Téma: Bugra Gülsoy

maryriddle 2016 máj. 20. - 19:28:33
(480/760)
Ááá, én is Jesszust írtam, bocsi, annyira megmaradt:-) Szóval Jasszus. A végén még szenté avatunk:-)
maryriddle 2016 máj. 20. - 19:25:56
(479/760)
Sziasztok!

Jesszus köszi a Cemre elemzést, nagyon jó volt, Banu-Güney, Sami-Handan szintén. Én már annyira atomjaira szedtem hogy nagyon nem tudok mit hozzáfûzni helyeslésen kívül. Várjuk a többi szereplõrõl is, akirõl úgy gondolod érdemes vagy szeretnél:-) Timea tõled úgyszint. Nekem még Gülten is egy vesszõparipa volt...;-)
A Banu témához annyit kotyognék hozzá, hogy igen, az elsõ és második évados Banu szinte nem ugyanaz a karakter, az jutott eszembe lehet ezzel is Güney megítélését akarták rombolni, mert talán az elõbbi Banuval nehezebb lett volna azonosulni a nézõnek, persze csak összeesküvés-elmélet szinten mondom.

Éjszaka királynõje: Igazából nem ítélkeztem a Kartal sír 4 évig dolgon, mert valamilyen szinten megértem, itt nem csak a Selin iránti szerelmérõl van szó, hanem Aziz gyakorlatilag megfosztotta a szabad akaratától, teljesen lealázta emberileg. De ha még jó oka is van rá, nekem akkor se vonzó egy ilyen picsogó legény, na. A hotelszobás jelenetrõl nekem is Feride suszterezése jutott eszembe, és teljesen megértettem hogy miért mondta Kartal. Selint azért hibáztatom a bosszújában, mert bár Kartal barátja elmondta neki hogy Kartal miért tette amit tett, de mintha fel se fogta volna. Nem azt mondom hogy ugorjon a nyakába, de ahogy a lomposüldözésnek se vagyok híve úgy a nõi büszkeségbõl való lomposba döfésért se rajongok.
Aztán az is felvett etikai kérdést, hogy akármilyen ember is Aziz, mennyire tisztességes csak bosszúból feleségül mennni egy hozzá? Hogy a bosszúszomj a körülöttük élõket is veszélybe sodorja, jó példa Selim ál szökési terve, ha Kartal nem idõben érkezik Esra simán megyöngyilkolja magát. Én a bosszúval csak akkor tudok egyetérteni, ha tényleg nagyon indokolt, pl. Karadayi. A szerelmi bosszú nekem nagyon kicsinyes, csak negatív karaktertõl fogadom el:-) Amúgy a nézõk szerették Selint mint karaktert? (Meryemért nem voltak oda, azt tudom:-))

A Kara Sevdát amikor írtad, hogy Nihan büdös banya lett, sejtetem, hogy ez az oka, nem fut mindenkit átgázolva szemellenzõvel Õzike kegyeiért. Szóval az nem gáz ha puppy Burakot kinyiffantaná vérkoala, csak szerelmi bánata ne legyen?:-) Lehet, hogy valaki szólt a rendezõasszonynak, hogy hékás Hilal abla, ez a Cemre feláldozza magát Kuzeyért dolog kicsit sántít, így most a Kara Sevdában akar kompenzálni...
Jasszus 2016 máj. 20. - 15:27:43
(478/760)
Kis günesi…

Igeeen most márt tökéletesen értem,hogy Cagdas mûvészúr miért vállalta be ezt a szerepet. Egyébként,most jóval konszolidáltabb volt az öltözéke is,inkább nevezném lumposnak,mint megbotránkoztatónak (azt a világos lógó kardigánt komolyan kifordítva vette fel? :) Azért én megnézném Burak-Bambit,hogy ilyen outfitben hogyan adná el a férfiasságát ;) Mert itt volt az a pont,hogy a ruhákra már oda sem figyeltem,felõlem akár krumplis zsák is lehetett volna rajta nem érdekelt, mert annyira lekötött a játéka…úgy nézett a nénire,hogy még én is zavarba jöttem *-*
A fõszereplõ fiatalembert ha sokáig nézem megalszik a tej a számban :) de tényleg olyan lassú és bamba.
Jasszus 2016 máj. 20. - 15:09:26
(477/760)
Sziasztok! :)
Akkor jöjjön a beígért Handan-Sami véleményezésem

Handan asszony egy annyira életszagú,valóságos karakter, meg maga a Handan-Sami házasság is,hogy szerintem majdnem mindenki ismer a környezetébõl egy egy Handant vagy Samit. Annyira jól ábrázolták Handan kicsinyes korlátolt világát, és Samit a zsarnokot aki hiába próbálta Handant minden létezõ módon,akár fizikailag „elnyomni”, Handan asszony azért ha nem is tudatosan de oda tudott szúrni, meg tudta keseríteni Tekinoglu papa életét. A legnagyobb probléma, hogy ez mind a gyerekeken csapódott le, sõt egymás elleni harcaikban is õket használták fel.

Egyszóval nagyon hitelesen,korrekt módon jelenítették meg ezt a párost,a házasságukat,a felek egyéni problémáit,azt hogy mennyire gyûlölik aktuális életüket és hogy ezzel milyen módon nyomorítják meg, és uszítják egymás ellen két gyermeküket. Erre jön a második évadban (szóval más rendezte az elsõ évadot??!! most már mindent értek…) ez az orbitális baromság Sami papa új családalapításával, meg jó emberré válásával… neeeee…de akkor ennyi erõvel Handannak miért nem jutott a magányos Hüsszein úr???õ miért érdemli meg a büntetést??Sami miután visszavonhatatlanul tönkretette 3 ember életét, mi jogon érdemel új esélyt az élettõl?? (jaa mert Handan asszony mindig olyan keserûen nézett,mint a savanyú uborka. Szégyellje magát,hogy két verés között nem tudott incselkedõen rámosolyogni!)

