Téma: Bugra Gülsoy

maryriddle 2015 júl. 13. - 13:05:26
(120/760)
Jaj, még egy, ezt muszáj.
Fb-n már azt se tudják hogy mentsék fel Cemrét. A legújabb elmélet: Cemre is azt hitte hogy Baris érdekbõl veszi el ezért nem gondolta hogy megbántja. HAHAHAHAHA. Ez lenne Cemre nagy mentsége? Hogy másokról is azt hiszi hogy érzéketlen érdekemberek?
Képzeljük bele magunkat Cemre helyébe. Tanulatlan, protekciós kis titkárnõ vagyok. Amióta szakított a menyasszonyával folyamatosan randevúzni visz egy híres gazdag üzletember aki ismeretségünk eleje óta barátságos kedves velem. Már az elsõ randin meg akar csókolni. Csodálattal néz rám. Nekem meséli el a szerelmes ábrándjait hogy milyen nõre vágyik. Feleségül kér. Amikor depressziós a hajón az én társaságomra vágyik és felhozza többször a házasság témát. Võlegényként kedveséggel, kézcsókokkal tisztelettel halmoz el. A nászéjszakát már kiveséztük, "óda a szerelemhez" :-) És mi jut eszébe a naiv kislánynak: "Ez a férfi aki így viselkedik biztos érdekbõl akar feleségül venni, nem is szeret! Hiszen szeretet jele az ha csipkedi az arcom, lecsúfságoz a férfi. Hát persze, biztos Güney ellen akar felhasználni a mocsok! Na akkor én is kihasználom õt. :-)"
Szánalmas már ez a mentegetõzés. Miért nem lehet elismerni hogy Cemre érzéketlen másokkal szemben????

Még egy kép a reménnyel kapcsolatban. Baris arca amikor Cemre mondja hogy már elfelejtette Güneyt. Én se hiszem hogy azt gondolta hogy Cemre szerelmes belé de látta benne a lehetõséget hogy beleszerethet és ez neki elég volt már ettõl boldog lett. Azért ha egy nõ összeházasodik valakivel az nem ad alapot rá hogy a férfi reménykedjen a szerelmében? Tehát Cemre nem áltatta nem volt tisztességtelen? Na persze...
maryriddle 2015 júl. 13. - 12:32:59
(119/760)
Én is hoztam már két képet, mert a tieiden Adri még rá lehet fogni hogy színészkedik, mivel ugye Cemre szeme elõtt csinálja. Itt viszont, az ölelésnél Cemre nem látja az arcát tehát nem kéne színészkednie. Minek csukja be a szemét és sóhajtozik? Õsanyások erre mondanák, ettõl még nem szerelmes valaki. Igen. De mi úgy nézzük a filmet mint õk, hanem a filmes megjelenítési eszközöket is figyelembe vesszük. Miért mondta azt a rendezõ a színésznek hogy csukja be a szemét és sóhajtozzon? Vagy talán szerelmes volt Öykükébe és így örült hogy megöleli? :-))
A másik kép, 46. bölüm 20:25 körül, Cemre és Gülten mennek átöltözni a vacsihoz, Cemre háttal áll, nem látja Barist, itt se kell színészkednie elõtte, miért néz ilyen gyönyörködve utána, majd miért dõl sóhajtozva hátra fotelben? Megint csak kérdezem: minek mondta neki a rendezõ, hogy sóhajtozzva dõlj hátra a fotõlybe, ha nem akartak vele kifejezni valamit? Vagy tényleg csak így önkényesen beletesznek a filmbe ilyen momentumokat? Vagy a színész döntött úgy hogy csak azért is sóhajtozok szerelmesek nézek mert olyan kedvem van?
Rendezõ: Játszd el hogy egy pénzéhes érdekbõl nõsülõ dögkeselyû vagy.
Cagdas úr: *Oké, akkor csukott szemmel sóhajtozva ölelem a partnernõt és sóhajtozva gyönyörködve nézek utána.*
Rendezõ: Te értelmi fogyatékos vagy fiam, de már nincs pénzünk újra felvenni ezeket a jeleneteket így benne hagyjuk.
?????????
maryriddle 2015 júl. 13. - 10:56:23
(118/760)
Nagyon profin összefoglaltad én is így látom. Egy kis kiegészítés: amikor elõször hajóztak, Baris meg akarta csókolni tehát már ekkor egyértelmû volt, hogy ez több mint barátság. Utána mégis elment vele Can focinézõs partijára elõtte pedig mutogatta az udvaron Kuzeynek (aki közben Zeyneppel járt...) hogy féltékennyé tegye, meg votl a hatás, be is húzott neki (egyik legundorítóbb jelenet számomra, Kuzey és Cemre viselkedése is, gratula annak aki ezen mosolyogni, élvezkedni tudott, milyen aranyos a féltékeny Buzeyke....).
Illetve van egy jelenet: Baris reggel elmegy Cemréhez hogy elvigye a munkába. A kocsiban már szinte egy szerelmi vallomást tesz Cemrének, elmondja hogy õ is vágyik a nagy szenvedélyes szerelemre és elég egyértelmûen utal rá hogy Cemrében látja a potenciált. Cemre ezt továbbra is leszarja, egyik fülén be a másikon ki, az óráját nézegeti.
maryriddle 2015 júl. 12. - 16:38:35
(117/760)
Nagyon jó hogy írtad ezt a Cemre - Simay jelenetet mert pont a napokban jutott eszembe. Most visszanéztem és elképesztõ az az érzéketlenség amit ez az elvileg jólelkû lány tanúsít egy mellette síró nõtársa iránt akinek ismeri a sorsát, csak mert az valaha becsapta Buzeykét. Ezzel kapcsolatban eszembe jutott hogy akik annyira azonosulni tudnak Cemrével azok azért mert õk is így látják ezt az egész sorozatot mint õ, hogy aki bármit vétett Buzey ellen annak pusztulnia kell de azon senki sem gondolkozik el hogy Buzey igazságtalan volt-e azokkal akik vétettek ellene. Cemre se persze mert a szemében Kuzey hófehérke mint az a 77. részben is mondja Güneynek.
Nekem az egész Simay karakter a legsajnálatraméltóbb az egész sorozatban mert neki tényleg semmi kapaszkodója nincs az életben, se család, se pénz se egy barát, nem úgy mint Cemre aki körbe van véve védelmezõkkel, akik már egy sajtótájékoztatón is féltik nehogy megerõszakolja az ura a kamerák elõtt. De Simayt vigyük csak csalinak a házba.
Én Cemrét és Simayt mindig párhuzamba állítom, ez a 44. rész is jól tükrözi a két lány élete közötti különbséget. Kuzey a barátja gyilkosát hajkurássza, a meglõtt Simay mint csali a házban és Cemre mivel van elfoglalva? A viszketésével mi mással. Õ montázst készít Kuzeynek mert ma szabadult egy éve.
Ezek a gondolatok azért jutottak eszembe mert írta valaki fb-n hogy Cemre milyen jólelkû hiszen még Banut is megsajnálta. Még régen írta ezt a gondolatot valamelyik pve-s lány fb-n nagyon tetszett: amikor Banut vitték elektrosokkolni és Gülten közölte ezt Cemrével, Cemre le se szarta, de amikor meghallotta hogy Güney benne lehet a dologba rögtön élénk lett, nyomozni kezdett. És soha nem tudok napirendre térni afölött a jelenet fölött amikor Kuzey bement a beteg Banuhoz a kórházba és Cemre támogatta õt ebben. Még Buzeynek utána bûntudata volt, de Cemrének a jólelkûnek, aki ott élt Banu szomszédságában és látta milyen állapotban van, eszébe se jutott hogy mekkora ocsmányság betörni egy kórházba a és felzaklatni egy idegbeteget?
És még egy jelenet szintén a pve-sektõl loptam ezt a gondolatot, de nagyon jó meglátás. Van az a rész amikor Cemre elmegy Simay lakására és leosztja Kuzeyt hogy miért keveredik Simay miatt bajba miért segít még mindig Simaynak. És õ a jólelkû hahahaha. Néha még Kuzey is Güney is, Seref, Zeynep is megsajnálta Simayt és segített neki de Cemrében semmi jóérzés nem volt soha mások iránt. Ti emlékeztek ilyenre hogy Cemre nem a saját (szerelmi) érdekeit nézte egy szituációban és önzetlen volt vagy tett bármi jót valakivel? Azt leszámítva hogy az elsõ évadban rábeszélte Zeynepet hogy ne hagyja magára Kuzeyt.

