Téma: Árva angyal

10/10
Eduss:) 2010 nov. 13. - 14:48:47 10/10
(13169/20489)
Sziasztok:)
Vagytok még?
offtopic
Hope7 2010 nov. 13. - 13:05:07
(13168/20489)
Liliom ment egy privi...
offtopic
Hope7 2010 nov. 13. - 13:04:50
(13167/20489)
Köszi, igyekszem elolvasni! :)
Dina1987 2010 nov. 13. - 13:02:11
(13166/20489)
akarommondani írtam :-) csak bögra van a kezemben és így érdekes a gépelés. :-) Lehet lekéne tenni!
Dina1987 2010 nov. 13. - 12:57:57
(13165/20489)
Igen itt már ritkábban írtak és valahogy ha nem mindennaposan írok van mikor lazán kiírok magamból kétszer annyit mint egyébként.
Dina1987 2010 nov. 13. - 12:56:54
(13164/20489)
SPOILER

103as rész

Végre elérkezett az igazság pillanata. Csupán 103 részt kellett rá várni és persze sírhat is az ember, mert a tonta az már csak tonta marad.
Szóval Ceci kontra Marichuy!!!
Ceci megérkezik Marichuyhoz és konkrétan ráfekszik a csengõre. Vagy tízszer csenget, mire Amador kinyitja neki az ajtót. Mondja, hogy Marichuyhoz jött ( amit tulajdonképpen felesleges megemlítenie, hiszen nem valószínû, hogy Amadorral szándékozik kávézni ) és anélkül hogy Amador beinvitálná vagy ilyenek, egyetlen szó nélkül elsétál a pasi mellett. Nem csalódtam. Mindig is gyorsan átlépett az olyan pórnép tagjain, akiknek nem volt mit mondania. :-) Majd megáll a neki háttal álló Marichuy mögött és azt mondja: Lányom. Hát remek. Bumm bele a közepébe. Minek is húzni halasztani a dolgokat, a hogy vagy és hasonló ostoba kérdésekkel. Nem tudom mibõl gondolta Ceci, hogy ez a megszólítás hatni fog. Marichuy persze nincs ledöbbenve a megszólításon. A nagyapó meg már úgyis elmondta a nejének, hogy a kis csaj tudja, hogy õk a szülei. Ja és persze Ceci már nem jár bottal, nem látszik rajta, hogy múlthéten még haldoklott. Nehogy már valami is meglágyítsa a lánya szívét. Áááá dehogy. Amador mögöttük szerencsére gyorsan veszi a lapot, hogy jobb ha most gyorsan távozik, mielõtt még puskaporossá válik a levegõ. A szobában lévõk rohadtul leszarják a pasit, nem is válaszolnak neki csak nézik egymást szótlanul. Ceci második mondata már az, hogy milyen aranyos az unokája. Marichuy ebbõl rettentõ okosan kikövetkezteti, hogy a szentem már látta a picit. De azért a biztonság kedvéért rákérdez, hogy Ceci tud a fiáról? Hát másképp valószínû nem mondaná. Ajjjj ez a Marichuy is pont olyan értelmiségi, mint az apja. Most már száz százalékig lehet tudni kire ütött. Ceci meg csak mondja és mondja, hogy milyen szép a baba és milyen aranyos. Hát az bizony. Kiköpött a nagyija. Marichuy közbevág, hogy a gyerek beteg. A nagyi egybõl megsajnálja a babucit és közli, hogy õ nem is nagyon akar zavarni…. és beáll a csend. Az a fajta csend mikor két ember nem tud egymásnak mit mondani. DE KÖNYÖRGÖM ÕK TUDNÁNAK MIT MONDANI... A csendet természetesen Ceci unja meg ( meglepõ mi? A kis dumagép) hát persze, hogy õ nem bírja tovább. Marichuy te tudod, hogy én vagyok az anyád igaz??? Briliáns harmadik mondatot sikerült összehozni. Bár eddig nem ilyen mondathoz voltunk hozzászokva, ha már az elhagyott kölkök megtalálásáról van szó. Hol van a jó kis YO SOY TU MADRE???? Természetesen kiabálva bele a gyerek képébe.... Sehol. René itt lelõtte elõre a poént. Hogy annak is miért jár folyton a szája? Menne el inkább egy fodrászhoz és nyíratná le ezt a Mátyás király sérót. Erre mit felel ez az apjára ütött szerencsecsomag??? Hogy ne várja azt tõle Ceci, hogy anyának szólítsa... Hát kért õ ilyet??? Megbocsátásról volt szó banyeg. De ennek a csajnak a szíve kõbõl van. A vén kecskével lehet egybõl megtalálná a közös hangot. Pont olyan pokróc a modora mint apucinak. Lehetne õ a miki új krampusza. Hajajaj az lenne csak az igazi családi biznisz. Cecire már nem is lenne szükség õ igazán elmehetne nyaralni. Na de eltértem. Szóval közölte Marichuy, hogy a szentem nem számítson az anyu megszólításra. Úgyis van kicsi lány, rúgj bele anyádba, ha már úgy is a földön fekszik lelkileg. Na és még nem végzett. Ceci mindig is egy hiány volt az életében és az is marad... Hát remek. Egyszerûbb ha lelövik szegénykémet. Akkor kevesebbet szenvedne. Jelenleg olyan arcot vág, hogy lassan lehet hozzá a mentõket hívni. Úgy is már felépült a piszkos súlyos autóbalesetbõl. Ideje ismét kórházba juttatni. Ceci persze még mindig nem adta fel. Próbálja elmesélni, hogy miért hagyta el a nagyapó krampuszát, hogy beteg volt és nem tehetett mást....ajjjjjjjjjjj kinek van dejavu-je??? Ha még azt is hozzátenné, hogy esett az esõ és a karomba próbáltalak megvédeni az esõtõl és a hidegtõl...egybõl látnám lelki szemeim elõtt a szokásos, napi szintû epda visszaemlékezést az ottani elhagyás miatt! Na de itt nem esett az esõ. Hideg sem volt. Ceci beteg volt ez tény. A nagyapó szülõi ráhatás miatt elhagyta. De most komolyan. A nagyapó már akkor is megvolt vagy száz éves. Az anyja hány éves lehetett és mégis ekkora elnyomással volt a szerintem kisbaba korban is fehérszakállú nagyapóra??? Micsoda nyápic lehetett már az öreg b*sszus??? Aztán meg mégis Ceci után ment, persze csak a jól bevált gyerekelhagyás után és elvette feleségül. Hát kérdem én miééééééért ment utána???????
