10/10
CsizmásPandúr 2011 szept. 25. - 10:56:55 10/10
(1360/2320)
"Õ volt az egyik törpe" xD
1/10
offtopic
ernesztin 2011 szept. 24. - 23:49:54 1/10
(1359/2320)
Azért ez szomorú. Meghallgattam a híreket, és úgy mondták be: a mentõs kalapáccsal fejbeverte a barátnõjét. Hogy lett volna a barátnõje, ha még csak be se jelentette? Hogy lehetett Damu Rolandnak eddig százon felüli számú barátnõje? Például Cseke Katinka hogy lett volna a barátnõje? Akármennyire is snassz, a nõje, csaja (és pasija) sokkal inkább kifejezi az efféle viszonyok birtokló és vágyteli jellegét, mint a semleges barátnõ. Esetleg jó még a nyögvenyelõs partner vagy a szemérmetlen ágyas.
No mindegy, hogy a barátságnál maradjak:
http://www.youtube.com/watch?v=hg-d8Ny-_Xg
Csodát látni, jobbá válni
barát nélkül nem lehet.
.....
Harmadolni, szabadulni
ügyvéd nélkül nem lehet.
http://www.youtube.com/watch?v=mFas4Xf-Geg
vénasszonyoknyara 2011 szept. 24. - 23:11:02
(1358/2320)
Lehet, hogy megtévesztõ a kifejezés. vannak szinonimák, de jelentésbeli különbségekkel:
-menyasszonya
-kedvese
-partnere
-élettársa
-párja
-csaja
-nõje
-k.rvája
-szerelme

Talán mégis a barátnõ az, ami e legsemlegesebb, legtágabb fogalom ezek közül.
1/10
offtopic
ernesztin 2011 szept. 24. - 22:48:01 1/10 Előzmény vénasszonyoknyara
(1357/2320)
Érdekes ez a barátnõ szóhasználat. Szerintem roppant megtévesztõ. Kimondod, és még el is hiszed, hogy akinek barátnõje van, az tényleg barátot talált magának. Popper Péter mondta, hogy õt igencsak zavarja az az európai hazug és megtévesztõ szóhasználat, miszerint, ha két ember megkívánja egymást, akkor õk szerelmesek. Az európai emberek folyton szerelmesek, és szerinte ez nevetséges. Miért nem lehet a dolgokat a nevükön nevezni?
A barátságról meg ennyit: "Azt a felebarátot szeresd, akivel együtt élsz, s aki terhedre van!" (Tolsztoj)

Damu anyja is benne lesz a frizbiben: http://www.stop.hu/articles/article.php?id=937219
-csengõzoli-- 2011 szept. 24. - 11:08:28 Előzmény vénasszonyoknyara
(1356/2320)
Arra lennék kíváncsi,hogy a bíróságon már tanúskodott-e ez a régi barátnõ,aki most jelentkezett a Frizbibe.
Mert ha még nem, és ez rájön a 6 év fegyházra,akkor Rolandunkra rárohad a lakat...
1/10
BicskaMaxi 2011 szept. 24. - 06:01:13 1/10
(1355/2320)
Én is neked, vonder! A bulldogjaid újabb célpontot találtak?
vénasszonyoknyara 2011 szept. 24. - 01:16:19
(1354/2320)
Visszatérve a nõverõ, kisebbségi színészzsenire. Lehet elemezni hosszan Palácsik aljas indítékait, de ez a boxbajnok minden barátnõjét verte, mint a répát. Tehát azért lehet valami pirinyó probléma az önkontrolljával.
majd a börtönben gyakorolhatja, hogy harmadolják a büntetését.
vénasszonyoknyara 2011 szept. 24. - 01:12:44
(1353/2320)
Izraellel a viszony közismert, de kevesen tudják, hogy ennek ellenére náluk él a Közel-Kelet legnagyobb zsidó közössége,

Ezen a paradoxonon egyáltalán nem csodálkozom, hiszen hazánkat is elmondják ilyen meg olyan antiszemita országnak és mégis egész Kelet-Európában itt él a legtöbb zsidó. persze lehet, hogy már ez a megállapítás is súlyosan antiszemita, mert nem szabadna számon tartani, hogy ki zsidó és ki nem. Gondolom zsidó az, aki annak vallja magát Én pl.cseremisz vagyok és megszervezem a cseremisz kisebbségi önkormányzatot.
