zsu150 2013 szept. 25. - 08:35:41 Előzmény Tilda36
(1069/1549)
Natalia-Yago szerintem nem egyszeri szex volt. És N-ban fel se merült, hogy esetleg Y nem fogja vállalni a felelõsséget. Camilla szerintem védekezik. Egyszer kifejtette "Andresnek", hogy szeretne jól "viselkedni". Tehát a gyerek jöhet az esküvõ után. Esetleg picit elõtte :)
9/10
napraforgó 2013 szept. 25. - 05:27:02 9/10
(1068/1549)
Agustina hatalmasat fog csalódni. Már alig várom, hogy jól pofára essen, annyira tenyérbemászóan szemellenzõs és ostoba. A butaságnak is vannak határai, amelyek tolerálhatók, és van, ami már nem viselhetõ el.
9/10
napraforgó 2013 szept. 25. - 05:23:58 9/10
(1067/1549)
Valami nekem is rémlik. Cayetano hûségéért én sem tenném tûzbe a kezem. Meglehet, hogy akkoriban Cayetano is kalandozott valamerre, és Rocio is csak vígaszt keresett Daniel Monterde karjaiban....

Jellemzõ ez a kettõs mérce erkölcsi téren. Bár azt tudom, hogy kb. a római birodalom korától fontos a nõk hûsége a házasságban, nehogy kakukkfióka kerüljön a fészekbe. Nyilván a férjek nagy hangsúlyt helyeztek arra, hogy ne egy idegen gyereke örökölje a családi vagyont....

Sajnos a Story4 "jóvoltából" csak 1-2 nap késéssel tudom nézni a sorozatot.

Rociot amúgy nem sajnálom, mert õ is pont úgy tört föl, mint Isa. (errõl Refugioval beszéltek egyszer) Szegény lány volt, elcsavarta Cayetano fejét, elvetette magát, és onnantól játszotta a nagyságos asszonyt. És õ az alacsony származásával jobban lenézte Pablo választottját, mint akárki más, elfeledve, hogy õ is onnan jött... Nem tudom, hogy Pablo hogy fog reagálni, meglehet, hogy õ fogja legjobban megvetni az anyját... (Yago biztos nem fogja szeretni, Mariano lesz az egyetlen, aki megszánja az anyját.... szerintem)
malvinkicska 2013 szept. 24. - 20:53:57
(1066/1549)
Agustina mikor tér már észhez Dionisio összes hazugságát el hiszi úgy hazudik mintha olvasná fertelmesen piszkos dolgokat csinál és van rá vevõ. Amandát sajnálom mert nem hisz neki a saját lánya sem inkább annak a ló kötõ apjának Isa is elérte a célját Rosiót el zavarja Cayetano igaz Rosi is hibás de nem mostanában követte el de a meg csalás az meg csalás ez tény, Yago mindig is szemetûl viselkedik nem egy jó fazon.
Tilda36 2013 szept. 24. - 20:17:39
(1065/1549)
Ez az Agustina egyre jobban idegesít! Elfogadja a férje hazugságát, hogy csak viszonya volt Amandával, abból született a lánya, ugyanakkor Amandát elítéli, hogy házasságon kívül szülte meg a lányát! Tényleg hülye ráadásul maradi, elõbb fogadja el Dionisio magyarázatát mint a saját lányát!
Tilda36 2013 szept. 24. - 20:13:09
(1064/1549)
Cayetano egy alkalommal említette Isának, hogy õ sem volt hûséges a párjához, megcsalta...na akkor volt mélyponton a házasságuk. Most, hogy belegondolok talán nem is Cayetano hanem Rocio említette ezt a megcsalás dolgot Refulgionak.
Ez a Yago meg egy képmutató, szemét alak, Pablo mit tehet arról, hogy az apja nem Cayetano? Majd most igyekszik P. tudomására hozni, hogy õ "zabigyerek" ezáltal az apjánál õ lesz az elsõ! Egyébként Cayetano sem a tisztesség szobra, mert egy 20 évvel ezelõtti dologért utcára tenné a feleségét, ha nem lenne Mariano aki gondoskodna róla...

