Téma: Bugra Gülsoy

maryriddle 2015 júl. 01. - 21:02:14
(100/760)
Még Kivanc tárgyaisításával külsõorientált világunkkal kapcsolatban: vajon miért szidják folyamatosan a kivancisták Kivanc nõjét??? Én ilyeneket olvasok hogy mert nem elég szép hozzá meg öreg és nem illenek össze, Kivóka jobbat érdmel :-))
maryriddle 2015 júl. 01. - 20:41:36
(99/760)
"Tehát erõs lesz amit írok, de szerintem Kuzey érzései Cemre iránt nem valósak, csak a testvére iránt érzett gyülölettel arányban van jelen és esetleg amiatt hogy látja, hogy Cemre milyen kétségbeesetten próbál rámászni. Soha nem láttam filmes megjelenítést azzal kapcsolatban, hogy Kuzey vágyik Cemrére. És igen azt mondják elfojtás. Node egy szerelmes filmet 80 részig fojtanak el hát….. "

Igen erõs, és igen belemagyarázás jellegûnek tûnik de jogos. Nyilván nem szállhatunk szembe teljesen a forgatókönyvírók akaratával mert annyira erõszakosan túlidealizálták ezt a szerelmet, ezt kell fogadnunk hogy szerintük ez a két ember mindent elsöprõ, perzselõ szerelemmel viseltetik egymás íránt :-)))) (ezt még leírni is vicces) DE! ha pszichológiai szempontból vizsgáljuk, elfelejtjük a forgatókönyvírót és igazi személyekként tekintük rájuk akkor igen, sok kérdés felmerül hogy mégis milyen szerelemrõl beszélhetünk Kuzey részérõl, miféle szerelem ez? Elfojtást és az aszexualitást félretéve, hogyan jelenítették meg ezt a hideg felszín mögötti lángoló szerelmet? Mi bizonyítja hogy Kuzey a szíve mélyén akarta Cemrét mint nõt? Függetlenül attól hogy mit akartak a forgatókönyvírok, én Kuzeynél amit érzek ugyanaz mint Ecééknél vagyis hogy óvni akarja Cemrét még a széltõl is legfõképp más férfiak érintésétõl, és õk ebben akarják megjeleníteni a szerelmét. De nálam ennyi nem elég ahhoz hogy elhiggyem hogy valaki szerelmes. Ez inkább olyan mánia mint Ferhat és a lánya kapcsolata, ugye Ferhat is a halálba kergette Deniz pasiját és óvta de ettõl még nem volt szerelmes a saját lányába :-))
Nem tudom nektek feltûnt-e de Kuzey szerelmét szinte mindig a féltékenységével érzékeltették. Az elsõ évadban a csúnya nézésekkel a Güneyre és Cemrére. Aztán, amikor szakítottak, hirtelen mintha el is felejtette volna Cemrét, nagyon sokáig Zeynep érdekelte. És utána megint hogy érzékeltették a szerelemet? Idegeskedett mert Cemre Barissal hajózik, másnap leütötte Barist az udvaron.
Aztán igen szerelmet vallott neki a 40. bölümben. Most ez is belemagyarázás jellegû lesz, de ugye Serefnek azt mondja, hogy ha megölte volna Ferhatot utána saját magát is kinyírta volna, mert nem ment volna mégegyszer böribe. Tehát: úgy vallott szerelmet Cemrének hogy közben tudta, õ meg fog halni, de minimum börtönbe kerül. Milyen önzõség ez? Mit ért el ezzel a szerelmi vallomással? Mihez kezdett volna Cemre egy halott ember szerelmével? Hát azt hogy így még tovább gyászolta volna és a büdös életben nem tudta volna õt kiheverni, aggszûz maradt volna. Magyarán õ meghal, de Cemre se tudja folytatni az életét ezzel a teherrel. Mert akkor hûtlen lett volna hozzá mint Demet Alihoz. Ha Kuzey fejével gondolkodunk.
Aztán jött a Barisos házasság, elõtte végig visszautasította Cemrét, utána mégis szaladt az esküvõre. Ezt a mai napig nem értem hogy mi volt a célja? Mi történik ha jó helyszínre megy? Hirtelen semmissé lettek volna az elvei és elveszi Cemrét vagy csak olyan önzõ volt hogy Cemre ne menjen férjhez?
Utána nem is tudott már féltékenykedni Kuzey Barisra mert Cemre férjes nõként is folyamatosan zaklatta a szerelmével. Bár ezt se értem hogy Kuzey nem tudta hogy nem szexelnek, gyakorlatilag egy férjes nõ közeledéseit tûrte a kis erkölcscsõszünk. Na a lényeg hogy itt is csak Cemre részérõl érzékeltették a szerelmet. Barisnak sokkal több ilyen jelenete volt amiben megjelenítették mint Kuzeynél. Kuzeynél szinte nem is emlékszem erre, többet foglalkozott az SNCG-vel mint Cemrével. Igaz amikor magasugrani akart a tetõn megszánta egy csókkal :-)
A válás után meg aztán turbóüzenmódra kapcsolt a kis lomposüldözõ, de Kuzey részérõl megint csak nem emlékszem hogy kimutatták volna a szerelmet, talán csak a szerelmes levél szagolgatásával. Amúgy megint csak abban nyilvánult meg a láv hogy védte Cemrét Baristól (orrbaverés, agyonverés iránytû elhozása, deromantikus, egébként szerintem Zeynepért is megteszi ezeket ha hasonló helyzetbe kerül) és ugye a börtönös hatásvadász jelenetekben. Egyébként végig Cemre akaszkodott Kuzeyre és Kuzey (vagy Kivanc?) még a meghitt Samsunos faházas jelenetekben is csak mulyáskodni tudott, feszengett. És itt már az elfojtás dolog sincs annyira mert Cemre majdnem lecsókolását azért elfogadta volna ha Güney nem telefonál és kézenfogva sétálás is volt (amit szintén Cemre erõszakolt). De önmagában hogy Kuzey önszántából vágyik Cemrére mint nõre, és nem Cemre akaszkodása folytán, szinte soha nem jelenítették meg a filmben úgy mint Barisnál sokszor és Güneynél is néha. Ezért Kuzey az én szememben sem szerelmes hanem egy önzõ alfahím aki nem tudja elviselni hogy Cemre mással legyen, viszont a büszkeségét se adná oda érte csak amikor már a testvére minden téren keresztbe tesz neki. Ennyit errõl az eszményi szerelemrõl. Nevetséges.
maryriddle 2015 júl. 01. - 17:20:45
(98/760)
"Neki a Husszein fényképész papa nem is ember szerintem." Igen, igen, és itt párhuzamba lehet megint állítani a lányával hogy mennyire nem érdeklik õket mások érzései és a magalázásuk. Jó jelenet amikor Hüsszein szilveszterkor elmegy szerelmet vallani Gültenek az meg az arcába röhög meg fintorog rá és érezteti hogy mit képzel magáról Hüsszein hogy Õgültenségének szerelmet mer vallani. És Cemre is ugyanezt csinálja Barissal nem érdekli hogy megalázta,egy érzéketlen pondróvá degradálja aki még a szerelemre se képes, csak tudnám mit gondol a kis eunuch-csináló hogy akkor miért nem akar tõle elválni Baris, minek vette el egyáltalán. És akkor a nézõknek lehet ezen szórakozni mert az ilyen kis mellékszereplõk ugye nem is emberek. Hüsszeint röhögjük csak ki hogy megalázták, mert õ egy ilyen szánalmas kis karakter, csúnyagonosz Barisnak az érzései meg amúgy is kit érdekelnek pusztuljon aki az álompár útjában áll. Ezt konkrétan olvastam is fb-n hogy igen, Cemre leszarja Barist de kit érdekel. Cemrénél nagyon erõsen közrejátszik a fogyiságában a nevelése bár nem tudom ez tudatos-e a forgatókönyvíróktól, mert ha igen akkor zseniálisan összehozták, önzõ felelõséget nem vállaló anya mellé ugyanilyen lány dukál.
Amikor Baris szembesíti vele hogy mit mûvelt a hajón, akkor is tagadja Cemre elõtt hogy õ nem direkt azért mert oda, á nem. De persze a lányát egy kicsit sem hibáztatja, se õ, se Kuzey, se Cemre saját magát. Komolyan Gülten is a nézõk is és Cemre is úgy állítják be Cemrét mintha nem lenne agya (bár nekem meggyõzõdésem hogy nincs). Ilyen kommenteket olvasok hogy Gültennek kellett volna magállítania az esküvõt. Cemre saját döntésbõl kérte meg másnak a kezét, járt három hétig jegyben mással, mondott igent másnak miközben Kuzeyre viszketett mégis mindenki más felelõs, csak õ nem. Én akkor tudnám elfogadni Kuzey és Cemre tetteit ha a film kimondaná hogy szellemi fogyatékosok mert akkor megérteném õket, még talán aranyosnak is találnám ezt a párocskát.

