Téma: A tét

géGyula 2011 ápr. 28. - 01:43:56
(73/273)
Elõször is nagyon örülök, hogy Ungvárival kapcsolatosan nem nekem lett igazam, hanem a páromnak, aki bízott benne, hogy még sem adja el magát ilyen könnyen, egy kis könyvheti viháncolásért legalábbis nem.
Örülök, hogy itt volt és jókat is mondott. Pl. Hellerrõl s Gyöngyöspatáról.

Az alkotmánnyal kapcsolatban hiányolom, hogy mindenki csak azt hajtogatja eszelõsen, hogy legyen róla népszavazás.
Föl nem foghatom, mi a túrónak?
Az általános hazugság és félelem légkörében nyilvánvalóan a Fidesz által elkábított többség elfogadná.
És , õszintén, annyira hiányzik, hogy még azzal is tépjék a szájukat, hogy hu, de legitim lett?
Szerrintem ez a röhejes alaptörvény arra igenis jó, hogy ha semmi sem, de ez talán képes összekovácsolni az ellenzéket.
Szerintem ez ellen a gacsos, degenerált alaptörvény ellen mindnkinek össze kellene fognia. Bizony, még a Jobbikkal is: Népfront a demokráciáért.
Akár így, akár úgy, nyilván hosszú és küzdelmes politikai harc következik, a fideszes alaptákolmány nevetséges legitimitását(az állítólagos 920 ezer visszaküldött kérdõívet), mint mondvacsináltat, igazán nem lesz nehéz meghaladni, ha csak egy 33 százalékos népszavazási elfogadottságot kiprovokálnánk(ennyin állhat mostanság a Fidesz), akkor nehezebb lenne a majdani dolgunk.
Azt nem értem, hogy értelmes emberek ezt nem veszik észre, s csak csárálnak, hogy népszavazást így, népszavazást úgy!
Szerintetek miért van ez így?
Ha összegyûjtenek aláírásokat egy Köztársasági Alkotmányt visszakövetelõ petícióra, már akkor is nyert ügyünk lenne, ha azok száma HITELESÍTETTEN csak 920 ezernél több lenne.
port_man 2011 ápr. 27. - 21:02:24
(72/273)
Erre a Kornéliára ráférne egy jó stylist.
géGyula 2011 ápr. 21. - 12:42:10
(71/273)
Új felállás féle?
Eddig, ha nem tévedek, ehhez a mai garniturához tartozott UngváriTamás is, nem?
Van egy rossz érzésem: õ nem nagyon fog a továbbiakban szerepelni ebben a Bánó-mûsorban. Az attól tartok, hogy megkezdte a betagozódást, legalább is ahogy a klubrádióban Gálvölgyivel telefonon viháncolt a könyv hét okán, ez elég fura volt, pláne, egy napra rá ugyanazt eljátszotta Betlennel a királyi tévében.

