320)
Van távolságtartási törvény Magyarországon.
1/10
offtopic
meszag 2011 szept. 27. - 13:55:47 1/10
(1394/2320)
nem tudom, melyik mit tesz otthon, és nagyon nem értettem, miért nem szavazták meg.
Hát linket nem tudok most rögtön, de ha lelek, bemásolom.
1/10
BicskaMaxi 2011 szept. 27. - 13:52:21 1/10
(1393/2320)
Nem tudok mit hozzáfûzni, nagy igazságokat írsz le.
vénasszonyoknyara 2011 szept. 27. - 13:48:50
(1392/2320)
Én nem emlékszem erre e a parlamenti vitára már. Tudsz valami linket errõl?
Tényleg úgy gondolod, hogy mert férfitöbbségû a parlament, ezért férfiszolidaritásból, vagy mert õk is gyepálják otthon a képviselõné asszonyt, kedveznek az asszonyverõ férfitársaknak?
1/10
BicskaMaxi 2011 szept. 27. - 13:48:37 1/10
(1391/2320)
"De ennek inkább más oka van: ha egy férfi valamiért alárendeli magát egy nõnek, az tulajdonképpen óriási kudarc a számára, és borzasztó dühöt ébreszt."

Ebben sok igazság lehet.
1/10
offtopic
ernesztin 2011 szept. 27. - 13:41:15 1/10
(1390/2320)
Oké, én azt is értem, hogy két malomban õrlünk. De akkor is biztos vagyok benne, hogy van olyan nõi magatartás, ami olaj a tûzre. Mégpedig az, ami az efféle férfit JUTALMAZZA. Tehát ajnározza, hízeleg neki, különféle szolgáltatásokat ad anélkül, hogy ezzel a hasznára lenne. Persze a nõk ezt nem ingyen teszik, hanem annak a reményében, hogy a jutalmazással hozzájuthatnak ahhoz, amire a férfitól vágynak (pozíció, pénz, protekció stb). Eleve nem szabad jutalmazni, eleve nem szabad ezt támogatni, mert azzal csak olyasmi szabadul el, amit aztán a nõ nem képes irányítani. A pökhendi egoista azt hiszi, neki mindent szabad. Különben meg nem is biztos, hogy az agressziója a nõ felé fog irányulni. Volt egy osztálytársam, akinek az apja afféle casanova volt, vagy a "falu bikája". Az elvált feleségétõl az ikreik egyik fele nála maradt. A pasi szorgosan végigdugott mindenkit a környéken, a gyerekét meg mindenért verte. Amíg az föl nem kötötte magát. Nézd, lefogadom, hogy ha a nõk nem dõltek volna a dugájába, jobban meghúzta volna magát és nem kergeti halálba a fiát. De így azt hitte, minden jó, amit csinál, hiszen rengeteg jutalmat kap. A felelõtlen kapcsolatokat el kell kerülni és kész.
1/10
offtopic
meszag 2011 szept. 27. - 13:32:21 1/10
(1389/2320)
de ha már kapcsolatot elemzünk, nem kell olyan férfival/nõvel házasságra lépni, aki nem felel meg. Az igaz, hogy lakva lehet megismerni a másikat, és nem is túl gyorsan múlik el néha a "viselkedek" a másik elõtt, de elõbb-utóbb beszélgetve, próbálgatva, problémák felmerülése során kiderül, ki is az a másik?
Én annak a híve vagyok, hogy õszintén meg kell mondani, vállalni, hogy vége, és inkább egyedül élni, ha nehéz is, mint akár csendben, akár harsányan gyilkolni egymást. Persze tudom, vannak élethelyzetek, amikor hajlamosak vagyunk, vagy muszáj kompromisszumot kötni,nos az estenként gyilkos lehet, még akkor is, ha csak az idegek harca... s
1/10
BicskaMaxi 2011 szept. 27. - 13:19:31 1/10
(1388/2320)
"Egyszóval - aki nem hajlandó felelõsséget vállalni, azt tilos pátyolgatni, babusgatni, vezetgetni, manipulálni."

Maximálisan egyetértek Veled ebben is, és abban is, amit elõzõleg a felnõtté válásról és a felelõsségvállalásról írtál. Nem véletlen, hogy miért egyre kevesebb az elkötelezett kapcsolat, mert az emberek önmagukért sem vállalnak felelõsséget, nemhogy másért, az utódokról meg már nem is beszélve.
1/10
offtopic
meszag 2011 szept. 27. - 13:19:07 1/10
(1387/2320)
kieg. : eszembe se jutott orbán
1/10
offtopic
meszag 2011 szept. 27. - 13:17:51 1/10
(1386/2320)
Te most ilyen kettõ az egyben választ adtál? :) én ugyanis nem beszéltem damuról, meg felnõtté válásról, meg stb. :)
Másrészt ne akard képviselni a csengõ féle modellt! :D
Ugyanis most aztán eszembe sse orbán, mert ezzel sztem õk még nem foglalkoztak, mióta kormányoznak. :)- pusztán a parlament összetétele munkált esetleg a fejemben, a túlreprezentált férfi nem. :))
vénasszonyoknyara 2011 szept. 27. - 13:08:31
(1385/2320)
Látom már minden út Rómába vezet: tulajdonképpen a Zorbánnak köszönhetõ Palácsik Tímea bántalmazása.
