Téma: Árva angyal

6/10
Alicante 2011 márc. 20. - 10:21:26 6/10
(19169/20489)
:-)))
Aki látta csak spanyol szöveggel láthatta, de a magyar nagyon együgyûre sikeredett.:-D
6/10
Alicante 2011 márc. 20. - 10:18:28 6/10
(19168/20489)
Sziasztok ezen az anyaszomorító napon!:-)

Ha nézem tovább a sorit valószínûleg hang nélkül, mert nem vagyok kíváncsi a "romantikus" csöpögõs dumákra meg Marichuy huza-vonáira. Nekem õk már hiteltelenek a producer jóvoltából. Ana Julia meg biztos lesz a 184. részig, fog még minket bõszen boldogítani!
Talán az utolsó részt hanggal együtt megnézem, mert ott tényleg aranyosak esküvõi ruhában. (Lehet, hogy lecserélték a producert?:-)
8/10
sorozatkedvelõ 2011 márc. 20. - 09:51:51 8/10
(19167/20489)
Én is megnézem,hiszen már csak 17 rész van hátra és itt a vége.
10/10
nuussi 2011 márc. 20. - 09:47:07 10/10
(19166/20489)
Mr én is nagyon várom. :) Már rég vártam ezeket a részeket. :)
8/10
sorozatkedvelõ 2011 márc. 20. - 09:41:15 8/10
(19165/20489)
Nagyon kedves vagy,hogy biztatsz bennünket,hogy most jönnek a romantikus részek,de A. J. is jön és már a karakterétõl kiráz a hideg.
fruzsanna12 2011 márc. 20. - 09:23:35
(19164/20489)
Ahhoz képest,hogy mennyire imádtam eleinte a sorozatot, most már egyre kevésbé érdekel....Pedig régen egész jól kitöltötte a hétköznap estéimet..Engem a legjobban Juan állandó csöpögõs beszéde zavar...hogy lehet ilyet írni egy férfinak?..már néha annyira nyálas dolgokat mond,hogy egyátalán nem romantikus,csak nevetséges...
NEkem régen az egyik kedvenc sorozatom a vad angyal volt,ahol szerették egymást, de Ivó nem mondta el napjában százszor (magában beszélve), azokat amik Juan monológjába bele vannak írva...NA mindegy..azért végignézem.:)
picigyongy 2011 márc. 19. - 21:56:59
(19163/20489)
Elõtte - utána 8 nappal...Megróttak ,hogy nem tudom, hogy szülinapot nem illik elõbb kívánni, csak aznap. BAromságnak tartom - de akkor nem vétettem ez ellen.
Volt tortád ? Nem kérdezem hány gyertyával....
picigyongy 2011 márc. 19. - 21:53:07 Előzmény Dina1987
(19162/20489)
Azt hiszem , hogy összefoglaltad a lényeget : egyet értek veled. Marichuy karakterével kapcsolatban :hebehurgya, temperamentumos , önálló - ezzel teljesen ellentétes amikor megvakul : utána egy lépést nem tesz segítség nélkül - nem csinál semmit, csak siránkozik. Forgatókönyv szerint így érdekesebb, mintha élné életét , de olyan , mintha szellemi fogyatékos lenne- fõleg Rafael mellett.
HA választanom kellene - lehetne...- akkor Omart választanám . kedvenc jelenetem -a fõcímben is benne van - amikor odaadja neki a csokor virágot . Ez olyan aranyos - nagyobb jelentõsége van , mint Brady állandó csöpögésének. -bocs...-
Hiányolom Ana -t....
picigyongy 2011 márc. 19. - 21:34:13
(19161/20489)
NAgyon boldog szülinapot - illetve kívánom, hogy ne csak a mai napod legyen jó ! Sok - sk napod, sok-sok éved !
fruzsanna12 2011 márc. 19. - 21:25:22
(19160/20489)
Köszi szépen.. A Maite számra gondoltam :)
fruzsanna12 2011 márc. 19. - 20:11:36
(19159/20489)
Sziasztok!

