Téma: Batman

2/10
Norhytm 2022 márc. 14. - 00:10:06 2/10
(23/123)
Kb olyan volt mint a disney-s star warsok... meg az új mátrix.. Hogy erre most vajon mi szükség volt... A jó fim úgy indul, hogy szivesen megnézném többször újra..
Hát ez 3 óra szenvedésvolt amit az életbe nem néznék meg többet... (úgy mint az előbb emlitett kataszrófákat sem..)
10/10
Rea10 2022 márc. 13. - 06:44:43 10/10
(22/123)
Nekem 10/10.
Nagyon tetszett a C.Bale batmane is , de ez teljesen más, nem is tudom összehasonlítani.
A hangulata,a zenéje, a színészek, mind szuper!
7/10
rekszem 2022 márc. 12. - 23:44:43 7/10
(21/123)
Moziban nem volt rossz élmény, bár baromira hosszú a 3 óra. A komolyan vett Batman meg csak azért fura, mert a csávó farsangi maskarában nyomja amúgy, ami valljuk be, elég idióta dolog. A film amúgy működött volna Batman nélkül is, a személye lehetett volna akár egy tökös nyomozó is kb.
9/10
lukenukem 2022 márc. 10. - 21:37:21 9/10
(20/123)
az előzetes várakozásaimnak megfelelően elképesztően tetszett a film! amikor az affleck féle önálló batman moziból végül az lett, hogy matt reeves új címszereplővel, új forgatókönyvvel és főleg új megközelítéssel készít teljesen önálló mozit, akkor még nem, de ahogy jöttek a casting hírek, már sejteni lehetett, hogy ez egy különleges film lesz! én a kezdetektől tudtam, hogy pattinson egy krvajó választás egy fiatal batman szerepére, és egyáltalán nem csalódtam. határozottan az egyik legjobb 30-40 közti színész jelenleg! persze alapvetően nem kellett sokat játszania, de az a sok finomság, amikor nem csak egyhangúan néz, az bizonyítja, hogy jól közelítette meg a karaktert. és hát igen sok filmben bizonyította, hogy remek színész. nekem még john turturro nagyon tetszett, mert főleg vígjátékokban láttam, és krva jól állt neki a maffiafőnök szerepe. paul dano azt hozta amit vártam. ha pszichopatát kell játszani, akkor ő a legjobb a szerepre, miközben bármit eljátszik és elég jó forgatókönyv író is. de a casting tényleg hibátlan volt. collin farrell miatt én várom az önálló pingvin spinoff sorozatot. ahogy a jeffrey wright féle gordon-t is. ez a része telitalálát, nem lehetett mellélőni.
ami nagyon tetszett benne az a hangulata. egyetlen egy batman filmnek se volt ilyen nyomasztó hangulata, amit a zene tökéletesen festett alá. az operatőr számomra a következő roger deakins. már a dune képei is lélegzet elállítóak voltak (jelölték is azért oscar-ra), minden képkockát simán kitennék a falra, és pontosan ezt kaptam itt is. elképesztő játék a fényekkel, a sötétséggel, a lágy világítással, pont ahogyan gotham-et ábrázolni kell. és a beállítások is nagyon tetszettek. amikor kellett sejtelmesen, keveset mutatva, amikor meg full-ba, és sokszor alkalmaztak hosszú snitteket is. és ami számomra különlegessé tette ezt a filmet, hogyha belegondolunk, akkor a batman filmekben pont a denevérember volt a legkevésbé érdekes karakter, a legkevesebbszer őt láthatjuk a filmben. (kivéve mondjuk a batman kezdődik) sokkal izgalmasabbak a gonosz karakterek. a filmek többsége is eddig erre fókuszált, hogy a negatív karakterek motivációit, és mesterkedéseit mutassák be jobban. itt viszont mindennél többet lehet látni batmant kosztümben, és ehhez képest kevesebbet a gonosz karaktereket. a cselekmény elsősorban ott játszódik, ahol a denevér van. (ez azért nem mindig volt igaz az előző filmekre) a batman lehet sokszor igen jó akciófilm volt, vagy thriller, de most egy igen élvezetes krimiként álmodták meg. ahol a nyomozóval együtt ismerjük meg a gyilkost, annak indítékát, nagyobb tervét. de ehhez az kell, hogy a nyomozóval legyünk folyamatosan. egyik batman-t se így közelítették meg, de ez nekem nagyon tetszett, mert jó hangulatot is teremtettek mellé, krva erős képekkel. persze kiváncsi vagyok, hogy mennyire tudják ezt a felépítést és hangulatot megtartani egy esetleges folytatásban. mert elsütöttek erre utaló dolgokat a filmben is, és nyilván elég jól megy a mozikban is. de, hogy ez a nyomozósdi így fog-e működni, vagy megtartják ezt ilyen formában... megtudják-e tartani(?) az egy nagy kérdés számomra!