Egyébként ez a múlt felidézés a lányunkkal már rohadtul nem jött be anno az epdaban sem. Bár mondjuk itt az elhagyáson kívül egyáltalán nem ártott Marichuynak. Sõõõõõõõõõõt. De mindegy. A csaj amúgy se hagyja végigmondani, közbe vág, hogy õ is majdnem belehalt a szülésbe mégse jutott az eszébe, hogy elhagyja a gyerekét. Ja, mert marhára hasonló helyzetben voltak. Marichuy mellett rengetegen voltak, Ceci meg egyedül volt. Nem tehetett mást. Örülhetne Marichuy hogy nem egy kapualjban lett hagyva. Ennek semmi sem jó??? Megbõgeti Cecit. Felidézi, hogy mennyit szenvedett, amíg náluk lakott. Az a szenvedés a hülye igazságosztó nagyapónak volt betudható. Õ kopóskodott napi szinten. De ez érdekli Marichuyt??? Nem. Abbahagyja mikor látja, hogy anyuci szenved attól amit mond??? Dehogy. Pedig Ceci már kéri, hogy nem mondja ezt ( persze sírva) Hát jó. Valaki üsse le ezt a csajt. Kiabál. Milyen jogon? Mégis csak az anyjával beszél, hol marad a tisztelet??? Mondja Ceci, hogy tisztában van vele Marichuy mennyit szenvedett és nagyon megbánta amit tett… jaj annyira aranyos….és mondja hogy marichuy sosem fogsz nekem megbocsátani??? Hát Cecim hoznod kellett volna egy tõr katalógust és megkérni a lányod hogy válasszon tõrt, amivel leszúratod magad a bocsánatért. Na Marichuy elgondolkozik és azt mondja megbocsát és vállat von. Hát ez hülye. Ceci persze egybõl rázza a fejét, hogy nem Marichuy, szívbõl kell hogy megbocsáss nekem. Na szentem arra várhatsz míg a tõr ismerõsen hûvös érzése a vállizmodba nem fúródik. De milyen maximalista már. Nem mindegy ám hogy bocsátanak meg neki. Edpaban amennyit ártott hálát rebegett volna egy ilyen szánalmi megbocsátásért is. De itt nem. Büszke! Lehet is! Na Marichuy közli, hogy csak szánalomból akar megbocsátani. Egy ilyen nõ áll elõtte és csak szánalomból akar megbocsátani???? Hívja valaki az elmeosztályt és tessék azonnal odaszállíttatni. Ceci meg annyira elvan keseredve, hogy az elõbb még visszautasított szánalmi megbocsátást is mindjárt elfogadja itt nekem. Ohhhh hát nem ok nélkül akarja elfogadni. Okos nõ lévén osztott szorzott magában. Jó neki a szánalmi megbocsátás, ha Marichuy késõbb megszereti úgy, mint az anyukáját. Adni akar a lányának egy puszit és mondja, hogy az anyád vagyok, had adjak egy puszit. De újfent el van utasítva! Kitárt karokkal áll elõtte Ceci és visszautasítja. Komolyan normális az ilyen????????????? Azt mondja, ne szeretgesse õt, mert számára csak egy idegen Ceci! És már késõ ahhoz hogy megbocsásson neki ésezzel elküldi a mamit Marichuy! Nem akarja látni sem õt, sem a nagyapót. Hát a vén kecskét még meg is értem. Na de Cecit???? A szentem lassan kezdi elveszteni a magára erõltetett nyugalmát. Mondja, hogy rendben van Marichuy elmegyek, de visszajövök. Hát ezt mindjárt gondolta szerintem mindenki, hogy Ceci nem adja fel egykönnyen. Nem érdekeli hányszor küldi el Marichuy õ akkor is vissza fog jönni ( ajjjj és ahogy ezt a nem érdekelt mondja. Hát kész. Remeg a hangja és mégis próbál erõs maradni és nem bõgni. Zseniálisan csinálja) Visszajövök, hogy elnyerjem a bocsánatodat és hogy rájöjj mennyire szeretlek.... Ajjjjjjjjjjjj hát ez a Marichuy hülyébb apucinál. Ceci ezzel a remek zárómondattal távozik. A zseni lánya meg sírva gondol vissza az utolsó nagyon szeretlek mondatára. Ki érti ezt?
Jelenetváltás volt.
Ceci a kerten keresztül suhan be a házba. Mi a fene van már??? Az elõtér sincs meg, ahova eddig leparkolt vagy mi. Ajajajjajaj szegény Mikulás. HÁT igen a sok ajándékosztás nem épp a legjobb üzlet. Max kekszet meg tejet kap a házakban és azt is csak december 24.-én. Ez nagy szívás. Ceci se dolgozik. Szóval érthetõ ha a házukat se lehet látni mostanság.
