offtopic
-csengõzoli-- 2011 okt. 04. - 20:44:10 Előzmény Rhaegar
(1480/2320)
Nem csak szerinted...
offtopic
Rhaegar 2011 okt. 04. - 20:42:14
(1479/2320)
Ó jee.
Bontom a pezsgõt...

És amúgy, hogy viselkedtek egymással ? (el tudom képzelni)
De kíváncsi vagyok, hogy-hogy fejted ki polkorrekten.. :P
1/10
offtopic
meszag 2011 okt. 04. - 20:27:19 1/10 Előzmény Rhaegar
(1478/2320)
hát pedig már magyar állampolgárok
1/10
offtopic
meszag 2011 okt. 04. - 20:22:37 1/10 Előzmény ernesztin
(1477/2320)
A "durva" példád (láger) csak egy eset, érdekes - hogy nem gyûlöl senkit... katatónia? nem, mert segít másokon -, de abból sok következtetést levonni nem érdemes.

Azt érezted rögtön, hogy a könyv címében megfogalmazott állításnak azért vannak korlátai, na ezt emeltem ki én túlzással. Azt azért nem értem, hogy az istenhitet ehhez hogy lehet hozzáfûzni
offtopic
robicsek2 2011 okt. 04. - 20:18:12
(1476/2320)
Én magam nem tudom hogy Détár Enci mennyiért vállal szinkron munkát mert nemigen néztem a Frízbit.
Én öt a hangja miatt és a külseje miatt szeretem nem is merem személyesen tehát marad ez a kettõ. :)

A Bánk bán részhez meg

"Kik nézték volna? Az amcsik, akik azt sem tudják, hogy hol van Magyarország?"
Egyet értek . Na meg azok akik azt hiszik hogy mi éhesek vagyunk :) :( Mármint a Hungary névbõl.
offtopic
Rhaegar 2011 okt. 04. - 20:16:52
(1475/2320)
HÁT nem tudom..
Szerintem nagyon nagy sületlenségeket írsz itt össze meg vissza.
A fejem belefájdul.
1/10
offtopic
ernesztin 2011 okt. 04. - 19:18:10 1/10
(1474/2320)
Hát igen, ebbe kell némi megszorítás. Az például nagyon jó megszorítás, hogy az együttélés önkéntes, tehát a másikat saját maga választotta, és nem mások kényszerítették rá. (Mint például az afgán lányra, akit 12 évesen eladtak, és 18 évesen megszökött). Van egy másik megszorítás is - sok ember függõ természetû, és a függõségre épülõ kapcsolatokat célszerû abbahagyni (ami persze pont a kapcsolatfüggõknek esze ágában sincs). Egyébként pedig a könyv szerintem mindenki számára hasznos, tényleg érdemes elolvasni.
Le van írva benne egy nagyon durva eset is, egy KZ-lágerbeli fogolyról. Egy amerikai szerzõ jegyezte fel, hogy a tábor felszabadítása során ez a fogoly lett a tolmácsuk. Mivel elég jó erõben volt, azt gondolták, csak nemrég került a táborban. Fáradhatatlan volt, mindenkire volt ideje. Egy idõ után megtudták a történetét: hat éve került oda, miután lelõtték a feleségét és az öt gyerekét. Kérte, hogy õt is öljék meg, de mivel jól tudott németül, magukkal vitték. Elhatározta, hogy ezután bármeddig él, azt már nem az saját életének tekinti, számára az élet véget ért; ezért ezután már nem fog gyûlölni senkit. Pontosan olyan körülmények között élt, mint bárki más, de õ életben maradt. Nem a körülményei voltak mások, hanem a hozzáállása. Ez persze túl durva történet, de valamit megmutat abból, hogy mit jelent az, hogy "mindegy, kivel élsz".
Nem gondolom, hogy ez sétagalopp vagy létezne bármilyen varázsszer meg ráolvasás, ami cukirózsaszínné változtat mindent. Lehet, hogy hosszú ideig csak egy rakás nyûg az egész, az is lehet, hogy valaki legszívesebben vagy magát nyírná ki, vagy a másikat. Nem tudom, miért, de az õszinteség mégis segít. Mondjuk a könyv ennél sokkal több jó tanácsot tartalmaz, aki írta, épp eleget kínlódott vele, nem a levegõbe beszél.
Rhaegar 2011 okt. 04. - 18:58:24
(1473/2320)
:D

Én még nem láttam, de nem is akarok, nem vagyok rájuk kíváncsi.
1/10
offtopic
ernesztin 2011 okt. 04. - 18:45:46 1/10
(1472/2320)
Te viccelsz?
Mert ha nem, akkor vagy csak képzelõdsz, vagy valaki éppen megvezet.
Nincs ember, aki éppen ebben ne szorulna tanácsra, akinek ne jönne jól egy könyv, vagy másféle tanács. Nincs ember, aki elég jól csinálná, akinek számára automatice "a szeretet, a megértés, az öröm és a boldogság felé vezetõ út" volna. A változás egyáltalán nem biztos, hogy örömteli és boldogító, viszont muszáj. Ha még nem sértõdtél meg vagy nem sértettél meg valaki mást nagyon mélyen, akkor majd fogsz.
1/10
offtopic
meszag 2011 okt. 04. - 18:32:29 1/10
(1471/2320)
ebben hol a rasszizmus????? én láttam nem oly rég romániai magyar romákat, hogy viselkednek a házasságban életük párjával....
1/10
offtopic
meszag 2011 okt. 04. - 18:28:54 1/10
(1470/2320)
ez a válasz Ernesztinnek szólt volna
1/10
offtopic
meszag 2011 okt. 04. - 18:27:14 1/10
(1469/2320)
egy dologban voltam pontatlan, az általad belinkelt könyv írója mondja: Szeresd önmagad, és mindegy kivel élsz. Hát ez szerintem ostobaság. Erre írtam, amit írtam
Rhaegar 2011 okt. 04. - 16:10:08
(1468/2320)
Ön rasszista ?!