"Hogy viselkedett a Güney eljegyzésen. Samin csodálkoztam, hogy nem ver le neki egy maflást. Ott az eljegyzésen, boncolgatja, hogy õ mennyire nem akarja, fellengzõsen ott is éreztette, hogy neki nem felelnek meg a megjelent kérõk de nagy nyájasan megengedi, hogy lánya boldog legyen azzal akit választott."
Az valami ritka gusztustalan volt meg az egész magatartása Güneyel szemben végig amíg együtt volt Cemrével. És itt megint közbe jön Sami kisebbségi komplexusa. Gültentõl nem zavarta hogy állandóan lenézte Güneyt, meg amit az eljegyzésen mûvelt, de amikor a Sinanerék aláakarták írattatni a házassági szerzõdést, majd idegösszeomlást akart kapni hogy hogy megalázták õket.

Az esküvõs jelenetrõl meg annyit hogy Güney is odament az anyjához és mit csinált Kuzey?, elzavarta. Én nem vettem észre hogy annyira együtt érezne amúgy Handannal.... Azért most nem fogom megint erkölcsi piedesztálra emelni mert elkezelte kicsit a saját anyját az apja esküvõjén, ennyit minden normális ember megtenne. Valaki írta fb-n hogy Kuzey NAGYON szereti az anyját (azért felejtette el a szüetésnapját) csak nem tudja kimutatni. Nem tudom ez hol volt eddig a filmben megjelenítve. Mondjuk nem csodálkozom ha nem szereti, de ilyen valótlan tulajdonságokkal is fel kell ruházni hogy még pozitívabb szereplõ legyen, ez már szánalmas.

Én nem nézem a Kara Parát de látom a forgatókönyvet nem Ece Melekék írták tehát itt a válasz Öykü elvéreztetésére. De igazából még a forgatóköynvírókra se lehet ráfogni hogy ez az idealizálás a mániájuk lásd Tiltott szerelem, szóval továbbra is rejtély hogy Cemrét miért kellett még a széltõl is óvni. Mert nálam így még annak a lehetõségét is elvették hogy egy percre is megsajnáljam, a vakbélmûtétjét valahogy nem tudtam megsiratni :-))
maryriddle 2015 jún. 30. - 23:59:17
(97/760)
Jaj igen a Baris - Cemre, Gülten jelenetet imádnivaló volt. Ezt a fejet muszáj betennem: Cemre válasza arra, hogy a férje azt mondja neki, megaláztál, kihasználtál :-)
maryriddle 2015 jún. 30. - 23:44:33
(96/760)
A reptéri jelenetben engem komolyan kirázott a hideg Kuzeytõl még a szemem is bekönnyezett :-)). Amint kimondta, hogy miért ment a börtönbe, eszem ágában nem volt már a költõi szerelmi vallomásra figyelni, abban a pillanatban átértelmeztem az egész filmet és Güney minden tette mélyebb értelmet nyert. Ahhoz hogy a nagyközönség felfogja ezt az odavetett kis "ja amúgy tönkre akartam tenni a saját testvérem életét egy lány miatt" mondatocskát Kuzeytõl, nem ebben a jelenetben kellett volna tálalni - hanem nagyon drámai hatásvadász módon, bár Kuzeyt a kék szemei akkor is felmentették volna - mert a szerelmi vallomás így elvitte a show-t. Ebbõl is látszik hogy a sorozat címének Kuzey Cemre kellene hogy legyen, a nézõk és a forgatókönyvírók is így látták ezt már a második évadban.
Igen igen az önsajnálat és még a büszkeség, ez a kettõ ami szinte minden jó vagy rossz cselekedetében vezérli Buzeyt és ezért érzi magát annyira felsõbbrendûnek. De itt van pl. Sereg aki önzetlenül segít az embereknek. Kuzeynek volt vajon olyan jócselekedete ami nem elsõsorban a saját magához volt köthetõ? Nem nagyon emlékszem. Ilyen pl. hogy Demetnek pénzt utalt a makarából csökkentendõ a bûntudatát Ali halála miatt. Az nem érdekelte ha Demetet sérti az ilyesmi esetleg, itt csak neki lehet büszkesége!
Önsajnálata leginkább a mûbalesetben mutatkozott meg drámai szinten. A büszkeségéért a szerelmét is feláldozta volna ebben az eszményi szerelemben, tényleg gyönyörû szerelem ez. De a lomposüldözõben egy fikarcnyi büszkesés se legyen mert õ nõ, azoknak meg minek az ilyesmi.
Olvastam nemrég egy cikket hogy milyen elkorcsosult lett a nyugati férfiideál és fujj már, mintha Ece és Melek írták volna, teljesen Kuzey és Cemre jutott róla eszembe. Egy részlet:
"Ha a nõk hagyják, hogy a férfiak férfiak maradjanak, hogy felfedezzék, meghódítsák és elhozzák a végtelent, hogy harcaikat, küzdelmeiket máshol és mással vívják, boldog életet élhetnek mellettük. Ha a férfiak hagyják, hogy a nõk nõk maradjanak, otthont teremtsenek, gyermeket neveljenek, a szépséget és rendet álmodjanak a világba, akkor lesz hová boldogan hazatérniük, ha földet érnek." (férfi írta ofkorsz, biztos tetszene neki ez a sorozat)

Török szokásjog és kettõsmérce. No igen. A nézõk gyakorlatilag egy szemétládának tartják Güneyt mert megölte Ferhatot és drukkolnak hogy bukjon le. Ugyanez a kettõsmérce a törökszokásjogban meg van Kuzeynél, Barisnál. Kuzey uralkodhat Simayon, megverheti Tezkant. Barisnak nincs semmi joga Cemréhez és ha bosszút áll Kuzeyen még õt kell széjjelverni és Kuzey lesz A Férfi!

Volt ma egy nagyon jó hozzászólás fb-n, szintén minket igazol. A lényege az volt hogy úgy tûnik elég egy jóképû színész és máris megbocsátják a rajongók a negatív tulajdonságait egy karakternek. :-)
maryriddle 2015 jún. 29. - 18:54:46
(95/760)
Bár én nem nézem, azért jó hogy ismétlik az elsõ évadot mert így felmérhetem hogy az "ellentábor" mennyire mást lát egy-egy jelenetben. Ma megint bebizonyosodott õsanyán hogy mekkora irigy szarcsimbók ez a Güney mert féltékeny volt Baris és Can üzleti sikerére. Én már írtam anno errõl, hogy Güneynek ez a gyenge pontja, ha lenézik a gazdagok, tehát egyértelmû hogy kisebbségi komplexusa volt velük szemben fõleg mióta Ebru visszajött, aki azért éreztette vele az elején hogy nem egyenrangúak, és inkább õ mint Handan helyezte rá a súlyt, hogy bizonyítania kell. Több olyan jelenete volt, ahol Banu emlékeztette rá hogy csóró és biztos rajta keresztül akar felkapaszkodni, ilyenkor mindig bedühödött, legkeményebben az esküvõ utáni jelenetben amikor Banu lekülvárosi fiúzta akinek gazdag lány kellett, vagy ilyesmi.
Ebben a jelenetben ugye Güney és Banu mesélik a makarás sikereiket Ebrunak és Barisnak, aztán betoppan Can közölni hogy megkötöttek valami sokmilliárdos üzletet. Baris itt egyértelmûen, ironikusan utalgat rá hogy a makara milyen kis piti üzlet ehhez képest, és inkább idekoncentrálni Banu, mert ez nem aprópénz, Baris, Banu, Can röhögnek. Érdemes megnézni a mellékelt képen a nem rosszindulatú Szüzike arcát is hogy néz a megalázott Güneyre. Õ, aki protekcióval szerezte szinte az összes munkáját és azt se tudja mi az a bruttó.
Ezután Güney mondja Banunak hogy soha többé ne nézze le az üzletüket, õ eltûr minden megaláztatást Ebrutól és Baristól de Banu ne alázza meg. Nagyjából ennyit mondott. Itt egy fiú, a prolinegyedbõl, bekerült Iszambul egyik leggazdagabb családjába, ahol a sógor, anyós lenézi õt és állandó bizonyítási kényszer alatt áll, ezért nem esik jól neki hogy az õ üzletét lekicsínylik és igen valamennyire irigy is de ez kisebbségi komplexusból adódik nem azért mert nem bírja elviselni mások sikereit. Eleve tudja hogy Baris és Can gazdagabbak nála és nem versenghet velük.
Nekem ez jött le ebbõl a jelenetbõl nem a szarcsimbókság megint.

Adri elég sok buzeyes képe van Kivancnak. Fiatalkorában elég keményen tolta ezt a modellmûfajt és nem mindegyik kép mûvészeti céllal készült enyhén szólva... Ma már nem csinálna ilyeneket de hát a pénz nagy úr. Ha egy nõ csinálja, akkor ribanc ha egy férfi az szexi.

