Téma: A tét

Shanks 2011 márc. 10. - 21:56:44 Előzmény géGyula
(53/273)
Örömmel olvasom.
géGyula 2011 márc. 10. - 18:41:14
(52/273)
NA, IDE INKÁBB EZ TARTOZIK:

Tegnap érdekes megfigyelést tettem.

GerõA közbevetõlegesen megjegyezte, hogy van egy jelenleg a jobboldalon sertepertélõ egyén, akire õ a kommunista ügyészségen való aktivkodása okán emlékszik. Bánó persze rákérdezett, hogy kire gondol: “Most nem jut eszembe a neve” - válaszolta Gerõ.
Hát, nem túl életszerû, mit mondjak, hasonlít arra, hogy aZ MNB elnök nem nevezi meg azt a kormánytényezõt, aki megfenyegette, ezért persze jól megkritizálják(tán még éppen ebben a mûsorban is. – egész összefolyik már)
Elég az hozzá, hogy a mûsor közben Gerõ is eltépelõdött és úgy döntött, le van carva, nem fog félni! És egyszer csak megmondta Bánónak: “Eszembe jutott: Budai GyuLa!”
géGyula 2011 márc. 10. - 18:40:31
(51/273)
géGyula a becsületes nevem és antialkoholista vagyok.
Shanks 2011 márc. 10. - 18:29:21
(50/273)
No!
György!
Csak nem betintáztál? :D
géGyula 2011 márc. 10. - 18:26:49
(49/273)
Ajjaj!
Az elõbbi nem is a Tét címûmûsorhoz tartoznak, hanem a Reggeli mûsorhoz.
géGyula 2011 márc. 10. - 18:24:02
(48/273)
Még a régi LudasMatyiban volt egy karikaturista(sajnos, a neve nem jön elõ) , aki a vidéki atyafiak karikaturáiban volt legnagyobb, igen sokszor szétálló macskás bajuszt rajzolt az atyafiaknak, és azt is észre vette e férfiúi arcdísz leginkább csúf szájjal, fogazattal jár együtt.
Attól a pillanattól, amikor Révész Máriusz pici piros csókos száját egyensúlyozandó férfiatos bajuszt növesztett, mindíg ezek a tréfás rajzok jutnak róla eszembe.
Azt vélem, az arc, szem állandó, szinte anatómiai, milyenségére hatással van “használatuk”, a grimaszok, melyek az ember lelki életével korrelálnak(mindenki megérdemli az arcát, vagy hogy is szokták mondani?)
RM mára megtestesedett, férfiasodott, bajusza most már leginkább magyaros, kikerekedetten zsírosan fénylõ alfélre emlékeztet.
Nem volt semmi meglepõ Désivel folytatott beszélgetésében, melyben a riporternek nem volt szabad belekérdezni. Amikor végül az azért kiderült, nem tudták egymást meggyõzni, RM elég nyilvánvalóan fenyegetõzött.
Ez van, ezt választotta a nyakunkra a választásra jogosultak 1/3-a!
De, jelentem, RM engem sem gyõzött meg.
Sunyi és álszent “érvelés” volt a részérõl, hogy “bezzeg másként gondolná, ha az Ön gyerekét, vagy családtagját ártatlanul(…)”, ez kifejezetten hergelõ, uszító duma, de fõleg ostoba: ellene lehet vetni, hogy “a képviselõúr is másként gondolná, ha a családjában valaki olyan rendõr lenne, akinek hivatásbeli kötelessége teljesítése közben pl egy megpörgetett nyeles betonkolonccal eltörték a lábát”, de nem is kell ennyire messzire menni, “ha csak olyan rendõr, jogász(biro, ügyész stb) lenne a családjában, aki lelkiismeretesen tette a kötelességét, még véletlenül sem hazudott vagy önkényeskedett”.
Silány ermberek silány morálja a RévészMáriuszé.
géGyula 2011 márc. 03. - 17:46:56
(47/273)
Neked is!
2/10
pneklara 2011 márc. 03. - 17:38:19 2/10
(46/273)
Egyezzünk ki annyiban, hogy valószínû mindketten egyet szeretnénk: földi életünkben nyugodtan, szépen élni!S hogy ez sajnos nem csak rajtunk múlik, az biztos. Egyet tehetünk: X-et teszünk egy cetlire idõnként, és reménykedünk.Szép estét kívánok!
offtopic
géGyula 2011 márc. 03. - 17:26:01
(45/273)
Tudod mit, fölteszm a kezem.
Csak ismételgetném magam.