És még egy: Kuzey csalinak használja Simayt dolog. Miért? Hogy bosszút álljon Ferhaton (a legjobb barátja kérése ellenére.) egy bosszú miatt kockáztatja egy ember testi épségét és meg is lett a következménye mert Simay anyja emiatt halt meg.

Ja és igen megsajnáltam Cemrét a börtön miatt mert senkinek se kívánom hogy ártatlanul börtönbe kerüljön még neki se de ez még nem változtat azon hogy egy érzéketlen önzõ nõszemély.
És igen "ki mint veti ágyát" nagyon jó gondolat mert Cemre ezen magára vonatkoztatva is elgondolkodhatna, nem sírni kéne a temetõbe elpanaszolni hogy õ milyen áldozatokat hozott Kuzeyért mert õ is ugyanúgy becsapta Barist mint Simay Kuzeyt.

Amúgy megint nagy gondolatokat írtál le Adri majd írok rá valamikor, most nem forog úgy az agyam, képes voltam megfázni július közepén, létezik ilyen??? A Baris Cemre házassági elõzményeket kíváncsi vagyok hogy látod nekem ez az egyik legnagyobb vesszõparipám (ezt már észrevettétek gondolom :-)) és Cemrének emiatt a tette miatt javasolnám leginkább az agymûtétet.
maryriddle 2015 júl. 11. - 17:58:31
(116/760)
"Én nem tartom Cemre szerelmét és küzdelmét olyan magasztosnak mert én is nagyon önös érdeket látok benne." Én is így gondolom. Eleve számomra a szeremért való küzdés nem olyan magasztos dolog, miért tiszteljek valakit mert a saját boldogságáért küzd? Küzdjön másokért akkor meghajlok elõtte. De Cemre küzdelme már csak azért sem lehet magasztos mert közben mindenkit leszar maga körül. Nem érdeklik Kuzey aggályai, nem érdekli a testvérviszály, nem érdekli hogy mit tett Barissal semmi az égegyadta világon csak a saját viszketése. Igazából Kuzey se nagyon érdekli mert mikor ment férjhez? Amikor Kuzey élete legnehezebb idõszakát élte Ali gyilkosát hajkurászta de Cemre akkor is elvárta volna hogy Kuzey utána szaladgáljon az esküvõre.

A mai 66/1 rész kapcsán azon nevettem hogy Baris lehet hogy meghalt, Cemrét gyilkolással vádolják is mi jut már megint a forgatókönyvírók eszébe hogy Cemre szerelmességét kihangsúlyozzák? Õ még ilyenkor is Kuzeyt képzeli oda Güney helyére :-))))))

"Nos nagyon sokan a Kuzey-Güneyt egy romantikus sorozatnak (ergo szappanoperának titulálják) Kata kérdezted ezt is. Pedig dráma a javából. Szerelmet látnak Kuzey és Cemre között és a forgatókönyv hiányosságait belemagyarázzák."
Ezen mindig jót röhögök hogy abba magyarázzák bele a kémiát hogy nincs kémia mert ez így mûvészi :-)))

"Most felmerül a facén, hogy Kuzey miért is vett drága ruhát Cemrének és miért is azzal akarta elcsábítani ugymond. Az õsanya erkölcsrendészet rögtön mondta, hogy az túl drága és túl személyes és hogy Gülten nem hagyta volna."
Ezen is jót röhögtem. A 18 éves karkötõlopkodós kislányka majd visszautsítja a drága ruhát, ühüm. Huszonévesen Baristól is elfogadta a kocsit a segge alá de egy ruha már derogált volna Õcemreségének :-)

"Arról meg hogy mennyire nagyravágyó volt cemre, hát... mindig azt mondogatta Güneynek, hogy addig ne házasodjanak össze amíg meg nem lesz mindenük, minden sínen nem lesz. Nos szerintem ha innen nézzük Güney pénzéhsége, illetve karriervágya inkább ebbõl az érzésbõl táplálódott."
Nagyon jó gondolat. Ha Kuzeyel kezd el járni akkor is ilyen fontos lett volna az egzisztencia megteremtése? Kuzeyel beszélt valaha pénzrõl egyáltalán? Arról szinte felesleges beszélni hogy Cemre szerette-e Güneyt mert egyértelmû hogy nem. Egy percig nem küzdött érte míg Kuzeyért az egész második évadban. Csak megszokásból volt Göüeyel illetve hogy kivigye a külvárosból ezt õ maga is mondja a 77. részben ami még kielemzésre vár.
Igen megint elõjött fb-n hogy Güney azt csak úgy mondja hogy õ Kuzeyért hagyta el Cemrét így próbálja mentegetni magát a pénzéhes szarcsimbók Banu szajhája szerepkör miatt. Csak tudnám akkor mi a francnak várt 4 évet???? Miért volt hûséges 4 évig egy szexmentes kapcsolatban? Miért pont akkor szakított amikor megtudta Kuzey érzéseit?
A pados dolgot már sokszor kibeszéltük õsanyán nem nagyon lehetett meggyõzni õket. Cemre mondja "Te hoznál áldozatot az öcsédért?" Szomszédban azt hozták ki belõle hogy Güneynek a hiúságát sértette hogy Cemre csalódott benne. Tehát a menyasszonya egy ilyen súlyos titkot tud meg mint amit és ez hiúsági kérdés, hogy látszik a menyasszonyodon hogy egy világ dõlt benne össze akkorát csalódott benned? Még írték hogy fájt neki Cemre már nem nézett fel rá. Cemre mikor nézett fel Güneyre mint Kuzeyre?

Mai Cemre jelenet. Én se vagyok kegyetlen megsajnáltam Szüzikénket a böri miatt, de utána a börtönös hatásvadász, Hayat Gibire bámulunk egymásra, vakbélgyulladásos jelenetekkel úgy felforgatták a gyomrom hogy minden sajnálatot kiírtottak belõlem.
Várom majd a reakciókat Baris vallomására és Simay hallgatására. Nyilván elõbbi nagy szemétség itt már nem lehet felmenteni Barist csak ugye a lélektani tényezõket nem fogja senki se elismerni azon túl hogy csúnyagonosz Baris.
maryriddle 2015 júl. 11. - 17:16:39
(115/760)
"De mi lehetett az oka ennek a második évados full fehér hipózásnak? Siker? Eszménykép alkotás? Az elsõ évad végén egyáltalán nem gondoltam, hogy õket egymásnak írták." Szerintem siker is és eszménykép alkotás is. Hogy nem egymásnak akarták õket arra bizonyíték a Zeynep-szál, igaz nem mondták ki hogy Kuzey szerelmes Zeynepbe meghagyták az útvonalat Cemre felé, talán még õk se tudták mi lesz. De nem értem miért fektettek volna ekkora hangsúlyt a Kuzey Zeynep kapcsira ha utána egy délutáni kufirc után dobta. Mert az elsõ évadban sokkal több szerelmes álmodozós szenvedõs jelenete volt Zeyneppel mint Cemrével. A siker alatt én arra gondolok hogy a nézõi igényeket akarták kielégíteni. Nem tudom néztétek-e a House-t. Ott hasonló volt, az elsõ 4 évadban Housenak szexuális utalásai voltak csak a kórházigazgató asszony felé, a 6. 7. évadra meg halálosan belészerelmesítették mert a nagyközönség így kívánta. Kórházsorozatból lett szappanopera. Itt testvérsorozatból lett szappanszar. Kuzey a második évadban nem szexelt én még mindig ezen vagyok kiakadva romlott nyugati nõként. Azt hitte hogy Cemre rendszeresen szexel a férjével és Kuzeyt nem zarvarta, nem kereset magának egy guminõ alklmatosságot. Már az õ testét is óvták a forginénik. Lehet ha eleve eszményítési szándékokkal írják a forgit, akkor Kuzeyt is meghagyják szûznek :-)