Ja mai fb-s részben, Kuzey Güneynek mert párhuzamba állítja Seref-Demet Kuzey-Cemre kapcsolatot: Ha így folytatod hamarosan verést kapsz.
maryriddle 2015 jún. 28. - 14:32:24
(94/760)
Igen igen igen Gültennél is brutál a kettõsmérce. Güney négy évig járt Cemrével az elsõ részekbõl azért látszik hogy jól bánt vele, szerette és Cemre is úgy nézett ki mint aki szerelmes belé. De Gülten féltette tõle mert biztos olyan lesz mint az apja. Mi utalt rá hogy olyan lesz? Pont kockafejû nyomi Güney aki életében nem ütött meg senkit, csak amikor Kuzeynek visszaütött. Tanult, céljai voltak, 4 évig tiszteletben tartotta a szüzességét stb. És akkor itt van Kuzey, aki már tinédzser korában is egy semmirekellõ volt ugyanúgy agyonvert mindenkit az utolsó bölümökben "érett felelõségtudatos férfiként" mint amikor kijött a börtönbõl, ilyen szempontból karakterfejlõdés nulla (egyik legundorítóbb amikor Güneyt fojtogatja a kádban. Na itt majd biztos elámulnak hogy majdnem kinyírta a testvérét és megy Cemréhez mint egy lovag megkérni a kezét, de szép....) Szerintem nem ütné Cemrét Kuzey, de logikusan gondolkodva tõle hogy nem féltette a lányát Gülten ha Güneytõl igen? A múltkori részben is ahogy Kuzey meséli Saminak hogy hogy elgyepálta Barist Gülten meg ezen élvezkedik miközben kint hallgatózik hogy a Kuzey az õ lányáért verekszik, mennyire szereti. Na majd ha Buzey börtönbe kerül egyszer a verekedései miatt, mert Cemrére csúnyán néznek a moziban, az asszony meg ott marad pár gyerekkel akkor is élvezkedjen :-)) Jó én még mindig ezen vagyok kiakadva hogy nõk a verekedésen élvezkednek, fujj... És a legundorítóbb, hogy Serefet egy 10 éves gyerek elõtt verte meg!!! tehát ha lesz saját gyereke azok elõtt is képes lesz ilyesmire? És Gültent ez nem rémisztette meg? Ha anya lennék biztos nem szívesen adnám ilyen férfihoz a lányom nem hogy még bátorítsam hogy harcoljon érte... A másik amikor Samsumba is futott a kis lomposüldözõ és ott Gülten nem félt hogy szexelnek miközben napokig kettesben vannak? Mert Güneytõl annyira féltette Antáliában is holott Kuzey volt az, aki óvatlanul felcsinálta Simayt....

Sami - Handan dolog. Igen ez nekem is nagy vesszõparipám hogy Handant elítélik a megkülönböztetés miatt de Samit nem. Pedig azért Handannak voltak Kuzey felé anyai megnyilvánulásai, de Sami sose kezelte a fiának Güneyt kivéve amikor uralkodni akart rajta. És majd mindjárt meghatódom mert egyszer megölelte Banu elektrosokkjánál, micsoda apa.... Ebben meg sosem hittem hogy Handan miatt lett nagyravágyó Güney. Én sose láttam olyasmit Güneyen hogy az anyjának akar bizonyítani bármit is. Az látszott hogy Handannak vannak tervei Güneyel, de Güney szerintem kb. leszarta hogy Handan mit akar. Õ magának akart bizonyítani majd Ebrunak és elsõsorban Kuzey helyezte rá a súlyt mert Güney így próbálta semlegesíteni a börtönt, hogy ha õ sikeres lesz akkor bebizonyítja hogy nem a semmiért ült 4 évet Kuzey. Én abszolút ezt látom, és nem azt hogy Handan miatt lett ilyen. Ti láttatok olyat ahol megjelenítik a filmben hogy Güneyt az anyja ösztönzi bármire? Mert nekem az jön le az ilyen Güney-Handan dialógusokból hogy Handan mondja az okosságait a fiának, Güneynek meg egyik fülén be, a másikon ki. Egyébként Handan mi rosszra biztatta? Hogy tanuljon, legyen belõle sikeres ember. Szerintem ez teljesen normális dolog.
Na meg igen, a börtönös dolognál is elfelejtik és megbocsátják hogy Sami, aki amúgy még abba is beleszólt hogy Handannak milyen legyen a haja, ugyanúgy nem szólt. Miért?

A másik hogy persze Handan a fián keresztül akart felkapaszkodni. De miért, mert annyira jó élete volt? Egy tanulatlan (mert Sami nem engedte neki hogy tanuljon), végzettség nélküli asszonynak mi más lehetõsége lett volna hogy kilépjen ebbõl az életbõl?

Kasszás eset. Ott abszolút az történt, hogy Saminak végre akadt jó ürügy volt hogy megverhesse Güneyt. Güney is mondta is az egyik jelenetben, már nem emlékszem melyikben, hogy Saminak az fájt, hogy õ sosem adott okott rá hogy üsse. "A másikat tartjuk mihasznának mikzöben ez lop",igen tehát Güneyt életében elõször kapja rajta lopáson és máris kiderül hogy Kuzey a jófiú, Güney a rossz. Aha. Erre írta õsanyán egyik exfórumtársunk hogy Güneytõl ki kérte hogy védje Kuzeyt, miért nem ordított vissza Saminak hogy Kuzey vette ki a pénzt? Tehát Güney "mártírságát" ne értékeljük csak Kuzeyét...
maryriddle 2015 jún. 28. - 11:46:15
(93/760)
Adri, én is belenéztem a "mindent elveszek tõled" jelenet folytatásába. Azon gondolkodtam, mire értette ezt, mit akart elvenni? Vajon ez a jelenet már elõrevetítette a sorozat végét?
A bunyónál a Güneynek szánt ütésben is benne van az összes gyûlölet. Illetve az utáni beszélgetésben ahogy pökhendien átadja neki a pénzt, "ezért jöttél ide", látszik Kuzey már a makara elõtt is, ahogy te mondod egy pénzéhes szarcsimbókká degradálta Güneyt, minden tette mögé õ is csak számítást látott (ahogy a Cemrével való szakításban is) holott egyértelmûen azért ment utána mert féltette. És amikor Güney mondja, neki hogy "te gyûlölsz engem" ott elég egyértelmûen a hallgatás beleegyezés esete áll fent. Szóval ezekbõl a jelenetekbõl, egyértelmû, hogy Kuzey utálta a testvérét a börtön, Cemre és az elszúrt élete miatt. És ezt folyamatosan az orra alá is dörgölte. Aztán a makara volt a csúcspont, majd a mûbaleset, ami után már talált alapot rá, hogy nyíltan kimondhassa a gyûlöletét. Mert szerintem ez végig ott volt, elfojtva, és a makarás kirúgás szinte csak ürügy volt erre. A mûbaleset után ki konkrétan meg is mondta, hogy gyûlöli Güneyt, mert miatta ment tönkre az élete. És eszembe jutott a jelenet, amit említettél, mikor a Banu által összehozott antáliai út után, ugyanúgy szidja magában Güneyt, mint Banut, pedig Güney nem is csinált semmit. Azt mondja, "(Banura)Alattomos, félkegyelmû, undorító mocsok vagy. (Güneyre) Te is olyan vagy. Hallod, hogy mit mondok, te gyökér? Ti onnan fentrõl semmit se vesztek észre. Ezek itt jól megtalálták egymást, mint zsák a foltját." Miért piszkálta itt Güneyt? Ez még jóval a makarás kirúgás elõtt volt.

Még a 3. részben Gültennek volt egy jó mondata, ez is bizonyítja Handan "zsörtölõdõ" természetét.
"A férje annyiszor megverte, hogy ha valaki kezet nyújt neki csak így meri viszonozni (itt imitálja Handan görnyedt tartását, szégyellõs stílusát) és pislog" :-)) Ja még azt is hozzáteszi Cemrének, "Azt hiszed, õk méltóak hozzád?"

És egy hozzászólás, amit muszáj volt kimásolnom fb-ról, annyira jó és ez is minket igazol.
"Én egyedül csak azt nem értem,hogy Cemrén mit eszik az összes pasi...Egy jelentéktelen külsejü,manupulativ csaj..Olyan "állo vizben lakik a béka "tipus....Akármit is csinál végül mindig ö lesz a mártir....a szegény szenvedö alany...Aztán ugy kavargatja a szálakat,hogy ihajj....Jol csinálja."
maryriddle 2015 jún. 26. - 22:27:38
(92/760)
Ez így van, Kuzey minden kapcsolata Kuzeyrõl szólt. Ami a legundorítóbban a Demethez fûzõdõ viszonyában nyilvánult meg. És a legfelháborítóbb hogy a többiek még asszisztáltak is Buzey egójához. Demet 5 évesre degradálása nekik a szeretet jele. És Demetet nem is zavarta hogy csak egy Ali pótlék még neki kellett magyarázkodnia Buzeynek. A másik Seref. Mit volt úgy oda egy intelligens normális pasi ezért a bunkó takonypócért? Még a sofõr, Yunus is rajongott érte, de miért? A kettõsmérce ugyebár. Egy példa, amikor Simay hazudott az abortuszról Ali, Cemre, Zeynep mindenki lekezelõen bánt vele, bármit tett a családja kitagadta. Amikor Cemre ment férjhez õt senki sem hibáztatta hogy hûtlen lett Kuzeyhez, még õt kellet sajnálni, az anyja is mindenben támogatta, akármit tett. Amikor Simay hûtlenkedett mindenki megvetette. Cemre nyíltan szaladgált Kuzey után , házas asszonyként és senkit se zavart. Demetnek vigyorogva meséli hogy hogy nyelvelt Kuzeyel a tetõn, Demet nem botránkozik meg. De õ ne legyen Sereffel csak Kuzey engedélyével. Csak az élõket szabad megcsalni és csak Cemrének. Hogy nem ütöztek meg rajta a vaskalapos üsküdariak hogy Cemre pár hónapon belül kétszer férjhez? De amikor Güney gyûrûlevétel után lefeküdt Banuval mindenki nekiesett. Ez a sorozat a kettõsmérce definíciója.

