Téma: Árva angyal

7/10
Violeta 2011 jan. 06. - 18:46:49 7/10
(16709/20489)
"...Itt szeretnék egy költõi kérdést feltenni! Mert az ajtó elõtt még mindig szunyál a Brad! De reggel mikor kijött és elaludt a másik oldalon volt. Most alvajáró vagy mi van?..." - ezen nevettem a legnagyobb :D ezt most meg is nézem :P
Dina1987 2011 jan. 06. - 18:37:56
(16708/20489)
Ezek a kedvenc részeim voltak! :-))) Imádtam írni meg kritizálni! Logikai buktató minden jelenet! :-)
7/10
Violeta 2011 jan. 06. - 18:34:40 7/10
(16707/20489)
Anyám ezeket a szövegeket amiket itt lenyomatsz hát nem semmi imádom olvasni :D
Hope7 2011 jan. 06. - 18:33:46
(16706/20489)
Köszi! :D
Dina1987 2011 jan. 06. - 18:31:18
(16705/20489)
7/10
Violeta 2011 jan. 06. - 18:30:39 7/10
(16704/20489)
Egyáltalán nem így szinkronnal nem annyira jön át az egész eredetiben sokkal jobb :D
Dina1987 2011 jan. 06. - 18:29:38
(16703/20489)
Most megzabálom az öreget!
Dina1987 2011 jan. 06. - 18:29:20
(16702/20489)
igen érdemes magyar után megnézni spanyolul hogy lássa az ember az érzelmi többletet is mert szerintem nem elég érteni.
7/10
Violeta 2011 jan. 06. - 18:28:26 7/10
(16701/20489)
Gracias már olvasom is :D De így magyarul nem jó ezek után mindig megnézem az eredetit most jöttem rá hogy eddig mit hagytam ki
7/10
Violeta 2011 jan. 06. - 18:27:24 7/10
(16700/20489)
Ohh de édes ez a mikulás :D
Dina1987 2011 jan. 06. - 18:27:18
(16699/20489)
a kövi ccea rész tartalma...127-128

spoiler

Na a tegnapi Ccea már nem volt sírós. Mondjuk szegény Marichuy megvakult, de hát ennyi lövés után várható volt, hogy lesz valami difije. Õ lesz mostantól a modernkori Esmeralda! Remélem Fernando Colunga azért nem fog befutni, mert a lovagokból már így is túljelentkezés van!
Ceci irtó édes volt mint mindig! Rekordsebességgel evett rántottát, hogy aztán spurizhasson befelé a lányához a kórházba. Marterionak közben mondta, hogy az öreget hagyják szundizni, mert a szegény nagyapó ki van fáradva. Majd azt árulja el nekem valaki mi a kimerültsége oka??? Vagy ez már a korral jár??? Candelaria pedig, amíg Ceci sebesben eltüntette a reggelijét, tacot hozatott magának, sõõõõõt a várakozási idõ alatt tudakolta a szentemtõl, hogy az asztalon lévõ virág ehetõ-e, mert ha igen akkor nekilátna annak, mert éhezik! Az õ pocijának nem jó ez az úri kaja!!!! Szerencsére Ceci megakadályozta a növényfogyasztást! Na ez egy nagyon vicces jelenet volt, fõleg hogy Marterio minden kajarendelés elõtt ránézett Cecire kb mintha azt mondaná: Asszonyom most komolyan??? Ceci pedig folyton bólogatott, hogy süket vagy anyám hozd a kaját!
Ezek után Ceci befáradt a lányához a kórházba. Cseppet teltház volt, mert szõke hercegekbõl nem volt ám hiány a kórteremben. Egyébként bírom Marichuy szobáját! A csúnya fehér falat, virágboltnyi mennyiségû csokorhaddal próbálják otthonosabbá tenni. Vajon ki küld Marichuynak cserepes mikulásvirágot??? Mert abból legalább hat darab van a kórterembe! Eszméletlen mennyire próbálnak utalni rá, hogy közeledik a karácsony! Már csak egy Felíz navidad ( boldog karácsony) felirat hiányzik a falról!
Na de ne térjek el az ébredezõ MArichuyról, aki a magához térés után sikeresen levonta a konzekvenciákat, hogy sötét van és nem lát semmit. Egészen kiborult szegénykém és az ember már el is kezdte volna sajnálni, ha a két kis kakas Brady és Omar nem vonják el a figyelmet azzal, hogy vitatkozni kezdenek a csaj ágya fölött arról hogy ki a hibás! Már vártam volna, hogy szkanderozni kezdenek Marichuy bekötött fején! Idióták! Aztán a Brady, egy gyere ki a hóra lendülettel kihívta Omart a folyósora mielõtt még szegény Marichuy ágya fölött esnének egymásnak!
