Téma: Bugra Gülsoy

maryriddle 2015 jún. 19. - 22:16:03
(80/760)
Adri akkor most hogy szólíthatunk?


Pudingista Hadtest megint robbantott fb-n :-)) A fb-sek csak bebizonyították hogy vannak egészséges lelkületû emberek, egy igazolás nekünk hogy nem mi vagyunk a szadista állatok akik csak irigyek Cemrére* ezért a pusztulását kívánjuk.
Güney azért elég komplex karakter nem várom el mindenkitõl hogy megértse a motivációit õt ahhoz elemezgetni kell**. De azért aki ebbõl Cemre-Baris frigyben azt látja hogy szegény Cemre mennyit rettegett a férje mellett és csúnyagonoszBaris fogva tartotta az tényleg nagyon elvetemült vakbuzgó fanatikus. Azért fb-n is van egy két gyöngyszem: nemrég olyat olvastam hogy Baris azért vette el Cemrét hogy a címlapokra kerüljön :-))) no comment.

*Nem tudom már hol olvastam hogy sokan azért gyûlölik Cemrét mert féltékenyek az ártatlanságára, tisztaságára, jóságára és ezért akarják hogy elbukjon :-) Nem tudtam hogy sírjak vagy röhögjek. Ti is agyhalott, frigid, lomposüldözõ nõk akartok lenni?

** Egy sztori.
Van egy szomszédasszonyom, elég egyszerû asszonynak gondoltam mindig is. Ma kiderült hogy nézi a Kuzey Güneyt. Megkérdeztem tõle csak kíváncsiságból hogy mi a véleménye Kuzey miért ment Güney helyett a börtönbe. A következõ volt a határozott válasza: "Hogy bosszút álljon a testvérén, mert elvette a csaját!"
Hát nem teljesen így történt, de még õ is levágta a lényeget.
maryriddle 2015 jún. 19. - 12:54:36
(79/760)
Napraforgó erõsen próbálkozik odaát. Mindhiába. Simay a céda kihasználta csupaszív Buzeyt, aki jól bánt vele. Ezen nincs mit ragozni. Megérdemli a bánásmódot, amit Handan asszonytól kapott. Punktum.
hanguktaekwondooo 2015 jún. 19. - 12:21:56
(78/760)
szegínkém.
mér kapkocc
na mentem.
hanguktaekwondooo 2015 jún. 19. - 12:14:53
(77/760)
A flagelláns mantrát épp úgy dobhatod a kukába, mint a korhadvány klipeket.
Nagylány vagy, te döntöd el, mivel mérgezed -altatod szellemedet.
De ne sajnáltasd magadat ezelõtt, akit, csakhogy a nyájhoz tartozz, hátba támadtál.

egyébként megsúgom kincsem, adri barátnõd féltékenységbõl rahedált.
látta, hogy kezdünk elbeszélgetni, nemcsak errõl a szaros agymosásról
hanem értelem is csillant.
Mivel neki erre nincs lehetõsége, anélkül, hogy erkölcséhez hûtlen ne lenne
hát bezavart
mert azt már nem bírta cérnával, hogy te filmet kértél
én meg nem zárkóztam el, hogy ajánlok
holott, ha jól emlékszem, hozzá nem szóltam .-)

most is látom azt kis, elégedett mosolyt a szája sarkában, fõleg, ahogy ezt olvassa
olyan kis csunyika
de jellegzetes :-)

Egészen fantasztikus, milyen kiszámítható a legtöbb hölgy.
már vártam, mikor ugrottok egymásnak
hát Fogalmazóbajnok adrika bátor volt és most elégedett
vagy mégsem,
cemrecsömör?
:-)


No öblítsünk
https://www.youtube.com/watch?v=18YLdEODLaE
mesélazernõ 2015 jún. 19. - 12:01:26
(76/760)
A veszõ rossz használatával, ékezetek elhagyásával, elütésekkel és az együgyû mondatokkal próbálod kompenzálni a nagy kezdõbetûk és a mondatvégi írásjelek elhagyását? Mert ahogy így nézem, a mérleg serpenyõje így erõsen nálad roskadozik ez esetben. Ja és a smiley (még) nem számít mondatvégi írásjelnek, szóval akasztják a hóhért.
Egyébként szívesen jönnék ide, mert érzem a kifelé áradó kedvességet, barackillat van és rigófütty!
Ez a Bugra Gülsoy igazán remek fickónak tûnik, reméljük nincs ott a háromszög a homlokán.
maryriddle 2015 jún. 18. - 23:37:32
(75/760)
Köszönöm a doktori fokozatot professzor asszonyok!

