10/10
mary0114 2013 szept. 12. - 12:29:53 10/10
(1029/1549)
Tavaly a sorozat eredeti vetítésekor írtam a részekrõl beszámolókat. Ha valaki lemarad róla a Story4 mûsorváltoztatása miatt, és érdekli, akkor szóljon, szívesen bemásolom ide, vagy elküldöm neki privátba. :)

Alapvetõen is nagyon szeretem szinte az összes szereplõt, de amit Lety-Cesar mûvel, az valami zseniális. Persze, ehhez kell egy jól megírt karakter is, de a színészek hozzák a formájukat. Imádom Lety grimaszait, és azt is, hogy Isanak állandóan van b-terve. Furfangos egy nõszemély, akinek semmi sem számít a cél elérése érdekében. Dionisio meg a nõk megtévesztõje, ördögi tud lenni.

Amanda szerintem buta. Pont úgy tudta volna megvédeni a lányát, hogy megtudja az igazat az apjáról. Nem értem, mire jó ez a hallgatás.
sorozatkedvelõ 2013 szept. 12. - 11:02:06 Előzmény mijud
(1028/1549)
Engem érdekel ,írd meg légy szíves privátban.Ugyan is nincs Story 5-öm ,a neten nem nézem,de érdekel a folytatás.Elõre is köszönöm!
9/10
napraforgó 2013 szept. 12. - 08:26:35 9/10
(1027/1549)
Amanda tiszta bolond. Miért titkolja a lánya elöl, hogy Dionisio az apja, és hogy anno el kellett menekülnie tõle?
malvinkicska 2013 szept. 12. - 07:16:12
(1026/1549)
Elnézést én Mijudnak szántam a választ a hozzá szólásaidból nem fel tételeztem rólad kedves Napraforgo abban igazad van nem jó elõre meg nézni a történeseket hadd legyen meg lepi ez a sorozat bõvelkedik benne.
9/10
napraforgó 2013 szept. 11. - 18:29:51 9/10
(1025/1549)
Nem, nem néztem a youtube-on, és nem is fogom. És nem szoktam a krimik végét sem elõre elolvasni. Viszont szeretek találgatni.
malvinkicska 2013 szept. 11. - 15:24:55
(1024/1549)
Biztosan meg nézted a Youtuba ott szinte fent van az összes hátra levõ rész ismerjük az alap témát szereplõket ki lehet következtetni én is több részt láttam már mikor lesz lagzi stb nem akarom lelõni a poént elõre maradjunk ennyibe.
9/10
napraforgó 2013 szept. 11. - 14:11:22 9/10
(1023/1549)
Inkább ne! Olyan jó találgatni.
mijud 2013 szept. 11. - 14:05:13
(1022/1549)
Spoiler!!!!!!!!!!!
Folytatódik bizony ám, méghozzá nem is hogy. Aki nem akarja megtudni ne olvassa tovább. Daniel feleségével kapcsolatos a dolog és nem nehéz kitalálni mi lehet az. Akit érdekel annak elmondom. Írjon
Spoiler!!!!!!!!!!!
9/10
napraforgó 2013 szept. 11. - 05:21:17 9/10 Előzmény mijud
(1021/1549)
Natalia a mintapéldánya az ostoba buta lánynak, aki belemegy abba, hogy egy független férfi (Yago) letagadja õt a világ elõtt.
Hasonlóan ostoba Agustina is, akit ugyan felvállalt Dionisio, de persze érdekbõl és nem szerelembõl, és az ostoba szemellenzõs tyúk nem vesz észre semmit.
Jó lenne, ha Camila és Daniel végre révbe érnének, de még túl sok rész van hátra, biztos lesz még néhány csavar a kapcsolatukban.
Pl. most nagyon elkezdték forszírozni Daniel chlilei sógorát, már mutatták is a pasit, aki bújkál. Mi elöl, ki elöl, miért? Na ebbõl még lesz gubanc, meglátjátok.
Mert ha végre megoldódik a birtok ügye, akkor folytatódik a chilei üggyel, ahogy én tippelem.
malvinkicska 2013 szept. 10. - 14:41:38
(1020/1549)
Isadora nagyon erõsen van sminkelve biztosan a gonoszságával van szinkronban nem áll jól neki a szõke hajjal még most a szekere van tolva de nem sokára nagyot fog esni remélhetõleg az a Cayetano védelmezi lehet késõbb össze jönnek ettõl a nõtõl minden rossz ki telik Dionisio is meg éri a pénzét,Augistina továbbra is agy mosott.Rafa Vivi szépek együtt legalább õk Camiláék mellett vannak.
mijud 2013 szept. 10. - 00:37:13
(1019/1549)
Hát Nataliat pofán tudtam volna vágni. Ha annyira fontos valami miért nem mondta rá a rögzítõre, nem kellett volna egész nap idegbe lennie. De hát ez a film.
9/10
suxel 2013 szept. 09. - 18:46:14 9/10 Előzmény RdeBricassart
(1018/1549)
lety calderon haza is vitte isaert a legjobb noi fogonosznak jaro dijat teljesen megerdemelten. Nem hittem volna, hogy az Enda-beli Carlota nenit lehet meg fokozni, de lehet.

