10/10
mary0114 2013 máj. 01. - 21:03:02 10/10
(69/1549)
Végre ma láttam szinkronosan is. A szinkron.... Nem tudom, mit mondhatnék, amit nem mondtatok el, aki látta az eredeti vetítést. Mikor meghallottam Camilla és Alonso veszekedését az elején, azt sem tudtam mit hallok. Silvianak sokkal erõteljesebb és mélyebb a hangja, Flavioval egyetemben. A többiekét még csak megszokom a következõ 160 részben, de Camilla-Alonso-Dionosio hangjai nagyon nem tetszenek. Cristiané is nagyon fura, de nem üt el ennyire az eredetitõl, mint az említett 3 emberé. Letynek viszont maradt. :)
Kárpótol viszont az, hogy ezt a sorozatot nagyon vártam, hogy eljusson hozzánk. Silvia nagyon hiteles színésznõ, Crissel meg jól alakítottak. Szerintem még a kémia is jó volt közöttük nagyon. (igen, Suxel, ez Neked szól :D )Lety-Cesar-Flavio-Lisset szintén nagyon jól alakított, de még ehhez csak sorolni tudnék embereket. A történet magával ragadó, nem tipikus történetvezetést kaptunk.

Nem tudtok véletlenül online linket az 1. 2. részhez? Eddig nem találtam.
9/10
suxel 2013 máj. 01. - 13:04:40 9/10
(68/1549)
A végrendeletet az e-mail elolvasását követõen fogalmazta meg Don Daniel rögvest.
9/10
suxel 2013 máj. 01. - 13:02:56 9/10
(67/1549)
Éppen Nataliaval beszélgetett Baldomero atya a templomban, amikor Natalia elment tõle, akkor látta meg az érkezõ Don Danielt, aki már nagyon rossz állapotban volt, s csak arra jutott ideje, hogy odaadja a lezárt borítékot a papnak. A pap meg segítségért kiáltott.
Nem tudott még a tartalmáról sem, hogy mi van benne, mert ez új. A régirõl gondolom sejtette, hogy abban Camila van megnevezve fõ örökösnek. Baldomero atya azt sugallta: lehet, hogy a fia, de nem biztos, mert nincs rá épkézláb bizonyíték, csak egy erõs feltételezés, összevágnak a dolgok: a névadás, és ekkoriban volt együtt Agathaval Don Daniel. A papnak kellene bizonyíték is rá a feltételezések mellett, s most a fotókat, amit kapott róla, azt mondta kiköpött anyja a fiú, de az öregemberre neki nem hasonlít. Don Daniel meg nem látott jobb megoldást annál, hogy állítólagos fiára hagyja a vagyonát. Õ szerintem erõsebben hitt benne, hogy Daniel a fia, mint a pap.
A végrendelet értelmében ha Daniel egy éven belül nem jelentkezik az örökségért, akkor minden Camilara száll. Camila szerint úgy is jelentkezni fog, hiszen ki hagyna veszni egy ilyen mesés örökséget. Dionisioék még nem mondták ki, hogy mit terveznek, de a fõ céljuk az, hogy Daniel az elkövetkezendõ egy évben semmiképp se juthasson el a Malqueridara a jogos örökségét követelni, valahogy ki kell vonni a forgalomból.
9/10
napraforgó 2013 máj. 01. - 12:50:17 9/10
(66/1549)
Köszönöm, kedves tõled, hogy tájékoztattál!

Kicsit zavar, hogy szinte minden nõnek A-val kezdõdik a neve: Agatha, Amparo, Agustina, Amanda, stb.
Sõt a pasik is a betûsek: Alonso, Abraham. Aztán Daniel álneve is Andres lesz....
Lehettek volna fantáziadúsabbak is...