Majd következett Ceci, aki gyors haza telózott hites urának. Alig váltanak egy-két szót és a szentemnek már csorog is a könnye és közli a mikivel, hogy baj van! A nagyapónak persze rögtön forogni kezdenek a berozsdásodott agytekervények és megszületik benne a zseniális kérdése: Meghalt??? Éljen a pesszimizmus!!! De komolyan…ennyi pozitív gondolkodású mellett nem is kell csodálkozni, hogy Ceci napi szinten süllyedt bele annó a depresszióba! Hogy lehet ilyet kérdezni? Meghalt? Neeeeeeeem! A szentem is háborogva olyat bele nooozik a telefonba, hogyha szemtõl szembe állnának ezért a kérdésért, most kapott volna a nagyapó egy sallert! Ceci nehezen találja a szavakat, amit egy ilyen sületlen kérdés után meg is lehet érteni! Aztán csak összeszedi magát! Marichuy...õõõõ...a lányunk ( ezt muszáj hozzátenni, hátha a nagyapó, na meg a tudatlan mexikói nép még nem lenne vele tisztában, hogy a csajt Marichuynak hívják és igen lány és igen Velardeek lánya!) ...megvakult! Mire az öreg felnõve szokásos értelmi szintjéhez visszakérdez! Azt mondtad, hogy megvakult??? Hát mi mást mondhatott volna? Felsorolta, hogy mit reggelizett nem? Ceci az a vicces fajta! Ajjjjjjjjj nagyapó...nagyapó már épp kezdené az ember megkedvelni erre játssza itt a süketet! Mondjuk az is látszik, hogy Cecim se sokat aludt mostanában, mert meséli hogy Marichuy nem látja a kisfiát! Hát igen… ez a nem látás dolog már csak ezzel jár. Nincs kivételezés, hogy van akit lát, van akit meg nem! Na mindegy! A nagyapó rekordsebesség alatt megemészti, hogy egy szem naspolyája Esmeralda szerepére hajaz és közli, hogy azonnal ott lesz a kórházba ééééés tényleg így van, nincs új jelenet! Gondolt egyet az öreg és már itt is van. Tuti a szánnal jött. Ahhoz még parkoló cédula se kell, hiszen milyen idióta bírságolná meg a várakozó Rudolfot???
Szóóóóóval belép az öreg és Ceci épp Juanitohoz gügyög. A baba imádnivaló, mint mindig! Ugyebár szokás szerint a nagyija kezében van, de Ceci arcát nem látja, így mikor a szentem elkezdi mesélni az eseményeket a nagyapónak, a kis prücsök azonnal nyújtogatni kezdi felfelé a fejecskéjét, hogy a nagyinak ne csak a hangját hallhassa, majd a teljesség kedvéért bele is cuppog Ceci mondataiba! Hát én imádom ezt a kölköt!! Jaaaaa és ki ne felejtsem… teljesen meglepõ módon a gyerek annyira nem szimpatizál a nagyapóval, ez abból is észrevehetõ, hogy az öreg Ceci vállára teszi a kezét, erre a pici lenyúl és megragadja az öltönyét olyan mozdulattal mintha azt akarná mondani, hogy teeeeeee fehérszakállú vénember, veszed le a ráncos kezed az én nagyimról!!!!!! Haláli! Aztán meg birizgálja az öreg szakállát! Ja mert ahhoz még kicsi, hogy a tapi miatt, a szakállán fogva rúgja ki a télapót a kórterembõl!
Ezután a nagyapó távozik, hogy beszéljen az orvossal. Helyette melegváltásként betoppan a kertitörpe verseny második helyezettje...Anselmo! Utálom ezt a papot! Most is szinte kiokítja Cecit, hogy az ami történt nem feltétlenül rossz és ha majd Marichuy visszanyeri a látását akkor tiszta lappal kezdhet, mert miden jobb lesz! Itt a ha szón van a hangsúly! Ha visszanyeri a látását...ha ez nem egy mexikói sorozat lenne…ha és ha! Túl sok a ha!!! Legalább Marichuynak perpillanat jó, mert még mindig szunyál, így csak Ceci kénytelen hallgatni a sületlenséget! Anselmo távozik!