Na, ez a sorozat legvérlázítóbb üzenete…”Szöktesd meg a lányt a családjától,vedd el, ne engedd dolgozni, ne engedd tanulni se! olyan nem létezik hogy kvalifikáltabb legyen az asszony a férjnél! maximum a konyhában!zárd be a lakásba,ne engedd a rokonaival még csak kommunikálni se! A családi kasszához véletlenül se engedj neki hozzáférést, csak saját kezûleg adagold neki a pénzt!vedd semmibe nõi mivoltát és idõnként a gyerekek szeme láttára jól verd meg mert az örök igazság,hogy „az asszony verve jó”! - és ezt a förmedvényt komolyan nõk készítették és adták hozzá a nevüket?! Hogy adhattak Sami mellé egy jólelkû feleséget? és csak hab a tetején egy kisgyereket? Aki egyszer megvert egy nõt és/vagy gyereket sajnos az máskor is megteszi…
De megtehetik, mert elenyészõ azon nézõk száma akiknek ezt nem veszi be a gyomra…ez talán az egészben a legelszomorítóbb…csupán azért,mert Sami lelkileg Kuzeyyel azonosult mi is azonosulunk vele….azért mert könnyfacsaró melankolikus zene kíséretében megsimítja a kisfia feje búbját, az felül ír minden elkövetett mocskosságot,minden tönkretett évet…(Kuzey még a verést is megköszönte!!!Sami meg majdnem mondta,hogy szívesen,máskor is..)
Érdekesség még úgy általánosságban a török sorozatokban a szülõ-gyerek jellem azonosulás,ahogy Mahir Nazif papa fiatalkori énje, úgy Kuzey is egy jövõbeli potenciális Sami.(Megnézném egy 10 év múlva Kuzey-Cemre párost, hiszen Sami és Handan is boldogok voltak az elsõ években ;)


Félreértés ne essen én Handant is mélységesen megvetem. A saját fiain keresztül próbálta elnyomottságét kompenzálni, míg Kuzey testileg védte,addig Güney egy lehetõséget jelentett számára egy új élethez. Handan egy rossz anya, aki különbséget tesz gyermekei között (érdekes a visszaemlékezésekben már egészen kiskorukban is, pedig akkor még nem tudhatta,hogy Güney lesz az a bizonyos „menetjegy” a szebb életbe – tehát nemcsak érdekbõl volt libling Güney, vagy csak a forgiírók akarták a közvéleményt még jobban Kuzey mellé állítani. (?) )
Az is érdekes,hogy Handan nem volt tisztában azzal,hogy mit is akar az élettõl, nyilván Sami mellett le is mondott a reménykedésrõl,majd amikor jött a lehetõség, hogy megmenekülhet Samitól egyszerre mindent akart és nem tudott mit kezdeni új életével,rendszerint a régivel foglalkozott. Elvált,beköltözött a sinaner villába,átesett egy ruhatár cserén,frizura váltáson – minden igyekezetével egy Ebru asszony hasonmássá szeretett volna avanzsálni és az elit körnek megfelelni – de nem tudott múltjától elszakadni, a burzsuj élet is idegen volt tõle,Handannak nem erre volt szüksége. Ebbõl adódóan ez is lehet egy szemlélet,hogy az új élete nem feltétlenül büntetés,hanem lehet egy lehetõség,hogy önállóan éljen,senki ne határozza meg hogy mit csinálhat, hanem saját maga urává váljon. Egy nem túl fényûzõ,egyszerû de kiegyensúlyozott,szabad és mások által nem behatárolt élet.

.
..
Kara Sevda: (Burakról nem akarok szót ejteni..neki a szulejmánban volt tökéletes szerepe és helye, egy nem túl jelentõs karakterként akinek a funkciója,hogy idõközönként sorozatrajongó nõk csorgathassák rá a nyálukat és ennyi.....dehogy férfi cemrét csináljanak belõle :O) Nihán önfeláldozását,döntését teljesen megtudtam érteni,meg alapjáraton nem volt problémám a csajszival (mondom mindezt 3-4 rész megnézése után).Ami alapvetõen elvette a kedvemet a soritól a téma és Zerrin T.-on kívül, az a történetben szereplõ családmodellek...Nihán anyjától lábrángásom volt...nem is akarom részletezni :) aztán ott a másik oldal Kemal családja.Megint elõkerült a kuzey-güney problémakör,csak ebben az esetben Bambi a tanult törtetõ, a család kedvence. Te jó ég! de mit lemûveltek mikor megtalálták a zsebében (?) a Nihánnak szánt eljegyzési gyûrût??? Azt hittem már ördögûzõt hív az anyuka :) és a karakterekkel is problémáim voltak..Emír miért akarja annyira Nihánt,hogy megrendez érte egy álgyilkosságot, majd belemegy egy olyan házasságba amibõl neki semmi "haszna" nincs??szeretem a sötét karaktereket de õ nekem már túlzóan szélsõségesen ábrázolt...
Jasszus 2016 máj. 19. - 22:18:07
(476/760)
Sziasztok!! 

Igen igen, Banu-Güney elemzést véletlenül sem felejtettem el  Handan asszony is megér egy külön misét,vele szerintem majd holnap jelentkezem.

Azt hiszem korábban már említettem,hogy Banu-Güney szálat nagyon szerettem a sorozatban (Handan-Sami páros mellett) a legtragikusabb,de legérdekesebb vonalnak gondolom. Olyan kapcsolat amelyben mindegyik fél veszít,az egyik a büszkeségét,méltóságát a másik a becsületességét. Itt tudom a legtöbb „mi lett volna ha” gondolatot megfogalmazni,pedig egészen egyértelmû,hogy semmi, mert már a kapcsolatuk kezdetén nyilvánvaló volt,hogy képtelen két ilyen különbözõ jellemû,sorsú,lelkivilágú ember kompromisszumra jutni.