"De a testvéri kapcsolatokat, az emberi sorsokat közvetlenül vagy közvetett módon tönkretevõ, magasztosnak mondott szerelem soha nem tudom magamévá tenni, legfõképp Cemre önzõsége miatt. Mások árán legyek boldog? A sógorom exe kiinduló pontból sem veheti fel a tiszta szerelem jelzõt, és ezzel Kuzey mindvégig tökéletesen tisztában volt. Itt nem csak az elvekrõl volt szó. Az csak a felszín. Ez az egyetlen, amiért becsülöm Kuzeyt."
Ez így van. Komolyan engem kiráz a hideg Cemrétõl is ha belegonolok hogy ennek az agyatlan nõnek a hiúsága szûzkurvasága indította el ezt a folyamatot ami emberi sorsok pusztulásához vezetett. Mert ide vezethetõ minden vissza. Ha Cemre nem csókolja meg a tengerparton Güneyt és nem jönnek össze pl. nem halt volna meg Ali.
Ami a sógorom exe dolgot illeti hiába mentegetik õket õsanyán maga a forgatókönyv is bûnnek ismeri el hiszen erre épül az egész. Ami engem igazán zavar Güney tönkretételében az az hogy arra szolgált hogy így mentsék fel a szerelmeseket, mert csak így tudták. Kuzey már csak akkor érezte magát feloldozva amikor Güney minden aljasságot elkövetett ellene és a majdnem testvérgyilkossággal végleg felmentették a bûne alól.
De hogy tudnak így boldogan élni? Cemrének nulla agya van azt tudjuk de Kuzeybe még szorult egy kis jóérzés. Ennyire leszarja ennyire nem veszi észre hogy neki is része volt abban hogy hova jutott a testvére? Hogy képesek a nézõk ezt happy endnek tekinteni hogy emberi sorsok mentek tönkre de kit érdekel mert a 80. bölümön át viszketéssel bajlódo Cemre végre megkapta az õ Canesten kombiját alias Kuzeyt? :-(
Ezzel kapcsolatos gyönyörû hozzászólás Cemre szemléletmódjáról: https://www.facebook.com/Gabus53/videos/vb.365533163639597/411560905703489/?type=2&theater
Edit H. H. alatt Zsuzsanna Sz. hozzászólása.

Belenéztem a 80. részbe Baris halála kapcsán. Most már én is 99%-ig biztos vagyok benne hogy meghalt. Viszont azt nem tudom eldönteni hogy Burak ölte-e meg. Ott elég gyanús a feje a hajón valóban. Ami miatt kétségeim támadtak hogy a forginéniknél bele fér-e hogy felmentsenek egy gyilkost? Vagy Barist már úgy lealjasították hogy a megölése már nem számít bûnnek? Burak is utal a tetõs jelenetre hogy Barisnak esetleg öngyilok szándékai voltak. Bár én nem tudom ezt kinézni Barisból meg akkor mire volt jó Simay elrablása?
Arra kíváncsi leszek fb-s Burakgyûlölõ pudingisták mit szólnak majd ehhez ha még nem tudják :-)

"A tettek mozgatják az általatok említett egyszerûbb olvasatot, nekünk a színészi játék és ok-okozati viselkedés a fontos, nemcsak a következmény." Néha sírni tudnék hogy mennyire leszarják a színészeket (kivéve Kvancit ofkorsz) a negatívokat alakító színészek tehetnek bármit, nekik aztán tök mindegy hogy Güney vagy Baris fapofával vagy cinikus pofával vagy szenvedõ arccal mond valamit, õ Güney és Baris õket csak rosszindulat vezérelheti. Nagyon jó jelenet példa ezzel kapcsolatban a napokban: Baris azt mondja Cemrének a kocsiban hogy nem akar válni. Ha gonoszul vigyorogva mondja én is azt mondom hogy Baris kötözködik. De hogy mondja? Õ maga is szégyellve alig meri kimondani. És ebbõl azt hozták ki hogy csak Cemrét és Kuzeyt akarja idegesíteni. És még aznap volt a majdnem sírós jelenet ami után leribancozza Simayt.
maryriddle 2015 júl. 11. - 13:11:59
(114/760)
A nap kommentje õsanyán: Baris biztos direkt döglesztette meg majdnem magát hogy Cemrét böribe zárathassa. Édesek ezek az emberek. :-)

A nap kommentje fb-n: írja a hölgy büszke Kuzeyre mert Güney jelenlétében is nyugton tudott maradni. Értitek meg kell tapsolni egy felnõtt embert mert életében egyszer kultúráltan tud viselkedni...

Engem sem untattál a filmes gondolataiddal Adri. Csak hogy én is mondjak valamit:-) A nagyon amcsi bizbaszoktól undorodom (vannak ezek a tipycal tenyérbemászó - rájengoszling -, amcsi színészek akiknek elvbõl nem nézem a filmjeiket, ha oszkárra jelölték õket ha nem), a nagyon mûvészfilmektõl meg félek, hogy nem tudom befogadni és hülyének érzem magam ettõl, így inkább az aranyközéputat választom, inkább európai kicsit mûvészi, kicsit populárisabb filmek.
Bergmantól az Úrvacsorát láttam az tetszett, hitetlenkedõ papokról, vallásosságukkal küzdõ emberekrõl szóló filmeket mindig vadászom. Tükör által homályosan óta viszont nem merek Bergmant nézni nem vagyok elég kifinomult hozzá, majdnem elaludtam rajta vagy csak nem voltam olyan passzban.
Életem színésze James Spader amcsi, neki azért vannak furi filmecskéi, 1996-os Crash c. film, szerintem ennél betegebb erotikus filmet még nem láttam, de biztos túlérzékeny vagyok.
Egyébként az ilyen beteg filmeket is kerülöm mert többségükbõl azt érzem hogy polgárpukkasztani akarnak csak arra meg nem vagyok vevõ, pl. Szerb film c. undormány, nem pukkadtam meg én már csak röhögni tudtam olyan szánalmas szerintem.
Spadernek a legjobb filmje egyébként a Secretary (ebben volt utoljára szép, utána kis töltött galamb lett de engem a Boston Legalban is hamarább beindított mint Kivanc valaha) egy szadista ügyvédrõl és a mazochista titkárnõjérõl szól. Ebben is van egy kis Kuzey Cemre vonulat: a férfi végig az elfojtással harcol keményen. Azért másról van szó mert neki a szadizmusát kell elfojtani de akkor is tényleg látszik a küzdelem az arcán a kitörni készülõ vágy, nem úgy mint Kvancinak hogy jégcsap külsõ jégcsap belsõ. A nõ meg még Cemrénél is nagyobb lomposüldözõ :-) de annyira cukik Maggie Gylenhallal Kuzey és Cemre a nyomukba se ér. Pedig itt se szexelnek csak a legvégén:-)
Elképesztõ hogy lehet valami egyben ilyen beteg és ilyen aranyos. Szerintem ti biztos nem vagytok olyanok akiket megbotránkoztatna egy ilyen film. Egyébként elég humoros ha valaki be tudja fogadni az ilyet.
Elképzelem Kvancit egy ilyen filmben, nem sikerül :-) Szürke ötven árnyalata címû szart valszeg innen koppincsolták de ez ne tévesszem meg senkit.
Amúgy ez a film is szembeköpi az ideális szerelemrõl szóló õsanyás elképzeléseket. Ilyen szerelem is létezik és engem jobban megérintett ez a két beteg emberke mint a török álompár. De hát én már csak ilyen amcsi filmeket szocializálódott romlott nyugati nõszemély vagyok.
Na ennyit rólam bocs a kitérõért.

