Tilda36 2013 aug. 21. - 16:10:55
(929/1549)
Nem tudom megfigyeltétek-e, hogy az erkölcsös és mélyen vallásos mexicoiaknál úgy köszönnek idegeneknek, hogy megpuszilják õket...ez nekem annyira furcsa!!!
Fiataloknál még elmegy, de ez jellemzõ mindenkire.
Tilda36 2013 aug. 21. - 15:33:35
(928/1549)
Nem akarlak elkeseríteni benneteket, de úgy néz ki, hogy a Story4-en a 90. epizóddal befejezik a sorozatot, hétfõn (szeptember 2-án) már nem szerepel a mûsorújságban!:-((
Talán a Story5 folytatja...
9/10
napraforgó 2013 aug. 21. - 12:39:40 9/10 Előzmény malvinkicska
(927/1549)
Én sem láttam a 80. részt, azt hittem, hogy 2 nap alatt felteszik és megnézhetem, de még mindig a 78. az utolsó.... Sajnos másik oldalon sem találom.
sorozatkedvelõ 2013 aug. 20. - 13:19:47
(926/1549)
Ez már sok,hogy Isadora minden gonosz terve sikerül.
Tilda36 2013 aug. 20. - 10:11:56
(925/1549)
Köszi Mindkettõtöknek!:-)
malvinkicska 2013 aug. 20. - 09:06:10
(924/1549)
Kár volt meg dicséni a story5 öt hogy õk elég tûrhetõen rakják fel a részeket akinek nincs ilyen csatornája már 4n apja nem rak fel.A most futó új sorozatok mind le van maradva két résszel.
9/10
napraforgó 2013 aug. 20. - 00:51:15 9/10
(923/1549)
Isa korábban kutakodott és talált egy fényképet Don Daniel fiatalkorából, ahol egy nõvel volt lefényképezve. Akkor még csak azon filózott, hogy ki lehet a nõ? Most, hogy Cayetano bemutatta a feleségének, rögtön beugrott neki, hogy Rocio volt az.
Én spec nem érzékeltem, hogy rájött volna, hogy Pablo Daniel Monterde fia lenne, de lehet, hogy nem sasoltam eléggé.
iriszke1 2013 aug. 20. - 00:29:02
(922/1549)
Szia Tilda!
Izadora nézegetett valamilyen albumot ha jól emlékszem, és felismerte az idõs Danielt. Persze késõbb kikombinálta, hogy Rosszióval lehetett viszonya, és még azt is kiötlötte, hogy Pablo az õ fia.
De ezt már nem tudom hogyan, talán kihallgatott valakit. Ma bejátszottak egy részletet amiben visszaidézte Izadora azt a képet, nem tudom emlékszel e rá. Remélem segítettem.
Nagyon izgalmasan alakulnak az események, és nagy bánatomra épp csütörtök-pénteket nem fogom látni sajnos.
Tilda36 2013 aug. 19. - 21:55:20
(921/1549)
Szép estét!

Nekem kimaradt, Isa honnan tudja, hogy Rosio megcsalta a férjét Daniellel? Honnan olyan jól értesült? Úgy tudom ezt senki nem tudja!... ha lemaradtam valamirõl kérlek írjátok meg!:-)
Norcy_ 2013 aug. 19. - 19:33:33
(920/1549)
Elfelejtettem, hogy a Storyn hétköznapi mûsorrend van, így a mai rész kimaradt nekem. A holnapit már nézni fogom, akkor jönnek az izgalmasabb részek. :D
9/10
napraforgó 2013 aug. 16. - 06:35:52 9/10
(919/1549)
Az utolsó bekezdésben:
kezelik = keverik
9/10
napraforgó 2013 aug. 16. - 06:32:31 9/10
(918/1549)
Kedves Pesti Zsuzsanna!

Köszönöm, hogy velem együtt gondolkodik. Valószínûleg Önnek van igaza, én csak egyszer néztem a történetet, Ön nyilván többször is megnézett egy-egy részletet hivatalból. Így nyilván jobban emlékszik a részletekre.
Én sajnos nem emlékszem, hogy Amandának bármi köze lenne Chiléhez, egyáltalán járt-e ott, illetõleg õ is Chilébõl származna. De lehet, hogy csak nem figyeltem eléggé a mellékszereplõk beszélgetéseire. Ez fõleg a sorozat kezdeti részeinél, amikor még nem ismerem a szereplõket könnyen elõfordulhat.

De ott van az is, hogy Francisco Javier Diaz, Agatha férje mexikói állampolgár - Spoiler - a tartalomismertetõben olvastam, hogy épp ezért tudja Daniel kérvényezni a mexikói állampolgárságot, mert az egyik szülõje mexikói. És arról sem hallottam (vagy csak nem emlékszem rá), hogy Diaz Chilében járt volna, ott nõsült volna, stb. Bár nem lehetetlen, hogy Diaz, mint kalandor végigpásztázta egész Latin-amerikát és itt-ott volt kalandja, vagy házassága.