Számomra érdekes,hogy mielõtt elkezdõdött volna a kapcsolatuk, õk már évek óta ismerték egymást az egyetemrõl,(sõt mikor Banu elvitte hajókirándulásra a mi Cemrénket) azt is megtudhattuk,hogy Banu éveken át próbálkozott, de Güney csak Attila úr jelenlétében mert vele egy hajón tartózkodni.(bezzeg ezalatt Cemrénk bõszen írta édes-bús, burkoltan szerelmes leveleit börtönbe zárt erkölcs-bajnokunknak )
A kérdés,Güney miért csak évek múlva határozta el,hogy Banun keresztül mászik fel arra a bizonyos uborkafára?? Miért volt hûséges (jééé itt még Güney hûséges is tudott lenni) egy olyan lányhoz, mint Cemre akitõl a szó minden értelmében semmit se kapott?? Na,ezt nem sikerült megértenem a sorozatból,hogy honnan jött ez az éles váltás,mert nyilván elõtte is tudta/látta,hogy Banu gazdag,van jachtja,villája,apuka befolyásos és még Banunak is van olyan jó lába,mint Cemrének ;)

És Banu mégis mit akarhatott Güneytõl??? Miért csak a sorozat vége fele kezdett rájönni,hogy hozzá a málé-szájú Can lenne a legmegfelelõbb társ?
Mi volt számára olyan vonzó Güneyben??
1.Banu hercegnõnek az életben nem létezett lehetetlen,megvásárolhatatlan, erre jön az egyetemen egy csóró feltörekvõ srác,aki kitart az ugyanolyan „üsküdari csóró” barátnõje mellett – ergo lehetett ez Banunak kihívás is,hiúsági kérdés.
2.Habár tisztában volt vele hogy Güney nem belé,hanem Attila úr vagyonába szerelmes,mégis egyfajta rendezett életet remélt tõle,egy olyan társat aki tekintélyes vagyona mellett elfogadja mentális zavarát is. (+ egy burak típusú sógort is tolerál)
3. Szerelmes volt Güneybe
4.Az a „római orr” …..;)
Én a 3. és 4. pontra tippelek leginkább :)

A kettejük közötti probléma alapvetõen, az volt hogy teljesen félreértette egymást ez a két ember illetve mindketten teljesen mást vártak a másiktól. Banu a túlzott ragaszkodásával,féltékenységével és azzal a bizonyos feltétel nélküli szeretetével megfojtotta Güneyt. Holott Güney nagyon nem ezt várta egy kapcsolattól. Ha Banu igyekezett volna megérteni,hinni és elismerni Güney képességeit lehetett volna esély – ahogy ezt is írtam már korábban Güneynek elismerésre lett volna szüksége. Magyarán Banunak segítenie kellett volna Güney „jó” oldalát, nem pedig folyamatosan a „rosszat” elõhozni. Egy pénznyelõ piócává degradálta le saját férjét, pedig azért Güneyben ennél sokkal több volt . Különösen a második évadban (megint ez a fránya második évad) nyíltan provokálta,generálta a veszekedéseket.
Ha Banu egyszer tudta,hogy Güney érdekbõl vette el,(de ez akkor õt egyáltalán nem érdekelte) akkor miért dobálózott állandóan ezzel a házasságuk után??Cemrét sem szabadott volna emlegetnie,inkább feledtetnie kellett volna.

De! ezekhez a szép dolgokhoz Güneyre is szükség lett volna. Részérõl egyértelmû,hogy a szerelem,tisztelet fogalma szóba se jöhet. Majd mikor Banun a betegsége elkezdett eluralkodni szerintem ez jelentette kapcsolatuk igazi végét – Güney itt már nem feleségeként,hanem az elkövetett bûnei áldozataként tekintett Banura. Én láttam rajta a csalódottságot és bánatot és azt is ahogy végleg elveszíti a reményt,a „régi Banut”.Elveszíti az õrült rajongását és helyette a rá gyûlölettel-félelemmel nézõ hisztéria marad…Ezután jött Melda (szerintem is a tökéletes nõ Güneynek – csak még okosabb volt nála és tudta hogy mikor kell kilépnie ebbõl a viszonyból).

.
..
Kis günesinek kijött a legújabb része?? Rohanok megnézni *-*
Timea Hakmen 2016 máj. 19. - 13:18:03
(475/760)
Sziasztok!

Jasszus, annyira de annyira jókat írsz! Magam is csak erre a következtetésre tudtam jutni, hogy Cemre, lévén egyéb értékekkel, mint megállapítottuk nem rendelkezik, kizárólag annak köszönheti a népszerûségét, hogy õ is mindent a sorozat Allahjának, Kuzeynek rendel alá. (Mint ahogy az összes többi népszerû szereplõ: Seref komszer, Demet, Ali, Yunus, és a kedvencem, Deniz, akitõl még egy gyilkossági kísérlet elsumákolása is nemes tett:)) Szép dolog is a szerelem, csúnyák is a nagy szerelmet akadályozó patkányok, férgek, csak hogy a dolog szépséghibáját képezi az a tény, hogy szerelmüknek egyetlen akadálya volt: Kuzey. A Gladiátor ve Gladiátorné annyira találó volt, Kata.

Adri, bocsi, a Banus kérdésedre elfelejtettem válaszolni. Nos, hogy hol húzódik meg a határ a rajongás és a szerelem között, vagy hogy a rajongás is szerelem-e, azt nem én fogom megmondani. Én azt gondolom, hogy ugyan Banu feltétel nélkül szerette Güneyt, vagy feltétlel nélküli volt a rajongása iránta, hiszen eleve úgy ment hozzá feleségül, hogy érdekházasság és azt is tudta, hogy még mindig Cemrét szereti, szóval õ igazából nem kért többet annál, mint hogy Güney mellette legyen. De közben mindez pont azt mutatja, hogy Güney érzéseit semmibe vette, nem számított, hogy Güneyt egy részérõl szerelemnélküli házasságba viszi, csak a saját önzõ boldogsága. Güney is tisztában volt vele, hogy a felesége egy parazitának nézi, és Woody Allen-esen szólva, õ nem akart tagja lenni egy olyan klubnak, ami egy magafajta "parazitát" befogadná tagjává, vagyis hát történetesen tagja lett, de ez eleve elvágott nála minden lehetséges tiszteletet Banu iránt, nem tudott tisztelni egy olyan nõt, aki önmagát sem tiszteli. Szerintem ez volt az õ kapcsolatuknak az elsõdleges problémája, hogy egyikõjük sem tisztelte a másikat.