Kösz a csigákat Adri nagyon jót röhögtem :-)
Igen a Gümüsben szerelmeskedett de ott inkább egy nyálpermetezõ gép volt. Olyan idétlen szerelmes ficsúr pofája volt, nem átszellemült. A Tiltott szerelmben meg inkább a szexuális vágy volt jelen azt nem hozta rosszul, ott legalább volt kémia a színészek közt biztos tetszett neki a partnernõ. Ha az érdekel hogy Colin Firth a B&B-ben Baris bey a hajón nézése volt-e ilyenre tényleg nem emlékszem legalább is így fejbõl.

"A burzsoázia elleni hatalmi harc nagyon megy az Ay Yapimnál" Nem tudom. Én ezen kívül azt hiszem csak a Tiltott szerelmet láttam az Ay Yapimtól és abban is meg amiket eddig láttam török sorozatot nem vettem észre ezt a szélsõbal vonulatot sõt zömében a felsõ tízezerrõl szóltak ezek a filmek, pl. Gümüs, Seherezádé és a gazdagok voltak a pozitív hõsök. Szóval a Kuzey Güney ilyen szempontból is egyedülállónak tûnik nekem.

Yazin Öyküsübe én is belenéztem, ne maradjak már ki milyen rotációs kapáról van szó. Ez a csávó a Végsõ akarat c. soriban mulya irodalomtanárt alakított, ott mondjuk aranyos volt kicsi hímsoviniszta beütéssel és Gülsoyné színésznõre fájt a foga. Amúgy tényleg baromi idegesítõ ahogy pofázik. A nõci nekem is tetszik. Cagdas urunk eddig elég Baris. :-) Egész szép embert csináltak belõle így szakáll nélkül borostával, mint aki egy divatlapból lépett ki. A családot már most megmondom összeohozzák csúnyagazdagot szerintem itt is elpusztítják, a szerlemi szenvedés mondjuk nagyon jól megy mûvészúrnak, kinézem a karakterbõl ha igaz a motorbuhizás hogy valami mániákus szerelmes õrült lesz, azt bírnám. Már most megsajnáltam a gyûrûs jelenetben :-), ha lesz valami jó lakberendezõs-minõségû jelenet vele szólhatsz Kata. Engem se fogott meg, túl világos sorozat hiányzik belõle a sötétség ami a KG-ban is meg van. A tinik fõleg a tüskös hajú lajhárképû gyerek nagyon idegesít.
Milyen kis pénzmániákus szajhává degradálod a színészuradat Kata. :-)) Lehet azért alakította ilyen jól a pénzéhes Baris beyt. Egyébként akármiért vállalta Barist az karakter csupa mûvészet neki köszönhetõen üde színfolt ilyet látni egy szappanoperdrámaakcióban, hátha ebbõl a Tuncbõl is kihozza azt. Amúgy bírtam volna ha õ kapja a bõrkabátos suttyó szerepet kíváncsi lennék rá egy ilyenben.

" Mikor leül a székre, mintha megint könnycseppek gyûlnének a szemében a másodperc töredéke alatt. Kuzeyisták szerint biztos csak önmagát sajnáltatja." Igen.
Tudományos megállapításom hogy szinte minden szomorúságunk önsajnálat is egyben.
Egyébként Buzey mióta sajnáltatja magát ráadásul az önsajnálatát kivetíti másokra is olyan szinten hogy szabályozza vele az életüket pl. Ali - Demet - Seref? Alit siratja, de egyben magát is, ami önsajnálat. Ha Güney Baris vagy Zeynep szomorkodik akkor rögtön jön a gúnyolódás. Mint az elektrosokknál Güney már megint magát sajnálja meg manipulálni akarja az embereket :-) Cemre bezzeg nem manipulátor amikor a temetõben még magát hozza ki erkölcsi gyõztesnek Buzey elõtt a házasságból vagy amikor a tetõn öngyilkossággal fenyegetõzik :-)

Majd még jövök valamikor:-)
maryriddle 2015 júl. 10. - 20:18:25
(113/760)
Ja még valami. Ma Gabus kirakott egy képes összeállítást a Burakot játszó színészgyerekrõl. Többen jelezték finoman hogy végre valaki más is, mert már a tökük tele van Kivanccal :-)
(Engem mondjuk sosem érdekelt hogy melyik színész éppen hol nyaral sõt, sosem értettem hogy a rajongói oldalak miért közölnek paparazzi képeket az állítólagos kedvenc mûvészükrõl, szerintem tiszteletlenség.)
maryriddle 2015 júl. 10. - 20:09:59
(112/760)
Igen igen hajrá Adri!!! Én nem tudnám ilyen stílusban viselni az igazságtalanságokat mint pl. , Ivett vagy Tímea, nem tudnám visszafogni ki ki törõ Buzey és Cemreellenes szarkazmusomat. Így inkább kussolok bár néha nehéz megállni. Én másképp definiálom a szólásszabadságot mint õsanyások. Szabad ám ellenvéleményt írni csak így, ilyen formában ilyen keretek között, ja meg intelligens stílusban, humor nemmegengedett. De Güney, Zeynep, Baris egy féreg. Ja ok. Az ilyen beírások fb-n is megengedettek.
Már fb-n is kezd forrni a levegõ pedig ott Güneyista hadtest nincs is nagyon jelen :-) De nem aggódom, vérkbuzeyisták valószínûleg egy percre sem fognak elgondolkodni rajta hogy talán nincs mindenben igazuk, puszta véletlen hogy mind itt mind ott sötét felhõk borítják be az eszményi szerelmespárról alkotott tiszta egüket. Nem, csak irigyek vagyunk Cemre tisztaságára :-) Aki nem volt tisztességtelen Barissal írta ma valaki fb-n. Ezt valszeg ugyanaz a hozzászóló írta aki anno írta õsanyán hogy Kuzey JÓL BÁNT A NÕKKEL. No comment :-)

Ennek is meg lehet a pszichológiája és itt összekötném a konspis elméletekkel. Azóta tört ki a Baris ellenesség fb-n hogy a pudingisták elárasztották a pudingos csöpögésükkel az oldalt. A kuzeysitákat taszítja hogy egy ilyen negatív kis mellékszereplõcskét a nagy Buzey elé helyeztek a hölgyek. Ez olyan mint hogy minket is erõsít a Buzey utálatunkban az õ rajongások. És a konspi: lehet hogy tényleg valami ilyesmi történhetett a sorozat vetítése idején is, egyre több nõt taszított Buzey a törökideál, a jégcsapretek:-)) ezért kezdték el élezgetni a guillotine-t Baris bey számára, Melek is úgy érezhette mint a buzesyiták, hogy na neeem, nem viszi el a showt ez az úrigyerek Kvanci-Kuzey elõl, pusztuljon hát a férgese.