Baldomero atya nem tudott az új végrendeletrõl? Vagy csak a tartalmáról? hát pont õ mondta el Don Danielnel, hogy Agatha fiút szült nem sokkal a szakításuk után, akinek a Daniel nevet adta. Meglepte, hogy az a fiú esetleg az õ fia? hát a tegnapi részben pont õ sugallta ugyanezt? Vagy rosszul értettem? Isadora és Dionisio most pofára estek. vagy mivel machinálnak?
9/10
suxel 2013 máj. 01. - 12:20:22 9/10
(65/1549)
Don Daniel meghalt, szívrohamot kapott. De elõtte megmásította a végrendeletét, és fõ örökösének Danielt nevezte meg, aki úgy nézett ki Mexikóban kap állást Becerra ügyvéd úr mellett, de végül meghiúsult, aztán értesült az örökségrõl. Miriam pedig sürgette, hogy menjenek és nézzenek utána, mert ezzel megoldódnak az anyagi problémáik. Abraham, Miriam testvére is egyre nagyobb nyomást gyakorol Danielre, azt hiszi, hogy Miriamon akar élõsködni. Miriam meg közölte Daniellel, hogy nem hagyja, hogy így viselkedjen vele többet a testvére. És minõ véletlen, hogy a végrehajtója Don Daniel végrendeletének, nem más, mint Senor Becerra, akinél állást kapott volna Daniel Mexikóban.
Camilanak elege lett Alonso viselkedésébõl, úgy döntött hazaindul. Majd nem sokkal utána szólt neki Alonso, hogy együtt mennek magángéppel, mert Don Daniel infarktust kapott. Hazaértek, Camila engedélyt kért, hogy bemehessen a kórterembe. Pár szót még tudott váltani a bácsikájával, aki annyit mondott, hogy mindent azért tett, hogy megvédje, majd kimondta az Alonso szót és meghalt. Eztán eltemették az öregembert. Amúgy a szívrohama elõtt még odaadta Baldomero atyának az új hivatalos végrendeletét.
Teltek a napok, felbontották a végrendeletet. Baldomero atya megkapja a havi jussát, ahogy Agustina is kap járadékot, Camilanak nyitott egy bankszámlát az öreg, s õ is kap ellátást, de a fõ része a vagyonának: birtok és a többi Danielt illeti meg, akinek egy éve van jelentkezni az örökségért.
A végrendelet felháborodást keltett Alonsonál és Agustinánál. Agustina rögtön mondta, hogy nyilvánvaló, hogy õ Don Daniel zabigyereke. Hisz az õ nevét kapta, akkor az anyai ágon lévõ vezetékneve megegyezik az Agathaéval. Alonso kijelentette, hogy meg kell támadni a végrendeletet. Camila is arra számított, hogy õ lesz a fõ örökös, de õ elfogadja a bácsikája döntését, és nem akarja megtámadni, csak kicsit furcsa, hogy nem tájékoztatta a fiúról, és félelmei vannak, hogy mi tervez majd a birtokkal, ha megjelenik, mert Camila nem akarja, hogy tönkretegyék, amit a bácsikája létrehozott. Agustina szerint megvehetnék tõle, Camila szerint ugyan mibõl. Kiment a bácsikája sírjához, beszélt hozzá, s ott összefutott egy Viviana nevû lánnyal.
Ximena is hazatelefonált részvétet nyilvánítani, de Camila közölte, hogy tudja, hogy nem õszinte. Agustina vissza akart költözni Monterreybe Ximenahoz, hogy már nincs keresnivalója a birtokon, Camila itt tartotta volna, de aztán mégsem, mert önzõség lenne ezt az anyjától kérnie.
Baldomero atya kapott fotókat Danielrõl. Megjegyezte mennyire jóképû fiú, és mennyire hasonlít Agathara, de nem lát benne semmi közöst Don Daniellel, szerinte kissé elhamarkodott döntés volt az öreg részérõl ez a tett, õ még nem tud arról, mire jött rá a barátja.