Kataaaa, oh beeee, láttad, amit én? Pedig bevallom uncsi-puncsi-Tuncy láttán kicsit megijedtem, hogy ez jóember megkopott, kiveszett belõle a tûz, de áhh, francokat. Tavaly óta 10 évet fiatalodott. Igazságtalan volt õt behívni a szépfiúval szemben. Szegénynek google fordító felolvasóját idézõ intonácója, cammogó járása (néha az a benyomásom róla, hogy autista) még hangsúlyosabbá válik a friss és fess Bora beyjel való összehasonlításban. Ha a férfiasságot nem vállszélesség alapján határozzuk meg, (nekem) ez a Bora Bey az összes nõi lepel kardigánja ellenére, egyetlen asszonyi nemre vetett szempillantásával lemossa a hipózott hajút a képernyõrõl (bár akinek elismerem, szívesen beletúrnék a hajába.) És véleményeket olvasva, azt hiszem ez a Kis Günesi fanoknak is feltûnt.:) A partnernõ is jobban él mellette,(nem is rossz ez a színésznõ). Megkockáztatom, Pudingunk után ez a legvonzóbb karaktere, és az elsõ, amiben annak ellenére, hogy nyilván itt sincs esélye, egyáltalán nem érzek benne balek-effektust. Kár hogy ebbe a szappanlimonádéba írták bele. És jajj, úgy örültem, hogy kivették azt a szörnyûséges fityegõ kabátakasztót a fülébõl!
Jasszus 2016 máj. 18. - 22:08:38
(474/760)
Sziasztok!!! :)

Ez nekem öröm, hogy „megdolgoztattok”;) hogy kíváncsiak vagytok a véleményemre. Akkor jöjjön kedvencünk:Cemre… Most fogok közutálat tárgyává avanzsálni minden cemrefan szemében aki olvassa az oldalt.:)

KG sori valamilyen szinten egy jelentõsen behatárolt – Kuzeyen kívül más ép gondolatra sõt, cselekvésre képtelen,méltóságot és empátiát minden szinten nélkülözõ lány sikertörténete.

Mégis a nézõk messze nagy része szereti,együtt érez vele,támogatja. De miért?? Hát mert Cemre az élet legmagasztosabb értékéért, a szerelemért küzd. hát nem szép??:) A tisztességes,mindenki felett álló,(igaz szõke) török félisten után ki ne futna olyan sebességgel, mint Usain Bolt 100 méteren?? Ki ne szurkolna egy reménytelen ,mások gonoszsága által akadályozott szerelem beteljesüléséért??Ki ne morzsolna el egy könnycseppet hõsnõnkért már csak szolidaritásból is, százegyedik visszautasítása után???? Hát cemre határtalan szerelme amit Kuzey iránt érez, nem ír felül minden mocskosságot amit más ellen követ el?? :’) Nos, kenyér és cirkusz mellett pontosan ez kell a népnek!

Cemrét miért mindig Kuzeyhez fûzõdõ érzése kapcsán értékelik?? Cemre a legbrutálisabb példája annak a bizonyos célnak ami szentesíti az eszközt. Amit Kuzeyért tesz lehet jó vagy rossz,de az mindig helyes! Aki ezzel nem ért egyet,ennek ellen megy, az ellenség,annak vesznie kell nincs pardon! – lehet az akár Baris vagy egy végbél .Ez Cemre titka :)
(De akkor ott van Banu, aki ugyanúgy méltóságát feladva küzd Güneyért – õt miért utálják??az õ szerelme mitõl kevesebb??Nála miért nem mentség,hogy „szerelembõl tette”)

Hogy õt tartják a legtöbbet szenvedõ nõi karakternek?? Ez szimpla manipuláció. Azért mert Cemre mindig Kuzeyért illetve az iránta érzett szerelemért szenved és a legtöbb ember nem egy mélylélektani testvér szál, megjelenõ családi problémákra volt kíváncsi, hanem egyre inkább Cemre-Kuzey love storyt követelt a nép – és amit követel a nép abból van a pénz..(sajnos),többek között ezért is torzult el a második évad és lett a címe,ha hivatalosan nem is Kuzey Güney helyett Kuzey-Cemre…..

Ez az egyik legszomorúbb dolog ebben a sorozatban,hogy úgy akarták a nézõk torkán lenyomni Cemre alakját,hogy az „átlagos” nõk is azonosulhassanak vele (holott ez nagyon NEM igaz!!) és mind eközben példát statuáljanak arról milyen az igazi nõ,mi a feladata és hogy hol is van a helye akár a családban,akár a társadalomban. Én azt el is hiszem,hogy ez az életkép/cél Törökországban táptalajt kaphatott,de hogy „nyugatabbra” cemre karaktere ilyen rajongásnak örvend egészen megdöbbent. Ezt betudom annak,hogy a Cemre-Kuzey langyi – lávsztori indította meg a nézõk együttérzését cemre szenvelgése felé.
Nem tudok mást írni róla…. elõttem már olyan szépen kifejtettétek és mindent elmondtatok nem hiszem hogy hozzátudtam volna tenni, de a lényeg, hogy öröm volt olvasni,hogy a forgiírok nem tudnak mindenkit olyan könnyen manipulálni és ilyen maszlaggal megetetni :)
.
De jóóó, hogy leadják :) Mert Kivancot mint színészt nagyon szeretem, még Kuzeytõl függetlenül is :)
9/10
hanga45 2016 máj. 18. - 21:45:35 9/10
(473/760)
9/10
hanga45 2016 máj. 18. - 18:59:18 9/10
(472/760)
Szolgálati közlemény: Fetih (Conquest) 1453 bepakolva.
9/10
hanga45 2016 máj. 17. - 23:10:48 9/10
(471/760)
Figyelem! Üzenet(nem a palackban, hanem) a postaládákban! :)) (Minden kedves régi és újonnan csatlakozott tag-, elv-, és bajtárséban.)
Mindenkinek nyugodalmas jóéjszakát kívánok! :)
maryriddle 2016 máj. 17. - 22:46:33
(470/760)
Hát ezt el kell mesélnem. Megyek fel az atv honlapjára, ott rám vigyorog Adnan úr a mûsorvezetõ képe, Legyen ön is milliomos yeni bölöm 23:45-kor :-))) Látszik, hogy náluk is mire van igény:-) Ki néz háromnegyed éjfélkor ilyet?
maryriddle 2016 máj. 17. - 21:38:56
(469/760)
Sziasztok!