Spoiler: ezt csak azért tettem ki, mert szeretnék utalni egy közelgõ eseményre.
Ebben a sorozatban is megismétlõdik két esetben egy egyszeri szexuális kapcsolat után fogant gyerek. (Luzma L-tól és Natalia Yagotól), ugyanakkor Camila már elég rég együtt él élettársi kapcsolatban Daniellel mégse lett terhes! Védekezik? Az elsõ szexuális együttlétkor is?
9/10
napraforgó 2013 szept. 24. - 18:34:20 9/10 Előzmény zyro
(1063/1549)
Bizony, bizony.
Kíváncsi vagyok, hogy oldják meg a bonyodalmakat.
9/10
napraforgó 2013 szept. 24. - 18:32:50 9/10
(1062/1549)
Azért kíváncsi lennék, hogy akkor is ennyire föl lennének háborodva a házasságtörésen, ha azt történetesen a férfi követi el? Vagy az olyan bocsánatos botlás?

Dionisio milyen pofátlanul tud hazudni a lánya és a neje szemébe is. Annyira a vérében van a képmutatás, hogy folyékonyan hazudik.
zyro 2013 szept. 23. - 16:28:04
(1061/1549)
Jaj de kár, hogy beleolvastam a tartalomba, micsoda kavar lesz amire nem számítottam,atyavilág!--hogy miket nem találnak ki a forgatókönyvírók!
9/10
napraforgó 2013 szept. 22. - 08:24:52 9/10 Előzmény malvinkicska
(1060/1549)
Luzmának nem kell a gyerek, épp ezért akarja örökbeadni. Pont azért, mert az akarata ellen fogant. De nem akar ölni - mert a magzatgyilkosság is ölés, egy megfogant élet, emberi élet elpusztítása. Ha van más megoldás - és van - mert ha más elfogadja úgy, ahogy van - akkor nem kell megölni a gyereket.
Ezért használják a forgatókönyírók a spontán vetélés ötletét, az nem az anya akaratából történik, nem tehet róla, csak elszenvedi.
De ebbe a teológiai vitába (hogy mikortól élet az élet) jobb nem belemenni.
Itt is meg fog oldódni a helyzet, nem kell túl sokat foglalkozni vele. Végülis a forgatókönyvírók sem vállalták be a döntés felelõsségét, köztes megoldást választottak.
malvinkicska 2013 szept. 21. - 20:40:49
(1059/1549)
Luzmát nem értem miért kell neki egy olyan gyerek aki még fogyatékos is lehet vér rokonok vagy a forgató könyv írójának még valami terve van vele a következõ részekben. Dionisio sokat képzel magáról Camilával kapcsolatba nem mindeki Isa és Agustina.Isadora jól alakít néha sok már.
9/10
napraforgó 2013 szept. 21. - 18:13:38 9/10
(1058/1549)
Luzmariának az esküvõjére vagy 20 cm-rel megnõtt a haja.

Rociónak kissé sántít a magyarázata Daniel Monterdével való kapcsolatáról. Miért irkál egy nõ szerelmes leveleket annak, aki megerõszakolta? Refugio is mekkorát nézett erre a megerõszakolós mesére.
10/10
cinemaxeva 2013 szept. 21. - 10:48:14 10/10
(1057/1549)
Ó Ó Ó .. Doinisio micsoda gondolat.. ( Camilának velem kéne aludnia .... )

szerintem elvan magával szálva.. ugy gondolja minden nöt megkaphat akit csak akar...

Isolda pedig rémesen jól játszi a gonosz szerepét.. nagyon menöööö....
Tilda36 2013 szept. 20. - 22:25:18 Előzmény napraforgó
(1056/1549)
Szerintem most se az...azt se értem ha már leválóban van a placenta miért nem vetette el Luzma Leonciotól születendõ gyermekét, minden gondjuk megoldódott volna Pablóval, sajnos a f.könyvírónak megint "Szûz Máriát" kellett kreálni Luzmából mégha az a baba sérülten jött volna a világra egy gonosz rokontól akkor is!