azért pár negatívat is tudnék mondani. pl a hossza. én élveztem, de tényleg sok. a hangat miatt jót tesz neki, de fél órát biztos ki lehetett volna belőle. és biztos vagyok benne, hogy ez elriaszt sok nézőt. akikkel mentem megnézni, azok közül volt, aki a végén már meccs összefoglalókat nézett. (nem való mindenkinek a film) ahogy az is, hogy mennyire másként ábrázolják, mint eddig valaha is. ez a film nem egy tipikus, megszokott képregény adaptáció, teljesen más az eddigi dc filmek, és köszönő viszonyban sincsen a marvel filmek szórakoztató akció és cgi orgiáival. és biztos vagyok benne, hogy ma egy ilyen filmet, legyenek ilyen jó szereplői, rendezője, operatőri munka, jelmeztervezés, stb. nem lehet blockbusterként moziba vinni, ha nem képregény adaptáció! és lehet engem se vinne be... ami szomorú, de igaz.
olvastam, hogy valaki a hetedik-hez hasonlította. igen találó hasonlat! a hangulata megidézi, ahogy a nyomozás is.
én ajánlom azoknak akik szeretik a karaktert, bár őket megfogja osztani. és azoknak is, akik szeretik a krimiket, szeretik a sötét tónusú nyomasztó mozikat, akár szeretik a batman filmeket, akár nem! és persze nem lehet elmenni a zseniális nolan filmek mellett sem. én azokat nagyon szeretem! a forma bármely filmjét! és én inkább az az ember leszek, aki nem fogja rangsorolni, mert nagyon más. a nolan féle az sokkal jobban fogyasztható a nagyközönség számára, ez talán kevesebb embernél fog betalálni, mert eddig ez a zsáner (noir-krimi) nem volt központi tematikája egyetlen blockbuster szuperhős filmnek sem. de akár lehetne... remélem megnyitja az utat, hogy más is alkalmazza ezt a megközelítést.
nagy élmény volt, várom a folytatást és a spinoff sorozatokat is.
6/10
gyereamozibabe 2022 márc. 10. - 18:09:37 6/10
(19/123)
pár szó a látványról: meghökkentő volt, hogy a magyar feliratokat CGI-vel belecsempészték a filmbe. A mobiltelefonok chatüzenetei, de még a padlóba belekarcolt szavakat is magyarul olvashattuk. Ez az egy ötlet volt emlékezetes a filmből. A többi már túl realista volt nekem. A maszk amolyan 'anyu varrta halloweenre".. az autó meg inkább a MadMax-be illett volna.
6/10
gyereamozibabe 2022 márc. 10. - 00:35:08 6/10
(18/123)
Unalmas, érdektelen. (moziban néztem sajnos) A Hetediket sokat emlegetik. Na ne. Ott konkrétan összecsináltam magam párszor, és a vége nagyot ütött. Itt semmi. Esik az eső, és valamiért drámai zene szól, de szerintem indokolatlanul. A Joaquin Phoenix féle Joker után azt hittem, hogy Batman is kap egy mélyebb sztorit, de csak hosszú nézéseket kaptunk, sztori nélkül. Szóval Nolan Fekete lovagja nincs veszélyben. Még mindig az a legjobb Batman film, még ha nem is veszi ennyire komolyan magát.