No, azért legyünk korrektek ismerjük be a kuzeyisták többsége is elítélte Buzeyt a Seref esetnél, ott már nagyon elvetemültnek kell lennie, hogy valaki mentegesse (bár volt egy pár...) Csak hát igen, ha negatív karaktert vert volna meg biztos nem keltett volna közfelháborodást. Pl. ha (nem nõsen) Baris vagy Güney csókolgatta volna Demetet és õt veri össze még örültek is volna.

Ez a feljelentéses dologban is mûködik keményen a kettõsmérce és a fészbukos pudingisták annyira jól rátapintottak a lényegre. Hogy Baris tulajdonképpen a felesége szeretõjét akarja kicsinálni csak nem ököllel hanem feljelentéssel (ami milyen férfiatlan már bezzeg a macsó Kuzey!) és párhuzamnak itt a Sumer Tezkanos eset. És itt visszakanyarodva Kuzey agressziójához, azon miért nem háborogtak amikor Tezkannak Ali széttörte a kocsiját (én bírtam Alit de komolyan milyen barbár eljárás ez????) aztán Kuzey agyonverte a semmiért? Mert Baris szereti Cemrét nála indokolt a düh de Buzeynek mi fájt? Hát a saját egója hogy õt, Õkuzeységét megcsalhatja valaki, és ki "csalta meg"? Az a nõ akit folyamatosan megalázott. De Kuzey az önzetlen ember :-))) meg az egoista állat.
De utána még Simayon aki mindenkit elvesztett, és akit a semmiért üldözött el, kell gyûlölködni mert bosszút áll a hites urán. És se tudom hogy mi az a sok jó amit Kuzey tett Simayért a lakáson kívül, és azt is bûntudatból tette. Az nem számít hogy emberileg porig alázta folyamatosan. Ez olyan mint amikor írták hogy Sami jó apa volt mert anyagiakban eltartotta a gyerekeit :-))))

Ahogy Cemre sztárolta magát és Kuzey sztárolta õt a temetõben, mert nem feküdt le a férjével, hát az tényleg bicskanyitogató volt. Kuzey az erkölcsi piedesztálon állva megtapsol egy nõt mert megalázott egy férfit...Kuzey a vaskalapos török megtapsol egy nõt mert gúnyt ûzött a házasságból... Cemre meg örül mert kikényszerített egy ölelést.

Majd most lesz Baris megverése is. Jó az tényleg viccesen van kivitelezve én is megmosolyogtam. De Buzey az igazság harcosa miért is verte meg Barist? Mert elmondta az IGAZSÁGOT a rendõrségnek. Tehát Kuzey harcolhat az SNCG ellen de Baris gyilkossági kísérletért ne jelentse fel Kuzeyt aki a házasság alatt találkozgatott a feleségével.

A másik amin röhögtem, hogy szegény Cemrét sajnálni kéne milyen rossz volt neki a Hakmen házban hiszen folyamatos félelemben élt. :-))))))) Pont úgy viselkedett mint egy félõs nõ. pl. Tudta Barisról hogy mit csinált Burakkal de a partyn is szembe áll az urával beszólogatni neki a vendégek elõtt. Érdekesen nyilvánul meg Cemrénél a rettegés, hogy a szobájában való kutakodásokról és a Kuzeyes akciókról ne is beszéljek :-)