Mint ha mi sem történt volna, mintha nem éppen most taszítanák vissza gazemberek az országot egy középkorias, elmaradott mucsai állapotába, mintha ez e legkevésbé érdekelné, ha szaftos intim kis pletyókat fecserészhet az õ széleskörû tájékozottságát és érdeklõdését szorgalmasan aranyozva!
Bár ne lenne igazam, a párom szerint tévedek, bár neki lenne igaza! Végtére is egy ilyen vénség mit akarhat, miért érdemes neki benyalnia?Nyilván legfelkjebb a hiúsága miatt, mint az iparkamara, vagy a Vosz vagy minek az elnöket(Dávid-akárki), avagy a nagy Gasko István, aki szintén csakis a Gyurcsány kormánnyal volt fene karakán!
Az Egyenes beszédben konstatáltam, hogy OV kegyesen szóba állt velük, erre kivirultak, s mintha mi se történt volna, farokcsóválva élvezettel szükölnek(ennél még drÉger is intelligensebb hatást kelt).
Ismétlem, bár ne lenne igazam Ungvárit illetõen, de annyi carságot, elvtelenséget látok. Tisztesség sztem leginkább Debreczeniben, Bauerban, Vásárhelyiben, Hellerben, UngváryRudolfban mutatkozik fõleg, nekik elveik vannak. Tényleg örülnék, ha mégis hozzájuk lehetn venni Ungvárit.
2/10
pneklara 2011 ápr. 04. - 15:54:12 2/10 Előzmény géGyula
(70/273)
Írtam, de nem jártál arra:)
10/10
sanjust 2011 ápr. 02. - 10:13:30 10/10
(69/273)
Összenõ ,ami összetartozik:A Demokrata és a Fidesz, Deutsch és Orbán meg a Baeyer haverjukkal.
9/10
offtopic
meszag 2011 ápr. 02. - 08:25:32 9/10
(68/273)
A demokrata szerint nem igaz. A cigányok egyébként is régóta élnek velünk, és szeretetteljes elnézéssel voltunk irántuk, csak a liberálisok miatt utálták meg õket :D - ilyen áttetszõ hazugságot ki bírnak mondani, ez hihetetlen. :D azé a zemberek sem felednek ilyen gyorsan... :D
10/10
sanjust 2011 ápr. 02. - 01:13:24 10/10
(67/273)
Na nyilván hogy átveszik a haladó haygományt,a komcsiknál volt a Ratkó korzsak a náciknál meg dicsõség volt a leányanyaság.
És van még egy bibi ,hogy akkor esetleg a legtöbb plusz szavazatot a cigányok kapták volna ,és már így is vannak akik esküsznek rá ,hogy Orbán nemcsak a honfitársuk ,hanem a rokonuk is.
offtopic
géGyula 2011 ápr. 02. - 00:50:36
(66/273)
A jobboldali hülyeség gyönyörû mintapéldányát a hadd sorakoztassam föl nektek:
Orbán a Parlamentben odanyilatkozott, hogy maga is úgy vélte, a gyerekek után járó szavazati jog alkalmas megoldás számba menne a magyar népességfogyás megszüntetésére. Bár a „zemberek” által beküldött kérdõívek feldolgozásából látható, hogy a visszaküldõk többsége ezzel nem ért egyet, ezért aztán más megoldási lehetõségben gondolkodnak.
Kérdem én nagy tisztelettek: normális ez az ember? Tényleg életszerûnek képzeli el a következõ házastársi párbeszédet: „Figyelj, anyukám! . . . arra gondótam, csináljunk gyereket, tudod mér?.., azér mert akkor helyette is szavazhatunk.
a kis feleség válasza: Tényleg? Hát ez naccerû! Gyere drágám. . . mindent bele. . . most nyomd, most jó!
Lehet, hogy ez Orbánéknál így ment? Õk mindenesetre hatékonnyak voltak!
De magyarok! Hát nem veszitek észre, hogy hülyét csinál belõletek?
Persze nem kizárt, hogy egy ilyen frenetikus újszerû demokráciában pártfeladat lenne a gyerekcsinálás.