Ilyen körülmények között persze hogy nem alakult ki Cemrében a szégyenérzet vagy érzelmi intelligencia. Akármit is tett se az anyja se a környezete nem szólta meg érte, még õ volt az áldozat. Cemrének nem hogy másokkal szemben tehénistáló ürülék szintû az EQ-ja, de Kuzeyel szemben is. Kuzey elveit abszolút degradálta, kinevette. Kuzey élete legnehezebb idõszakát élete a barátja elvesztésekor, Cemre akkor is mivel volt elfoglalva? A viszketésével. Az eljegyzésükkör belelõnek Güneybe. Cemrét mi érdekli? Nehogy ezért elhagyja Kuzey és viszkessen megint.

A szent pár érzelmi intelligenciának legjellegzetesebb mérõje amikor Kuzey rátör az idegbeteg Banura a kórházban, Cemre pedig támogatja az ötletet :-)

Így van, Kuzey minden "jósága" bûntudatból vagy a vaskalapossága okozta kötelességtudatból fakadt.

Gülten azt mondta Cemre apjának, hogy neki nincs joga Cemréhez, Cemre az õ lánya. En

A nap hozzászólása fb-n: Kuzey kíméletes volt Barissal és õ csak a tulajdonáért a nyakláncért jött. :-)
Õsanyások is egy véleményen vannak, Baris megérdemelte és nem férfi. Buzey nem csak azért férfi mert üt (ha nem mert?), ráadásul õ csak így tudja megoldani a problémááját mert ezt látta otthon. Szegénykém.
És az a félelmetes hogy az ilyeneket nagymamám/anyám korú asszonyok írják, õk élvezkednek az erõszakon akik olyan aranyosan írják az áldásaikat egymásnak hogy majd elolvadok. Én meg itta huszonpárévemmel, elkorcsosult generációból való, amerikai filmeken szocializálódott nõszemély érzékenykedek itt.

De ez a film érzékeket közvetít ahogy Szinetár Dóra is megmondta. Az idealizált fõhõs igaztalanul agyonverhet mindenkit és ettõl kiérdemli hogy igazi férfi legyen.

"Tárgyiasításán szemlélhetjük irányított társadalmunk egyik, valós példáját. Külsõ, külsõ és ja külsõ."
Ez lenne a magyarázat arra is hogy intelligens mûvelt asszonyok idealizáljanak egy vadparasztot?
maryriddle 2015 jún. 25. - 20:26:01
(91/760)
Jaj még ez a mai Kuzey elveri Barist jelenet. Nektek nem érdekes hogy mûvelt, intelligens, lelki intelligenciával idõsebb asszonyok azon élvezkednek, nevetnek hogy valakit agyonvernek? (És miért érdemelte meg a verést, az érdekelne, mert nem jövök rá.) Pedig elvileg ez a sorozat "értékeket közvetít" azért nézik. Érsekvári exfórumtárs után szabadon, a jelenet lényege: Az Igazi Férfi (ez lenne Kuzey!) megveri a gyáva, pénzeszsák ficsúrt :-) Soha nem értettem hogy lehet valakit a gazdagságával gúnyolni...
maryriddle 2015 jún. 25. - 20:08:34
(90/760)
Még egy kis szinposzis-kiegészítés: Cemre legtenyérvsiszketõsebb momentumai Baris ellen.
- Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de szerintem 20 éves kor fölött azért találkozgatni egy férfival, hogy egy másikat féltékennyé tegyünk, GÁZ. (mert a Güneyes csókra még állítólag mentség volt a kora).
- Kuzey behúz Barisnak az udvaron jelenet. Cemre: kicsit kitátja a száját és mosolyog. Még hogy késõbb élvezkedik rajta, de neki ez a reakciója ha valakit, a barátját, randipartnerét megütik elõtte. Ezel sem tudom ti hogy vagytok, én nem vagyok annyira nebántsvirág fajta, de ha erõszakot látok az utolsó reakcióm lenne a mosolygás.
- Lánykérés közben Kuzeyre gondol, neki mond igent. Értitek a forgatókönyvírók gondolkodását: nehogy ne legyen még gondolatban is hûséges Kuzeyhez a múzsa. Elõtte: "te vagy a férfi, akit akarok."
- Legundorítóbb számomra: bátorítja Baris a családja ellen. "Hidd el, nem mennék hozzád, ha velük élnél." A cégtõl kilépõs nagyképû jelenet utánaztán elégedetten konstatálja, hogy Baris összeveszett az anyával végleg. Konklúzió: Az ártatlan, szégyenlõs kislány azt tervezi, hogy elhagyja az oltárnál, de azért a családjával is vesszen csak össze, még véletlenül se legyen senkije, se menyasszony, se család. Kedves.
- Ferhatos elrablás után az anyjával fel vannak háborodva, hogy Baris akitõl más másnap el akart válni, nem halt meg érte (Kuzey viszont bizonyította azzal a szerelmét hogy egy óráig vacilált, öljön vagy Cemrét mentse.)
- Kedvencem, a szakítós jelenet. Gültennek már a virág se kell, mert a veje nem halt meg a lányáért, aki egyébként az esküvõ elõtti éjszaka épp az anyjának Kuzeyrõl álmodozott.
(Még a fenyegetés elõtt) Cemre még arra a kérdésre hogy hogy vagy? is flegmán válaszol, homlokpuszi elõl idegesen elhuzza a fejét, mert Baris nem döglött meg érte. A szakítás se semmi. "El akarok válni." Ennyi. Kerekperec megmondta. Így megy ez törökhonban, nem is tudtam.
Güney hívása után viszont felháborodva sipákol, hogy mi az hogy Baris visszaköltözik a házba, mi az, hogy õt becsapta. Értitek: õ megy férjhez viccbõl, de õ háborodik fel, mert Baris becsapta azzal, hogy nem a villában fognak lakni.
- Ágyon pattog az asszonkya, mert nem engedi az ura Kuzeyhez - jelenet, na ez a férfinem teljes lealázása. Ahogy pudingisták írnák fb-n eunuchot csinált belõle :-) Baris sorolja a sérelmeit, megaláztál, kihasználtál, hülyét csináltál belõlem. Cemre: ne vágd az arcomba. Ja, bocs. Majd a Kuzey iránti érzéseit mondja a férjének. Dehát nyugati férfitípust meg kell alázni.
- Öngyilkossági kísérlet után kierõszakolt csók után kiírja a twitterre a szerelmét egy híres ember feleségeként.
- SNCG-s pattogásai pedig azt se tudja mi az a bruttó. A már említett Katarból hazajövõs jelenet, az az öröm amivel köszönti a férjét. (Cemre nagyobb színésznõ mint Öykü) Életében nem mosolygott rá így (Baris is megkérdi, mi lelte?) csak most, amikor olyan dolgokba kell ütni az orrát amihez semmi köze. Majd felmegy Kuzeyel telefonon szervezkedni.
- Kuzeyel beszélget skypon egy szobával arréb a férjétõl. Még undorítóbb ebben a jelenetben: támogatja Kuzeyt hogy letámadja a beteg Banut a kórházban. Milyen emberek az ilyenek?
- Pattog Baris házában hogy hogy merte odahívni Zeynepet. Vicces.
- Szerelmi vallomásos jelenetben az a nagyképûség amivel elutasítja hogy Baris szerelmes belé.
Összefoglalás: Soha, de soha nem gondolkozott el a saját felelõségén, végig úgy tett mintha kényszerítette volna bárki is hogy férjhez menjen. Az egész házasságból annyi esett le neki hogy õ szenved és áldozatot hoz. Baris akárhányszor felhozta a megaláztál témát, Cemre annyiszor pattogott neki vissza. És a legrosszabb, hogy a sorozat is így fogja fel, a barisos szólójeleneteket ugyebár irrelevánsá tették.


Adri, azért engem érdekelne a dolgozat, én fõleg Barisról írtam Kuzeynél inkább csak képekkel szemléltettem hogy milyen érdekes az eszményi szerelem bemutatása, ez a vagy nem nyúlunk egymáshoz, ha meg igen akkor gyereidekiscsíra módon.