Az még oké, hogy Cemre levelet küldött Kuzeynek de hogy képét minek kellett küldeni. Biztos arról ábrándozott hogy a sógora majd azon legelteti a szemét :-) Kuzey részérõl is beteges hogy a sógornéjét nézegette...õsanyán ezzel biztos nem értenének egyet. De megnézném hogy õk mit szólnának ha a lánytestvérükrõl kiderülne hogy az õ férjükrõl nézeget képeket esténként :-))))))
hanguktaekwondooo 2015 jún. 18. - 21:23:25
(74/760)
hoztad a sémát
a jellemes vonalat :-)
hanguktaekwondooo 2015 jún. 18. - 21:22:12
(73/760)
Mi fáj adrika.
Nincs saját gondolat?
vagy apu miatt kicsi a mozgástér?
hogy dorombolva karmolnálak
te klaviatúragyötrõ
tõlem trillázik a port
míg néhány, kínnal összeeszkábált mondatocskád félreütve
és alig mond vmit.
csak neked
kisbötûvel
mert megérdemled
hanguktaekwondooo 2015 jún. 17. - 23:03:55
(72/760)
most ügyintézek,
de majd átpörgetem, mi az amit érdemes megnézni és az agyat is mozgatja
hanguktaekwondooo 2015 jún. 17. - 15:12:34
(71/760)
Korea több sorozatot hány piacra, bár kevés a jó.

ez a kommunista buzej most komoly?
maryriddle 2015 jún. 17. - 13:18:29
(70/760)
Köszönöm Dr. Kata. Doktoráltam Kuzey Güneybõl.
Reméljük ön is hasonló eredményt ér el Pudingból.


Még valami. Ugyebár írtam a múltkor, hogy ebben a sorozatban minden tragédiát a Múzsa hülyesége idéz elõ. És eztt csak tegnap tudtam meg hogy na miért kezdett el bunyózni Kuzey? Cemre miatt! Mert a Múzsa képet küldött magáról neki a börtönben. Miért küld valaki a sógorának képet magáról? Aztán Ferhat elvette a képet és Kuzey ezért kezdett el bunyózni, oké becsületbeli ügy. De mi szüksége volt annyira Kuzeynek arra a képre? Miért nem vágott ki magának a play boyból egy nõt? Miért a sógornõjét nézegette? Hmmmmm....
maryriddle 2015 jún. 16. - 18:18:09
(69/760)
(erõs túlzással) kisdoktori a mûbalesetrõl.

A mûbaleset kérdés most azért fészkelte be magát megint a tudatomban mert õsanyán vinnyogtak páran hogy szegény kicsi Kuzey nem akart csalódni az öccsében, és milyen jól tették Alival hogy megcsinálták (!!!!), mert így Kuzey rájött hogy milyen ember valójában a testvére, amit majd nyomatékosított is a befejezõ részben. (Tehát szerintük már itt ugyanolyan mocsok volt Güney mint a végén, nem is volt folyamat ami oda vezetett és ebben a folyamatban semmi szerepe Kuzeynek.)