Leááányok, jajj de jó hogy itt vagytok! Én is gyógyulóban vagyok már az én gyomrom se remeg ha meglátom Cemre nevét de azért nagyon jó volt olvasni. Tímea, nem igaz, mondtál új dolgokat. Ezt hogy Güney önostorozásból lõtte le Kuzeyt, és ezért akart börtönbe kerülni, nagyon jó magyarázat lehetne ha értelmet próbálunk adni Hilalék katyvaszának. A zsarnokságról szóló mondataidon nagyon hevesen bólogattam. Ez konkrétan el is hangzott az õsfórumon hogy Sami még se volt olyan rossz apa, mert gürizett a családjáért, de az a szemét Güney nem volt hálás érte, hanem nagyravágyó volt, és azzal igazából Samit nézte le, hogy õ nem elégszik meg a pékszakmával, és hát persze hogy rosszul esett szegény apjának. Ez a gyerek a hibás, kábé olyan mint a megerõszakolt nõ a hibás téma nekem..
Kuzey "erkölcsi nagyságát" annyira zseniálisan kielemeztétek. Tökéletes! Annyit tennék hozzá, hogy nem is kell ilyen mélyre ásni, ha csak a felszínt nézzük akkor is megkérdõjelezõdik, legalábbis az álszentség (Simay kihasználójából Demet erényeinek védõszentjévé avanzsálódása) nálam sajnos alapból kizárja az erkölcsiség fogalmát.
Jasszus, nagyon megdolgoztatunk, de ha majd nagyon ráérsz és kedved van, esetleg mindenki kedvencérõl, Cemrérõl is szívesen olvasnék tõled egy ilyen gyönyörû fogalmazványt :-)

Erika, én inkább azt mondanám, Kuzey mindkettõjüket sanyargatta. Viszont Kuzey férfi, õ tett-vett, meg akarta váltani a világot, elterelte a figyelmét, Cemrének meg ugye mivel nõ, a szerelmi életén kívül nem sok gondolata volt, így õ látványosabban sanyargott. Viszont ha Kuzey még Güney teljes lealjasodása elõtt összejött volna Cemrével, akkor szerintem a másik irányba is sanyargott volna, és nem hiszem hogy fel tudott volna oldódni a szerelemben.

Kartal viszont meg kell mondjam most kicsit csalódás számomra. Ez a depis Kartal már nem tetszik. Nem tudom, talán túl érzéketlen vagyok a szerelmi bánattal szemben, de kifejezetten idegesít, hogy ennyire meg van halva azért a nõért, életének minden pillanata errõl szól. Mintha férfi Cemre lenne. Remélem nem lesz végig ilyen. Amúgy ezt a hülye nõt se értem, elvárta volna hogy élete szerelme mindkettejüket kinyiratassa az apóssal?
Jaj, egyébként a második bölümben annyira vicces volt, szerintem tuti fricskának szánták, amikor a vacsorán a kislány megjegyzi, hogy mennyire gyönyörû Meryem haja :-) Ígérem, utoljára a lovagolok ezen a témán: de ez már komolyan röhejes, ahogy elsõ pillantásra megbabonázza a férfiakat ez a nõ. Ha egy olyan karaktert írok, aki ha belép egy terembe, mindenki hanyatt esik tõle, hát nem Meryemnek adom ezt a szerepet, aki még mindig a Szultánát akarja játszani/akarják játszani vele. Lehet hogy a karaktere még jó is lenne, de a merev játéka (és az az akcentus) nekem nagyon ellenszenvessé teszi. Ha tényleg õ az oka az alacsony nézettségnek, nem csodálom.
Az a baj, hogy itt se tud igazán lekötni a lávsztori. Sokkal inkább Burak Denizkém:-))) meg az õrült Esra, nem is értem miért nem szereti Kartal. (Ez félig ironikus volt. De én nagyon bírom:-))
Jasszus 2016 máj. 17. - 19:54:00
(468/760)
huuu de igazatok van :)

A Kuzey-Cemre szálról nem tudok nyilatkozni,mert annyira, de annyira nem tartottam õket egy igazi értelemben vett párosnak. Persze ez elsõsorban az én elfogult véleményem, hibám miatt volt.(biztos van oka,hogy sokan szerették õket).Valahogy közös jeleneteiknél mindig másra kellett gondolnom (Barisra,Güneyre,Zeynepre stb.)valószínû ezért nem tudtam éteri szerelmüknek szurkolni :) Ebbõl adódóan meg se fordult a fejemben az az opció,hogy Kuzey Cemre miatt vonult börtönbe, de lehet benne valami ha a "nénik" világszemléletébõl indulunk ki :)

Facebook hozzászólásokat inkább el se olvasom néha egészen félelmetes figurák vannak :D Azt nem értem, hogy képes valaki kis híján virtuálisan ölre menni egy Cemre karakterért vagy akármilyenért.

A Kara Sevdából a 4. bölüm elsõ 10 percéig jutottam, de úgy,hogy a 3.bölümön kétszer elbólintottam :) De ez a bizonyos Nihan karakter engem is érdekelne (az tény Cemréhez képest lényeges fejlõdés), de gondolom messze nem közelít meg egy Bihter karaktert :)
9/10
hanga45 2016 máj. 17. - 19:03:49 9/10
(467/760)
Olvaslak titeket és csettintgetek, hogy mennyire jókat írtok.
Én most csak így bele-bele kapva regálnék gyorsan (mert kevés az idõm) egy-két dologra.

Azt azért ne felejtük el, hogy Kuzeynek legalább annyira fájt, hogy az anyjuk Güneyt részesítette nagyobb szeretetben, mint Güneynek, hogy Sami bácsi meg Kuzeyt. Kuzey pedig szerintem nem Cemrét sanyargatta a 74. bölümig, hanem saját magát.