Ceci belép az ajtón. Szipog és sír. Jön a nagyapó és kérdezi, hogy hol volt?????? Hát na vajon hol lehetett?????? Komolyan egy éles eszû bírónak ilyen hülye kérdéseket kell feltenni? Lehet idõszerû lenne Cecinek bevinni az öreget egy otthonba, mert nagyon úgy tûnik hogy már nem forognak úgy az agytekervények, mint régen ( ha egyáltalán forogtak valaha is ). Ceci persze meg se lepõdik az értelmiségi, hol voltál kérdésen, csak mondja hogy a lányunk házában. Majd közli, hogy nem bocsátott meg neki Marichuy. Ja mert egy idióta. A nagyapó kézen fogja és látva a stabiltalan labilisságot imádott neje mozdulataiban, rögvest a kanapéhoz vezeti a szentemet. Ceci meg csak ismételi és ismételi hogy nem bocsátott meg, nem bocsátott meg. Az apuntadorosnak leragadt a szeme ennél az egy szónál vagy mi van????? A vén kecske meg csak rázza a fejét, hogy õ elõre megmondta. Hát mit vész madárkodik már banyeg? Lehet ezért nem bocsátott meg Marichuy. A nagyapó lövellte ki magából 103 részen át a negatív energiát és ez most rohadtul visszaütött. Mindegy. Ceci elmeséli hogy Marichuy mennyit szenvedett és még az öreg is egész elszontyolodik. Ajajajjaj pozitívoskodni fog nekem??? Nehogy... Akkor nem tudom szidni. Ceci azt mondja, hogy szüksége van a nagyapóra is, mert nélküle nem tud úgy küzdeni. Ugyanmár... A nagyapó csak visszavesz a lendületbõl szerény véleményem szerint. Jaaaaaaj és erre mit csinál Helena??? Beveti a mikinél a szemtõl szembe nézést. A nagyapó elismeri hogy az évek során begyepesedett. Hát köszönjük. Jókor jön meg ennek is az esze. Megfogja a nejét a karjainál fogva és az egyik kezével Ceci állát felemeli addig, hogy a szemébe tudjon nézni, majd közli ,hogy kiáll Ceci mellett és támogatja. Ezért mindjárt kap is egy igaz, Helenasos jaj de örülök, hogy sikerült bõgéssel megint meggyõzzelek ölelést... Na a men in black család összefogott. Marichuy felkötheti a gatyáját......
Dina1987 2010 nov. 13. - 12:53:24
(13163/20489)
SPOILER

102es rész

Nahát ez végre nem akármilyen rész volt! Az azért el kell mondjam, hogy Marichuy az elõzõ részben megtudta, hogy kik a szülei. ( Na nem Cecitõl ) Kivételesen most nem Anselmo volt aki jártatta a száját, hanem Reném köpte el az infót a kis csajnak. Az történt, hogy a nagyapó volt a Bradynél és mondta Renének, hogy õ Marichuy apja! De mivel ez az értelmi fogyatékos René, még mindig nem tudja, hogy ugyanazért a nõért epekednek, így miután elment Marichuyhoz nagy vidáman mesélte neki, hogy senor Velarde…Brady Marichuyanak az apja, náluk járt és beszélt velük. A kis csaj rendesen le is döbbent, mondhatni köpni nyelni nem tudott. Persze ez Renének nem szúrt szemet, hogy MArichuy kb ott tart, hogy leájul a kanapéról. Ennyi vaksit egy sorozatban még nem látott a világ. Komolyan ez az egész olyan kusza, hogy ehhez képest epdaban az, hogy a híres divattervezõnek egy paptól van gyereke teljesen hétköznapi dolog.... Jaaaa és ki ne felejtsem, hogy Ceci a titkos besúgói által megszerezte Marichuy címét és elhatározta hogy holnap felkeresi a lányát. Ez volt ugye a tegnapi részben és most akkor rá is térek a mai tartalomra.
Szóóóóval Ceci egy papír cetlit és a táskáját fogva kacsázik Marichuy lakásának folyosóján, a mostanság társául szegõdött háromlábú bottal karöltve. Mondjuk egyébként is vannak a szentemnek instabil pillanatai, erre még ez a nyüves bot rá is tesz egy lapáttal, mert a bot egyáltalán nem Ceci magasságához van állítva, ezért kénytelen a lelkem tökre elõre tenni azt a sz*rt és néha még rá is hajolni…mondjuk…amilyen cipõ van rajta!!! Szólhattak volna neki, hogy mûvésznõ, ne tessék haragudni, de a súlyos baleset utáni gerincsérülésesek, nem szoktak tíz centis cipõben suhanni! Na de mindegy! Kell a magas sarkú, mert így magasabb az öregnél... Egyébként mennyivel jobb ez a bot, mint amit anno Helena a Ramona címû soriban használt. Na mondjuk ott inkább fenyegetett és csapkodott vele, minthogy a járáshoz használta. Itt nem lehetne, hogy a fájdalmat és a dühöt amit érez, a három lábú bot használatával vezesse le? Még pedig úgy, hogy megveri vele a nagyapót??? Jaj nem is tudom, miért bántom a vén kecskét. Most egész jóindulatú kezd lenni…na de eltértem. Tehát a csini bambi és az õ háromlábú