andrealovasz 2017 márc. 30. - 15:55:58
(254/2154)
Elküldtem, remélem megkaptad :)
andrealovasz 2017 márc. 30. - 15:51:39
(253/2154)
Egy Engin Akyürek-es face csoportban találtam a következõ összegzést angolul a 75-ik részrõl:

and.... the translation of the summary.. ;) Are you sure you all want to read it???

Fatmagulun Sucu Ne? Episode 75 Summary:

Kerim and Fatmagul overcome another difficult hurdle in their lives, after spending their first night spent together. However, the big wound left from their past will take time heal.

The news of Mustafa’s death completely shatters the happiness of the wedding party (at the other house). While everyone is shocked with the news, it effects Rahmi and Mukadess primarily. Kadir and Fahretting are the ones that must deliver the news to Asu. Of course, Mukaddes tries to find an opportunity to contact Fatmagul, so she can the news to her directly.

Resat recovers from his heartattak; but, he is left with some health issues. At the same time, when it is found out that the Yasarans have been in contact with Selim, the Yasaran’s realize that the end is near.

Fatmagul and Kerim, for the first time spend time together alone, in their house, as a real, married couple. Realizing that the silence regarding their “first night” together will threaten their emotional closeness and future relationship, Kerim takes the first steps to discuss their first night together.

Mustafa is sent on his journey from Izmir, completely alone. However, even in departing this life, Mustafa manages to leave his behind his shadow on Fatmagul and Kerim’s future life together.