Natalia mesélt az anyjának Amandának arról, hogy Don Daniel használta Alonso gépét, és fél megmondani a férfinak, mert annyira goromba, és Don Daniel is megkérte erre. Amanda szerint hallgatnia kell a lányának, mert nem kockáztathatja az állását ezzel.
A gonoszok - Isa és Dionisio - is értesültek a történtekrõl. Rájöttek arra is, hogy Don Daniel nem sokkal a halála elõtt változtatta meg a végrendeletét, tehát rájött a tervükre, de nem értik honnan. Alonso mentegeti magát, hogy tõle biztosan nem. Valamit tenniük kell Isáéknak, de Alonso tudta nélkül. Isa közölte Dionisioval, hogy most a férfinek kell cselekednie. Dionisio közölte, hogy úgy is lesz, megoldja a problémát, összenéztek és mosolyogtak, ezzel lett vége.

Kb. ennyi történt benne, ha valaki még más fontos infót tud, akkor egészítse ki, én ezekre figyeltem.
9/10
napraforgó 2013 máj. 01. - 11:56:01 9/10
(64/1549)
Hoppá! a mai adásról lemaradtam, azt hittem, hogy az ünnepnapra való tekintettel ma nem lesz. Történt valami fontos? Ilyenkor az elején szokott, aztán meg késõbb megy a parttalan huzavona.
10/10
cinemaxeva 2013 ápr. 30. - 20:05:21 10/10
(63/1549)
Hát erre gondolok én is de reménkedjünk hogy marad ....
10/10
cinemaxeva 2013 ápr. 30. - 18:09:30 10/10
(62/1549)
Hát az Alonzo egy inpotens majom.... nem is értem miért ment hozzá Camila...
ez a házasság egy csöd lesz....
v_zsuzsi 2013 ápr. 30. - 17:59:05
(61/1549)
Alonsónak sem volt annyi sütnivalója, hogy jelszóval védje le a laptopot, így senki nem tudott volna csak úgy belenézni.
9/10
suxel 2013 ápr. 30. - 17:32:32 9/10
(60/1549)
Azóta hozzám is csak fele annyi infó jut el sajnos, amióta a freeblog szerver megadta magát. Magamnak járok utána ennek-annak kisebb nagyobb sikerekkel.
Kinek, hogy a kémia, elsõ olyan hely, ahol más a meglátásunk. Nem szívesen feszegetem ezt a témát, mert mindig vitába bonyolódok vele. Nem te vagy az elsõ, aki azt mondja bámulatos, engem (már elõfordulhat én láttam valamit rosszul) az átlagostól többre nem emlékeztetett. Meg voltam vele elégedve, de úgy semmi több, plusz. Láttam az idén jobbakat tõlük, bár ez lehet nekem arra eredeztethetõ vissza, hogy nagyok az elvárásaim Silvia Navarroval szemben, mert amit õk lezavartak Juan Solerrel az Idõtlen szerelemben (CME), azt nálam nehéz lesz überelni. Viszont jobb volt attól, mint amikor Colungával voltak egy pár (Mindörökké szerelem (MEPS).