S en valahogy ugy vagyok carlota neni, sonia es isadora utan, hogy nem biztos, hogy szeretnem meg pozitiv karakterkent latni Letyt, nagyon utosen hozza ezeket a gonoszabbnal gonoszabb karaktereket.
9/10
napraforgó 2013 szept. 09. - 13:39:40 9/10
(1017/1549)
A sorozatot tudták nézni a nyugdíjasok, a betegállományban lévõk, a délutáni mûszakban dolgozók. És ha van valakinek DVD felvevõje, vagy videómagnója, felvételrõl bárki, bármikor. Szóval biztosan nem az iskolások miatt szüntették meg.

Én a netrõl nézem, de nem találtam olyan on-line nézhetõséget, ahol az egész fenn lenne. Letölteni meg nem akarom, regisztrálni valahová meg még kevésbé.
Mindenesetre szemétség az ilyen húzás, hogy elkezdik, aztán meg menj utána, ha érdekel.
mijud 2013 szept. 09. - 13:32:46
(1016/1549)
Szerintem azért vették le a story4-rõl a filmet, mert elkezdõdött az iskola és úgy gondolták, hogy abban az idõpontban csak az iskolások nézték. Ezt még el is fogadnánk, de miért nem lehetett betenni késõbbre és mondjuk a Zárt ajtók mögött helyére 18:00-tól. Ezt a sorit amúgy is adták a sorozat+-on és a neten is fent van, ja és másnap ismétlik.
10/10
RdeBricassart 2013 szept. 07. - 10:51:02 10/10
(1015/1549)
Amit Lety Calderón és César Évora alakítanak ebben a sorozatban, az valami zseniális. Kiváló színészek.
9/10
offtopic
napraforgó 2013 szept. 07. - 05:46:03 9/10
(1014/1549)
Kedves Pesti Zsuzsanna!

Kérem, ne legyen zavarban, a lelki élettel kapcsolatos megjegyzéseimet nem önnek szántam, fõleg nem ezzel a telenovellával kapcsolatban. A latin-amerikai sorozatoknál ez nem is szokott probléma lenni, mivel ez a terület erõsen katolikus, így az "atya" megszólítás helyénvaló, miként a mise, szentmise, plébánia kifejezések is.
A gond inkább az angolszász területeken játszódó filmek esetében szokott jelentkezni. sajnos az anglikán vallás szakkifejezéseit nem ismerem, és az amerikai presbiteriánus felekezetrõl sem tudok semmit. De az biztos, hogy mivel ezel protestáns vallási felekezetek, így a katolikus vallás szakkifejezései vélhetõleg nem passzolnak hozzájuk.
A témát csak annyira vegye magára, hogy ha majd esetleg másféle film szinkronját igazgatja, akkor figyeljen oda az ilyen apróságokra is.