Kata ezt neked, mert te szereted az ilyeneket :-)
Olvasom fbn, írja az egyik hozzászóló hogy Kivanc lehet el se vállalna ilyen balek szerepet mint Baris.
Illetve ezt a saját rajongói írták, nem tudom mennyire pletyka hogy úgy volt Kvanci játszani fog a Vikingekben 2 epizód erejéig, de visszautasította mondván mi az hogy õt csak két epizódra szerzõdtetnék.
maryriddle 2015 jún. 24. - 23:11:30
(89/760)
Nagyon jól összeszedted hogy milyen is Baris, én is ezeket érzem, látom benne, csak így nem tudtam volna megfogalmazni. :-)
(Hiéna szem! Ezt kerestem. Rég gondolkoztam, hogy mihez hasonló és tényleg hiéna :-))

Ami a szereplõket illeti, ugyanezek a kedvenceim és ugyanezért. Mindig megszakadt a szívem az ilyen magányos, szeretetreéhes karakterekért. És az ellenkezõje miatt nem tudtam együtt érezni Kuzeyel és Cemrével, akiket mindenki körberajongott, aztán mégis õket kellett volna a legjobban sajnálni. (Persze Kuzeyt Ferhat, Ali miatt ajnáltam.)
Számomra rémisztõ, hogy a nézõk mennyire képesek gyûlölni pl. azt a szerencsétlen Simayt, és milyen nagyon félreértelmezik az egész lányt. Pedig az egész házasság alatt tanúsított szánalmas viselkedése (a megjátszott telefonhívások az anyjának, az álöngyilkosság, stb.) ordított a szeretethiányért, és hogy mások ezt olcsó manipulációnak állítják be... Kuzey a jó ember, aki sokat tett Simayért. Amikor öngyilkos lett hogy reagált? Vajon miért vetemedett idáig egy lányt? Ebbe nem gondolt bele Buzeyke?
Napraforgó és zandra is próbálkoztak õsanyán, de nem, Simay megsértette Buzeyt, pusztuljon a férgese!
Aztán Handan a másik. Hihetetlen, felháborító, hogy Sami került ki gyõztesen ebbõl a kapcsolatból, de ezt már beszéltük. De amikor ilyet olvasol, hogy hát mert Törökországban elfogadottabb a családon belüli erõszak... olyankor kicsit felmegy bennem a pumpa. Épp ez a baj...., de emancipált asszonyok írták a forgatókönyvet, ha az ilyenek is erõsíteni akarják ezt a formát, akkor mit várjunk a vaskalapos üsküdari pékektõl?

A Kuzey-Cemre szerelmes jelenetek keresése kapcsán ugye belenéztem a 78. részbe, álompárunk édeleg a tengerparton, Güney közben a kis lakásban nézi Kuzey Cemrétõl kapott fotómotázsát, amin mindenki rajta van, csak õ nem. Tajtékzik, majdnem anyaverõt is csináltak belõle ott, figyeltétek? Annyira de annyira érzõdik ott is ez a szeretethiány, de nem, Güneyt csak a pénz érdekli! És egy ilyen jelenet után örüljek hogy börtönben kuporog (Ferhat megöléséért, egy rákent gyilkosságért, bekattant állapotban a felesége öngyilkosságának végignézése után a lövöldözésért) miközben a párunk elhajt a menõ kocsival? Ezen élvezkedjek? Kösz nem.
maryriddle 2015 jún. 24. - 21:01:26
(88/760)
Még egy párhuzam, ölelések. Eszményi szerelem, vs. az érdekházasság/ gyereide kiscsíra vs. nõ és férfi viszony megjelenítése. (Kíváncsi vagyok Buzeyt utasítják így vissza a nászéjszakán még van kedve-e ölelgetni reggel az asszonyt.)
47. bölüm, násznap.
Igen, az erélyes "már nem érdekel" Güney jelenetben én is a kitörõ boldogságot láttam Baris fején, kézsimi szintén erõteljes az már mûvészi, nem úgy mint lázmérés. Orwell-eseknek: igen egy kézsimogatás is lehet szexi, nem csak az erkölcstelenség. Vagy ez már az?
+18, erkölcsrendészettõl elõre bocsánat az erkölcstelen, megbotránkoztató gondolatokért.
"minden érintése óda a szerelemhez." Ejj de szép :-) Valóban, Kuzeyel el se tudnék képzelni egy ilyen jelenetet. Elõtte pont bevágják a jelenetet, ahol Kuzey bunyózott és Cemre elkísérte, Kuzey: csúfság, és kicsit belebokszol kedvesen Cemre pofijába. Baristól meg ilyet nem tudok elképzelni.
Most hogy mondod, én se láttam még finomabb, gyengédebb erotikus jelenetet annyira kilóg az egész a Kuzey Güneybõl. Ahogy ott hozzáér, csókolgatja (még a száját is úgy hogy éppen érinti, nem ám nyelvledugdosások a csúnyagonosz kéjenc, perverz Baristól - aki Meldára is úgy néz mint Cemrére) a nõt, mintha porcelánból lenne, nehogy összetörjön, az - akármit is érzett Baris Cemre iránt -, filmes eszközök szempontjából a mély tisztelet, szerelem kifejezése. Nem egy olyan nõhöz nyúl így a férfi, akit haszonszerzésbõl vett el. Valahogy így kéne minden szüzikét felavatni. Szerelem ide-oda, hormonkezelés indokolt.
Hogy mi volt a forgatókönyv célja e jelenettel? Szerintem így tudták leginkább kihangsúlyozni Cemre Kuzey iránti szerelmét - erõsítendõ a hormonzavaros/aszexuális elméleteinket is - õ más férfi érintését el se bírja viselni, égeti a bûrét. És szerintem ide vezethetõ vissza az egész Baris iránti undora, undoksága is. Nehogy kedves legyen a nõ más pasihoz mert az már hûtlenség!
48. bölüm. Igen igen Cemre már azelõtt indokolatlanul útálatos Barissal hogy megfenyegette volna, errõl majd írok bõvebben.

Ebrus dialógust én úgy értelmeztem mint a visszafordulást a reptérrõl. A kiábrándító nászéj, Cemre ridegsége, ferhatos ügy után látva a csalódást Gülten szemében is (Baris: "Cemre sosem fog megbocsátani.") tudta, hogy nincs esélye. Úgy volt vele két szék közül ne a földre essen. Amit az anyjának mondott a házassági szándékairól az mentegetõzés, õ csak a Wcsaládnak akart jót kitûrni Güneyt, hiszen miatta távolodtak el õk is egymástól", és illetve a szégyen palástolása, nehogy a titkárnõ dobja õt. Erõsen beveti a bûnbánó õzike szemeket a mamimál - színészkedés a színészkedésben esete - , én is megsajnálom ha az anyja vagyok :-) Utána megtudja hogy Cemre miért ment hozzá, és már csak azért is bosszút áll. Igen a reptéres visszatérés után én is arra gondoltam hogy sírt. (Amúgy Kuzeyt sosem láttam szerelmi bánatában sírni, a böriben csak Cemre rítt. Kuzey csak Ali és a Güney maitti önsajnálat sírt ha jól emlékszem.)
Ezután kezdi Baris megszokni Cemre közelségét és nem akarja elengedni, reménykedett hogy beleszeret. Tényleg idióta és szánalmas ha bármit is várt ettõl a rideg nõtõl. Amiért mégis sajnálatraméltó volt az a visszafogottsága és a nem szájbarágós jelenetek. Sose vallott nyíltan szerelmet Cemrének, nem könyörgött mint Cemre Kuzeynek, csak szépen finom kis utalásokkal, szólásokkal, nézésekkel érzékeltették a szerelmet. Az ilyet szeretem a filmben, nem a teliszájú szerelmivallomásokat.
De tény a kémia végig ott volt pasi részrõl még a veszekedõs jelenetekben is (pl. fürdõköppenyes falhozszorítás, SNCG-s papírnál ahogy beszorítja az ajtóban, a bíróságon az ellökésben), Kuzeynél a legromantikusabb jelenetekben sem éreztem ezt.

Az elhagyás után végig Cemre és a Kuzey iránti féltékenység vezérelte. Minden Simayos szexben része volt Cemrének. Iránytû, visszagondolások, gyûrû, az utolsó estén is érzékelteti a zene hogy Cemrére gondol aztán felhívja Simayt, utána végig Cemrérõl panaszkodik. "Ez a bunkó nem veheti el tõlem ami az enyém." Itt majd pattognak a nézõk bizonyára én megértem Barist. Ez olyan érzés lehet, - most külsõségeket félretéve - mintha engem lecserélne valaki egy Mónika show szereplõre pölö Botos Ági :-) Még a wellneskirálynõs falhoznyomós csók is Cemre miatt volt: - Dobott a titkárnõ? - Nem tudsz te semmit.
Piszkavasas jelenet elõtt a majdnem szerelmi vallomást Cemrének, alig bírja kimondani, szégyelli a saját szánalmasságát. Szüzike nem hiszi el, így könnyebb felmentenie magát.
Rávallás: egyértelmû hogy féltékenységbõl történik. Amikor felébred azonnal Cemre nevét mondja. Mikor közli vele Banu, hogy a börtönben van, Baris elkezd sírni pár másodpercre, majd eszébe jutnak a dolgok és úgy dönt bosszút áll.
Utána totális képszakadás, azt is elfelejtette ki az a Cemre. Vagy a nénik unták már a szerelmi szálat, nem tudom de tényleg érdekes.