Elég volt a twittert végigpásztázni, vagy a közösségi videómegosztókra feltett videójukat, videókat megnézni, s látszott, hogy szenzációs a csapat, és nagyon jól érezték magukat. :)
10/10
face90 2013 ápr. 30. - 16:59:01 10/10
(59/1549)
Akkor, üdv a klubban :) Bár lassan elvonási tüneteim lesznek, mert nem jó a blog :( Én is csak azért mondtam, hogy ez itt még reális, és ha még 10 év különbség is lenne a valóságban, annyira jók, hogy képes lennék szemet hunyni felette. :) A szinkronnál viszont már nem megy ilyen könnyen. :( Vannak olyan sorozatok is, ahol a történet kompenzál az ilyen dolgokért, de sztem egy bizonyos idõ elteltével mégis csak praktikusabb/elõnyösebb másfajta szerepkör után nézni, hiszen még annyiféle körítéssel lehetnek a színészek fõszereplõk. (Lsd, Colunga PEAM, Abszolút kellemes meglepetés lett!) Szerencsére az AB-nál ezek smakkolnak, és a kémia, ami majd a két fõszereplõ között lesz, az valami bámulatos! :) Nem véletlenül hozták le nem is egyszer, hogy forgatáson kívül is milyen jó, bensõséges a kapcsolatuk. Nagyon egy hullámhosszon vannak/voltak. Még azt is megkockáztatom, hogyha Cristian nem 10 éve házas, és Navarronak nincs párkapcsolata a forgatás idején, simán összejöhettek volna :DDD
9/10
suxel 2013 ápr. 30. - 16:57:41 9/10
(58/1549)
3 év telt el, és mondták, hogy 2 éve környékezte meg Alonso elõször Camilat. Már túl sokat belefeccöltek Isadoráék a tervbe, hogy a bikákkal leszámoljanak és helyette turisztikai központot csináljanak a Malquerida birtokból, hogy ezek után leálljanak, ugyanakkor Isadora is elvárja, hogy ne legyen igazi szerelem a fia és Camila között, mert az csak bonyolítaná a dolgukat Dionisioval.
Alonso csak a kifogásokat keresni, hogy miért nem ment. Legegyszerûbb ok, mással voltál, még mindig az elhunyt pasidra gondolsz. Pedig Camila már nem tûnik depressziósnak.
9/10
napraforgó 2013 ápr. 30. - 16:43:47 9/10
(57/1549)
Camila a 3 év alatt gyászolt és gyógyult, felejtett. Nem hiszem, hogy Alonso az elejétõl fogva udvarolt volna neki, az nem lett volna hihetõ, és nem is lett volna ízléses. Az elsõ rész végén az a lánykérés is olyan volt, hogy Camila nagyon meglepõdött rajta, vagyis kicsit sem számított rá. Aztán nagyon hamar nyélbeütötték az esküvõt, ahogy az anyja beszélt telefonon Jimenával, egy hónapon belül megtartották. (A fõgonosz párosnak, anyunak és a barátjának ez nyilván sürgõs volt).

Egyébként meg, ha a nõ nem feküdt le a szeretett võlegényével 7 évig, mivel hogy várni akartak az esküvõig (?), akkor miért feküdt volna le ezzel a másikkal a következõ 3 évben? fõleg hogy még csak nem is nagyon udvarolt neki, inkább csak barátok voltak.

Amúgy meg röhejesnek tartottam Alonso tajtékzását a nászéjszakán, azért nem sikerült neki, mert a nõ esetleg már lefeküdt korábban az elhalt võlegényével. Õneki meg nem voltak eddig ilyen problémái... Vagyis az rendjén való, hogy õ más nõkkel lefeküdt, de a már nem harmatos menyasszonya azért legyen még szûz. Ennyire nem lehet vaskalapos még egy romantikus telenovella sem.
9/10
suxel 2013 ápr. 30. - 16:29:58 9/10
(56/1549)
Rendszeres? Mi az, hogy? Naná!! :) :)
Amúgy meg ezek az eltérések nem vészesek még, csak megjegyzés volt a részemrõl, hogy tényleg nem a valósnak felel meg. De fiatalosak, szerintem nem is igazán látszik meg Fuentén sem az a 6 év pluszban. :)
Mondjuk, ha jól eljátsszák, és még a történet is jó, akkor hajlamos vagyok figyelmen kívül hagyni ott is, ahol vannak vad dolgok. :) Leticia és Flavio is olyan kitûnõen alakítottak, hogy engem csöppet sem zavart, hogy csak 10 év van közöttük. Hamarabb megszokom valahogy az ilyet, mint a pocsék hangokat.