Simaynak, Zeynepnek lehet miért azért kegyelmeztek meg végül, azon gondolkodám, mert õk nem burzsujok?
maryriddle 2015 júl. 10. - 13:08:54
(111/760)
Szasztok!
Majd a közeljövõben még reagálok az elhangzottakra most csak egy zseniális fb-s hozzászólást hoztam, nem akarom bemásolni nehogy baj legyen belõle, Egyik kedvenc fb-sem Bartha Klára hozzászólásait fõleg az utolsó, 12.-et tessetek olvasni. Perfect!
https://www.facebook.com/Gabus53/videos/vb.365533163639597/411300272396219/?type=2&theater

És még egy gondolat ami eszembe jutott Baris elpusztításával kapcsolatban, ez is kicsit összeesküvés elmélet szagú de hát szeretjük az olyanokat :-)
Szóval ugye a filmben Baris bey a menõ a sztár aki az újságok címlapján szerepel nap mint nap. Az életben meg ugye Kvanci. És mit hoz a sors vagyis a forgatókönyv? Menõsztár a Boszporuszba vész (ennek majd még utána járok Kata), üsküdari kürtüskalácsos azt se tudja mi a bruttó gyerek meg a címlapon virít mint menõ üzletember, amit Güney is irigykedve néz a böriben :-)
maryriddle 2015 júl. 09. - 23:32:01
(110/760)
Jaj, igen már rég, csak elfelejtettem írni. Már nem tudom pontosan hanyadik részben, abban amikor Baris megtudja hogy Burak Sinaner gyerek. Ott mondja Ebru hogy szerencsére nem történt köztük semmi, de utal rá hogy volt románc. Csak lelki fertõ volt, bár nekem már az is elég lenne. Nem merték bevállalni, lehet ez undin fog hangzani de pedig nagyot nõttek volna a szememben Ece Melekék ha ilyen merészek mernek lenni.
Azért Burak mama se semmi hogy kockáztatta a vérferi kapcsolat kialakulását csak hogy ne veszítse el a munkáját. És neki nem volt perverz Attila és a család mellett lakni egy gyerekkel a fõnökétõl? Ez mekkora hülyeség.
Ami még érdekes hogy Burak miért nem haragudott az anyjára amiért hazugságban nevelte? (Mert ugye Barist miatta ütötte meg a golfpályán) Miért csak Attilára?
maryriddle 2015 júl. 08. - 20:11:33
(109/760)
Merhaba! Én is csak azért írok, hogy életben vagyok még. A meleggel hasonlóan vagyok mint te, Adri, a Kuzey Güney okosság nekem se mozgatta nagyon mostanában az agytekervényeimet. De majd hátha Kata mai okosságai :-)
maryriddle 2015 júl. 04. - 21:28:32
(108/760)
A vesszõparipámról, Baris - Cemre lávról pár gondolat.
Azzal én is egyetértek hogy Baris alapvetõen egy eszményképbe szeretett bele. De Cemre esetében az a helyzet hogy mivel az egész karakter egy eszménykép így nem volt más választása mint egy eszményképbe beleszeretni.
Amivel nem értek egyet az az elmélet hogy a mocskos lelkû Barisnak azért kellett a tiszta lelkû Cemre mert megtisztulást várt tõle. Ez már a gazdagok/gonosz karakterek sztereotipizálásának a része. Legalábbis én nem vettem észre rajta olyat hogy õ változni akar inkább csak azt hogy egyszerûen szeretetre vágyik, vagy inkább azt hogy õ szerethessen valakit, mert õ már azzal is elégedett lett volna ha viszonzatlanul szeretheti Cemrét.
Bár tény hogy ha ez megtörténik akkor jobb emberré válhatott volna mert én Barisban annyira szeretreéhséget láttam Cemre felé, hogy még azt is el tudtam volna képzelni, hogy idõvel Cemre átvehette volna az elsõ helyet, a cég helyét az életében vagy ha nem is a feleség nyújtotta magánéleti biztonságérzet visszatartotta volna a bûnözéstõl. De lehet hogy már én idealizálom túl.

Vér-cemre-és-kuzeyistáknál az alapkoncepció a következõ (ami ráadásul tele van logikai buktatókkal)
1. Baris Güney miatt vette el Cemrét és hogy idegesítse az anyját.
2. Baris egy eszményképbe szeretett bele, az igazi Cemrét nem szereti.
3. Baris tudta hogy Cemrének hátsószándékai vannak vele.
4. Az anyja fenyegetése és a cég miatt tartotta maga mellett Cemrét.
5. A beszólásai Cemrének sima kötözködések, kínzások voltak.
6. Börtönbe juttatja Cemrét ergo nem szeretheti.

Na most mindennek ellentmondanak a szólójelenetek, a színészi játék, az egész forgatókönyv.

A Güney miatt vette el azért is gigantikus baromság mert ahogy fb-n is írták majd pont kinézte az általa pénzlesõ parazitának tartott Güneybõl hogy Cemre miatt csapot papot otthagy?
Az eszményképbe szeretett bele elmélet üti azt hogy tudott Cemre hátsószándékairól (mert akkor Cemre nem eszményi a szemében) és azt is hogy érdekbõl vette el. Mondjuk ez a legnagyobb hülyeség hogy tudta hogy hátsószándékai vannak. Honnan a francból nézte volna ki a kis szendeszûzbõl? Ezt is azért mondják hogy még véletlenül se legyen Baris a becsapott fél ezzel is felmentve Cemrét.
Az anyja fenyegetése miatt kellett neki Cemre elméletet a reptérrõl való visszafordulással cáfolta. Itt jött képbe az álhatatosság fb-n. Állítólag Baris nem lehet szerelmes mert nem olyan állhatatos mint Cemre Kuzeyel hanem lemondott volna róla. Ugyanitt az az elmélet hogy ha valakit igazán szeretünk akkor elengdjük, hagyjuk hogy boldog legyen. Most akkor? melyik az igaz? Ha Baris nem szereti Cemrét miért vállalta volna fel hogy a címlapokra kerüljön mint egy idióta? Miért szegte volna meg az õt feljelentéssel fenyegetõ anyja parancsát? Miért lett volna állhatatos egy nõhöz aki becsapta?
Na és itt jön képbe az elmélet hogy csak egy eszményképet szeretett Cemrét nem szerette mindenestõl. Ez úgy totális hülyeség ahogy van. Az a Cemre aki a Hakmen villában élt nem hogy nem egy eszménykép, hanem egy a férjét folyamatosan hátbaszúró, csalfa érzéketlen nõszemély. És mindezek ellenére Baris abban reménykedett hogy ez a nõ beleszeret. Akkor hogy lehet azt mondani hogy nem szerette mindenestõl amikor minden megaláztatást eltûrt tõle? NEm ez a legnagyobb bizonyíték a szerelemre? Cemre azért volt állhatatos mert tudta hogy Kuzey szereti. Baris annak ellenére várta a csodát hogy tudta Cemre gyakorlatilag undorodik tõle.
Miért tûrt? A cég érdekeit nézte elméletet ugyanis üti a reptér. Akkor?
Baris élcei Cemre ellen meg annyira egyértelmûek. Vicces gondolat volt hogy direkt megcsókolta az újságírók elõtt és ez gyakorlatilag nemi erõszak :-) Cemre mit csinált Antáliában Kuzeyel? Cemre hogy vette rá Kuzeyt a tetõn hogy csókolja meg? :-)

A szerelmet nem szeretném definiálni mert én abban hiszek a különbözõ emberek különbözõ módon szeretnek és ez nem csak a szerelemben van így.
Visszakanyarodva a gondolathoz hogy aki igazán szereti a másikat az el tudja engedni. És még ott az az elmélet hogy a szerelmes ember elfogadja a szerelmét mindenestõl. Na most Cemre ennek teljesen az ellentéte. Hányszor mondta el neki Kuzey hogy Güney miatt nem lehetnek együtt mert képtelen ezt megtenni? Érdekelte ez Cemrét valaha is, felfogta a kis agyacskája? Nem. El tudta fogadni Kuzey érveit? Nem. Tiszteletben tartotta? Nem. Akkor mirõl beszélünk. Mi érdekelte Cemrét a kettejük kapcsolatából? A saját viszketése. Itt Kuzey nem sokat számított.
Ezt hoztam párhuzamba régen õsanyán a "nõ beleszeret a katolikus papba" példával. Kérdeztem hogy ha igazán szereti a nõ a papot akkor elfogadja a hitét vagy erõszakoskodik hogy adja fel a hivatását? Azt a választ kaptam hogy a vallási elvet tiszteletben lehet tartani Kuzey elvét nem... A kettõsmérce :-)
Cemre szerelmét nem cáfolom de õ a saját boldogságával törõdött ebben a kapcsolatban mert leszarta hogy Kuzeynek bûntudata lenne.