Lehet,hogy már kérdezték, és bocs, ha igén,és én megint felteszem a kérdést, de van egy szám , amit mostanság játszanak a sorozatban...Azt hiszem ezt is Maita énekli, de nem biztos..nem az Esta soledad, nem is a Contigo,hanem egy harmadik..tudtok segíteni?
Köszi :)
6/10
Alicante 2011 márc. 19. - 19:13:39 6/10
(19158/20489)
A s.zar idõ ellenére jól telt a nap társaságban, jó barátok között:-)
Azt mondják a meteorólugosok, hogy 10 fokkal is visszaeshet a hõmérséklet, remélem nem jön vissza a tél?

Ebbõl egy nagyon jó sorit lehetett volna összehozni ha a f.könyvíró(producer) nem akart volna még nagyobb falatot szakítani, mert elájultak a nézettségtõl.. az elbizakodottság meg soha nem vezet eredményre, de ezt õk soha nem fogják belátni helyette minket gyilkolnak az erõsen "megemelt" valósággal!
6/10
Alicante 2011 márc. 19. - 19:07:04 6/10
(19157/20489)
Szuper jellemzések, de én tovább mentem volna Marichuy és a Brady karakterével kapcsolatban.
Azért köszi ezt a részletes elemzést!:-)
Dina1987 2011 márc. 19. - 11:18:47
(19156/20489)
Szia itt is pocsék az idõ! Esik az esõ, kedvem sincs még az emeletrõl sem lekullogni.

Natalie érdekesen fogja fel ezeket, mert azért ha megnézzük az alaptörténet jó és ha nem indul el a mese világ és valótlanság felé ebbõl egy nagyon is izgalmas nem ilyen hosszú történetet ki lehetett volna hozni.
Dina1987 2011 márc. 19. - 11:16:49
(19155/20489)
Ha végig kéne menni a karaktereken és az õket játszó színészeken…hát…

Maite/Marichuy: Az elején szeleburdi és tudatlan lányka, kinek korát már eleve nem érti az ember. Hiszen ha több mint 20 éve hagyták el akkor minek neki gyermekekkel foglalkozó orvos és bíró? Elvileg már felnõttkorú nem de? Mondjuk viselkedését illetõen 5 évesre saccolom. Arról hogy ilyen kezdetben persze nem tehet, mert hát nem olyan neveltetést kapott, viszont valljuk be ez késõbb se igen változik. Hülye döntéseket halmoz hülye döntésekre. A színésznõt illetõen. Szerintem Maite jól alakítja ezt a szeleburdi, marimarra hajazó árva lányt és abszolút szerethetõvé teszi a karakterét, ha õt magát nézzük mint embert. A kedves személyisége sokszor átüt a karakterén. Meg is értem hogy sokakból színpátiát váltott ki.

Brady/Juan Miguel/Will: Jaj de sok neve van. Ha õt megnézzük a tipikus szõke herceg a történetben. Sármos, kedves, igazi hõs, nem ismer lehetetlen, naivságban szinte überelhetetlen kivéve talán egy-két szereplõt de azért az élbolyban van. Szakmai tudása sokrétû és teljesen megkérdõjelezhetõ, viszont mosolyától az utolsó pórnép tag is elfelejti a nevét. Mi más is kellene egy szõke herceghez? Max a paripa mert azért fehér lovon lenne az igazi, de hát õ ló helyett orvosi diplomák tömkelegével tör elõre. Legnagyobb probléma vele az, hogy a karakterébõl teljesen hiányzik a logikusság. Hiába kedves és gondoskodó, ha ezt mindenki irányába teszi a negatív szereplõk felé is mindjárt nem tûnik olyan nagyon gondoskodónak. Ami Willt illeti. Aranypofa. Az a fajta emberke aki csinálhat, mondhat bármit elnézik a karakterének a nõi nézõk. A férfiak persze szidják mint a bokrot de hát ennek ok okozati tényezõit reggelig lehetne sorolni!

