9/10
napraforgó 2013 jún. 06. - 14:14:02 9/10
(389/1549)
Az is érdekes, hogy ezen a környéken egymást érik a bika-farmok. Hát mennyi harci bikára van szükség arrafelé?

Ja igen, még van valami. A múltkor Mariano azzal hívta fel Camilát a szomszédos (!) birtokról, hogy bár nem ismerik egymást (!), tájékoztatja, hogy náluk náluk kitört a paratuberkolózis járvány. Kicsit furcsállom, hogy Camila, aki több, mint 3 éve ott él a Malqueridán, meg ráadásul állatorvos is, nem ismeri a szomszédos birtok gazdáit.... Fõleg, hogy pont Mariano szervezi a bácsikája, don Daniel emlékére a bikaviadalt. Gondolom ilyen bikaviadal az elmúlt 3 évben is akadt egy párszor, fõleg, mert a mexikóiak imádják a fiestákat.
9/10
napraforgó 2013 jún. 06. - 14:06:33 9/10
(388/1549)
Két dolgot nem értek a mai részbõl.

Az egyik az, higy Rafael testvérét, akit kiadtak Danielnek mi a csudának kell odavinni a faluba, ahol nagy veszélynek lesz kitéve?

A másik az, hogy Dionisio miért bízta meg Andrest Daniel megölésével, amikor megérkezett az állandó bérgyilkosa? épp most szállásolta be magát a panzióba.
Nem túl veszélyes rájuk nézve, ha túl sok embert bíznak meg a gyilkolászással? Ott van Leoncio, ez a Julian, vagy minek hívják, aztán most bevonták Andrest is. Még az is lehetséges, hogy a magánnyomozójuk sem olyan tiszta kezû....
10/10
Milibindi 2013 jún. 06. - 14:06:14 10/10
(387/1549)
Illetve annyi bonyodalom lehetne , hogy Camiláék összejönnek, de negatív szereplõk nélkül ezt sem lehetne sokáig húzni!
10/10
Milibindi 2013 jún. 06. - 13:52:59 10/10
(386/1549)
Sokszor kritizálják sorozatokban (nem csak mexikóiban van ilyen ), az ilyesmi történéseket, hogy ennyire nem lehetnek hülyék stb stb. Sokat gondolkodtam szerintem azért "hülyék" a szereplõk meg a hatóság , mert akkor nem lenne sorozat! Most nyomoznának "pillanatok alatt" kiderülne az igazság! Ott a levél is , amit nyilván nem saját kezûleg, de Viviék segítségével e tudná juttatni a hatósághoz! Ha már most minden kiderült volna az igazságnem nagyon lehetne bonyodalmat írni a történetbe!
10/10
Milibindi 2013 jún. 06. - 13:44:19 10/10 Előzmény napraforgó
(385/1549)
A szomszéd birtokon vége a járványnak ! Camila sem talált fertõzött állatot ! Akkor mostmár Dionisio és Alonso nem fogják bántani az állatokat valószínûleg! Isadora minden állatot utál nem csak a tehén büdös, hanem a kutya is !Borzasztó!

