Téma: Bugra Gülsoy

maryriddle 2016 febr. 25. - 17:09:05
(320/760)
Bocs már, hogy ezt mondom, de ezekbõl a Basakos kommentekbõl (mg általában az ilyen oldalak kommentjeinek többségébõl) is leszûrtem a tanulságot hogy a magyar, török sorozatnézõk ZÖME kicsit visszafogottabb kapacitásokkal rendelkezik...
Évek óta azt hallom, hogy ezek az elkorcsosult fiatalok, meg mennyire nincsenek ma már igaz értékek, külcsín van, belbecs nuku, és a többi bölcsességek, és kik azok akik virtuálisan keresztre feszítenek egy nõt mert "csúnya" és "öreg"? Zömében érett asszonyok. Ez tényleg szomorú.
Ami az esküvõt illeti, hát én Kvanciék helyében egy árva én képet se adtam volna ki az ilyen ocsmány sajtónak aki a pénztárcámban turkál, ez akkora ocsmányság amikor leközlik checket.
9/10
hanga45 2016 febr. 23. - 20:38:52 9/10
(319/760)
Szia Mankos! :)

Ezek szerint megvolt a síelés. Gondolom jól érezted magad! :)
Bevallom õszintén, én nagyon nehezen bírnám ki internet nélkül három napig. Túlságosan hozzánõtt már az életemhez. Ebben talán az is közrejátszik, hogy a munkám is olyan, hogy egész nap a gép elõtt ülök. Szóval nekem szerintem komoly elvonási tüneteim lennének. :))

A másik témához:
szerintem az, hogy ki hol, mikor, hány ember társaságában tartja meg az esküvõjét, mindenkinek a magánügye. A "fél Isztambul" azzal a 45-50 fõvel azért valljuk be, (ismerve a népességi adatokat), igen erõs túlzás. ;) Az, hogy ki mennyire akarja és tudja rázni a rongyot ezen alkalomból, úgyszintén csak rá tartozik. Õk ott akarták megtartani, volt rá keretük, hát Párizsban tartották.
Amúgy ha jól megfigyeled, nem õk játszották az eszüket. Én egyszer sem hallottam Kivancot arról hencegni a sajtónak, hogy mennyibe fog kerülni az esküvõ, hol és menniért bérelt lakosztályt, stb. Ezeket mind a sajtó dobolta ki, innen-onnan összevadászott információkból.
Az esküvõi fotóikat is nagyon diszkréten adagolják a nagyközönségnek. Naponta kb. 1-2 fotó szivárog ki, amihez számomra egészen döbbenetesen rosszindulatú kommentek érkeznek. Ennyi rosszindulatú embert már régen láttam egy rakáson, mint Kivo "rajongói". Mindenki feljogosítva érzi magát, hogy nyílt fórumokon névvel, de leginkább név és arc nélkül gyalázkodjon, könyékig vájkáljon a magánéletükben, kritizálja õket. Szidják, horják azt a szerencsétlen lányt, akirõl semmit nem tudnak, csak az innen-onnan összeszedett és google fordítóval lefordított kommentek alapján itélik már-már halálra, feszítik keresztre. Vadidegenek hordják el mindennek, rondának és öregnek titulálják, és azon szurkolnak, hogy minél hamarabb érjen véget a házasságuk. Bírálgatják a ruháját, kéretlen tanácsokat adnak, hogy õk mit húztak volna fel ahhoz a (szerintem álomszép) ruhához (pl. "csipkekesztût, és a fejére is kellett volna valami".) Ha megjelent egy fotó az esküvõrõl: "miért csak ennyi, talán Kivanc hírzárlatot rendelt el?"? Ha több fotót kaptunk: "minek ez a rongyrázás?" Ha mosolyogtak a fotón: "ez nem õszinte mosoly, ez csak egy színjáték". Ha nem mosolygott Kivó a képen: "ez lenne a vidám esküvõ és õ a boldog võlegény?" Aztán a találgatások és indokok, a bulvársajtóból(!) igen jól értesült "rajongók" magyarázatai arra vonatkozóan, hogy a szülõk (különösen Nurten asszony) miért nem voltak ott az esküvõn... Komolyan mondom, régen dühöngtem ennyit ostoba és gonosz embereken, mint az elmúlt pár napban.

Basak nézése nekem mindig egy riadt õzikére hasonlít. Talán nem hiába...
Én a magam részérõl életük végéig tartó boldogságot, sok szép gyerkõcöt kívánok nekik!!!!