A gyakorlati különbségeket már leírta Adrienn a két baleset között. A mûbaleset teljesen más volt. Ráadásul a gázolás azért történt, mert Kuzey lepacsiztatta Güneyt. Tehát gyakorlatilag Güneynek semmilyen felelõsége nem volt ittm nem úgy mint az igazi balesetnél Kuzeynek.
Onnan indulnék ki megint, hogy - bár Kuzey Cemrének bevallotta, hogy visszafizethetetlen adósságot akart adni a testvérének - amikor kijött a börtönbõl, Güneynek azt mondta, hogy nincs adósság, felejtsék el ezt az egészet, túl vannak rajta. Bár nem ezt éreztette vele. Tehát, ha Güneynek eleve azt mondja, hogy nincs adósság, akkor miért várta volna egyáltalán hogy egyenlítse a létezõ/nemlétezõ számlát?
A gázolás után ezt mondja: "Én megtettem érted(!!!! tehát neki azt mondja, hogy érte tette meg, Cemrének mást mondott....), most rajtad a sor."
Nem elhanyagolható tény, hogy ez a csúszómászó féreg Güney vívódott elõtte hogy bevállalja-e. Nem az történt hogy rögtön rávágta hogy dehogy megyek én börtönbe. Õ nagyon is tudta, hogy tartozása van. Aztán elgondolkozott a dolgokon, és rádöbbent hogy nem õ a hibás és persze az emberi gyávaság is felülkerekedett: "Én mondtam neked hogy igyál? Én nem megyek börtönbe a te hülyeséged miatt." (ezt a tépelõdés - rádöbbenés folyamatot tökéletesen hozza Bugra az arcjátékával.)
Kuzey reakciója: Többé nem vagy a testvérem. Nekem nem kell ilyen testvér.
Milyen testvér nem kell neki? Mit követett el Güney amiért megtagadta Kuzey mint testvért? Hát azt, hogy õ nem egy mártír, hanem halandó gyáva ember. Azt nem értem, hogy ha 1. Güneynek azt mondja, nincs adósság, akkor miért várta el adósságrendezést 2. miért elvárás egyáltalán hogy egy halandó emberi lény mártír legyen 3. miért lesz automatikusan szemét az aki nem mártír?
Mert Cemre (aki láttuk mennyire vállalja a tettei következményét - Barisos házasság) így jellemezte Güneyt miután megnézte a videót. Miért szemét ettõl?
A gusztustalanság teteje, hogy Ali még le is kamerázta a dolgot. Aztán a kocsmában ezt mondja. "A felvétel megmarad, ha balekoskodnál hogy így a bátyám, úgy a bátyám, akkor még egyszer megmutatom." Ezért mondom hogy Ali uszitgatta Kuzeyt a testvére ellen. Akármilyennek is gondolta Güneyt, ilyet nem lehet, a vér nem válik vízzé fõleg nem a törököknél ahol elvileg szorosabbak a családi kötelékek. Magyarul Ali elbagatellizálta a testvérséget, azt éreztette Kuzeyel hogy ne bocsássa meg a testvérének azt hogy õ nem egy mártír.
Másnap reggel, Ali örömködve, nevetve(!!!!!!) mondja Cemrének, hogy mekkora ciki helyzetbe hozták Güneyt majd megmutatja a videót. Cemre nincs meglepve õ tudta, hogy Güney mekkora szemét. Tehát a barátai tovább uszitgatják Kuzeyt a saját vére ellen, azért mert Güney nem egy mártír, szegény kis Kuzey meg hadd dagonyázzon továbbra is az önsajnálatában. Kuzey: "Számomra Güney nem létezik, elfelejtettem." Nem létezik a testvére, mert nem egy mártír.
Adrienn egyszer kérdezte hogy mikor kezdte el ütlegelni Kuzey Güneyt, hát itt. Amikor is Kuzey bevallja hogy GYÛLÖLI a testvérét a börtönért, mert nincs lelkiismerete és nincs benne megbánás (tehát megint nem ismeri el Güney bûntudatát.) Mire Güney visszaválaszol: "Gyûlölsz mert szereted Cemrét." Kuzey megint hárít, hogy mer ilyen eszébe jutni Güneynek. És megüti. Tehát az igazságért megüti a testvérét. "Mostantól amíg csak élek, az ellenségem leszel." - Tehát nincs adósság mondja, de a testvére az ellensége lesz, mert õ nem egy mártír, hanem halandó, gyáva ember, és mert szembesítette az igazsággal, a Cemre-szerelemmel. Amit Õkuzeysége nem tud elviselni, mert neki erkölcsei vannak õ nem lehet szerelmes a bátyja nõjébe.
Güney kimegy, Handan lefogja, még Sami papa az erkölcsi piedesztálról még egy utolsót odabök a fiának, mondja Handannak: "Hagyd. Nem a börtönbe megy." Güney arcán ott a bûntudat.

