kirara 2013 máj. 29. - 18:41:54
(329/1549)
Sziasztok
Még nem írtam nektek eddig...Én imádom ezt a sorozatot , Amikor elkezdték nálunk vetíteni nagyon megtetszett és elkezdtem nézni az eredeti sorit a neten amit már be is fejeztem ...Silvia Navaro és Cristian de la Fuente nagyon jó párost alkotnak de az összes szereplõ a jók és a negatív szereplõk is fantasztikusan játszanak végig , hiányoznának ha nem lennének a filmben... a történet meg érdekes, izgalmas, fordulatokban gazdag, szórakoztató...nem hasonlít a szokásos szenvedõs , uncsi Mexikói telenovelákra...Ezzel nem szeretnék senkit megsérteni mert mindenkinek szíve - joga mit néz...de ez a sorozat kiemelkedik , a szokásostól eltér....Végre találtak Cristian de la Fuente - nek is egy nagyon jó karaktert , ami tökéletesen illik hozzá ....A szerepe és a születése szerint is Chilei származású...és nagyon ari a filmben...Silvia viszont a tõle megszokott határozott , édes karakterével nyûgöz le mindenkit
jó szórakozást a sorozathoz
9/10
suxel 2013 máj. 29. - 18:26:52 9/10
(328/1549)
Köszönöm az infót és az utánajárást! Nagyon rendes vagy! :)
9/10
offtopic
napraforgó 2013 máj. 29. - 18:20:55 9/10
(327/1549)
Off
A magyar családjogi törvénybõl:

"2. § (1) Házasság akkor jön létre, ha az együttesen jelenlevõ házasulók az anyakönyvvezetõ elõtt személyesen kijelentik, hogy egymással házasságot kötnek.
(2) Az anyakönyvvezetõ a kijelentés megtörténte után a házasságkötést a házassági anyakönyvbe bejegyzi.
(3) A házasságkötés nyilvánosan, két tanú jelenlétében történik.

3. § (1) A házasságkötést megelõzõen a házasulóknak az anyakönyvvezetõ elõtt ki kell jelenteniük, hogy házasságuknak legjobb tudomásuk szerint nincs törvényes akadálya, egyszersmind igazolniuk kell, hogy házasságkötésük törvényes feltételei fennállnak. Jogszabály a házasságkötés elõtti tanácsadáson való részvételt kötelezõvé teheti.
(2) A házasságkötést az anyakönyvvezetõ csak a házasságkötési szándék bejelentését követõ harminc nap utáni idõpontra tûzheti ki. A jegyzõ e határidõ alól felmentést adhat.
(3) A házasulók valamelyikének közeli halállal fenyegetõ egészségi állapota esetében a házasulók nyilatkozata a házasságkötés összes törvényes feltételeinek igazolását pótolja, és a házasságot a bejelentés után nyomban meg lehet kötni.

8. § (1) Érvénytelen
a) az egyenesági rokonok és
b) testvérek házassága, továbbá
c) a testvérnek testvére vér szerinti leszármazójával,
d) a házastársnak volt házastársa egyenesági rokonával, valamint
e) az örökbefogadónak az örökbefogadottal kötött házassága.
(2) A testvérnek testvére vér szerinti leszármazójával és a házastársnak volt házastársa egyenesági rokonával kötött házassága nem érvénytelen, ha a jegyzõ felmentést ad, akár a házasságkötés elõtt, akár utóbb, a házasság fennállása alatt."

Mint látható, az unokatestvérek közötti házasság nincs ebben a körben, vagyis az korlátozás nélkül megköthetõ.

A külföldön kötött, illetve a külföldivel kötött házasság szabályait e törvényben hatályon kívül helyezték, de a józan ész és a logika azt diktálja, hogy az ilyen házasság csak akkor érvényes, ha megfelel mind a hazai jogszabályokban foglaltaknak, mind annak az ország jogrendjének, ahol a házasság köttetik, illetõleg amely ország állampolgárával kötik a házasságot.