Ha valakit érdekel esetleg, személyes meggyõzõdésem, hogy ezt a kapitális baromságot figyelemelterelésül dobták be a „köz”-be. Teljesen abszurd, sehol nem volt sehol nem lesz hülyeség csak arra jó hogy fontoskodó hülye alakok egymás haját tépjék, õk pontosan tudták, hogy errõl szó sem lehet(kül9nben szó se volt!) pontosan tudták, hogy erre mahjd a kérdõívekbõl az fog kiderülnui, hogy a „zemmberek” nem akarják. Szerintem nincs kizárva, hogy a valójában beérkezett kérdõívek számát megszorozták ezerrel, s ezt jelentették be. Az meg, hogy mi jött ki belõle, az is mûtermék.
A haszon kettõs: 1. a hülyeség bedobásával elterelni a figyelmet a lényeges kérdésekrõl(a megszorításiokról és az alkotmánnyal lapcsolatos jogtiprásról); 2. A nem létezõ „zemberek” ellemvéleményére adva lehet játszani a „húh, de nagy egy demokrata vagyok én, az annyát!” nevû fideszes szerepjátékot.
10/10
sanjust 2011 márc. 31. - 10:33:22 10/10
(65/273)
Igen kb én is ezt szummáztam a korlátolt minõsítéssel.és még azt tenném hozzá ,hogy azért az önelégült mosolyáért külön megérdemelne egy valagbarúgást. ja és egyébként hogy hihetnénk el bármit is azoknak ,akik pl rendszeresen hülyére veszik Európát a kiküldött hamis fordításaikkal.Ráadásul ez olyan hazugság ,amit pillanatok alatt a fejükre lehet húzni.
géGyula 2011 márc. 31. - 01:50:52 Előzmény sanjust
(64/273)
Úgye!
Egy tanulmány az arca, amikor vérverejtékesen igyekszik. Pl. amikor Bauer megpedzette, hogy nincs garancia arra hogy a kérdõívek hogy lesznek földolgozva, szegény fszikám teljesen lemerevedett: „kétségbe vonod?!!"

Erre mondta B, hogy ”Nem állítok semmit, csak azt, hogy nincs hivatalos garancia”. Nem is értem, miért kell ilyen hímes tojásként kezelni az ügyet. Pl én, meg vagyok gyõzõdve, hogy hazudnak (a kérdõívek számáról is, úgy a válaszokról is).
Mindenesetre a nagyérdemû politológus úr lemerevedett arccal ámuldozott: „garancia.. .?”
Miközben arcára fagyott az erõltetett gúnyos vigyor.

Ebben a helyzetben teljsen életszerûtlen föltételezés, hogy igazat mondanak(1. láttuk sok esetben, mennyire szeretnek hazudni; 2.nyilvánvaló érdekük a helyzet jobbá retusálása; 3. Semmmi nem akadályozza a csalásukat)
Még vicces is volt aztán, hogy a mittomén milyen rövidítést mondott, hogy az a”cég” dolgozta föl a beérkezett kérdõíveket, s minden választásnál az dolgozza föl(márcsak nem gondolja B. hogy azok mindíg csalnak! Ez már eddig is egy hajánál fogva iderángatott ostobácska „érvelés”, s mikor, tán Bánó megkérdezte, hogy a betüszó minek a rövidítése, azt mondta az IQ bajnok „politológus”, hogy „Azt én se tudom”. . . nem akartam hinni a fülemnek.
Késõbb megint azt szerette volna bizonygatni, hogy az egykulcsos adóval nem járt az emberek nagyobbik része rosszul, kínjában képes lett volna az elõttük való mûsorban szóló Gyurcsányra hivatkozni, akit félreértett(félremagyarázott(?)).
Mint ha akinek kevesebb van aborítékjában, mintkrábban, az najd attól tenné függõvé, hogy fölfogja-e a helyzetet, hogy mitmndott arról akár maga Gyurcsány.. . Szánalmas!
Gondolom, nagyon megéri neki így lejáratni magát.
10/10
sanjust 2011 márc. 30. - 21:13:06 10/10
(63/273)
Ez a sumák rókapofa Gíró-szász hogy lehet ennyire korlátolt?
offtopic
géGyula 2011 márc. 29. - 01:21:42 Előzmény pneklara
(62/273)
Õszintén remélem, kedves Klára, hogy egy részt láttad a márc 29-i Ujságíróklubot.