Én úgy mondanám a három férfi közül Kuzey szerette a legjobban Cemrét, mint embert, õ meghalt volna érte, azonban Baris volt a leginkább szerelmes belé, mint nõbe, igen ez egyfajta mánia volt a részérõl ha annak ellenére se mondott le róla, hogy maga is, mondta mennyire látta, hogy Cemre Kuzey miatt szenved.

Baristól még annyit hogy az egyik legjobb karakter volt, mint férfi a legszínesebb egyéniség. A pusztulása akkor lett volna jogos, ha veri, erõszakolja Cemrét mint azt elvártam volna egy olyan karaktertõl aki olyan aljas, amilyenné tették. De szüzikéhez nem szabadott érni, õ egy pofontól elájul percekre és napokig sebes a szája tõle.
Írod, hogy Ecének õ volt a kedvence. Na milyen jól megéreztem amúltkor, amikor írtam, hogy mintha az egyik író szerelmes lett volna Barisba, a másik gyûlöli. Ez az ellentmondás érzõdik az egész karakterben. Nevetséges, szánalmas a karakterleépítés alja amit mûveltek.

"Férfi nem tökéletes lealázása ez a nászéjszaka. Törökéknél ez hogyan lehetséges?"
Ez már összesküvés elmélet, de elmélkedni csak szabad, szerint a nyugati férfitípust kellett lealázni, ez jutott eszembe. Ha belegondolok az eddig általam látott török sorikban mint Baris-féle gentlemanek tisztességgel megspékelve voltak a fõhõsök, és erre jött Kuzey az õsbunkó. Na most megmutatja az Ayyapim hogy milyen az igazi férfi. Lehet hogy valami ilyesmi volt a cél?
Valahol tényleg szomorú hogy Barisból csináltak pudingot mint férfit teljesen megalázták, holott tényleg õ volt az egyetlen, akinek volt stílusa a nõkkel szemben ,mégis pont õ volt az, aki a kutyának nem kell ahogy fb-n írják. Miközben ezért a bunkó Buzeyért nem csak Cemre vagy Simay, hanem tanult, szép, úrilányok is odavoltak, Zeynep, Deniz, Aatószalonos nõszemély. És miért? Mije van neki, ami vonzó lehet egy nõnek, a külsején kívül? Az, hogy emennek egy moziba és majdnem megver egy pasit mert világít a telefonjával és az zavarja a hölgyet, és Zeynep erre izgul fel? Vagy hogy ok nélkül beveri Baris képét az udvaron? A bunkóság miért szexi?
Nem, amúgy a bunkóság is lehet vonzó bizonyos esetekben, ha intelligenciából fakadó fölényesség társul hozzá (bár én az ilyentõl is undorodom, de azért más eset.) Nos, Kuzey esetében ilyenrõl nem beszélhetünk.

Cemre meg a nõi nem lealjasítása ami szerintük eszményítés, de errõl már sokat írtunk. Még ami eszembe jutott, olvastam ezzel kapcsolatban az õsanyán anno, kölcsönös szerelemben nincs büszkeségi kérdés, tehát Cemre nem alázza magát a lompi után futkosással, hogy amit Gülten is mondott hogy küzdjünk a szeretett férfiért.
Sokan elfelejtik hogy ha Güney nem csinálja azokat a dolgokat, lehet hogy Kuzey a büdös életben nem mond le az elveirõl és Cemrécske vesztaszüzen hal meg. Ezt a nõt gyakorlatilag nem sértette hogy Kuzey jobban szereti az elveit mint õt. Az már igen hogy meglátta Denizzel, szegény szingli pasi ha szexelt is egyet a szállodában az sértõbb neki, mint hogy folyamatosan visszautasítja egy hatalmi játék miatt. Mert ez tényleg így van. Itt már nem erkölcsökrõl volt szó, nem tisztelte õ annyira a testvérét, hanem csak hogy ne Güneynek legyen igaza. Ergo ezért hagyta volna veszni élete szerelmét. Micsoda eszményi szerelem! Elalélok! És akkor mondják hogy a szerelmi szál erõsebb mint a testvéri. Már akinek.

+1 Cemrérõl írok pár dolgot ezzel a házasságal kapcsolatban.
maryriddle 2015 jún. 24. - 16:52:55
(87/760)
Baris - Cemre kapcsi / párhuzam Kuzeyel
képek, csak kis szemléltetésnek, 1. oszlop, Baris a lánykérésen, a Kuzeyes börtönös kép azért, mert mindenki ájuldozott, hogy abban a nézésben mennyi kémia volt amikor belép az ajtón. Nézhet így egy nõre is, de szerintem egy cuki kutyakölyökre is. 2. oszlop. Kuzey nézi az alvó Cemrét, Baris nézi az alvó Cemrét. Kinek mi...

Végeznem kellett egy kis mélyreható nyomozást. A Kuzey - Cemre jelenetek (direkt a jegyességi idõ, ahol már nem fojtogatják el a dolgokat, a nyílt utcán ölelkeznek) vs. Baris - Cemre jelenetek, hát, ööö, Északi sark után Afrikában éreztem magam. Ránézésre vicces a sorozat szexistene titulus, de rászolgált az úr. Mennyire szánalmas már, hogy a - noname színész által játszott - kis girnyó, nemszépfiú második fõgonosz leelõzi vagy ahogy Kata mondaná az asztalra fekteti és répaszószt nyom a képébe, a - törökország szépfiúja által játszott - kékszemû kisportolt hõsszerelmest?
Baris nem pofázik annyit, szájbarágós zenére nézései sincsenek, így a színészi játék alapján szerintem a hajón kezdett el beleszerelmesedni Cemrébe, az elsõ szerelmes nézés amikor Cemre az apjáról mesél. Elõtte inkább csak a külleme bûvölte el, amint azt Cannak is mondta a hajós jelenet elõtt nagyon szépnek tartja. A hajó elõtt inkább kaján, barátságos nézésekre emlékszem. (Vicces jelenetecske, ami megmaradt: Cemre bekapcsolja a kondit a tárgyalóteremben, Baris béy elég alaposan megnézi hátulról, Can szól, feleszmél.) A hajós jelenetben szikrázik a levegõ Baris részrõl. Sóhajtozva méregetések, gyönyörködés, tánci, szájsimi, majdnem csók. Kuzey Güney szinten már ez pornó :-)
Lánykérõs jelenet a hajón. Na igen. Én valahogy nem a dollárjeleket láttam a szemében megjelenni mint Dagobert bácsinak, hogy de jó lesz felhasználni ezt a kiscsajt hogy kitúrjam Güneyt a családból, sem a címlapsztori vágyakat, de még azt se hogy de megdöngetnélek. Colin Firth B&B zongorajelenetes nézés talán hasonló. (De az az az egyik leghíresebb szerelmes regénynek az adaptációja...itt meg érdekházasság?) Így nézne rám egy férfi, én romlott nyugati nõszemély, az utolsó lenne a földön, akit így kihasználok mint ahogy eszményi, szégyenlõs, vesztaszûzikénk tette. :-) A kislány - ki lenyelt egy klisészótárt - ahogy kivágta azt a nagymonológot a HÁZASSÁGRÓL, nem semmi, Bariy bey is elámult, tudatos volt ez az irónia Ece-Melektõl? :-)
Cemre sose kedvelte Barist, mint tudjuk a kedvességre nem, bunkózásra annál inkább beindul a kisasszony. Ezért is tartom nevetségesnek, hogy õsanyán képesek azzal mentegetni, hogy Baris nem eszköz volt számára, hanem menekülési útvonal. Amikor már Kuzey nem vele volt elfoglalva, hanem Ferhat üldözésével, Cemre Baris hívásaira csak cüppögni tudott, idegesítette a társasága. Súlyosbító tényezõje a házasságnak, hogy milyen állapotban volt Baris, amikor Cemre igent mondott neki. Szakított a családdal, magányos volt, depirõl panaszkodott. 41. bülömben mondja is Cemrének: "Csak tudni akarom, hogy te velem vagy. Éreztesd velem, hogy nem vagyok egyedül. (Cemre reakciója: "Ó, kussolj már, unlak" - arckifejezés, elõtte meg ezt mondja neki: Értékelem a barátságodat, fontos vagy nekem." (höhöhöhhö))
46. bölüm, lánykérõs rész. Cemre, aki tényleg meg akarta próbálni Barissal az iránytûs nyakláncban fogadja a võlegényt. Amikor a nõk mennek átöltözni, Baris csodálattal néz Cemre után, majd sóhajtozva hátradõl a fotõlyben. JA, biztos arra gondolt, hogy milyen jó lesz Güneyt kitúrni vagy a címlapsztorira.
Baris viselkedése a jegyesség alatt, ha színjáték volt, ha nem, ilyeneket mond: "megõrülök érted", "megtaláltam a jobbik felem", csillogó szemek, állandó kéztapperolás, kézcsókok. Több kedvességet kapott 20 napban, mint Kuzeytõl bármikor 80 bölüm alatt, megint csak súlyosbító tényezõ, hogy egy ilyen -szerelmes(nek tûnö) -férfit akart lealázni az anyakönyvi hivatalban az eszményi fõhõsnõ.
Kuzey viselkedése võlegényként: csúfságozás, arccsipkedések, haveri ölelések, érzékiség, vágy 0. Simán nézném õket tesóknak. Annyira esetlen, órmotlan ez az egész Kuzey. Végig jelen van ez a "gyere ide kiscsíra", nem tudom ez mennyiben Kivanc és mennyiben Kuzey. Lehet ez már az én/mi beleképzelésem/sünk, de mintha a színész nem venné komolyan a partnernõjét.
Egyébként megértem én hogy Kuzey más típus, neveltetésébõl, korából, szociális helyzetébõl adóadóan is, nem is kell hogy mindenki akkora gentleman legyen mint Mr. Dimple, de azért élete szerelmével akire 6 évig várt szerintem nem ilyen lekezelõen viselkedik az ember még talán egy atomsuttyó se.

folyt. köv. majd még, Barissal +18, házasság.