Õ utána megérkezik a Braaad! Közben Marichuy is ébredezik, de nem ám a Bradet hívja! Nem bizony! Hanem anyucit! Ki mást? A brad különben is lapít a sarokban, így szegény kiscsaj azt se tudja, hogy a szõke hercege a szobában tartózkodik. Ceci szépen megitatja szívószállal, majd mikor Marichuy feljebb akar ülni az ágyát is feljebb állítja! Na jóóóóó csak Marichuy hiszi azt, hogy Ceci állítgatott az ágyon! Valójában Brad volt! Bár azt azért megnézném, hogy Cecinek mennyi ideig tartott volna mire megtalálja az ágytámla gombját! Miután megoldják az ágytámasz mizériát szegény Marichuy megkérdezi, hogy még meddig lesz vak??? A szentem orvosi diploma hiányában nem tud mit válaszolni! A kiscsaj pedig magát hibáztatja amiért megvakult, mert nem bocsátott meg egybõl anyucinak! Ez hol függ össze???? Ötletekben ez a lány a nagyapóra ütött az fix! A szentem persze azonnal próbálja leállítani a depresszió áradatot. Persze eredménytelenül…megtárgyalják, hogy Marichuy most, hogy haldoklott és ezért rábízta anyucira a kisfiát, megérti amiért annak idején Ceci hasonló indokok miatt elhagyta. Már mindketten sírnak és felváltva kérnek egymástól bocsánatot! Kb a beszélgetés elején kellett volna kapcsolni a Bradnek, hogy õ a szobában a felesleges harmadik! Mert azt ugye eddig nem mondtam, hogy a jóságos Bradi végig ott áll Marichuy ágya mellett és könnyes szemmel, megértõen hallgatja a lányok lelkizését! Kimenni??? Minek! Végig hallgatni azt ami rá nem tartozik??? Hát perszeeee! Az a mákja, hogy Ceci odavan érte és csak néha felnéz rá, hogy ejjj te még mindig itt vagy? Na de hála az égnek Brady lelki szemetese is gyorsan megtelik és mikor Ceci és Marichuy már legalább hat perce sír kihátrál a kórterembõl leül és elalszik. Csak nem a nõi csevely fárasztotta ki ennyire??? Erre nyugi lesz és a bent lévõk tudnak békésen traccsolni??? Nem-nem! Jön Omar!!!! Elsétál az alvó Brady mellett és szinte már vártam, hogy gúnyosan elvigyorodik amiért vetélytársa kidõlt az ébren lévõk sorából...de ezt nem tette meg ahogyan azt sem, hogy miután meghallja, hogy Ceciék nagyban sírnak, nem megy be a kórterembe!!!! Mert a kis taplója bemegy és persze, hogy õ se szól róla, hogy bejött! Ceci õt már azért egy csúnyább nézéssel üdvözli, mint a kint szundizó szépfiút! Na éééés csodák csodájára Marichuy nem pont Omar után érdeklõdik? Micsoda véletlenek vannak nem de??? Az eszem megáll és még vége sincs a napnak! Látogatóból volt bõven! Nem tudom számolta-e valaki, de már annyian voltak bent hogy ha a látogatók nagy része orvos lenne, egy reggeli konzéliumot simán lezavarhattak volna a Marichuy szobájában.
Omar távozása után most már tényleg lehetne egy kis nyugi! De neeeem! Nincs nyugi, nincs pihi, nincs az hogy elvileg tegnap operálták ergo látogatókat se kéne nagyon fogadnia. A következõ bûnös erre tévedt: Amador! A szegény szerencsétlent Ceci sem kedves nézéssel, sem kedves hanggal nem fogadja. Halál gúnyos a pasival! Gondolom már a hócipõje tele van azzal, hogy épphogy valaki kimegy, már megint nyílik az ajtó! Ki kéne raknia a mára bezárt a bazár táblát!
A sok látogató jóvoltából gyorsan telik a nap. Beesteledett és már tudom mi lesz az újabb csõd, ami miatt Velardék elveszítik a házukat! Candelaria ki fogja õket enni a vagyonukból! Ceciék érfóliázott konyhájában ül ez a remek nagyanyó és épp egy vekni kenyeret keneget szeletenként. Az egész pultot szendvicsek terítik be, Cande meg ezek mellett ül és falatozik.Na erre hazaért a nagyapó! Candelaria cseppet zavarban jön, de aztán ezt gyorsan leküzdi és már kínálgatja is az öreget, hogy neki is csinál egy szendvicset! De a mikik mikije visszautasítja! Hát ja a télapó bendõje nincs hozzászokva az ilyen snassz vacsikhoz, mint a májpástétomos pirítós! Bezzeg ha szaloncukorral lett volna kínálva! Ajjjjjjjjjjj
Ezalatt Ceci és Marichuy továbbra is elvan a kórházban. A vak hölgyeményre jótékony hatással van anyuci jelenléte. Már viccelõdnek is és Ceci a lánya teljes nevét mondja háborogva: Maria de Jesus ezen aztán jót elszórakoznak! Irtó édesek! Ezt a meghittséget természetesen megint megzavarják. Jön ugyanis ismét Omar! Ceci már kedvesen mosolyog rá. Tudtam én hogy lesz itt elõbb utóbb dejavu!!! Marichuy kéri a pasit, hogy vigye haza anyucit, mire Ceci komikus kézfelmutatással ellenkezik, hogy õ majd hív egy taxit Omar meg nyugodtan maradjon csak itt. Aztán megpuszilja a lányát és kimegy. Itt szeretnék egy költõi kérdést feltenni! Mert az ajtó elõtt még mindig szunyál a Brad! De reggel mikor kijött és elaludt a másik oldalon volt. Most alvajáró vagy mi van? Egyébként a szentem a szokásos ajtóbecsukási lendülettel sec-perc alatt elérte, hogy Brad felébredjen!