1/10
offtopic
ernesztin 2011 szept. 23. - 23:43:46 1/10
(1352/2320)
Nem tudom, de igen érdekes a témában a mostani Berlinare nagydíjas filmje, egy iráni alkotás, ami arról szól, hogy egy házaspár elválik (a nõ kezdeményezi a válást!); az elvált férje bejárónõt fogad a beteg apja mellé, a bejárónõ magára hagyja a haldokló öreget, erre a férfi dühében megüti, a bejárónõ emiatt elvetél, és a férfit gyilkosság vádjával bíróság elé állítják. Szóval a dolog ott is bonyolultabb, mint a kövezés.
"Az idei fesztiválon Fargadi Nadar és Simir, egy válás címû filmje nemcsak a négykilós aranymedvét, hanem két ezüstöt is megérdemelt a zsûri szerint. A film nõi és férfi színészei alakításaikért vihették el a díjat. A film rendezõje nem vehetett részt a berlini filmfesztiválon, mert politikai tevékenységéért jelenleg börtönben van."
1/10
offtopic
ernesztin 2011 szept. 23. - 23:38:45 1/10
(1351/2320)
:))))))))))))
-csengõzoli-- 2011 szept. 23. - 23:32:19
(1350/2320)
Én sem akarlak megsérteni,de összehordasz hetet havat minden témában.
Ez nem gondolkodás, ez ostobaság.
1/10
offtopic
ernesztin 2011 szept. 23. - 23:29:22 1/10
(1349/2320)
Szerintem neked egy a fontos: ne kelljen gondolkozni. És lehessen egyetérteni azzal, ami a tömeg által elfogadott. Sokan vannak hozzád hasonlóak, akik sajnos döntési pozícióban ülnek, és úgy hoznak döntéseket, hogy még az életben egyetlen dolgot sem gondoltak végig. Minek is? Tökfölösleges fáradozás, gondolkozás nélkül is meg vannak gyõzõdve arról, hogy igazuk van, hiszen van olyan külsõ mérce, amihez képest lehet tudni, mi a jó és mi a rossz. Ez nem saját maguk által kikínlódott mérce, de elég megbízható, mert egymilliárd légy nem tévedhet.
Ezzel nem akarlak megsérteni, mert jól tudom, milyen sokan érvelnek pont úgy, mint te. Minek is valamit, bármit átgondolni? Vannak okosok, akik eldöntik és megmondják, mi helyes, nekünk csak az a dolgunk, hogy elfogadjuk, amit mondanak.
szepno 2011 szept. 23. - 23:17:00
(1348/2320)
Gratulálok .
-csengõzoli-- 2011 szept. 23. - 23:12:37
(1347/2320)
Szerintem te halálra bonyolítod ezt az egészet.
Nõt megütni elég undorító dolog.
Nincs mit ragozni ezen. Lehet az illetõ katona vagy svájci magániskolában nevelkedett ficsúr, mindenkitõl egyformán elítélendõ, és persze mindenkinek meglenne a maga mentsége...
Egyiküket így nevelték, másikukban túl sok volt a visszafojtás,de mindez totál lényegtelen, magyarázatokkal tele a a padlás és jelen esetben nincs is mit magyarázgatni...
Már írták neked mások is korábban, a Kamu Roland félék terézanyában is meglátnák,hogy miért fér rá egy kis verés...