És végül az én véleményem (csak hogy én se maradjuk ki a sorból): nem a szüleink kedvéért házasodunk, hanem a sajátunkért. Nem azt vesszük el, akit anyukánk szeretne, hanem azt, akit mi szeretünk. Ebbe egy intelligens szülõnek tessék beletörõdni, ellenkezõ esetben igen nagy esély van rá, hogy elveszíti a szeretett gyermekét. (Sok ilyent láttam már a környezetemben sajnos). Az MI(!) életünk, az MI(!) döntésünk, és a szülõknek nincs jogunk beleszólni. Semennyi. Maximum tanácsot adhatnak (ha kérjük), véleményt mondhatnak (ha érdekel minket), de ennyi.

Egy 20 éves fiú anyukájaként vallom ezeket az elveket.
9/10
hanga45 2016 febr. 19. - 23:12:06 9/10
(318/760)
Hááát, kedveseim...

Kihevertem. (Bár az "EVET" közben Erika IVOTT.)
Miután kijózanodtam, bánatomban legyártottam 25 tányér kocsonyát.
Közben azon gondolkodtam (mert akkorra már tudtam), hogy tulajdonképpen jobb is így. Kivó nem érdemelt volna meg engem.

Nagyon igazad van, Mary! (Köszi, hogy vigasztalni próbálsz.) Francnak kellett így sietnie??
Azt a szép kis összeget mi valóban sokkal jobban felhasználhattuk volna. Minek ennyi tanár, meg iskola? Majd aztán mindenki tanulni akar, és ki fog akkor dolgozni?? Így is én tartom el a fél országot (épp a múltkor akadt a szeme elé errõl egy nagyon jó írás, amiben ennek a mikéntje került levezetésre.)

Nagyon sajnálom, hogy hiába fáradoztatok értem. (Adri, a csizmafestés nagyon klassz lett!! Olyannyira, hogy majdnem a reptéren hagytalak, mert annyira belevesztél a tájba, hogy alig vettelek észre.)

Szóval a lényeg: maradok itthon erkölcstelen magyar nõszemélynek. Itt legalább kényem-kedvemre szõrteleníthetek, és közben urambocsá', ha kedvem tartja, jó nagyokat kacaghatok.
A papucsát meg törökhonban mindenki csusszantsa fel magának a saját lábára. Vagy ahová akarja.

(Ismeritek a viccet a nyuszika esetérõl a fûnyíróval?)

Mankos, köszönöm neked is felajánlott segítséget! :) Jó pihenést vidám, síelgetést kívánok!
Drága abláim, nektek pedig még egyszer: https://www.youtube.com/watch?v=190fKWtXIus

UI: (mert sosem tudok simán elköszönni): LÁTTAM az esküvõi képüket!!!! Nagyon-nagyon helyesek!!! :))
maryriddle 2016 febr. 19. - 20:59:32
(317/760)
Hát sajnálom Erika :-(( De mindenrõl az a túlbuzgó Kivanc tehet!!! ha még kicsit vár az esküvõvel amíg megkapjuk az uniós támogatásokat, az oktatásügyre szánt részbõl megvehettük volna a legújabb NASA által fejlesztett T65 X-szárnyú vadászgépet és nem a sárga mentõhelikopterrel szerencsétlenkedünk ott...
Természetesen torkos rohamosztagosok és Mustafa attasé karbonitba fagyasztásáról magam gondoskodom!

De nézzük a jó oldalát legalább nem kell minden este fénysebességgel -utánajártam, egy valamire való török asszonynál ez a normális tempó - csusszantani, megfáradt török férjurad lábára a papucsot, az semmiképp nem tett volna jót a derekadnak.(Ennek is utánajártam ám, automata, távirányítós papucscsusszantó létezett, azonban Erdogan betiltotta, mondván már így is túlságosan el vannak kényeztetve ezek a török asszonyok. Van benne valami. Még nevethetnek is nyílvánosan, szõrtelenítenek, hát milyen világot élünk... )
9/10
hanga45 2016 febr. 19. - 13:42:22 9/10
(316/760)
ABLÁIM!!!

Baj van!!! (Sõt világtragédia!!!)
Defektet kaptunk!!! :(((

Hogy a hómajmok tépjék ki török légügyi attasénk, Mustafa összes orrszõrét, amiért nem gondoskodott megfelelõ pótkerékrõl!!!