Még Barisra visszatérve.
A másik ilyen öniróniás nevetõs jelenet a dolgozószobás-varázspálcás ahol ugye sorolja a bánatát Cemrének. Cemre a nagy együttérzõ bemondja a frankót, válljanak el! vagyis utal rá. Baris nevetését itt is lehet fejtegetni. Nekem valami olyasmi hogy "nevetséges hogy én nagy Baris Hakmmen, emiatt a buta kis titkárnõ miatt szenvedek aki olyan hülye hogy még a fájdalmam mibenlétét sem képes felfogni"

"Mint tudjuk, jó barátságban volt, vagy ki tudja miben volt Ece Yörenccel. :-) :-)" gondolattal megmozgattál Kata. Fb-n írták pudingisták hogy a forgatás alatt pletykálták, meg volt neki a Meldát játszó színésznõ ???, Ecének nem volt ínyére, elkezdte élezgetni a guillotine-t Barisnak, Cagdasúr: ha te így Ece, én így. Igazi Blikk újságírói vérünk van vagy csak sima pletykás vénasszony. (Ennyire nem vagyok beteg, orwelleseknek: vicceltem)
Viccen kívül tuti hogy nagy kaka volt. Én egyébként nem is gondoltam hogy csak így ki lehet lépni random, ilyen nagy költségvetésû sorozatnál szerzõdésük nincs hogy már pedig eddig és eddig nekem dolgozol vagy fizethetsz? Érdekes.
maryriddle 2015 júl. 04. - 12:31:26
(107/760)
Igen Cemre csak a második évadban lett igazán muszlim asszony. És valóban még a ruházkodása is megváltozott. Az utolsó jelenetben is amikor ül a hintában abban a szûzies virágos ruhában már csak a glória hiányzik a fejérõl. Ezzel szemben az elsõ évados Cemre pl. bõr miniruhában ment dolgozni piros rúzzsal a száján. Romlott nyugati nõként se mennék ilyenbe... Illetve egyéb antimuszlim dolgai is voltak. A kis "flörtök" Barissal, protekciós munka, modellkedés (el tudnátok képzelni a 2. évados szüziról hogy bevállaljon egy ilyen már-már szexi fotózást? Mert nem úgy nézett ki a képeken mint egy szüzike...), és a kedvencem amikor kimegy fürdõköppenyben jelezvén a sógornak hogy õk szexeltek Güneyel Antáliában. Na meg ott volt az a sógorcsók is...
Nekem errõl az az elméletem hogy az elsõ évadnál még nem voltak ilyen eszményítési szándékaik. Hogy a konspirációval is összeskössem, talán akkora siker lett a sorozat hogy ennek hatására döntöttek úgy hogy na akkor avassuk szenté a kisasszonyt meg Buzeyt is, nehogy már ne hófehér karakterekért legyenek oda a muszlim fiatalok. Nekem az is meggyõzõdésem hogy nem akarták összehozni Kuzeyt Cemrével mert egy idõben Kuzey tényleg szinte csak barátként tekintett rá, állandóan Zeynepre gondolt még Cemrének mesélte a Zeynep iránti érzéseit. Csak aztán gyõzött a tömegakarat, mert megsajnálták Szüzit a Buzey iránti rajongásával. Ebben szinte biztos vagyok.

A Bade Isciles cikkrõl nekem Cemre jutott eszembe. Hogy a filmkaraktert sajnálják mert csúnyagonosz Baris terrorban tartotta, ha valakivel az életben történik hasonló akkor legyintünk megállapítjuk hogy milyen szép :-)

Ja igen a Kuzey-Simay szex Kuzey mért csak a szex után kérdezi meg hogy nem kiskorú-e? Tehát akár megdöngetett volna egy kiskorút is? A második évados Kuzey csinálna ilyet? Még álmában sem.
A Baris-Simay kapcsolatot, egymásnak esést annyira jól leírtad Adri, ez is olyan dolog aminek a megfejtése a színészi munkában rejlik. Amikor megmutatja neki az iránytût akkor is annyira látszanak Simay arcán a feltörõ érzelmek Kuzey és Cemre ellen. Meg amikor hülyézik a két hülyét akkor is minden az arcukra van írva. Így lesz több Simay egy egyszerû ribancnál csak figyelni kéne. Simay is a maga egyszerûségével is eléggé bonyolult karakter.
"Még Simay is azért ment hozzá Kuzeyhez, mert pékségük volt :-) Meghogy azért feküdtek el, mert hajóval érkezett a partira."
Ezek a kedvenceim :-)) Ilyenkor érzem hogy milyen nagyon nagyon álszentek az emberek. Igen, Simay azt hitte elõször hogy Kuzey gazdag és ez imponált neki. És akkor ebbõl már rögtön az következik hogy egy pénzéhes ribanc? Az életben hány nõnek imponálna ha egy férfinek jachtja van? És ha nem hiszi hogy gazdag, akkor már nem is állt volna szóba ezzel a félistennel? amikor a sorozat pont arról fut hogy üldözik a lomposát. Utána megtudta hogy csóró, még kocsija sincs és röhögtek egyet rajta, és ugyanúgy elment vele és találkozgattak. Ja, péksége van, ami épp majdnem csõdbe ment vagy mi volt. Micsoda parti ez a Kuzey! Még önálló munkája se volt, nem úgy mint Simaynak. Minden pénzvadász nõ péket akar fogni magának :-) Egyáltalán nem csillant fel Simaynak a szeme a pékségre, csak megkérdezte és akkor õsanyán rögtön kikövetkeztették hogy ezért pénzre hajtott mert érdeklõdött a pasija családja iránt.
És még hozzátenném hogy Sumerrel is szakított mielõtt bármi történt volna köztük, pedig gazdag volt a pasi, de ott is látszott hogy Simaynak bûntuda volt miatta. Aztán meg az az állat Buzey boszorkányüldözésbe kezdett miatta, meg se hallgatta hogy mi történt....miközben az köztudott volt, hogy õ meg Zeynep után futkos. Simayt még se sajnálta senki, egyedül az a csúnyagonosz Güney rótta fel Kuzeynek a makarás csókot. És akkor még Simay szégyellje magát hogy kidobták, kirúgták a munkából, kitagadta a családja és elfogadta a ferhatos lakást, amirõl nem is tudta hogy Ferhaé....
Meg azt is szokták mondani hogy Simay azért akart férjet hogy elszakadjon a családjától. Az nem zavarja õket hogy dolgozó nõ volt egy nagyvárosban?
Jajj, igen ez a Merve dolog is.... Simay azért Banuval mert imponált neki hogy a menõ csaj vele foglalkozik, igen. Ez is ilyen tipikus dolog mint az iskolában hogy ha menõgyerekek befogadják a nem annyira menõt, akkor a régi barátok már nem számítanak annyira. És persze nem szép dolog de már ezért is máglyán égetnék, pedig hány ilyen van az életben is.
A másik amiért nagyon haragszanak Simayra hogy bosszút akart állni Kuzeyen Ferhattal. Csak azt felejtik el hogy mennyi fájdalom gyülemlett fel ebben a lányban Kuzey miatt. De persze ebben a sorozatban csak Kuzeynek van joga bosszút állni. És az idegesít hogy Kuzey jött ki ebbõl a dologból is erkölcsi gyõztesnek mert õ JÓL BÁNT A NÕKKEL :-)