Ricardo/Nagyapó: Na a Brady mellett a másik kiismerhetetlen karakter. A nagy kemény bíró, aki dróton rángatja a családot és ha valaki nem azt csinálja amit õ mond mindjárt elõkapja a virgácsot és irgum-burgum. A bíró, aki elvileg az utcára kitett gyerekek ügyeiért is felel, ellenben saját szakmájának ellentmondva a lányát lenézi a viselkedése miatt. Már nem azért de ki miatt került az utcára? Részben a nagyapó hibája amiért annyira tökös legény volt annó, hogy simán hitt a szüleinek és elhagyta a nejét. Jelentkezzen aki nem lát a történetben Brady szerû vonatkoztatásokat? A másiiik ami felett nem tudok napirendre térni. A zsiráf befogadása. Pont egy bírónak nem jut eszábe dns tesztet csináltatni mikor meglátja? Ricardo remekül játszotta a mogorva apát és embert. Simán adtam volna neki ezért a pokróc jellemért egy primer actor díjat.

Helena/Ceci: A bíróúr angyali felesége, kinek már megint csak egy hibája van, de az aztán orbitális. Gyerekelhagyás! Jó persze védjük meg azzal, hogy beteg volt, haldoklott stb…De banyeg legalább a pap nevét jegyezte volna fel, vagy állt volna hozzá úgy hogy talán túlélem. De neeeem! Pozitív gondolatok hiányában, babuci lepasszolás majd aztán férj visszafogadás. Nem értem Patrició hogy nem vette észre, hogy a neje hetente legalább hatszor sírja álomba magát és sokszor szomorkodik. Nagyapó éleslátása ugye…de most Cecirõl van szó. Cecirõl, aki már elsõ pillanattól fogva szimpátiát vált ki a többi szereplõkbõl. A finom úri nõ, aki full naiv és hagyja magát a férje által elnyomni kezdetben. Persze végül elõjön belõle az igazi éne és megláthatjuk, hogy valójában nem a nagyapó irányít hanem Ceci csak okosan és csendben. Vagy ha ezzel nem ér célt akkor jöhet a kitörök a hallgatásból rész. Helena nem elõször játszott ilyen elhagyom a gyereket szerepet. Érdekes módon ez volt a harmadik alkalom és mindhárom esetben teljesen más háttértörténet kapott és más személyiséggel ruházta fel a karakterét. Végül persze mindbõl elõbújik õ maga. A varázslatos személyisége, az apró gesztusai amik ha valaki látta már másban tudja, hogy igen ez nem a karakter hanem inkább õ maga. Azt hiszem nem véletlen hogy az emberek többsége azonnal megszereti, vagy legalábbis felkelti a figyelmét a játékával.

Laura/Onelia: Itt ment talán végbe a legnagyobb változás. Hiszen Onelia kezdetben önzõ volt, gögös de ha jobban megnézte az ember rájöhetett hogy emögött inkább a lánya iránti szeretet bújik meg. Hiszen végig segítette Vivianat, nem fordult el tõle akkor sem mikor rájött a hazugságaira, mert õ volt az anyja. Ez jó példa lehet nála is és Cecinél is, hogy a gyerekeiket elõtérbe helyezik és vidik mindenkitõl. Legyen az szerelem, ellenség, bármi. Laura sok év után tért vissza ebben a szerepben, de nagyon jól tette, hogy a színházat újra egy telenovellára cserélte. Láthatóan élvezte a szerepet, mert õ aztán minden oldalról megközelíthette gonoszka is volt, aztán a legnagyobb védelmezõ. Õ is egy abszolút szerethetõ karakter vázolt fel.

René/Omar: Nem egy hálás szerep Omaré, mert Bradyvel szembe állítani. Jó mondjuk én egybõl billentem René felé, de én elfogult vagyok vele az epda és a ramona óta. Az õ karaktere is olyan se ilyen se olyan. A doki aki megvan áldva hasonló elvakultsággal mint az egyes számú szõke herceg! Nõkben bízni mindenekfelett, nem látni azt ami nyilvánvaló folyamatosan! Szegény gondolom azóta is késsel a párnája alatt alszik, hiszen Blanca kigyógyult? Elvileg ki, na de a Brady kezelte szóval én azért kicsit félnék. Renét mint már mondtam imádom és rajta is látszott, hogy nem most kezdte és nem ez volt az elsõ szerepe, ha tényleg hálátlan egy szerep is volt, mert ki pártolna el a Bradytõl René miatt. Rajtam kívül persze! :-)