Akció lefújva!! ISMÉTLEM: akció lefújva!!!
Remélem mindenkinél van mûködõképes ejtõernyõ, és Mustafa nem barmolta el ezt is!
Ugrás elõtt mindenki markoljon meg egy kolbászt, hogy legyen mibe kapaszkodni ereszkedés közben. A (remélhetõleg) szerencsés földet érés után közösen elmajszoljuk. Adrim, a hurkákat sajnos úgy tûnik, nem sikeról megmenteni. :((

Allah legyen mindannyiunkkal!
9/10
hanga45 2016 febr. 19. - 00:39:43 9/10
(315/760)
2016. február 19. 0 óra 39 perc...
A NAGY NAP!!!!!!

Mivel nem tudok aludni, leugrok, megtankolom a Medikoffert.

Izgalom... izgalom...

Zeynep most hívott, hogy nem tud hómajmot varrni, mert nincs hó. Mondtam neki, hogy VISZÜNK!!!

A rohamosztagosaink állítólag felzabálták a spájzot. Szalonnát kerestek, de az nem volt. Hihetetlen egy banda...
Kérik, hogy vigyünk. Úgyhogy reggel 8-ig levágok még egy disznót. (Mit javasoltok, a násznépet is végigkínálgassuk vele?)

Ezen kis nehézségeket leszámítva azt kell mondjam, hogy Mary, te a szervezõk csúcsa vagy!!!!!

Mankos! Nyugi,simán odaérsz a szombat reggeli pályanyitásra. Ha mégsem, akkor addig zárva tartatjuk neked. Vagy veszünk egy olyant, ami akkor nyit, amikor te odaérsz.

A NYELVkönyv itthon ne maradjon!!! Még hasznunkra lehet, ha esetleg (Allah ne adja) valami miatt meghiúsulna szöktetés, és valamivel el kell majd ütni ott az idõt. (Ablácskák, a fagyizáshoz hideg van!).

A mielõbbi viszontlámpásra! Sziasztoooook!
maryriddle 2016 febr. 18. - 22:35:17
(314/760)
Erika ablám! Remekül kidolgozott a haditerv! Az ígért barlangbirodalmi rohamosztagosok már elküldtem ma délutáni járattal, elvileg már a párizsi spájzban vannak. Valamint Zeynepnek is szóltam a birodalmi forródróton, az éj leple alatt rongálja meg kicsit Basak menyasszonyi ruháját, ezzel is nyerve egy kis idõt, azt mondtam a címerállatunkat, a hómajmot hímezze fel rá, remélem nem szúrja el.
Remélem mindenki bepakolta a hátizsákba az esetlegesen szükséges kellékeket, szigszalagot, kötelet, sokkolót, illetve a meghiúsult terv esetén persze a fagylaltot.
Én természetesen hozom a társalgási szótárt, hiszen direkt erre a célra szereztem be, esetleg ha az esküvõi meghívottak között erkölcstelen személyünk találna valakit, akivel szívesen befáradna az illemhelyiségre, ne jöjjünk zavarba csekély török nyelvtudásunk miatt, hanem magabiztosan kérdezzünk rá, "Tuvalette kondom alabileceğin makine var?"

Na de, fekvés, miniszterek, korán kelünk!
Iyi geceler, ablák! Güç bizimle olsun!
9/10
hanga45 2016 febr. 17. - 21:54:31 9/10
(313/760)
UI: Kata ablám jelenlétére is feltétlenül számítok!!!!!

UI2: Kedves Mankos! Remélem te is eljössz segíteni. Annál is inkább, mert hamarosan nálad is aktuális lesz a dolog! (Ha te eljössz, megígérem, én is elmegyek majd neked segíteni, ha eljön a te idõd.) :)
9/10
hanga45 2016 febr. 17. - 21:48:25 9/10
(312/760)
Abláim!!!

A Dirk Side Akciócsoport remélem bevetésre készen áll!! Vészesen közeleg az idõ!!!
Én péntekre kivettem egy nap szabit, reggel 8-kor indulok a csapatért a helikopterünkkel a pogányi reptérrõl. Senki ne lepõdjön meg a jármû színén, szép sárga lesz, ugyanis csak egy mentõhelikoptert sikerült elkötnöm a klinika elõl a nagy (házasság elõl megMENTÕ) napra. Tehát közlekedési/szöktetési eszköz: pipa! Kérném privát üzenetben jelezni, kit hol kell pontosan felvennem.

