Téma: A tét

10/10
kodelka 2010 dec. 01. - 20:35:50 10/10 Előzmény issti1
(13/273)
full gagyi az a Bayer Zs mûsora például ,és még nézhetetlen is ,mert fröcsögésen kívül abban más nincs.Ez egy remek mûsor kíváló szakemberek eszmecseréjével hozzáértõ mûsorvezetéssel.Az persze igaz hogy elég nehezen fogja fel egy bizonyos réteg ,akik elszoktak az érveléstõl és a gondolkodástól,mert leköti õket a komcsizás és a gyûlölködés.
issti1 2009 nov. 18. - 17:48:10
(12/273)
A "nûsorra" csak egy(2) szót pazarolnék: full gagyi!
Bánóról pedig: full gáz mind szakmailag, mind esztétikailag -az egész slepp rég lejárt lemez...
kgyuri0 2009 nov. 12. - 10:05:08 Előzmény baymotor
(11/273)
Oh milyen remek arcok remek hsz-ai húzódnak meg itt a közeli múltban!

Én is szomorú vagyok, hogy te itt élsz!
kgyuri0 2009 szept. 16. - 23:54:11
(10/273)
Ma BauerT ismét remekelt!
kgyuri0 2009 szept. 03. - 14:33:03
(9/273)
Újra indult a mûsor!
A magam részérõl élveztem. Ismét és fõleg GerõA-t emelném ki leginkább.
De LengyelL és a rövidhajú(Török?) is jó volt.
ÁghA nekem kicsit balos, bár ezt itt és most nem lehetett tetten érni, de van prekoncepcióm'
kgyuri0 2009 jún. 11. - 00:45:02
(8/273)
Kitartó és hûséges SzDSz szavazó voltam mind mostanáig. Liberális vagyok, s a SzDSz álláspontját találtam eddig mindig a legközelebb állónak a saját véleményemhez.
Természetesen egy sor kérdésben azonban nem értettem egyet velük. Ezt mostanában egyik topikon meg is írtam. A kutya se kérdezte, de elmondom: az egyik ilyen ügy, ami nekem egyáltalán nem tetszett, az, hogy tudomásom szerint MagyarBálint hibájából kigolyózták maguk közül BauerTamást. BT a legrátermettebb, legaktívabb képviselõ volt, kiváló közgazdász és politikai elemzõ, nem lett volna szabad a magyar liberalizmust kisszerû személyi torzsalkodások miatt (mert mi másért?) megfosztani a személyétõl.
Ma a Bánó féle mûsorban õ is szerepelt. Számomra reveláció volt az a megállapítása, hogy a Fidesz gyakorlatilag azonos a Jobbikkal állásfoglalásait, politikáját tekintve, az egyetlen nyílt antiszemitizmus kivételével.
Errõl azt gondolom, a NyilasBarbie „metélt farkincás” levele kiverte a biztosítékot, s az épeszû ember csak hápog az elképedéstõl, s csak azt hajtogatja, hogy micsoda tahóság a rasszizmus, s persze a Fidszt is ezzel szÍdja, ami persze végeláthatatlan rétestészta szerû vitát eredményez, s mivel OV nagyon is tudatosan vigyáz megnyilvánulásaira, nem is biztos, hogy igaz. A Jobbik minden más megnyilvánulása tételesen szerepel OV valamelyik beszédében. Ez cáfolhatatlan.
Bauert annyira nagyra tartom a politikai véleménymondók között, hogy gyakorlatilag egyedül Debreczenit tartom vele egy sorban említhetõnek. Még GerõAndrást is nagyra tartom, de neki van egy sajátos stílusa és nézõpontja. Most pl. fölvetette, hogy ha a Jobbik még tovább nõ(amire megvan az esély, akkor egy elkövetkezõ parlamentben a Jobbik ellenében lehet, hogy Fidesz-MSzP koalíció lesz.
Mint mondotta, õt nem zavarná, na, ebben nem vagyunk egy véleményen. Én igen rühellném azt a felállást is(szerintem õ is csak a duma frappírozása végett mondhatta)
kgyuri0 2009 jún. 04. - 11:21:56
(7/273)
Évi100!!