Nekem is van egy elméletem, bár a történet igazából ezt sem támasztja alá.

Én úgy képzeltem el, hogy Agatha (aki eredetileg chilei lány volt) férjhez ment a mexikói Diazhoz, és Mexikóban éltek. De a házasság nem volt boldog. A fiatalasszony elhagyta a férjét és utazgatni kezdett Mexikóban. Eljutott ide Aculcoba (?), ahol megismerkedett egy nála pár évvel fiatalabb lánnyal, Amandával, akivel jó barátnõk lettek. Majd megismerkedett a Malquerida urával, Daniel Monterdével is, akivel egymásba szerettek. De Monterde nõs volt, így a szerelmük nemigen teljesedhetett ki (némi kis lamúr azért volt, hisz Monterde azt hitte, Daniel az õ fia). Agatha idõközben rájött, hogy állapotos, de még a férjétõl, így szó nélkül elhagyta Monterdét és hazament Chilébe, maga mögött hagyva Mexikót, a mexikói férjet és mexikói szeretõt, és egyedül nevelte fel a fiát.
Ezt követõen - akár néhány évvel - Amanda is elindult világot látni (mondjuk meghaltak a szülei, némi kis örökséget hagyva rá), elment egy nagyvárosba, Mexikócitybe, vagy akárhová. Ott megismerkedett Hector Guttierezzel (Dionisioval), nagy szerelembe esett, rögtön férjhez is ment hozzá. De a lányuk megszületése után rájött, hogy a férje szélhámos, csaló, ezért elszökött tõle. Hazament a szülõfalujába/városába, amirõl korábban nemigen mesélt a férjének, és a szüleitõl örökölt pénze maradékából megnyitotta a panzióját. Amanda fiatalabb életkora nekem azért fontos, mert egy érettebb korú nõtõl az ember több megfontoltságot vár, az nem ugrik fejest egy házasságba egy ismeretlennel, mint egy tapasztalatlan, naív fiatal lány.
Az én verziómban rendben lenne Daniel és Natalia életkora, és az is, hogy innen, Aculcoból és a Malquerida környékérõl datálódik Agatha és Amanda barátsága.
(És nem volt arról sem szó eddig, hogy Dionisio Chilében is élt volna, és Amandával ott kötöttek volna házasságot)

De ez is csak egy elmélet.
Igazából a mexikói sorozatokban általában az ilyen 20-30 éve történt események nincsenek annyira precízen kidolgozva, inkább a jelen cselekményére összpontosítanak.

Ez a sorozat mindenesetre nagyon jó, sokkal jobb az átlagosnál, jó érzékkel kezelik a romantikát a realitással, az izgalmakat és derûsebb perceket. Remélem ilyen marad végig, nem lesznek üresjáratok és felesleges kitérõk a továbbiakban sem.
Jelenleg ez a telenovella a kedvencem.

Üdvözlettel:
napraforgó
Pesti Zsuzsanna 2013 aug. 15. - 23:28:02
(917/1549)
Bocsánat! Így az én levezetésem nem jó, mert akkor Natalia idõsebb lenne, mint Daniel. Tehát a logikus levezetés: Amanda és Agatha Chilében élt. Ott lettek barátnõk. Agatha, mindenkitõl függetlenül Mexikóban töltött valamennyi idõt. Ezalatt ismerte meg Don Danielt. Hazament Chilébe, és ott számolt be barátnõjének a nagy szerelemrõl. (Ez el is hangzott, nem tudom, miért ment ki a fejembõl.) Utána megszületett Daniel. Késõbb Amanda is férjhez ment, megszületett Natalia, de mint tudjuk, a férje elõl Mexikóba menekült. Utána már levélben tartották a kapcsolatot. Az pedig csak a "véletlen mûve", hogy pont a Malquerida vonzáskörzetében kötött ki Amanda. :)

Pesti Zsuzsanna
Pesti Zsuzsanna 2013 aug. 15. - 22:46:30 Előzmény napraforgó
(916/1549)
Kedves Napraforgó!

Nem igazán lehet fogást találni a forgatókönyvírókon. :) Amanda azt mesélte Danielnek, hogy régen Chilében élt, ott ismerte meg Agathat. Jó barátnõk lettek, és késõbb, amikor Amanda Mexikóba költözött (most már tudjuk, hogy a férje elöl menekült), Agatha eljött hozzá látogatóba. Akkor ismerte meg Don Danielt. Addig, és azután is csak levélben tartották a kapcsolatot. :)De hogy ki hány éves, arról valóban nem szól a fáma.
Tisztelettel:
Pesti Zsuzsanna
9/10
napraforgó 2013 aug. 15. - 05:36:03 9/10
(915/1549)
És még valamin elgondolkodtam, most, hogy Amanda többet szerepel.
Amanda Daniel anyjának barátnõje volt. Nem igazán tisztázták, hogy a barátságuk honnan datálódik, de én úgy feltételeztem a történetbõl, hogy akkor ismerkedtek össze, amikor Daniel anyja, Agatha a környéken élt. Mint tudjuk, Don Daniel Monterde és Agatha között szerelmi viszony volt, majd Agatha elment Chilébe és fia született. Ez pedig több, mint 30 éve volt, ahogy az elején elmondták, hiszen Daniel is 30 valahány éves.