Mary ablám, kérlek, hozd már el magaddal ezt az igen hasznosnak tûnõ társalgási könyvet! Majd útközben átfutom a fontosabb fejezeteket. Bevallom, erõsen felcsigáztál ezzel a kis ajánlóval, habár én szigorúan erkölcsös vagyok, és ennek olvasatára a fejem búbjáig el is vörösödtem.
Engem azok a fejezetek fognak inkább érdekelni, hogy pl. hány km/h (vagyis inkább m/s) sebességgel kell férjünk urunk elé szaladni, hogy a papucsát idõben a lábára tudjuk csusszantani, amikor megfáradtan hazatér majd szerény hajlékunkba. Habár tudjuk ugye, hogy ki lesz az én uram, úgyhogy - mivel tehetõsek leszünk - nekünk szerintem már automata és távirányítós papucscsusszantónk lesz. Na mindegy. Ja, hogy ez társalgási könyv? Nem baj. Majd a közben dumálást is megoldom legalább a könyv segítségével. Hiszen ki hallott már néma papuscsusszantási szertartást?

Adri ablám! Örülök, hogy egészségileg rendben vagy, és ahogy olvasom, derékfájás is kikezelve. Pipa! (Jut is eszembe: ma estétõl kiírok minden csapattagnak 3x15 Béres cseppet, a mellé szedett C vitamin adagot kérem emelni 500 mg-ra. Kerüljük már el,hogy esetlegesen a nátha legyen intelligensebb nálunk és emiatt meghiúsuljon az akció! A tortaugrást nem szeretném elvetni, hiszen ti lesztek a KULCS, az elterelõ hadmûvelet! (Derékfájás megelõzésére Adrinak ma este és holnap este javasolt fél tenyérnyi chillis lóbalzsam lokálisan történõ alkalmazása (deréktájra). Figyelem!!! Nem szájon át történõ bevételre, hanem lokálisan (azaz helyileg)!!! Ez nagyon fontos!!

Dióhéjban ennyi, sorozatot, filmet nézni nem érek rá, minden pillanatomat az akcióterv pontos és részletes kidolgozása tölti ki.

Az erõ legyen mindenkivel!
maryriddle 2016 febr. 17. - 19:44:28
(311/760)
Jaj, még valami. Hát mit szereztem? Alapból nem vennék ilyet mert 3000 ft és sóher vagyok, de kaptam ajándékba alexandra utalványt és nem tudtam neki ellenállni amikor megláttam: török társalgási könyv! Turistáknak készült. Kedvencem a FLÖRT fejezet, ilyen mondatok vannak benne: "Az illem helyen van óvszer automata?" De tényleg, mi mást kérdezhetne meg egy magunkfajta, romlott nyugati nõ Törökországban?
Esetleg 19.-ei bevetésre kölcsönadhatom, Erika ;-))
maryriddle 2016 febr. 17. - 19:35:20
(310/760)
Nekem Meryem színésznõként kissé ripacs, a mimikája túl sok, meg úgy az egész nõnek van valami ellenszenves kisugárzása (írom mindezt a Szulejmán alapján), azt hiszem te írtad Keira Knightleyt, na nekem Meryem ugyanez a kategória.
Emberileg nem érdekel, de úgy hallom elég problémás, labilis nõ, valami olyasmit olvastam hogy Töröko.-ban egy hetet csúszott miatta a forgatás mert szó nélkül lelépett a Szulejmánból és új színésznõt kellett keríteni. Talán ezért nem szeretik sokan, de annyira én se vagyok otthon a témában. Egyébként inkább megosztó, elég sokan imádják.
maryriddle 2016 febr. 16. - 22:34:25
(309/760)
Sziasztok!

