10/10
wolfat 2021 márc. 22. - 09:58:21 10/10
(5/25)
Csak ajánlani tudom Önnek is, hogy nézze meg, mert mint film is jó, ami az ilyen típusú filmeknél elég ritkaság! Vagy azért, mert a kelleténél jobban elhajlanak a dokumentarizmus felé, vagy azért mert túlságosan teret adnak a sztorizgatásnak. Ahogy írtam is, lehet, kicsit ki van színezve (pl. a menedzser férj talán a valósághoz képest valamivel kedvezőbb színben van feltüntetve, meg valószínűleg Onasszisz is), de azért összességében a lényeget - legalábbis Callas oldaláról - szerintem jól ábrázolja a film.
Edmond Dantes 2021 márc. 22. - 09:23:46 Előzmény wolfat
(4/25)
A filmből csak részleteket láttam, de Callas életét ismerem valamelyest. A század dívája nem volt hibátlan személyiség, senki nem az, de képességeivel egybevetve sokkal inkább áldozat volt, mint "bűnös". Első férje mindenben kihasználta, elsősorban pénztermelő automataként használta és még válásuk után is gyötörte a sajtón keresztül. Onassis imádhatta, de vele túl magasra és túl mélyen ereszkedett a társasági (ma: "celeb") életbe, ez sem tett jót hangjának, fizikai-mentális állapotának. Belekerült a mókuskerékbe és már bekerülésekor sem volt 100% egészséges. Az akkori világban az akkori celebek is balhésak voltak, legfeljebb gazdagságuk többnek mutatta őket a maiaknál és még csak milliókhoz eljutó "klasszikus sajtójuk" volt, nem pedig milliárdokhoz eljutó Fb, Instagram stb.
10/10
wolfat 2021 márc. 22. - 08:25:07 10/10
(3/25)
Kellemes csalódás volt számomra ez a film! Kevés publicitást kapott, pedig idén már 16 éves lesz, ebből arra következtettem, hogy nem egy nagy durranás. Ehhez képest minden nagyon rendben van benne: a színészek (élen a Callast alakító Luisa Ranierivel), a dramaturgia, a képi világ. Lehet, kicsit ki van színezve az eredeti, valós történethez képest, de ettől még hiteles, ami a lényeg volt ebben a kapcsolatban, azt jól életre kelti. A gazdag és sikeres, egyben charmeur üzletember és egy igazi, nagy művész kapcsolata -, végig lebilincselően, klisék nélkül jeleníti meg a sztorit, amelyik az alaptémák közé tartozik az életben. Az 50-es, 60-as években még működött az az atmoszféra az akkori celebek világában, amelyben valós érzelmek és szenvedélyek bontakoztak ki és csaptak össze, nem úgy mint manapság, amikor inkább szappanoperákra emlékeztetnek, de nem ritkán még annak is silányak.
6/10
fclariss 2020 dec. 31. - 13:51:26 6/10
(2/25)
Nem tudom..., így még nem jártam, hogy ennyire nem jött át a tomboló szerelem érzése a színészek játékából. Lehet, hogy a valós történet ismerete befolyásolt?
9/10
Tigrismaci 2020 dec. 30. - 23:48:22 9/10
(1/25)
Nagyon jó film, érdemes megnézni, de elég megtévesztő, hogy nem tüntetik fel, hogy a film kétrészes.