Aki veszélybe került az Camila , hisz a "végrendelete" szerint Alonso örököl!
malvinkicska 2013 jún. 06. - 10:58:23
(384/1549)
Isidora folytása elég hiteltelen volt a fulladt ember elszinezõdik, annyira gyenge mesterkélt, hogyaz már fáj ha ilyeneket vagy hasonlókat fog csinálni nem egy nagy szám lesz.A gonoszok elég túl súlyban vannak számomra nem lesz szórakoztató ha tiszta mese szerû dolgok fognak történni a sorozatban.A 27-es részben elég furán játszott Camilla, u úgy egészében jók a szinészek, kíváncsi leszek a folytatásra. Leonsiot alakító szinész az Angélába a papot alakította a Rubiba is volt.Augistina annyira a naivat játssza szinte már úgy néz ki mint akinek elmentek hazulról.
9/10
napraforgó 2013 jún. 05. - 18:52:44 9/10
(383/1549)
Fel sem merült bennem, hogy szándékosan terjesztenék a járványt. Pláne ilyen "benyúlnak az állat szájába és rákenik a nyálat valamire" módon.
A járvány azért járvány, mert terjed magától is, még nagy higiéniai óvintézkedések ellenére is.
Amúgy a nyálnak valóban van szerepe a paratuberkolózis járvány terjedésében, ugyanis az itatóvályúkban a nyállal bevitt baktériumok szaporodni kezdenek és a késõbb ugyanabból a vályúból ivó állat megfertõzõdik.
sorozatkedvelõ 2013 jún. 05. - 18:41:09
(382/1549)
Agustina naivsága már bántó,mindent elhisz ennyire jóhiszemû nem lehet.
10/10
Milibindi 2013 jún. 05. - 15:07:18 10/10
(381/1549)
Feltételezem vagy úgy , hogy benyúlnak a szájába és a nyálukkal befertõzik a kajájukat, vagy vért vesznek és a fertõzött vérbõl fecskendeznek az egészségesbe , vagy egyszerûen betesznek egy-két beteg állatot az egészségesek közé! Kérdés, hogy hogy terjed!
Szerintem nem lesz belõle semmi, mert nyilván Danielt beavatják a tervbe ,mint új szövetségest, aki majd megakadályozza ezt!
10/10
Milibindi 2013 jún. 05. - 14:55:32 10/10
(380/1549)
Na ez nem tudom!
A fertõzött állatot biztos nem kezelhetik így,mert a védõoltással legyengített kórokozót juttatnak a szervezetbe , így nyilván csak rontanának a helyzeten! Ha ennyire fertõzõ, akkor meg nyilván karanténba kéne tenni az összes állatot, hogy sem Camila fertõzött marhái ne terjeszthessék tovább a kórokozót , sem más birtokok jószágai ne fertõzzék meg az övéit! A saját állatokat is úgy elkülöníteni, hogy külön a fertõzöttek , külön az egészséges! Utána jöhet az oltás. Még mindig jobb óvatosnak lenni utána is, mert jók az oltások nagy a hatásfokuk , de nem 100% a védettség!
A kutyáknál van egy kennelköhögés nevû betegség , amit ha egy állat megkap utána a környák összes kutyája ( ha nem is mind, de a többség) elkapja!
9/10
napraforgó 2013 jún. 05. - 14:11:08 9/10
(379/1549)
A paratuberkolózis egy bélgyulladás, hasmenésel, legyengüléssel jár. Azt nem tudom, hogy miképp terjed (Pl. egyik birtokról a másikra?) Ez az oltás valamiféle védõoltás? Vagy a fertõzött állatokat gyógyítják így (nem valószínû).