társa épp felfedezik a széles folyosó elõnyeit. Szegénykém úgy szuszog, mintha a maratoni távot sétálta volna idáig le. Az ember még meg is sajnálná, ha nem tudná, hogy a házhoz lift tartozik és õ abból szállt ki. Vagyis eddig vagy tíz botnyit tett meg. Megállt, körülnéz és mondja hogy ez lesz az. Kis ügyes! Egyébként egyik ajtón sincs semmi féle jelzés, hogy ki lakik a lakásban. Mit írhattak neki a papírra??? Figyelj Ceci, menj a harmadik emeletre, ott lépj elõre tízet, majd egy gyenge bal kanyar után, a második ajtó jobbról vagy mi??? Jó tévedtem… ahogy lassan halad elõre itt már látszanak a számok az ajtón. Na de akkor is valamilyen távpont szerint el kellett jutnia idáig. És mooooost következik a varázslat na és a nagy igazság miért is nem olyan a botja, mint a Ramonaban. A válasz igen egyszerû. Ezt a háromlábú csodát ugyanis Ceci mihelyst veszett csöngetésbe kezd, azonnal leállítja maga mellé ééééééééééés nem vált a kép, a bot mégis elhalványul és eltûnik. Ejha. Ezt még Harry Potter is megirigyelhetné. HOVA LETT A BOT??? Mindenesetre a szentem magasról tesz, hogy nem rég még haldoklott, járni se nagyon kéne, hanem pihenni…csak csenget és csenget, amíg ki nem nyílik az ajtó. Most gondolom, mindenki azt hiszi Marichuy áll az ajtó másik oldalán, de neeeeeeeeeem. Ááááááá nehogy már, Cecinek egybõl szerencséje legyen banyeg. Olga nyit ajtót és a pici babát is a kezében fogja. A szentem elsõ reakciója, hogy befelé kémlel a lakásba, majd lejjebb vándorol a tekintete és észreveszi a picit. Na és mint az várható volt, ezek után nem érdekli, hogy itthon van-e Marichuy. Egyébként meg Olga, tudja hogy kicsoda Ceci, hiszen még a szentem - depressziós, napi szinten járok Marichuy nyomortanyás, pórnéppel telített lakásába - korszakában, elmondta neki, hogy azért keresi a kis csajt, mert az anyukája. Na de ez most nem számít... A lényeg: Ceci kontra baba. A kicsi fiú valami játékot tömköd a pici szájába, Ceci meg csak nézi. Majd dadogva válaszol arra a kérdésre, hogy mit keres itt. Vagyis nem válaszol, inkább megkérdezi, hogy kié a csöppség. Olga hála az égnej nem hazudik! Megmondja, hogy Marichuy kisfia... Mire Ceci századmásodpercek alatt feldolgozza, hogy nagyi lett, elmosolyodik és kéri, hogy had foghassa meg egy pillanatra a kicsitOlga meg nem épp a legkészségesebb, ugyebár Cecit nem kell félteni. A szavába vág és mondja, hogy õ az unokám!!! Én vagyok a nagymamája.... Jaaaaj olyan édes! Majd még hozzáteszi, hogy ha ezt az egyszerû rokoni szálat a pórnép eme Olga nevezetû tagja tagja nem fogta volna fel, hogy a gyerek mamájának az anyja vagyok. Hát ezt aztán körbeírtad Cecim! Minden oldalról megközelítette a kapcsolatot. Nincs is további ellenkezés, a kezébe adják ezt a cuki kisfiút és Ceci oda van meg vissza! Ringatja, babusgatja, puszilgatja. Mindezt még mindig a bejárati ajtóban.!
Jelenetváltás volt.
Jól van! Ceci már a lakásban van! A pici természetesen a kezében. Közben Cande is befutott, hogy okoskodhasson egy sort miért is nem jó ha a nagyi kezében van a gyerek. Jaj és a baba gügyög! Tökre vidám! Mondjuk ezt teljesen meglehet érteni. Mégiscsak Helena Rojo fogja a karjában. Ceci közben löki az inside infókat azoknak a nézõknek, akik még eddig nem fogták fel a dolgokat! Azt mondja, ez a kisfiú Marichuy és Juan Miguel kisfia! Hát köszi Ceci! Majd azt kérdezi, miért nem mondták el neki, hogy Marichuynak van egy gyerek! Hát igen, ez jogos kérdés! Igaz elhagyta a lányát, de csak a körülmények miatt könyörgöm! Különben is õ mindig támogatta Marichuyt… jaaaj közben visszavarázsolták a háromlábú botot is. Remek! Jól jön az még, ha a nagyapó ellenkezik! Ceci meg csak babázik és babázik. Olga meg már kéri, hogy adja vissza neki a gyereket, de a szentem olyan nooooooozásba kezd, hogy szerintem a szomszéd stúdióban is hallják. Kéri, hogy had maradjon még egy picit nála. Cecim mintha az elõbb is ezt mondtad volna nem??? NA mindegy!Már két oldalról gyõzködik, hogy adja oda valamelyiküknek a babát, mert ha Marichuy meglátja így õket, nem fog örülni. Hát ki nem szarja le, de komolyan??? Ceci meg mintha nem is hallaná õket csak a babához beszél. Csoda, hogy nem kérdezi meg ebben az állapotban, hogy ki az a Marichuy?
Megint vágás volt.