Na most ennyi majd még késõbb a Baris - Cemre kapcsiról, szerelemrõl, színészekrõl még pár gondolatot írok.
maryriddle 2015 júl. 03. - 23:32:30
(106/760)
Még egy, aztán leállítom magam (ahhoz képest elég sokat pofázok hogy azt írtam ma már nem írok, na mindegy)
Nem akarok nevet írni, PVE - Kuzey Cemre Fan Club mai fb-s összecsapáson egy nyugdíjas asszony tökéletesen leírta hogy milyennek látja egy átlagnézõ Barist azzal hogy felsorolta a fõbûneit és mindegyik mögé mocskos szándékot képzelt. Már hát mi más képzelne? Írtad Kata Raszkolnyikovot Güneyel párhuzamban. Embert ölt pénzért és egy hülye eszméért, durvább mint egy pénzért és eszméért elkövetett aláírás hamisítás, de még egy érdekházasságnál is, mégis aki olvasta tegye a szívére a kezét tudta szívbõl gyûlölni azt a szerencsétlen egyetemistát? Nem. Mert tudjuk hogy nem puszta kegyetlenségbõl tette. Ugyanez a helyzet Barisnál vagy Güneynél de mivel az õ karaktereiknél nincsenek egyértelmûen kimondva a dolgok, mert itt nincs narrátor hanem utalások színészi játék alapján lehet következtetni nyilván, ahogy Adri mondaná aki vasalás közben nézi a sorozatot vagy csak egyszerûbb gondolkodású nem fogja megérteni. Mi nyilván Baris mindegyik bûne mögött látjuk a lélektani tényezõket is. Pl. az aláírás hamisítás, ez a különbség köztünk. Ez még nem idealizálás csak olvasunk a sorok mögött. Szóval még egyszer mondom Kata ne szabadkozz. :-)
maryriddle 2015 júl. 03. - 23:15:19
(105/760)
Kata szerintem én kicsit elfogulatlanabb vagyok Baris béjjel legalábbis nem vagyok olyan szerelmes belé mint tik (kivéve a hajós jelenet:-)), de szerintem nem idealizáljátok túl, mert szinte én is ugyanezeket látom, gondolom meg szerintem Adri is. A rossz tulajdonságait ti is elismeritek de az meg tényleg olyan egyértelmû hogy fölösleges beszélni róla.
A konspis elméletek meg olyanok hogy mindegyiknek lehet valóság alapja, mi itt olyanok vagyunk hogy szeretjük több oldalról megközelíteni a dolgokat, mögé nézni, nem csak azt látjuk amit kimondanak, megjelenítenek a sorozatban. Bár van aki azt se látja. Nyilván õsanyán már virtuális máglyán égetnének minket de itt szólás szabadsággal nyitottuk meg a topikot, Mr. Dimple jachtját, és itt minden beteg elméletnek létjogosultsága van. Annyira egy rúgóra járunk sokszor mert ahogy mondtam ez a Kivanc - Cagdas ellenszenv allah tudja miért de nekem is eszembe jutott pedig semmi okom nem volt rá csak ezt éreztem. Talán azért mert tudat alatt már sztereotipizáltam õket, az elõbbit beképzelt gigasztárnak a utóbbit meg a gigasztárokat lenézõ mûvészembernek. És lehet hogy egyáltalán nincs így, lehet hogy imádják egymást :-)) de én pl. úgy örülök hogy kimondtad amit nem mertem.

Amúgy Kvanci ahogy észrevettem talán Bugrával haverkodott valamennyire, de õ a másik olyan a sorozatban aki még sztárnak számít Törökországban.
maryriddle 2015 júl. 03. - 22:50:08
(104/760)
Na megtaláltam a Güney - Simay lábsimizõs jelenetet (72.), illetve a 71. részben az 54:30 perc körül van amikor majdnem megcsókolja Simayt, csak õ nem engedi. És még egy: a 46. bölümben van talán mikor ugye ráfekszik Simayra Kuzey ágyán...
És még ami eszembe jutott ezzel kapcsolatban, hogy a mindenkinek lábszéttárós Simay miért pont Güney csábításának nem enged? Tehát még ennél a könnyûvérû lánynál is él a testvér exével nem elv? Tehát még is csak létezik ez a törököknél, de Cemrének az üsküdari vesztaszûznek, erkölcsrendõr anyával még eszébe sem jut, hanem totális hülyeségnek tartja???

Jaj igen a lakberendezõs jelenet nálam is kedvenc. Ezt képkockánként elemeztem ki szinte õsanyán, de nem gyõztem meg vele senkit. Bezzeg, aki szazot tördel!
Az utána következõ jelenet is jó, ül a "lakberendezett" szobában és nézi az iránytût, mint egy õrült, aztán meg gyûrûjét, ott már majdnem mintha sírni akarna, és annyi fájdalom, sértettség van azon az arcon. Utána pedig az a megjátszott érdektelenség, amivel eldobja a gyûrût... Tényleg nagyon zseniális ez a jelenet. Amikor ilyeneket visszanézek, üvöltök magamban hogy hát hogy nem veszitek ezt észre? Érdekházasság, címlapsztori, ja.
maryriddle 2015 júl. 03. - 19:17:37
(103/760)
Hú, ti is meg a fb-sek is termeltetek ma. Ma már nem de majd idõvel reagálok megint megmozgattátok az agytekervényeimet.
Ja tényleg Kata gratu az esküvõhöz.:-)

Most csak pár dolog.

Simay-Güney gondolat onnan ered, hogy van egy jelenet amiben Güney meg akarja csókolni Simayt vagy a lábát birizgálja meg már nem emlékszem, csak Simay visszakozik. Szóval ebbõl azt hoztuk ki hogy Güneyre is mindenképpen rá kellett húzni hogy elcsábítaná a tesó exnõjét. Csoda hogy végül nem teljesítették be.

Hogy miért tiltakoznak ilyen vadul az ellen hogy Baris szereti Cemrét az evidens: csak így lehet felmenteni Cemrét a házasság alól, mert ha egy szerelmes embert vert át akkor Baris áldozattá emelõdne, Cemre szûzkurvává degradálódna, Cemrének meg ugye nem lehet áldozata mert õ a nõi tisztaság eszményképe. Viszont ha Baris érdekekbõl vette el (bár fb-n Timi gyönyörûen leírta hogy mennyi logikai buktatót tartalmaz az hogy Güneyt akarta kitúrni) és még kínozta is Cemrét (ezen mindig olyan jót mosolygok) akkor nem lehet áldozat mert nem fáj neki. Pedig még a forgatókönyv is elismeri, még a börtönbeküldés sem cáfolja ezt, és ezt nem csak mi látjuk bele, mert van olyan ami tényleg csak elmélkedés részünkrõl, de a szólójelenetek egyértelmûen minket igazolnak.

