Tilda36 2013 jún. 17. - 20:20:31
(589/1549)
Persze ne várjunk tõlük sok okosságot, mert akkor õk gyõznének!:-D
Tilda36 2013 jún. 17. - 20:15:27 Előzmény napraforgó
(588/1549)
Elnézést ha beleszólok, de a hatóság még nem adott ki semmiféle halotti bizonyítványt, azt Dionisio kreálta, tehát a logikus az lenne ha elõbb Danielt iktatnák ki - ez már nem lenne nehéz hisz itt van az oroszlán barlangjában, utána következhetne Camila és a hamis végrendelet felhasználása természetesen az 1 évet beleszámítva!
Isa, Alonso és Dionisio nincs szinkronban ha meg akarják kaparintani a birtokot!
9/10
napraforgó 2013 jún. 17. - 14:06:55 9/10
(587/1549)
Kacagnom kellett, amikor Leoncio megfenyegette Alonsot és Isadorát, hogy ha nem fizetnek neki "végkielégítést", akkor Camila és a rendõrség névtelen levet kap arról, hogy mit tettek. Õk is kiröhögték. Vártam, hogy odavágják, hogy hiszen nem is tud írni, de nem mondták.
Isa és Dio nagyon számítanak arra, hogy Julian megöli Danielt (vajon miért kellett akkor Andrest is megbízni???), vajon mikor fogják megtudni, hogy mi történt a kedvenc bérgyilkosukkal?

Most láthattuk, hogyan tette el láb alól Leoncio Fidenciót anno, illetve most Juliánt. Rafael és Daniel csöppet sem volt feltûnõ, mikor néhány szál gaz mögül leselkedtek, miközben Leoncio eltemette a holttestet.

És az is furcsa kicsit, hogy Isadora nem vette észre, hogy Dionisio követte, miközben az ügyvédhez megy. Dio fifikásan kiszedte a titkárnõbõl, hogy mit is keresett ott a nõ.

Yago Albarrannak viszont megtetszett Natalia, a titkárnõ, alig tudott elszakadni tõle.
9/10
napraforgó 2013 jún. 17. - 09:46:44 9/10
(586/1549)
Lehet, hogy õk tudják, hogy él Daniel, de a hatóságok még nem. Meg majd õt is elteszik láb alól - gondolom ez a terv. Akkor megint Alonso marad ott örökösként. Don Danielnek nem volt törvényes leszármazója, végrendeleti örököse Daniel Diaz Acosta, az õ kiesése esetén Camila Monterde. Ha õ is kiesik az öröklésbõl, a gyermekei (ha lennének), ha nem, akkor a férje, ha férje sincs, a szülei, ha azok sincsenek a testvérei, azok hiányéában a testvér gyermekei. Ha Camilának van végrendelete, akkor az elõnyt élvez a törvényes (vér szerinti) örökösökkel szemben.
Tehát Camila halála esetén is Alonso lenne a várományos, mint végrendeleti örökös - még abban az esetben is, ha idõközben törvényesen elválnak! Hát ezért kellett a hamis végrendelet.
Norcy_ 2013 jún. 17. - 09:32:28
(585/1549)
Pár résszel ezelõtt Isadora elment készíttetni egy végrendeletet is, mely szerint ha Camila meghal, a férje örököl mindent. Elõtte be is lopózott Camila szobájába, hogy elvigye a személyi igazolványát. Errõl a tervérõl sem Alonso, sem Dionisio nem tud, a hátuk mögött csinálta.
Alicante 2013 jún. 17. - 09:09:19
(584/1549)
Jól leírtad nagyon logikusan kár, hogy a f.könyvíró ezt nem így gondolta.
Spoiler:
Olvastam az elõzetest, nemsokára jön az a rész ahol Isodora meg akarja ölni Camilát holott tudja, hogy Daniel él és itt van a faluban. Na ez nem logikus!
Ha az örökös a közelben van nyilván át akarja venni a birtokot, ezért mi haszna van annak, ha megölik Camilát és él Daniel? Isának ez a ténykedése nagyon sürgõs, viszont így "örökség" nem várható!
Spoiler vége!
Alicante 2013 jún. 17. - 09:01:46
(583/1549)
Munkafelügyelõnek sem alkalmas, hisz primitív, megbízhatatlan alkoholista, tekintélye sincs nem véletlen!
Nem csinál õ semmit csak piál és egreciroztatja a testvérét és annak lányát...az erõszakról nem beszélve. Ráadásul ápolatlan, durva és erõszakos. Miért nem gondoltak munkafelügyelõként Rodolfóra?
9/10
napraforgó 2013 jún. 17. - 08:11:42 9/10
(582/1549)
Borítékolni mertem volna....
Isáról el tudom képzelni, hogy anno õ ölte meg az erõszakos, nála sokkal idõsebb férjét. De addigra sokat eltanult tõle a mások irányításáról, erõszakról, stb.
9/10
suxel 2013 jún. 17. - 07:52:40 9/10
(581/1549)
spoiler spoiler