Már Ceciék házát mutatják és hoppá hoppá. Újabb varázslat. Ceci kocsija, amit ripityára tört a balesetben, kitûnõ állapotban, pont mint a gazdája, a ház elõtt parkol! Ejnye. Ezt a bakit. Na de menjünk beljebb. Ceci úgy robban be botostól a régi-új nappalijukba, mint aki egy egész rakomány red-bult fogyasztott volna el a hazafele úton! Csoda, hogy a nagyapó nem kérdezte meg, hogy drágám te ittál? De neeeem! Ceci belép, kicsit akadályozza ugyan a pár lépcsõfok, de miután azokon túljut szinte szárnyalva lépked a nagyapó elé. Még meg sem szólal szegényke, mikor az öreg már közli vele, hogy most nem kíváncsi semmire sem, ami Marichuynál történt. Ez az ember akkora idióta, hogy ezt már tanítani se lehet.... Hahahahahah Ceci meg nem szól egy szót sem, csak rázza a fejét és vigyorog, mint aki tényleg meghúzott volna nem egy tequilas üveget. A nagyapó rögtön kérdezi is, hogy mit mosolyogsz??? Hát mit mosolyogna b*zd meg??? Szóltak neki az északi sarkról, hogy vissza leszel deportálva és ez az infó földöntúli örömmel töltötte el! Na az öreg most már hirtelen tudni akarja mi volt! Kérdezi, hogy Marichuy házában….mire Ceci közbe vág, hogy nem-nem, Marichuy nem volt otthon. Itt egy kicsit azért, ha nem tudnám miért örül, akkor én is jogosnak látnám a kérdést, hogy akkor mégis mire fel ez a nagy jókedv mûvésznõ? A nagyapó mondja is, hogy nem érti!!! Hát mi se értjük, hogy Ceci, hogy mehetett hozzá ehhez az õsz hajú, harminc évvel ezelõtt is már nyugdíjas korban lévõ öregemberhez! De hát erre nincs válasz, ellenben Ceci örömére igen. Mondja a vén kecskének, hogy van egy unokájuk! Erre megtörik a jég! A nagyapó elmosolyodik és visszakérdez! Egy unoka??? Hát most mondta a nejed banyeg. Cseréljél a hallókészülékedben elemet! A zsiráf meg, akinek már ezer éve ki kellett volna költözni, de még mindig itt lakik, a hátuk mögött áll és kb készül újfent a kardjába dõlni, hogy Ceciék tudnak a babáról. Ceci viszont egyszerûen egy angyal. Szinte már egy helyben ugrál örömében, ahogy válaszol a nagyapónak, hogy igeeeen egy unoka és csak mondja és mondja hogy milyen édes a baba, meg elismétli huszadjára is, hogy Marichuy fia. Hát igen csak így lehet az unokátok, ha a lányotok szülte. De mindegy.... Totál euforikus hangulatban van. Nehogy megölelje nekem a nagy jó kedvében a törpapát.... Huuuh na jól van…Ceco beérte egy kis öltöny felsõ simogatással. Rezgett a léc, hogy ebbõl ölelés lesz. Bár elõre megmondom, az elkövetkezõ részek mindegyikében a jelenet végére, a nagyapó karjaiban köt ki....
Vágás volt.
Ceciék kimentek a nappaliból, most meg a másik irányból jönnek vissza. Most komolyan hülyének nézik az embereket a Televisanal?????? Négy hete csak ebben az egy helyiségben vannak jeleneteik. Szerintem már a leghülyébb is rájött, hogy r*hadtul nincs meg az eddigi ház, ahol forgattak.
Szóval a nagybeteg, bottal közlekedõ Ceci, nem pihen, hanem sétál és persze azóta megállás nélkül arról beszél, hogy milyen aranyos az unokájuk. A vén kecske meg csak savanyú pofával megy mellette. Jó azért segít neki leülni. De hát más is segített volna. Ohhh jaj Ceci leül és mis depresszió hirtelen visszatért. Most már azon aggódik, hogy mi lesz, ha Marichuy nem bocsát meg neki. Majd hoppp, megint témát vált és megint örül az unokának!!! Ajajajajjaj tényleg meg kéne nézni az öregnek, hogy a piás pultjukról mennyi alkohol hiányzik. Na és a jelenet végére a nagyapó természetesen nem hazudtolta meg önmagát! Közli, hogy õt nem érdekli ez az egész! Ceci szája tátva is marad a döbbenettõl. Na és most kéne felkapni a botot és jól kupán vágnia vele ezt a csökönyös szamarat.
7/10
Violeta 2010 nov. 13. - 12:52:50 7/10
(13162/20489)
Most mennem kell majd délután jövök remélem itt lesztek szép napot, sziasztok!
7/10
Violeta 2010 nov. 13. - 12:48:13 7/10
(13161/20489)
Az is jöhet :P
Dina1987 2010 nov. 13. - 12:45:05
(13160/20489)
itt már utána a 102-103as ami jön. Nem mindegyikhez írtam már anno a 100dik környékén.
7/10
Violeta 2010 nov. 13. - 12:43:27 7/10
(13159/20489)
A további 3 rész elemzése nincs meg nagyon kíváncsi lennék a folytatásra úgy is csak utólag fogom látni ...
Dina1987 2010 nov. 13. - 12:42:36
(13158/20489)
Hát most mit mondjon? Mutatkozzon be, hogy csókolom Doktor Juan Miguel San Roman vagyok. Egy gyermek apja...már akirõl tudok. Két feleség plusz két mennyasszony van már a hátam mögött és ön?
7/10
Violeta 2010 nov. 13. - 12:40:06 7/10
(13157/20489)
Hát ez a Brady komolyan egy idióta csak áll ott mint egy szamár és semmit se szól hahaha, nagyon várom ezt a két részt :)
Dina1987 2010 nov. 13. - 12:34:16
(13156/20489)
de nada
Hope7 2010 nov. 13. - 12:27:26
(13155/20489)
Köszi! :)
Pampuci 2010 nov. 13. - 12:27:24
(13154/20489)
azigen..xÉ
Köszi=)
Dina1987 2010 nov. 13. - 12:22:51
(13153/20489)
Nagyon szívesen.

Nem épp egyszerû az ország helyzete annyi szent.
7/10
Violeta 2010 nov. 13. - 12:21:24 7/10
(13152/20489)
Nem is tudtam hogy ilyen dolgok vannak arra felé teljesen mást gondoltam!

Köszi a leírást már is olvasom!
Dina1987 2010 nov. 13. - 12:18:34
(13151/20489)
Konkrétan lefagy és egy büdös szót nem szól majd!

SPOILER

95 és 96os rész tartalma...