Egy másik fórumban pl. a szóláskeverést tettem szóvá, meg a különbvözõ jelzõk helytelen használatát. Az apropót az adta, hogy a filmen elhangzott, hogy valakinek vaj van a füle mögött (holott a vaj a fejen van!), illetve XY-nak bombasztikus alakja van. Nos a bombasztikus jelentése: dagályos, így egy hölgy alakjára semmiképp nem alkalmazható, csak egy beszéd, vagy írás stílusára. Szomorúan konstatáltam, hogy bár ennek ismerete az én idõmben már az 5. általánosban követelmény volt, itt a TV-ben a hivatásos nyelvmûvelõktõl és példaképektõl nem várható el. (illetve hiába is várnánk....)

További jó munkát!
Pesti Zsuzsanna 2013 szept. 06. - 20:16:39
(1013/1549)
Kedves Napraforgó!

Zavarba hoz a hozzászólása, de a hitélet témakörében csak az atya megszólítást használom a sorozatban. Remélem nem engem ér a kritika, igyekszem körültekintõ lenni e téren is.
Ha már a véleményemet kérdezi, valóban az idõ függvénye a fordítás, szerencsés esetben egy szakértõvel is lehet konzultálni. Ez járható út, ha egy bizonyos szakmáról szól a film. Telenovella esetében picit nehezebb a helyzet, hiszen annyi szálon fut a cselekmény, hogy egy regiment szakértõ is kevés lenne a lektoráláshoz. (Arról nem is beszélve, hogy nem csak a szakmájához, de az adott idegen nyelvhez is értenie kell.) Az orvosi sorozatok rajongója vagyok, és bizony engem is zavar, ha butaságokat mondanak. Tény, hogy elõny, ha egy szinkronrendezõ polihisztor, de még így sem érthet minden szakmához. Barkácsügyekben, és autósmûsoroknál is szakértõhöz kell fordulni. ( A magam részérõl a szinkron mellett még egészségügyi, könyvtár-informatikai, színháztudomány szakos bölcsész végzettséggel rendelkezem, de sokszor még ez is kevés.) Sajnos az a probléma, hogy jóhiszemûen mondatunk a színészekkel adott esetben butaságokat, de tény, hogy "a szabály (szakkifejezés) nem tudása nem mentesít a szabály (szakkifejezés) betartása (pontos használata) alól". Mindennek utána kell nézni, az internet jóvoltából a világ az otthonunkba költözött.
Tisztelettel:
Pesti Zsuzsanna
9/10
napraforgó 2013 szept. 06. - 17:24:20 9/10
(1012/1549)
Na ez biztos nem marad így. Alonso biztos tett róla, hogy Isadora nagyot puffanjon. Nem lesz õ sokáig a Malquerida úrnõje.
malvinkicska 2013 szept. 06. - 14:59:26
(1011/1549)
A csütörtöki rész ki verte nálam a biztosítékot hogy IsAdora lett az örökös teljesen érthetetlen számomra gondolom nem vagyok egyedül itt nem kell menni örökösödési tárgyalásra fül alatt végzik gondolom minél elõbb rá jönnek a csalásra kezdem gyûlölni Isat olyan hiteltelen dolgok vannak bele írva pedig az elején nem így látszott.
9/10
napraforgó 2013 szept. 06. - 14:27:48 9/10
(1010/1549)
Pont ezért lenne fontos, hogy legalább a TV-ben jól mondják ezeket a dolgokat. Ha valaki nem jár tempkomba, szóval a saját gyakorlatából nem ismeri, nem tudja ezeket, mit fog tanulni, ha már a TV is összekutyulja a dolgokat?