Azt se értem miért kellett volna a nászútjukról hazautazni hisz a szállodában, kertben tudott volna LM pihenni, inkább jobban mint otthon!!!...
Tilda36 2013 szept. 20. - 22:16:26 Előzmény napraforgó
(1055/1549)
...csak a dél-amerikai novellákban akár szerelem nélkül is a házasságkötés elengedhetetlen tevékenység, muszáj mindenkinek házasodni, mert a templomokban lévõ személyeknél azt a boldogságot (mosolyt) meg kell adni még akkor is ha pár nappal elõtte ismerte meg a võlegény a leendõ menyasszonyát! :-D

Szép hétvégét Mindenkinek!:)
9/10
napraforgó 2013 szept. 20. - 13:20:46 9/10
(1054/1549)
Én nem tudom, hogy manapság hogy mennek a dolgok, de mikor én voltam középiskolás (jó rég volt), nem volt szokás, hogy terhes lányok járjanak a gimnáziumba. Gondolom, akkoriban vagy elvetették a gyereket, vagy kimaradtak.
Én kicsit meglepõdnék, ha a mostani gimikbe nagyhasú terhes lányok járnának.... Fogalmam nincs, hogy ezt egyáltalán engedik-e, vagy a fiatal nõk ott maradnak-e, vagy kimaradnak, ha már látszik az állapotuk?
9/10
napraforgó 2013 szept. 20. - 12:27:57 9/10
(1053/1549)
Én már korábban is írtam, hogy jobb lett volna, ha a házassággal megvárják a gyerek születését - olyan fiatal mindkettõ, kb. 18 és 20 évesek, így igazán ráérnek.
Tilda36 2013 szept. 20. - 09:20:30
(1052/1549)
"Mondjuk azon csodálkozom, hogy Luzmarián még mindig nem látszik a terhesség, holott már jónéhány hónap eltelt, mióta a bácsikája megerõszakolta. (És azt se nagyon tudom, hogy ha férjhez megy, Pabloval is lefekszik, miközben már vagy félidõs terhes? Ez nem fogja zavarni egyikõjüket sem?)"

Én már ezen nem csodálkozom, mert a dél-amerikai sorozatokban csak az utolsó hónapban látszik a terhesség, addig minden kismama vékony lapos hassal.

Luzma nem fekszik le Pablóval, mert a f.könyvíró pont a nászéjszakára idõzítette a vérzést (szerintem vetélést). Meg kellett ettõl a "kölöktõl" szabadulnia mégpedig úgy, hogy õ ebben még véletlenül sem hibás. Az idõzítés tökéletes volt!

Isadora nagy karriert futott be, most már lakása sincs a biztosítási pénzt is elverte még jó, hogy egy olcsó hotelre futotta!
9/10
napraforgó 2013 szept. 20. - 05:37:21 9/10
(1051/1549)
Isadora és Diomisio hamarosan szétmarcangolja egymást. Most még csókolóznak, de már mindkettõ azon töri a fejét, hogyan szabaduljon meg a másiktól.
És Leoncio nemsoká képes lesz leírni a vallomását.

Mondjuk azon csodálkozom, hogy Luzmarián még mindig nem látszik a terhesség, holott már jónéhány hónap eltelt, mióta a bácsikája megerõszakolta. (És azt se nagyon tudom, hogy ha férjhez megy, Pabloval is lefekszik, miközben már vagy félidõs terhes? Ez nem fogja zavarni egyikõjüket sem?)
9/10
napraforgó 2013 szept. 20. - 05:32:01 9/10
(1050/1549)
Mariano lánya, Ana, amióta megismerte Camilát, õt utánozza. Pont úgy öltözik, mint õ - kockás ing, mellény, nadrág, csizma (azelõtt szoknyát hordott rózsaszín kislányos kardigánnal). Pont olyan frizura: leeresztett haj, féloldalra csapott masnival egy szalagon, na és természetesen állatorvos akar lenni. Elsõre persze neki is kellett egy kutya. Most, hogy láthatta, Camila mást szeret, nem az apukáját, hogy felhúzta az orrát, már nem is akar állatorvos lenni. Talán az öltözködésén is változtat. Remélem a kiskutyát nem számûzi csalódottságában....