Másrészt azt is remélem, hogy ha láttad, akkor elismered, hogy mind a négyüknek gyakorlatilag minden kritikájukban mennyire igazuk volt. Érvek és logikusgondolkodás jellemzi az állásfoglalásaikat. Ha esetleg van reflexiód, az Ujságíróklub topikján helyezd el
10/10
sanjust 2011 márc. 20. - 20:40:25 10/10 Előzmény géGyula
(61/273)
A baloldal vesztét nem kis részben okozta a puhánysága és a széthúzás.Ahogy Paul lendvai mondja ,a szocik még most is jobban utálják egymást,némelyek pl Gyurcsányt,mint az áruló Szilit,aki ministrál Orbánnak és igazi megélhetési köpönyegforgató.
és említ egy sztorit ,hogy korábban õ középszerü politikusnak nevezte egy cikkében Szilit,mire felhívta õt a házelnöki hivatalon keresztül ,hogy miért irkál ilyeneket róla? Mire õ:"Asszonyom nem lehet mindenki egy Tony Blair v. Churchill":D Ez a sztori azért jellemzõ a nagysagos asszony hatalmi éhségére és támogatóira szintén(Szanyi,Toller,Suchmann,stb..)Miközben az egyetlen tehetséges politikusukat ott nyírták ,ahol lehet,akit saját hibái (nem lévén minelnöki tapasztalata),a saját pártja ,és Orbán buktatott meg.
offtopic
géGyula 2011 márc. 20. - 13:38:28 Előzmény sanjust
(60/273)
Sztem az is elég baj, hogy OV esküszegését magunk is hajlamosak vagyunk viszonylag könnyedén elkönyvelni, szinte vár(t/j)uk is tõle, hiszen annyi butaság és aljasság fûzõdik hozzá.
Pedig ez sztem ennél sokkal fontosabb. Nyilvánvaló, hogy elfogadják a degenerált alkotmányukat, akármit ugrál a bal-lib, annak semmi hatása nem lesz ellene, lesz egy oktrojált Alkotmányunk.
Attól a pillanattól orbitális nyomás fog nehezedni, és üldözés mindenkire, aki épeszû, aki nem ért egyet az oktrojált alaptörvénnyel. Ezeket az ellenzõket, legkevesebb antidemokratasággal fogják vádolni. S ha pl. idejön majd egy külföldi, azt tapasztalja, itt egy “antidemokratikus”, rendszerellenes erõ kekeckedik a meglévõ alaptörvénnyel szemben(ui. ha csak nem folytat elõtanulmányokat, az alaptörvény történeti “beágyazottságát” nem fogja ismerni).
Hogy mást ne mondjak, a klubrádióban vitázik a helyzetrõl Bolgár, Andrassew, Vicsek s még egy okos ember: X(Nem tudom a nevét). Andrassew indulatoskodik: “…ezt az alkotmányt úgy is el fogják törölni!”, X ellenvet: “hogyan, azt is tartalmazni fogja, hogy be lesz betonozva…”, A. azt mondja: “…na,de egy illegitim alkotmány…” X azonnal letorkolja: “…azt nem lehet mondani, megválasztották õket, ez jogállam, akkor is, ha nekünk nem tetszik”
És itt a gond, hogy az épeszûek továbbra is megosztottak lesznek, a doktriner demokraták majd igyekeznek megtartani az oktrojált alkotmányt, mert szerintük már a léte azt jelenti, hogy az jogállami és demokratikus. Pedig egy nagy bides lószart!
Ez Ellen logikusan és kivédhetetlenül csak úgy lehet érvelni, hogy OV esküszegése miatt az oktrojált rendszert illegitim módon vezette be. Ebben nagyon fontos logikai lépés, hogy fölesküdött az elõzõ, általa utált Alkotmányra, tehát illegitim miniszterelnök is volt, hiszen hamisan esküdött, ezek után a rendszere is csak illegitim lehet.
Hasonló eset, mint a kádárizmus, amely a születésénél menthetetlenül az illegitim rohadás irányában indult az 56-os megtorlással.
Másik hasonló eset: II.József nem koronáztatta meg magát, ezért a kor politikai szintjén illegitim uralkodó volt.
A racionális, logikus levezetés ellen más érvük nem fog maradni, csak az erõszak(gumibottól a tankig – ahogy adódik!)
10/10
sanjust 2011 márc. 18. - 19:23:20 10/10
(59/273)
Debreczeni minden szava igaz lett ,sõt még optimista is volt némely ponton.Ekkora dilettentizmust és bakikat még õ sem tételezett fel.
10/10
sanjust 2011 márc. 18. - 19:21:26 10/10
(58/273)
Ne viccelj már !Orbán és az eskü betartása ,egyáltalán a haza érdeke.A nagy köpönyegforgatásban erre soha nem volt ideje .A megalománia az tetten érhetõ viszont.Kiköpött duce ,azzal a különbséggel ,hogy Mussolini valamit azért produkált is pl a gazdaság terén.
géGyula 2011 márc. 18. - 14:12:53 Előzmény sanjust
(57/273)
Jellemzõ az ilyen KernTamás félékre, meg az egész brancsra, hogy most tépi a száját,hogy “de igen, a Ficeszre szavazók pontosan tudhatták, hogy a banda alkotmányozásra készül,hiszen a szocik is éppen ezzel riogattak”!
Akkor bezzeg hogy föl voltak ezen háborodva!
Most pedig kiderült, hogy a “riogatóknak” pontosan mennyire igazuk volt!
Olyannyira, hogy lgalább utólag nem kéne riogatásnak nevezni, az ui. mást jelent, mint a pontos és helyes jóslás. figyelmeztetés. Legalább Kern Tamás nyugodtan bocsánatot kérhetne DebreczeniJózseftõl.