Köszi Adri a fotókat ;-) na akkor õ volt a vérfarkasgyerek, gondoltam. Én már régebben felfigyeltem rá, de annyira nem néztem utána. Az instagrammját lecsekkoltam, az alapján szimpike, nagy instakirály de nem ilyen id. Burakos jajdeszépfiú vagyok olvadjatok asszonyok, hanem olyan aranyos, vicces, bóhókás mûvészgyereknek tûnik amolyan Bugrás, én is lájkolom. A partyszemöldökét se szedi, a nagy bodri hajával is szembe megy a trendnek, szóval kifejezetten tetszik. Nem is annyira mint férfi (nekem valahogy a 30 alattiak nem annyira tessenek olyan értelemben) csak olyan megkapó kisugárzása van és ez alapján én már eldöntöttem magamban hogy csak jó színész lehet. Megnézném valamiben de az nem a királynõs cucc lesz, nekem Meryemmel van olyan fóbiás iszonyom mint neked Öykü-vel. :-) A Neslihan színésznõ egyébként nekem is szimpi, amennyit láttam belõle tetszett, sokkal érettebb a kisugárzása, játéka mint amilyet egy 23 éves lányról képzelnék, (Fahriye ennek pont az ellentéte, Neslihant hamarább el tudnám képzelni Kenan mellett) bár fordítva kasztingoltak volna, Szultánát Burak mellé, látássérült lányt Murat színész úr mellé. És ha már kaszting, Burak Denizemet meg a KS-es kölyökkel hoznám össze közös soriban, mondjuk testvér minõségben, csinálnánk egy KG koppintást velük a sötét oldal szemével ;-))

Igen folytattam a dayit, a 45. fejeztem be tegnap, nem tehetek róla de olyat röhögtem ahogy Turgutcum kapálta a sírt, s közben ide oda lifegtek a szétálló hajtincsei :-) Amúgy milyen göndör a haja igazából, ezek szerint vasalják a haját a filmekben???? Ezt annyira vicces elképzelni.
Durci murci Mahiron még a szendvicses jelenetben röhögtem jót, olyan udvariasan verekszik, elõbb le Piadone pofonozza a szemtelenkedõket, utána meg rendet rak.:-)))

Dumb és Dumber, ez nagyon találó! :-)
Igen, Bülent hangja nekem is tetszik. Én az Ilknur ágyánál sírós, szakítós jelenetben figyeltem fel jobban a színészre, nagyon jó õ is. Egyébként törökhonban, ahol minden második modellbõl színész lesz, általában aki csúnya szinte magától értetõdõen jó színész is:-) És megint megjegyezném hogy mennyire tetszik Karadayi kasztingja, hogy ilyen leharcolt külsejû színészek mint pl. Bülent vagy Ibo szerepelnek. Nem erre izgulok, de néha olyan jó ilyeneket is látni a sok szép ember közt, (Ha az a huncut némber Hilal rendezte volna ezt a sorozatot szerintem Bülentet is kb. valami modellfiú játszotta volna. :-))

Serrán eddig inkább röhögtem, ahogy tette-vette magát mint Mrs. Turgut, de a 45. bölüm után elég tragikus karakter lett, én is elkezdtem sajnálni. Õ tényleg elég beteg, pszichiátriai eset szegény.

Ami az akcentusokat illeti, akkor ezek szerint akinek nem jön be az élet Németo.-ban az törökhonba megy szerencsét próbálni? A Yeter-ben is van egy német színésznõ, és õ még durvábban beszél mint Meryem. Azt tudtátok hogy a Cobra 11-es kiskopasz meg török? Tehát lehet fordítva is igaz, nem tudom nem nézek német filmeket (eddig akárhányat láttam szinte mind szar volt).

Na és igen, a nagy török családi összetartás bizonyos családokban abból áll, hogy a gyereknek feltétel nélkül tisztelnie kell az apját akár leköpi, fegyvert fog rá, megalázza, kösz ilyen összetartásból én se kérnék. És direkt írtam csak az apát, mert az anyára ez már nem feltétlenül igaz... Na, akit még szintén ki nem állhattam az a Gümüs-ben Mehmet Frikri papa, pisztolyt fogott az unokájára mert kiderült, hogy van egy házasságon kívüli lánya, és az ilyen papákat még el akarják nekünk adni mint tiszteletre méltó aranyos öreg bácsikákat, kösz nem.
Szintén vesszõparipa témám volt hogy Güney lenézi a családját..., nos, szerintem egy Sami igenis lenézni való, és nem azért mert pék, hanem mert egy szülõ aki irigy a saját gyereke sikereire és ezért alázza, az az én szememben nem apa.
Mondom, vannak dolgok amik kedvesek, aranyosak számomra a török kultúrában, de az nem ez a diktatórikus családi berendezkedés... Pl. ha minden család olyan lenne mint a Kara család, amit a maga klasszikus kioszotott szerepeivel is el tudok fogadni - ha azonosulni vele nem is - mert ott valóban szeretet, tisztelet alapúak a kapcsolatok, - ami a nyugati, liberálisabb családokra se feltétlenül jellemzõ - és nem az megy, hogy "mert mit szólnak a szomszédok".
Egyébként Nazif papán egyszer még ki is akadtam, nevezetesen, amikor is gratulált Kadir asszonynak a Szulejmán ügyésszel visszonyához:-). Modernebb az öreg, mint Mahir:-)
9/10
hanga45 2016 febr. 15. - 21:55:01 9/10
(308/760)
Engem nem fogott meg az ajánlója. A holnapi részét csíptem el, mert lecsúsztam róla. A magyar hang sem tetszett. :)
Azonkívül TV-ben már nem is merek elkezdeni nézni semmilyen sorozatot. Legalábbis kereskedelmi csatornákon nem. De ha tényleg igazak a hírek, hogy a Kurt Seyitet leadja a Duna TV, azt mindenképpen megnézem majd (bár szinkronnal már az is fura lesz.)