Elfogadnám hogy azt mondják hogy Güney egy utolsó szemét ha nem szenved, hanem simán odavágja hogy õ nem megy börtönbe és túl teszi magát ezen a dolgon, de kemény bûntudata volt a mûbaleset után. Nálam a mûbaleset nem azt bizonyította hogy Güney nem szereti a testvérét és hogy egy szemét, pusztán annyit hogy nem akkora mártír mint Kuzey, nincs akkora erkölcsi érzéke hanem egy átlagos, gyáva ember. És ez a szememben nem bûn. Ezért undorodom Kuzey önsajnálatától mert mindenkitõl elvárná hogy legyen olyan mint õ.
És azért nagyon fontos ez a jelenet mert innentõl kezdõdött el a nyílt harc közöttük, ekkor mondták ki hogy létezik a Cemre-ügy. Güney életében pedig azért meghatározó ez a történés, mert ekkor döbbent rá hogy soha a büdös életben nem fogja tudni visszafizetni a testvérének az adósságot. És ezért kezdte el még jobban gyûlölni Kuzeyt. Ez színtiszta pszichológia, azért gyûlölte és kereste Kuzeyben a hibákat, hogy csökkentse a saját bûntudatát, fájdalmát. És ez a gyûlölet lett a veszte. De ezt a gyûlöletet maga Kuzey kényszerítette ki mert képtelen volt felmenteni Güneyt.
maryriddle 2015 jún. 16. - 11:55:44
(68/760)
" Hogy a buta lányát Güney szerette és ki akarta volna emelni onnan ahol volt azt sem vette észre nem értékelte. "
Na igen. Én csak a kettõsmércén húztam fel magam megint hogy Handant hogy lenézték fb-n is... Mert ok hogy Handannak nincs igazi oka így gyûlölni Cemrét de Gülten gyakorlatilag ugyanezt csinálta Güneyel. És megjegyezném amikor Güney Cemrével járt Handan nem nehezményezte hogy az egyetemista okos fia egy pincérnõt akar feleségül venni, sõt sokáig kedves volt Cemrével, az eljegyzésnek is hogy örült. Gültennek viszont nem tetszett hogy a nagyrabecsült lányának akinek legnagyobb értéke a szüzessége volt , tanult, mûvelt, jóravaló pasija van. Mert "majd számolgathatod az aprókat." Ki lett volna méltó hozzá szerinte? Nem tudom hol olvastam már olyan véleményt és talán Gülten maga is mondta hogy elõre látta Güneyben a rosszat.... nem tudom miben nyilvánult meg... A másik ugyanilyen dolog hogy Gültennek bezzeg rosszul esett hogy Ebru nem tartja méltónak a fiához Cemrét...
Csak hát Gültennek mindent el kell nézni, felejteni mert õ Cemre anyja és mert õ a fõ komikum forrás a sorozatban de leginkább a legidegesítõbb elem....

Kuzey jól bánik a nõkkel :-)) Ezen a kijelentésen a mai napig nem tudom túltenni magam. Meg ez is ahogy Demetet pesztrálja. Ez a jól bánás hogy lefokozza a halott barátja menyasszonyát egy 5 éves kislánnyá akinek nem lehet saját magánélete mert akkor Kuzey jön és pusztít. És a vicc hogy még Demetnek és Serefnek kell szabatkozni meg Kuzey áldását kérni. Gyakorlatilag a sorozat szinte elismeri hogy Kuzeynek bármennyi igazsága van ebben a dologban. És Demet még megtiszteltetésnek veszi hogy a nagy Kuzey megbocsát neki és elfogadja a kapcsolatát. Nevetséges. Annyira elfogadja hogy még az eljegyzésükrõl is szó nélkül le akar lépni... Kuzeynek kellett volna szinte térden állva bocsánatot kérnie Demettõl és Sereftõl. De hiába mondják hogy Kuzey fejlõdött, lényegében majdnem ugyanolyan vaskalapos idióta a sorozat végén is mint az elején.
Ja és Güney a szemét mert neki meg nem esik neki jól együtt látni a testvérét és az exmenyasszonyát :-)) Csak Kuzey ököélell válasszt szét egy párost amihez semmi köze, Güney meg "lelki terrorral" :-)