10/10
kid joe 2022 márc. 09. - 09:36:34 10/10
(17/123)
Mestermunka! Nagyon szeretem a jó hosszú filmeket, pláne, ha kihasználják. Itt nekem az első kb 15 perc a megszokásról szólt, hogy milyen Batmant is nézek, utána viszont teljesen berántott, és ott voltam ebben a fantasztikusan romlott és ótvar Gothamban. Elképesztő a film aurája, ritka, hogy ennyire beletaláljanak. Lassú az építkezés, eleinte klasszikus nyomozós film, valamit megtud, odamegy, ellenőrzi, megtud valamit, megy tovább. Imádtam!
Pattinsonnak nem kellett lejátszania a csillagokat az égről, de ezt perfektül hozta. Nálam ő lehet az új DiCaprio, befut egy nyálas szereppel, aztán évek során kiderül, hogy kiváló színész - persze neki azért kell még ezt bizonyítania. Szép volt DC, így tovább!
10/10
Spunk Ransom 2022 márc. 07. - 10:28:34 10/10
(16/123)
Legjobb Batman film, amit valaha láttam, pedig nagy rajongója voltam Nolen trilógiájának és Christian Bale-nek is. Le a kalappal Pattinson előtt. Masterpiece!
shoc 2022 márc. 06. - 21:45:13
(15/123)
Simán el tudom fogadni, ha valakinek unalmas.
Nem a megszokott tempójú Batman mozi.
Noir rajongók szeretni fogják.
Nagyon sokszor eszembe jutott a Hetedik c. film, miközben néztem.

Azt hiszem ez moziban jó igazán.

Az autóját kipróbálnám.
7/10
blood.1 2022 márc. 06. - 15:15:54 7/10 Előzmény Böhöm
(14/123)
jah hát akkor lehet engem hallottál xd
7/10
blood.1 2022 márc. 06. - 15:15:10 7/10
(13/123)
A film alaptörténete megvan, de sok esetben nem értettem miről van szó, ami problémás sajnos.
Mégegyszer meg fogom nézni. Az atmoszféra tetszett és jók a színészek.
7/10
Böhöm 2022 márc. 06. - 09:37:38 7/10
(12/123)
Amennyire hosszú a 3 órás játékidő, annyira keveset lehet mondani a történetről. Egyrészt mert nem túl bonyolult a sztori, másrészt meg azért sokszor sikerült zavarossá tenni a röpködő nevekkel, és sűrűn változó ki-kivel van és ki-kit irányít variálásokkal.
A látvány és a jelenetek maguk viszont tényleg profik, a hang is rendben van, összességében egyszer sem untam 3 óra alatt.
A teremből kifelé jövet hallva két 16-18 körüli srác beszélgetését, azt hiszem kimondták a film kritikájának legvelősebb összefoglalását: "Hú, ez fasza volt, csak totál nem értettem, hogy miről van szó!"
8/10
Trap 416 2022 márc. 05. - 09:08:02 8/10
(11/123)
Egyáltalán nem hibátlan film, viszont nálam valahogy így néz ki a Batman, amennyiben komolyan van véve. Ez az a fajta mocskos, esőáztatta, romlott Gothemi atmoszféra, ami a Nolan filmekből borzasztóan hiányzott. Az akciók is sokkal jobbak mint ott (Nolan a Tenet-re már megtanult akciót rendezni, a Batman trilógiában többnyire öreguras bunyók és hatástalan akciók vannak). Az egésznek a drámája is sokkal jobban átjön, még ha ez nincs is egyelőre túlságosan kibontva, remélhetőleg majd a folytatásban ez is nagyobb hangsúlyt kap. Mint élmény viszont maximálisan működik ez a film.