Ernesztinnek válasz, két malomban õrlünk. A saját apámra hatványozottan jellemzõ volt, amiket felsoroltál:
felelõsség nem vállalása, könnyelmûség, nõk által való pátyolgatás, 50 évesen a mama pumpolása és még hosszan sorolhatnám. De ettõl még eszébe nem jutott volna, hogy kezet emeljen egy nõre! Ez egy minõségi különbség, akárhogy csûrjük -csavarjuk.
Egy ilyen értéktelen, mihaszna embert ott lehet hagyni, ki lehet lépni az életébõl, de, ha ez a férfi ráadásul tele van agresszivitással, akkor egy nõnek nagyon meg tudja keseríteni az életét:
-eleve kevésbé mer vele szakítani a veréstõl való félelmében
-kis országban élünk, nem tud eltûnni elõle
-rossz a lakáshelyzet, sokszor kénytelen egy lakásban lakni vele a szakítás után is.
1/10
offtopic
ernesztin 2011 szept. 27. - 12:44:54 1/10
(1384/2320)
Hát igen, ez teljesen igaz, de mindkét nemre.... Ranschburg Jenõ azt mondta, a felnövés fázisait nem lehet megúszni, aki gyerek szinten rekedt meg, annak is ugyanúgy végig kell járni a lelki érés fokozatait, mintha ez a fizikai érésével egyidõben történt volna. Tehát, mondjuk, ha valaki egy gyermeteg lelkû felnõttet "nevel", hamar kaphat egy dacos kamaszt. De ennek inkább más oka van: ha egy férfi valamiért alárendeli magát egy nõnek, az tulajdonképpen óriási kudarc a számára, és borzasztó dühöt ébreszt.
Mostanában elég általánossá vált az, hogy a férfiak a nõkre hagyják a kapcsolat irányítását. Egyszerû az oka: mert ha elhagyják magukat, akkor anélkül juthatnak a kapcsolat gyümölcseihez, hogy azért felelõsséget kellene vállalniuk. A nõk meg kapnak az irányítás lehetõségén, hogy haladjanak már valamerre. Idézem, teljesen általános panasz: "Mindamellett 30-40 éves férfiak éldegélnek a mamájuk szoknyája mellett, barátnõ hiába szeretne már gyereket. Ez persze rendben van. Hiába élnek tovább a nõk, egy férfinek sokkal több ideje van játszadozni, mielõtt elhintené magvát. (A kedvencem egyébként a témában a 60-as éveit taposó, ikszedik fiatal nõt nyûvõ nõgyógyászprofesszor hozzáállása, aki szerint a nõk ugye nem szülnek akkor, amikor biológiailag erre megfelelõ lenne az idõpont, aztán meg sírnak, hogy kicsúsztak az idõbõl. Persze õt is csak a gyerekkel lehetett megfogni ideig-óráig, hehe.) Nem állítottam, hogy a manipuláció pozitív dolog volna. Egyszerûen ez van." Mondjuk ez a legdurvább változata annak, amikor a nõ a tettek mezejére lép, mert már nem bírja tovább a tökölõdést. De a mintázat nagyjából teljesen általános. A nõ elkezd irányítani, a pasi pedig örömest ráhagyja, mert így neki sokkal kényelmesebb, és pillanatok alatt kialakul a mami-gyerek felállás, vagy mondjuk az, hogy ezután két "férfi" fog vetélkedni a kapcsolati dominanciáért. És ha a férfi megpróbálja visszaszerezni az irányítást, az már elég durva. Ha ráébred, hogy nincs a helyén, akkor a gyávaságából sértett keserûség lesz. Ezt csak akkor lehet elkerülni, ha valaki már eleve nem megy bele ebbe a helyzetbe. Egyszóval - aki nem hajlandó felelõsséget vállalni, azt tilos pátyolgatni, babusgatni, vezetgetni, manipulálni. Egyszerûen nem éri meg.
1/10
offtopic
meszag 2011 szept. 27. - 12:14:51 1/10
(1383/2320)
ezt a parlamentben mondd, érdekes módon nem fogadták el a távoltartásról szóló törvényt a magyar parlamentben....
1/10
offtopic
meszag 2011 szept. 27. - 12:13:20 1/10 Előzmény -csengõzoli--
(1382/2320)
inkább helyeselsz annak, aki dicsér? :) Ernesztinnek miért nem válaszoltál?....
1/10
offtopic
ernesztin 2011 szept. 27. - 12:02:42 1/10
(1381/2320)
Húha, ha belenézek a mónikasóba, ott leginkább éppen a nõi agressziót bámulhatom......Inkább megnézek egy nyavalygó dalt, melyet egymástól igen eltérõ genetikájúak adnak elõ http://www.youtube.com/watch?v=bI0AW1QIqSo