Azt fontosnak tartom megjegyezni, hogy OV-t nem emlegethetik elég sokszor. Õ végezte ki a demokratikus Magyarországot. Ezt azért nagyon kevesen mondhatják el magukról.
2/10
pneklara 2011 márc. 03. - 17:17:05 2/10
(44/273)
Kedves Gyula, ha már így belefogtunk a téma elemzésébe, akkor elmondom, hogy nekem Bolgár György kedvencem volt, mikor a Kossuth-on ment 16 óra körül a beszélgetõs mûsora. A család tudta, hogy ehhez igazítom a vasalást, és le nem maradtam volna egyetlen percérõl. Így visszagondolva, én mindig az ellenzékkel szimpatizálok. Mert érzékelem, hogy ami van, az valahol nem jó, s az ellenzék az, aki kritizál, megmutat,feltár...
Aztán amikor kibõvítettük a csatornákat,s lehetõségem lett az ATV-Hír tv figyelemmel kísérésére, akkor nagyot csalódtam Bolgár Györgyben. Évek óta figyelem ezt a négyest. Talán a felállás idegesít: az egyoldalúságuk. Nincs abban ésszerûség, logika,izgalom, hogy négyen ugyanazt csépelik, nem vitatkoznak, nincs ellenérv. Akkor is Orbánt szidták, mikor náluk volt a labda, most is Orbánt szidják. Meg kellene számolni, egy adásban hányszor hangzik el ez a név. Most elfogadom, hogy kritikával viszonyulnak,hisz ellenzéki szerepbe jutottak. De a megelõzõ ciklusokban miért nem a SAJÁT hibáik, tévelygéseik,bûneik voltak napirenden? Miért nem arról folyt az eszmecsere? Talán nagyobb haszna lett volna. Ma 2011-ben arról polemizálni, hogy mekkora egetverõ bûn volt a pedagógusok bérének emelése, a 13. havi nyugdíj megszavazása, ez hozta az újabb mohácsi vészt az országra?S a stabilitásra törekvés minden lépését vitatni? Mint a népmesében: hozzon is, meg nem is, úgy próbáljanak ésszerûsíteni, hogy senkinek se fájjon?Hát be kell látni, ez nem megy. De elfogadom, hogy a mostani 2/3osok ellenzékben ugyanezt játszották. Akkor inkább maradjunk Claudiánál, meg Berényi Miklósnál, az õ marakodásuk szórakoztatóbb!
offtopic
géGyula 2011 márc. 03. - 15:07:00
(43/273)
Kedves klára, ha szerinted Mészáros talán objektív, azt megköszönom a józan ész nevében, Avar nyilván elõnytelen külsejével, korával és múltjával nem tör a szivekbe. Szerintem Dési sem elfogult. Ha meg Bolgárról azt gondolod, hát nem tudok veled mit kezdeni. A telefonos mûsorában a legbõszebb szélsõ jobbosokkal is vitatkozni, beszélgetni próbál, viszonylag rendszeresen hallom.