De ha hihetünk az ismerõsödnek (ahh, mennyiõtöknek van itt török ismerõse! SÜRGÕSEN be kell szereznem nekem is egyet!! Habár szombattól... :P Na, mindegy). Szóval visszakanyarodván a mondandóm elejére, amennyiben hihetünk az ismidnek, akkor ezek szerint nem sokat veszítek, ha nem nézem. :)
9/10
hanga45 2016 febr. 15. - 17:37:05 9/10
(307/760)
Jajj, Adri, te mindig megkacagtatsz!!! :))) Több témában is. :)
A szõrtelenítés, mint bûnhõdés... Nagyon jó!!! Ez tényleg így van. :)) (Ilyenkor amúgy nekem mindig Mel Gibson jut eszembe a "Mi kell a nõnek?" címû filmbõl).

Légi erõk/tengeralattjáró bevetése Kenan elrablása kapcsán: szinte látom magam elõtt a jelenetet. :)) Ugye, hogy ehhez képest az ENYÉM megszöktetése egy könnyed húsvéti locsolómenet? ;)

És ha már Sura (és Kurt Seyit) valós történetét említetted: hallottál róla, hogy állítólag tervben van a könyv (sõt, könyvek, mert hogy három részes) lefordítása néhány lelkes rajongó által? Pontosabban nem is tudom, hogy rajongók, vagy esetleg hivatásos fordítók fogják elkövetni (én ez utóbbira szavaznék, ha megkérdeznének, de úgysem fognak). Én egyébként úgy vagyok vele, hogy könyvet csak könyv formában, kemény borítóval, ropogós papírlapokkal (nyomdaszagúan) tudok igazán élvezettel a kezembe venni. Nagy könyvmoly voltam és vagyok, csak sajnos mostanában semennyi idõm sincs olvasni. De emlékszem régen nem volt olyan ünnep, hogy ne kaptam volna könyvet ajándékba. Amivel aztán bevackoltam magam, és sokszor elõ sem bújtam, míg ki nem olvastam. Ha nem volt ennyi idõm, akkor vittem magammal mindenhová. Olvastam a buszon a suli (késõbb melóhely) és az otthonom közötti úton, vittem magammal a fürdõkádba, WC-re, egyszóval minden pillanatot kihasználtam, hogy falhassam a sorokat. Késõbb már letöltöttem a könyveket az internetrõl, de a monitorról való olvasás, vagy a kinyomtatott verzió lapozgatása már nem okozott akkora élvezetet. :) Nekem a könyv az KÖNYV. Csupa nagybetûvel. Talán ha nyugdíjas leszek, és több idõm lesz, újra hódolok majd eme szenvedélyemnek.

Basak kisasszony: viccet félretéve én is nagyon sajnálom azért a sok rosszindulatú beszólásért, amit naponta a különbözõ fórumokon kap. Hogy ronda, hogy öreg, hogy elvált, hogy csak a hírnévre utazik, hogy õ vitte rossz útra Kivot. Nem tudom, mennyi jut el ezekbõl hozzá, de biztos vagyok benne, hogy õ is olvassa a sok gonosz asszonyság még gonoszabb megjegyzéseit. És ahogy látom, Kivancnak is baromira elege van belõlük. A sok jól értesültbõl... Akik még azt is megszabnák neki, hogy hol tartsa az esküvõjét. Amikor ezeket a kommenteket olvasom, csak fogom a fejemet. Tényleg nagyon alacsony az a kerítés...
DE! :)) Gültentõl ugye azt tanultuk, hogy nem szabad másokkal törõdni, csak a saját boldogságunkkal, így sajnos a szöktetésrõl nem fogok lemondani. (Basakot nem fogom bántani közben). :))