10/10
BReal85 2022 márc. 04. - 22:20:05 10/10
(10/123)
Premier napján este volt szerencsém hozzá. Ritkán moziba járóként mondhatom, hogy minden fillért megért. Nagyon tetszik, hogy bár anno az eredeti 4 részben és a Nolan-féle Batmanekben is volt valamennyi nyomozás, itt sokkal nagyobb hangsúlyt kapott. Az akciójelenetek zseniálisak, a hangok letaglózóak (ahogy felbőgnek a motorok és a Batmobile), Gotham pedig a Tim Burton-filmeket idézi, fantasztikusan néz ki. Pattinson remek a szerepben (ahogy az összes többi színész), Farrell elmaszkírozásán pedig az előzetesek után is tátva maradt a szám, egészen elképesztő munkát végeztek vele. A casting parádés, az összes mellékszereplőt remekül válogatták össze. Egyedüli kritika, hogy Alfred és talán Gordon kaphatott volna több időt. Ettől függetlenül nálam egy masszív 11/10, menjetek el minél többen megnézni, mert azon kívül, hogy briliáns a film, valószínű ez lesz Reeves első milliárd dollár felett termelő filmje is.
8/10
Zsolt Bakó 2022 márc. 04. - 21:04:37 8/10
(9/123)
Igen, ez egy szuperhős film sokadik aspektusa! Tudtam mire vettem jegyet! 3 óra gyorsan elrepült. A filmnek van sok jó, és néhány gyenge pillanata. Engem bevonzott, élveztem a hangulatát. Fiatal,nyomozos Batman bejött! Kapunk még néhány új információt Wayne családról. Más ùjat az összemixelt forgatókönyv és a rendező nekem nem mutatott de ez a korom miatt is lehet! 8 as alá!
vargafe 2022 márc. 04. - 16:59:20
(8/123)
Páros mozijegyünket elpasszolnánk, mivel mégse érünk rá elmenni szombaton este 18:30-kor (március 5-én) A Batman c. mozifilm szinkronizált előadására a budapesti MOM Parkban. Az ülőhelyek a leghátsó sorba szólnak középre.
Akit érdekel, írjon:
vargafe@index.hu
5/10
Adriamus 2022 márc. 04. - 12:15:09 5/10
(7/123)
Kicsit spoileres:


Magasabb, erősebb, okosabb es karizmatikusabb vagyok mint a Batman. És ez baj. Nagy baj. Batman legyen Bruce Wayne. Egy milliárdos, befolyásos, sármőr, aki erős, okos es talpraesett, hightech cuccokkal maga mögött. Akinek alig hiszed el, hogy vannak saját démonjai.
Ez az identitáskereső, depis, esendő vonal, aki alig tud arrébb tolni egy asztalt, számomra teljesen kiábrándító. Értem én hogy a kezdetekről, az útkeresésről, a szárnybontogatásról szól… de erre pont nem vagyok kiváncsi 3 órán keresztül. Gyarló esetlenségből bőven van elég máshol.


10/10
martonviktor01@gmail.com 2022 márc. 04. - 00:48:41 10/10
(6/123)
Ma láttam ezt a filmet, igazi bűnügyi akcio thriller, legjobb batman amit idáig láttam, egyszerre éreztem az Arkham játékok, és a 1990s évekbeli animácios film hangulatát, színészek + casting teli találat volt, az akcio jelenetek szuperül koreografáltak, a kamera beállások (operatőri munka) páratlan, gyönyörű képi világa volt, Gotham végre olyan volt amilyennek eredetileg kellet volna lennie, lepukkant, lezüllött korrupt, a hangok is nagyon rendben voltak, az a 3 óra fel se tünt, mer olyan hamar eltelt, egyszerűen imádtam, aki szereti Nolan munkáit annak is javaslom ezt a filmet Reeves kitett magáért én 10/10 adok rá!!!
2/10
fr33 2022 márc. 03. - 22:50:36 2/10
(5/123)
10/2
Ritka gyenge szereplők...gagyi kivitelezés.
A sötét lovag nálam 10/8, ez 10/2
10/10
Zsoltrrtsz 2022 márc. 03. - 22:06:02 10/10
(4/123)
Nekem nagyon tetszett.Robert Pattinson nem tartozik a kedvenceim közé de itt megállta a helyét.Ami tetszett hogy nem Joker volt újra az ellenfél.