Dési elfogulatlanságáról szót kell ejtenem. Ha egy orvos-biológus a pestis-baktéiummal foglalkozik, nyilván elkötelezett az ellene való intézkedésben, de ha nem objektív, akkor nagyon ráfázhat, pl. megfertõzõdik. De ez nem jelenti azt, hogy minden nap, amikor be megy a laborba végig kell haladnia a teljes biológiai tudományon, úgy soha se jutna semmire.
Persze, hogy Dési is(mind a négyen) elkötelezett ballibek, a mûsorukban annyiban törekednek objektivitásra, hogy ezt minden percben szinte elõrõl újra és újra elmagyarázzák(ti. a meggyõzõdésüket).
Hát, lehet, hogy erre füllel kell bírni,és lehet, hogy nekem erre van fülem( törekvés a szikár tények elõítéletmentes tekintetbe vételére, a racionális logikus következtetésre, plusz: iszonyodás minden indulatos(kodó) hangulatkeltéstõl). Ha fölmerül egy téma elõször tisztázzák a tényeket, aztán levonják az összefüggéseket, majd ezt a fölépítményt megítélik, lehet, hogy akkor már, indulatosan s elkötelezetten. De én szinte mindíg érzem ezt a szép síma fölépítettséget. Ha konkrét esetben elkezdtem vitatkozni olyannal, aki nem csípte õket, soha nem rendített meg az érveivel, sztem nem voltak jók, mert meggyõzhetõ vagyok.
Egy idõben mi is néztük a Barátok közt-et, én valahogy leszoktam róla, de ez más téma.
2/10
pneklara 2011 márc. 03. - 14:27:20 2/10
(42/273)
Nem vagyok Bauer Tamásból perfekt,valamikor kedveltem, mert értelmes beszélgetéseket hallottam tõle. Mostanában, ha feláldozom a Barátok közt következõ epizódjait - mea culpa!Ezen kevésbé húzom fel magam, mint a másik oldalt bántó, kritizáló szócsépléseken-az a szórakozásom, hogy meghallgatom Olgát,Dézsi Jánosékat, Bánó Andrásékat, majd átmegyek Nagy Katalinhoz, Szilveszter utódjához, és próbálom kihámozni az igazságot. Úgy tûnik, mindig annak van igaza, akit éppen hallgatok, s mindig a túloldalon találják a felelõst. Csak ne látnám közben, hogy sehol nincs rend, fegyelem.Egész életem azzal megy el, hogy azt kell éreznem, bûnös vagyok, örüljek, ha nem tesznek lapátra, húzzak a nadrágszíjon még nagyobbat, mert ezt kívánja a haza,és soha senki nem számoltatható el azért, hogy a fejem fölött ilyen döntéseket hoznak felelõsnek ítélt emberek.
Én Gyurcsányt, ha hallgatom, értelmes embernek gondolom. De ha értelmes, akkor vak volt, vagy süket volt? Õszödön kellett beszélnie a hazugságokról, nem a Parlamentben arról, amit tudott?Jó tudom, nem így mûködnek a dolgok a politikában.
Egyáltalán nem tartom objektívnak Avarékat. Talán Mészáros Tamást. Objektívak akkor lettek volna,ha önkritikusak is, nem csak kritikusak.Okos emberek õk, csak nem õszinték, és nem tárgyilagosak.Ha tudták, hogy szétcincálják az értékeket, padlóra teszik az ipart, a mezõgazdaságot, oktatást, egészségügyet,magánzsebekben landolnak a forintok, akkor miért nem szóltak? De nem is izgat engem már semmi, csak egy: mikor élhetünk európai emberként? Értékünk szerint, nem pedig behúzott nyakkal. Hogy meddig leszünk még megtûrtek dolgozóként, teher pedig nyuggerként? Na arra várhatok! Így aztán maradok a Barátok közt-nél,s hiszem, hogy no problem.
offtopic
géGyula 2011 márc. 03. - 13:30:58
(41/273)
De már megint ott vagyunk a nagy összemosó elkenésben, a nagy pikírt általános(ító) sértõdésben.
Haladjunk kis lépésekben:1. Észrevetted, hogy ami miatt Bauert dicsérted, azt õ már többször elmondta, megírta?
Tudom, nem vetted észre, de most eljutott a tudatodig?; 2. Észrevetted, hogy Ami miatt most Bauert dicsérted, azt már jóval elõtte elmondta más is, pl. maqa Gyurcsány? Tudom, nem vetted észre, de most eljutott a tudatodig?; 3.Vissza tudsz emlékezni, hogy a maga idején Gyurcsány mániákusan vitatkozni akart, arról ábrándozott, hogy majd ellenérvekkel kell vitáznia(elõadást tartott egyetemen, szinte minden médiamegjelenése magyarázatból és érvelésbõl állt), ha vissza tudsz erre emlékezni, akkor lehetetlen,hogy nem látod a különbséget.

Amit Avarról írtál, az is elfogult, nyilván nem kedveled õt, ez nem probléma, ha valakinek nem esete, nem kell sem férjhez menni hozzá, sem róla fantáziálni. De rá is, meg a másik háromra is az a jellemzõ, hogy objektíven vizsgálódnak, s amit találnak attól elborzadnak, s attól indulatosakká válnak. Erre keress egy meggyõzõ ellenpéldát a jobboldal fõsodrából, s ha találtál, akkor szídhatod egyfomán a két oldalt.
És ismét meg ne haragudj az õszintéért, de ezt nem hallgathatom el.
2/10
pneklara 2011 márc. 03. - 10:09:23 2/10
(40/273)
Miért haragudnék? A józanul gondolkodó civil ember pontosan látja, melyek a problémák gyökerei, s bizton TUDJA, melyek azok az intézkedések, vagy melyek azok a mulasztások, amik taszítanak az országon a lejtõn való csúszásban.És azt is tudom, hogy fegyelmezetlen állampolgárokkal egyetlen politikai vezetõ hatalom sem tud mit kezdeni, pláne ha öntudatosak is azok az állampolgárok, s ismerik pontosan a jogaikat, a kötelességükrõl meg teljesen megfeledkeznek. És akkor ott vagyunk, hogy valahol MINDENKI kihúzott egy deszkát az építménybõl,hogy az megroggyanjon, hogy ott vagyunk, ahol.
offtopic
géGyula 2011 márc. 03. - 09:51:17
(39/273)
"hogy belátom, és kimondom, nem csak TI, hanem MI is sok hibát halmoztunk"