Ezt a királynõs sorozatot én is megjelöltem magamnak, hogy majd nézni fogom. (Hogy mikor, azt nem tudom.) Mindenesetre az, hogy ilyen küllemû szereplõk rohangálnak benne, határozottan nagyobb kedvet csinál a nézéséhez. Nem vagyok még nagyon lemaradva, ugye? Még az elején járhatnak. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet! :)

Mindenkinek puszi és üdvözlet, vigyázzatok magatokra, mert tombol az influenza járvány! (Mondja ezt nektek a kinevezett egészségügyi miniszter - csak hogy kicsit "szakmázzak" is, ha már felveszem érte a fizetésemet). :))
9/10
hanga45 2016 febr. 14. - 21:36:48 9/10
(306/760)
Igen, ott sem volt rossz! ;) Amúgy rájöttem, hogy nekem a legjobban arcszõrzet nélkül jönnek be a fiúkák.
(Jó, tisztelet ez alól a .... (tudjátok, hogy ki), de amúgy õ is a legjobban úgy). :)

Mary, nem lehet, hogy a fekete haja miatt tûnik másnak? (Most, hogy én is megnéztem, rájöttem, hogy nekem meg a szeme miatt furi. Lehet, hogy a sok mûkönnytõl tágult ki úgy a pupillája, vagy nagyobbodott meg a szeme, vagy nem is tudom...) :))
maryriddle 2016 febr. 14. - 21:17:01
(305/760)
Igaz, tényleg inkább olyan arabos beütése van. Jaj, és errõl eszembe jutott még egy hülyeség, nem tudom olvastátok pár éve, hogy Szaúd-Arábiából kitiltottak három férfit, mert túl jóképûek voltak és féltek hogy a nõk nem tudnak nekik ellenállni. :-)))

Igen az a kép cuki Kenanékról. :-) Én nem nagyon ismerem az asszonykát, így semmi gondom nincs vele. Viszont amin kicsit meglepõdtem, hogy ez az Arda Turán volt a võlegénye. Nem tudom ki mennyire van otthon a fociban, én akaratomon kívül naponta el vagyok látva focis infókkal :-) nos, a török focisták amúgy sem a széplelkûségükrõl vagy IQ-jukról híresek, de az a fickó olyan kaliberû, hogy ha nem tetszik neki valami, akkor meccs közben hozzávágja a cipõjét a bíróhoz :-))
Szóval, - amilyen kép él bennem Kenanról - kicsit széles skálán mozog a férfi ízlése leendõ Kenannének :-)

Na megnéztem ezt a Fahriyét, mintha régen kicsit teltebb lett volna az arca, de nem tudom, hogy természetesen fogyott-e vagy a plasztikai sebész által. De nekem olyan mûvi most, régen nem volt ennyire.
9/10
hanga45 2016 febr. 14. - 20:52:10 9/10
(304/760)
Azon a képen nekem is bejött Kenan!!! :)) (Nyugi, nem vetettem rá szemet, csak elismertem, hogy ami szép, az szép. Az Ezelben sem volt csúnya). ;)
9/10
hanga45 2016 febr. 14. - 20:49:18 9/10
(303/760)
Jah, hogy amca nem lehetek. :))) (Mondtam én, hogy belezavarodtam).
Ha én török nõ lennék, akkor simán kidumálnám, hogy az, hogy Csubakkára kellene hasonlítanom, igencsak zavarna pszichésen. :)) És közben kacéran vihorásznék (hátha megkísértenék valami szõke, álomkékszemû török legényt). ;)

Mankossal ezek szerint egyikõnk sem fog összeveszni ezen a fickón. ;)

Murka szerintem máshogy volt sminkelve (vagy sehogy) ebben a filmben. Amúgy nekem is fura volt rajta valami, de szerintem ez. Nem volt neki olyan rúd orra Kurt Seyitben, hogy meg kellett volna mûttetnie. De majd én is átnézem tüzetesebben.