Az aljas cinizmus netovábbja.
Mint amikor valaki segítséget kér, hogy “Ég a ház!”, Mire jótét lelkek fölgyújtják és még az arcába is vágják, hogy “Na, most legalább tényleg ég!”
géGyula 2011 márc. 18. - 13:55:09 Előzmény sanjust
(56/273)
Érdekes módon azt még nem igen hallottam, hogy Orbán, amikor hivatalba lépett, esküt tett a mostani Alkotmányra.
Én nem tudom az esküszöveget, de le merném fogadni, hogy OV esküszegõ.

Mert annak benne kell lennie az eskü szövegében, hogy betartja és betartatja, meg védi, meg tiszteletben tartja, mittudomén!. Na, márpedig ha megszünteti és elõzõleg még tiszteletlenül is nyilatkozik róla, akkor mindezt a szép dolgot, amire esküdött nem tartja meg.

Persze az “esküszegés” inkább tûnik valamiféle erkölcsi fogalomnak, mint joginak, a hivatali eskütétel csak afféle díszes formaság, az esküszegésnek nincs szankciója. Egyetlen kivétel lehet OV, aki ezek után egy fél másodpercig se várhatja, hogy a ránkerõszakolt dege kis alkotmányocskáját tiszteletben tartsuk. Majd annyira lesz a nép alkotmánytisztelõ, mint amennyire az volt drágalátós miniszterelöke.

Ezúttal a folt keresi meg a zsákját!
10/10
sanjust 2011 márc. 16. - 21:56:10 10/10
(55/273)
Most hogy végignéztem a mûsort,Kern tamás sajnos annál is hülyébb mint elsõ blikkre tünt.Igaz nincs könnyû dolga ,mert nehéz egy ilyen fércmûvet védeni ,mit ez a fidesz alkotmány.
Amit senki nem mondott ki a mûsorban az meg az ,hogy úgy látszik ,hogy Magyarország megint sikeresen letér a modern európai fejlõdés útjáról ,kb mint mikor a Verbõczi féle törvényeket elfogadta ,és a jobbágyokat röghöz kötötte.Erre sok egyéb jel is utal,de ezt tükrözi ez az Alkotmány is,nemzeti nagyjaink pedig forognak a sírjukban.
10/10
sanjust 2011 márc. 16. - 21:26:52 10/10
(54/273)
Ez a Kern tamás elég buta ember,és ezt nem is nagyon leplezi.nem is tudtam ,hogy a hazugság másik neve :metafóra.Mert ha Orbán mond egy bõdületes hazugságot ,akkor az csak neki metafora ,másnak ,aki szokott gondolkodni ,és nem nyalizik ,annak hazugság.