Este van… látszik, hogy ezek már Mexióban is a karácsony körüli részek és ott is lehûlt a levegõ…na nem, még nem Helenat mutatják, aki köztudattan igazi fagyosszent, hanem Laurát! A színházból ugyanis a San Roman rezidencia felé vesszük az irányt. Onicita drágám egyedül vacskozik, hosszú ujjúban felsõben plusz egy pashminaban…már tényleg róla is csak a kabát hiányzik, ezek után várom, hogy Helenan mégis hány réteg ruha lesz? NA de lényeg a lényeg Oni kajcsizik és amiatt kesereg a házvezetõnõnek, hogy milyen nagy csend van a házban. Ja amióta Oni ilyen cseppet lenyugodott üzemmódban nyomja mindjárt nem repedeznek az ablakok a hangjától mi? Na de mit is mondtam? Hogy Oni nyugodt? Akkor ezt most fogom visszaszívni, mert már pattog is a jó asszony! Csapkodja az asztalt és a kiflijével mutogat keresztbe hosszába! Morgásának oka pedig? A házvezetõnõ elkezdte sorolni hol lelhetõ fel a család többi tagja. A pszhio dadus az elsõ kiborulásának oka, a második pedig hogy a Brady elment a színházba Renével! Most mi van Lauram, az a baj hogy téged nem vittek magukkal? Hidd el olyan uncsi volt az elõadás, hogy jobb is amiért itthon maradtál! Vagy lehet nem is maga a színházba menés ténye zavarja, hanem mert akart kérni Marichuytól egy autogramot, de így most arról is lecsúszott!!!
Ezalatt Marichuy a hatalmas sikerû elõadás után az öltõzõjében van kb egy virágboltnyi mennyiségû virág között. Ez ugyebár nem is lenne olyan fontos…na de az egyik virág bizony nem akárkitõl jött, hanem a mamitól, akirõl még mindig nem tudja hogy kicsoda és aki jelen esetben még mindig a kórházban küzd az életben maradásért. Bírom, hogy azért virágot küldeni volt ereje a szentemnek. Marichuy elolvassa a kártyát amin ez áll: Te deseo mucha suerte...tu mama (sok szerencsét …HÁT NEM ARANYOS?? Marichuy is egybõl elgondolkodik…olyan mintha érezné, hogy ki az a bizonyos mami…furcsa! Na Mindegy! De akkor most ugorjunk a mamira, aki már tök jól van!
Tehát…nem sokáig ment ez a haldoklok dolog a kórházban. Ceci három rész leforgása alatt már sokkal jobban van. Az nem számít, hogy az orvosok az eddigi részekben folyamatosan azzal riogatták a nagyapót, hogy a nejének zárós határidõn belül kampec lesz. Ennek ellenére Ceci a csodával határos módon hirtelen sokkal jobban lesz. Lehet ez egy csel volt, hátha infarktust kap az öreg, de mivel ez nem történt meg, Ceci jobbnak látta, ha inkább abbahagyja a nyöszörgést és egy kényelmes nyakmerevítõre cserélve az elõzõt, sürgõs felépülésbe kezd! Hiszen innen a kórházból, hogyan is tudna a lányától bocsánatok kérni? Mert természetesen még mindig ez az elsõ számú naprendi pont nála, a nagyapó savanyú pofavágásai ellenére. Szóval Ceci szépen gyógyulgat és épp ébredezik a seregnyi nyugtató után, amit idáig kapott. Homályos látással Marichuyt véli felfedezni az ágya mellet ( AKI EGYÉBKÉNT BÁR TUDTA HOGY CECI RETTENTÕ ROSSZUL VAN, MÉGSEM JÖTT BE HOZZÁ A KÓRHÁZBA... ) aztán persze ahogy élesedik a kép, már a zsiráf pofájával kénytelen farkasszemet nézni. Mondjuk mindenki tudja, hogy lehetne rosszabb is... Ha a nagyapó búbánatos képére kellene felébredni, lehet azonnal kómába zuhanna. Na jó nem gúnyolom most még az öreget, hiszen nincs is a szobában. Na de jöjjön csak be….hajajajjajajajaj..... Szóval…Ceci nem hazudtolja meg az eddigi látásmódját. Kérdezi az exlányát, hogy meg volt-e már Marichuy elõadása a színházban? Hát nem valószínû, hogy a zsiráf az elsõ sorból nézte végig rajongva a mûsort!!!
Ami egyébként olyan sz*r volt, mármint az elõadás, hogy a Brady és René elkezdtek az elõadás alatt beszélgetni, a mögöttük ülök legnagyobb örömére, majd René haza is ment annyira unta magát. Persze anélkül, hogy látta volna Marichuyt! Mert el kell mondjam, hogy René nem tudja, hogy az õ Liliomja aki a birtokán lakott és akit feleségül akart venni, az a Brad Pitt Marichuya és visza-verza. Két ekkora balekot nem hordott még hátán az emberiség. A két pasi még az egyetemrõl ismeri egymást és nagyon jó barátok... Mindketten mesélnek egymásnak a nagy szerelmükrõl és egyikõjüknek sem esik le, hogy hoppáré az én csajom véletlenül nem a te csajod??? Szóval ilyen nincs! Most is a Brady tulajdonképpen azért rángatta el Renét a színházba, hogy megismerje az õ szívszerelmét MArichuyt, de ennek ellenére fognak találkozni??? Rájön René a dolgokra???? Dehoooogy!!!! Még azelõtt szét unja magát és inkább elhagyja a színházat mielõtt Marichuy a közönség felé fordulna! Nevetséges az egész!