Ha meg védõoltás, akkor Alonso és Dionisio hogyan is akarják megfertõzni az állatokat?
10/10
Milibindi 2013 jún. 05. - 13:31:13 10/10
(378/1549)
Igen erre gondoltam! Nyilván sajnálja, de lelkileg nem szabad, hogy megviselje! A szarvasmarhához kell fizikai erõ is azért!
10/10
Milibindi 2013 jún. 05. - 13:24:57 10/10
(377/1549)
OFF
Sajnos nálam többrõl van szó ,mint egyszerû vizsgadrukk , orvosilag meg van állapítva a szorongás :S Pontosan emiatt az a technikám , hogy igyekszem úgy tanulni, hogy nagyjából a megfogalmazás meglegyen a fejemben, csak nagyjából, mert magolni,mint egy verset fölösleges mert akkor nem tanulod meg. Aztán kidolgozásnál a papírra mondatokban saját szavaimmal megfogalmazva leírom majd szóbelinél tulajdonképpen felolvasom azt. Így nem marad ki semmi, nincs leblokklás stb. A "hírhedt " tanároknak is megfelelt így ,még jó jegyet is kaptam rá! Látd van akinek ez is szemet szúr! Egy-két tanárnál nem volt papír csak megmonda mirõl kell beszélni gondold át és mondd ! Zoológiánál így volt mégis sikerült mindig 4-5 re felelnem! Igaz ott kiscsoportos gyakorlat volt és a tanár ismert mindenit , így könnyebb nekem is ,mert jól ismerem a vizsgáztatót, neki is mert tudja, hogy órán gyakran hozzá tudok szólni "normálisan" izgulás nélkül!
Ami még nagy bánatom az incidens óta a memóriám már nem a régi! 4-5 évvel ezelõtt velem ilyen elõ nem fordulhatott volna véletlenül sem , hogy rossz dialógusra hivatkozom az általam hibásnak vélt párbeszédnél! Szó szerint idéztem volna hogy ki mit mondott!
Igen dolgoztam telefonmarketingesként még az egyetem elõtt ! Nagyon megviselt lelkileg (gyakori a goromba ügyfél stb., meg a háttérbõl a "hajtás" " lányok telefonáljatok" , pedig ugye sokszor nem lazsáltunk csak pl .foglalt volt utána a következõ fax hang a harmadik meg megszûnt stb. ezekrõl nem tehettünk), ekkor próbálkoztam elõször gyógyszeres kezeléssel, de azoktól meg csak rosszul vagyok úgyhogy magamtól erõs akarattal kell ezzel megbírkóznom. Most állást keresek, ami mellett tudok készülni újra a felvételire , de nem is annyira stresszes. Az állatokhoz kifejezetten van érzékem , engem még azok az állatok (kutya ,macska) is szeretnek meg barátkoznak velem, amik nem annyira barátságosak:) Engem a terep jobban vonz , nagyobb kihívás ! Nem is stresszes szóval minden szempontból jó lenne nekem!

Egyébként kacérkodtam gimiben a színészettel! Harsányi Gábor indított egy tanfolyamot Újpesten, Örkény 1 perces novellával készültem. Fel is vett volna (ezek szerint jól adtam elõ akkor) , csak anyukám nem engedett el ,mondván hogy az érettségire koncentráljak! Ezt sajnálom nagyon , hogy kimaradt az életembõl! Nyilván nem ért volna annyit ,mint pl a GNM , mert ha jól emlékszem csak 3 hónapos lett volna! Az meg hogy ténylegesen lett volna-e tehetségem a színészethez ott kiderült volna úgyis!
OFF Vége
9/10
napraforgó 2013 jún. 05. - 13:12:58 9/10
(376/1549)
Ugyan már, egy kutya, macska, papagáj, stb. is éppoly gyakran elpusztulhat. Azért mert az ember - mondjuk egy állatorvos - sajnálja az elpusztult állatot, vagy az árván maradt kicsinyét, még nem valószínû, hogy összeomlik.... De ha mégis, úgy nem neki való az a munka.
10/10
Milibindi 2013 jún. 05. - 12:46:29 10/10
(375/1549)
Amúgy Agustinát nem értem ! Nem tetszik neki, hogy Camila állatorvos, mert az férfimunka! Persze, ez amire Camla szakosodott , úgymond " nagy állatok" (szarvasmarha , ló, juh stb) igen. A kisállatok( kutya ,macska , vadászgörény) stb. kezelése már nem nem kifejezetten férfimunka! Jó erõs idegzet kell az biztos ,mert ilyen munka mellett a halál mindennapos ,és ha minden eset úgy megrázza ,mint Giralda halála, akkor elõbb utóbb megbetegszik!
9/10
napraforgó 2013 jún. 05. - 12:31:41 9/10
(374/1549)
Nagyvonalakban meg lehetett érteni, habár valóban nem fogalmaztál precízen.