Bocsi, ezek most tényleg csak ilyen gyors reagálások.
Futok tovább...
Írjatok, írjatok!! Imádom olvasgatni! :)


Ui: Mankos: TUDOM, mit érzel... Fogadd az õszintémet, oké? ;)
Timea Hakmen 2016 máj. 17. - 18:18:12
(466/760)
Kuzey és az erkölcs... Én pedig azt mondom, Kuzey igenis erkölcsös. Durva, hülye és nem teljesen átgondolt hasonlat de, most valahogy ezzel tudom érzékeltetni a legjobban: ahogy a vallási terrorista is erkölcsös a saját elképzelése, erkölcsi rendszere szerint. A terrorista értékrendjét az istene-, Kuzey értékrendjét az önmaga iránt érzett imádata határozza meg. Amikor Kuzey börtönbe vonult, azzal szimbolikusan egy bombát kötött a derekára és Güney mellé állt felrobbantani magát. A robbanás után õ az Allah nevéért, akarom mondani önmaga erkölcsi felsõbbrendûségéért való önfeláldozásával a menyországba került, (ahol 40 szûz helyett 1 várta), a "gyaur", akarom mondani gyáva, sunyi, pénzvágyó, Cemrét elcsábítani merõ testvére pedig a pokol öngyûlöletet forraló üstjébe, ahol az idõk végezetéig ördögök bökdösik a húsát a bûntudat vasvilláival...
Én is azt gondolom, Kuzey erkölcsével egy gond van: hogy mindez róla szól. Az õ erkölcse mindent a saját büszkeségének rendel alá: szerelmet, mások büszkeségét, érzelmeit vagy éppen testi épségét...
Ez a szemlélet, a Kuzey Güney univerzumában, ahol valóban Kuzey az Allah, lehet, hogy megállja a helyét, azonban egy olyan világban, ahol egyenlõnek tekintenénk az embereket, a bizonyos kuzeyi erkölcs értéke, azt hiszem igen gyenge lábakon állna...

A Kuzey Cemre miatt ment börtönbe gondolatra reflektálva: szerintem, ha õt annyira érdekelte volna Cemre boldogsága, nem sanyargatja 74. bölümön keresztül visszautasításával...

A Kara Sevdát nem nézem, (nekem fél rész elég volt a Özikébõl és a Kuzey Güney hangulatból) de ismerem a sztorit, tudom, ott a fõhõsnõ tényleg a testvéréért áldozta fel magát, nem pedig heccbõl-daccból játssza el a férjhezmenõsdit, és tényleg egy õrült az ura, nem egy birkatürelmû puding. Még engem is meglep innen a távolból, hogy az a fõhõsnõ, hogyan lett büdösbanya, miközben Cemre az angyal???
Jasszus 2016 máj. 17. - 15:31:44
(465/760)
Sziasztok!!

Nos,igen sokat gondolkodtam rajta Kuzey valóban Güney felett áll erkölcsileg? Egyáltalán erkölcsös az, hogy valaki felett akar állni? és a tett tesz valakit erkölcsössé, vagy a mögötte húzódó szándék??

A baleset egy ugródeszka volt Kuzey erkölcsi fölényének felépítésére,mert akármilyen hülyén hangzik az önfeláldozása volt Kuzey „erkölcsi diadalmenete”,ez volt a fordulópont a nagy változás.mert azért elõtte voltak simlijei – utalás hogy problémás,balhés, érdekes volt viszonya a pénzhez,mindig kéregetett (vissza már nem adta), vagy amikor meglopta az apját és Güney vállalta a felelõsséget (itt még mûködött a sorozatban a jellemárnyalás) – ehhez képest micsoda felelõsségteljes üzletemberré nõtte ki magát :)
A baleset elõtt Kuzeyt a családtagok közül senki nem vette komolyan, egy életcél nélküli még érettségit is megszerezni képtelen trógernek tartották. Nem segítették,(elsõsorban a szülõk),hogy helyes útra tereljék,hogy értelmet nyerjen az élete,hanem letettek róla,Güney szerintem még le is nézte.Akkor még a kiszemelt „múzsa”-Cemre is inkább a szorgalmas Güneyt választotta. (Sami is csak a baleset bevállalása után ismerte el Kuzeyt, míg ellenében Güneyt még jobban megvetette – milyen apa az akinek a szeretetét,elismerését ilyen módon lehet kivívni?!!).

De a kérdés miért vállalta a börtönt a testvére helyett?? Senki sem kényszerítette rá (Handan asszony mondjuk nem bánta, az tény) Güney is kész lett volna feladni magát (igaz késõbb engedett a nyomásnak,hogy jövõjét,egyetemet válassza). Az önfeláldozása, maga a tett tényleg hatalmas emberi gesztus volt, de! a lényeg a tette mögött megbúvó indíték. Miért tette? Annyira szerette (még önmagánál is jobban) Güneyt, hogy a jövõjét dobja el érte? vagy! Önmagát szerette annyira,hogy ezzel vívja ki a családja tiszteletét, a saját erkölcsi fölényét mindenki felett, és hogy saját testvére a kötelezettjévé váljon? – késõbbi tettei, és az utolsó bölüm pisztolyos jelenete,számomra ezt támasztotta alá….
Érdekes volt, Kuzey börtönbõl való szabadulásának jelenete,micsoda kínos volt! elõtte ahogy készülõdött a család,milyen feszültség volt,hogy szégyellték magukat,mintha cinkostársak lennének (valamilyen szinten azok is voltak),mintha maguk lökték volna Kuzeyt börtönbe. De ahogy Kuzey kezelte az egész családot. Meggyõzõdése volt,hogy mostantól õ áll erkölcsileg az egész család felett,hogy mindenki a kötelezettjévé vált. Tudatosan vagy nem tudatosan de itt hitte el az erkölcsi fölényét Güney felett.
A történetben végig, utalgatott Güney tartozására – tartozás! tehát itt megbukik,hogy ez egy önzetlen tett lett volna – ez már messze nem erkölcsi kategória. Ezzel a képmutatásával generálta Güneyt a szemétségekre, amiket aztán felhasznált önmaga fényezésére,mártírságára. Végig egy ütõkártyaként használta az „önfeláldozását”,pedig tudta hogy Güney mennyire gyenge jellem,hogy az életben nem képes ezt visszafizetni (egy ember életébõl elvesztett 4 évet egyáltalán vissza lehet „fizetni”??)