Szappanoperaság:
Én is úgy mondanám, hogy nem teljesen. Kettõsforgatókönyv alapján a miénk nem, az övéjük nagyon nagyon. Végül a vég azért erõsen lehúzza a szapiopri irányába sajnos. Inkább azt mondanám hogy egy két kötetes romantikus ponyvaregény, aminek a 2. része a sikerre, pénzre való tekintettel felvette a populáris fonalat.

Gülten doktorid is nagyon érdekelne Kata, szerintem az egyik legrosszabbb anyatípus, bár nem értek hozzá én még nem vagyok az, de örülök hogy nincs mindenki elájulva ettõl a nagy szeretéstõl.
maryriddle 2015 jún. 23. - 17:48:51
(86/760)
Színészek. Ugyanez, a második évad felétõl már én csak az általatok említett színészek alakításai miatt néztem. Érdekes hogy mind a bonyolult, nemmegnemértett ezért utált karakterekre jutottak a legjobb színészek, nem véletlen hogy nem Öykü játszotta Simayt :-).... Ezt se mertem kimondani, de nekem is Bugra jobban tetszett mint Kvanci. (Amúgy nem tudom észrevettétek, de az álompárunk mellett a második évadra Güneyt már szinte mellékszereplõvé degradálták, Szüzikének sokkal több jelenete volt. Ennek ellenére nekem kicsit sértõ amikor Buzeykét és szüzikét 'a két fõhõsnek' nevezik.) Kivancal az a gond hogy még nem láttam intelligens és/vagy igazán mély karaktert alakítani, ficsúr, szépfiú megy, rángatózó nyakú bunkó remek. Én is megnézem majd ezt a pillangós cuccot.
A Handant játszó színésznõ is eszméletlen. Iszonytatosan szórakoztató ahogy játszik, remek komika, és az egész játéka, testtartása, mimikája megjeleníti az egész élettörténetét, ezt az önbizalomhiányból fakadóan uralkodnivágyó nõt. Annyira kár hogy más nem hajlandó észrevenni és értelmezni ezeket, pedig Handan is jóval mélyebb karakter egy a fián felkapaszkodni akaró házsártos vénasszonynál. Ugyanilyen félreértett Güney és Simay is, de ezekrõl már beszéltünk. Nekem is ez a sorrend a színészeknél, Baris, Handan, Güney. És csak utánuk jön Kuzey. Illetve nekem tetszett Simay és Sami is mint színész. Legalján Cemre, Burak. És olyan jó hogy írtad Gülten asszonyt Adri, azt hittem velem van a gond, de a színésznõ néha nekem már átment egy idegesítõ amcsi sitcom színészbe, már-már ripacskodásnak éreztem amit mûvel. Látszik hogy élvezte a szerepét de túlzottan is, öncélúvá tette a játékát. Én pont ezért nem tudtam röhögni a poénjain se.

Egy percig nem gondoltam Kata, hogy Baris béj hajacskája motivált vagy a tepperolása. :-) Szerintem õ tipikusan az a színész, akinek a tehetsége megszépíti a külsejét, Kvanci ennek a fordítotja, neki a külseje szépíti meg a tehetségét. Mondjuk más szerepben még nem láttam, de Barisként azért hat rám, mert valahogy az egész pasiból árad az elegancia, olyan mint egy 19. századi arisztokrata.

Kisebbségi-komplexussal
Egyértelmû hogy létezik, kell hogy jelentõsége legyen hogy Baris Hakmen és nem Sinaner és ez a kulcsa a végrendelet hamisításnak ami miatt olyan csúnyagonsoz karakter már az elejétõl kezdve ez a Baris. (Bezzeg ha betakarta volna Buzeyt... akkor mehettek volna Törökországból kifelé... :-))
A Banus féltékenységet már az elsõ bölümben sejtettem: Banu nyitja ki az Attilától szülinapra kapott ékszerdobozt, Baris rájuk néz, ott van az arcán egy kis irónia. Illetve Banu ki is mondta, van egy jelenet amiben az anyjának meséli hogy Baris egy szánalmas, önbizalomhiányos figura lett mióta õ elment, Baris hallgatózik.
Abban nem teljesen értek egyet, hogy Attila nem kezelte mostohafiúként. Vagy pontosítok: abban, hogy Baris nem érezte úgy, hogy Attila mostohaapaként bánik vele.
A dolgozószobás jelenetben (Cemre kirúgásánál) Attila megsimizi a kezét, lefiamozza, Baris: Milyen, kár hogy csak akkor szólítasz így, ha Banunak kérsz valamit. A hajós jelenetben mondta Cemrének, hogy a szülõk mindent megtettek, hogy ne éreztessék vele hogy mostoha, de nem biztos hogy sikerült. Illetve azt meséli, hogy milyen stréber gyerek volt. Tehát nem a sültgalambot várta Attilától. Azt a csempe céget, amit elvett azt õ hozta létre, az õ munkája volt benne, Banunak semmi. Ezért akarta, mondhatni jogos volt. Ami nem az a módszer. Etikailag gusztustalan megmásítani egy halott végrendeletét, de azért ha a körülményeket vizsgáljuk mindjárt árnyalódik a kép. Ezért még nálam se lett rögtön negatív karakter.
És a legkonkrétabban a 45. bölümben mondja ki (Gabusék fordításában) a problémáját: "Valami mindig hiányzott az életembõl. Csak egy megtûrt személy voltam. Ezért évekig csöndben maradtam és engedelmeskedtem. Hogy elérjem, amim ma van, Attila Sinaner talpnyalója lettem. Semmit se kaptam meg könnyen."

Adri jót röhögtem a ki szûz, ki nem szûz gondolat meneteden :-))

"Általában igaz, hogy a pasik a szép de buta nõket szeretik pont azért amiért Cemre is meg van jelenítve, hogy a Kuzey féle falkavezésbika szaporodni tudjon és haláláig a lábát csókolgassa egy asszonyszemély"
Ez a török nõ, és férfiideál, legalábbis itt ezt hozták ki ebbõl, mert azért nem mindenhol (Seherzádéban tanult, intelligens, büszke nõ - romantikus, de férfias úriember, idealizáltak, de inkább ilyeneket idealizáljanak mint atombunkókat és agyhalottakat) csak bizonyos helyeken. De akkor is szomorú ez a 21. században.

Még Kivancról annyit hogy én néha már sajnálom a fickót. Olyan szinten tárgyiasítják, anatómiai szinten elemzik a testrészeit a rajongók mintha tényleg egy prosti lenne nem színész. Én már sértve érezném magam a helyében. Bár nem hiszem hogy álmatlan éjszakái vannak miatta, hogy a testét értékelik nem a belsõ értékeit :-)