Azt nem tudom, hogy több-e, vagy kevesebb a nem kívánt újszülöttek megölése - lehet, hogy csak többet fedeznek fel, mint korábban, vagy többet hoznak nyilvánosságra.
Mivel az abortuszok száma látványosan csökkent, a korábbinál mintegy a felére, gondolom, hogy a nem kívánt terhességeké is.
Talán csak nagyobb a nyilvánosság szerepe, a megtalált, megölt újszülöttekrõl több a tudósítás, mint korábban.
Ehhez olyan bûnügyi statisztikákat kellene áttanulmányozni, ami az átlagembernek nem biztos, hogy hozzáférhetõ.

Amúgy meg ezt a vizsgadrukkot ki kell nõni. Én is nagyon drukkos voltam, a középiskolában, meg utána az egyetemen is, de 23 évesen végeztem, és a munka során rájöttem, hogy akkor sincs semmi, ha nem tudok maximálisan teljesíteni. Lehet élni tovább....

29 évesen te már talán dolgoztál is valamennyit, így némi élettapasztalattal is rendelkezel. Szóval fel a fejjel, lehet élni kriminológia, meg kriminalisztika, stb. vizsga nélkül is. Sok embernek sikerül....
10/10
Milibindi 2013 jún. 05. - 12:04:48 10/10
(373/1549)
A tollpihét ,meg a tüdõn az elváltozást Baldomero atya halálára írtam ,ott ezek egyértelmû jelek a nem természetes halálra, nem a csontvázra gondoltam :D Érdekes lenne, hogy a csontvázon tüdõ lenne :D !A újszülöttes pl.-t érdekességnek írtam, sajnos egyre több az olyan "anya" aki elteszi láb alól a nem kívánt terhességbõl született babáját !Itt sem tud azzal védekezni, hogy õ nem ölte meg, halva született a pici, mert egyértelmûen megállapítható
!
OFF
Ez csak egy 3 hetes butított változat volt a rendes gyakorlat 3-ad éven lett volna. Az heti 4 órás lett volna ott biztos a módszerekrõl is részletesen lett volna szó! Konkrétan ledöbbenten mikor a tanár, egy doktorandusz mondta, hogy milyen pontosan megállapítják a halál okát, csupán a csontvázról. Bízom benne, hogy jövõre folytathatom a tanulmányaimat végre, úgy gondolom máshol kéne tennem ,mert azt a "kedves" tanárt ott nem tudom kikerülni a vizsgadrukkal meg a nehéz kommunikációval nem tudok mit csinálni sajnos!
Nekem írásban jobban megy a kommunikáció, mint szóban ,de látom így sem sikerül mindig jól a megfogalmazás igyekszem jobban figyelni erre!
9/10
napraforgó 2013 jún. 05. - 05:44:44 9/10 Előzmény Milibindi
(372/1549)
Egy több száz éves holttestnek - pontosabban csontváznak már nincs tüdeje, sem szeme, így olyasmi, ami a csontokon nem okoz elváltozást, nemigen állapítható meg róla. Vagyis, ha egy késszúrás csak lágy részeket ért, nem lehet kimutatni, ha a test kötõszövetei, lágyrészei már elbomlottak. na és a tollpihe? hát meddig marad az meg?
10/10
Milibindi 2013 jún. 04. - 20:27:40 10/10
(371/1549)
javítás bocsi, ha nem süllyed le..
10/10
Milibindi 2013 jún. 04. - 19:56:48 10/10
(370/1549)
Igen ki! Volt alkalmazott humánbiológiám , a több száz éves csontvázról meg tudják állapítani ,nem csak azt, hogy nõ vagy férfi volt-e ,az illetõ, de még azt is milyen betegségben halt meg vagy hogy pl. leszúrták-e stb stb. Ennyire nem értek hozzá , de egy fulladásnak tipikus jelei lehetnek a kialakult oxigén hiány miatt: szerintem a szemen is lehetnek bevérzések, a párnából hullhatott ki toll darab vagy huzatból szövet darab, ezt belélegezhette , a tüdõben lehetnek elváltozások stb. Újszülöttnél pl tüdõrõl állapítják meg, hogy élve született-e vagy nem , vízbe teszik, ha lesüllyed,- van benne levegõ- élve született.