Hiába engedi meg sok iszlám állam, hogy egy férfinak 4 felesége legyen, mivel a magyar jog ezt nem engedi, tehát Magyarországon egy muszlim férfinak is csak egy neje lehet.
9/10
napraforgó 2013 máj. 29. - 15:50:43 9/10
(326/1549)
Camila vonzódik 'Andreshez', talán szerelmes is belé, mint azt a barátnõjének mondta. Na így legalább nem lehet megvádolni azzal, hogy csak a sokat érõ öröksége miatt fogja szeretni Danielt.
Mert Alonso bizony csak a várható öröksége miatt vette el Camilát.
9/10
napraforgó 2013 máj. 29. - 15:02:06 9/10
(325/1549)
Nem is arra gondoltam, hogy személyesen öl meg akárkit is. De eleinte még azt sem tudta, hogy a soha sem látott Daniel D.A ellen merényletet akart elkövetni Dionisio megbízottja Chilében. Mikor megtudta, elborzadt. Most meg a jól ismert Baldomero atya az elsõdleges cél, aztán, ha sikerül megtalálniuk Danielt, õ a következõ. Meglehet, hogy nem személyesen ölné meg õket, de már nem bánja, sõt kívánja a halálukat.

Lehet, hogy sokat ér az a birtok most is, de ha megépítenék az üdülõtelepet és úgy értékesítinenék, akkor nyilván a sokszorosát érné.
De azért annyit talán mégse, hogy embereket kelljen meggyilkolni miatta.
9/10
suxel 2013 máj. 29. - 14:11:43 9/10
(324/1549)
Nem tudom itthon, hogy van ez, de a Mexikóban kötött házassághoz szükséges vérvizsgálat, fõleg akkor ha külföldiként megy az ember. Tudtommal nálunk ilyenre itthon nincs szükség. http://www.baobab.hu/index.php?gr=1571 Hogy a helyiekre nézve kötelezõ-e azt passzolom, lehet.
Az eredeti cél végül is az esküvõvel az volt, hogy az örökséget megszerezzék, majd csináljanak egy turisztikai központot. Ha már Alonso elveszíti a feleségét, akkor legalább az eredeti céljaik valósuljanak meg, úgyis nagy rajta a nyomás az anyjától és Dionisiotól. Viszont szerintem gyilkosságra õ nem lenne képes a két kezével!
9/10
napraforgó 2013 máj. 29. - 13:27:22 9/10
(323/1549)
Most Rafael öccsének a fényképét fogják odaadni Alonsonak. Ennyi erõvel egy vadidegen ember netrõl letöltött képét is odaadhatták volna. Ha nem tudják visszanyomozni, kié a kép, akkor ennyi erõvel bárki lehetne "Daniel Diaz Acosta". Most belekevertek egy konkrét személyt, aki tuti, hogy fel fog bukkanni, mondjuk meglátogatja a fivérét, na és akkor majd lehet magyarázkodni, hogy ki-kicsoda....
9/10
napraforgó 2013 máj. 29. - 13:22:26 9/10
(322/1549)
Igen, ez most a legjobb a futó sorozatok között, amiket nézek.
Lehet, hogy Mexikóban van valami tilalom az unokatestvéri kapcsolat/házasság ellen? Nálunk nem tilos, ez biztos. Nem oly sok az azonos gén, hogy az bizonyosan betegségeket örökíthessen át a gyerekeikre. (persze azért jobb, ha a fiatalok családon kívül keresgélnek társat maguknak)
Megfigyelted, hogy most már Alonso is azon van, hogy mindenáron megszerezzék a birtokot, még mielõtt Camila elválna?
Ebbõl arra következtetek, hogy Alonso
1. Tudomásul vette, hogy Camila válási szándéka komoly, és azt nem tudja megakadályozni;
2. Hajlandó elmenni a végsõkig, pl. Baldomero atya meggyilkolása már nem probléma számára.
9/10
suxel 2013 máj. 29. - 12:05:37 9/10
(321/1549)
Ez a történet egyre szövevényesedik: most felbukkant egy újabb negatív arc - Bruno, ahogy észreveszem, ez tipikus gonosz karakter név - Vivianaval kapcsolatban, akit úgy megvert a múltban, jó legyen csak megütött, mert az hangzott el Viviana szerint, hogy elveszítette a gyerekét, és a lehetõséget is, hogy szüljön. És már a mai részben is erõszakos volt a férfi vele. Mélyítik elfelé a karaktereket, hogy ne csak olyan töltelékek legyenek, és ez szerintem tök jó.
Már az ál-Daniel Rafael tesója is a "kapuban áll", már fényképet keresnek róla, na verjük csak át vele a gonoszokat, akik most persze idõt nyertek a pap lebénulásával. Viszont Rafaelnek oké, hogy tetszik Camila, de nem szép dolog ilyet kérni, hogy engedje Daniel, hadd csalódjon majd benne Camila, s ne tegyen semmit, hogy beleszeressen, mert õ akarja magának. Inkább tenné meg a kezdõ lépéseit Camila irányába, s aztán majd eldõl, hogy kit választ, a vesztes meg fogadja el, lenne egy tisztességes verseny a nõ szívéért.
S közben az Albarrán fiúkat sem hanyagolják el, fenntartják az érdeklõdést a Pablo-Luzma vonal iránt, hogy vajon sikerül-e az esküvõjük Vöröske ármánykodásai közepette, egy ilyen pénzes helyes fiú jól jönne neki, hisz a családja sincs a legjobb anyagi helyzetben. Mariano pedig már szeretné megismerni ki az a Camila, de neki is van valami Ana az életében, õt tegnap említette. Véleményem szerint így kell helyesen csavarni a szálakat, hogy még a mellékszereplõk közepette se unatkozzunk! :) :)
9/10
napraforgó 2013 máj. 28. - 14:28:39 9/10
(320/1549)
Nem igazán értem, hogy miért érdeklõdnek annyira az alkalmi sofõr iránt? most már Dionisio is állandóan utána érdeklõdik.