Ja fb-n jó kommentek vannak. Ez a Baris béj szerintem se rossz, de az az áradozás ami ott megy,.... nem gondoltam volna, de szórakoztató amúgy :-), már jó hogy nem csak a szemellenzõs sablonszövegek és Kuzey áradozások mennek.
Egyébként mintha azt vettem volna észre hogy a Baristák zömében mind fiatalok, ami érdekes mert Puding idõsebb mint Kuzey és azt gondolná az ember hogy a fiatalok jobban odavannak egy kék szempártól és kockahastól.
De ez az mutatja hogy van remény, önérzet a jövõ nõi generációjában... Mármint nõként engem konkrétan sért Kuzey nõkhöz való viszonya és az hogy a nõknek ez tetszhet akár a filmben akár képernyõn keresztül... Fõleg Magyarországon, mert még a törököknél....
maryriddle 2015 jún. 15. - 23:04:30
(67/760)
Üdv újra a fedélzeten Adri :-)
Miért is lettél pénzéhes õsanyán? Annyira kíváncsi vagyok egyébként hogy akik lenézik a sorozatban a nagyravágyókat azok a való életben mennyire anyagiasak.
Hoztam neked egy képet. Nem tudom felfigyeltél-e erre a nézésére kis Kuzeynek a tesó homlokának megsebzése elõtt?
Vajon miért nézett ilyen "gonoszul"? Rendezõi utasítás volt és ki akartak fejezni vele valamit vagy önkényesen döntött így a színész kölök, vagy csak mindenképpen beleakarták szõni a forgatókönyvbe a Bugra homlokán lévõ vágást ha már úgy is ott van?

Büneyisták ja, csak ez nem vicces viszont a Buzey nagyon is.

Várom a doktorit Kata :-) Ez a videó erõsen erotikus, feszíted itt a húrt, az erkölcsrendrendészet mit szól. Hát ha még majd itt mélyebben belemászunk "a sorozat szexistene" férfiasságába :-)))

Én majd a mûbalesettel és lehet hogy Simayal készülök egy kisdoktorira, ez a kettõ is nagy vesszõparipám és nagyban meghatározzák a Buzeyel szembeni ellenszenvemet.

Majd holnap még jövök a többivel ma már nincs erõm.
maryriddle 2015 jún. 15. - 12:57:35
(66/760)
Az is megérne egy analízist Demet miért volt féltékeny a Kuzey-Ali kapcsolatra. Ami még érdekelt volna hogy a török börtönökben milyen a hõmérséklet, hogy kezelik a szépfiúkat, Ferhatnak miért lett mániája Kuzey, Kuzey miért pont oda szúrt ahová (freud-i odaszúrás volt-e?) mert ide is vissza lehetne vezetni egyet s mást Büzeyünkkel kapcsolatban. :-)))

Na tényleg izzítsuk be Mr. Dimple jachjának motorját, már látom a távolból az erkölcsrendészetet lobogó fáklyáit, vasvilláit, félmeztelen Buzey transzparenseit.