Kuzey úgy emelkedhetett,volna erkölcsileg Güney fölé - ha az utolsó bölüm ominózus pisztolyos jelentében, kezet nyújt Güneynek és Cemrét hátrahagyva távozik vele. (na ez egy olyan erkölcsi tett lett volna ami messze, még 4 börtönben töltött évet is felülmúl)
Ám helyette mit kapunk? Elõször Kuzey azt mondja: „megölted Ferhátot, kifizetted a tartozást” – feloldozza Güneyt,az alól amivel éveken át sanyarította az életét. Mikor látja,hogy a félõrült Güneynek ez már édes kevés, õ már olyan dolgokon ment keresztül (Banu elvesztése),hogy egy számla kiegyenlítése már értelmét vesztette – mit tesz Kuzey?? Fegyverként döfi Güneybe a híres erkölcsi fölényét: ha Güney végez magával, õ is követi – na ez a mondat Güney teljes lealázását jelentette, Kuzey és Güney utolsó,vékony testvéri kapcsolódásának végleges szétszakítását.

Haj megint hosszú voltam :) De Banuval még majd jövök!!
Timea Hakmen 2016 máj. 16. - 23:12:06
(464/760)
Ohh, máris kapsz egy plusz gödröt, plusz pont helyett (aki 100 gödröt gyûjt, az ajándékban részesül). Ugyee hogy? Én onnantól kezdve nem tudtam nem venni komolyan, hogy az extragigamenõ belépõje után (komolyan, még Puding uraságnak se nyitottak így ajtót) roppant nagyképûen (és szexin) ívelt homlokránc kíséretében megkérdezte a recepciónál álló asszonyt, hogy na mi van, nem ismeri õt. :D
Szerintem tipikus szerepe lesz: a szerelmespár szerelmét fogja akadályozni. Viszont a fõhõsnõ kis titkárnõje (aki szerintem a szépfiú húga) tuti hogy belezúgott, annyira nézte, ha összejönne vele a végén azt nagyon röhögném.

Ki tudja, lehet hogy mindig is ez volt a szerepálma. :D
Jasszus 2016 máj. 16. - 22:10:24
(463/760)
Sziasztok!

Juppiiii de jó :) PVE tagságom tiszteletére, bele is kukkantottam a Kis günesi szappanos limonádéba,(egyébként csak vázlatosan ismerem a történetet,de nem is ez a lényeg) csak és kizárólag Cagdas úr jeleneteire helyeztem a hangsúlyt :)
Mégis ki más lenne aki egy bukott sorozat utolsó részeibe,egy süllyedõ hajóra felszállna ráadásul egy ilyen szettben??! De (sajnálattal) ahogy elnéztem nem kapott nagy szerepet,nem tõle várták a nézettségrobbanást.Kár..
Az a bevonulás amit rittyentett.....hiába néz ki úgy mintha bekötött szemmel beszabadították volna egy isztambuli sikátorban üzemelõ B kategóriás turkálóba, egyszerûen komolyan kellett vennem :) (honnan szerezték azt a katonai zubbonyt??!) Tényleg, mégis mi motiválhatta,hogy elvállalta ezt a szerepet? :)
Timea Hakmen 2016 máj. 16. - 18:38:47 Előzmény Jasszus
(462/760)
Oké, szerintem pont ezt vártuk tõled.:) A Burakról írtakon teljességgel meghatódtam :')
Felvételt nyertél a PVE-be!
Timea Hakmen 2016 máj. 16. - 18:31:02 Előzmény Timea Hakmen
(461/760)
Folytatás a további sarkalatos szereplõkkel, és a három gráciával (Ece,Melek,Hilal).

Cemrével, rájöttem, feleslegesen foglalkoztam olyan sokat, kár volt bármilyen logikát keresnem ebben a karakterben. Mert nincs. Õ nem is karakter, hanem egy eszköz. Lélektani mélysége egy pásztoráljáték fõhõsnõjével vetekszik, önálló személyiségjegyei nincsenek (ami van is, az is rossz). Ne is legyen egy nõnek... Nem is értem, mit evett rajta Puding. Feminista kritikáknak állatorvosi ló esete lehetne. De ti is nagyon szépeket írtatok róla.:)) A legjobban az tetszett, hogy aki nem hevül fel Puding érintésétõl, annál gondok vannak, muhaha mondtam én, hogy ez nem normális dolog, halvérû a lány.:))) Az esküvõben nem elsõsorban Baris kihasználása fájt, hanem hogy ez egyszer sem lett felróva Cemrének, egyik szereplõ által sem, egy török(!) sorozatban, nem lett elismerve rosszként, mintha ez normális dolog lenne. (Csak mert egy Pudinggal tette meg.) Sõt, még emiatt is fel lett magasztalva, meg sajnáltatták velünk. (Esküszöm, olvastam angol fórumon, a melyik nõ szenvedett a legtöbbet a sorozatban szavazásra, rengetegen Cemrét írták. Vetélés, elektrosokk, agyonverés, konténerbe dobálás smafu.) Amivel viszont érdemes foglalkozni, az, hogy mit akarnak közvetíteni felénk ezzel a karakterrel. Nektek van igazatok: benne a török nõ ideálképét akarták megjeleníteni. Értékei mindössze a szüzessége és a Kuzey, a török alfahím iránti hûsége valamint csillapíthatatlan rajongása, amit csak Allah tudja mi táplált. Semmi más. (Legalább is én nem találtam, pedig tényleg kerestem). Mintha egy nõ értéke csak a férfihoz (aki persze csak alfahím lehet!) fûzõdõ viszonyában létezhetne. Az sem számít ha más (nem alfahím) férfiakat kihasznál, büszkeségükbe tapos, ha ezzel is a Férfi iránti hûségét bizonyítja (Güney, mint menetjegy. "Önfeláldozása' a Puding-lakban.)
Ez az igazán elkeserítõ ebben a karakterben. Rajta kívül tényleg minden nõ elbukott. Kivéve persze Demetet, aki engedélyt kért Kuzeytõl, hogy szerelmes lehessen.