Hát persze, hogy nem veszlek egy kalap alá!
Éppen ezért kérdeztem rá nálad. Nem szeretnélek elveszíteni!
Ne érts fére, természetesen. De az a helyzet, hogy jól tudom, milyen szavazó vagy(nem titkoltad), ezt én nem helyeslem, nagyon örülnék,ha egyszer csak kiderülne, mégsem(hogy ti megváltoztattad a véleményed). De én nem akarlak gyõzködni. De különleges értéknek tartom, hogy veled lehet értelmesen beszélni, sokat segítene az ország baján(ami nagy), ha a szemléletmódod terjedne a saját táborodban. Különleges érték, mert mindent elönt a mocskos gyûlölet áradat, egyáltalán nem lényegtelen, melyik fél hibájából, de ebben nem kell egyetértenünk, abban viszont egyetérthetünk, hogy akárhogy zárul majd a szavazás, egymásra vagyunk ítélve
kgyuri0 2009 jún. 04. - 11:20:40
(6/273)
Alegutóbbi mûsorral kapcsolatban
Azt megemlítem, hogy Kornélia nevû nõci szerint csináltak egy társadalomkutatást(nyilván kérdõíves statisztikai felmérés), amely szerint a hazai közönség képtelen felismerni a szélsõségességet: nem ismeri fel azt a zsidóellenességben, a cigányellenességben, a kapitalizmus-ellenességben, egyedül az erõszak kultiválásában. Ez elég megdöbbentõ szerintem.
Elvileg tovább lehetne lépni további vizusgálatokkal az okok irányában. Szerintem(magánvélemény) igen jelentõs mértékben a legnagyobb ellenzéki párt és csatolt részeri felelõs a éársadalom ezen immunbetegségéért. A Fidesz korifeusai rendre ki-ki lendülnek már jó ideje a jobboldali szélsõségek irányában(Csak remélem, hogy nem saját szélsõségességük miatt, de kizárólag a hazai szélsõ jobb híveinek édesgetésére).
A közvélemény hozzászokik a szélsõséges jobbos hõbörgéshz, hiszen azt egyedül a baloldal ítéli el határozottan. Magukat egyébként akarnok módon szavakban középre helyezõk ugyanazt a retorikát alkalmazzák idõrõl idõre, mint a szélsõségek. Hát miért is ítélnék szélsõségesnek, ha ugyanazt hallják a radikálisoktól?
A példák sorát azzal lehetne kezdeni, amikor OV a Demokrata nevû orbitális szennylap mellett ágált. Ezek után nem csoda, ha a publikum nagy része nem érzékeli szélsõségesnek a Demokrata mondanivalójának nagy részét.
kgyuri0 2009 jún. 04. - 00:30:47
(5/273)
Kedves évi100!!

Ennek a mûsornak szinte minden adását láttam, eddig nem írtam ide.
A maiban nem voltak politikus vendégek, csak politológusok. Értelmesen elbeszélgettek, egyik rokonszenves volt, másik kevésbé. Amelyik kevésbé(pl. a Fidesz szerecsenmosdatója, Gíró-Szász), még az is kulturáltan érvelgetve fejezte ki magát(még jó, hogy politológus létére nem veszi fel a fideszes politikusok tenyér bemászó stílusát, gondolok pl. a Szíjártó Rövidnadrág nevûre).
Sajnos a Fidesz-sεggnyaló politológus visszafogott stílusát nem tekintik követendõ példának a
Fidesz-sεggnyaló fórumozók, így pl. e topik eddigi hozzászólói nyugodtan kimoshatták volna a szájukat.
Sajnálatos sorukban látni régi kedves fórum és vitatársamat , évi100-at.