Itt sem írják le egyértelmûen, hogy volt e sex, mert az elöltötték az elsõ éjszakát azt is jelentheti hogy csak aludtak egymás mellett és eltelt az elsõ közös éjszaka. Bár lehet tévedek. Gyertek és értelmezzétek ti is.
10/10
baba24 2017 márc. 30. - 15:31:59 10/10
(252/2154)
Tudsz nekem linket prívátba küldeni ami angol felíratós :)
andrealovasz 2017 márc. 30. - 15:24:46
(251/2154)
Hát ez is elõfordulhat, én az angol felirat alapján arra következtetek hogy nem történt meg a dolog, de majd idõvel úgyis meg fogjuk tudni mi történt. Azt is elképzelhetõnek találom hogy Kerim arról beszélt hogy nem lesz minden alkalom "olyan" mint az elsõ és még sok idõ áll elõttük, majd idõvel jobb lesz, bár megmondom õszintén az elõzõ verzió jobban tetszene, hogy még nem történt meg és majd ha eljön az ideje meg fog történni, meg ez a fajta beszéd valahogy nem illik Kerimre meg ebbe a történetbe. De vigasztaljon bennünket a tudat, hogy egyszercsak ki fog derülni mi történt :) Igen lepedõt mos másnap, ezt én se tudom hova tenni, errõl úgy emlékszem nem is beszéltek. De majd kiderül ez is hogy miért történik.
kisbalaton 2017 márc. 30. - 15:00:15
(250/2154)
Én meg úgy gondolom,hogy igenis megtörtént a "dolog" a nászéjszakán.Másnap aztán mindketten feszélyezettek,mert Fatmagült a megerõszakolás éjszakájáéra emlékezteti ,Kerim pedig tudja,hogy Fatmagült mire emlékezteti a dolog.Hiszen Fatmagül a másnapot mosással kezdi,valami lepedõt,vagy takarót mos a gépben,talán,hogy kitakarítsa az éjszaka "testnedveit",amik egy másik éjszakára emlékeztetik.
10/10
baba24 2017 márc. 30. - 12:30:54 10/10
(249/2154)
Sziasztok :) már várom hogy holnap legyen :) jön a felíratós rész :) illetve más oka is van szóval kicsit fel pörögtem :)
kaboca12 2017 márc. 30. - 12:10:14
(248/2154)
Jól játsszák, hogy kielégült fejük van, nem? :D Ez így lehet nyers megfogalmazás, de így van. :)
kaboca12 2017 márc. 30. - 12:08:37
(247/2154)
Na igen, erre írtam az éjjel, hogy az olyan hosszú idõ után megtörtént köztük, akkor nem azt várom, hogy fekszenek egymás mellett utána, mint egy darab fa. Azt éreztem én is, hogy valami történt, de nem szégyenkezés, az biztos.
kaboca12 2017 márc. 30. - 12:06:41
(246/2154)
Jaj semmi okom nincs arra, hogy kitartás kelljen. Ez csupán csak egy olyasvalami tõlem, ami azt jelképezné bennem, hogy szabad vagyok, nem vagyok senki tulajdona vagy ilyesmi. Na nem mintha enélkül más volna a szitu. Csak ez egy olyan valami, ami egy házasságba nem fér bele. Lehet, hogy engem azért is vonz annyira..nem szeretem a túlzott kötöttségeket. Na de hagyjuk is ezt mert megint hülyén fogok kijönni belõle. :)
10/10
bezsuzska 2017 márc. 30. - 11:11:15 10/10
(245/2154)
Köszi a fordítást! Én is úgy gondoltam a török verzió alapján, hogy nem volt a nászéjszakán "elsõ alkalom". Szerintem az elsõ együttlétük abban az erdei üdülõben történik, ahova Kerim elviszi "nászútra", és ahol már jártak korábban. A 78. bölüm 17"30-tól vannak túl rajta. Szerintem nagyon szép jelenet. Mindkettejük arcán látszik egy halvány kis mosoly, ami nekem azt sugallja, hogy minden rendben ment.
10/10
lizbell 2017 márc. 30. - 10:51:01 10/10
(244/2154)
egyetértek, és talán annyival egészíteném ki, hogy a saját bûntudatát (hogy cserbenhagyta a lányt) kivetíti Kerimre, aki bezzeg elvette, óvja, vigyáz rá!
nem tud megbírkózni vele, inkább ebbõl táplálja a gyûlöletét!
én nem utálom õt egyébként, át tudom érezni min megy keresztül.... de sajnos nem találja a helyes utat, hogy kimásszon belõle!
10/10
bezsuzska 2017 márc. 30. - 10:34:19 10/10
(243/2154)