Na de vissza Ceciékre! A zsiráf már megint visszaszokott arra, hogy Cecit maminak szólítsa és mondja neki, hogy õ nagyon szereti. És ez ki a nyavaját érdekel, hogy a zsiráf milyen álszent érzelmeket táplál? Hát Cecit jól láthatóan nem! Szerintetek azt feleli, hogy jaj zsiráf én szeretlek téged nagyon! Nem…nem! Annyit mond, hogy köszi! Hát ez aztán, a pofára esés netovábbja a zsiráfnak. Aki amúgy is éppen készült a kardjába dõlni, amiért Ceci nem patkolt el. Pedig õ még koccintott is rá!!! Van ez így zsiráf. Húzzál vissza az állatkertbe, ahonnan kiszabadultál. A szentemnek csakis Marichuy a lényeg! Amíg a lányok ilyen jót csevegnek bejön a nagyapó és megköszöni Cecinek, hogy jobban van... Ez bolond vagy mi? Komolyan, csak nem azt hiszi, hogy õ miatta lett jobban a neje??? A jó francokat. Hiszen amíg a pap azt nem mondta neki, hogy a lányának szüksége van rá, addig nem akart már élni, ergo ha csak a nagyapó miatt kellett volna életben maradnia, a vén kecske már vihetné is a sírjára a virágokat. Na mindegy! Tökre vidul az öreg, hogy a neje már mosolyog.!A fehér szakáll alatt a sasszemûek, még akár egy mosolykezdeményezést is felfedezhetnek! Persze norris papa öröme csak addig a percig tart, amíg Ceci meg nem pendíti, hogy a zsiráffal megbeszélték milyen jó volt Marichuy elõadása a színházban! Erre a vasálarcos ismét felölti a szokásos savanyú pofáját és közli, hogy nem kíváncsi Marichuyra. Jól van nagyapó, rúgjál még bele lelkileg, a tegnap még haldokló feleségedbe!
És akkor jöjjön a nap pofára esése a Brady számára. Mert Renitom most hogy látta oldalprofilból Brady Marichuyát, úgy döntött, hogy õ meg akkor bemutatja neki az õ Liliomát! Én meg röhögök hogy ezek akkora hülyék, hogy tutira a nagyapóhoz jártak tanfolyamra. René tözsöng, vidul, örömködik ráfekszik a csengõre majd mikor Cande ajtót nyit a nyakába ugrik, hogy Lala…Lala…René most hangolsz és dalra fakadsz vagy mi lesz? NA de arra nincs idõ, mert René két puszi után rohan tovább magára hagyva a döbbenettõl láthatóan szívszélütést kapott Bradyt. Várnám hogy a feje fölött egy buborékban megjelenjen egy kérdés, hogy most mi van???? Szegény szerencsétlen Brady arca kb megvilágosult világtörténelem. Mindjárt megböki itt nekem Candet, hogy e igazi vagy vagy csak kivetítettek? Brady persze már lassabban sétál el Cande mellett…lassan legyezni kell vagy hozzanak neki vizet. Gondolom Laura jeleneten kívül startra készen állt, hogy az õ papiját ha kell fellegyezze az ájulásból! René közben Marichuy elõtt terem és teli vigyorral közli, hogy Lirio vagyis a magyaroknak Liliom de jó hogy megtaláltalak végre! Hát gondolom az öröm kölcsönös! Fõleg a Brady ej az hogy örül ennek!!!! Egy büdös szót sem szól csak néz és néz…és emészti, hogy na b*sszus ugyanarról karattyoltunk eddig egymásnak! Viszont az a jó, hogy Reném nagyobb pletykás mint Anselmo! Bradynek kérdéseket sem kell intézni, mert rené egy az egyben elhadarja, hogy Marichuy ott él nála és miért ment el szó nélkül amíg õ a házassági papírokat készítette elõ??? Na Brady arcá ennél a pontnál érzékelhetõ a második rohadtul nem értek semmit szélütés csak most már tátog is hozzá! De hát ugye René most annyira örül, hogy nem tûnik neki fel, hogy a nagy spanja lassan könnyeket hullajt mögötte és Marichuy szintén. René csak mondja és mondja…majd elõre húzza Brady aki kb ötéves szinten szipog fejét fel se emeli…egyem meg mint akitõl elvették a biciklijét. René meg mondja hogy ideutazott és a barátjánál Juan Miguelnél lakik. Baszod René már csak az hiányzik, hogy bemutasd õket egymásnak, az azért ütne! Azonban bemutatás nincs csak a kérés, hogy beszélj Liliom miért hagytál el, miért jöttél el, mi történt? És válasz rá? Hát az nincs, mert Liliom/Marichuy hallgat, ahogy a Brady is kuka lett! Marichuy nem is bírja tovább, beszalad a szobába, Cande pedig kéri a fiúkat, hogy most menjenek le mind a ketten. Ez annyira kééész! Idejött két vidám aranypofa szép szál legény, most meg elmegy két depibe zuhant, sírás szélén álló bánatos legény! Remek! Marichuy tudja ám ezeket a remek kemény orvos embereket kezelni!
Vágás volt. Másnap van.
René pedig újfent jártatja a száját és pletykál. Bradynek mesél az õ drága Liliomjáról, hogy milyen is a lány…igazán a szavába vághatna a Brady, hogy bocsi de õ a nejem szóval nem kell jellemezni ismerem, de nem vág a szavába csak akkor amikor elköpi ez a dumagép, hogy Marichuy anya és van egy kisfia! Nem is tudom, hogy tegnap vagy most vág értelmesebb fejet a Brady. Nehéz eldöntetni!