És az is fura, hogy Alonso 3 milló pesót kér Camilától a birtok kiadásaira (traktor, meg kerítés kell, cöcö...) Hát mennyibe kerül ott egy traktor? Meg néhány kerítéscölöp? Aki nem milliomos, az már be sem tudja keríteni a földjét? Camila meg milyen könnyedén belemegy az utalásba, semmi ellenõrzés. És milyen könnyedén fátylat borított Alonso kis kalandjára a prostival a szállodában. Mostmár nem is akar válni?
9/10
napraforgó 2013 máj. 28. - 14:11:44 9/10
(319/1549)
Isa is jó volt, ahogy lecsapott Diora, majd felfalta, úgy csókolta.
Ez a két fõgonosz nagyon jó! Összeszokott páros....
10/10
kazsagx 2013 máj. 28. - 12:53:12 10/10
(318/1549)
Imádom Dionisio mimikáját,miközben elõadja a nagy turbékoló adoniszt! :D
sorozatkedvelõ 2013 máj. 28. - 11:37:04
(317/1549)
Meg még az is nagyon izgatja Izadorát,hogy beszél/t -e az atya.
9/10
suxel 2013 máj. 28. - 10:51:46 9/10
(316/1549)
Isadora elsõ kérdése állandóan, amikor jön valaki a paptól kifelé, vagy valami újat lehet tudni az állapotáról: Meghalt? Meg fog halni? :D :D Nem is feltûnõ, hogy nem azt kérdezi, hogy jobban van-e? Fel fog-e épülni? :D :D
sorozatkedvelõ 2013 máj. 27. - 18:24:54
(315/1549)
Köszönöm!
9/10
offtopic
napraforgó 2013 máj. 27. - 17:40:10 9/10
(314/1549)
OK. Részemrõl nincs harag. Csak a pontosság kedvéért szóltam.
Pesti Zsuzsanna 2013 máj. 27. - 16:08:13
(313/1549)
Kedves Napraforgó!
Köszönöm a korrekciót! Az eshetõséget valóban nem éreztem az írásában. Így a személyes megszólítás természetesen érvényét veszti. Köszönöm a magyarázatot, a kiigazítást, szóban egyértelmûbb lett volna a kommunikáció. :) Én sem szívesen vezetem félre magam. Elnézését kérem, ha félreértettem a jó szándékát! És hálásan köszönöm a töretlen bizalmát!
Üdvözlettel:
Pesti Zsuzsanna
9/10
napraforgó 2013 máj. 27. - 14:53:29 9/10
(312/1549)
Igen, láttuk az öreg Don Danielt, amint írta a levelet.
Spoiler
Megírta, hogy Camila, akit a lányaként szeret Alonso és Dionisio csapdájába esett és kérte Danielt, hogy védje meg tõlük, majd ossza meg vele az örökségét, amit azért hagy rá, mert talán a fia, de ha nem, akkor is megbízik benne és kéri, hogy legyen Camila segítségére.
sorozatkedvelõ 2013 máj. 27. - 14:47:57
(311/1549)
A mai rész végét nem láttam.Daniel/Andres elolvasta a levelet,amit az apja írt neki?
9/10
offtopic
napraforgó 2013 máj. 27. - 14:43:18 9/10
(310/1549)
Tudom, láttam. Bár ott is csak egy eshetõségrõl, egy feltételezett lehetõségrõl volt szó, legalábbis szándékaim szerint.
De mindegy, hagyjuk, úgy tûnik nem értjük meg egymást. Kár tovább ragozni.