Isa anyus nem lesz rest es maga gondoskodik majd camila nevezzuk baleseterol nem is olyan sokara
9/10
offtopic
napraforgó 2013 jún. 17. - 06:14:19 9/10
(580/1549)
el lehet csinálni = el lehet végezni, (vagy meg lehet csinálni)
úgy tûnik összevontam a két lehetõséget
9/10
napraforgó 2013 jún. 17. - 06:12:24 9/10
(579/1549)
Dionisio, stb .... megvennék a birtokot. Honnan tudják, hogy Daniel nem adná el nekik? Miért üldözik? Most, hogy kiderült, hogy él az örökös miért van útban Camila? ---> Szorítja õket az idõ. Szerzõdésük van (nyilván kötbér terhe mellett, bár lehet, hogy akár az életük a tét), mert a vevõjelöltek nagyszabású építkezéseket akarnak a birtokon (a bikák helyett). Nem várhatnak, hogy a megjelenõ örökös valóban el akarná-e adni a birtokot, és ha igen, mennyi idõ kellene a meggyõzésére. Az se biztos, hogy ki tudnák fizetni (hogy aztán jó haszonnal tovább tudják adni).
Camila meg azért van útban, mert amíg úgy nézett ki, hogy Daniel halott, õ lenne az örökös helyette. Amíg férjnél van, a férje örököl utána, De ha az örökös él, akkor ez nem mûködik. Ha Camila elválik, nem a férje lesz az általános örököse.
Tehát sietni kell, elõször megölni Danielt, hogy biztosan Camiláé legyen a birok. Addig foggal-körömmel ragaszkodni a házassághoz. Aztán meghalhat Camila is, Alonso örököl, eladja a birtokot, aztán osztoznak Dionisioval, mert a vevõt meg õ hajtotta föl.

Kicsit bonyolult, körmönfont terv.
Eredetileg arra számítottak, hogy Don daniel Camilára hagyja a birtokot, Alonso ezért vette el. Mint férj, rábirta volna az eladásra (ha ez nem sikerült volna, Isa anyus biztos kitalált volna valami halálos balesetet Camila számára, hogy a fia örököljön).
9/10
napraforgó 2013 jún. 17. - 05:56:36 9/10
(578/1549)
Szerintem itt hibás a fordítás. Nyilván Alonso volt az intézõ (itt ügyintézõnek fordították), aki a pénzügyeket intézte - megrendelések, szállítások, stb. Leoncio pedig nem intézõ, hanem ténylegesen a munkafelügyelõ, aki a munkások felett diszponál, vagyis kiosztja a feladatokat, ki mit csinál aznap, mikorra kell kész lenni, hányan csinálnak valamit, stb. Ezt momdjuk még írástudatlanul is el lehet csinálni, ha muszáj.
Alicante 2013 jún. 16. - 22:06:02
(577/1549)
Nemrég kezdtem el nézni a sorozatot. Feltünt, hogy a "gonoszok", fõleg Dionisio úgy beszélnek egymás között is, hogy megvennék a birtokot. Honnan tudják, hogy Daniel nem adná el nekik? Miért üldözik? Most, hogy kiderült, hogy él az örökös miért van útban Camila?

Egy intézõ elég magas beosztásban van egy birtokon, hogyhogy felvették az analfabéta, alkoholista Leonciot?..és ha ennyire megbizhatatlan miért bizzák meg egy gyilkossággal? Julian nem lett volna jobb erre a célra még akkor is ha eltévesztette a célszemélyt!

Elég hiteltelenül indul a történet.
malvinkicska 2013 jún. 16. - 21:17:44
(576/1549)
A neten követem a sorozatot és most láttam két részt jól össze van már kuszálva elég lesz ki bontani remélem az a sok velejéig romlott ember nem öli meg az áll Davidot, Augistina butasága fájó Isadora is mindenre képes céljai eléréséhez, ahogy bõvül a kör azok is máshol is a bitangot alakították, mint Vivi férje.Alonso fickósodik a szemét sógornõvel elég sok förtelem van benne.Az a szemét Alonso el lopta Rodolfó fizetését, a kis Luzmának sem hagy békét terorizálja mivel el mondta a papnak attól félek azt is megöli az az embernek titulált állat.
10/10
cinemaxeva 2013 jún. 16. - 16:43:00 10/10 Előzmény Tilda36
(575/1549)
igen Leonsio lopta el... de nincs szobája amit becsukhat nem értem....
Camilához is bár mikor bárki bemehet.. mintha nem lenne a ajtón zár...
Norcy_ 2013 jún. 16. - 14:47:08
(574/1549)
.
Norcy_ 2013 jún. 16. - 14:43:31
(573/1549)
:)
Tilda36 2013 jún. 15. - 21:39:02
(572/1549)
Úgy tudom az õ fizetését lopta el Leoncio!
10/10
cinemaxeva 2013 jún. 15. - 16:27:08 10/10
(571/1549)
Hát Rodolfonak jó..

mikor átvette a boritékot a fizetéssel.. elfelejtett aláirni..

habár nekünk is igy adnának fizetést jó lenne...
Tilda36 2013 jún. 14. - 22:17:54 Előzmény napraforgó
(570/1549)
Igen, ez fog következni, de ettõl a féreg Leonciotól nem fogunk megszabadulni! :(
Egyáltalán kinek szánták ezt a figurát? Hányingert lehet kapni tõle...