Bírtam a mai részben ahogy a közutálatnak örvendõ Handan asszony piszkálta Cemrét, Gülten is enyhébb fokon de ugyanezt mûvelte régen Güneyel amikor Cemrével járt.... Jeligénk: kettõsmérce.
maryriddle 2015 jún. 14. - 23:49:46
(65/760)
De hát mi nem meztelen hátat kértünk ezt kéne felfogni! Egyébként Cemrének is megmutogatták kicsit a hátát amikor a nászéjszakán. Sokáig csodálkoztam hogy mi ez a merészség ezzel a túlfûtött jelenettel, hogy merik csúnyagonosz kéjenc Mr. Dimple-vel letapperoltatni az agyonféltett fõhõsnõt, aztán rájöttem hogy hát persze, ez is Cemre fedhetetlenségét nyomatékosította (vagy hogy tényleg van valami gond a hormonháztatásával). Ece: Te, Melek, szerinted hogy emeljük még magasabb szintre erkölcsileg a múzsát? Melek: Egyszerû, csináljon idiótát a férjébõl a nászéjszakán! Ettõl lesz tiszrességes egy asszony. Cseles.
Na bezzeg Buzeyünknek (meg kellett néznem, hogy a k és a b betû mennyire vannak közel egymáshoz, de nem elütés történt, megnyugodtam - visítok :-))) tudták mutogatni a kockahasát az elsõ évadban rendesen, rendszeresen. Nem tudom férfiaknak mennyire szabad áruba bocsátani a testüket mit ír errõl a Korán. Mondjuk amilyen buzeyes képei vannak Kivancnak fiatalkoráról, háááttt :-)))
Kuzeyben is érdekes erkölcsök vannak, tabu a szex de hogy gyakorlatlag szembe köpték a házassági (Cemre-Baris) és a családi (Kuzey-Güney) alapelveket is az nem baj, gyõzött a szerelem, hurrá, holott a muszlim attitûd alapja nem éppen a szükségletek háttérbe helyezése lenne? Nem tudom csak kérdezem.
A langyi szerelem amúgy nem gáz (pl. Demet - Seref tökjó) csak az a gáz ha a langyi szerelmet mindent elsöprõ szerelemnek akarják beállítani kivéve ha aszexuálisokról szól a sori, (ez is egy jó alternatíva a 3. évadra, egy aszexuális házaspár története, mûvészfilm Oykü Karayelel :-))
Még olvastam õsanyán hogy Cemre szégyelnõs és tapasztalatlan (pedig Güneyt elég tapasztalattal csókolta) azért ilyen. Tényleg milyen szégyellõsen futkosott Kuzey után, ugye? Fõleg amikor a Samusnba is utána ment. Különös egyébként hogy Güneytõl a pasijától, mennyire óvta Gülten a lányát pl. nehogy birizgálja Antáliában, de hogy Kuzey esetleg kompromittálja a frissen elvált leányát miközben napokig full kettesben vannak az nem volt ciki az erkölcsrendõr anyukának.
Amúgy én itt ledér európai nõszemélyként még sose csókoltam le a sógoromat mint ez a szégyenlõs lány:-)) Bár még az volt a legszexibb jelenetük.
De lehet tényleg bennünk a hiba, nem vagyunk elég kifinomultak a szerelem eme mûvészi ábrázolásához vagy hatásvadászathoz, kinek mi.

Ja igen Demetet is eléggé tisztára mosták. Szexelõs, veszekedõs vagány lányból csináltak nebáncsvirágot, de hát méltóvá barátnõvé kellett tenni a Múzsánkhoz. Serefet én is bírtam, de nevetséges hogy tökös nagyhangú rendér létére, szinte haptákba állt a kis takonypóc Kuzeynek, de miért?

Még mindig nem volt erõm belenézni az uccsó részekbe. Biztos hogy Burak ölte meg Barist? Nekem ez nem tiszta, nem is emlékszem hogy volt már.

Amit még feldobnék témának ha van erõtök, kedvetek, idõtõk: a mûbaleset avagy a lelki terror magasfokon, bemutatja Kuzey Tekinoglu a naiv bárányka. Most kicsit felhúztam magam az õsanyás véleményeken ezzel kapcsolatban...
maryriddle 2015 jún. 14. - 13:40:52
(64/760)
"a Ferhát- ügy mai napig unsolved néven Seref detektív szekrényében van. Kuzey még fehérebb pofikájú legyen. "

Szerintem is. És pár gondolat ezzel kapcsolatban mert ezt sose értettem. Nem vagyok jártas a jogban, de, amit Kuzey elkövetett az nem gyilkossági kísérlet akárki is követte el végül a gyilkosságot? Mert végig a gyilkost hajkurásszák de a gyilkosság gyakorlatilag önvédelem volt vagyis Kuzey, Cemre életét védte. Viszont maga a tény, hogy Kuzey az erdõbe csalta Ferhatot az elõre megfontolt gyilkossági kísérlet? És ez nem büntetendõ? Ugye, amikor Baris feljelentette Kuzeyt, akkor azért engedték ki mert Deniz apósa magára vállalta (ez is mekkora poén, Jókainál nincsenek ilyen fordulatok), de ez mit változtat azon hogy Kuzey meg akarta ölni Ferhatot? És kijátszotta a rendõrséget? Akár bûnpártolásért is elítélhetnék mert nem szólt róla, hogy a körözött Ferhat Iszambulban van, nem?
És eleve Kuzey az igazság, tisztesség harcosa nem mondta el, hogy õ csalta csapdába Ferhatot? Hazudott a rendõrségnek? Hát ilyen ez a Kuzey? Nem kérdezték meg hogy miért volt az erdõben? És itt megint bekacsint az SNCG-ügy, õt ne jelentse fel csúnyagonosz Baris gyilkossági kísérletért, de õ börtönbe küldené a testvére családját egy kis fehérgalléros bûnözésért....