Blanca/IVette/Maya: Pszicho dadus akit esküszöm egyedül csak a fõhõsünk alkalmazott, mit dadus. Karakterében nem értettem, hogy ha ennyire félt magától és a másik énétõl miért nem vonult be önszántából valami klinikára? Jó persze akkor ki döfködte volna a népet! Logikus!
7/10
suxel 2011 márc. 19. - 11:15:37 7/10
(19154/20489)
Igen a 195 rész már nekem is sok! Szerintem kár elnyújtani egy sorozatot! Az a jó ha pörögnek az események! Már én is úgy vagyok vele, na már kevesebb, mint 20 rész, ha már eddig néztem (vagyis több, mint a részek 2/3át), akkor azt már kibírom!
Sokkal jobban megbarátkozok egy 90-130 rész közötti sorozattal, habár azokban is tudnak barmolni dolgokat!
Ha sori jön utána megint: remélem egy rövidebb és hitelesebb és pörgõsebb! De végülis ez is elment egynek az ismertebb színészek miatt, jah meg Maitet megkedveltem! Viszont mégegyszer nem bírnám végigülni! :D
6/10
Alicante 2011 márc. 19. - 10:36:45 6/10
(19153/20489)
Neked is jó reggelt!:-)

Pontosan így van! Láttam már sok szappanoperát, de ez majd mindegyiket veri hiteltelenségben.
A szereplõgárda kíváló, de a "történet" minden élvezetet elront. Ennél még a Betolakodó, Paula Paulina, Esmeralda is jobb volt nem beszélve a Titkok és szerelmekrõl, Rubiról, En nombre del Amorról. Azért vannak ezek között jók is!

Ezt valóban ha már elkezdtük végigszenvedjük, legalább ki tudjuk a sok hülyeséget elemezni:-)

Jól vagy Dina?
Pocsék idõ van!
Ráadásul dél körül jelenésünk van...
Dina1987 2011 márc. 19. - 10:23:14
(19152/20489)
Jó reggelt!

Hát igen pont ez az, hogy nagy százalékunk már csak azért nézi, hogy ha már eddig végigszenvedte akkor már megnézi a legvégét is. Másik felünk egyes szereplõk miatt. De nagy többség kötve hiszem hogy a történet miatt lesi megszállottan.
6/10
Alicante 2011 márc. 19. - 10:11:07 6/10
(19151/20489)
Egy szappanoperának is kell egy kis valóságtartalom, mert ha nincs akkor a mûfaja: mese!
Az elnyújtásból eredõ hosszabbítás nem érdekfeszítõ hanem tömény bugyutaság és a fõszereplõk lejáratása! Ez nem figyelemfelkeltõ hanem bosszantó!

A gonosz AJ még véletlenül sem leplezi le JM-t, ez is hihetetlen, de be kellett fognia a száját a hosszabbítás miatt, a többieknek úgyszintén.
Mese a farmerban szülés is, ezek szerint AJ-nál az újszülött a torkán jött ki? (Ez még mesének sem jó!)

Egyébként egy komoly weboldalon írták, hogy a vakangyal az USA-ban csúnyán megbukott, vajon a németek, angolok, franciák megvették?...és ha igen milyen a nézettsége?

Elhiszem, hogy a mexicoiak körében népszerû volt a sorozat, hisz ott a pórnép mindent bevesz, de nálunk is nagy a nézettség, mondjuk a statisztika azt nem mutatja ki, hogy a nézõkbõl hányan csak Maite és Will miatt nézik és egyáltalán a millió nézõbõl kinek tetszik és kinek nem...
A megszállott tiniknél és öreg nénikéknél
biztos sikere van, szerencsére ebben a topicban majd mindenki hitelesen mondta el a véleményét annak ellenére, hogy nézi!
horse tina 2011 márc. 19. - 09:55:41
(19150/20489)
ez egy szappanopera és itt az a lényeg hogy mindent össsze kuszáljanak hogy minél érdekesebb legyen a sorozat azután kezdik ezeket kibogozni magyarul sok bonyodalom legyen egy sorozatban és annál érdekesebb. És minél több következménye van felkelti a nézõk figyelmét monduk ahogy te is montad hogy marichuy akar látni aztán nem akar látni ez egy pont ilyen példa. de ezt a sorozatot eredetileg 100 részesnek tervezték de miután megnõtt a nézetsége ezután növelték a bonyodalmakat.