Folyt. köv Barissal: +18, Cemre.
Sok házi feladatot adtál Kata, de nem gond. :-)
maryriddle 2015 jún. 22. - 19:58:27
(85/760)
Kata, fészbukos pudingisták elbújhatnak melletted, ugye tudod? :-) Ez igen, õsanyán ezért már nem regényíró hanem enciklopédiaírónak neveznének. De minden sorodat élveztem.
Rengeteg kimondatlan dolgot kimondtál. Nem mertem eddig kijelenteni, félõ hogy csak a Kuzey iránti ellenszenvem láttatja velem, és hülyének elfogultnak néznek hogy a törökök bredpittje elé helyezem ezt a kis nevenincs színészt, de az a helyzet hogy nálam is veri Kvancit, amellett hogy õt is fantasztikus színésznek tartom. Kivanc tud bravúrkodni a bravúrkodásra lehetõséget adó jelenetekben, rívás, dühöngés, komikum, de összességében csak kiváló, nem illetném a zseni jelzõvel, nem tudnám mûvészúrnak szólítani, ha találkoznánk. :-)
Amit Öztürk mûvészúr csinál a KG-ben az számomra eléggé magasmûvészet. Rendkívül kifinomult, ízléses és gátlástalan a játéka. Szimpi amiket írtál róla, mondjuk neki annyira intelligens a játéka hogy már ebbõl megtippeltem volna hogy nem egy populáris, ájszbákitcselendzsezõ szelfikirály típus.
Ahhoz képest hogy Baris csak mellékszereplõ és kevésbé kidolgozott élettörténettû karakter tele van kimondatlan mélységekkel amelyeket a színész zseniálisan jelenít meg, egy szempillantásával, arcrezdülésével olyan dolgokat tud kifejezni amelyek mellett számomra Kivanc hosszasan zenére nézõs jelenetei szánalmas hatásvadászatnak tûntek.
Én a "az ágyról pofáz vissza a kisasszony, a kést még jobban megforgatja Pudingban" jelenet óta kezdtem el jobban figyelni mint színészt. Az Ebrus dialógus után csalódtam hogy ilyen szerelmes nézések és érzéki nászéj után ilyenek derülnek ki, de aztán ott egyetlen pillantásába került és tudtam hogy nem teljesen az igazságot mondta a maminak :-). Ezt a képet már betettem korábban. Cemre pattog az ágyon betört homlokkal, úgy alázza az embert hogy már nekem viszket a tenyerem, kép: Barisnak benedvesedik a szeme de csak pár másodpercre, kicsi szájrögbítés majd sértõdötten hívja a hadnagyot. Annyira zseniális az a fej, minden rajta van. Aki azon az arcon nem egy megalázott szerelmes férfi fájdalmát látta az bizony nem figyel a színészi játékra pedig Baris karakternek ez a lelke. Jobban megsajnáltam ebben az pár másodperces jelenetben mint Kuzeyt a 80 bölüm alatt bármikor a szerelemi bánatával. Nekem az ilyenek jelentik a finomságot egy filmben, nem az hogy Kuzey keze premierplánban közelít Cemre homlokához lassú zenére, meg sírunk a börtönben és lassítva közeledik a premierplánban Cemre keze, húdemûvészi, francokat, szájbarágás, hatásvadászat, amitõl hányingerem van. És pont az ellenkezõje miatt tudott meghatni Baris szenvedése, mert annyira finoman , mûvészien jelenítették meg, nem kellett hozzá Hayat gibit muzsikáltatni hogy érzõdjön a fájdalom. Pl. ilyen volt a virágos skypos jelenet is. Ezért egyszerûen az hogy Baris érzéseit degradálják egy címlapsztorira vagy Güney elleni bosszúra az a színésszel szemben tiszteletlenség. Mert nem tudom mit kellett volna még tennie hogy elhiggyük a szerelmét mikor így is sokkal többet csinált mint Kivanc.

Majd még késõbb/holnap folyt. köv. a többivel, kisebbségikomplexus, Cemre, +18 :-) Erkölcsrendészettel azért vigyázz, beindulni ilyen jelenetre, nem az elfojtott vágyak mûvészi megjelenítésére ajjaj, nem amerikai filmeken szocializálódtál, te erkölcstelen asszony?
maryriddle 2015 jún. 22. - 00:06:34
(84/760)
"Gyere ide kiscsíra" :-)) valami hasonló jutott az eszembe eme jelenetet látva. Valahogy az egész kapcsolatukat jellemzi ez a haveri ölelés. Nem lenne gond vele, csak mindenesetre érdekesen jelenítik meg a filmben ezt a földöntúli szerelmet. A nyílt utcán való ölelkezésben azért nem azt látom hogy elfojtják a dolgokat..., hanem hogy nincs mit elfojtani.
maryriddle 2015 jún. 21. - 10:57:37
(83/760)
"Nos Handnan-nak a metakommunikációja is mutatja, hogy egy megalázott nõként él egy erõszakos házasságban ahonnan nem tud menekülni. Cemre is totál ilyen bizonyára."

Igen és annyira de annyira nevetséges ez az egész. És a legszomorúbb, hogy nõk nézik ezt a sorozatot és nõk mentegetik a nõverõ Samit, aki tönkre tett egy fiatal lányt, akit különbözõ hazugságokkal csábított el. Meg lépjünk már túl rajta hogy verte az asszonyt. És miért? Mert betakargatta Kuzeykét meg milyen vicces, aranyos volt az olajos jelenet és máris felejtsük el, hogy Sami papa egy a kisebbségi komplexusos és ezt más embereken levezetõ vadállat, aki három embert lelkisérültté tett.
De hát Handan zsörtölõdött értsétek már meg! Mért nem fogta be a száját, lehet akkor kevesebbet kapott volna? (Bár még mindig nem értem miben nyilvánult meg az a nagy zsörtölõdés a filmben.) Azért szerintem szeretett volna Handan, akinek a férje még a hajszínét is megszabta, olyan félelemben élni mint Cemre :-))
Jaj csúnyagonosz Baris neked is be kellett volna takargatni Buzeyt, hátha te is pozitív karakterré emelkednél :-))) Három hónapot kérni egy nõtõl, aki bohócot csinált belõled és tûrni minden megaláztatást, hát ezért bizony jogosan jár az orrtörés Kuzeytõl! Aki viszont jól bánik a nõkkel, ezt még tegyük hozzá.

Adri kérdezted hogy mikor mondta Kuzey elõször hogy elvesz mindent Güneytõl. Tegnap kerestem egy zenét a soriból és meg akadt a szemem egyik jeleneten talán a magyar 3. részben van, de biztos, hogy az elsõ bölümben: Güney és Cemre csókolóznak a ház elõtt, Kuzey messzirõl nézi õket, szemei könnybelábadva és a következõt mondja magában: "Mindent elvettél tõlem. Most én következem."
maryriddle 2015 jún. 20. - 20:15:43
(82/760)
"nekünk kellene részt vennünk valami hormonpótláson mert nem gerjedünk Kivanc-ra (Kuzeyre)." Ilyen is volt? :-)) Nem tudom én ilyen márványpasira nem tudok gerjedni, de ha tudnék is a külsejére a viselkedése akkor is taszítana. És igen fura amit te is mondasz, valahogy engem is ledöbbent hogy intelligens nõk hogy vonzódhatnak egy bunkó vadbaromhoz. Akárhogy néz ki valaki, ilyen pasi aki gyakorlatilag összetett mondatokban is alig tud fogalmazni, agresszív, buta, bunkó ráadásul hogy a nõkkel is bánik, még akkor is lekezelõ amikor kedves, nem értem hogy lehet ilyen népszerû. A Kuzey karakter nekem kb annyira vonzó pasi mint Piadone.

De ugyanígy vagyok Cemrével is. Nem értem hogy intelligens jóérzésû nõ hogy szerethet egy ilyen buta egysíkû, büszkeség nélküli nõszemélyt. Ezzel a karakterrel a nõi nemet alázzák.
De amúgy ha jobban belegondolok kicsit néha tényleg irigy vagyok az ilyen Cemre féle nõkre, néha szeretnék ennyire egyszerû vegetáló lény lenni. Kíváncsi vagyok ha valakinek a lánya csinálná ezt mint Cemre mit szólnának.

Én se értem hogy a fb-s hozzászóló idealizálta-e a köpést de nem láttam olyan kommentelõt aki elítélte volna ezért Cemrét pedig undorító volt. Eleve a köpés. És hogy a férje ajtóját köpködi egy láncért. Uramatyám. Aztán meg tátja a száját ha prolinak nevezi az ura. Na ezért proli nem azért mert Üsküdarban lakik.
maryriddle 2015 jún. 20. - 19:39:05
(81/760)
Hogy Kuzey szûz volt-e a böri elõtt (azonban Buzeyként jött ki, bocsi.) gondolat már nekem is eszembe jutott. Mert ugye 18 évesen ment be és nem emlékszem volt-e arra utalás hogy elõtte volt-e nõje. Meg a böri után is annyira érzéketlen volt max ilyen egészségügyi kufirc szinten kívánta Simayt is, mint akinek nincs jobb dolga ezért szexel... Vágyat sose láttam rajta. Bár azt sem hogy tapasztalatlan félénk gyerek, szóval ha így nézem akkor tényleg nem tûnik szûzifiúnak, inkább közömbösség nagyképûség sugárzott róla. Vagy tényleg aszexuális, mert az a Zeynepes szexjelenet annyira ciki és férfiatlan volt. Az is azt a célt szolgálta hogy Kuzey erkölcsiségét hangsúlyozzák (na meg a Cemre iránti szerelmét) és itt már Zeynep lehúzása is elkezdõdött hogy milyen züllött nõszemély már, rámászik a saját pasijára. Nyilván törökök, más erkölcsök rá lehet fogni, de érdekes mert én még egyik török sorozatban se láttam hogy nagyon problémáznának a szex témán. Még a Seherezádéban is volt házasság elõtti szex pedig ott is nagyon idealizált volt a fõhõsnõ. A másik amin mindig lovagolok hogy Zeynep óta nem volt nõvel Kuzey tehát szinte egy évig még a Ferhatos balhé után se. Hiába ment férjhez Cemre és Kuzey sokáig nem tudta hogy szexeli-e a férje õ akkor is hûséges volt. Nevetséges....

Fb-n láttam hogy Barist is vádolták szüziességgel a baristák, miután Cemrének mondja a nászéjszakán hogy neki is ez õ az elsõ? De erre gondolom Kata majd választ ad a nagydoktoriban. Ha tényleg ilyenek a török pasik akkor már értem hogy Güney hogy bírta ki 4 évig. Annyiban megegyezgetünk hogy a Kuzey Güney a legaszexuálisabb sorozat a világon. :-))

Jaj milyen témákat feszegetünk már megint. Mit szól az erkölcsrendészet. Tiszta erkölcsi fertõ ez a topic :-))