Jelenetváltás volt!
Na és most következik a rész, szerintem legjobb jelenete! Bár nem gondoltam volna, hogy én ilyet leírok, de Ceciék után a legaranyosabb a mikulások mikulása volt ma! Hát az-az ember! Kééééééééész!!!!!Megmozdultak benne a nagyapai érzések. Elkezdett gügyögni a babának, majd megfogta a kis prücsök kezét és azt mondta, hogy nagyon örvendek Juanito, én Patrició nagypapa vagyok! Bameg mikulás hat hónapos a gyerek inkább gügyögj valamit a jó ég áldjon meg! Na ezen perceket röhögtem! Szórakoztató egy ember ez a mikulás! Irtó édesek voltak a babával, fõleg mert a jelenetet a közben hazaérkezõ Ceci végigkuncogja a falnak támaszkodva! Majd, hogy azért õ is odamehessen a picihez dobbant egyet mintha most jött volna és mindent tudó mosollyal az arcán a nagyapóékhoz sétál! Az öreg hullára zavarban van mintha bûnt követett volna el azzal, hogy kedves volt a babához. Ébresztõ mikulás nem kell visszavonulni a torz északi sarkra!!!! Ceci ahogy melléjük ér nem zavartatja magát és a karjába kapja a csöppséget, akinek ez annyira nem tetszik mert a csörgõje meg ott maradt a mózeskosárban. Sebaj a harmadik nyöszörgésnél Helena mint tapasztalt nagyi kapcsol, hogy mi a probléma és a gyerek rögtön a kezébe is tudhatja a nagyipüfölõ eszközét. Mert hát mindig eltalálja vele Cecit. A nagyapó meg látva a jókedvet gyorsan elmondja, hogy valószínûleg a zsiráf cserélte ki a stukiban a golyókat, ez a hír mind Cecinél mind a babánál döbbent arcot eredményez! Cecinél ugyebár amiatt, amit az öreg mondott, a babánál viszont inkább a csörgõ leesése okozza az újabb nyûgösséget!
juan-ZSU 2011 jan. 06. - 18:26:53
(16698/20489)
az öreg micsoda lovag nagyon elkísérte Candét csak felállt
7/10
Violeta 2011 jan. 06. - 18:26:03 7/10
(16697/20489)
Jól elkísérte Candét :D
Dina1987 2011 jan. 06. - 18:25:26
(16696/20489)
remek ember! haha
7/10
Violeta 2011 jan. 06. - 18:24:27 7/10
(16695/20489)
Milyen rendes ez a miki hagyja beleélni õket aztán közli a rossz hírt :D
Dina1987 2011 jan. 06. - 18:23:29
(16694/20489)
a fene lekeverték ahoyg Ceci örömében rásóz a nagyapó hátára! Pedig az mekkorát zeng! hahahah visszhangzik a ház tõle! De édesek!
7/10
Violeta 2011 jan. 06. - 18:23:04 7/10
(16693/20489)
Milyen nagy szakértõ fejlövésben a zsiráf
Hát az egy dolog hogy nem voltatok ott de viszont a kelléktárba a pisztollyal többen is láttak :P
7/10
Violeta 2011 jan. 06. - 18:21:21 7/10
(16692/20489)
Az biztos pár tacot betudna dobni :D
Áhh ez a nyomozó nagyon jó fej D:
juan-ZSU 2011 jan. 06. - 18:20:46
(16691/20489)
Omar úgy áll ott mint aki megtudná gyógyítani mintha jobb lenne az orvosnál
Dina1987 2011 jan. 06. - 18:20:02
(16690/20489)
hát senora Rojo amúgy is fagyosszent és folyamat fázik plusz ham ég rá is játszanak! Bár Candet inkább mondanám éhesnek mint hogy fázik! :-)