Továbbá logikád folytatása lenne a gyerek verés. Azok is megérdemlik, nyilván félrenevelték õket és rosszalkodnak, sikongatnak, bõgnek, a férfiak meg ugye agresszívek,érthetõ,ha jól pofánverik azt a gyereket, majd tanul belõle...
A katonák ezért, a zsúrfiúk, azért, kinek a gyermekkora, kinek a felnõtt évei igazolják nálad a verekedéseket.
Szegény-szegény férfiak, a körülmények áldozatai...
1/10
offtopic
ernesztin 2011 szept. 23. - 23:03:04 1/10
(1346/2320)
Van arab és cigány rokonom is. A feleségeik elégedettek velük, nem hiszem, hogy agresszívak lennének. Az arabok például nem isznak alkoholt. Magyarországon pedig állítólag egymillió alkoholista van. A józan észt, a gátlásokat, az erkölcsöt pedig gyorsan oldja a szesz.
1/10
offtopic
ernesztin 2011 szept. 23. - 22:43:39 1/10
(1345/2320)
Talán nem is kell ehhez közerkölcs, belül úgyis nyilvánvalóan érezhetõ.
1/10
offtopic
ernesztin 2011 szept. 23. - 22:41:41 1/10
(1344/2320)
Nem. Az apám éppenséggel jólnevelt konformista nyúlbéla volt. Persze valójában éppen a konformizmus táplálja az agressziót. Pont a látszólag fegyelmezett emberek a legdühödtebbek. Ha lerombolódik az a hatalom, aminek alávetik magukat, a fegyelmezett kis konformisták tomboló dúvadakká változnak. Épp erre nevelik a katonákat, és azok pont ezért veszélyesek: megszokják az állandó alárendeltséget, a csicskáztatást, és ezért, amikor olyannal találják szembe magukat, akinek nem kell alárendelõdniük, arra rávetik magukat és rajta tombolják ki a bennük felhalmozódó dühöt.
A konformista kis mintapolgárok egyáltalán nem megbízhatóbbak, egyáltalán nem szelídebbek, jól tudom. Minél jólneveltebb valaki, annál nagyobb benne a káosz. Minél jobban fékezi magát, annál ramatyabb, ha kitör, mert fogalma sincs arról, valójában milyen belül, egyáltalán nincs tisztában saját magával. Belõlük lesznek a Breivikek és egyéb pszichopata õrültek. A látszólag szelídekbõl. Õk a meszelt sírok, kívül galambok, belül ragadozó farkasok. Ha ennyire feldühödsz Damu miatt, akkor benned is lehet egy nagy rakás lefojtott dinamit, ami még nem robbant fel. Talán nem is fog, vagy ha igen, képes leszel kezelni a dühödet.
De a lényeg mégiscsak az, hogy egy kapcsolat célja az emberek jobbá, szelídebbé válása. Ez marha egyszerû cél, nem is nehéz elérni. Ha nem sikerül, akkor sem kell bûnbaknak kikiáltani az egyik felet, mert a kapcsolat kettejükrõl szólt, és mindketten felelõsök azért, ami velük történik. Ez nem azt jelenti, hogy Palácsik a bûnbak - hanem hogy itt olyan általános hibás lelki mechanizmusokról van szó, amikre egy egész társadalom közösen rosszul reagál. És ha valami mindenkibe rosszul épül be, akkor nagyon nehéz megtalálni az igazi felelõst, mert egyenként mindenki mossa a kezeit.
-csengõzoli-- 2011 szept. 23. - 21:30:46
(1343/2320)
Jaértem,akkor ez a szocializáció okozza nálad a defektet, számodra az agresszív férfi a minta, a normális..
Szomorú...