Mellesleg annak akinek könyv kell hozzá, hogy meglelje "a szeretet, a megértés, az öröm és a boldogság felé vezetõ utat" az már régen rossz.

Tehát úgy gondolom, hogy ez a Spezzano valamiféle szélhámos õstulok lehet.
1/10
BicskaMaxi 2011 okt. 04. - 15:52:11 1/10
(1467/2320)
Azt írtam, hogy: "a kereszténység nem azonos a templomba járással, hanem ÉLETFORMA."

Ezen pontosítanék. Tehát: a kereszténység nem azonos a templomba járással, pontosabban nem abban merül ki, hanem ÉLETFORMA.
1/10
offtopic
ernesztin 2011 okt. 04. - 15:35:25 1/10
(1466/2320)
1. Akkor költözzön össze valaki egy "igazi romával", ha kölcsönösen felelõsséget vállalnak egymásért. Ha igen, hajrá, ha nem, akkor meg minek?
2. Ha összeköltözik valaki egy "igazi romával", akkor nyilván pont õrá van a leginkább szüksége. Pont tõle tanulhat a legtöbbet, pont miatta változhat a legjobb irányban.
Ha a személyiség statikus, mint egy tárgy, ami maximum kopik a használatban, akkor addig kell kotornom a világban, amíg rá nem akadok a legjobb árura. De ha a személyiség élõ, akkor változik. Akkor pedig a cél a folyamatos fejlõdés. Ebben az esetben a társunk által is változunk. Így sose kell azt mondani, hogy "nem ilyen lovat akartam", mert a másik minden tulajdonsága pont a fejlõdést szolgálja. Nem a megalkuvást, nem a szolgalelkûséget, hanem a fejlõdést.
1/10
BicskaMaxi 2011 okt. 04. - 14:24:49 1/10
(1465/2320)
:) Köszönöm szépen, meg fogom nézni õket. Tegnap este kezdtem a "Normalitás tébolyát". :)
1/10
BicskaMaxi 2011 okt. 04. - 14:14:50 1/10
(1464/2320)
Viszont annál nagyobb öröm a válasz! :)
Örülök, hogy te is szereted az MR3-at! Nálam mindenhol az szól: autóban, konyhában, még a munkahelyen is szép halkan (ha nincs benn a fõnököm), szóval ahol éppen vagyok. :)
1/10
offtopic
meszag 2011 okt. 04. - 13:30:14 1/10
(1463/2320)
hát ezt már nem bírom megállni. :)
Azt a Spezzanot összeköltöztetném azért egy igazi romával, aztán higgyen, amiben akar. :D
1/10
offtopic
ernesztin 2011 okt. 04. - 12:58:15 1/10 Előzmény BicskaMaxi
(1462/2320)
Olvastam egy könyvet, amibõl Jézus gondolatmenete jól megérthetõ. A párkapcsolatra fókuszál – tehát éppen onnan nézve teszi érthetõvé Isten gondolatatait. Ez a könyv: http://www.libri.hu/konyv/ha-faj-az-nem-szerelem.html Nagyon érdekesen különbözik a hagyományos pszichológiai felfogástól. A hagyományos pszichológia az emberre fókuszál, abból indul ki, ezért azt mondja: akkor sikeres egy párkapcsolat, ha a felek ha a lehetõ legtöbb dologban hasonlítanak, ha a lehetõ legtöbb közös vonásuk van, ha szinte ikertestvérei egymásnak. Emellett természetesen kitûnõ neveltetésben is kell részesedniük már a fogantatástól kezdve. (Ilyesmiket állít pl. Bagdy Emõke). A pszichológia azt mondja, hogy hasonló a hasonlónak örül, esetleg azt, hogy az ellentétek vonzzák egymást. Spezzano viszont ezzel egyáltalán nem törõdik, ez a megközelítés számára irreveláns. Helyette azt mondja: minden konfliktus engem tükröz, az egész kapcsolatból, sõt az egész külvilágból magamra ismerhetek, minden azt segíti, hogy a legjobb irányba változhassak. Teljesen mindegy, mekkora két ember között a távolság vagy a hasonlóság; minden a fejlõdést, a jó irányú változást szolgálja. Ez a fajta gondolatmenet persze nem nélkülözheti az istenhitet – mindennek a mélyén az rejtõzik, anélkül képtelenség a világot Spezzano módjára szemlélni. Ebbõl a gondolatmenetbõl született aztán ez a könyv is: http://www.libri.hu/konyv/szeresd-onmagad-es-mindegy-kivel-elsz.html - és ha van valami, amit a témában érdemes elolvasni, akkor ez a két könyv az.
1/10
offtopic
meszag 2011 okt. 04. - 11:40:18 1/10
(1461/2320)
ha jó a film, vagy egyéb, nem kerülöm az rtl-t sem, szerencsére van választék.
A fõ mûsoridõt sajna a rtl és tv2 kitölti bugyuta sorozatokkal, és vetélkedõkkel, ami igénytelen, olcsó, és szerintük szórakoztató....