A másik kedvencem, az anyja. Szerintem semmivel nem kényeztette el jobban Attila Banut, mint Gülten a lányát, csak éppen Attilának messzebbre elért a keze. A "ne törõdj senkivel csak a saját boldogságoddal" jelenetben minden benne volt. Valószínûleg Machiavellit olvasott fel kis Cemrének gyerekkorában estimese helyett. Értelmes, gyereknevelõ mondatot soha nem hallottam a szájából. A probléma megint csak az ezzel: a forgatókönyv el akarja hitetni velünk, hogy õ egy jó anya. Volt szerencsétlenségem az életben is látni embereken a majomszeretet következményeit, nagyon, nagyon káros. Ezt itt is láthattuk.

A másik fórumon láttam, Samit is komoly viták övezték, bevallom meglepett, hogy lehet egy ilyen apát és férjet mosdatni? Ebben az igazságszolgáltató forgatókönyvben õ miért nem kapta meg, ami jár? Nagyon sokan összekeverik a szülõi kötelességek teljesítését a szeretettel. És sajnos nagyon sokan azt hiszik, hogy a gyerekét (testileg, lelkileg) terrorizáló, megalázó szülõnek is alanyi jogon jár a tisztelet. Ezt én nem tudom, és nem is akarom elfoglalni. A zsarnok szülõnek meghunyászkodó gyerek pedig nem jó gyerek. De nem csak szülõ-gyerek kapcsolatokban látom így. Elég Kuzey környezetén való zsarnokosságát nézni. A zsarnok barát nekem nem barát. Seref komszer meg egy csicskusz. Yazik!

Érdekes, hogy ez a két véglet, számomra legkárosabb szülõtípus mennyire népszerûek.

Pudingomról alkotott véleményem igazából egy percre se inogott meg, de ti még jobban megerõsítettetek benne, hogy nem (csak) lányos elfogultság beszél belõlem. A PVE nem elfogult, nekem ez az elfogult véleményem.:) Annyiban viszont meg kell követnem az ellenvéleményt, amely ellen korábban igencsak tiltakoztam, hogy de, elsõsorban a színészúrnak köszönhetõ Baris szerethetõsége. Baris önmagában nem egy nagy karakter, Cagdas frappás játéka és sármja tette igazán emberivé õt, és lehetõvé, hogy mi, értelmes (muhaha, ok, ez esetemben megkérdõjelezhetõ) asszony létünkre beleszerettünk egy ilyen idióta balekba. De szerintem ugyanez igaz Kuzey/Kivancra is. (Egyébként úgy leforgatnám fordított szereposztással is ezt a sorozatot, Kivanc mint Güney, Güney mint Kuzey. Szerintem annyira jól állna Kivancnak ez a szenvedõ gonosz karakter.) Amellett viszont kitartok, hogy akárki játszotta volna Barist, a Cemrével kapcsolatos dolgaiban mindörökké neki adnék igazat.

Nagyon tetszettek még a "burzsujimádó" gondolataitok is. Nekem csak egy költõi kérdésem van: ha a forgatókönyv a nagyravágyást, gazdagságot negatívumként tartja számon, Kuzey miért nem maradhatott pék? Ece és Melek szerint egy pék nem lehet boldog?

És persze a jó kis összeesküvés-elméletek.:) Hihetetlen, Ivettel mi is ugyanezt gondoltuk, hogy miért kellett annyira leamortizálni Pudingot. Egyébként szerintem mindegyik ilyen elmélet megállja a helyét. Sok helyen kilóg a lóláb a forgatókönyvben. És láthatjuk, hogy itt bizony a nézettség az úr. A forgatókönyvírók ma már Törökországban a nézõk szolgái...

Összefoglalva, nekem csupán egyetlen gondom van ez a sorozattal: az, hogy ítélkezik (miközben realista mûnek próbálja eladni magát). Meg akarja nekünk szabni, hogy mirõl mit gondoljunk, manipulálni akar minket. Denizzel azt is bebizonyították, hogy szabályosan hülyének nézik a nézõt. Ez a három erõszakos nõszemély nem akar nekünk szabad akaratot adni. Mert ha nem az fõhõsökkel érzünk együtt, akkor atombombát dobnak az empátiára, hogy kiöljenek minden érzést belõlünk a szimpatikus karaktereink iránt. Nem számít, hogy milyen logikátlanság (pl. Güney önlábonlövése), nem számít, hogy teljesen karakteridegen mocskosságokat követtetnek el (Puding, mint pincés fogvatartó, muhaha) szeretett sötét szereplõinkkel, csak egy dolog számít: hogy mindenbõl Kuzey és Cemre kerüljön ki erkölcsi fölénnyel. (Ami még rosszabb: úgy, hogy közben torz, hímsoviniszta, barbár, primitív értékrendeket közvetítenek felénk.) És ez miért jó nekik? Nézettség = money, money, money. Önmagukat alázták meg forgatókönyvírói mivoltjukban második évad logikátlan, önellentmondó forgatókönyvvével, eladták a lelküket a nézettségért. (Pedig nem tehetségtelenek: elsõ évad, Tiltott szerelem…).
Csak hogy a PVE nem hajolt meg Ece, Melek és Hilal akaratának, a forgatókönyvíróknak sincs korlátlan hatalma felettünk, és nagyon örülök, hogy ezen a fórumon megismerhettem magunkhoz hasonló renitens véleményeket. (Burakot szidhattátok volna kicsit többet:)) Jó tudom, rajtam kívül a kutyát nem érdekelte.) Éljenek az ellenállók! (És persze azok is, akikkel olyan jókat lehet vitatkozni errõl a sorozatról:), de ez most egy sötét éltetõ hozzászólás, szóval: Hajrá Sötét Barlang!

(Remélem kellõképp megdicsérhettelek titeket Mary:)) Mondjuk igazából nem tettem mást, mint szinte megismétéltem a szavaitokat. De azért jó volt összeírni, bár még így is kihagytam sok mindent (pl. Simay). Azért azt el kell ismernünk: nem semmi sorozatokcska ez:)