10/10
face90 2013 ápr. 30. - 16:19:04 10/10
(55/1549)
Igen, teljesen így van, jól tudod:) Látom, akkor te is rendszeres Marco olvasó vagy :) Amúgy logikus is, hogy így csinálták, mivel a De Pura Sangre 55-60 részes, az meg ma már kevés egy sorozathoz, de alapnak tökéletes volt. Nekem a korokkal itt speciel nincs is gondom, mivel amikor forgatták (2012 január-szeptember között ) Navarro még 33, Fuente meg 38 volt, szóval az az 5 év abszolút vállalható. Inkább, mint hogy 40 akárhány évesen, 25 évest alakítson, mert az minden, csak nem hiteles.
9/10
suxel 2013 ápr. 30. - 15:15:47 9/10
(54/1549)
Camilanak azt mondta, hogy csak vele van problémája, mással eddig nem volt. Na de hogy ebbõl mi az igaz? :D Rápróbált akaszkodni az a nõ is a bárban, de elküldte. Ki tudja, lehet valaki mással még is összejön majd neki. Na de még a legelején vagyunk. :)
9/10
suxel 2013 ápr. 30. - 15:13:22 9/10
(53/1549)
Úgy tudom, hogy ennek a De pura sangre az eredetije, nem? Én is úgy tudom, hogy csak részben vették át, mert a 30-40. részektõl valami eredetit oltottak bele, tehát elvitték a sorozatot addig, és onnan teljesen új dolgok jöttek, nem az eredetit folytatták, az csak felhasználták kezdésnek.
Igen, a karakterek fiatalabbak, mint a színészek, mert Cristian de la Fuente is 39 éves, és az elsõ részben mondták, hogy 33. :)
10/10
face90 2013 ápr. 30. - 14:31:40 10/10
(52/1549)
Ezt sajnos nem tudhatjuk biztosan, csak reménykedhetünk, hogy idõközben nem kaszálják el. Hiába megy délután a Story5-n az ugye nem mindenkinek van. De ha már a Story 5-nél tartunk, pont most láttam, hogy szombatonként 13:00 tól-18:00ig megismétlik egymás után az 5 részt, hátha valakit érdekel! :)
10/10
face90 2013 ápr. 30. - 14:21:56 10/10
(51/1549)
Ha jobban utána számolunk, akkor Camila kb. 27-28 éves lehet a szerepe szerint,mondjuk 18-19 évesen kezdte az egyetemet, összejöttek Luissal, és 6 év után akartak házasodni, csak ugye jött a baleset azóta meg eltelt 3 év. De totál nem kizárt, hogy még nem volt senkivel, ez az, ami nem elég egyértelmûen jön még most le a sztoriból. Mert mi van ha Luissal is várni akartak az esküvõig? (Tudom, persze az életben nem így van, de ez sorozat.) Mert, akkor mivel lehetne magyarázni azt, hogy Alonsoval is az esküvõig vártak- mennyire oda meg vissza volt már a fickó a nászéjszakán, hogy végre az övé Camila- szóval ha 3 év alatt nem tudtak sort keríteni rá, az azért okkal van. Mivel nem hinném, hogy puszta giccsbõl kapott volna ekkora szerepet az elsõ együtt töltött éjszaka. Amúgy, ami részben ennek a telenovellának az eredetije, ott pontosan úgy van, hogy a nõci még szûz, de a pasija meg impotens, így nincs köztük semmi, aztán amikor megérkezik a birtokra a bosszúálló fõhõs, õ rakja rendbe a dolgokat. Minden téren:D
10/10
face90 2013 ápr. 30. - 14:21:14 10/10
(50/1549)
A számítógépes jelenet nekem sem volt hiteles, gondoltam is, hogy érdekes nem ért a gépekhez, aztán rögtön azt találja meg, amit nem kell...Tény, ami tény jobb lett volna, ha mondjuk úgy mutatják, hogy mondjuk kattintgat ott jobbra balra az email kapcsán, aztán véletlen megnyitja ezt a dokumentumot. Aztán persze, rögtön összeáll neki a kép, arról, hogy a gonoszok miben sántikálnak.