Seelöwe szerint a”megmondó emberek” némelyike a „Kádár-korban is jól megmondta az agit-prop sablonszöveget”.
Na, már ebbõl az idézetbõl is lehet látni, hogy tengerioroszlán barátunknak halványlila φngja sincs arról, mirõl beszél. Nem emlékszem, hogy a maiakon kívül volt-e idõsebb „megmondó ember” egyáltalán bármelyik adásban, azt hiszem, nem, márpedig akiket ma láttam, a Kádár-korban talán óvodások, esetleg felsõ tagozatosok lehettek. Ja igen, amit már annyit emlegettem: „Õs patkány terjeszt kórt miköztünk, a meg nem gondolt gondolat” Ezt a gyengébbek és fideszesek kedvéért: József Attila írta, egyébként komcsi proletár költõ, egyébként a legnagyobb magyar költõ, azért,mert pl. megalkotta az” õs patkánynak” ezt a fogalmát.
Seelöwe barátunkról elmondhatom, õ olyan ember, akinek ahogy mondani szokás, a szαr is büdös, azt már én teszem hozzá, kivétel ez alól láthatólag akkor van, ha az nem másé, mint a NemzetMiniszterelnökUráé, mert akkor bezzeg örömmel kajolja!

évi100!! Én értem, hogy jól esik meglapogatnod egy elv társad vállát és egymás tenyerébe csapkodni, de tényleg: mit keresel ilyen társaságban?
Én nem vagyok Bánó rajongó, röhejes is az új frizurájával (elõször aszörnyû FarkasFlóriánnak néztem), de tényleg nincs igazad, nem tett fel rossz kérdéseket. Tényleg szinte tök semleges marad, nem kell tüzelnie a jelenlévõket, az igaz. Ez egy tartalom nélküli hsz volt részedrõl. Na jó, régen volt!
exira 2009 ápr. 15. - 22:04:03 Előzmény seelöwe
(4/273)
A mostani adás (mint az összes többi is) rettenetes volt. Én igazán sajnáltam Török Gábort. Rá csak visszhang-szerepet osztottak. Itt mintha eltûnt volna az összes egyénisége. A megmondóemberek után kullogva, olyan szinten nyalt be csontig az egész hülye kib..szott komm.. bandának, hogy csak csodálkoztam. Én nem ilyennek ismertem! Vagy csak most ismertem meg igazán? Akkor elmehet a bús-büdösbe!
1/10
seelöwe 2009 ápr. 08. - 16:07:47 1/10 Előzmény baymotor
(3/273)
Pontosan ez a cél, hogy szomorúnak érezd azt, hogy itt kell élned. Ha már nagyon szomorú vagy, mit csinálsz? Elmész innen, alkoholista leszel vagy öngyilkos. Egyik esetben sem vagy már veszélyes számukra, és át tudod adni az (élõ)helyet jobb sorsra érdemes népeknek. Addig is nézd az Esmeraldát, a Bûvöletet, a Dallast, járj plázákba, és meg ne próbáld használni a fejedet!
1/10
baymotor 2009 ápr. 08. - 10:33:45 1/10 Előzmény seelöwe
(2/273)
Üdv Abszurdisztánban.Magyarország egy jelentõs része mikor ezek hatalomra kerültek,tudta,hogy ez lesz.Fájdalom,hogy morálisan,gazdaságilag,mindenhogy lepusztították ezt az országot.Persze tették ezt úgy,hogy a felelõsséget próbálják szétkenni.A jobboldal és személy szerint Orbán Viktor tehet mindenrõl.Da ha nem is mindenrõl,de legalább a felét vigye el.Szomorú,hogy itt kell élnem...
1/10
seelöwe 2009 ápr. 06. - 11:07:38 1/10
(1/273)
Nagy örömmel tölt el, hogy ezek a jól bevált megmondóemberek (némelyik már a Kádár-korban is jól megmondta az agit-prop sablonszöveget), szóval ezek az urak(?) nem veszítették el közismert bölcsességüket, és meg tudják magyarázni a megmagyarázhatatlant. Természetesen a hatalmon lévõk nem felelõsek semmiért, õk, szerencsétlenek a körülmények és a szörnyeteg Orbán Viktor áldozatai. Elhangzott az is, hogy Gyurcsány olyan nagyformátumú államférfiú, hogy õt túlszárnyalni szinte lehetetlen feladat.
Mindenki boldog lehet, hogy ilyen nagytudású politikai szakértõink vannak, nélkülük talán még megpróbálnánk a szemünknek hinni, abból pedig csak a baj van!