1/10
offtopic
ernesztin 2011 szept. 23. - 21:23:41 1/10
(1342/2320)
Neked szerintem súlyos kisebbségi érzéseid vannak. :)
1/10
offtopic
ernesztin 2011 szept. 23. - 21:23:20 1/10
(1341/2320)
Nekem a legelsõ emlékem a szüleimrõl az, hogy egymás fejét verik a konyhaszékekkel. Az egész gyerekkorom ebben a légkörben telt. Szerintem elõször az anyám ütött (csak az apámnak nem kellet kétszer mondani, hogy visszaüssön, és ezt folytassák még 16 éven át). De teljesen mindegy is, ki kezdte, mert mindketten egyformán benne voltak a verekedésekben. És nem nekem vannak egyedül ilyen emlékeim. Én nem látom a nõket olyan gyönge virágszálaknak, akiket a csúnya bácsik ártatlanul bántalmaznak. Megvan bennünk is az x-faktor.
Mindezeken túl - már megbocsáss, de nem kell minden hülyével összefeküdni. Egyáltalán nem minden férfi alkalmas párkapcsolatra. Ahogyan nem is minden nõ. Elég sok játékszert és segédeszközt feltaláltak már, amin le lehet vezetni a feszültséget, senki senkit nem kényszeríthet arra, hogy együtt éljen valakivel, akivel valójában NEM BÍR.
Látod, épp az ilyen esetek mutatják, hogy a férfiak igenis agresszívak, és ezt tudomásul kell venni, az együttélés nem játék. Persze nem mindenki ilyen durva, hálistennek. De az agressziót mindig megelõzi valami. Amikor még lehetne dönteni, el lehetne menni, abba lehetne hagyni.
Maradjunk csak Damunál. Állítólag Palácsik is benne volt a balhékban, ha elmentek szórakozni, ott lehetett látni, hogy idõnként Palácsik üvöltözik vagy tépi Damut. Állítólag egyszer egy kulcsot szúrt a nyakába. És mindezek felett - hallhatott épp eleget Damu korábbi balhéiról. Nem úgy ment bele a kapcsolatba, hogy ne tudta volna, kivel kezd. Ott van pl. Cseke Katinka - mi az istennyilát keresett Damu ágyában? Miért kellett vele összefeküdni? Ennyire nem bírt magával? Most állítólag õ az egyik volt barátnõ, aki sértettként jelentkezett, mert Damu egyszer részegen rátörte az ajtót. Mit keres egy ilyen kapcsolatban a nõ? Miért kell lefeküdni valakivel, akiben nem bízhat?
Szerintem azok a nõk, akik ilyen helyzetbe keverednek, nem tisztelik önmagukat. És az önértékelésüket egy pasitól várják - csakhogy az nemhogy képes volna kipótolni a hiányzó önbecsülést, inkább a maradékot is ízzé-porrá zúzza.
Ezzel még az is probléma, hogy aki önmagát nem becsüli, az a másikat sem tudja eléggé tiszteletben tartani. A tiszteletlenség pedig egy ördögi kör, amibõl szinte lehetetlen kimászni és újraépíteni azt, amit lerombolt.
Egy fél évig minden nap roma maffiózókhoz jártam házitanítónak. (Hozzájuk: http://www.youtube.com/watch?v=QzEUdhygmiM) Eszembe se jutott, hogy féljek tõlük, tiszteletben tartottak. Soha egyetlen pofátlan, ingerült, durva, közönséges szót nem mondtak nekem. Ugyan miért? Mert bennük van a kutyavér, mi?
Egyébként nagyon is el tudom képzelni, hogy valaki egyszer engem is bántalmaz vagy megöl. Mivel már többször meg akartak erõszakolni, szerencsére sose sikerült. És már kaptam halálos fenyegetést is. Valakiknek nagyon nem tetszett, amiket a neten irkáltam. Mivel egy bûnügy miatt írtam, úgy gondoltam, akik fenyegetnek, nem a levegõbe beszélnek.
De egy szerelmi kapcsolatban nem idegenek vannak együtt, akiknek semmi közük se lenne a másikhoz. Ha már Dopeman, akkor: http://dopeman.tv/dopemantv_stand_up_szakkommentatorunk_kicsidope_helyzetjelentese_a_kamu_roland_ugyrol_es_meg_sok_minden_masrol