Igenám, csakhogy Amanda akkoriban nem élt még azon a környéken! Õ mintegy 20 éve költözött ide a pici lányával, amikor elmenekült a szélhámos férjétõl, Hector Guttiereztõl, aki most Dionisio Ferrer néven fut.

Mivel Agatha akkor már jó 10 éve nem itt élt, innen nem ismerhették egymást! Sõt, arról is volt szó, hogy Agatha utána sohasem hagyta el Chilét. Akkor hát honnan is ismerték egymást?

Bele lehet magyarázni, hogy fiatal lány korukban, még mondjuk 35-40 évvel ezelõtt találkoztak valahol máshol és tartották a kapcsolatot. De azért nehezen hiszem, hogy egy férjes nõ beavatja a kamaszkori barátnõjét a szerelmi életébe és beszámol neki arról, hogy szerelmes lett egy gazdag földbirtokosba egy helyen, ahol mondjuk épp nyaralt (mert csak egy nyarat, pár hónapot töltött a birtok környékén).
Akkor viszont ez a barátság eddigre már csak levelezésbõl állhatott - de errõl sohasem volt szó! És Amanda vajon hogy ismerhette föl Daniel arcában Agathát, ha kb. 35 éve nem is látták egymást Agáthával!

Na itt van egy kis zökkenõ a meseszövésben. Mert ha Amanda innen, a Malqurida melletti faluból ismerte volna Agathát, még a fia születése elõttrõl, akkor a lányának, Nataliának idõsebbnek kellene lennie Danielnél, hiszen a nõ gyerekestõl költözött ide, erre a környékre. De Natalia még csak 20 év körül van!

Na akkor hogy is volt ez a nagy barátság?
9/10
napraforgó 2013 aug. 15. - 05:11:15 9/10
(914/1549)
Lúzma és Pablo tényleg nagyon helyesek, fiatalok, szerelmesek, de hát - mégse õk a fõszereplõk.
És ott van a gyerek-téma. Én nem találom megnyugtató, jó megoldásnak az örökbeadást, pláne nem úgy, hogy egy nõ már férjnél van! Ebben igaza volt az igazgatónõnek, akkor inkább várják meg, míg a gyerek megszületik és ez a dolog valahogy lerendezõdik. Ha valóban szeretik egymást, akkor tudnak várni a hivatalos esküvõvel addig. Bár szerintem egy szülés és egy örökbeadás jóvátehetetlen sérüléseket okoz az anyának lelkileg.
Tudom, az alkotók megoldották a problémát, azt hiszem épp te jelezted, hogy - SPOILER: a lány elvetél, így a gyerek-kérdés magától megoldódik.

Az is fura, hogy Lúzmát már hónapokkal ezelõtt erõszakolta meg Leoncio és csak most kezd el émelyegni, szédülni. Valójában már épp mostanra szokott elmúlni a reggeli rosszullét.

Amúgy röhejes, hogy Leoncio szája, sõt az egész feje be van kötve, már hetek óta. Én nem hiszek a szondás táplálásban, ahhoz túl jól van. Fizikailag más baja nincs, csak a nyelve (eleje) hiányzik. Nevetséges, ahogy így kinéz. Nem is hiszem, hogy egy ilyen sérülésnél egyáltalán be kell kötni valamit.
9/10
suxel 2013 aug. 14. - 22:24:03 9/10
(913/1549)
tudom en vagyok az egyetlen, de engem a luzma-pablo paros szerelmi elete erdekelt inkabb, mintsem a fohosok. Vontatottabb lassubb, kevesbe esemenydus, szenvelgosebb, de valamiert beloptak magukat hozzam. Eddig sem a kiscsajt, sem a kisfickot nem lattam mas telenovellaban, de rogvest megszerettem oket.
Na meg a fogonoszok, akik zsenialisak voltak a szememben.
Tilda36 2013 aug. 14. - 21:40:20
(912/1549)
Ez a tegnapi részben volt, ma már kibékültek végre-valahára!
10/10
kazsagx 2013 aug. 14. - 19:04:56 10/10
(911/1549)
A kis sracnak,aki Mariano kislanyanak a baratja,lesz valami funkcioja? :)
Ximena jo egy mocsok,remelem majd jol megszivja....
Alonso egyre szimpibb.
Leoncio mekkora eszleny,kivancsi leszek,hogy valoban megtanul e kommunikalni,a kötest a fejen nem ertem. :)
malvinkicska 2013 aug. 14. - 18:39:14
(910/1549)
Augustina kezd rá ébredni hogy Dio nem szereti naivságának elég egy két nyálas szó és már odáig van. Bruno le bukott a lehallgatójával igaz Daniel meg sérült Camila még mindig ki tart az elve mellett össze varrta a sebet és távozott.