Én most Musztafán gondolkodtam el. A kiindulópont az, hogy a szülei által teljesen befolyásolva hátat fordít Fatmagülnek, és csak az õt ért sérelemmel foglalkozik. Azt gondolná az ember, hogy mikor Kerimtõl megtudja az igazságot,rájön, hogy elrontott mindent. Az Asuval való kapcsolata is dac a szüleivel szemben. Ezt és az igazságot is a szülei fejéhez vágja a szállodában. Tehát itt még az jön le, hogy tisztában van a saját becstelenségével. És itt még akár fordulhatna más irányba is a történet, hiszen ha neki valóban az elkövetõkkel szembeni bosszú lenne a célja, akkor a cégbe beépülve belülrõl meg is tehetné. De itt már látszik, hogy neki igazán csak az õt ért személyes sérelem a fontos. Az ellen fordul, aki a legkevésbé bûnös. És innentõl láthatjuk, hogyan válik mániákussá, halad az õrület felé. Mert nem tudja feldolgozni, hogy akit õ cserbenhagyott, tovább tud lépni.
10/10
lizbell 2017 márc. 30. - 09:25:04 10/10
(242/2154)
hát persze :) én is naphosszat....pont úgy mint te! :) de sajnos ma se lesz rá túl sok idõm! holnap remélem igen, fõleg az új feliratos rész után!!!
andrealovasz 2017 márc. 30. - 09:09:54
(241/2154)
Igen a kis vendégházban fog megtörténni elõször, mikor vissza mennek nászútra :)
Szerintem se szégyenkeztek, inkább csak nem tudtak mit kezdeni a helyzettel, elõször egyedül a saját házukban, ugye mindig körülöttük volt a család, aztan meg ugye most az esküvõ után már "szabad" egy ágyban aludni, csak hát ez mind új dolog, szokni kell a szituációt is és egymást is. De majd szépen lassan felengednek, idáig se kapkodtak el semmit, ezutan se fognak. Es ugy gondolom hogy ebben a sorozatban aminek a kiindulo es kozponti temaja a nemi eroszak, pont ez az erdekes, hogyan fognak kozeledni a szexualitas kerdesehez, Kerim mint ferfi es Fatmagul mint nõ. Pont ettol kulonleges hiszen megse lehet ugy folytatni mint a tobbi sorozatot oke megvolt az eskuvo utana termeszetesen a naszejszaka es boldogan elunk mig meg nem halunk, ez pont nem ilyen sablonos tortenet. Ok megkuzdottek egymasert, a lehetetlen kiindulo szituacio ellenere is most ahol tartanak ( az eskuvo utan) ennek koszonheto. Tehat ezek utan a hazas eletuket se mutathattak be problema nelkuli sima ugynek, hiszen egy nemi eroszakot atelt notol ezt nem is varhatjuk el. De itt Kerim megint hozta a formajat, szep szavaival megnyugtatja Fatmagult, ne aggodjon, minden rendben lesz, majd megtortenik a dolog amikor eljon az ideje. :) Mar nem tudom mit akartam ebbol kihozni, elvesztettem a fonalat, naphosszat tudnam nezni es irni rola, csak mennem kell a gyerekeimhez. Azert remelem ertheto voltam :)
10/10
lizbell 2017 márc. 30. - 08:49:14 10/10
(240/2154)
De jó, hogy leírtad :)
Bennem is az az érzés volt, hogy a nászéjszakán még nem történt meg a dolog! Bár nem láttam angol felirattal, csak simán törökül!
A kis házban (vagy nem tudom mi az, ahol Kerim nagyon megfázott) ott történik meg elõször szerintem! Mármint amikor visszamennek.
Amit az arcukon látni, az inkább feszengés, szégyellõsség, de nem szégyenkezés!
andrealovasz 2017 márc. 30. - 08:46:54
(239/2154)
Aki szintén látta már angol felirattal ezt a részt és jobban értette, az nyugodtan cáfoljon meg vagy javítson ki vagy korrigáljon.
andrealovasz 2017 márc. 30. - 08:38:34
(238/2154)
Sziasztok! Én idáig olvastalak csak titeket, de most ugy gondoltam hozzá szólok én is, hogy kicsit oszlassam a homályt a nászéjszakás jelenet körül, mert ugy látom több embert érdekel az a jelenet, vajon mi is törénhetett :) Nagy kedvencem lett a sorozat, végig néztem már törökül, angol felirattal, nézem magyar felirattal és szinkronosan is. Most visszanéztem a 75-ik bölüm 27-ik percénél van kb. az a jelenet mikor azt látjuk, hogy fekszenek az ágyban. Nos megmondom õszintén, hogy nekem itt nem volt egyértelmû, hogy történt-e szex vagy sem. Igaz, hogy nagyon benne voltak a csókolózásban mielõtt lekerült Fatmagülrõl a menyasszonyi ruha és utána láthattuk a vissza emlékezésben hogy Kerim meztelen felsõtesttel fekszik Fatmagül mellett és ez arra enged következtetni hogy történt vmi. Angolul a következõ párbeszéd történt akkor közöttük:

Kerim: Nem tudsz aludni? Fatmagül: Nem, Kerim: Nem érzed magad kényelmesen? (Vhogy így tudtam magyarra fordítani), Aludhatok a másik szobában ha azt szeretnéd. Fatmagül: Ne

A 75-ik bölüm folytatásában 1:14 perc körül megint készülõdnek alváshoz. Aki látta azt a részt láthatta hogy Fatmagül és Kerim egész nap feszültek voltak. A nap végén ennek hatására aminek ugye elõzménye a nászéjszaka, Kerim beszél Fatmagülnek az érzéseirõl. Nem értettem minden kifejezést angolul de nekem itt világosodott meg a dolog, hogy szerintem õk nem szeretkeztek a nászéjszakán. Figyelem itt nem szó szerinti fordítás következik, csak nagyjából a lényeg a saját szavaimmal amit értelmeztem az angol feliratból.

Kerim arról beszél hogy még sok idõ van elõttük, és semmit nem akar Fatmagülre erõltetni. A nászéjszaka nagyon korai volt mindkettõjüknek, ahhoz hogy tényleg meg is történjen a dolog. Nagyon sok mindenen vannak már túl és nem akarja hogy úgy érezze hogy ezen is kötelezõen túl kell lenni. Õ vár amig kell, nem fogja erõltetni, mert õ is azt szeretné ha természetesen, szabad akaratából történne meg az elsõ alkalom, amikor Fatmagül készen áll rá. Nem szeretné ha távolság alakulna ki közöttük. Most csak azt kéri Fatmagültõl hogy érezhesse a melegségét maga mellett az ágyban, az illatát, hogy megérinthesse a haját és hogy egyutt nyissák ki a szemüket reggelente.

Elnézést a fordításért de nehéz magyarba átültetni úgy hogy értelmes legyen meg nyelvtanilag helyes is. Angolul egyszerûbb volt megérteni mint átadni magyarul.

Szóval ebbõl a jelenetbõl az derült ki számomra hogy a nászéjszakán nem történt semmi. Kell még nekik idõ és sok beszélgetés ahhoz hogy fejben testben és lélekben helyre tegyék a dolgokat. Tekintve a történetet szerintem jól van ez így, én nem számítottam nagy szex jelenetre a nászéjszakán, hiszen ahogy idáig is haladtak lépésrõl lépésre, pillantások, kéz fogások, apró csókok az esküvõ után is ilyen "tempóban" haladnak, hiszen miért is hova is kéne rohanni mikor elõttük az egész élet. A lényeg az hogy szeretik egymást és meg van köztük a bizalom, pontosabban azt hangsúlyoznám ki, hogy Fatmagül bízik Kerimbe. A beszélgetés után is ott az ágyban a 75-ik bölüm végén azt láttam Fatmagülön hogy nem fél, nyugodt, bízik Kerimben, nagyon jól estek neki a szavai, megnyugtatta õt. Most már meg volt az esküvõ is, saját házban élnek ketten, zavaró rokonok nélkül mint Mukkades, idõvel ki fog alakulni közöttük az intimitás is. Idáig nem is nagyon történhetett semmi köztük mert Mukkades rögtön ott termett és tartotta a gyertyát nekik... szörnyû az a nõ és emiatt szinte nem is ismerik egymást "testileg", ugy ertem hogy igen szerelmesek de mar egy kezfogas vagy oleles se maradhatott titokban mert Mukkades lesben allt plane nem egy csok... szerintem ez kellemetlen volt nekik ezert aztan nagyon nem is mutattak ki az erzeseiket egymas fele ilyen szinten. Na de majd meglatjuk mi hogy fog tortenni, kicsit elkanyarodtam az ikreim meg szetszedik a lakast addig... mindenesetre en is varom a naszejszakas resz magyar feliratozasat vagy szinkronos reszet hogy szamomra is erthetobb legyen pontosan mirol is beszelnek. Remelem azert tudtam segiteni a kis forditasommal, szep napot mindenkinek ;)
kisbalaton 2017 márc. 30. - 08:03:46
(237/2154)
Ha valaki meg tud érteni,az én vagyok.Mármint azt,hogy az embernek néha szüksége van (lenne) egy kis elvonulásra.Nekem 4 lányom van,nem voltak nagy problémák,mégis,amikor kamaszodtak,jaj de sokszor szerettem volna mindent itt hagyni.Tudod,valami olyasmit éreztem,hogy "..állítsátok meg a földet,ki akarok szállni!"De nem lehetett.Egy végtelenül fárasztó taposómalom volt.De megérte! Mondtam persze csúnya dolgokat,egyszer pl azt ,hogy ..."megértem,ha valaki a kukába rakja a gyerekét.."Most már nem mondanék ilyeneket,de az akkori testi-lelki-szellemi fáradtság kihozta belõlem.
Szóval,kitartás,és fel a fejjel !
kaboca12 2017 márc. 30. - 01:04:00
(236/2154)
Jó éjt! :)
10/10
baba24 2017 márc. 30. - 00:55:27 10/10
(235/2154)
Nem kicsit féltékeny :) De viszont megyek aludni mert mindjárt kelnem kell :) Jó éjt nektek Sziasztok :)