Ha ez eredmény, akkor nem kellett volna várnod olyan szívdobogva Bauerre, mert, hogy mást ne mondjak, ezt már unalomig ismételgette maga Gyurcsány, az Ördög.
Ezek szerint csak pl. nekem "unalomig", mert pl. te meg sem hallottad. Oda kéne figyelni!
Összemosni a két oldal felelõsségét úgy, mint te sugallod, ahhoz vakság kell.
Oda kéne figyelni, nem csak vagdalkozni (úgy, ahogy azt a Fidesz elvárja azoktól, aqkik nem különösebben szeretik.
Mert ne tévedj, pontosan az ilyen vélemények azok, amit a Fidesz tõled hallani szeretne.
Meg ne haragudj, hogy kimondom az úõszintét!
2/10
pneklara 2011 márc. 03. - 09:41:04 2/10
(38/273)
Végre megszületett a történelmi pillanat! Erre várok mióta. Bauer Tamás, akinek az MSzP-n kívül mindenki feketes.û, kimondta, hogy egy tágas cellában egymás mellett ülnek majd a jobb és baloldali felelõsök, tehát politikusok, akiken egyformán számon kérhetõ, hogy ez az ország ide jutott, ahol most van. Nem hányhatnak itt egymás szemére semmit, mert a mindenkori ellenzék mást sem tesz, mint akadályozza a regnálót,s józan összefogás a politikusok között, legyenek jobbosak, vagy balosok, soha nem lesz. Jó, tudom, hogy képletesen értette a cellát, nem is ez a fontos most, de a józanodás elsõ lépése az, hogy belátom, és kimondom, nem csak TI, hanem MI is sok hibát halmoztunk, és vétettünk. Ha a másik oldal is eljut ide, akkor van remény. De lehet, hogy elfáradt Bauer a mûsor végére, látta Kumin F. összeomlását, és tett egy nemes gesztust, amit már meg is bánt. Jó mûsor volt, mert a nyelvcsapások kicsit kiegyenlítõdtek.Még kezdem megszeretni a mûsort, mert nem olyan elfogult, mint a négyesfogat. Féltem Avar Jánost, úgy behergeli magát Orbán gyalázásába,hogy néha levegõt sem kap.
10/10
sanjust 2011 márc. 02. - 23:29:48 10/10
(37/273)
Az a fura ebben a Kuminban ,hogy nem volt ennyire egyértelmûen jobbos,sõt Sólyomnál betöltött poziciója elött emlékeim szerint az ATVben még a fórum cimû mûsort is vezette kvázi tárgyilagosan.Aztán a nagy iskola után már lehet hogy zsenánt azok után ,hogy ott mennnyire meg kellett dolgoznia a betevõért.Ezt csak úgy lehet pszichikailag elviselni ,ha magát is átgyúrja ,meghülyíti.De a metakommunikációja is mutatta ,hogy mennyire nem szilárd ez a magára eröltetett póz .Ez van ,neki még nincs meg a teljes fIdesz fapofája ,de még fejlõdhet.
géGyula 2011 márc. 02. - 23:15:37
(36/273)
Kumin Ferenc szánandó szerepet játszik, amikor Bauer és ÁghAtila keresztkérdései tüzében retirálnia kell égõ szemmel, égõ füllel torzra gyûrt arcccal a sírás küszöbén.

Pedig „nagy iskolája” volt a meztelencsiga gerincû Sólyom köztársasági elnök stábjában(mrt ugye õ volt az?!).
Persze más részt senki sem kényszeríti hogy a kormányoldalt szerecsenmosdassa, és póbálkozzon a védhetetlen megvédésével.
Nehéz választani, õ a szánalmasabb, vagy a pattogósabb beszédû Giró-Szász.
10/10
sanjust 2011 márc. 02. - 21:51:06 10/10
(35/273)
Félelmetesen sötét liba ez a Pelczné Gál Ildi.
10/10
sanjust 2011 márc. 02. - 21:02:54 10/10
(34/273)
Ez a szegény Kumin azt hiszi ,hogy bár Sólyom apucit kirúgta a Fidesz,õt majd visszaveszik valaminek ha elég szépeket mond a Fideszrõl .Csalódni fog ,mert vannak sokkal régebbi talpnyalók is akik megelõzik õt a sorban:)