A lakberendezõs jelenet melyik Kata?
maryriddle 2015 júl. 02. - 16:13:08
(102/760)
De jó, hogy felhoztad azt a társalgást a 77. részben. Ez nálam egy külön téma, majd lehet hogy írok róla bõvebben, de most még nincs lelkierõm hogy megnézzem megint. Na nekem az a jelenet volt az, ahol már tényleg oldhatatlanul kívántam Cemrének a vérét. :-))

Ja még azt akartam kérdezni hogy pontosan mi utal erre hogy Burak megölte Barist? Nekem ez valahogy nagyon kimaradt bár én az utolsó két bölümöt csak kis részletekben nagy szünetekkel bírtam végignézni.
maryriddle 2015 júl. 02. - 12:14:21
(101/760)
Én is ábszolút ezt érzem Kata, az arab álompár. Csak valahogy kicsit ironikusan kezelték a kérdést a nénik (nem hiszem hogy tudatosan), mert a fõhõsnõt azzal tették eszményivé hogy szûzkurvát csináltak belõle. Itt van az eszményi nõ, Cemre: a világon semmit se lát a szeretett férfin kívül, önbecsülés 0, így kell nektek is iszlám asszonyok. És ilyen férfit kell választani, mint Kuzey, csak az ilyet kell tisztelni nem aki kedves hozzád, mert az papucs. És persze ha ver az urad ne hagyd el mert aztán szomorkodhatsz mint Handan asszony.
Illetve szerintem még az is közrejátszik amit a múltkor mondtam. Azért a török sorozatok többségében (amit én láttam) a fõhõs férfi inkább pudingosromantikás volt kicsivel több tesztoszteronnal mint Baris mintsem Kuzeyállat. A Gümüsben Kvanci is keményen csöpögött. A nõknek meg mindenhol több önbecsülésük volt mint Cemrének. Szóval szerintem kicsit arcba akarták köpni ezt a felfogást, most megmutatjuk milyen az igazi férfi is milyen a jó muszlim asszony.

Baris bey.
Összeesküvés elméleteknek is hívhatnánk amiket írtál de inkább azt mondanám mélyre ástál mint Ferhaték Buzey eltemetésénél.

Ja igen, volt szerelmi vallomás. De nyilván az nászéjszakán kötelezõ elem, akár sallangnak is minõsíthette a kis eunuch-készítõ pedig nem az volt! Nem véletlenül gondol vissza arra a jelenetre Hakmen úr amikor nézegeti a jeggyûrût. Tudja ez a színészember hogy kell eljátszania ha a karaktere csak eljátssza itt nem volt ilyenrõl szó, olyan érzékiséggel mondta ahogy Kuzey a büdöséletbe se fogja. Viszont úgy értettem, a nászéjszaka után már sose mondta szerintem õ maga is szégyellte. Több ilyen jelenet is van ahol már röhög magát (pl. az említett ügyvédes jelenet), itt is ez az önsajnálat-öniróniát érzem saját magára, hogy na ki mérte a legnagyobb tökönrúgást a nagy Baris Hakmenre? Az álszent Buzeylompos-üldözõ vesztaszûz szelídarcú titkárnõ.

"Tényleg Cemre milyen kis alamuszi dög volt, Barist eltávolítaná a családjától" Úgy volt vele az esküvõig ne piszkálják õket nehogy ne legyen mit megakadályozni Kuzeynek, aztán franc egye ezt a pudingot a szerelmi bánatával, kit érdekel hogy az anyja is utálja majd megvigasztalja aki akarja. Hát fujjj!!!! Kuzeytõl mikor kérne ilyet hogy szakadjon el Handantól? Na persze ez is olyan dolog hogy csak a nyugati férfitípussal alias papuccsal lehet megcsinálni. Ja még volt az a jelenet amikor Handan beront a fodrászüzletbe leordítani a fejét hogy ne merjen hozzámenni Barishoz. Cemre Gültennek: "Próbálják csak megakadályozni akkor is hozzámegyek."

Simay kurvázása meg egész karaktere Cemrének az ellenpólusa volt ez egyértelmû. " Biztos Cemre ázsióját erõsíteni, hogy a nõi etalon, a többi mint hitvány." Ez teljesen így van, ki az egyetlen szûz nõ a sorozatban? Zeynepet is miért kellett mindenképpen megbirizgáltatni Buzeyel? Az összes házasság elõtt szexelõ nõt megbüntették. Kivéve Demetet (mert nyilván Ali halála nem iylen szempontból volt lényeg), de õt ugye feleszményítették Cemréhez. Pedig az elsõben még nyíltan beszélt a szexrõl Cemre elõtt, a másodikban már Kuzeytõl kér engedélyt hogy csinálhat-e felnõtt dolgokat :-)) Akármilyen úriember ez a Baris egy lekurvázás Cemrének is dukált volna.
Egyébként a Simayt felszedõs jelenetet megnéztem. Simay is akkor mondott igent Baris megmutatta neki az iránytût tehát szerintem mindkettõnél lelki bosszú volt ez Kuzey és Cemre ellen, csak aztán Simaynak megtetszett a helyzet. Simayon is látszik még Cemre Kuzey eljegyzésénél is hogy nem felejtette el Buzeykét.
Simay amúgy teljesen tanulságos karakter, csak itt már túlzásokba estek mert annyira rossz lány nem volt ahogy ostorozták az írók.
Barisnál nem tudom hogy megjelenítik-e ezt a gazdagember tömegszpichológia dolgot mindenesetre nem voltak olyan gondjai mint Kuzeynek hogy körbeugrálták a nõk csak neki nem kellettek, ez mégiscsak érdekes.

Ez nagyon jó elmélet. Lehet hogy túl nagy hatással volt Baris béy úriemberségre a romlott nyugati nõkre ami nem tetszett Catay úrnak (Kvancinak?:-)) Ezért más oldalról kellett lesüllyeszteni, mert egy sikkasztó gyilkosnak a romantikája már nem oly megható? Mondasz valamit. Mondjuk a magyar nõknél ez nem így van általában, itt azért szilárdan áll a Buzeyista hadtest. De nyilván itt sokat nyom a latba a kékszem+kockahas is. Azért megfigyelhetõ mind fb-n mind porton hogy Kuzey az idõsebbeknek tetszik a Baris stílus a fiatalabbaknak.

"Baris-Cemre operettbetét erkölcsi tanmese tanulsága, hogy ne ugorjunk fejest egy házasságba."
Ez is olyan hogy igaz, de nem tudom hogy tudatos volt-e vagy csak bölümhúzás. Mert a házasság szentségét alaposan pofánvágták ezzel a dologgal persze a nyugati férfitípus meg is érdemli.

"Güney bosszúja mért elsõsorban Baris ellen irányult, mikor a család közös megegyezéssel döntött, hogy Baris részvényeit Buraknak adja?" Mert ellene volt ütõkártyája meg nyilván a csúnyagonoszokra kell rászállni. Burak is miért rajta akart mindenáron bosszút állni

"Szerintem ki nem állhatták egymást, bár ki tudja?"
Ez már nagyon összeesküvés elmélet, biztos beteg emberek vagyunk hogy ilyeneket látunk bele a nagy semmibe de ez durva mert esküszöm hogy erre már én is gondoltam a franc tudja miért (nem tudom te tudod-e miért gondolod így) hogy ez a két színész tutira ki nem állhatja egymást. :-))) Nézegettem a beksztédzs képeket és még véletlenül se láttam olyat hogy közösen pózolgassanak. Bár Kvanci senkivel se nagyon. Most ez nagyon izgatja a fantáziám hogy miért lépett ki a sorozatból. Legalább hazudtak valami udvarisságot? Annyi bizonyos szerintem Ece és Melek és az Ayyapim nem alkalmazza többé Cagdas úrat a büdös életben. Szóval hiába a harmadik évad azzal az átszakítattlan szûzhártyával. Az már úgy marad :-( Pedig egy kis Baris tényleg kellett volna már csak Ebru miatt is, olyan jó volt az õsanyán írt forgikönyvünk, Kuzey nem tudott volna megbirkózni a gyerek látványával, a kis Barus meg kis Cemrén vezette volna le a frusztációit.