Hát igen... Kenant én is sajnálom. Nem is tudom, milyen trükköt kellene bevetnie, hogy elõcsalja a színésznõt(?) Buraknébõl. Lehet,hogy egyenesen varázslónak kellene lennie?
Na, majd meglátjuk. :)
maryriddle 2016 febr. 14. - 20:16:20
(302/760)
A szõrtelenítés állítólag iszlámellenes bûn :-) Úgy fogalmaztak, hogy csak azokat a kinövéseket szabadna eltüntetni, amelyek pszichológiailag hatással vannak a nõkre. A nevetéssel meg szegény férfiakat kísértésbe hozzák ezek a kacér nõk! (- aztán ne csodálkozzanak, ha megerõszakolják õket!)

Nem lehetsz amca, mert az férfi. :-) A teyze az anyai nagynéni hivatalos megnevezése, vagy a szülõnknél idõsebb rokon/ismerõs/szomszéd/akármi. Végeredményben, mindenki abi, amca, abla vagy teyze, kivéve aki bey vagy hanim :-)

Én se értek nagyon a hitelkártyához, de ha túllépik a hitelkeretet akkor úgy tudom, hogy súlyos kamatokat kell fizetni.

Én az Evim Sensin-be csak belepillantottam, nekem ami feltûnt, hogy Fahriye kisasszony mennyire másképp nézett ki, valamit tuti alakított magán, de nem tudok rájönni, talán az orrát? De én annyira nem bírom azt a nõt, elõre sajnálom Kenant, ha tényleg vele lesz filmje. Pedig eldöntöttem hogy követni fogom a munkásságát, de ez a nõ most kettõnk közé akar állni!
Ez az Özsan fickó nagyon nem az én esetem, de kb neki van a legtörökebb feje török színészek közt, akit eddig láttam.

"És hogy a törökök nem normálisak? :)) Na, akkor ezért bírom õket annyira. Én sem vagyok az! :)))" Ott a pont! Dettó! De egyébként ki az? ;-)
9/10
hanga45 2016 febr. 14. - 19:27:32 9/10 Előzmény maryriddle
(301/760)
Itt vagyok kicsit megint. :)

"De Erdogan az tényleg olyan hogy szerintem épplelkû, agyú embernek nem lehet más a véleménye, de hát ezek szerint sok a nem ép lelkû, agyú törökhonban...." - ez szerintem egyéb honra is igaz... ;)

Ezt a szõrtelenítéses dolgot nem olvastam (a nevetésrõl viszont én is hallottam.) :) Érdekelne, hogy mivel magyarázzák ezeket. Még ha olyan hûvös lenne Törökország klímája, még valahol meg is érteném, de így... :)) És nevetni miért nem ajánlatos vajon törökhonban? Lehet, hogy a sok szomorú végû filmekkel (drámákkal), sorozatokkal is burkoltan ettõl akarják elvenni a török nõk kedvét?

Húú, de szívesen beszélgetnék én is egy "igazi" törökkel! Irigyellek érte, Mary! :) Hozzánk múltkor két török egyetemista lány jött (csadorban, tök furi volt), de õk egy szót nem beszéltek, és nem is értettek magyarul. Volt velük egy harmadik lány, aki nem török volt, õ fordítgatta nekik, amit mondtunk, de iszonyat körülményesek voltak a lányok. Vagy ötször visszajöttek vizsgálati idõpontot módosítgatni (ugyanazon a délelõttön). Úgy a harmadik után már nem is néztem õket olyan tágra nyílt szemekkel, és nem éreztem már a vágyat, hogy megkérdezzem, ismerik-e Kivanc Tatlitug-t. :))

Mary ablám! Köszi, hogy megosztottad velünk ezt az infót az ablázásról, abizásról. Én lehet, hogy valamelyikõtöknek már amca, vagy teyze vagyok. Habár az nem lehetek, mert ha jól olvasom az csak akkor lehetnék, ha vérségi kötelék lenne közöttünk. (Vagy hogyan? :)) Kicsit belezavarodtam már.) DE! Ha azt az elvet követjük ugye, hogy Ádám és Éva gondoskodott róla, hogy mindenki mindenkinek a testvére legyen, akkor simán lehetek az amcátok, vagy a teyzétek. :))

Hitelkártya: emlékszem, gyermekeim, hogy az átkosban még azt sem tudtuk, hogy mi fán terem. (Az amerikai filmekben hallottunk róla gyakran). Csak halkan jegyzem meg, hogy úgy tudom, a vásárlás után nincs kamat, csak ha pénzt veszel le róla. Akkor viszont elég húzós.

És hogy a törökök nem normálisak? :)) Na, akkor ezért bírom õket annyira. Én sem vagyok az! :)))