Ezalatt Ceci már annyira jól érzi magát, hogy végre az evésnek is nekilátott. Persze nem ám valami sz*r kórházi kosztot eszik. Dehogy... Mégis csak egy primera actrizról van szó... Szóval õ a szokásos gyümölcstálát kapja egy kis teával körítve. A nagyapó meg sürgölõdik körülötte... Nincs ennek az embernek esetleg valami dolga??? Jó és rossz lista írás, vagy rénszarvas csutakolás, esetleg próbálgathatná a mikulás ruháját...a lehetõségek száma végtelen, amit csinálhatna ahelyett, hogy itt rontja a levegõt a szobában. Vagyis most épp hasznossá teszi magát. Elveszi Ceci poharát, de ezt más is meg tudná csinálni helyett...de neeeeem marad az öreg és löki a hülyeségeit. A sok duma helyett inkább vágta volna fel Cecinek a gyümölcsöt. Amit ugyebár nem tett meg, így a szentemnek csak hosszas próbálkozás és villalecsúszás után sikerül egy falatot a villára szúrnia. Mindezt olyan hangerõvel teszi meg, hogy a szomszédban esetleg kómában fekvõ beteg is legszívesebben átjönne szólni, hogy mûvésznõ ha lehetne kérni akkor halkabban tessék karistolni a villával... Aztán természetesen a hosszas szeletelést siker koronázza. Komolyan csoda, hogy nem szólalt meg valami gyõzelmi induló, hogy ez aaaz, jó voltál Ceci... Jaaaaaaaaaaj és ezek után a kedvencem és ez a ez a ....tag incselkedik egymással. Mármint Ceci és a nagyapó... Hát hova hányjak??? A vén kecske mindjárt meg is kérdezi, azt akarod, hogy elmenjek??? Hát köszönjük, hogy 96 rész alatt sikerült felfogni mindenki álmát te idióta... De neeeem, Ceci egybõl noozik, hogy nem akarja a törpapa távozását és még a kezét is megfogja. Ez még tuti a sok nyugtató hatása. Olyan dolgokat cselekszik, amiket normális esetben soha büdös életben nem tenne meg. Aki viszont azt hitte, hogy ez a meghitt hangulat megmarad, azt ki kell ábrándítanom. Ceci gyorsan magához tér és rekordsebesség alatt eléri, hogy még a levegõ is megfagyjon a kórteremben. Megosztja ugyanis a mikulással a holnapi terveit, amik természetesen Marichuyal kapcsolatosak. A vén kecske persze magasról tesz a Marichuy témára. Õt hibáztatja a neje balesetéért és közli Cecivel, hogy nem akar semmit sem a lányától. Szegény Ceci mindjárt por favor Patriciózik, extra remegõ hangon. Jól van te szerencsétlen északi sarki szökevény, a nejed állapota amúgy is kielégítõ, tehát nem árt neki, ha felviszed a vérnyomását, a gonoszkodásoddal az egekbe... De ha végiggondoljuk nyugodtan idegesítse csak. Jobb is, ha továbbra is löki ezt a Marichuy ellenes beszédet, mert Ceci jól megfogja utálni érte. Az meg mindennek a csimborasszója, hogy ha választani kellene kettõjük közül...mondjuk eddig sem lett a nagyapó a nyerõ, na de ezek után... a télapó akár már most nekiállhat csomagolni.
Marichuy közben szunyál és rosszat álmodik. Na kirõl? Hát persze, hogy Ceciõl. Végülis, a pórnép legtöbb tagjánál, napi szinten felmerül Ceci, mint téma. Ezek után mit is várhat az ember? Még szép, hogy az álmaikban is feltûnik. Na nem jó álomról van szó. Marichuy megálmodja Ceci balesetét. Kicsit túlzottan fontosnak képzeli magát a kiscsaj, mert azt hiszi, hogy az anyucija akkor szenvedett balesetet, amikor eljött tõle éjszaka a színházból. Sebaj. Legalább éjszaka is lehet látni Cecit vezetni. Nem kevés sebességgel szeli az utakat az álomban. Sötét is van, és teljesen meglepõ módon egyik pillanatról a másikra, felrobban a kocsija. Na már itt látszik, hogy Marichuynak rohadtul nincs jogosítványa, és biciklivel jár. Ki hallott már olyat, hogy a sima aszfalton haladva belülrõl felrobban az autó???? Mert Marichuy álmában ez történik. Azt még meg is lehetne érteni, hogy az ablakok kitörnek, hiszen Ceci olyan ordítozást zavar le az eszelõs kormányrángatás közben, hogy nagyon csodálkozom azon, hogy a sziklafal, ami mellett éppen elhalad, nem kezd el leomolni ettõl a hangfrekvenciától...
Egyébként Ceci autófelrobbanós jelenete, egy az egyben megegyezik azzal, amikor az mundo de fierasban, Cesar kocsija felrobbant. Még a helyszín is ugyanaz. Annyi a különbség, hogy az a szerencsétlen Cesar a Regina nevet ordította, míg Ceci azt hogy Marichuuuuuy. Tehát Mejiaéknál a robbantós jelenetek is családban maradnak! A rémálmából felriadva Marichuy nem, hogy berohanna a kórházba...áááááá dehogy. Telefonál, mondják neki, hogy Ceci jobban van, mire a kis csaj megnyugszik és ennyi. Ohhoohohoo, hogy egy kis karácsonyi mikulás feelinget is belevigyek a következõ pár sorba. Persze ez csúfolódós hohohohooo a nagyapó számára.... Ceci már annyira jól van, hogy a saját hálórucijában lógatja a lábát, a kórházi ágy szélén ülve. Zavaró tényezõ ugyan, hogy a zsiráf ott ül mellette, de nem ez a lényeg hanem, hogy felteszi Lénának a százpontos kérdést: Ha választani kellene a lánya és a vén kecske között kit választana????? Ajajajjaj úgy tûnik le fog járni a mikulás mandátuma mára és húzhat vissza az északi sarki vackába.......
Dina1987 2010 nov. 13. - 12:16:20
(13150/20489)
off

jaaaaa értem. Hát igen. Csak most érted õk megtehetik hogy fizzetnek de mi van ha egy alsóbb rétegbõl rabolnak el valakit? Szörnyû ami ott megy.