Az iránytûs ajándék nekem is tetszett mint ötlet. Csak azt nem vágom Baris miért nem törte szét, minek õrizgette? Legalább ezt az elégtételt meghagyták volna neki, de persze kellett az a kémiától, elfojtott erotikától duzzadó jelenet ahogy Kuzey visszateszi Cemre nyakába a láncot :-))

Amúgy õsanyán megint mi vagyunk a nyugati filmeken szocializálódott szexmániákusok, akik nem elég kifinomultak hogy érzékeljék ezt a finom "kémiát" itten. Nem tudom hányféleképpen kellene még elmagyarázni, hogy nem a szexet és nem is a kéjenc nézéseket hiányoltuk...

Napraforgó is elég "sötét oldalas" vagyis nem elfogult, érdemes elolvasni amit Simayról írt, nagyon nagyon igaz.

Hosgeldiniz, Adrienn, már hiányoltunk köreinkbõl :-))

Na majd még jövök, még mindig nem jártam utána minden elvarratlan szálnak.
maryriddle 2015 jún. 14. - 10:51:26
(63/760)
Ez a párbeszéd a maffiózó hapsival a mai részben, istenem, de szánalmas. Itt egy 40 év körüli pasi és a takonypóc Kuzeyt bátyámozza, aki megtérítette õt és milyen jó már ez a becsületes élet jött rá 40 évesen, a feleség is Kuzey bátyánkért imádkozik a gyerekek is jóvannak. Nem elég minden téren felemelni Kuzeyt még ezt is bele kellett szõni, õ gyilkosokból, bûnözõkbõl csinál becsületes, dolgos embert.
Annyira nevetséges hogy maffiózokkal cimborál, közben Güney szégyellje magát hogy asszisztál a Sinanereknek :-))) Az a sokat emlegetett kettõsmérce...

Illetve még Cemre viselkedése a mai részben..... a tehenészlány az úri társaságban.
maryriddle 2015 jún. 13. - 18:58:50
(62/760)
Még Barissal kapcsolatban valami: DENIZ. A legnagyobb hülyeség a forgatókönyvírások történelmében. Egy romantikus regényben nincsenek ilyen váratlan fordulatok.

Valaki magyarázza meg nekem, hogy miért utazik Londonból, Isztambulba egy fiatal, gazdag nõ hogy egy vadidegent kövessen, fotózzon hogy a késõbbiekben majd az apja majdnem megölõjének segítsen? Mert mégis csak az apja volt.
maryriddle 2015 jún. 13. - 18:50:50
(61/760)
Szélsõbalosságról még ami eszembe jutott. Szinte minden gazdagot legyilkoltak, az egész sorozat azt sugallta hogy a nagyravágyás bûn, a gazdagok a csúnyagonoszak, a munkában két leglustább, anyagiakban a két legérdektelenebb szereplõé lett a happy end.
És mit lett a sorozat vége? Kuzey a tanulatlan, érdektelen barbár, aki azt se tudja mi az a bruttó, nagymenõ üzletember lett aki az újságok címlapján szerepel!! Háháháháhá. Elképzelem egy üzleti megbeszélésén vagy egy sznob fogadáson :-))))
Akkor mi a tanulság? Mit akar sugallni a film? Most jó dolog a gazdagság vagy nem? Vagy csak akkor ha munkában mások által elõre lökdösve (Baris, Can, Sekip), síkhülyén válsz dúsgazdaggá? Ha ennyire megvetette a forgatókönyvíró a felsõ tízezret, akkor miért nem maradhatott Kuzey szegény pék? Úgy nem lett volna ugyanilyen boldog?
Én speciel hányok ahogy kiszáll abból a kocsiból a napszemcsijében a kis takonypóc aztán átkarolja az asszonyt (pííí mennyi kémia volt abban az érintésben is!) mint egy nagymenõ.